Hangszeres művek
Ferenczy György. Van egy (két?) generáció, aki már a nevét sem ismeri. Tényleg, ki is volt ő?
Hangszeres művek
Régen várt CD-t jelentetett meg a Hungaroton a Nagy Magyar Előadók sorozatban. Rácz Aladár 70 percnyi felvételét tartalmazó kiadvány olyan kuriózum amelynek ott kellene lennie minden lakásban.
Hangszeres művek
Az a tény, hogy Földes Andor a XX. századi magyar és a nemzetközi zenei élet egyik legjelentősebb zongoraművésze volt, itthon talán kevéssé ismert. Bár újrafelfedezése megindult, még bőven van mit pótolnunk.
Hangszeres művek
A ritkaságokat is tartalmazó hetedik CD közreadásával lezárult a joggal zenetörténeti jelentőségűnek nevezhető sorozat, melyen Kocsis Zoltán Bartók Béla összes szólózongorára írott művét adja elő.
Hangszeres művek
Hat füzet, 153 darab. A legegyszerűbb unisonótól a legbonyolultabb ritmikájú és harmonizálású előadási darabokig. Pedagógiai célzattal készültek így aztán hamar utolérte őket a végzet:
Hangszeres művek
A 19. század Európában és hamarosan Amerikában is a hangszeres virtuózok és az olasz bel canto lázában ég. A kettő szorosan összefügg: a hangszeresek mi mást is játszanának, mint a közönségigényeket a legmesszemenőbbig kiszolgáló opera parafrázisokat
Hangszeres művek
Az amerikai Jeni Slotchiver bemutatkozó albuma, mely öt év dobozban érlelődés után tavaly látott napvilágot a Centaur Records-nál Busoni műveket tartalmaz. Jó választás!
Hangszeres művek
Chopin és Shostakovich 24-24 prelűdje hallható a CD-n. Míg az elsőből számtalan felvétel létezik, az utóbbi nem kapható a piacon. Legalábbis teljes felvétel nem. Pedig többnyire jó darabok.
Hangszeres művek
Rudolf Buchbinder kilenc Strauss-átiratot játszik, zömében ismert, híres kompozíciókét.
Hangszeres művek
Vajon hogyan játszotta Bach a saját műveit? Hogyan improvizált Mozart vagy Beethoven? Lisztről, Paganiniről már nem is beszélve. Önök még sosem gondoltak rá, hogy kicsit túl későn találták fel a hangrögzítést?