424 Bulvár Kund 2003-06-25 11:51:20
Bizony, a Don Giovanni a szereposztás alapján elég \"vidéki\" lesz. (vagy kispolgári...) De hátha fel lesz dobva legalább egy tolószékkel...
Bizony, a Don Giovanni a szereposztás alapján elég \"vidéki\" lesz. (vagy kispolgári...) De hátha fel lesz dobva legalább egy tolószékkel...
423 Szilgyo 2003-06-25 10:26:04
Na megvan, sőt tovább is van, ha 2003 helyett 2004-et és a megfelelő hónapot beírod a címbe. A szereposztásokról annyit, lesz egy két előadás, amit emiatt sokan ki fognak hagyni. Pl. Leporello Tóth János, te jó ég!
Na megvan, sőt tovább is van, ha 2003 helyett 2004-et és a megfelelő hónapot beírod a címbe. A szereposztásokról annyit, lesz egy két előadás, amit emiatt sokan ki fognak hagyni. Pl. Leporello Tóth János, te jó ég!
422 kalahari 2003-06-25 10:07:19
Véletlenül :-) Figyelmedbe ajánlom a bemutatókat, pl. dec. 6. DG. Nem mindig értem ám, hogy miért az énekel, aki... De biztos bennem van a hiba.
Véletlenül :-) Figyelmedbe ajánlom a bemutatókat, pl. dec. 6. DG. Nem mindig értem ám, hogy miért az énekel, aki... De biztos bennem van a hiba.
421 Szilgyo 2003-06-25 10:03:33
Nem cseles, inkább dilettáns. Azért köszi, te hogy találtál rá egyáltalán?
Nem cseles, inkább dilettáns. Azért köszi, te hogy találtál rá egyáltalán?
420 kalahari 2003-06-25 09:57:25
Szilgyo! Próbáld így: http://www.opera.hu/site.php? page=musor&k=musor&ho=9& ev=2003&PHPSESSID= 2518c723414152c9279895f4c79e8ccd Nagyon cseles ám, mert ha menün belül váltasz hónapot, akkor a tavalyi jön be. Januárral már ne próbálkozzatok...
Szilgyo! Próbáld így: http://www.opera.hu/site.php? page=musor&k=musor&ho=9& ev=2003&PHPSESSID= 2518c723414152c9279895f4c79e8ccd Nagyon cseles ám, mert ha menün belül váltasz hónapot, akkor a tavalyi jön be. Januárral már ne próbálkozzatok...
419 Szilgyo 2003-06-25 08:02:07
Igaz ott legalább el is lehet olvasni, amit felraktak, mert én speciel nem találom a honlapon.
Igaz ott legalább el is lehet olvasni, amit felraktak, mert én speciel nem találom a honlapon.
418 Szilgyo 2003-06-25 07:49:08
Ez szinte hihetetlen, az Albán Népoperával és a tbiliszi operaházzal egy időben nekik is sikerült feltenni...
Ez szinte hihetetlen, az Albán Népoperával és a tbiliszi operaházzal egy időben nekik is sikerült feltenni...
417 kalahari 2003-06-25 03:04:08
Jó, igazából csak decemberig van fönt...
Jó, igazából csak decemberig van fönt...
416 kalahari 2003-06-25 02:21:12
Csoda történt! Felkerült a jövő évad szereposztása az Opera honlapjára! Egyelőre csak a Műsorkalendárium oldaról érhető el, de ez is valami!
Csoda történt! Felkerült a jövő évad szereposztása az Opera honlapjára! Egyelőre csak a Műsorkalendárium oldaról érhető el, de ez is valami!
415 orlandofurioso 2003-06-25 00:31:07
Kedves Kispolgári Körök! Minden veréb madár, de nem minden madár veréb alapon megfordítanám: nem ismerek nívós színházat, amelyik konzervatív repertoárú. Kedves Bulvár Kund: ahogy a nevem kötelez (\"indulatos\"), úgy lehet, hogy a tiéd is. Láttam és hallottam (így együtt) olyan Janácek előadást, amit nem adnék másik húsz kutyaütő Verdi interpretációért. Tudomásom szerint nem szerzőket, hanem előadásokat szavaztatok meg. Ezzel nem elvitatva a Pikk dáma erényeit (biztos nagyon hiányzott a repertoárról, már akinek, én bepótoltam Bécsben, Weimarban - utóbbit Anatolij Vasziljev jegyezte - s mi fölforgató gondolat: az öreg grófnő ugyan tolószékhez volt kötve, de ugyanolyan életerős fiatal nő volt, mint Hermann) és emlékezve A törpe gyengeségeire. A \"buta ember\", \"de lehet, hogy nem is érdekel\" megnyilvánulásokkal nem tudok mit kezdeni, de lehet, hogy nem is akarok. Intolleranza 2003
Kedves Kispolgári Körök! Minden veréb madár, de nem minden madár veréb alapon megfordítanám: nem ismerek nívós színházat, amelyik konzervatív repertoárú. Kedves Bulvár Kund: ahogy a nevem kötelez (\"indulatos\"), úgy lehet, hogy a tiéd is. Láttam és hallottam (így együtt) olyan Janácek előadást, amit nem adnék másik húsz kutyaütő Verdi interpretációért. Tudomásom szerint nem szerzőket, hanem előadásokat szavaztatok meg. Ezzel nem elvitatva a Pikk dáma erényeit (biztos nagyon hiányzott a repertoárról, már akinek, én bepótoltam Bécsben, Weimarban - utóbbit Anatolij Vasziljev jegyezte - s mi fölforgató gondolat: az öreg grófnő ugyan tolószékhez volt kötve, de ugyanolyan életerős fiatal nő volt, mint Hermann) és emlékezve A törpe gyengeségeire. A \"buta ember\", \"de lehet, hogy nem is érdekel\" megnyilvánulásokkal nem tudok mit kezdeni, de lehet, hogy nem is akarok. Intolleranza 2003
414 kalahari 2003-06-25 00:21:08
Ez állítólag jó, és nem is most mutatják be. A korrektséget sem kell túlzásba vinni... Különben is azt hirdették meg, hogy sok magyar darab lesz, akkor hajrá!
Ez állítólag jó, és nem is most mutatják be. A korrektséget sem kell túlzásba vinni... Különben is azt hirdették meg, hogy sok magyar darab lesz, akkor hajrá!
413 Józsi 2003-06-24 21:51:00
érezésével = érkezésével
érezésével = érkezésével
412 Józsi 2003-06-24 21:49:57
Pedig ez lenne a logikus lépés. A darabot a Győriványi már nem tervezte, műsoron a Szinetár/Petrovics rezsim érezésével maradt. Ja kérem, egy opera mégsem kantáta...
Pedig ez lenne a logikus lépés. A darabot a Győriványi már nem tervezte, műsoron a Szinetár/Petrovics rezsim érezésével maradt. Ja kérem, egy opera mégsem kantáta...
411 kalahari 2003-06-24 19:59:12
Azért a C\'est la guerre-t ne vegyék le a műsorról, szeretném megnézni...
Azért a C\'est la guerre-t ne vegyék le a műsorról, szeretném megnézni...
410 laczfi 2003-06-24 17:49:59
Olvasom a hírt a X. kantáta bemutatójának elmaradásáról. A főzeneigazgató döntése ebben a mai helyzetben ritka példaadás. Nyilván senki sem piszkálta volna, ha BFT Zenekara az utóbbi évtizedben rendre műsorra tűzött volna Petrovics műveket. De hát nem így volt. (Egyébként is elvétve játszanak kortárs magyar szerzőktől, pl Balassa, Jeney, Szokolai, Sugár, Vajda kompozíciót. Majd ha a szerezők döntő pozícióba kerülnek Béla biztosan észreveszik őket.) Miniszterné miatt sem zúgolódott volna senki, ha Ildikó a férj pozícióba kerülése előtt is régi ismerőse lett volna a külföldi magyar intézeteknek, külföldi magyar fesztiváloknak, az itthoni nívós színpadoknak és az Operaháznak. De hát ez sem így volt. Meg is piszkálták érte a feleségét menedzselő minisztert, akit gyorsan, még operájának bemutatója (és a várható támadások) előtt kitetettek. Érthető tehát a főzeneigazgató óvatossága. Példája remélhetőleg követőkre talál az uram-bátyám módszereiről és összeférhetetlenség gyanús megoldásiról híres emberkék számára. (Lásd a múlt heti zenekari próbajáték botránya.)
Olvasom a hírt a X. kantáta bemutatójának elmaradásáról. A főzeneigazgató döntése ebben a mai helyzetben ritka példaadás. Nyilván senki sem piszkálta volna, ha BFT Zenekara az utóbbi évtizedben rendre műsorra tűzött volna Petrovics műveket. De hát nem így volt. (Egyébként is elvétve játszanak kortárs magyar szerzőktől, pl Balassa, Jeney, Szokolai, Sugár, Vajda kompozíciót. Majd ha a szerezők döntő pozícióba kerülnek Béla biztosan észreveszik őket.) Miniszterné miatt sem zúgolódott volna senki, ha Ildikó a férj pozícióba kerülése előtt is régi ismerőse lett volna a külföldi magyar intézeteknek, külföldi magyar fesztiváloknak, az itthoni nívós színpadoknak és az Operaháznak. De hát ez sem így volt. Meg is piszkálták érte a feleségét menedzselő minisztert, akit gyorsan, még operájának bemutatója (és a várható támadások) előtt kitetettek. Érthető tehát a főzeneigazgató óvatossága. Példája remélhetőleg követőkre talál az uram-bátyám módszereiről és összeférhetetlenség gyanús megoldásiról híres emberkék számára. (Lásd a múlt heti zenekari próbajáték botránya.)
409 Katmandu 2003-06-24 11:41:40
Köszönjük té.pé.-nek!!!
Köszönjük té.pé.-nek!!!
408 Megén 2003-06-24 11:34:53
Valóban, kerüljük a politikát, és a (sajnos) más fórumokra jellemző hangot. Őrizzük meg a momus \"szakmaiságát\". A zene szeretete csak az \"érted haragszom\" fokozatot viselje el.
Valóban, kerüljük a politikát, és a (sajnos) más fórumokra jellemző hangot. Őrizzük meg a momus \"szakmaiságát\". A zene szeretete csak az \"érted haragszom\" fokozatot viselje el.
407 -té.pé- 2003-06-24 11:07:13
Kéretik a stíluson változtatni! Nem szeretnénk drasztikusan \"moderálni\". Köszönöm.
Kéretik a stíluson változtatni! Nem szeretnénk drasztikusan \"moderálni\". Köszönöm.
406 agyament 2003-06-24 10:05:06
Meg tudja valaki mondani, hogy Szinetárt mennyi időre nevezték ki? Életfogytot kapott???
Meg tudja valaki mondani, hogy Szinetárt mennyi időre nevezték ki? Életfogytot kapott???
405 Bulvár Kund 2003-06-23 22:25:35
Orlandofurioso! Az indulatos, vagy buta ember ítélkezik így! A Vérnász, vagy Jenufa nagyszerű darabok, de egyik Verdi vagy Puccini fölé sem helyezheted őket. Legfeljebb neked tetszhetnek jobban. Egy teljesen konzervatív repertoárú színház is lehet nívós. ( Nem a MÁO-ra gondoltam )
Orlandofurioso! Az indulatos, vagy buta ember ítélkezik így! A Vérnász, vagy Jenufa nagyszerű darabok, de egyik Verdi vagy Puccini fölé sem helyezheted őket. Legfeljebb neked tetszhetnek jobban. Egy teljesen konzervatív repertoárú színház is lehet nívós. ( Nem a MÁO-ra gondoltam )
404 kalahari 2003-06-23 22:21:20
Szilgyo! Én nem értem, mi köze ennek az énképünkhöz, de lehet, hogy nem is érdekel. A Zenefórum hiányzott egyeseknek, hát: a stílusából most kaptunk ízelítőt. Köszönjük, a továbbiakban nem kérjük!
Szilgyo! Én nem értem, mi köze ennek az énképünkhöz, de lehet, hogy nem is érdekel. A Zenefórum hiányzott egyeseknek, hát: a stílusából most kaptunk ízelítőt. Köszönjük, a továbbiakban nem kérjük!
403 Szilgyo 2003-06-23 22:17:08
Jelzem, láttuk ám a Törpét is, és utána szavaztunk: a világ és énképünk ennek ellenére a Pikk dámát emelte az élre. Szégyellem is magam ezért...
Jelzem, láttuk ám a Törpét is, és utána szavaztunk: a világ és énképünk ennek ellenére a Pikk dámát emelte az élre. Szégyellem is magam ezért...
402 orlandofurioso 2003-06-23 22:07:34
Bameg Macbeth
Bameg Macbeth
401 orlandofurioso 2003-06-23 22:06:08
A szavazatok után nagyon kiváncsi vagyok Sümegi szegedi Aidájára. Ugyanakkor elszomorít az eredmény: Macbeth, Pikk dáma. Milyen világ-, ember-, énképük van azoknak, akik ezeket a legfeljebb **** előadásokat emelték az élre. Ja, ha A törpére el se mentek. Legyen ez az ő \"törpeségüknek\" mondva. Kár nekik a jövő évad Vérnászostúl, Jenufástúl. Szerintem az opera vezetése megkönnyíthetné a szavazást, ha csak pár Verdi és Puccini operát tartana repertoáron. Ha már ez a végeredmény, akkor miért nem mindjárt Callas az évad legjobb énekesnője. Őérte el se kell menni az Operába, mint látszik amúgyse látni, hanem hallgatni voltak a szavazók az elmúlt évadban.
A szavazatok után nagyon kiváncsi vagyok Sümegi szegedi Aidájára. Ugyanakkor elszomorít az eredmény: Macbeth, Pikk dáma. Milyen világ-, ember-, énképük van azoknak, akik ezeket a legfeljebb **** előadásokat emelték az élre. Ja, ha A törpére el se mentek. Legyen ez az ő \"törpeségüknek\" mondva. Kár nekik a jövő évad Vérnászostúl, Jenufástúl. Szerintem az opera vezetése megkönnyíthetné a szavazást, ha csak pár Verdi és Puccini operát tartana repertoáron. Ha már ez a végeredmény, akkor miért nem mindjárt Callas az évad legjobb énekesnője. Őérte el se kell menni az Operába, mint látszik amúgyse látni, hanem hallgatni voltak a szavazók az elmúlt évadban.
400 kalahari 2003-06-23 19:44:42
Nem tudom, kiderült-e, de rám főleg a darab hatott, nem az előadásmód. Előtte ugyanis nem olvastam, és csak nemrég értesültem arról is, hogy tévéjáték készült belőle jópár éve. Most azt szeretném látni, esetleg bemutathatná a tévé... Hogy miért kellett belőle operát csinálni? Erre nálam okosabbak feleljenek...
Nem tudom, kiderült-e, de rám főleg a darab hatott, nem az előadásmód. Előtte ugyanis nem olvastam, és csak nemrég értesültem arról is, hogy tévéjáték készült belőle jópár éve. Most azt szeretném látni, esetleg bemutathatná a tévé... Hogy miért kellett belőle operát csinálni? Erre nálam okosabbak feleljenek...
399 violoncsalló 2003-06-23 19:34:34
Az Operában az az újság, hogy próbajáték volt a múlt héten. Ezzel kapcsolatban úgy vélem a híres embere gyereke sem kerülhet hátrányba csak azért, mert szülője az Opera közéleti embere. De előnyt sem élvezhet emiatt. Tisztességes országokban nincsen külön, mutyiban szervezett próbajáték a munkavállalói érdekképviselet vezetőjének lánycikája érdekében. Nálunk van. Nálunk érdekvédelmi vezető énekes apuka a Zenekar feje fölött a közösség érdekei helyett a saját érdekeiért pedálozhat. És a vezetőség meg is teszi neki. Érdekel valakit az eset?
Az Operában az az újság, hogy próbajáték volt a múlt héten. Ezzel kapcsolatban úgy vélem a híres embere gyereke sem kerülhet hátrányba csak azért, mert szülője az Opera közéleti embere. De előnyt sem élvezhet emiatt. Tisztességes országokban nincsen külön, mutyiban szervezett próbajáték a munkavállalói érdekképviselet vezetőjének lánycikája érdekében. Nálunk van. Nálunk érdekvédelmi vezető énekes apuka a Zenekar feje fölött a közösség érdekei helyett a saját érdekeiért pedálozhat. És a vezetőség meg is teszi neki. Érdekel valakit az eset?
398 ozsonnya 2003-06-23 19:11:07
Kalahárinak igaza van, attól mert az egyik szerző pártkatona, szerzőként semmilyen darabját nem kell előre eltemetni. Viszont függetlenül volt funkciójától, a népszerű pártkatona is lehet rossz darab társszerzője. Szerintem ez az Utolsó keringő esete. Nem osztom a bemutató főszereplőjének dicséretét. Függetlenül attól, hogy az egyik szerző felesége, Iván nem ér fel a darab támasztotta hangi követelményekhez. A bemutatón kínos pillanatokat szerzett a közönségnek. Magasságai kopottak, szövegmondása érthetetlen. Ez a szerep MÁR nem neki való. Ivánt leénekelte és lejátszotta a mellékszereplő Takács Tamara. Takács a mai hangi állapotának való szerepet kapott és ő ezt kitűnően tolmácsolta.
Kalahárinak igaza van, attól mert az egyik szerző pártkatona, szerzőként semmilyen darabját nem kell előre eltemetni. Viszont függetlenül volt funkciójától, a népszerű pártkatona is lehet rossz darab társszerzője. Szerintem ez az Utolsó keringő esete. Nem osztom a bemutató főszereplőjének dicséretét. Függetlenül attól, hogy az egyik szerző felesége, Iván nem ér fel a darab támasztotta hangi követelményekhez. A bemutatón kínos pillanatokat szerzett a közönségnek. Magasságai kopottak, szövegmondása érthetetlen. Ez a szerep MÁR nem neki való. Ivánt leénekelte és lejátszotta a mellékszereplő Takács Tamara. Takács a mai hangi állapotának való szerepet kapott és ő ezt kitűnően tolmácsolta.
397 kalahari 2003-06-23 15:39:24
Biztos, hogy nem ez volt a legsikeresebb bemutató... Aki elmegy, a Schicchi miatt megy el, de azért meg nem érdemes. Ja, és a bérletesek. Péntekre két bérletet is betettek, de holnap nagy lyukak lesznek a nézőtéren. Hogy Bándi elfáradt, az természetes, remélem, most már hagyják pihenni. Levezetésképpen eljöhetne a klubunkba...
Biztos, hogy nem ez volt a legsikeresebb bemutató... Aki elmegy, a Schicchi miatt megy el, de azért meg nem érdemes. Ja, és a bérletesek. Péntekre két bérletet is betettek, de holnap nagy lyukak lesznek a nézőtéren. Hogy Bándi elfáradt, az természetes, remélem, most már hagyják pihenni. Levezetésképpen eljöhetne a klubunkba...
396 Topi 2003-06-23 11:01:06
Nem tudom van-e jogom a rádióban meghallgatott előadás után nyilatkozni, ha igen, akkor én meglehetősen azokkal értek egyet, akik úgy gondolják, a darab eszmei tartalma értékelendő,- apropó én ezt láttam már régebben prózában a TV-ben! A zenéről, hát elénekelni valóban nem lehetett könnyű, élvezni sem volt egyszerűbb, mondhatni, ha ott lettem volna élőben, nem tudom végig tudtam volna-e ülni?! Szomorúnak tartom, hogy ilyen darab születik, hgy erre költenek ennyi pénzt. A Schicciről: - nem tudom jó énekesekkel milyen lett volna?! Győrben láttam -anno- Bede Fazekessal, Frankó Tündével, akkor bizony sokkal jobban tetszett.Albert Tamást most már sokadjára hallva?, lassan kezdem azt hinni, hogy szinte nem is érdemes; vajon Wendler jobb lett volna ebben a szerepben? Bizonyára! (Fekete Attiláról nem is beszélve!) Gonzales sajnos egyáltalán nem tetszett. - apró gigszerétől eltekintve sem. Szóval ez a bemutató nap főképp a másnapi Pikk Dáma tükrében(pedig Bándi már nagyon fáradt volt szegény az alaposan megterhelő 7-ből 7 abszolvált Hermann megformálás végére/ alaposan felejthető, - szerintem. Kiváncsi lennék, a közönség hogy özönlik a még hátralévő előadásokra?
Nem tudom van-e jogom a rádióban meghallgatott előadás után nyilatkozni, ha igen, akkor én meglehetősen azokkal értek egyet, akik úgy gondolják, a darab eszmei tartalma értékelendő,- apropó én ezt láttam már régebben prózában a TV-ben! A zenéről, hát elénekelni valóban nem lehetett könnyű, élvezni sem volt egyszerűbb, mondhatni, ha ott lettem volna élőben, nem tudom végig tudtam volna-e ülni?! Szomorúnak tartom, hogy ilyen darab születik, hgy erre költenek ennyi pénzt. A Schicciről: - nem tudom jó énekesekkel milyen lett volna?! Győrben láttam -anno- Bede Fazekessal, Frankó Tündével, akkor bizony sokkal jobban tetszett.Albert Tamást most már sokadjára hallva?, lassan kezdem azt hinni, hogy szinte nem is érdemes; vajon Wendler jobb lett volna ebben a szerepben? Bizonyára! (Fekete Attiláról nem is beszélve!) Gonzales sajnos egyáltalán nem tetszett. - apró gigszerétől eltekintve sem. Szóval ez a bemutató nap főképp a másnapi Pikk Dáma tükrében(pedig Bándi már nagyon fáradt volt szegény az alaposan megterhelő 7-ből 7 abszolvált Hermann megformálás végére/ alaposan felejthető, - szerintem. Kiváncsi lennék, a közönség hogy özönlik a még hátralévő előadásokra?
395 iva 2003-06-23 08:47:40
Gonzalez Norinájától nem voltam elájulva. Szerintem az sem neki való, és tényleg nem énekelte jól Laurettát. Nem igazán tudom, mi az ő szerepköre, de szerintem nem a szubrett szerepek. A Traviatában tényleg egész jó volt.
Gonzalez Norinájától nem voltam elájulva. Szerintem az sem neki való, és tényleg nem énekelte jól Laurettát. Nem igazán tudom, mi az ő szerepköre, de szerintem nem a szubrett szerepek. A Traviatában tényleg egész jó volt.
394 kalahari 2003-06-23 00:10:21
González énekelt Norinát ebben az évadban...
González énekelt Norinát ebben az évadban...
393 RVilmos 2003-06-22 19:20:35
Én Gonzálezt a Traviátában láttam - igaz, jó régen. Szerintem abban jó volt.
Én Gonzálezt a Traviátában láttam - igaz, jó régen. Szerintem abban jó volt.
392 kalahari 2003-06-22 18:01:03
Én a harmadikon. Ott lehet a legjobban hallani egyébként. Tegnap mindenkit hallottam, Albertet kivéve. Most megyek a Dámára...
Én a harmadikon. Ott lehet a legjobban hallani egyébként. Tegnap mindenkit hallottam, Albertet kivéve. Most megyek a Dámára...
391 Bulvár Kund! 2003-06-22 14:33:04
Kedves Kalahari! Én a 20.sorban ültem, ott bizony felét sem hallottam-értettem Iván Ildikónak. Te hol ültél? González Mónikát én igen tehetségesnek tartom, de Lauretta nem neki való, az áriát kínosan rosszul énekelte. (Szerintem). Ő például következetesen nem a hangjának megfelelő szerepeket kap, nagy kár, hogy elvállalja Őket. Szerintem a szerepköre: Adina, Norina, Zerlina, Susanna, Lucia, Gilda,stb.
Kedves Kalahari! Én a 20.sorban ültem, ott bizony felét sem hallottam-értettem Iván Ildikónak. Te hol ültél? González Mónikát én igen tehetségesnek tartom, de Lauretta nem neki való, az áriát kínosan rosszul énekelte. (Szerintem). Ő például következetesen nem a hangjának megfelelő szerepeket kap, nagy kár, hogy elvállalja Őket. Szerintem a szerepköre: Adina, Norina, Zerlina, Susanna, Lucia, Gilda,stb.
390 krajcár 2003-06-22 06:46:49
Gyerekek, Verdi vagy Puccini szokták volt a dalszínház bejáratánál fogadni a bemutatóra érekzőket? Együtt a SZÖVEGÍRÓVAL? Tegnap ez történt. Remélem ez a színháztörténeti esemény csak unicum volt. Hozzám nem jött oda se Görgei se Madarász, igaz, én nem vagyok se ismerős, se rokon. Csak közönség. De az úgy látszik nem érdekes. A rokonok ismerősök szünetben elmentek. Maradtak a bérletesek. Az elektronikus zene magnóról szerintem is kínos!
Gyerekek, Verdi vagy Puccini szokták volt a dalszínház bejáratánál fogadni a bemutatóra érekzőket? Együtt a SZÖVEGÍRÓVAL? Tegnap ez történt. Remélem ez a színháztörténeti esemény csak unicum volt. Hozzám nem jött oda se Görgei se Madarász, igaz, én nem vagyok se ismerős, se rokon. Csak közönség. De az úgy látszik nem érdekes. A rokonok ismerősök szünetben elmentek. Maradtak a bérletesek. Az elektronikus zene magnóról szerintem is kínos!
389 kalahari 2003-06-22 02:50:46
Kedves Bulvár Kund! Ennyire nem tetszett? Politikailag, vagy egyébként? Attól tartok, sokan eleve eldöntötték, hogy nem lesz jó, csak azért, mert az egyik szerző mellékállásban miniszter volt egy darabig. Lehet, hogy ez Rád nem vonatkozik, csak kérdezem. Iván szerintem jó volt. Végig hallhatóan, és érthetően énekelt, ami nem mellékes egy premier esetében, mert ugye felirat nem volt. (Nekünk nem is kellett, mert tényleg lehetett érteni, de a külföldik örültek volna szerintem...) A Schicchiben González jó volt szerintem, azt viszont továbbra is sajnálom, hogy Fekete Attila lemondta.
Kedves Bulvár Kund! Ennyire nem tetszett? Politikailag, vagy egyébként? Attól tartok, sokan eleve eldöntötték, hogy nem lesz jó, csak azért, mert az egyik szerző mellékállásban miniszter volt egy darabig. Lehet, hogy ez Rád nem vonatkozik, csak kérdezem. Iván szerintem jó volt. Végig hallhatóan, és érthetően énekelt, ami nem mellékes egy premier esetében, mert ugye felirat nem volt. (Nekünk nem is kellett, mert tényleg lehetett érteni, de a külföldik örültek volna szerintem...) A Schicchiben González jó volt szerintem, azt viszont továbbra is sajnálom, hogy Fekete Attila lemondta.
388 Bulvár Kund 2003-06-22 01:03:31
+h
+h
387 Bulvár Kund 2003-06-22 01:02:42
Kedves Kalahari! Amit az Utolsó keringőről írtál, annak az utolsó mondata nagyon igaz. De a produkció, a baletten kívül értékelhetetlen. A Gianni Schicci rendezése nem hatna ilyen rossznak, ha valaki rendesen énekelne az előadásban. Nagyon-nagyon szomorú este volt!
Kedves Kalahari! Amit az Utolsó keringőről írtál, annak az utolsó mondata nagyon igaz. De a produkció, a baletten kívül értékelhetetlen. A Gianni Schicci rendezése nem hatna ilyen rossznak, ha valaki rendesen énekelne az előadásban. Nagyon-nagyon szomorú este volt!
386 kalahari 2003-06-21 23:01:15
És a Gianni Schicchi: A rendezés nem tetszik. A galambok persze viccesek a végén... Sólyom Nagy még mindig tud, González Mónika a csúcs az előadásban, Albert Tamás, hogy \"musically correct\" legyek, hagyja érvényesülni a zenekart. Akiket egyébként Medveczky is hagy, ezért jó hangosan szólnak. Mikori rendezés ez? Leváltani!
És a Gianni Schicchi: A rendezés nem tetszik. A galambok persze viccesek a végén... Sólyom Nagy még mindig tud, González Mónika a csúcs az előadásban, Albert Tamás, hogy \"musically correct\" legyek, hagyja érvényesülni a zenekart. Akiket egyébként Medveczky is hagy, ezért jó hangosan szólnak. Mikori rendezés ez? Leváltani!
385 kalahari 2003-06-21 22:54:09
Nos, megvolt a bemutató... Ki látta még? Elég kevesen voltunk, főleg, ha a tiszteletjegyeseket is beleszámolom. És sokan elmentek a szünetben. Pedig nem volt rossz. Jó a darab, és korrektül meg volt rendezve. Bevallom, az első balettbetétet még mindig nem értem. Miért kell magnóra táncolni, ha egyáltalán táncnak lehet nevezni ezt a break-szerű mozgást. Azt hiszem, főleg színészi kihívást jelentett ez a darab az énekeseknek, aminek egyébként meg is feleltek. Iván Ildikó nagyon nehéz szerepet oldott meg -szerintem jól. Ha az egész bemutatónak csak annyi értelme volt, hogy aki látta, ezután meglátogatjaa családtagjait, és megpróbál odafigyelni rájuk a hétköznapokban is, már megérte.
Nos, megvolt a bemutató... Ki látta még? Elég kevesen voltunk, főleg, ha a tiszteletjegyeseket is beleszámolom. És sokan elmentek a szünetben. Pedig nem volt rossz. Jó a darab, és korrektül meg volt rendezve. Bevallom, az első balettbetétet még mindig nem értem. Miért kell magnóra táncolni, ha egyáltalán táncnak lehet nevezni ezt a break-szerű mozgást. Azt hiszem, főleg színészi kihívást jelentett ez a darab az énekeseknek, aminek egyébként meg is feleltek. Iván Ildikó nagyon nehéz szerepet oldott meg -szerintem jól. Ha az egész bemutatónak csak annyi értelme volt, hogy aki látta, ezután meglátogatjaa családtagjait, és megpróbál odafigyelni rájuk a hétköznapokban is, már megérte.
384 kalahari 2003-06-21 12:27:03
Valami Puccini nevű írta... :-)
Valami Puccini nevű írta... :-)
383 Tjeremin 2003-06-21 08:57:35
Mindenütt olvasom a Göregi-Madarász opera hírdetését. Ma lesz a nagy nap! Tudta valaki, hogy ezen az előadáson két (azaz 2 db) opera megy nemcsak az Utolsó keringő? Mi az oka annak, hogy a reklámok csak a nagy író darabját említik? Pedig valami Gianni Schicchit is játszanak vele. Allítólag elég jó a szerző és tök új a betanulás.
Mindenütt olvasom a Göregi-Madarász opera hírdetését. Ma lesz a nagy nap! Tudta valaki, hogy ezen az előadáson két (azaz 2 db) opera megy nemcsak az Utolsó keringő? Mi az oka annak, hogy a reklámok csak a nagy író darabját említik? Pedig valami Gianni Schicchit is játszanak vele. Allítólag elég jó a szerző és tök új a betanulás.
382 Józsi 2003-06-20 19:31:36
Nagyon igyekeznek helyrehozni a pályázat baklövését (Marton helyett Szinetár), nagyon udvarolnak neki. És miért lenne baj ha hozná a férjét? Ez a nő már 6-8 éve folyamatosan kínálja a segítségét. Se a Zeneakadámiának se az Operának nem kellett. (Emlékeztek, mostani igazgató úr még egy tacepaot is kitetett amikor Martonnak volt bátorsága a sajtóban kikérni magának a gyenge kíséretet és a körülményeket. Martonnak mára nem sok hangja maradt. Cinikus volt tehát Szinetár, amikor bejelentett, hogy Marton akkor jön amikor csak akar, mert hát nyilván nem fog jönni. Amikor még tudott volna, akár 1990 és 2000 között senki nem gondolt vele.) Ez az ország csak jól járhat ha elfogadja a kinyújtott kezet.
Nagyon igyekeznek helyrehozni a pályázat baklövését (Marton helyett Szinetár), nagyon udvarolnak neki. És miért lenne baj ha hozná a férjét? Ez a nő már 6-8 éve folyamatosan kínálja a segítségét. Se a Zeneakadámiának se az Operának nem kellett. (Emlékeztek, mostani igazgató úr még egy tacepaot is kitetett amikor Martonnak volt bátorsága a sajtóban kikérni magának a gyenge kíséretet és a körülményeket. Martonnak mára nem sok hangja maradt. Cinikus volt tehát Szinetár, amikor bejelentett, hogy Marton akkor jön amikor csak akar, mert hát nyilván nem fog jönni. Amikor még tudott volna, akár 1990 és 2000 között senki nem gondolt vele.) Ez az ország csak jól járhat ha elfogadja a kinyújtott kezet.
381 Józsi 2003-06-20 19:31:35
Nagyon igyekeznek helyrehozni a pályázat baklövését (Marton helyett Szinetár), nagyon udvarolnak neki. És miért lenne baj ha hozná a férjét? Ez a nő már 6-8 éve folyamatosan kínálja a segítségét. Se a Zeneakadámiának se az Operának nem kellett. (Emlékeztek, mostani igazgató úr még egy tacepaot is kitetett amikor Martonnak volt bátorsága a sajtóban kikérni magának a gyenge kíséretet és a körülményeket. Martonnak mára nem sok hangja maradt. Cinikus volt tehát Szinetár, amikor bejelentett, hogy Marton akkor jön amikor csak akar, mert hát nyilván nem fog jönni. Amikor még tudott volna, akár 1990 és 2000 között senki nem gondolt vele.) Ez az ország csak jól járhat ha elfogadja a kinyújtott kezet.
Nagyon igyekeznek helyrehozni a pályázat baklövését (Marton helyett Szinetár), nagyon udvarolnak neki. És miért lenne baj ha hozná a férjét? Ez a nő már 6-8 éve folyamatosan kínálja a segítségét. Se a Zeneakadámiának se az Operának nem kellett. (Emlékeztek, mostani igazgató úr még egy tacepaot is kitetett amikor Martonnak volt bátorsága a sajtóban kikérni magának a gyenge kíséretet és a körülményeket. Martonnak mára nem sok hangja maradt. Cinikus volt tehát Szinetár, amikor bejelentett, hogy Marton akkor jön amikor csak akar, mert hát nyilván nem fog jönni. Amikor még tudott volna, akár 1990 és 2000 között senki nem gondolt vele.) Ez az ország csak jól járhat ha elfogadja a kinyújtott kezet.
380 hapci 2003-06-20 19:02:53
Nekem spéci nagyon teccet a Bozay operáról írt beszámoló. Először olvastam végre őszinte, nagyképű zenetöris tudálékosság nélküli recenziót. Nem csodálom, hogy vihart kavart az állóvízben. Kíváncsi leszek miket írnak össze Madarászról. Artúr már megadta a magáét (Opera honlap), jó ízesen ecsetelte milyen volt amikor Madarász előhörögte neki a darabat. Madarász meg volt elég ugyes íróasszonynak ajánlani a főszerepet. Tutira ez volt a legszebb muzsika Görgei füleinek. Így működik egy jó családi vállakozás Dervis koma!
Nekem spéci nagyon teccet a Bozay operáról írt beszámoló. Először olvastam végre őszinte, nagyképű zenetöris tudálékosság nélküli recenziót. Nem csodálom, hogy vihart kavart az állóvízben. Kíváncsi leszek miket írnak össze Madarászról. Artúr már megadta a magáét (Opera honlap), jó ízesen ecsetelte milyen volt amikor Madarász előhörögte neki a darabat. Madarász meg volt elég ugyes íróasszonynak ajánlani a főszerepet. Tutira ez volt a legszebb muzsika Görgei füleinek. Így működik egy jó családi vállakozás Dervis koma!
379 Kiskakukk 2003-06-20 13:54:19
Na, aztat majd meglátjuk a Madarász operán.
Na, aztat majd meglátjuk a Madarász operán.
378 agyament 2003-06-20 13:31:49
Annyira elvakít a látvány, hogy nem hallasz (csak a nyáladat csorgatod). :-))
Annyira elvakít a látvány, hogy nem hallasz (csak a nyáladat csorgatod). :-))
377 Kiskakukk 2003-06-20 13:19:03
agyament ezt hogy érted? Milyen hatása lesz a fülemre?
agyament ezt hogy érted? Milyen hatása lesz a fülemre?
376 Szilgyo 2003-06-20 12:38:18
De nem szabad politikáról beszélni...Bocs!
De nem szabad politikáról beszélni...Bocs!
375 Szilgyo 2003-06-20 12:37:48
Miről beszéltek? Don Józsiék is felvirágoztatták a Malév-et anno, legalábbis felszálló ágban voltak...:)))
Miről beszéltek? Don Józsiék is felvirágoztatták a Malév-et anno, legalábbis felszálló ágban voltak...:)))
