Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


324 Szilgyo 2003-06-16 07:53:44
Végre megnéztem a Pikk dáma videót. igen jó volt, körülbelül mindenki magasan vélt vagy valós tudása fölött teljesített, jók voltak a vendégek is, Szimonov kicsit nagyképű, de a zenekar szépen szólt.

323 kalahari 2003-06-14 23:53:10
Esetleg felvehetné a tévé, mert ezek a jegyárak...hát... Úgy néz ki, nem megyek Esztergomba...

322 Bulvár Kund 2003-06-14 23:32:02
Kedves Kalahari! Ez sajnos teljesen komoly!

321 iva 2003-06-14 23:07:17
Azt hiszem, a Bazilika előtti téren. Bővebb info: www.esztergominyarijatekok.hu

320 kalahari 2003-06-14 15:48:05
Ezt nem tudtam. Komoly? Még a Kossuth-díjra is? Így nem csodálom, hogy Bándinak még nincs semmilyen elismerése. Érdemes meghallgatni, mit mondott róla Petrovics a Pikk premier közvetítése közti szünetben a rádióban. (A közvetítés 4-én volt.) Úgy dicsérte meg, hogy közben bele is rúgott... Ha ők döntenek, akkor ne nagyon várjunk pozitív fejleményt.

319 Bulvár Kund 2003-06-14 15:30:49
terjeszti terjeszti terjesztiterjesztiterjesztiter.je...szti.........

318 Bulvár Kund 2003-06-14 15:29:21
Kalahari! A díjakra az Opera vezetősége terjeszti terjeszti fel a művészek nevét. Eleve csak az kaphat, akit a vezetőség javasol...

317 kalahari 2003-06-14 03:37:15
Ja, a Pikk Dámáról van szó, ha nem derült volna ki...

316 kalahari 2003-06-14 03:36:39
Akit érdekel, hallgassa meg a szereplőkkel készült beszélgetést a Bartók archívumában: jún. 3-án 19.05-től. Letölthető, vagy meghallgatható: http://real1.radio.hu/bartok.htm Többek között Bándival, Bátori Évával, Héja Domonkossal, stb.

315 kalahari 2003-06-13 23:54:40
Ezeket a díjakat nem az opera vezetősége osztja, de más illetékesek is figyelembe vehetnék a kérésünket.

314 iva 2003-06-13 21:52:02
De csak azért, mert olyan fantasztikus tenor énekli és játssza!!! Hermannt, mint Bándi. Szerintem ezért a szerepért(meg az egész működéséért) kéne kapnia valami állami díjat. Ha Tücsike kaphatott Liszt-díjat a Szávitrire, Kiss B. a Bánkra, akkor Bándi is megérdemel egy díjat, de nem Lisztet, mert azt fiataloknak szokták adni. Érdemes művészire gondoltam. Tett már annyit a magyar operajátszásért és az Operáért, hogy jár neki kitüntetés. Egyes hasonló korú és fachú kollégáinak Kossuth-díja meg Kiváló, érdemes stb, díja is van. Remélem, néha az Opera vezetősége is olvassa ezt a fórumot!

313 Szilgyo 2003-06-13 13:22:22
Úgy látom, a Pikk Dáma olyan, mint az autóskártyában a Lola-T: mindent visz...-:)))

312 Szilgyo 2003-06-13 13:14:58
Miért, szerinted nem?

311 Kerengő der Wisch 2003-06-13 13:14:15
Szilgyo... ez most baj?

310 Szilgyo 2003-06-13 07:49:08
...és Pál Tamás jövőre már nem vezényel az Operában...No comment!

309 kalahari 2003-06-12 23:43:08
Összeállítottam én is: Premier: Pikk Dáma, Macbeth Előadás: Rigoletto (Miklósa-Fokanov) Tenor: Bándi János (Otello, Pikk Dáma), Kelen Péter (Trubadúr, Tosca), Molnár András (Bánk bán), Kiss B. Attila (Manon), Fekete Attila (Faust, A vajda tornya) Bariton: Fokanov (Rigoletto, Tosca, Trubadúr), Miller Lajos (Manon, Pillangó) Basszus: Rácz István (Rigoletto, Bohémélet), Airizer Csaba (Aida) Szoprán: Sümegi Eszter (Aida, Trubadúr), Miklósa Erika (Rigoletto), Lukács Gyöngyi (Tosca) Mezzo: Wiedemann Bernadett (Trubadúr, Bánk bán), Pánczél Éva (Aida, Trubadúr), Meláth Andrea (Pikk Dáma) Külföldi vendég: Asako Tamura (Lucia), Antonello Palombi (Aida), Ramon Vargas (Lucia) Rendezés: Pikk Dáma, Macbeth Díszlet, jelmez: Pikk Dáma, Macbeth Karmester: Szimonov (Pikk Dáma), Pál Tamás (Pillangó)

308 kalahari 2003-06-12 23:09:27
Semmiképp nem zárjuk még le a szavazást, főleg, hogy egy nagyon fontos név még nem hangzott el: Kelen Péteré. Különösen a mai Tosca után fel kell venni a listára. A Kelen-Lukács-Fokanov hármas ma nagyot alakított! Apropó, Tosca: tudja valaki, miért megy a darab egyszerre az Erkelben és az Operában is? Ugyanaz a rendezés, díszlet, stb.

307 Judit 2003-06-12 19:24:50
Rácz Kékszakállú alakítását emelném ki, Polgár Lászlónak pedig Hunding és Gremin alakítását. Nem ebben az évadban mutatták be, de azért mindkettö nagyon nagyon nagyot alakított Fülöp király szerepében. Tudja valaki, miért akarják kirúgni Polgárt, és hogy miért mondta le Rácz Orbókot?

306 agyament 2003-06-12 17:29:29
Mindez nem azt akarta jelenteni, hogy lezártuk volna a szavazást! Csak az exit pollt hoztuk nyilvánosságra. (vagy hogyishívják)***

305 agyament 2003-06-12 10:31:38
záptojás? :-)) (persze citromnak álcázva)

304 karnagy 2003-06-12 10:27:08
És milyen formában? :)))

303 agyament 2003-06-12 10:18:10
Úgy látom, abban már megegyezhetünk, hogy a citromdíjat az év Petrovics Emilje és Szinetár Miklósa kapja megosztva. Mikor nyújtsuk át? :-))

302 karnagy 2003-06-12 10:07:00
Premier előadás: 1. Pikk Dáma 2. Macbeth Repertoár-előadás: Rigoletto (Miklósa Erikával) Énekes: Bándi János (A walkür, Pikk Dáma) Énekesnő: Miklósa Erika (Rigoletto), Sümegi Eszter (Otello, Bajazzók) Citromdíj: Szinetár-Petrovics kettős Külföldi énekes: Anja Silja Díszlet: Macbeth Jelmez: Macbeth Rendezés: Pikk Dáma Karmester: Szimonov (Pikk Dáma)

301 értékelés 2003-06-12 07:47:18
Rácz valóban a Sparafucilet még részegen is el tudja énekelni. Sajnos sokkal többre lenne érdemes. Polgár egyre jobb, de vele mint taggal már ne számoljunk. Miller, Sólyom Nagy jók, de már inkább csak a múlt. Massányi pedig remélhetőleg a jövő.

300 Bulvár Kund 2003-06-11 23:43:45
Legjobb szoprán: Bátori Éva Legjobb tenor: Kiss B. Atilla Legjobb bariton: Massányi Viktor Legjobb mezzo: Wiedemann Bernadett Legjobb basszus: Polgár László

299 iva 2003-06-11 23:33:02
Legjobb tenor: Bándi Legjobb bariton: Massányi, Fokanov Basszus: Rácz, Polgár Szoprán: Sümegi, Miklósa Mezzo: Wiedemann Legjobb ea.: Pikk Azt hallottam, pénteken is Bándi énekli a Pikket, de azért nem árt még aznap délelőtt érdeklődni.

298 kalahari 2003-06-11 22:40:51
akarom mondani: hallgatnak...

297 kalahari 2003-06-11 22:39:43
Értékelés! Úgysem fogsz egyetérteni, de nem is kell: az ízlések ugyebár... Az én ranglistám: Fokanov, Miller, Sólyom Nagy A basszusokhoz: Rácz remek Sparafucile volt. Az sem premier, de mégis... Polgárt meg most akarják kirúgni, nem kellene! De halgatnak is ezek ránk...!

296 értékelés 2003-06-11 22:29:46
Polgár melyik premierben volt benne? Rácz a Bancoban gyenge volt, a Dohnányit meg lemondta. Melyik alakítását emelnéd ki ebből az évadból? Kérem a három Massányinál jobb baritont.

295 kalahari 2003-06-11 21:50:27
Massányin vitatkoznék. Kapásból 3 jobb baritont tudnék mondani. De azt nem állítom, hogy ő nem jó...

294 Judit 2003-06-11 20:28:08
Basszus nincseeeen???? Polgár László és Rácz István eszerint valójában nem is létezik.

293 Búbánat 2003-06-11 10:16:41
Legjobb előadás: Macbeth és Pikk dáma Legjobb rendezés: az előző kettő rendezői és Kovalik a Turandotért (bár ez nem az idei évad terméke volt) Legjobb díszlet/jelmez: ismét csak az előző három produkciót említhetem Legjobb énekesnő: Lukács Gyöngyi, Sümegi és Wiedemann, Frankó Legjobb énekes: Bándi, Kiss B. Legjobb karmester: Kovács János és Ricco Saccani Citromdíj: Szinetár és Petrovics együttesen Legjobb külföldi énekes: Vargas, Lee, Patané

292 értékelés 2003-06-11 07:56:01
A hangfajokon belül is kellene szétválasztás.Egyetértek, hogy Sümegi a legjobb lírai szoprán, de ne felejtsük el Lukácsot a Macbethben. Wiedemann a legjobb telt mezzo,de Meláth a lightosabb fajtában szintén nagyon jó (Pique Dama). Bándi a legjobb tenor, sajnos itt nincs vetélytárs.Bariton egyértelműen Massányi. Várom a mesterhármasa, a Macbeth a Sevillai és a Vajda tornya után a Pique Damaban. Basszusunk nincsen. Karmester Simonov. Kovács csak sokszor vezényel, igazán jól a zenekar még sohasem szólt a keze alatt. rendezés Brockhaus, vagy Milkov. Nekem nagyon tetszett Halász és Zsótér is más avantgarde stílusban. Citromdíj: Szinetár mindenért, de főleg a Sevillaiért. Legjobb külföldi énekes az sok volt: Prestia basszus- Theodossiu lírai szoprán-Lee drámai tenor-Giordani lírai tenor-Silja?-Patane drámai szoprán

291 Sándor cár 2003-06-10 15:16:03
És továbbra se felejtsétek el megszavazni az Év Petrovics Emiljét! (Az lehet a citromdíj).

290 kalahari 2003-06-10 14:57:04
Javasolhatok még egy kategóriát? A legjobb külföldi vendégénekes: Nem Vargas, hanem Palombi, nőknél meg Tamura.

289 kalahari 2003-06-10 14:56:34
Javasolhatok még egy kategóriát? A legjobb külföldi vendégénekes: Nem Vargas, hanem Palombi, nőknél meg Tamura.

288 kalahari 2003-06-10 14:54:20
Ha szoprán, akkor Sümegi, ha mezzo, akkor Wiedemann.

287 Szilgyo 2003-06-10 14:52:41
Azazhogy hét az a hat, szavazzatok!

285 Szilgyo 2003-06-10 14:52:05
A karmester tutira Kovács János, a rendezés lehet a Pikk Dáma, bár nem láttam végig még...

286 kalahari 2003-06-10 14:52:05
Énekest minden hangfajban választunk, vagy csak egyet-egyet? Nőknél nem tudok dönteni, de Bándi egyértelmű, akár tenorban, akár összességében nézzük. A Dámának van esélye a legjobb premierre, nem gondoljátok? Persze egy premier még hátra van az évadból... :-)

284 Szilgyo 2003-06-10 14:51:03
Akkor hat kategória: Legjobb előadás, -rendezés -díszlet/jelmez -énekesnő -énekes -karmester -citromdíj

283 Szilgyo 2003-06-10 14:49:45
Az enyémek: Legjobb ea: Wagner- Az istenek alkonya(Kovács János, Szendrényi, Molnár, Szvétek, Ötvös) Legjobb énekes: Bándi János(A walkür, Pikk dáma) Legjobb énekesnő: talán Sümegi Eszter Citromdíj: nem is tudom, ez a legnehezebb-:)))

282 agyament 2003-06-10 14:46:37
Egészítsük ki a díszlettel, rendezéssel és karmesterrel is!

281 Szilgyo 2003-06-10 14:44:24
Na jó, meghirdetem, aztán meglátjuk: az operai évad legjobb és legrosszabb pillanatai az alábbi kategóriákban: Legjobb előadás Legjobb énekesnő Legjobb énekes Citromdíj Ha vannak további ötletek, akkor arra is!

280 agyament 2003-06-10 14:40:00
A citromdíjat mindenképpen a Titusz viszi, akkor is, ha csak felújítás.

279 Szilgyo 2003-06-10 14:09:47
Kellene valami évadértékelés-féle, már ami az Operaház+Erkel idei szezonját illeti. Pl. legjobb előadás, legjobb férfi-női énekes, legjobb bemutató stb...Ötletek?

278 Kerengő der Wisch 2003-06-10 14:01:26
Érdekes módon Gy. R. Gy. regnálása idején mindenkinek az volt a legfőbb témája, hogy ki mennyit keres és hogy sok-e az a 500 ezer. Most senki sem beszél arról, hogy Szinetárnak másfél millió a fizetése és a Petrovics sem kaphat sokkal kevesebbet. Ráadásul maga mellé vett egy asszisztenst is... Ha visszaveszik a felmentett vezetőket, akkor sok-sok milliót dobtak ki az ablakon. Gratulálok!

277 Sándor cár 2003-06-10 13:04:30
Is-is. De tetszhetett is. :-)

276 Búbánat 2003-06-10 12:08:06
Most az a kérdés, hogy a TV-felvétel tetszett-e vagy nem tetszett, vagy az opera, amit mindnyájan láttunk az Opérában a TV-felvétel előtt?

275 Szilgyo 2003-06-10 11:45:38
És van-e valaki, akinek nem teccet?





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.