374 Megén 2003-06-20 11:49:51
Kerengő der Wischnek igaza van, ahol a család megjelenik,- akár legális állásban, akár bemutatandó operában - visszatetszést is kelt, jó ízlés ellen való. És akkor még csak az erkölcsi oldalát nézzük.
Kerengő der Wischnek igaza van, ahol a család megjelenik,- akár legális állásban, akár bemutatandó operában - visszatetszést is kelt, jó ízlés ellen való. És akkor még csak az erkölcsi oldalát nézzük.
373 agyament 2003-06-20 11:28:55
Reménykedj, hogy a látvány a fület is befolyásolja! :-)
Reménykedj, hogy a látvány a fület is befolyásolja! :-)
372 Kiskakukk 2003-06-20 11:02:00
A Salome az az opera, ahol sztriptíz is van? Ilyet én is kitaláltam pornopera néven. Csak hol találok megfelelő énekeseket?
A Salome az az opera, ahol sztriptíz is van? Ilyet én is kitaláltam pornopera néven. Csak hol találok megfelelő énekeseket?
371 Kerengő der Wisch 2003-06-20 10:56:47
Azért vigyázzunk ezzel a nagy felajánlással! Marton hozná a férjét is az Operába gazdasági menedzsernek vagy mittudomén milyen pozicióba. Én félek a családi vállalkozásoktól!
Azért vigyázzunk ezzel a nagy felajánlással! Marton hozná a férjét is az Operába gazdasági menedzsernek vagy mittudomén milyen pozicióba. Én félek a családi vállalkozásoktól!
370 Szilgyo 2003-06-20 08:28:39
Jó móka lenne egy ilyen deutsche oper-es Salome Pesten, kicsit megkavarná az állóvizet.
Jó móka lenne egy ilyen deutsche oper-es Salome Pesten, kicsit megkavarná az állóvizet.
369 Józsi 2003-06-19 16:18:59
Ez az! Martont egyszerűen kifúrta a középszer lobbija. Most próbálnak udvarolni neki (Zeneakadémia, dísztanár). Egy zenakadémia tanári posztot már rég megérdemelt volna! Szégyen, hogy amikor olyan alakok tanítanak éneket a ZAKon amilyenek, egy Marton Éva csak most, és a hátsó kapon kerülhet be. Igaz, januárban sikerült kifúrni Petőfit az emerit professzorságból, most már nincs aki ellen lépjen.
Ez az! Martont egyszerűen kifúrta a középszer lobbija. Most próbálnak udvarolni neki (Zeneakadémia, dísztanár). Egy zenakadémia tanári posztot már rég megérdemelt volna! Szégyen, hogy amikor olyan alakok tanítanak éneket a ZAKon amilyenek, egy Marton Éva csak most, és a hátsó kapon kerülhet be. Igaz, januárban sikerült kifúrni Petőfit az emerit professzorságból, most már nincs aki ellen lépjen.
368 Benno 2003-06-19 10:06:50
Marton Éva köszöntése Népszabi: \"Bensőséges ünnepség keretében köszöntötte fel tegnap hatvanadik születésnapján Marton Éva operaénekesnőt a kulturális tárca politikai államtitkára, Vass Lajos a Hotel Intercontinentalban. A művésznő a jelenleg zajló Miskolci Operafesztivál művészeti vezetője, a Zeneakadémia a múlt héten választotta tiszteletbeli tanárává. Az ünnepségen felajánlotta gazdag nemzetközi kapcsolatait a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának. Mint elmondta, szívesen segít fesztiválok, külföldi évadok szervezésében, a millenniumi városközpontban épülő hangversenyterem hasznosításában.\" nem lehetne végre rábízni az Operaházat is? a két öregúr mintha már 70 is elmult volna...
Marton Éva köszöntése Népszabi: \"Bensőséges ünnepség keretében köszöntötte fel tegnap hatvanadik születésnapján Marton Éva operaénekesnőt a kulturális tárca politikai államtitkára, Vass Lajos a Hotel Intercontinentalban. A művésznő a jelenleg zajló Miskolci Operafesztivál művészeti vezetője, a Zeneakadémia a múlt héten választotta tiszteletbeli tanárává. Az ünnepségen felajánlotta gazdag nemzetközi kapcsolatait a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának. Mint elmondta, szívesen segít fesztiválok, külföldi évadok szervezésében, a millenniumi városközpontban épülő hangversenyterem hasznosításában.\" nem lehetne végre rábízni az Operaházat is? a két öregúr mintha már 70 is elmult volna...
367 kalahari 2003-06-18 22:55:56
Köszi. Reméljük, azért legalább az énekesekkel közlik, hogy mit kell énekelniük... :-)
Köszi. Reméljük, azért legalább az énekesekkel közlik, hogy mit kell énekelniük... :-)
366 iva 2003-06-18 22:51:13
Szereposztás tényleg nincs benne. Annyit tudok, hogy a Lohengrint Molnár és Kiss B. fogja énekelni, Marton pedig Ortrudot. A Hunyadiban az egyik címszereplő Fekete Attila. Don Giovanni Busa lesz, Don Ottavio Kovácsházi (az egyik szereposztásban.) A Jenufában Marton énekli a Templomos asszonyt. Külföldiek közül jön Bruson Jágót énekelni, partnerei Bándi+Tokody (valamikor 2004 májusában), és Vargast is meghívták egy Carlosra, Curát próbálják megnyerni Otellónak. Hát ennyi, ha újat megtudok, majd szólok.
Szereposztás tényleg nincs benne. Annyit tudok, hogy a Lohengrint Molnár és Kiss B. fogja énekelni, Marton pedig Ortrudot. A Hunyadiban az egyik címszereplő Fekete Attila. Don Giovanni Busa lesz, Don Ottavio Kovácsházi (az egyik szereposztásban.) A Jenufában Marton énekli a Templomos asszonyt. Külföldiek közül jön Bruson Jágót énekelni, partnerei Bándi+Tokody (valamikor 2004 májusában), és Vargast is meghívták egy Carlosra, Curát próbálják megnyerni Otellónak. Hát ennyi, ha újat megtudok, majd szólok.
365 kalahari 2003-06-18 22:42:42
Mire lehetünk kíváncsiak? Szerintem mindenkit a szereposztások érdekelnek, de ha az nincs benne... A bemutatók szereposztása is titok?
Mire lehetünk kíváncsiak? Szerintem mindenkit a szereposztások érdekelnek, de ha az nincs benne... A bemutatók szereposztása is titok?
364 iva 2003-06-18 22:04:33
Jól megfogtál, de megtaláltam! Dec. 8., Operaház - X. kantáta, ősbemutató és valóban Kovács vezényel.
Jól megfogtál, de megtaláltam! Dec. 8., Operaház - X. kantáta, ősbemutató és valóban Kovács vezényel.
363 Katmandu 2003-06-18 21:56:27
Mikor játszák Petőfi legújabb kantátáját? Állítólag ki van tűzve. Kovács vezényli. Erre is adtak valami zsíros megrendelést?
Mikor játszák Petőfi legújabb kantátáját? Állítólag ki van tűzve. Kovács vezényli. Erre is adtak valami zsíros megrendelést?
362 iva 2003-06-18 21:44:50
Nekem megvan a spirálos jövő évad-füzet. Mire vagytok kíváncsiak?
Nekem megvan a spirálos jövő évad-füzet. Mire vagytok kíváncsiak?
361 Józsi 2003-06-18 21:42:47
Egyébként a jővő évad programját a szokásos spirálkötésben kiadták már. Szokás szerint a benfenteseknek jutott belőle. Szerepesztás nincs benne, mert azt nem szoktak írni. A szereposztást errefelé hétpecsétes titokként kezelik. (Mé, a sok bérletesnek nem mindegy?)
Egyébként a jővő évad programját a szokásos spirálkötésben kiadták már. Szokás szerint a benfenteseknek jutott belőle. Szerepesztás nincs benne, mert azt nem szoktak írni. A szereposztást errefelé hétpecsétes titokként kezelik. (Mé, a sok bérletesnek nem mindegy?)
360 Józsi 2003-06-18 21:37:05
A jövő év programja majd a jövő évad indulása után két héttel. Így szokták. Ez a tradíció.
A jövő év programja majd a jövő évad indulása után két héttel. Így szokták. Ez a tradíció.
359 Benno 2003-06-18 19:43:49
mikor kerül fel a jövö évad programja? nem a bemutatok, hanem a szept okt nov...
mikor kerül fel a jövö évad programja? nem a bemutatok, hanem a szept okt nov...
358 Katmandu 2003-06-18 19:37:46
Dervisnek: Madi operáját már Szinetár kitűzte a Tháliába. Győriványinak volt fontos az Opera épületében játszani, ezért késett egy évadot. De hogy a pályázatra érkezett és nem díjazott darabok közül miért ezt kell nekünk azt nem tudom. Jövőre meg olyan magyar évad lesz, hogy megemlegetjük. Soha ennyi magyar szerző nem volt a színpadon. Lesz Fekete, Madarász, Petrovics, Szokolai, Vajda és a futottak még: Dohnányi, Kodály, Bartók. Ja, és az évadnyitó darab is változik, a Bánk bán helyett a Fábol faragott megy a Székely fonóval.
Dervisnek: Madi operáját már Szinetár kitűzte a Tháliába. Győriványinak volt fontos az Opera épületében játszani, ezért késett egy évadot. De hogy a pályázatra érkezett és nem díjazott darabok közül miért ezt kell nekünk azt nem tudom. Jövőre meg olyan magyar évad lesz, hogy megemlegetjük. Soha ennyi magyar szerző nem volt a színpadon. Lesz Fekete, Madarász, Petrovics, Szokolai, Vajda és a futottak még: Dohnányi, Kodály, Bartók. Ja, és az évadnyitó darab is változik, a Bánk bán helyett a Fábol faragott megy a Székely fonóval.
357 agyament 2003-06-18 14:34:29
:-) Az lesz az. Kétségtelen!
:-) Az lesz az. Kétségtelen!
356 yeti 2003-06-18 13:20:37
Mondom: P., mint született Petrovics?
Mondom: P., mint született Petrovics?
355 Kerengő der Wisch 2003-06-18 13:12:03
? ***
? ***
354 yeti 2003-06-18 13:07:19
P. mint Petőfi?
P. mint Petőfi?
353 Kerengő der Wisch 2003-06-18 12:55:27
Na. Szóval az úgy volt, hogy az Opera meghívott 9 zeneszerzőt a pályázatára. Ezeknek elég komoly megbízási díjat fizettek. Aztán rájöttek, hogy ez nagyon nem megy így és sokan panaszkodtak a kihagyottak közül, ezért újra meghírdették, ezúttal nyilvános pályázatként. Erre boldog, de inkább boldogtalan jelentkezett és írta a maga kis opuszát. Végül egész nagy \"meglepetésre\" P. barátja nyerte a nagydíjat. Ha jól emlékszem a Momus akkori kritikájából volt is egy kisebb botrány. Hullagyalázást emlegettek néhányan, akikről közben kiderült, hogy nem is látták az operát. Magam sem gondolom komolyan, hogy véletlen lenne most ez a bemutató. A pénz nagy dolog. A még több pénz, mégnagyobb!!!
Na. Szóval az úgy volt, hogy az Opera meghívott 9 zeneszerzőt a pályázatára. Ezeknek elég komoly megbízási díjat fizettek. Aztán rájöttek, hogy ez nagyon nem megy így és sokan panaszkodtak a kihagyottak közül, ezért újra meghírdették, ezúttal nyilvános pályázatként. Erre boldog, de inkább boldogtalan jelentkezett és írta a maga kis opuszát. Végül egész nagy \"meglepetésre\" P. barátja nyerte a nagydíjat. Ha jól emlékszem a Momus akkori kritikájából volt is egy kisebb botrány. Hullagyalázást emlegettek néhányan, akikről közben kiderült, hogy nem is látták az operát. Magam sem gondolom komolyan, hogy véletlen lenne most ez a bemutató. A pénz nagy dolog. A még több pénz, mégnagyobb!!!
352 Benno 2003-06-18 10:22:13
én megnézném, legalább edzödök a Ligetihez..ezt a Lulut is edzésnek szántam :)
én megnézném, legalább edzödök a Ligetihez..ezt a Lulut is edzésnek szántam :)
351 Búbánat 2003-06-18 10:14:45
Ezt a Madarász-opuszt kihagyom, kortársakhoz egyébként sincs sok kedevem. Kíváncsiságból sem.
Ezt a Madarász-opuszt kihagyom, kortársakhoz egyébként sincs sok kedevem. Kíváncsiságból sem.
350 Megén 2003-06-18 08:06:15
Politikusokat (még ha művészek is voltak) ne emlegessünk. Hátha lesznek még művészek és akkor említésre méltóak.
Politikusokat (még ha művészek is voltak) ne emlegessünk. Hátha lesznek még művészek és akkor említésre méltóak.
349 kalahari 2003-06-18 01:10:59
messzebb...
messzebb...
348 kalahari 2003-06-18 01:09:03
Azért volt \"nagy szám\" mert csak egy héttel később lehet hozzájutni... Ő is dicsér mindenkit, mást nem nagyon tehet. Kerényi talán nem látta a legutóbbi (06.13.) előadást, mert akkor nem lenne elégedetlen Gavrilovával. Bátori ugyanis jó, de nem annyira, mint az orosz nő. A giccses szoborban igaza van, én sem értem, hogy kerül oda. De a húzásnak nem vagyok híve. Ha kedvezni akarunk a meszebb lakóknak, akkor kezdjük 6-kor az előadást, de ne daraboljuk fel. A harmadik felvonást is megvédeném. Egyrészt ez Bándi jutalomjátéka: fantasztikusan játssza az őrültet, és látszik, hogy élvezi. A látomás-jelenet és a kártyaasztalon előadott utolsó garantáltan nem hagyják leülni a darabot. A záróképen lehet vitatkozni, de inkább a zeneszerzővel, hogy vajon miért menti fel Hermannt ilyen könnyedén. De ezt meg a néző dönti el magában.
Azért volt \"nagy szám\" mert csak egy héttel később lehet hozzájutni... Ő is dicsér mindenkit, mást nem nagyon tehet. Kerényi talán nem látta a legutóbbi (06.13.) előadást, mert akkor nem lenne elégedetlen Gavrilovával. Bátori ugyanis jó, de nem annyira, mint az orosz nő. A giccses szoborban igaza van, én sem értem, hogy kerül oda. De a húzásnak nem vagyok híve. Ha kedvezni akarunk a meszebb lakóknak, akkor kezdjük 6-kor az előadást, de ne daraboljuk fel. A harmadik felvonást is megvédeném. Egyrészt ez Bándi jutalomjátéka: fantasztikusan játssza az őrültet, és látszik, hogy élvezi. A látomás-jelenet és a kártyaasztalon előadott utolsó garantáltan nem hagyják leülni a darabot. A záróképen lehet vitatkozni, de inkább a zeneszerzővel, hogy vajon miért menti fel Hermannt ilyen könnyedén. De ezt meg a néző dönti el magában.
347 Benno 2003-06-18 00:39:08
na felkerült a Kerényi Mária Pikk dáma kritikája. miert is olyan érdekes ez a cikk? mintha pár napja emlegette volna valaki
na felkerült a Kerényi Mária Pikk dáma kritikája. miert is olyan érdekes ez a cikk? mintha pár napja emlegette volna valaki
346 Katmandu 2003-06-17 19:05:16
Nekem ez tetszik. Persze ha úgy osztozkodunk ahogy ők szoktak nektek semmi sem jut. : -))) Nekem is lenne javaslatom. Nem lehetne díjazni az idei évad legértelmetlenebb és legjobb operai intézkedését?
Nekem ez tetszik. Persze ha úgy osztozkodunk ahogy ők szoktak nektek semmi sem jut. : -))) Nekem is lenne javaslatom. Nem lehetne díjazni az idei évad legértelmetlenebb és legjobb operai intézkedését?
345 Sándor cár 2003-06-17 17:52:03
Lobbizni kéne azért, hogy a Café Momus is egy szavazókör legyen, és akkor valahogy bejuttatnánk valakit miniszternek. Ő meg szépen visszaosztaná nekünk a lét. Jó ötlet?
Lobbizni kéne azért, hogy a Café Momus is egy szavazókör legyen, és akkor valahogy bejuttatnánk valakit miniszternek. Ő meg szépen visszaosztaná nekünk a lét. Jó ötlet?
344 Caligula 2003-06-17 16:25:29
Ha már a miniszteri fizetés nincs, muszáj megélni valamiből - persze a megszokott nívón.
Ha már a miniszteri fizetés nincs, muszáj megélni valamiből - persze a megszokott nívón.
343 Katmandu 2003-06-17 16:24:28
Keringő dervis, mi az hogy semmilyen díjat nem nyert a Madarász opera? Elvitte az Operaház 800.000Ftos megbízási díját! Frankón. A szövegkönyvet írta Görgey nyomán Görgey és Madarász, kaszált Görgey. Díjnyertes húzás.
Keringő dervis, mi az hogy semmilyen díjat nem nyert a Madarász opera? Elvitte az Operaház 800.000Ftos megbízási díját! Frankón. A szövegkönyvet írta Görgey nyomán Görgey és Madarász, kaszált Görgey. Díjnyertes húzás.
342 Bambambi 2003-06-17 15:13:45
Biztos én nem vagyok képben, de ki ez a Madarász? És jó? Érdemes lesz vajon meghallgatni?
Biztos én nem vagyok képben, de ki ez a Madarász? És jó? Érdemes lesz vajon meghallgatni?
341 agyament 2003-06-17 14:24:49
A választások után úgyis az jelent meg rövid bemutatásként, hogy \"nős, három gyermek édesapja\" - végülis korrekt. De én a pályafutásom szempontjából hasznos egyénre gondoltam! :-))
A választások után úgyis az jelent meg rövid bemutatásként, hogy \"nős, három gyermek édesapja\" - végülis korrekt. De én a pályafutásom szempontjából hasznos egyénre gondoltam! :-))
340 Sándor cár 2003-06-17 14:22:28
Deutch mindig kapható erre-arra... :-)
Deutch mindig kapható erre-arra... :-)
339 agyament 2003-06-17 14:05:01
És anyám már mióta ezzel nyaggat! Tud valaki egy jövendőbeli minisztert? Esetleg egy facér mostanit?
És anyám már mióta ezzel nyaggat! Tud valaki egy jövendőbeli minisztert? Esetleg egy facér mostanit?
338 Sándor cár 2003-06-17 13:55:55
Az egész tanulsága. Hogy jól kell nősülni. Vagy férjhez menni.
Az egész tanulsága. Hogy jól kell nősülni. Vagy férjhez menni.
337 Kerengő der Wisch 2003-06-17 13:53:28
És a dicsőség? Az már smafu?
És a dicsőség? Az már smafu?
336 kelengye 2003-06-17 13:51:40
Szerintem nem apróság az a zsebpénz, ami ilyenkor leesik!
Szerintem nem apróság az a zsebpénz, ami ilyenkor leesik!
335 Kukac 2003-06-17 13:51:00
Erre írta az Eörsi István, hogy ha te eljössz az én temetésemre, én is elmegyek a te temetésedre...
Erre írta az Eörsi István, hogy ha te eljössz az én temetésemre, én is elmegyek a te temetésedre...
334 Szilgyo 2003-06-17 13:50:31
Ne akadjunk fenn ilyen apróságokon!
Ne akadjunk fenn ilyen apróságokon!
333 kelengye 2003-06-17 13:39:11
Na, erre fogj egy kistercet!
Na, erre fogj egy kistercet!
332 yeti 2003-06-17 13:33:59
És ha jól tudom, Görgey felesége énekel benne.
És ha jól tudom, Görgey felesége énekel benne.
331 Kerengő der Wisch 2003-06-17 13:20:48
Most lesz a bemutatója a Madarász operájának. Namármost: A mű semmilyen díjat nem nyert az operapályázaton. Most mégis pont ezt mutatják be. Aminek a szövegkönyvét Görgey írta. Hát nem érdekes?
Most lesz a bemutatója a Madarász operájának. Namármost: A mű semmilyen díjat nem nyert az operapályázaton. Most mégis pont ezt mutatják be. Aminek a szövegkönyvét Görgey írta. Hát nem érdekes?
330 agyament 2003-06-16 14:24:26
De valami köze csak van hozzá az Operaháznak is?!
De valami köze csak van hozzá az Operaháznak is?!
329 Sándor cár 2003-06-16 12:29:55
Ja, vagy úgy!
Ja, vagy úgy!
328 karnagy 2003-06-16 12:00:45
Nem az Opera, hanem Bán Teodóra cége, a V.I.P. Arts Managment hirdet.
Nem az Opera, hanem Bán Teodóra cége, a V.I.P. Arts Managment hirdet.
327 Benno 2003-06-16 11:57:02
a lényeg hogy tejeljenek!
a lényeg hogy tejeljenek!
326 Caligula 2003-06-16 11:50:51
Már az is pozitív, hogy sikerült valamit kifigyelniük!
Már az is pozitív, hogy sikerült valamit kifigyelniük!
325 Sándor cár 2003-06-16 11:40:34
Látom, az Opera a Momus hirdetője lett. Mot vagy nem olvassák a Momust, vagy épp ellenkezőleg: kfigyelték, hogy ezt célközönség olvassa.
Látom, az Opera a Momus hirdetője lett. Mot vagy nem olvassák a Momust, vagy épp ellenkezőleg: kfigyelték, hogy ezt célközönség olvassa.
