Hangszeres művek
Horowitznak még ezen a koncerten is elhitte a közönség, hogy a Mozart-szonátában ott és akkor lehet lassítani, ahol és amikor ő akar. (Hogy az átírt hangokat meg se említsük.)
Hangszeres művek
A szvit hagyományos tételei közé modern táncok vegyülnek, de cseppet sem meglepő, amikor a Courante után valcert hallunk, a Sarabande-ból pedig egy charlestonra vált a zongora.
Hangszeres művek
A XIX. század egyik könnyen hozzáférhető „kulturális intézményében”, a polgári otthonok szalonjában járunk, ahol elsősorban nem művelték, hanem sokkal inkább szerették és élvezték a zenét.
Hangszeres művek
Eldar Nebolsin szépen játszik. De – tiszteletben tartva azt a rengeteg munkát, ami hallhatóan meghúzódik az előadás mögött, csak csöndesen súgom – meglehetősen unalmasan.
Hangszeres művek
Ezúttal a – valószínűleg motiválatlan – zenészek bőven hagytak kiaknázatlan lehetőségeket a darabokban, így azok még kevésbé lettek mutatósak, mint amilyenek egyáltalán voltak.
Hangszeres művek
A CD-n két hegedűverseny átirata, valamint öt csellóverseny hallható. A zenekari hangzás tökéletes, Sol Gabetta virtuóz csellista, azonban a lassú tételekben adós marad a szükséges plusszal.
Hangszeres művek
Az ember azt gondolná, hogy aki manapság egy Beethoven-zongoraverseny felvételére vállalkozik, már nem tud a hallgatóságnak újat mondani. Tévedés – van kivétel ez alól.
Hangszeres művek
A lemezen William Wolfram szólaltatja meg a műveket. Habár kétségtelenül imponálóan zongorázik, a produkció mégsem ad okot a csodálatra. Igaz, ebben Liszt is ludas egy kicsit.
Hangszeres művek
Midori játéka szép. Az ember üldögél a kis foteljében, és kellemes érzésekkel hallgatja a lágy hangokat. Aztán észreveszi, hogy valami nagyon nem stimmel: Bach és Bartók ugyanúgy szól.
Hangszeres művek
A zenészek azon túl, hogy messzemenően végrehajtják a szerzői utasításokat, elképesztő muzikalitással, humorral, fantáziával töltik meg az Opus 10-es sorozat minden darabját.