Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


2124 cintula 2003-10-20 12:08:20
Korcsmáros művész úr a műszak nélkül sose tudott volna nagy bulikat csinálni (Hetesi, Leblanc, Ludányi)!!!

2123 Dagobert II 2003-10-20 09:54:31
A közalkalmazottak jogállását 1992-ben szabályozták. A Törvény 43-44.§-a előírja, hogy a közalkalmazott munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítését köteles bejelenteni. A munkáltató összeférhetetlenség esetén a további jogviszonyt megtiltja vagy nem engedélyezi. Ugyancsak 1992-től Kormány rendelet (50/1992.) rendezi a közalkalmazott magasabb vezető vagy vezető beosztással történő megbízását. A R. szerint nem bízható meg az a közalkalmazott, aki az intézmény fő tevékenységével azonos, illetve hasonló vállalkozói tevékenységet végez, vagy tagja ilyen tevékenységet végző és az Intézménnyel gazdasági kapcsolatban álló gazdasági társaságnak. 1992 és 2003 között a MÁO alábbi [u]vezető közalkalmazottai[/u] voltak érdekeltek vállalkozás(ok)ban saját jogon ill. családi kapcsolat révén: Borsa Miklós (műszaki igazgató), Csikós Attila (vezető díszlettervező), Fülöp Attila (főtitkár), Harangozó Gyula (balettigazgató), Kiss Imre (ügyvezető igazgató), Dr Kónya László (osztályvezető, vezető jogtanácsos), Lénárd Andor (zenekari igazgató), Szinetár Miklós (főigazgató 2x), Dr Venczel Sándor (gazdasági vezető). MÁO [u]vezető közalkalmazottainak[/u] saját ill. családi érdekeltségű cégei 1992 és 2003 között: Borsa Miklós (BOAVI Kft, Borsa és Társai Építőipari és Szolgáltató Bt) Csikós Attila (CSIKÓS Művészeti, Tervező és Szolgáltató Kft) Fülöp Attila (Crea-Print Kft, Boavi Kft, Ars Viva Bt, Színhang Bt, Mátrix-ZS Bt, Esti Kornél KHT, Fixart Bt, Ars Viva Plastic Kft) Harangozó Gyula (AMARILLO Bt , VILÁGSZTÁROK” Kft) Kiss Imre (BÁBOLNA EACFP Kft, Budapest Fesztiválközpont Kht, SUGARWOOD Kft, Proprimo’s Kft) Dr Kónya László (MOZ-ART Kft) Lénárd Andor (Rosé Hangszerjavító és Kereskedelmi Kft) Szinetár Miklós (CINE-ART Kft, AMEROTEK Kft) Dr Venczel Sándor (Kft, Flave Bt, HB Invest Rt, Hungarofruct Kft, Hungaroton Music Rt, General Finance Rt, Joinvestment Kft, SáFár-PVZ Rt, TGT Kiadói Kft, Waldeck Kft, Kompenzáció Kft) 1992 és 2003 között vállalkozás(ok)ban a MÁO alábbi [u]alsó vezető és nem vezető közalkalmazottai[/u] voltak érdekeltek: Bokor Roland (nemzetközi menedzser), Jezerniczky Sándor (balettos), Kerényi Miklós Gábor (rendező), Kincses Veronika (Kossuth-díjas énekes), Kováts Kolos (Kossuth-díjas énekes), Palcsó Sándor (rendezősegéd), Dr Póka Balázs (énekes), Pongor Ildikó (Kossuth-díjas balettos), Sulyovszky Andrea (balettigazgató helyettes, jogi asszisztens), Szomolányi Andrásné (műhelyvezető), Wendler Attila (énekes). MÁO [u]alsó vezető és nem vezető közalkalmazottainak[/u] saját ill. családi érdekeltségű vállalkozásai 1992 és 2003 között: Bokor Roland (Balett-B Kft, Bravissimo Bt) Jezerniczky Sándor (AMARILLO Bt-jében, CARRIER Kft, VILÁGSZTÁROK Kft) Kerényi Miklós Gábor (KGM Bt, Franker 2000 Bt) Kincses Veronika (Pentaton Művészeti és Koncertügynökség Kft, c and C Kft, Voce Bt, INCASTÚDIÓ Bt) Kováts Kolos (Pentaton Művészeti és Koncertügynökség Kft Palcsó Sándor (MOZ-ART Kft, OPERABÁL Kft) Dr Póka Balázs (Opera 5 Kft, CARRIER Kft) Pongor Ildikó (CARRIER Kft) Sulyovszky Andrea (SZUJIVER Kft) Szomolányi Andrásné (SZEILER Művészeti, Ellátó- és Szolgáltató Bt) Wendler Attila (Opera 5 Kft ,CARRIER Kft A MÁO társadalmi szervezeteiben vezető funkciót betöltő közalkalmazottak[/u] saját ill. családi érdekeltségű cégei 1992 és 2003 között: Rotter Oszkár (AGAPE 7 Bt, ALKOR Műsorszervező KT, ALKOR Építőipari Kisszövetkezet) Rozsos István (HERODES 2000 Bt) Készült az Operaház évkönyvei, a Momus és a Cégjegyzék alapján.

2122 cintula 2003-10-20 09:14:04
Rozsos az egy zenészdinasztia, a Dohnányi meg csak egy elnökkarnagyocska. Milyen érdemei vannak? Aláírt Szinetárért? **

2121 bbrother 2003-10-20 07:17:33
lóbaszó is veri már

2120 sphynx 2003-10-19 21:08:39
Mekkora elismerés ez Szinetárnak. Van aki csak az ő nevével kel és fekszik. Fan-klubja van. Még ha csak kicsi is. (Vajon hány farok veri itt egymást?)

2119 ZéHá 2003-10-19 21:07:09
Akit érdekel a Hunyadi-kritika keresse a Times augusztus 21-i számának 19. oldalán. Nem hosszú, 428 szó.

2118 Radics 2003-10-19 21:05:51
Dohnányi Szinetár-féle lesajnálásához szeretném hozzátenni, hogy a dalszínház vezetője kificamodott lélekkel beszél a magyar művek és a kortárs repertoár kapcsán is. Azt mondja: „Gesztusnak szánom, hogy az irányításom alatt a szezon a Hunyadival és a Vérnásszal kezdődik. A magyar repertoár a mi nagy kincsünk, kötelességünk gondozni.” De akkor miért kezeli le a karmester és zeneszerző Dohnányit, amikor D.E. a magyar repertoár gondozása terén is példaértékűen viselkedett : működése alatt a Filharmonikusok 129 alkalommal 37 magyar kortárs szerző 67 alkotását játszották. Az Operaház vezetője és Filharmóniai társaság csúnyán méltatlanul gondozza(?) D.E. emlékét.

2117 laki 2003-10-19 20:50:35
És óriási eseményként tudatta a magyarsággal, hogy „a Timesban remek kritika jelent meg az előadásról”. Nagyon is el tudjuk képzelni, amint kíváló operaházi énekeseinkről, pl. Haramzáról meg Farkas R.M.ról (+ az amatőr angol kórusról) elismeréssel ír az angol sajtó. : -)) Szinetár persze nem ismertette a szöveget inkább szólt a honlaposoknak, nehogy föltegyenek egy fordítást.

2116 Dani 2003-10-19 20:31:45
Tudja, mit tartanak számon külföldön? Mondjuk azt, hogy egy közepes előadásban bemutatták Londonban a Hunyadi Lászlót. ” (Sz.Miklós, Magyar Nemzet) : -))))

2115 laki 2003-10-19 20:14:36
Ez bizony kínos! Megkérdezhetnénk Kovács Jánost meg Szinetárt mit szól az elődök ilyetén \"megbecsüléséhez\"?? Saccani mesterék (mester???) honlapján a Budapesti Filharmonikus Társaság Zenekara név fordítása Budapest Philharmonic Orchestra. (www.bpo.hu) Érdekes....

2114 Radics 2003-10-19 19:33:39
Nincs mit csodálkozni Szinetár hozzáállásán. Nézzétek meg Dohnányi zenekarának honlapját. (www.bpo.hu). Dohnányi Ernő 25 év munka után mindössze egy felsorolásban szerepel, SACCANI Mester 6 év csápolással egy teljes hasábot kap!! Brávo Filharmóniai Társaság, Ti is szépen emlékeztek egykori vezetőtökre!!! : -((

2113 Sesto 2003-10-19 19:23:12
ergo: más országok lemeztársaságai csinálnak profitot a magyar felvételekkel!...

2112 Sesto 2003-10-19 19:18:55
Félreértettél!!! \"Anakronizmusnak\" tartom azt az eljárást mely´ szerint ilyen \"nemzeti kincsek\" (=lásd. Klemperer-felvételek!) eladásra kerülnek és nem a hungaroton által kerülnek kiadásra!!!...

2111 janomano 2003-10-19 18:19:56
Kedves Sesto! Az említett \"anakronisztikus\" felvétel 1981-ből való. Amellet nem biztos, hogy az általad említett lemez jobb, mivel azt szintén csak az akkoriban készült lakklemezek felhasználásával adhatták ki. Tán némi digitális bűvészkedéssel, de ezzel sem sikerült - szerintem - olyat rárakni, ami eleve nem volt ott. :) üdv

2110 kalahari 2003-10-19 13:55:30
Melis?

2109 karnagy 2003-10-19 13:54:25
Szoprán: Marton Éva Tenor: Ilosfalvy Róbert, Kónya Sándor Bariton: Svéd Sándor Basszus: Székely Mihály, Polgár László

2108 sphynx 2003-10-19 13:35:32
Melyik énekes aratta a legnagyobb sikereket külföldön? Marton, Hamari, Polgár?

2107 Jack 2003-10-19 13:22:47
Ha Dohnányi elmenne tanuskodni Sz. mellett, nála is biztosan számítana az a 25 év... ***

2106 sphynx 2003-10-19 12:56:01
Vagy az egy másik Sárdi? Ő Iván és Masetto basszus. Magyar egyáltalán?

2105 Talabér 2003-10-19 12:50:31
Bánffy gróf 1912 és 1917 között volt a Nemzeti Színház és az Operaház intendánsa. Ez 5 év. (Dohnányi 25!!!!) Mi a problémája Szinetárnak?

2104 sphynx 2003-10-19 12:42:30
Sárdi a Fricsay-féle Don Giovanniban is szerepel. Kezd érdekes lenni a topik. Akár témát is válthatnánk, áttérve pl. a magyar énekesek szerepére külföldi produkciókban. Az opera jelenlegi gazdasági/politikai helyzete biztos már úgyis sokakat untat.

2103 ZéHá 2003-10-19 12:41:50
Dohnányi Ernő 1919-től 1944-ig volt a Budapesti Filharmóniai Társaság elnökkarnagya. Ez 25 év. 1928-tól 1943-ig volt a Zeneakadémia tanára majd igazgatója, ez 15 év. 1931-től 1944-ig volt a Magyar Rádió főzeneigazgatója. Ez 13 év. Dohnányi a leghosszabb ideig tehát az [u]Operaház muzsikusaiból álló[/u] Filharmóniai Társaság élén szolgálta a magyar zene ügyét. Ezek után az Operaház igazgatójának a hozzáállása elfogadhatatlan.

2102 énekes 2003-10-19 12:39:59
Azt ugye mindenki tudja, hogy Szinetár egy fillért sem spórolt a színháznak a coverrendszer megszüntetésével, mivel az énekeseknek másfélszeresére emelte a gázsiját, amely egyenlő a gázsi+ coverpénzzel. Az énekesnek persze jobb, de a színház mit nyert? Hogy várathatja fél órát a publikumát, míg, mint például a Pique Dámán Bándi alsóból felöltözik és beér az előadásra. Ez Ráczzal nehezebben menne, ő akkorra már rég részeg. Ilyen okos a mi vezérünk.

2101 vadászkürt 2003-10-19 12:34:55
Jogos! És érdemes megint kiemelni a főigazgatói logikát: - Szinetár előbb felpanaszolja, hogy „Hatmillió ment el Vázsonyi Bálint Dohnányi-életrajzának kiadására”, majd hozzáteszi „Inkább gróf Bánffy Miklós életrajzát volna ildomos finanszírozni”. - Fél pillanattal később kiböki: „állami pénzből nincs joga az Operaháznak bármit is szponzorálnia”. Vagyis: - Dohnányit nem kellett volna, - inkább Bánffyt kellene, -de egyiket sem szabad, mert állami pénzből nem lehet. Mondja mindezt az a főigazgató, aki a szolnoki Kodály-bemutatót, japáni és bangkoki zsebpénztúrákat az Operaház költségvetéséből támogatja, és aki az állami pénzből fizetett énekes fölöslegét azok kihelyezésével próbálja megoldani. Itt tényleg komoly problémák lehetnek a következetesség, az igazmondás és a szellemi frissesség terén. (Lásd: Magyar Nemzet, 2003.10.10.)

2100 Talabér 2003-10-19 11:59:03
„Hatmillió ment el Vázsonyi Bálint Dohnányi-életrajzának kiadására. ……. Inkább gróf Bánffy Miklós életrajzát volna ildomos finanszírozni. Az ő személye jobban kötődik a házhoz. A Dohnányi Ernőről szóló könyvet talán a Zeneakadémiának kellett volna támogatnia” –mondja Szinetár. Micsoda farizeus egy ember!!!! Dohnányi Ernő huszonöt évig volt az Opera muzsikusaiből álló. Filharmóniai Társaság elnökkarnagya. 25 évig. Ha ROZSOS-szintű muzsikus 25-30 év nyikorgás után kivételes fizetésben részesülhet és családtagjait bejuttathatja az Operaházba, egy Dohnányi Ernő megérdemel egy könyvet.

2099 Sesto 2003-10-19 10:36:21
Janomano!!! ...az általad hallgatott \"Mesterdalnokok\" ugyanúgy mint a bp.-i Klemperer sorozat más egykori LP-i kaphatók immáron CD-n is!!!-egy olasz cég \"Urania\" forgalmazásában, \"jó pénzért\": nem tudom a Hungaroton hogy adhatott ki ilyen felvételeket a kezéböl, micsoda anakronizmus!!! :-(((

2098 Sesto 2003-10-19 10:33:13
Mantuai hercegnek!!! Sárdi tk. hires Dávid volt a \"Mesterdalnokokban\", továbbá, talán legnagyobb sikere-tenorként(!)-a Varázsfuvola Papagenoja volt, Pavlánszky Edina és Házy Erzsébet Papagena-ja, és vagy Ágai Karola Éj királynöje mellett, DE kiemelhetjük Simándy Tamino-ját és Osváth Júlia Pamináját is!... PS.: Egyébként a legendás operaigazgató/szakújságiró és esztéta, Tóth Aladár érdeme/ötlete volt a karaktertenor énekessel Papageno-t énekeltetni! :-)))

2097 barcsaka 2003-10-19 09:57:13
Én nem a Dohnányi könyv megjelenését kifogásolnám. A pénz máshol folyik el. Pl. úgy, hogy a Magyar Operaház a magyar adófizetők pénzéből a távol-keleten terjeszti az opera kultúrát. Felháborító tartom azt is, hogy állami pénzen bepróbálják a darabot, aztán olcsón elmennek vele zsebpénzért lötyögni. Bangkok periferikus hely, a művészeken kívül ez senkinek nem jó (fizetés + napidíj + gátzsi). Azért vagyunk olcsóak, mert a felkészülés költségét (próbák, díszletetek) az Állam már kifizette, vagyis állami támogatást adunk az állítólag csúcsgazdag thaiaknak, hogy saját társulatunkat (bocsánat, annak haknitöredékét) keresetkiegészítést szerezni meghívják. Ez nagyon rossz üzlet Szinetár úr.

2096 aktuű 2003-10-19 07:44:45
Szinetár igazán eldicsekedhetett volna a Magyar Nemzetnek azzal is, hogy mennyivel támogatta elődjének, Locsmándi Miklósnak a visszakerülését. Szinetár Miklós ugyanis példaértékű áldozatott hozott, amikor kényszerűségből inkább Bangkokba utazott és ezzel lemondott a folyó munkaügyi perben való személyes megjelenéséről. Ennél is megkapóbb nagylelkűségről tanúskodik, hogy Szinetár igazgató Rozsos főtanúnál is kikönyörögte, hogy hozzon áldozatot, és a Markó utcai megjelenés helyett inkább a színház érdekét nézze, és Thaiföldön pingpongozzon. Micsoda nemes lelkek!!! :-)

2095 ZéHá 2003-10-18 22:43:19
Azért nem lehet szó nélkül elmenni amellett, hogy a Parlementben szinte kizárólag olyanok szóltak a vezetők ellen, akik a Locsmándi-Győriványi páros által érdekeikben sértett (pénz, befolyás, hatalom, egyéni érdek) emberek listáján is szerepelhetnek. Gondolok Csengery, Kincses, Sólyom-Nagy, Harangozó, Fülöp, Kerényi M.G., Rozsos, Rotter művészekre. Az ő esetükben a hitelteles képviselet szóban sem jöhet. Csak Kovács János szereplését nem értem.

2094 janomano 2003-10-18 20:52:50
Kár, hogy nem érdekes, mit adnak az operában. Nem újság. Nekem meg az nem újság, hogy ki milyen bétében, milyen szj számok alatt mit csinál. (Pedig ez a szakmám) 1949 Bp. A nürnbergi mesterdalnokok Sárdi János - Dávid a többi szereplő: Hans Sachs - Losonczy György Veit Pogner - Székely Mihály Sixtus Beckmesser - Maleczky Oszkár Walther von Stolzing - Simándy József Éva - Osváth Júlia vezényel: Otto Klemperer Lakklemezről írták át bakelitre! Felejthetetlen előadás.

2093 Radics 2003-10-18 19:06:40
Firtyisz koma, amit te piacgazdaságellenesnek nevezel azt a közalkalmazotti törvény összeférhetetlennek tartja, és attól ahogy ezt az Opera vezérkara csinélja tisztességes embernek meg kifordul a gyomra. De nem ezek az emberek azok akik a Parlamentben verték a far....t, mert ott csak az érdekeikben (hatalom, pénz, befolyás) sértett vállalkozók igyekeztek tisztességes művészi hitelnek ábrázolva átverni a színjátékra vevő politikusokat.

2092 Megén 2003-10-18 14:05:03
Már írtam valamelyik fórumba, hogy egyetlen egy filmfelvétele van Sárdinak, amikor operát énekel az Operaház színpadán, egy teljesen indifferens filmben. Nagyon régen láttam, bugyogós jelmezben volt, mintha Mantuai lenne, de nem is erről szól a film, hanem arról, hogy valaki nézi a páholyból a színpadot. De ezt én olyan régen láttam, hogy talán már nem is igaz, és kiderül, hogy csak álmodtam. Bár a háború előtt - olvastam - olyan operákat is játszottak az Andrássy úton, amiknek már szerzőjét és címét is rég a homály fedi. Akkori \"modern\" operákat. Most nem jut eszembe annak a jelmeztervezőnőnek a neve,aki matyóbabának öltöztetett abban az időben mindenkit. Róla szólt egy könyv, és abban volt egy operaházi műsorfüzet fotója, onnan ez az info a nevenincs operákról.

2091 Mantuai herceg 2003-10-18 13:47:24
Költőm, poétám, nem akarsz jótékonykodni a gyerekek számára, ha már gázsizol? Ahogy írtad: Hej, ha én is köztetek lehetnék...

2090 Petyőfi Söndör 2003-10-18 13:42:09
Kiváncsi lennék hogyan működött Pesten a londoni Hunyadira a válogatás: Szinetár csak az alacsony gázsiért is énekelni hajlandó énekeseket hajtotta föl vagy voltak köztük operai sztárművészek is?

2089 Mantuai herceg 2003-10-18 13:36:41
Ha már Operánál és Sárdinál tartunk. Tud-e valaki arról, hogy Sárdinak volt-e valaha Kukorica Jancsin kívül \"igazi\" operaszerepe? Fellépett-e operaénekesként Operában és/vagy Erkelben? Talán ebben a témában IS tudnak valami érdekeset mondani a topictársak, a Sugár úti palota elsősorban őket érintő és érdeklő gazd. ügyei mellett.

2088 Megén 2003-10-18 13:28:30
És kösz Mantuai, úgy tűnik nem csak a sok szép nő, hanem a sok szegény gyermek is megmozgatja a lelkedet. :-)))))))))))))

2087 Megén 2003-10-18 13:26:59
Sárdi János volt református kántortanító.

2086 cintula 2003-10-18 13:08:30
Kántortanító :-))))

2085 Mantuai herceg 2003-10-18 13:05:46
Felhívom a tisztelt operamiújságosok figyelmét az Olvasói levelekben található ma déli, Megéntől származó ajánlatra. Lehet jótékonykodni, pozitívnak, emberszeretőnek lenni és kedvencet hallgatni. Hajrá .......Momus!

2084 Fityisz 2003-10-18 11:56:03
Nekem nem kínos, én csak egy vidéki kántortanító vagyok. De azt látom, hogy a MÁO megszólaló tisztelt dolgozói vagy éppen nem foglalkoztatottjaiban milyen piacgazdaságellenes indulatok fortyognak.Tetszettek volna...

2083 account 2003-10-18 11:36:54
Az Erkel Színház felújítására félretett-félre nem tett 500millió kapcsán nyilatkozottak alapján bennem is megkérdőjeleződik főigazgatójuk képessége. Amit „tök gáz” elmond az 500 millió keresésének metodikájáról ahhoz nincs mit hozzátenni. (Csak annyit, hogy ha ilyen módszerrel megy az ellenőrzés a színházban, akkor nagy baj lesz.) Az én figyelmemet inkább a főigazgató azon logikai merészsége keltette fel, hogy miután elmondta, hogy elődei nem tettek félre pénzt, felsorolta mire is mehetett el a félre nem tett 500millió. A tételek a főigazgató szerint a következők: koverrendszer, Győriványi olasz turnéja(????), Vázsonyi-könyv(??), Győriványi gázsija (ha marad színházban). Számszerűsítve: 14 millió (koverrendszer) 5 millió (Győriványi olasz turnéja) 6 millió (Vázsonyi könyv) 40 millió (gázsi) Ez 65 millió Ft. Tekintsünk most el attól, hogy a főigazgató a vélhetően bérjellegű és dologi rovatba tartozó kiadásokat összemossa, majd hajmeresztő eljárással a teljesített tételek közé (a „hova ment el a pénz”) elkönyvel egy nem teljesült kiadást („Gy. negyvenmilliót vett volna fel, ha marad”), szóval, ha ettől eltekintünk, még mindig hiányzik (500m-65m)=435 millió. A főigazgató biztonság kedvéért még azt is elmondja, hogy a színház nyáron bezár, ilyenkor senki nem dolgozik, vagyis magyarázatot ad arra, hogy a nem létező 500 millióból fennmaradó 435 millióra miért nem hírdettek közbeszerzést és miért nem tudták elkölteni (nyáron zárva vannak). Nos, főigazgató úrnak a Magyar Nemzetben előadott érvelése kétségeket ébreszt a legfelső vezető gazdasági felkészültségét és szellemi frissességét illetően.

2082 Kedves Dagobert III 2003-10-18 11:18:18
Nem találtam fellépési statisztikájában Önérdekvédelmi vezetőnk, Rozsos Művészúr fellépési számait. Hogy lehet ez? Talán ezekben az években nem is lépett fel nálunk? Talán a Metropolitanben énekelt csodaszép tenorján? Lózsy Bíró számadata is megdöbbentő. Neki persze könnyű volt pontokat gyűjteni, hisz a hagyományok alapján Benoit és Alcindor az rögtön két pont, míg szegény Siegfried egy pontért 4 órát énekel. Kár, hogy ennek igazságát Győriványi nem értette, így szerzett egy ellenséget Lózsy személyében is.

2081 bakfitty 2003-10-18 11:13:46
Kilopják? Ha csak úgy nem.... Persze kínos lehet, hogy a \"legendáriumnak\" nevezett összefonódásokra a -Momuson közöltek szerint- minisztéiumi és KEHI szinten is felhívták már Szinetár figyelmét. Az eredmény: semmi.

2080 Fityisz 2003-10-18 10:54:13
Még szerencse, hogy az MN mindenről tudósít. A hozzászólások nyomán most már értem, hogy az auditori és egyéb bizalmas ( tehát nem cégbírósági )anyagok miként jutnak el ezen és más sajtótermékekhez. Just kilopják őket a minisztériumokból, az intézményi archívumokból, esetleg a MÁO irattárából. Ilyen egyszerű ez....

2079 papa 2003-10-18 10:08:02
Tosca, az Operaház tudatja-e bármilyen módon a közönséggel, hogy a Norma első premierje nyáron volt? Felüntetik-e valamilyen módon, hogy ez a Nyári Fesztivál és MÁO közös munkája?

2078 Benő 2003-10-18 10:03:12
Olvasom a Magyar Nemzetben micsoda nagy dolog, hogy a Times is írt a nyári Hunyadiról. Remek! Gondoltam megnézem az Opera honlapján hátha feltették a cikket. Megint csalódtam. Meg tudná valaki mondani miért nem jut ilyesmi valakinek az eszébe ott az Andrássy úton? Ez így teljesen a \"messziről jött ember\"...

2077 Tosca 2003-10-18 09:53:37
Én voltam a tegnapi Normán. Szerintem nagyon jó előadás volt, Lukács remek volt és Ulbrich is méltó társnak bizonyult, senki nem lógott ki. Saccani szokás szerint néha hajszolta a tempókat de azért kellően szenvedélyes és \"olasz\" volt. Bellinit persze lehet nem szeretni, \"De gustibus non est disputandum\". Szinetárnak pl. az a véleménye hogy Bellinit legfeljebb a liftben lehet hallgatni. Nyilván ezért nem jött el, nem pedig azért mert ezt a nyári fesztiválra hozta össze B.T., és nehéz elviselni a tomboló sikert!

2076 podravka 2003-10-18 08:27:18
...„nem tudom, Győriványi Ráth György mire alapozza kijelentését, mely szerint mi ugyanazt csináljuk 6,3 milliárdból, mint a korábbi, szánalmas költségvetésből. Be sem teszi hozzánk a lábát!”. (Magyar Nemzet, október 10.)

2075 podravka 2003-10-18 08:25:57
Mióta Szinetár Miklós, példa nélkülien botrányos lépésként, töröltette két elődje nevét az úgyn. VIP listáról, Szinetár Miklós valóban nem tud statisztikát felmutatni a betett lábak mennyiségéről. Márpedig Szinetár Miklós ifjú kommunista táborokban edződött logikája szerint 1) amiről ő nem tud, az nincs is, 2) ahhoz megállapítsa valaki, hogy sz** amit csinál, ott kell ülnie minden ócska előadáson. Szinetár Miklós ebben is téved, ugyanis Győriványi Ráth Györgynek –ahogy mindenki másnak- elegendő Szinetár tudta nélkül a színházba mennie, és elég elolvasnia bármelyik Szinetár-interjút annak megállapításához, hogy Szinetár Miklós Operaházában semmi nem változott. Az ő Operaháza a) az egykori érdemek, b) a pillanatnyi érdekek, és a c) a gazdasági társaságok szája íze szerint működő d) improvizáló, e) rosszul szervezett, f) működésképtelenség határán álló múmia-színház. Amilyen első ciklusa idején volt.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.