474 kalahari 2003-06-26 14:21:21
Azért tudok olyat, aki tud Caniot énekelni, mégis ráosztottak 2! előadást valakire, akire nem kellett volna. Ennyire jó haver?
Azért tudok olyat, aki tud Caniot énekelni, mégis ráosztottak 2! előadást valakire, akire nem kellett volna. Ennyire jó haver?
473 Szilgyo 2003-06-26 14:18:50
Érdekes megoldások, úgymint mit csináljunk, ha nincs megfelelő énekesünk a szerepre, de a havernak mindenképpen énekelnie kell című népballada.
Érdekes megoldások, úgymint mit csináljunk, ha nincs megfelelő énekesünk a szerepre, de a havernak mindenképpen énekelnie kell című népballada.
472 kalahari 2003-06-26 14:12:46
Akkor csak annak tűnsz... :-) A szereposztásokat érdemes böngészni, érdekes megoldásokra találhat az ember...
Akkor csak annak tűnsz... :-) A szereposztásokat érdemes böngészni, érdekes megoldásokra találhat az ember...
471 Benno 2003-06-26 14:02:12
majd fizeti a momus! tájékozott lennék hazai viszonyokban? még az operaprogramot sem találtam!! :) igaz akkor még fel se tették . a propos! koncetrmüsor mikor lesz fenn?
majd fizeti a momus! tájékozott lennék hazai viszonyokban? még az operaprogramot sem találtam!! :) igaz akkor még fel se tették . a propos! koncetrmüsor mikor lesz fenn?
470 kalahari 2003-06-26 13:57:54
Megyek. Fizeted? off: Te állandóan ott laksz? És honnan vagy ilyen jól tájékozott hazai ügyekben?
Megyek. Fizeted? off: Te állandóan ott laksz? És honnan vagy ilyen jól tájékozott hazai ügyekben?
469 Benno 2003-06-26 13:55:15
gyere berlinbe, lesz 2 helyen is rigoletto (de minek..)
gyere berlinbe, lesz 2 helyen is rigoletto (de minek..)
468 kalahari 2003-06-26 13:52:41
A köv. évadhoz még valami: Egy szál Rigolettót sem láttam a műsorban! Ezúton tiltakozom a hanyagolása ellen! Mitől volt rossz a tegnapi Tosca?
A köv. évadhoz még valami: Egy szál Rigolettót sem láttam a műsorban! Ezúton tiltakozom a hanyagolása ellen! Mitől volt rossz a tegnapi Tosca?
467 Caligula 2003-06-26 13:16:32
Én is csak vicceltem.
Én is csak vicceltem.
466 kalahari 2003-06-26 13:11:57
Milyen perverz itt mindenki! Az időjárásról beszéltem! :-)
Milyen perverz itt mindenki! Az időjárásról beszéltem! :-)
465 kapa 2003-06-26 13:10:26
Ki a meleg? És, ha az, nem mindegy?
Ki a meleg? És, ha az, nem mindegy?
464 Benno 2003-06-26 13:08:39
melyik???
melyik???
463 Caligula 2003-06-26 13:07:54
A szexuális irányultságra való utalást kérjük mellőzni! :-)))
A szexuális irányultságra való utalást kérjük mellőzni! :-)))
462 kalahari 2003-06-26 13:06:54
Davo, ez nagyon vicces :-) Egri lehetett, ugye? A múlt héten még olaszul haldoklott, dehát ez a meleg...
Davo, ez nagyon vicces :-) Egri lehetett, ugye? A múlt héten még olaszul haldoklott, dehát ez a meleg...
461 Szilgyo 2003-06-26 11:28:48
Ez majdnem olyan, mint amikor a 70-es, 80-as éveknem vendégénekesek olaszul/németül, az itteniek meg magyarul énekeltek, állítólag volt egy Tosca, ahol mindenki megtanulta az olasz szöveget a vendégművész, asszem Aragall kedvéért, csak az egy Spoletta nem volt képes memorizálni a két mondatos szövegét. Tán ezt hívják művészi alázatnak...
Ez majdnem olyan, mint amikor a 70-es, 80-as éveknem vendégénekesek olaszul/németül, az itteniek meg magyarul énekeltek, állítólag volt egy Tosca, ahol mindenki megtanulta az olasz szöveget a vendégművész, asszem Aragall kedvéért, csak az egy Spoletta nem volt képes memorizálni a két mondatos szövegét. Tán ezt hívják művészi alázatnak...
460 Davo 2003-06-26 11:23:49
Látta valaki a tegnap esti Toscát? Kiss B., Sümegi, Egri.. Rettenetes volt... Sok érdekes és mulatságos dolgot halhattunk eddig is a Toscáról, de úgy látszik van még! Tegnap este, miután tosca leszúrta Scarpiát, egyszercsak elkezdett Scarpia magyarul haldokolni.. Segítség! Meghalok! majd egy perc után rájött, most olaszul megy a darab, hát folytatta olaszul.. Előfordul.. A szereposztásokkal kapcsolatban osztom azt a véleményt, hogy legtöbbször tragikusak.. Szép napot mindenkinek!
Látta valaki a tegnap esti Toscát? Kiss B., Sümegi, Egri.. Rettenetes volt... Sok érdekes és mulatságos dolgot halhattunk eddig is a Toscáról, de úgy látszik van még! Tegnap este, miután tosca leszúrta Scarpiát, egyszercsak elkezdett Scarpia magyarul haldokolni.. Segítség! Meghalok! majd egy perc után rájött, most olaszul megy a darab, hát folytatta olaszul.. Előfordul.. A szereposztásokkal kapcsolatban osztom azt a véleményt, hogy legtöbbször tragikusak.. Szép napot mindenkinek!
459 yeti 2003-06-26 09:14:04
Néha nekem is úgy jön be, nem tudom mitől van. Vagy frissitésre kell kattintani, vagy a bal felső logóra. Lényeg, hogy elmúlik.
Néha nekem is úgy jön be, nem tudom mitől van. Vagy frissitésre kell kattintani, vagy a bal felső logóra. Lényeg, hogy elmúlik.
458 Megén 2003-06-26 08:41:53
Bocsánat, de nekem ez az oldal olyan nagyra nőtt, hogy csak az alsó csúszkával tudom olvasni. A többi fórum, normál méret. Én vagyok az ügyetlen, vagy tud valaki ezen segíteni, köszi!
Bocsánat, de nekem ez az oldal olyan nagyra nőtt, hogy csak az alsó csúszkával tudom olvasni. A többi fórum, normál méret. Én vagyok az ügyetlen, vagy tud valaki ezen segíteni, köszi!
457 Szilgyo 2003-06-26 08:03:27
Más: tiszteljük Róka Istvánt, de a világért se énelektessünk vele hőstenor-szerepeket, max. Altuom-ot. Sajnos hallottam a Trubadúr-ban, sőt mi több a Tannhauserben is. Katasztrófa, és óriási dilettantizmus, ha valaki ezt nem akarja észrevenni!!!
Más: tiszteljük Róka Istvánt, de a világért se énelektessünk vele hőstenor-szerepeket, max. Altuom-ot. Sajnos hallottam a Trubadúr-ban, sőt mi több a Tannhauserben is. Katasztrófa, és óriási dilettantizmus, ha valaki ezt nem akarja észrevenni!!!
456 Szilgyo 2003-06-26 08:01:25
Aki résen volt, láthatta a szereposztásban: Parsifal- Kundry: Agnes Baltsa. Szerintem úgyse jön el.
Aki résen volt, láthatta a szereposztásban: Parsifal- Kundry: Agnes Baltsa. Szerintem úgyse jön el.
455 kalahari 2003-06-26 01:20:10
Remélem, ezt én olvastam rosszul: Erkel Színház 2004. április 8. csütörtök 19:00 Bajazzók Canio Róka István ?????
Remélem, ezt én olvastam rosszul: Erkel Színház 2004. április 8. csütörtök 19:00 Bajazzók Canio Róka István ?????
454 orlandofurioso 2003-06-26 00:47:35
...és lesz Otello: Bándi-Tokody-Bruson, nekem már egyszer megvolt: Várady-Giacomini-Bruson
...és lesz Otello: Bándi-Tokody-Bruson, nekem már egyszer megvolt: Várady-Giacomini-Bruson
453 orlandofurioso 2003-06-26 00:45:13
Róka Altoum lesz, de lehet hogy nem ugyanannak az Operaháznak a szereposztását nézzük. Ez már máskor is felvetődött bennem...
Róka Altoum lesz, de lehet hogy nem ugyanannak az Operaháznak a szereposztását nézzük. Ez már máskor is felvetődött bennem...
452 kalahari 2003-06-25 23:22:49
És mi lesz azokkal az elvetemült külföldiekkel, akik képesek magyarul is megtanulni a szerepet??? :-) (bocs)
És mi lesz azokkal az elvetemült külföldiekkel, akik képesek magyarul is megtanulni a szerepet??? :-) (bocs)
451 belcanto 2003-06-25 22:20:38
Mozartokat, Donizettiket és egyéb nem magyar szerzőket azért jó magyarul adni, mert azokba az előadásokba nem fognak külföldieket hívni. Ezekre a darabokra nekünk (a vezetés koncepciója szerint) tökéletes európai színvonalú gárdánk van. A külföldi nűvész meg elénekli előlünk a szerepet.
Mozartokat, Donizettiket és egyéb nem magyar szerzőket azért jó magyarul adni, mert azokba az előadásokba nem fognak külföldieket hívni. Ezekre a darabokra nekünk (a vezetés koncepciója szerint) tökéletes európai színvonalú gárdánk van. A külföldi nűvész meg elénekli előlünk a szerepet.
450 kalahari 2003-06-25 20:09:24
Hogyne. Millert meg, aki még mindig tud, nyugdíjazni akarja, és ráosztotta Angelottit...
Hogyne. Millert meg, aki még mindig tud, nyugdíjazni akarja, és ráosztotta Angelottit...
449 klubb69 2003-06-25 19:59:48
Róka Manricot? Mi ez szociális otthon? Hang, játék, minőség nem számít? Ki csinálja a szereposztást?
Róka Manricot? Mi ez szociális otthon? Hang, játék, minőség nem számít? Ki csinálja a szereposztást?
448 kalahari 2003-06-25 18:10:01
Topi! Ne csüggedj, Bándi is énekel egy Trubadúrt! (febr.) Jobban mondva azt is énekel...
Topi! Ne csüggedj, Bándi is énekel egy Trubadúrt! (febr.) Jobban mondva azt is énekel...
447 kalahari 2003-06-25 17:59:48
Sőt, Róka énekel Manricót is!!!
Sőt, Róka énekel Manricót is!!!
446 kalahari 2003-06-25 17:58:47
Miért adják magyarul a Mozartokat? És a Donizettiket (DP, Bájital)? Vagy ez csak a vígoperákat sújtja? És egy Miller kaliberű művész nem mondhatja azt, hogy \"nem akarok basszus lenni\"? Mi van itt?
Miért adják magyarul a Mozartokat? És a Donizettiket (DP, Bájital)? Vagy ez csak a vígoperákat sújtja? És egy Miller kaliberű művész nem mondhatja azt, hogy \"nem akarok basszus lenni\"? Mi van itt?
445 Józsi 2003-06-25 17:56:16
Topi, Kalafnak majd megkapod Rókát. Ez komoly. Úgy tudom jővő tavasszal 4cer dönget az öreg. A fővájtfülű kitűzte.
Topi, Kalafnak majd megkapod Rókát. Ez komoly. Úgy tudom jővő tavasszal 4cer dönget az öreg. A fővájtfülű kitűzte.
444 Katmandu 2003-06-25 17:46:47
Való igaz, a jövő évi szereposztást érdekes módon tudatja velünk az Operaház. \"Monopoly\" finoman fogalmazott, szerintem felháborítóan amatőr ez a megoldás. Az internetesek megtréfálása nem új dolog, emlékszem egy időben az életrajzokhoz vezető linkeket szedték le, az anyagot meg fönn hagyták, úgyhogy aki ismerte a pontos címeket még hónapokig elérte kedvenc művészeit. Hát ez van. Albánia. Jó lenne végre egy profi társaság!
Való igaz, a jövő évi szereposztást érdekes módon tudatja velünk az Operaház. \"Monopoly\" finoman fogalmazott, szerintem felháborítóan amatőr ez a megoldás. Az internetesek megtréfálása nem új dolog, emlékszem egy időben az életrajzokhoz vezető linkeket szedték le, az anyagot meg fönn hagyták, úgyhogy aki ismerte a pontos címeket még hónapokig elérte kedvenc művészeit. Hát ez van. Albánia. Jó lenne végre egy profi társaság!
443 triola 2003-06-25 16:58:11
A főembernek ehez is jobb füle van mint Puccininak. Ha ő azt mondja \"Miller fiam maga basszus\", akkor az úgy is vagyon. Ez az új trendi. A Kodály Marciját is tenornak adták!
A főembernek ehez is jobb füle van mint Puccininak. Ha ő azt mondja \"Miller fiam maga basszus\", akkor az úgy is vagyon. Ez az új trendi. A Kodály Marciját is tenornak adták!
442 monopoly 2003-06-25 16:50:01
Az Operaház a Megmentett várossal tavaly a Köpenyt játszotta. Mindkét darab eredeti nyelven ment. Az Utolsó valcer is megkapta a maga Pucciniját. A Gianni Schicchit viszont ékes magyar nyelven adják. Mi ebben a logika? Vagy ez is olyan játékos fogás mint \"az érdeklődő nézők cselezzék ki az operahonlap akadályait\" nevű operista megoldás?
Az Operaház a Megmentett várossal tavaly a Köpenyt játszotta. Mindkét darab eredeti nyelven ment. Az Utolsó valcer is megkapta a maga Pucciniját. A Gianni Schicchit viszont ékes magyar nyelven adják. Mi ebben a logika? Vagy ez is olyan játékos fogás mint \"az érdeklődő nézők cselezzék ki az operahonlap akadályait\" nevű operista megoldás?
441 kalahari 2003-06-25 16:29:05
Kinek juthatott eszébe, hogy Tóth János énekelje Mefistót? Ezentúl a basszusszerepeket baritonok éneklik? Esetleg a basszusok meg énekeljenek tenort, érdekes lenne...
Kinek juthatott eszébe, hogy Tóth János énekelje Mefistót? Ezentúl a basszusszerepeket baritonok éneklik? Esetleg a basszusok meg énekeljenek tenort, érdekes lenne...
440 kalahari 2003-06-25 16:07:49
Én azt hittem, Bándit szeretjük... :-) Az elfogultság vele jár. Amúgy a baritonokat szeretem, de tenorból tényleg a hőstenor a nyerő nálam (is).
Én azt hittem, Bándit szeretjük... :-) Az elfogultság vele jár. Amúgy a baritonokat szeretem, de tenorból tényleg a hőstenor a nyerő nálam (is).
439 Topi 2003-06-25 16:05:11
OK! Rajtam kívül egy másik elfogult Bándi-rajongó? - Szeretjük a hőstenorokat?!
OK! Rajtam kívül egy másik elfogult Bándi-rajongó? - Szeretjük a hőstenorokat?!
438 kalahari 2003-06-25 16:01:24
Albert? Igen. Te nem hallottad a Giannit? Nem vesztettél semmit, őt nem is lehetett hallani, és jobb is volt így... Bándi Jenufában is énekel, Kalafként én sem hallottam, de pályázom a Caniojára is! Otello megvolt, de jöhet még... A Wagnerekre meg bérletem van:-)
Albert? Igen. Te nem hallottad a Giannit? Nem vesztettél semmit, őt nem is lehetett hallani, és jobb is volt így... Bándi Jenufában is énekel, Kalafként én sem hallottam, de pályázom a Caniojára is! Otello megvolt, de jöhet még... A Wagnerekre meg bérletem van:-)
437 Topi 2003-06-25 15:56:10
Az Albert fenyegetésként hangzott el? Nekem pl. nem sikerült Bándit még elcsípnem Kalafként, pedig az Operában egy nő hosszú eszmefuttatásba kezdett velem, hogy ebben a szerepben Bándi az igazán tökéletes. Hát akkor ezzel várnom kell, kb. júniusig. No de akkor legalább remélem nem lesz változás. A Trubadúrban nagyon tetszett, hát azt most nem énekel. Wagner szerepben sem hallottam, arra is kiváncsi vagyok, a kritika rendesen dícsérte!
Az Albert fenyegetésként hangzott el? Nekem pl. nem sikerült Bándit még elcsípnem Kalafként, pedig az Operában egy nő hosszú eszmefuttatásba kezdett velem, hogy ebben a szerepben Bándi az igazán tökéletes. Hát akkor ezzel várnom kell, kb. júniusig. No de akkor legalább remélem nem lesz változás. A Trubadúrban nagyon tetszett, hát azt most nem énekel. Wagner szerepben sem hallottam, arra is kiváncsi vagyok, a kritika rendesen dícsérte!
436 kalahari 2003-06-25 15:06:47
Majd biztos sokat gyakorol. Bándi is énekel Wagnert. Tudom, nem nagy hír, mindent énekel... De Kiss B. is rengeteget vállalt, hiába aggódunk itt érte, nem pihen. És Fekete is sok mindenre ki van írva, aztán majd lemondja megint, és hallgathatjuk Albertet...
Majd biztos sokat gyakorol. Bándi is énekel Wagnert. Tudom, nem nagy hír, mindent énekel... De Kiss B. is rengeteget vállalt, hiába aggódunk itt érte, nem pihen. És Fekete is sok mindenre ki van írva, aztán majd lemondja megint, és hallgathatjuk Albertet...
435 Szilgyo 2003-06-25 15:03:17
Szvéteket magam a Rigoletto-ban hallottam Sparafucileként, míg az Istenek alkonyában Hagenként. Alapvetően tehetséges művész, csak nincs elég nagy hangja...És hát Wotanhoz az azért kellene...
Szvéteket magam a Rigoletto-ban hallottam Sparafucileként, míg az Istenek alkonyában Hagenként. Alapvetően tehetséges művész, csak nincs elég nagy hangja...És hát Wotanhoz az azért kellene...
434 kalahari 2003-06-25 14:56:05
Értem én, csak jeleztem, hogy hallottam, és tetszett a hangja.
Értem én, csak jeleztem, hogy hallottam, és tetszett a hangja.
433 Szilgyo 2003-06-25 14:54:33
Azért a két szerep nem ugyanaz a kaliber...
Azért a két szerep nem ugyanaz a kaliber...
432 kalahari 2003-06-25 14:51:18
Persze, hogy fog. Tegnap még Otello sem volt mindenhol. Az lenne a csoda, ha nem változna. Szvétek? A Dámában kellemes élmény volt Surinként. Örüljünk! És jön a koreai Radamest énekelni. Én ennek is örülök.
Persze, hogy fog. Tegnap még Otello sem volt mindenhol. Az lenne a csoda, ha nem változna. Szvétek? A Dámában kellemes élmény volt Surinként. Örüljünk! És jön a koreai Radamest énekelni. Én ennek is örülök.
431 Szilgyo 2003-06-25 14:41:15
Attól még, hogy le vagyon írva, száz helyen fog változni a szereposztás, ez tuti! Mit szóltok Szvétek-Wotanhoz pl? Asszem én örülök neki...
Attól még, hogy le vagyon írva, száz helyen fog változni a szereposztás, ez tuti! Mit szóltok Szvétek-Wotanhoz pl? Asszem én örülök neki...
430 kalahari 2003-06-25 14:25:27
Miller tényleg énekel Angelottit. Azt hittem, nem vállalja. Eddig az basszus szerep volt, nem?
Miller tényleg énekel Angelottit. Azt hittem, nem vállalja. Eddig az basszus szerep volt, nem?
429 Szilgyo 2003-06-25 14:00:28
Most már nekem is bejön rendesen, köszi!
Most már nekem is bejön rendesen, köszi!
428 Topi 2003-06-25 13:13:08
Szilgyo! Nekem úgy jön be az Operaház honlapja, hogy nem írom ki a www-t. /http://opera.hu gy bejön, aztán az alján balra belépés,- megynyitja, onnan csak ki kell választani a műsorkalendáriumot, s tényleg végig lehet böngészni, melyik operában előreláthatólag ki fog énekelni. Mit szóltok a Bándi repertoárhoz, - eddig márciusig jutottam, érdekesség a Jenufában énekel /március 13/, én többször is el tudnám képzelni a beállítását. Szűcs!, vagy többiek! Lesz klub-vendég Bándi János? Még semmi hír, vagy talán nyaralni ment?
Szilgyo! Nekem úgy jön be az Operaház honlapja, hogy nem írom ki a www-t. /http://opera.hu gy bejön, aztán az alján balra belépés,- megynyitja, onnan csak ki kell választani a műsorkalendáriumot, s tényleg végig lehet böngészni, melyik operában előreláthatólag ki fog énekelni. Mit szóltok a Bándi repertoárhoz, - eddig márciusig jutottam, érdekesség a Jenufában énekel /március 13/, én többször is el tudnám képzelni a beállítását. Szűcs!, vagy többiek! Lesz klub-vendég Bándi János? Még semmi hír, vagy talán nyaralni ment?
427 -té.pé- 2003-06-25 12:20:08
T. érdeklődők. DNI kollégám most ülteti át html kódba a riportot. Holnap megjelenik. Addig türelem!
T. érdeklődők. DNI kollégám most ülteti át html kódba a riportot. Holnap megjelenik. Addig türelem!
426 agyament 2003-06-25 12:16:48
Gyalogkakukk! Miért vagy türelmetlen? Gondolod, hogy elfelejtették? Nyugalom!
Gyalogkakukk! Miért vagy türelmetlen? Gondolod, hogy elfelejtették? Nyugalom!
425 K.N. Gyel futó 2003-06-25 12:04:12
T. Szerkesztőség! Mi lesz a beígért Bándi interjúval?
T. Szerkesztőség! Mi lesz a beígért Bándi interjúval?
