Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


374 Megén 2003-06-20 11:49:51
Kerengő der Wischnek igaza van, ahol a család megjelenik,- akár legális állásban, akár bemutatandó operában - visszatetszést is kelt, jó ízlés ellen való. És akkor még csak az erkölcsi oldalát nézzük.

373 agyament 2003-06-20 11:28:55
Reménykedj, hogy a látvány a fület is befolyásolja! :-)

372 Kiskakukk 2003-06-20 11:02:00
A Salome az az opera, ahol sztriptíz is van? Ilyet én is kitaláltam pornopera néven. Csak hol találok megfelelő énekeseket?

371 Kerengő der Wisch 2003-06-20 10:56:47
Azért vigyázzunk ezzel a nagy felajánlással! Marton hozná a férjét is az Operába gazdasági menedzsernek vagy mittudomén milyen pozicióba. Én félek a családi vállalkozásoktól!

370 Szilgyo 2003-06-20 08:28:39
Jó móka lenne egy ilyen deutsche oper-es Salome Pesten, kicsit megkavarná az állóvizet.

369 Józsi 2003-06-19 16:18:59
Ez az! Martont egyszerűen kifúrta a középszer lobbija. Most próbálnak udvarolni neki (Zeneakadémia, dísztanár). Egy zenakadémia tanári posztot már rég megérdemelt volna! Szégyen, hogy amikor olyan alakok tanítanak éneket a ZAKon amilyenek, egy Marton Éva csak most, és a hátsó kapon kerülhet be. Igaz, januárban sikerült kifúrni Petőfit az emerit professzorságból, most már nincs aki ellen lépjen.

368 Benno 2003-06-19 10:06:50
Marton Éva köszöntése Népszabi: \"Bensőséges ünnepség keretében köszöntötte fel tegnap hatvanadik születésnapján Marton Éva operaénekesnőt a kulturális tárca politikai államtitkára, Vass Lajos a Hotel Intercontinentalban. A művésznő a jelenleg zajló Miskolci Operafesztivál művészeti vezetője, a Zeneakadémia a múlt héten választotta tiszteletbeli tanárává. Az ünnepségen felajánlotta gazdag nemzetközi kapcsolatait a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának. Mint elmondta, szívesen segít fesztiválok, külföldi évadok szervezésében, a millenniumi városközpontban épülő hangversenyterem hasznosításában.\" nem lehetne végre rábízni az Operaházat is? a két öregúr mintha már 70 is elmult volna...

367 kalahari 2003-06-18 22:55:56
Köszi. Reméljük, azért legalább az énekesekkel közlik, hogy mit kell énekelniük... :-)

366 iva 2003-06-18 22:51:13
Szereposztás tényleg nincs benne. Annyit tudok, hogy a Lohengrint Molnár és Kiss B. fogja énekelni, Marton pedig Ortrudot. A Hunyadiban az egyik címszereplő Fekete Attila. Don Giovanni Busa lesz, Don Ottavio Kovácsházi (az egyik szereposztásban.) A Jenufában Marton énekli a Templomos asszonyt. Külföldiek közül jön Bruson Jágót énekelni, partnerei Bándi+Tokody (valamikor 2004 májusában), és Vargast is meghívták egy Carlosra, Curát próbálják megnyerni Otellónak. Hát ennyi, ha újat megtudok, majd szólok.

365 kalahari 2003-06-18 22:42:42
Mire lehetünk kíváncsiak? Szerintem mindenkit a szereposztások érdekelnek, de ha az nincs benne... A bemutatók szereposztása is titok?

364 iva 2003-06-18 22:04:33
Jól megfogtál, de megtaláltam! Dec. 8., Operaház - X. kantáta, ősbemutató és valóban Kovács vezényel.

363 Katmandu 2003-06-18 21:56:27
Mikor játszák Petőfi legújabb kantátáját? Állítólag ki van tűzve. Kovács vezényli. Erre is adtak valami zsíros megrendelést?

362 iva 2003-06-18 21:44:50
Nekem megvan a spirálos jövő évad-füzet. Mire vagytok kíváncsiak?

361 Józsi 2003-06-18 21:42:47
Egyébként a jővő évad programját a szokásos spirálkötésben kiadták már. Szokás szerint a benfenteseknek jutott belőle. Szerepesztás nincs benne, mert azt nem szoktak írni. A szereposztást errefelé hétpecsétes titokként kezelik. (Mé, a sok bérletesnek nem mindegy?)

360 Józsi 2003-06-18 21:37:05
A jövő év programja majd a jövő évad indulása után két héttel. Így szokták. Ez a tradíció.

359 Benno 2003-06-18 19:43:49
mikor kerül fel a jövö évad programja? nem a bemutatok, hanem a szept okt nov...

358 Katmandu 2003-06-18 19:37:46
Dervisnek: Madi operáját már Szinetár kitűzte a Tháliába. Győriványinak volt fontos az Opera épületében játszani, ezért késett egy évadot. De hogy a pályázatra érkezett és nem díjazott darabok közül miért ezt kell nekünk azt nem tudom. Jövőre meg olyan magyar évad lesz, hogy megemlegetjük. Soha ennyi magyar szerző nem volt a színpadon. Lesz Fekete, Madarász, Petrovics, Szokolai, Vajda és a futottak még: Dohnányi, Kodály, Bartók. Ja, és az évadnyitó darab is változik, a Bánk bán helyett a Fábol faragott megy a Székely fonóval.

357 agyament 2003-06-18 14:34:29
:-) Az lesz az. Kétségtelen!

356 yeti 2003-06-18 13:20:37
Mondom: P., mint született Petrovics?

355 Kerengő der Wisch 2003-06-18 13:12:03
? ***

354 yeti 2003-06-18 13:07:19
P. mint Petőfi?

353 Kerengő der Wisch 2003-06-18 12:55:27
Na. Szóval az úgy volt, hogy az Opera meghívott 9 zeneszerzőt a pályázatára. Ezeknek elég komoly megbízási díjat fizettek. Aztán rájöttek, hogy ez nagyon nem megy így és sokan panaszkodtak a kihagyottak közül, ezért újra meghírdették, ezúttal nyilvános pályázatként. Erre boldog, de inkább boldogtalan jelentkezett és írta a maga kis opuszát. Végül egész nagy \"meglepetésre\" P. barátja nyerte a nagydíjat. Ha jól emlékszem a Momus akkori kritikájából volt is egy kisebb botrány. Hullagyalázást emlegettek néhányan, akikről közben kiderült, hogy nem is látták az operát. Magam sem gondolom komolyan, hogy véletlen lenne most ez a bemutató. A pénz nagy dolog. A még több pénz, mégnagyobb!!!

352 Benno 2003-06-18 10:22:13
én megnézném, legalább edzödök a Ligetihez..ezt a Lulut is edzésnek szántam :)

351 Búbánat 2003-06-18 10:14:45
Ezt a Madarász-opuszt kihagyom, kortársakhoz egyébként sincs sok kedevem. Kíváncsiságból sem.

350 Megén 2003-06-18 08:06:15
Politikusokat (még ha művészek is voltak) ne emlegessünk. Hátha lesznek még művészek és akkor említésre méltóak.

349 kalahari 2003-06-18 01:10:59
messzebb...

348 kalahari 2003-06-18 01:09:03
Azért volt \"nagy szám\" mert csak egy héttel később lehet hozzájutni... Ő is dicsér mindenkit, mást nem nagyon tehet. Kerényi talán nem látta a legutóbbi (06.13.) előadást, mert akkor nem lenne elégedetlen Gavrilovával. Bátori ugyanis jó, de nem annyira, mint az orosz nő. A giccses szoborban igaza van, én sem értem, hogy kerül oda. De a húzásnak nem vagyok híve. Ha kedvezni akarunk a meszebb lakóknak, akkor kezdjük 6-kor az előadást, de ne daraboljuk fel. A harmadik felvonást is megvédeném. Egyrészt ez Bándi jutalomjátéka: fantasztikusan játssza az őrültet, és látszik, hogy élvezi. A látomás-jelenet és a kártyaasztalon előadott utolsó garantáltan nem hagyják leülni a darabot. A záróképen lehet vitatkozni, de inkább a zeneszerzővel, hogy vajon miért menti fel Hermannt ilyen könnyedén. De ezt meg a néző dönti el magában.

347 Benno 2003-06-18 00:39:08
na felkerült a Kerényi Mária Pikk dáma kritikája. miert is olyan érdekes ez a cikk? mintha pár napja emlegette volna valaki

346 Katmandu 2003-06-17 19:05:16
Nekem ez tetszik. Persze ha úgy osztozkodunk ahogy ők szoktak nektek semmi sem jut. : -))) Nekem is lenne javaslatom. Nem lehetne díjazni az idei évad legértelmetlenebb és legjobb operai intézkedését?

345 Sándor cár 2003-06-17 17:52:03
Lobbizni kéne azért, hogy a Café Momus is egy szavazókör legyen, és akkor valahogy bejuttatnánk valakit miniszternek. Ő meg szépen visszaosztaná nekünk a lét. Jó ötlet?

344 Caligula 2003-06-17 16:25:29
Ha már a miniszteri fizetés nincs, muszáj megélni valamiből - persze a megszokott nívón.

343 Katmandu 2003-06-17 16:24:28
Keringő dervis, mi az hogy semmilyen díjat nem nyert a Madarász opera? Elvitte az Operaház 800.000Ftos megbízási díját! Frankón. A szövegkönyvet írta Görgey nyomán Görgey és Madarász, kaszált Görgey. Díjnyertes húzás.

342 Bambambi 2003-06-17 15:13:45
Biztos én nem vagyok képben, de ki ez a Madarász? És jó? Érdemes lesz vajon meghallgatni?

341 agyament 2003-06-17 14:24:49
A választások után úgyis az jelent meg rövid bemutatásként, hogy \"nős, három gyermek édesapja\" - végülis korrekt. De én a pályafutásom szempontjából hasznos egyénre gondoltam! :-))

340 Sándor cár 2003-06-17 14:22:28
Deutch mindig kapható erre-arra... :-)

339 agyament 2003-06-17 14:05:01
És anyám már mióta ezzel nyaggat! Tud valaki egy jövendőbeli minisztert? Esetleg egy facér mostanit?

338 Sándor cár 2003-06-17 13:55:55
Az egész tanulsága. Hogy jól kell nősülni. Vagy férjhez menni.

337 Kerengő der Wisch 2003-06-17 13:53:28
És a dicsőség? Az már smafu?

336 kelengye 2003-06-17 13:51:40
Szerintem nem apróság az a zsebpénz, ami ilyenkor leesik!

335 Kukac 2003-06-17 13:51:00
Erre írta az Eörsi István, hogy ha te eljössz az én temetésemre, én is elmegyek a te temetésedre...

334 Szilgyo 2003-06-17 13:50:31
Ne akadjunk fenn ilyen apróságokon!

333 kelengye 2003-06-17 13:39:11
Na, erre fogj egy kistercet!

332 yeti 2003-06-17 13:33:59
És ha jól tudom, Görgey felesége énekel benne.

331 Kerengő der Wisch 2003-06-17 13:20:48
Most lesz a bemutatója a Madarász operájának. Namármost: A mű semmilyen díjat nem nyert az operapályázaton. Most mégis pont ezt mutatják be. Aminek a szövegkönyvét Görgey írta. Hát nem érdekes?

330 agyament 2003-06-16 14:24:26
De valami köze csak van hozzá az Operaháznak is?!

329 Sándor cár 2003-06-16 12:29:55
Ja, vagy úgy!

328 karnagy 2003-06-16 12:00:45
Nem az Opera, hanem Bán Teodóra cége, a V.I.P. Arts Managment hirdet.

327 Benno 2003-06-16 11:57:02
a lényeg hogy tejeljenek!

326 Caligula 2003-06-16 11:50:51
Már az is pozitív, hogy sikerült valamit kifigyelniük!

325 Sándor cár 2003-06-16 11:40:34
Látom, az Opera a Momus hirdetője lett. Mot vagy nem olvassák a Momust, vagy épp ellenkezőleg: kfigyelték, hogy ezt célközönség olvassa.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.