527 yeti 2003-07-03 23:34:11
Állítólag pár éve, amikor bemutatták itthon a Trisztánt, a Rockenbauer körbevezette a politikusokat előadás előtt, elmesélte, hogy a múltban hányszor haltak meg illusztris vendégek Trisztán előadások alkalmával, majd jó szórakozást kívánt, és a helyére ment.
Állítólag pár éve, amikor bemutatták itthon a Trisztánt, a Rockenbauer körbevezette a politikusokat előadás előtt, elmesélte, hogy a múltban hányszor haltak meg illusztris vendégek Trisztán előadások alkalmával, majd jó szórakozást kívánt, és a helyére ment.
526 Józsi 2003-07-03 19:37:23
Emlékeztek Lee-re, akinek a fejére esett egy ajtó a Turandot III. felvonása előtt? Azt hallottam Lyonban nemrég a nálunk is ismert Lancov fejére hullott az Ottelo díszletének egy része. Korházba kellett szállítani. Hm, úgy látszik, a vezetéssel elégedetlen színházakban óvatosnak kell lennie a tenoristának
Emlékeztek Lee-re, akinek a fejére esett egy ajtó a Turandot III. felvonása előtt? Azt hallottam Lyonban nemrég a nálunk is ismert Lancov fejére hullott az Ottelo díszletének egy része. Korházba kellett szállítani. Hm, úgy látszik, a vezetéssel elégedetlen színházakban óvatosnak kell lennie a tenoristának
525 Józsi 2003-07-03 19:35:38
Ágyat csináltattak Emilnek? Ez ugye vicc!?
Ágyat csináltattak Emilnek? Ez ugye vicc!?
524 Budai Pinot gris 2003-07-03 18:35:12
Egyetértek a béke lámájával. Megnéztem Fischer honlapján az említett levelet. Így kezdődik: Il y a quelques années, la structure artistique originale de l\'Opéra National de Lyon - une combinaison unique du systčme de staggione avec un ensemble musical permanent- m\'a attiré dans cette ville. La troupe des chanteurs, l\'ensemble des répétiteurs, un cheur et un orchestre excellents y formaient un atelier artistique ayant un immense potentiel de développement. A szöveg szerint Lyonban (az új igazgató érkezéséig) egy állandó társulati rész működött, ezt kombinálták a stagione szisztémával, vagyis az állandó művészeket kiegészítették az egyes darabokhoz szerződött énekművészekkel. Megjegyzem pont úgy, ahogy Győriványi Ráth tervezte, és teljesen ellentétesen azzal, ahogy a Népszabadság beállítja (a teljes társulat leépítése stb). Lyon polgármesteréhez írt levelében Fischer a mi Operánkban is taccsra tett szisztémáért száll síkra (állandók + meghívottak), és azt dicséri egekig. Érdekes.
Egyetértek a béke lámájával. Megnéztem Fischer honlapján az említett levelet. Így kezdődik: Il y a quelques années, la structure artistique originale de l\'Opéra National de Lyon - une combinaison unique du systčme de staggione avec un ensemble musical permanent- m\'a attiré dans cette ville. La troupe des chanteurs, l\'ensemble des répétiteurs, un cheur et un orchestre excellents y formaient un atelier artistique ayant un immense potentiel de développement. A szöveg szerint Lyonban (az új igazgató érkezéséig) egy állandó társulati rész működött, ezt kombinálták a stagione szisztémával, vagyis az állandó művészeket kiegészítették az egyes darabokhoz szerződött énekművészekkel. Megjegyzem pont úgy, ahogy Győriványi Ráth tervezte, és teljesen ellentétesen azzal, ahogy a Népszabadság beállítja (a teljes társulat leépítése stb). Lyon polgármesteréhez írt levelében Fischer a mi Operánkban is taccsra tett szisztémáért száll síkra (állandók + meghívottak), és azt dicséri egekig. Érdekes.
523 Dzsnecó láma 2003-07-03 18:14:34
Pardon, Párizsban Fisher az Idemoneoval bukott. A többi változatlan.
Pardon, Párizsban Fisher az Idemoneoval bukott. A többi változatlan.
522 Cote du Rhone 2003-07-03 18:10:33
A Fisher Iván honlapján olvasható levélben a karmester Lyon polgármesterének panaszolja el, hogy a Serge Dorny intendáns igazgató mennyire főnök akar lenni minden területen, még a zeneigazgató munkájába is beleszól. (Érdekes párhuzam Pesttel, nem? Itt ezért a beleszólásért kűzdöttek tavaly.) A francia honalapok Fishert autokrata vezetőnek tituláljál. (Ez is érdekes párhuzam Pesttel, nem? Gy.nek itthon diktátorságát is szemére hányták.) A lyoni tiltakozások iránt érdeklődőknek mondom, ott éppen a Pikk Dámát játsszák (blokkszerűen!!!), és a szerződésüket elvesztők folyamatosan sztájkolnak. A tegnapi előadás is elmaradt.
A Fisher Iván honlapján olvasható levélben a karmester Lyon polgármesterének panaszolja el, hogy a Serge Dorny intendáns igazgató mennyire főnök akar lenni minden területen, még a zeneigazgató munkájába is beleszól. (Érdekes párhuzam Pesttel, nem? Itt ezért a beleszólásért kűzdöttek tavaly.) A francia honalapok Fishert autokrata vezetőnek tituláljál. (Ez is érdekes párhuzam Pesttel, nem? Gy.nek itthon diktátorságát is szemére hányták.) A lyoni tiltakozások iránt érdeklődőknek mondom, ott éppen a Pikk Dámát játsszák (blokkszerűen!!!), és a szerződésüket elvesztők folyamatosan sztájkolnak. A tegnapi előadás is elmaradt.
521 Dzsnecó láma 2003-07-03 16:33:32
(Lyon közlése nyomán.) Marton Éva kérdéseinek rovatában valaki helyretette az operai rezsimváltást csalásnak nevező hozzászólót, más valaki a múlton kesergőket bírálta, és mintegy elutasította a tavaly történtekre való utalás(oka)t. (Nem mernék állást foglalni, én csak azt látom, hogy a sajtóban rettenetes nagy hallgatás övezi a tavaly történteket, és soha senki nem látta Göregei álal hivatkozott bizonyítékokat. Talán történt csalás-hamisítás, talán nem.) Amiért most hozzászólok az a Lyoni Operaházból kiakólbólintott Fischer Iván kapcsán a szocik szócsövében megjelent hír kommentálása, amelyet még én is, egyszerű hírkövető, tipikus félrevezetésnek és hamisításnak tartok. A hír annyi, hogy Fisher Ivánt kitették a Lyoni Operából. A hír megjelent a Magyar Hírlapban és Népszabadságban. Természetesen a Fischer elbocsátásában áldozatot látó, és a híreket eredetiben olvasni nem tudó magyar újságírók elfelejtették megemlíteni mekkora közönség- és sajtó bukásban részesült Fisher tavalyi párizsi vendégrendezése (a Szöktetés kapcsán már az akkori mindenki F. diktátor hajlamairól és rendezői tehetségtelenségéről beszélt, és már akkor felvetődött Lyonból való távolítása), F. eltávolítását az újságírók a frissen kinevezett új intendásnak és egy igazságtalan hatalmi harc eredményének tartják. Ami a fórumunk témájába vágó lényeg: a belga nemzetiségű új igazgató nem kíván társulatot, az énekeseket és a korrepetitorokat szélnek ereszteti, a stagione rendszerű új játékszisztéma szerint a művészeket ezentúl minden darabhoz külön fogják szerződtetni. A NÉPSZABADSÁG nevű újságban V.Gy.-től közreadott írás mindehhez hozzáfűzi: A helyzet kísértetiesen hasonlít arra, amire a budapesti Operaházban a korábbi, Győriványi Ráth György főzeneigazgató nevével fémjelzett vezetőség törekedett. Mint a Muzsika folyóirat olvasója, még én is tudom, hogy Győriványi nem stagione, hanem blokkos rendszert képzelt el, és nem kívánta szélnek ereszteni a társulatot, ő 80 fő helyett 40-50 fő énekes alkalmazottat képzelt el (ezzel szemben Lyonban mindenkit, még a korrepetitorokat is utcára teszik). Lyonban tehát semmi kísértetiesen azonos dolog nem történik, a helyzet teljesen más mint Budapesten. A Népszabadság utalásával megtéveszt, árkot ás, hamisít. Hozzáfűzném még, hogy az Opera jövő évi (tehát a leváltottakat követő új/régi főnökök) műsorában a blokkosodás jelei szintén felfedezhetők, és nyilatkozata szerint Sz.M. is meg kíván szabadulni 20-30 énekestől. Mindebből azt kívánom kihozni, hogy lehetünk mi megbékéléspártiak, és egyszerű művészetrajongók, jóhiszeműségünket és tudatlanságunkat (mely lehet szándékos félreinformáltság következménye) még egy apró, művészeti hír kapcsán is kihasználják, hazugan tájékoztatnak. Mi meg itt a csalás szón is felháborodunk, és egy kis politikai felhangon is fennakadunk. Kedves Mumus! Mindenben politika van. Ez nem megkerülhető. A Momustól viszont továbbra is részlehajlásmentes, korrekt híradást várunk. A témát körbejárva, minden oldalról.
(Lyon közlése nyomán.) Marton Éva kérdéseinek rovatában valaki helyretette az operai rezsimváltást csalásnak nevező hozzászólót, más valaki a múlton kesergőket bírálta, és mintegy elutasította a tavaly történtekre való utalás(oka)t. (Nem mernék állást foglalni, én csak azt látom, hogy a sajtóban rettenetes nagy hallgatás övezi a tavaly történteket, és soha senki nem látta Göregei álal hivatkozott bizonyítékokat. Talán történt csalás-hamisítás, talán nem.) Amiért most hozzászólok az a Lyoni Operaházból kiakólbólintott Fischer Iván kapcsán a szocik szócsövében megjelent hír kommentálása, amelyet még én is, egyszerű hírkövető, tipikus félrevezetésnek és hamisításnak tartok. A hír annyi, hogy Fisher Ivánt kitették a Lyoni Operából. A hír megjelent a Magyar Hírlapban és Népszabadságban. Természetesen a Fischer elbocsátásában áldozatot látó, és a híreket eredetiben olvasni nem tudó magyar újságírók elfelejtették megemlíteni mekkora közönség- és sajtó bukásban részesült Fisher tavalyi párizsi vendégrendezése (a Szöktetés kapcsán már az akkori mindenki F. diktátor hajlamairól és rendezői tehetségtelenségéről beszélt, és már akkor felvetődött Lyonból való távolítása), F. eltávolítását az újságírók a frissen kinevezett új intendásnak és egy igazságtalan hatalmi harc eredményének tartják. Ami a fórumunk témájába vágó lényeg: a belga nemzetiségű új igazgató nem kíván társulatot, az énekeseket és a korrepetitorokat szélnek ereszteti, a stagione rendszerű új játékszisztéma szerint a művészeket ezentúl minden darabhoz külön fogják szerződtetni. A NÉPSZABADSÁG nevű újságban V.Gy.-től közreadott írás mindehhez hozzáfűzi: A helyzet kísértetiesen hasonlít arra, amire a budapesti Operaházban a korábbi, Győriványi Ráth György főzeneigazgató nevével fémjelzett vezetőség törekedett. Mint a Muzsika folyóirat olvasója, még én is tudom, hogy Győriványi nem stagione, hanem blokkos rendszert képzelt el, és nem kívánta szélnek ereszteni a társulatot, ő 80 fő helyett 40-50 fő énekes alkalmazottat képzelt el (ezzel szemben Lyonban mindenkit, még a korrepetitorokat is utcára teszik). Lyonban tehát semmi kísértetiesen azonos dolog nem történik, a helyzet teljesen más mint Budapesten. A Népszabadság utalásával megtéveszt, árkot ás, hamisít. Hozzáfűzném még, hogy az Opera jövő évi (tehát a leváltottakat követő új/régi főnökök) műsorában a blokkosodás jelei szintén felfedezhetők, és nyilatkozata szerint Sz.M. is meg kíván szabadulni 20-30 énekestől. Mindebből azt kívánom kihozni, hogy lehetünk mi megbékéléspártiak, és egyszerű művészetrajongók, jóhiszeműségünket és tudatlanságunkat (mely lehet szándékos félreinformáltság következménye) még egy apró, művészeti hír kapcsán is kihasználják, hazugan tájékoztatnak. Mi meg itt a csalás szón is felháborodunk, és egy kis politikai felhangon is fennakadunk. Kedves Mumus! Mindenben politika van. Ez nem megkerülhető. A Momustól viszont továbbra is részlehajlásmentes, korrekt híradást várunk. A témát körbejárva, minden oldalról.
520 Caligula 2003-07-03 14:41:37
Anti! Hagyd abba mert begolyózok!
Anti! Hagyd abba mert begolyózok!
519 Jávor Anti 2003-07-03 14:31:15
Megoszlanak a vélemények arról is, hogy ha lenne ÚRI kaszinó, abban a szövegíró úr bent maradhatott volna. (A kaszinóból kigolyozás mindig a normához képesti súlyos eltérés, sérelem miatt történt.)
Megoszlanak a vélemények arról is, hogy ha lenne ÚRI kaszinó, abban a szövegíró úr bent maradhatott volna. (A kaszinóból kigolyozás mindig a normához képesti súlyos eltérés, sérelem miatt történt.)
518 Lyon 2003-07-03 13:54:13
Olvasom az MH-ban: \"Nem hosszabbítja meg Fischer Iván zeneigazgatói szerződését a Lyoni Nemzeti Opera tudatta tegnap közleményben az intézmény vezetősége. A lyoniak egyrészt problémát látnak abban, hogy Fischert lefoglalja a Budapesti Fesztiválzenekar vezetése, másrészt egyértelműen utaltak arra, hogy nézetkülönbségek vannak a lyoni intézmény nemrégiben kinevezett új igazgatója és a magyar zeneigazgató között. Fischer lapunknak megerősítette, hogy nézeteltérései támadtak az új vezetővel. A magyar karmester ellenezte azt, hogy elküldik a társulat állandó tagjait, és kizárólag vendégművészeket szerepeltetnek a lyoni operaház színpadán. A helyzet kísértetiesen hasonlít arra, amire a budapesti Operaházban a korábbi, Győriványi Ráth György főzeneigazgató nevével fémjelzett vezetőség törekedett. Holott az eddigi lyoni modell csodálatos volt: egy kis állandó társulat egészült ki néhány vendégművésszel mondta Fischer Iván.\" Engem az érdekelne mit csinált a lyoni zenész szakszervezet? Hol volt a lyoni alkalmazottak tiltakozása? Tudja valaki mit szólt a francia média ehhez, ott nem volt a budapesti hasonló balhé?
Olvasom az MH-ban: \"Nem hosszabbítja meg Fischer Iván zeneigazgatói szerződését a Lyoni Nemzeti Opera tudatta tegnap közleményben az intézmény vezetősége. A lyoniak egyrészt problémát látnak abban, hogy Fischert lefoglalja a Budapesti Fesztiválzenekar vezetése, másrészt egyértelműen utaltak arra, hogy nézetkülönbségek vannak a lyoni intézmény nemrégiben kinevezett új igazgatója és a magyar zeneigazgató között. Fischer lapunknak megerősítette, hogy nézeteltérései támadtak az új vezetővel. A magyar karmester ellenezte azt, hogy elküldik a társulat állandó tagjait, és kizárólag vendégművészeket szerepeltetnek a lyoni operaház színpadán. A helyzet kísértetiesen hasonlít arra, amire a budapesti Operaházban a korábbi, Győriványi Ráth György főzeneigazgató nevével fémjelzett vezetőség törekedett. Holott az eddigi lyoni modell csodálatos volt: egy kis állandó társulat egészült ki néhány vendégművésszel mondta Fischer Iván.\" Engem az érdekelne mit csinált a lyoni zenész szakszervezet? Hol volt a lyoni alkalmazottak tiltakozása? Tudja valaki mit szólt a francia média ehhez, ott nem volt a budapesti hasonló balhé?
517 Green go 2003-07-03 13:53:52
jávor szar vas! Te nem kapnál tagságit az úri kasziNOban!A sérelmi politikát már Deák is elutasította.
jávor szar vas! Te nem kapnál tagságit az úri kasziNOban!A sérelmi politikát már Deák is elutasította.
516 jávorszarvas 2003-07-03 13:45:55
Izgulok azért drága emberért! Remélem a gonosztevők nem vitték el minisztersége alatt született értékes szerződésgyűjetményét!
Izgulok azért drága emberért! Remélem a gonosztevők nem vitték el minisztersége alatt született értékes szerződésgyűjetményét!
515 agyament 2003-07-03 12:18:40
A nyomor szó túlzás, de egyetértek. Búbánat! Viselkedj! Ezt úgy értem, hogy politikai nézet ide vagy oda, az ember ember, ha író vagy politikus is. Sőt, Te is az vagy! :-))
A nyomor szó túlzás, de egyetértek. Búbánat! Viselkedj! Ezt úgy értem, hogy politikai nézet ide vagy oda, az ember ember, ha író vagy politikus is. Sőt, Te is az vagy! :-))
514 Mantuai herceg 2003-07-03 11:30:12
Búbánat Te tényleg nagyon búbánatos ( vagy inkább más? ) lehetsz, ha más nyomorán élvezkedsz... A sors forgandó... s ez alól Búbánat sem kivétel. Ez igencsak nemtelen megnyilvánulásod volt, de valószinüleg én vagyok túl \"nemes\" hercegi nicknevem miatt.
Búbánat Te tényleg nagyon búbánatos ( vagy inkább más? ) lehetsz, ha más nyomorán élvezkedsz... A sors forgandó... s ez alól Búbánat sem kivétel. Ez igencsak nemtelen megnyilvánulásod volt, de valószinüleg én vagyok túl \"nemes\" hercegi nicknevem miatt.
513 Búbánat 2003-07-03 10:36:51
Szegény Görgey! Még az ág is húzza…Olvasom, betörtek Buda-közeli házába. Ezért megszakította a jól megérdemelt nyaralását, s haza jött, hogy feltérképezze, és leltárba vegye, mely műkincseinek van hűlt helye. Őszintén sajnálom őt és átérzem nyomorúságát. Még szerencse, hogy készpénzt nem találtak a lakásban az agyafúrt fickók, mert akkor most még adakozásra szólíthatnánk fel az embereket, kisegítve őt a megélhetési gondjaiban. Amit nem pótolhat a világot jelentő deszkákon való pózolás jelentette becsvágy sem. De bízom benne, rövidesen előkerülnek azok az eltulajdonított értékes műtárgyak, amelyek nélkül nem élet az élet.
Szegény Görgey! Még az ág is húzza…Olvasom, betörtek Buda-közeli házába. Ezért megszakította a jól megérdemelt nyaralását, s haza jött, hogy feltérképezze, és leltárba vegye, mely műkincseinek van hűlt helye. Őszintén sajnálom őt és átérzem nyomorúságát. Még szerencse, hogy készpénzt nem találtak a lakásban az agyafúrt fickók, mert akkor most még adakozásra szólíthatnánk fel az embereket, kisegítve őt a megélhetési gondjaiban. Amit nem pótolhat a világot jelentő deszkákon való pózolás jelentette becsvágy sem. De bízom benne, rövidesen előkerülnek azok az eltulajdonított értékes műtárgyak, amelyek nélkül nem élet az élet.
510 kephir 2003-07-02 20:04:39
Ja, és az unalmat nem feledftedte a rivaldára türemjedő librettista komikuna. Azért a 20 másodpercért nagyon sokat kellett elviselni.
Ja, és az unalmat nem feledftedte a rivaldára türemjedő librettista komikuna. Azért a 20 másodpercért nagyon sokat kellett elviselni.
509 Topi 2003-07-02 16:33:41
Oh, oh! Még egypár \"Utolsó keringő-t\"! Vagy ha nem, hát legalább arról olvashassunk, amit hallani amúgy sem volt könnyű!
Oh, oh! Még egypár \"Utolsó keringő-t\"! Vagy ha nem, hát legalább arról olvashassunk, amit hallani amúgy sem volt könnyű!
508 Szűcs 2003-07-01 18:22:01
Nem lenne baj belőle, egy másik fórumon, ahol már érdeklődtek utána, jeleztem, hogy csúszik, legkorábban pénteken kerülhet fel. (De ez sem a cenzúra miatt alakult így.)
Nem lenne baj belőle, egy másik fórumon, ahol már érdeklődtek utána, jeleztem, hogy csúszik, legkorábban pénteken kerülhet fel. (De ez sem a cenzúra miatt alakult így.)
507 ó-té-pé 2003-07-01 17:29:06
A Momusban miért nincs kritika az Utolsó keringőről? Baj lenne belőle?
A Momusban miért nincs kritika az Utolsó keringőről? Baj lenne belőle?
506 Bulvár Kund 2003-07-01 17:23:02
Kész Bayreuth leszünk, ha P. elszunyókál!
Kész Bayreuth leszünk, ha P. elszunyókál!
505 cintula 2003-07-01 17:17:59
Elkészült Petőfi ágya. A Kollektív Szerződés módosítása értelmében a 71 éven felüli közalkalmazottakat ezen túl ágy, kacsa és pizsama is megilleti. A frissen szolgálatba állított ágyikó több személyt is elbír, stílusában és a kárpitozásával alkalmazkodik az Ybl palota bársony és arany borításának színeihez. A szakszervezet javaslatára munkaidő alatti szunyókálás idejére a közalkalmazott Opera feliratú hálósipka viselésére is jogosult. Az épületben fényújságokat szerelnek fel, melyen lábujjhegyen járásra és az éneklés/zongorázás beszüntetésére szólítják fel az Opera alsóbbrendű dolgozóit. Az ötszázezer forint körüli beruházást még további komfortnövelő vásárlások követhetik (bajuszkötő, lábmelegítő, rezsó). A szakszervezet javasolja továbbá, hogy az előadások szünetének hosszát a minimum ötven percben állapítsák meg. A hírek szerint a szundikálás idejére a liftek leállnak, az Andrássy út és a környező utcák forgalmát elterik.
Elkészült Petőfi ágya. A Kollektív Szerződés módosítása értelmében a 71 éven felüli közalkalmazottakat ezen túl ágy, kacsa és pizsama is megilleti. A frissen szolgálatba állított ágyikó több személyt is elbír, stílusában és a kárpitozásával alkalmazkodik az Ybl palota bársony és arany borításának színeihez. A szakszervezet javaslatára munkaidő alatti szunyókálás idejére a közalkalmazott Opera feliratú hálósipka viselésére is jogosult. Az épületben fényújságokat szerelnek fel, melyen lábujjhegyen járásra és az éneklés/zongorázás beszüntetésére szólítják fel az Opera alsóbbrendű dolgozóit. Az ötszázezer forint körüli beruházást még további komfortnövelő vásárlások követhetik (bajuszkötő, lábmelegítő, rezsó). A szakszervezet javasolja továbbá, hogy az előadások szünetének hosszát a minimum ötven percben állapítsák meg. A hírek szerint a szundikálás idejére a liftek leállnak, az Andrássy út és a környező utcák forgalmát elterik.
504 Sándor cár 2003-07-01 09:47:02
Szegény, szegény Retkes Attila. ****
Szegény, szegény Retkes Attila. ****
503 Józsi 2003-06-30 22:30:15
Retkes Attilát az MH-ban megjelent kritikája okán egyesített Petrovics és Szinetár díjra javaslom. Esetleg megkaphatná a babérokkal ékesített Lefety-koszorút. (Ennyi hablatyot írni így buktáról királyciki!!)
Retkes Attilát az MH-ban megjelent kritikája okán egyesített Petrovics és Szinetár díjra javaslom. Esetleg megkaphatná a babérokkal ékesített Lefety-koszorút. (Ennyi hablatyot írni így buktáról királyciki!!)
502 Caligula 2003-06-30 17:19:43
Igen! Muszáj volt kihasználnom a lehetőséget! :-)))
Igen! Muszáj volt kihasználnom a lehetőséget! :-)))
501 Sándor cár 2003-06-30 17:10:16
Észrevettétek, hogy egy hozzászólással előttem jubilált a topik?
Észrevettétek, hogy egy hozzászólással előttem jubilált a topik?
500 Caligula 2003-06-30 15:31:19
Viva Skizofrenia!
Viva Skizofrenia!
499 agyament 2003-06-30 15:13:14
sok személységet :-)) amúgy nem.
sok személységet :-)) amúgy nem.
498 kalahari 2003-06-30 15:02:08
A NSZ nagyon lehúzta, tényleg. Nem értem, mi baja a díszlettel? Nekem tetszett. Felismerhető volt a tipikus belvárosi, ún. polgári lakás. A MH meg Fried-del elégedetlen, azt mondja: \"halvány\". Nem a legnagyobb szerep volt a férjé a darabban, és kb. egy összetett mondatnyi szerepe volt, azt énekelte el 5-6-szor, de erről nem ő tehet...
A NSZ nagyon lehúzta, tényleg. Nem értem, mi baja a díszlettel? Nekem tetszett. Felismerhető volt a tipikus belvárosi, ún. polgári lakás. A MH meg Fried-del elégedetlen, azt mondja: \"halvány\". Nem a legnagyobb szerep volt a férjé a darabban, és kb. egy összetett mondatnyi szerepe volt, azt énekelte el 5-6-szor, de erről nem ő tehet...
497 kalahari 2003-06-30 14:56:38
Mit jelent a sok?
Mit jelent a sok?
496 Sándor cár 2003-06-30 14:53:30
OFF Figyeljetek! Ez a sok nick tényleg ennyi embert takar, vagy valaki szereti a szepjátékot? :-) ON
OFF Figyeljetek! Ez a sok nick tényleg ennyi embert takar, vagy valaki szereti a szepjátékot? :-) ON
495 Caligula 2003-06-30 13:52:52
Az [url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=68590;MH[/url] nem anyázza annyira: \"Madarász műve a magyar zenedrámaírás legjobb hagyományait követő, karizmatikus erejű, s ugyanakkor szerkezetét, kompozíciós eszköztárát tekintve is jól kimunkált alkotás\" Persze azért: \"helye lehet a Magyar Állami Operaház repertoárján, de csak akkor, ha a későbbi előadások minősége sokkal jobb lesz, mint a premieré\"
Az [url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=68590;MH[/url] nem anyázza annyira: \"Madarász műve a magyar zenedrámaírás legjobb hagyományait követő, karizmatikus erejű, s ugyanakkor szerkezetét, kompozíciós eszköztárát tekintve is jól kimunkált alkotás\" Persze azért: \"helye lehet a Magyar Állami Operaház repertoárján, de csak akkor, ha a későbbi előadások minősége sokkal jobb lesz, mint a premieré\"
494 agyament 2003-06-30 13:44:41
Olvastátok [url]http://http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=118342&DocID=106307;MGP[/url] kritikáját? Nem láttam ugyan a Madarász operát, de ezek után nem biztos, hogy megnézem. Bár már nem fog sokat megérni. És közben még röhögni is lehet: \"Madarász az Utolsó keringő című operáját beküldte a kettővel ezelőtti vezetés (Szinetár–Petrovics) kiírta operapályázatra. Nem nyert. Bosszúból az új – Szinetár–Petrovics – vezetés műsorra tűzte. Rendezőül Szikora Jánost hívták meg. Egy naptári év alatt – Halász Péter, Zsótér Sándor után – Szikora a harmadik nézőkínzó rendező az Operaházat frissítő megújulás érdekében.\"
Olvastátok [url]http://http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=118342&DocID=106307;MGP[/url] kritikáját? Nem láttam ugyan a Madarász operát, de ezek után nem biztos, hogy megnézem. Bár már nem fog sokat megérni. És közben még röhögni is lehet: \"Madarász az Utolsó keringő című operáját beküldte a kettővel ezelőtti vezetés (Szinetár–Petrovics) kiírta operapályázatra. Nem nyert. Bosszúból az új – Szinetár–Petrovics – vezetés műsorra tűzte. Rendezőül Szikora Jánost hívták meg. Egy naptári év alatt – Halász Péter, Zsótér Sándor után – Szikora a harmadik nézőkínzó rendező az Operaházat frissítő megújulás érdekében.\"
492 Anti bácsi 2003-06-29 00:14:19
Nade aranyom! Miért röpülne bárki, amikor tökéletesen működnek az érdekszövetségek?
Nade aranyom! Miért röpülne bárki, amikor tökéletesen működnek az érdekszövetségek?
491 art Thur 2003-06-28 13:04:15
Ilyestájt szokják leváltani az igazgatókat. Most nem röpült senki?
Ilyestájt szokják leváltani az igazgatókat. Most nem röpült senki?
490 döbüsszi 2003-06-27 20:55:05
Azt legalább odaírták, hogy a Berlioz-év alkalmából adják elő (születésének 200.évf.)?
Azt legalább odaírták, hogy a Berlioz-év alkalmából adják elő (születésének 200.évf.)?
489 Hektor 2003-06-27 17:31:43
Ez valami vicc? Bár, ha meggondolom, hogy a bérlettájékoztatóban az Opera ezüstös tollú bértollnoka milyen kódolt formában szidja az előző rezsim bérletpolitikáját, akkor el tudom képzelni, hogy Berliozban is a csűrés-csavarást (Bellinit) keresi. Kodályt nem akarnak Wagner bérletbe tenni?
Ez valami vicc? Bár, ha meggondolom, hogy a bérlettájékoztatóban az Opera ezüstös tollú bértollnoka milyen kódolt formában szidja az előző rezsim bérletpolitikáját, akkor el tudom képzelni, hogy Berliozban is a csűrés-csavarást (Bellinit) keresi. Kodályt nem akarnak Wagner bérletbe tenni?
488 döbüsszi 2003-06-27 16:39:45
Az jó darab lehet.. Biztos, hogy belkantó? Szóltak erről Berlióznak?
Az jó darab lehet.. Biztos, hogy belkantó? Szóltak erről Berlióznak?
487 K.N. Gyel futó 2003-06-27 11:56:14
Már látom: Aszongyahogy Berlióz: Belkantó opera négy felvonásban Szereposztást lásd alább.
Már látom: Aszongyahogy Berlióz: Belkantó opera négy felvonásban Szereposztást lásd alább.
486 Katmandu 2003-06-26 22:08:04
Ismertek bel canto operát Berlioztól? Állítólag decemberben valamilyen bel canto sorozatban(?) előadnak egy ilyet. Iva, mi van erről a műsorfüzetben?
Ismertek bel canto operát Berlioztól? Állítólag decemberben valamilyen bel canto sorozatban(?) előadnak egy ilyet. Iva, mi van erről a műsorfüzetben?
485 kalahari 2003-06-26 20:28:05
Hejha! De tudok gépelni! \"Hátha\"
Hejha! De tudok gépelni! \"Hátha\"
484 kalahari 2003-06-26 20:27:12
Én optimista vagyok. Háyha csak meglepinek szánják a beugrókat! Vagy még nem mondták 100%-ra... Brusont pl. rávették Scarpiára és Jagóra is. :-)
Én optimista vagyok. Háyha csak meglepinek szánják a beugrókat! Vagy még nem mondták 100%-ra... Brusont pl. rávették Scarpiára és Jagóra is. :-)
483 bobolysza 2003-06-26 19:31:30
...külföldit meg nem tudtak szeződtetni....
...külföldit meg nem tudtak szeződtetni....
482 kökölyszi 2003-06-26 19:30:41
Oh, ez itt mindig így szok lenni, ez a tiranai szabvány, lukak nélkül nálunk nincs is jó évadtervezés. (A lik azt jelenti képtelenek voltak egy közalkalmazottak rábírni a fellépésre, külsőst vagy külföldit meg tudtak szeződtetni. Majd az utolsó pillanatbam Veronika kisegít minket egy ukrán beugróval.)
Oh, ez itt mindig így szok lenni, ez a tiranai szabvány, lukak nélkül nálunk nincs is jó évadtervezés. (A lik azt jelenti képtelenek voltak egy közalkalmazottak rábírni a fellépésre, külsőst vagy külföldit meg tudtak szeződtetni. Majd az utolsó pillanatbam Veronika kisegít minket egy ukrán beugróval.)
481 kalahari 2003-06-26 17:55:14
...Turiddu...
...Turiddu...
480 kalahari 2003-06-26 17:46:47
Akkor feloldották a büntiből, mert elég sokat énekel. Manricot is. És van néhány üres folt, pl. nincs Turridu, Otello, Cavaradossi pár előadáson. Vajon vendégek lesznek? Vagy csak reménykedem?
Akkor feloldották a büntiből, mert elég sokat énekel. Manricot is. És van néhány üres folt, pl. nincs Turridu, Otello, Cavaradossi pár előadáson. Vajon vendégek lesznek? Vagy csak reménykedem?
479 Józsi 2003-06-26 17:36:54
Azt hallottam Lee-t egy évre büntibe tették mert a Győriványi is nagyon sokra kitűzte. Ketten Bándival erőss csapat lehetne. Mégse öregek otthona...
Azt hallottam Lee-t egy évre büntibe tették mert a Győriványi is nagyon sokra kitűzte. Ketten Bándival erőss csapat lehetne. Mégse öregek otthona...
478 kalahari 2003-06-26 17:21:11
Azt láttátok, hogy a koreai Lee milyen sokat lesz itt? Nemcsak Kalaf, hanem Radames és Cavaradossi is. Szerződtették állandóra, csak nem tudunk róla?
Azt láttátok, hogy a koreai Lee milyen sokat lesz itt? Nemcsak Kalaf, hanem Radames és Cavaradossi is. Szerződtették állandóra, csak nem tudunk róla?
477 agyament 2003-06-26 17:14:52
De rossz lehet nekik! Sajnáljuk őket!
De rossz lehet nekik! Sajnáljuk őket!
476 ballada 2003-06-26 17:11:13
Róka nem lehet olyan rossz! Onnan gondolom, hogy Szinetár megmondta, csak akkor hívunk külföldit, ha jobb mint a hazai. Ezek szerint borzalmas tenorok járhatják a világot...
Róka nem lehet olyan rossz! Onnan gondolom, hogy Szinetár megmondta, csak akkor hívunk külföldit, ha jobb mint a hazai. Ezek szerint borzalmas tenorok járhatják a világot...
475 Megén 2003-06-26 16:04:28
Yeti, köszi, tényleg elmúlt, de hogy mitől........? Már szomorkodtam, hogy nyár van és langy hangulat, de most minden fórumon beindult a mai nap, és csak olvasom, olvasom, hát ezért szeretek én a \"momus-ra járni.
Yeti, köszi, tényleg elmúlt, de hogy mitől........? Már szomorkodtam, hogy nyár van és langy hangulat, de most minden fórumon beindult a mai nap, és csak olvasom, olvasom, hát ezért szeretek én a \"momus-ra járni.
