2074 kalahari 2003-10-18 00:09:29
Másik topik.
Másik topik.
2073 janomano 2003-10-18 00:06:53
Bocs, hogy közbevágok a nagy fanyűvésbe\', de a ma esti Norma-n volt valaki? Hogy tetszett? Nekem nem nagyon, de hát ez nem az én világom. (Már mint Bellini)
Bocs, hogy közbevágok a nagy fanyűvésbe\', de a ma esti Norma-n volt valaki? Hogy tetszett? Nekem nem nagyon, de hát ez nem az én világom. (Már mint Bellini)
2072 tök gáz 2003-10-17 21:38:52
Locsmándi és Győriványi állítja, hogy az Erkel felújítására félretettek pénzt. Szinetár erről Kálmán Gyöngyinek (MN) ezt mondja:„Győriványi sűrűn hangoztatja, hogy félmilliárdot tettek félre az Erkel Színház felújítására. Egy fillért sem tettek félre. Többeket megkérdeztem a vezetőségből, senki nem tudott róla.” Szinetár Miklós tehát több embert megkérdezett és azok nem tudtak róla, ergo, nem volt félre téve. Micsoda bizonyíték, brávooo! Csakhát vezetőváltás esetén a költségvetési intézménynél (is) átadás-átvétel zajlik. Ezek után 1) ha félmillárd forintot keres az ember, fogja és átnézi az elődjétől átvett átadás-átvétel dokumentációt; 2) és ha még mindig keresi a félmillárdot, akkor sem szükséges többeket megkérdeznie a vezetőségből, mert ez dilettáns megközelítés. Hozzáértő ember odasétál a gazdasági igazgatóhoz és egyedül őt faggatja. 3) Végső esetben fogja a telefont és felhívja Locsmándit. Na, de hát Szinetár úrnak elég volt annyi, hogy többen a vezetőségből nem tudtak róla.
Locsmándi és Győriványi állítja, hogy az Erkel felújítására félretettek pénzt. Szinetár erről Kálmán Gyöngyinek (MN) ezt mondja:„Győriványi sűrűn hangoztatja, hogy félmilliárdot tettek félre az Erkel Színház felújítására. Egy fillért sem tettek félre. Többeket megkérdeztem a vezetőségből, senki nem tudott róla.” Szinetár Miklós tehát több embert megkérdezett és azok nem tudtak róla, ergo, nem volt félre téve. Micsoda bizonyíték, brávooo! Csakhát vezetőváltás esetén a költségvetési intézménynél (is) átadás-átvétel zajlik. Ezek után 1) ha félmillárd forintot keres az ember, fogja és átnézi az elődjétől átvett átadás-átvétel dokumentációt; 2) és ha még mindig keresi a félmillárdot, akkor sem szükséges többeket megkérdeznie a vezetőségből, mert ez dilettáns megközelítés. Hozzáértő ember odasétál a gazdasági igazgatóhoz és egyedül őt faggatja. 3) Végső esetben fogja a telefont és felhívja Locsmándit. Na, de hát Szinetár úrnak elég volt annyi, hogy többen a vezetőségből nem tudtak róla.
2071 Zánka 2003-10-17 19:22:06
A londoni Hunyadi kapcsán Szinetár elkeni az igazságot. A Dorset Opera műsora a MÁO szólistáinak közreműködésével hirdetődött. Így „We are particularly pleased to announce that in association with The Hungarian Cultural Centre, and with the participation of soloists from the Hungarian State Opera we will be presenting the first UK performances of L.H. Szóval „with the participation of soloists from the Hungarian State Opera ”. (http://www.dorsetopera.com) Íme a darabban fellépő magyar szólisták: László: László Haramza Count Ulrik Cilley: Viktor Massányi Erzsébet Szilágy: Rose-Marie Farkas László: Xavier Rivadeneira Mátyás: Cecília Péter Miklós Gara: Michele Kálmándi Maria Gara: Ingrid Kertesi Mihály Szilágy: Pál Kovács Rozgonyi: Pál Kovács Tessék mondani Szinetár úrnak, a Hungarian State Operának mióta szólistája László Haramza, Rose-Marie Farkas és Pál Kovács (kórusművész)??? És tessék mondani, ez most már gyakorlat lesz nálunk, hogy valamit olyannak állítunk ami nem is az valójában, vagyishogy átverjük a külföldet, belföldet??? (A Bangkoki vendégjátéknál is hónapokig a társulatról volt szó, pedig csonka együttes ment ki.)
A londoni Hunyadi kapcsán Szinetár elkeni az igazságot. A Dorset Opera műsora a MÁO szólistáinak közreműködésével hirdetődött. Így „We are particularly pleased to announce that in association with The Hungarian Cultural Centre, and with the participation of soloists from the Hungarian State Opera we will be presenting the first UK performances of L.H. Szóval „with the participation of soloists from the Hungarian State Opera ”. (http://www.dorsetopera.com) Íme a darabban fellépő magyar szólisták: László: László Haramza Count Ulrik Cilley: Viktor Massányi Erzsébet Szilágy: Rose-Marie Farkas László: Xavier Rivadeneira Mátyás: Cecília Péter Miklós Gara: Michele Kálmándi Maria Gara: Ingrid Kertesi Mihály Szilágy: Pál Kovács Rozgonyi: Pál Kovács Tessék mondani Szinetár úrnak, a Hungarian State Operának mióta szólistája László Haramza, Rose-Marie Farkas és Pál Kovács (kórusművész)??? És tessék mondani, ez most már gyakorlat lesz nálunk, hogy valamit olyannak állítunk ami nem is az valójában, vagyishogy átverjük a külföldet, belföldet??? (A Bangkoki vendégjátéknál is hónapokig a társulatról volt szó, pedig csonka együttes ment ki.)
2070 Zsolt 2003-10-17 17:59:08
A NKÖM összegzése magáért beszél. A főigazgazó szokás szerint tessék-lássék csinált valamit, közben minden maradt a régiben. Olvasom \"info\" mai közlését. Elképesztő. Az az ember 12 évig volt a második-harmadik számú vezető a színházban. Nem értem, 1996 és 2001 között Szinetár hogy nem volt képes eltávolítani!?
A NKÖM összegzése magáért beszél. A főigazgazó szokás szerint tessék-lássék csinált valamit, közben minden maradt a régiben. Olvasom \"info\" mai közlését. Elképesztő. Az az ember 12 évig volt a második-harmadik számú vezető a színházban. Nem értem, 1996 és 2001 között Szinetár hogy nem volt képes eltávolítani!?
2069 Petyőfi Söndör 2003-10-17 17:18:23
Szinetár elvesztette józan ítélőképességét. Érvelési rendszere, amely 1947-ben az ifjú kommunisták között kivívta Boldizsár Iván elismerését, mára teljesen anakronisztikus: Szinetár a külvilág számára ellenőrizhetetlen infokra alapozza vélt igazát. Elismerésem a Magyar Nemzet munkatársának, aki először meri felvetni, hogy ami nyáron London külvárosában, egy hatodrangú egyetemi színpadon a Hunyadival történt, arra nem lehetünk büszkék. Szinetár reakciója: „A Timesban remek kritika jelent meg az előadásról, azért az mégis valami.” Ha magának ez valami, akkor szégyellje magát jóember!!
Szinetár elvesztette józan ítélőképességét. Érvelési rendszere, amely 1947-ben az ifjú kommunisták között kivívta Boldizsár Iván elismerését, mára teljesen anakronisztikus: Szinetár a külvilág számára ellenőrizhetetlen infokra alapozza vélt igazát. Elismerésem a Magyar Nemzet munkatársának, aki először meri felvetni, hogy ami nyáron London külvárosában, egy hatodrangú egyetemi színpadon a Hunyadival történt, arra nem lehetünk büszkék. Szinetár reakciója: „A Timesban remek kritika jelent meg az előadásról, azért az mégis valami.” Ha magának ez valami, akkor szégyellje magát jóember!!
2068 KáeFTé 2003-10-17 14:17:49
Kedves Emberek! A látszat csal, hányszor mondjam nektek. Szinetár úr becsületes, őszinte és negyven éve kipróbált vezető. Nem vele és társaival van baj, az összeférhetetlenség és cselekedni tudás lakmuszpapírjában a hiba. Szeressétek őt nagyon. Utána a vízözön. Legyen szép hétvégétek!
Kedves Emberek! A látszat csal, hányszor mondjam nektek. Szinetár úr becsületes, őszinte és negyven éve kipróbált vezető. Nem vele és társaival van baj, az összeférhetetlenség és cselekedni tudás lakmuszpapírjában a hiba. Szeressétek őt nagyon. Utána a vízözön. Legyen szép hétvégétek!
2067 t 2003-10-17 13:49:58
t
t
2066 jegenye 2003-10-17 13:45:10
Távol álljon tőlem, hogy egy szikrányit is marasztalni kívánnám a Szinetár-vezetést! Isten ments! Csupán egyetlen dologtól tartok: Győriványiék esetleges visszahelyezése véleményem szerint nem fogja meghozni azt a nyugodt légkörű, megbecsült, komoly, minőségi művészi munkát, amelyből azok a jó előadások születhetnének, amelyekre mindannyian vágyunk. Mert kérem, ez a lényeg... Nem az, hogy ki mennyit harácsolt, vagy ki kinek kedvezett méltánytalanul, vagy hogy melyik haver cége járt jól. A közönségnek kellene itt jól járni. Ez lenne a színház létének egyetlen értelmes célja... Szóval, kedves Kertész: az én kertemben legszívesebben sem a pondrót, sem a vakondot nem tűrném meg! (talán kéne egy jó kertész :-)
Távol álljon tőlem, hogy egy szikrányit is marasztalni kívánnám a Szinetár-vezetést! Isten ments! Csupán egyetlen dologtól tartok: Győriványiék esetleges visszahelyezése véleményem szerint nem fogja meghozni azt a nyugodt légkörű, megbecsült, komoly, minőségi művészi munkát, amelyből azok a jó előadások születhetnének, amelyekre mindannyian vágyunk. Mert kérem, ez a lényeg... Nem az, hogy ki mennyit harácsolt, vagy ki kinek kedvezett méltánytalanul, vagy hogy melyik haver cége járt jól. A közönségnek kellene itt jól járni. Ez lenne a színház létének egyetlen értelmes célja... Szóval, kedves Kertész: az én kertemben legszívesebben sem a pondrót, sem a vakondot nem tűrném meg! (talán kéne egy jó kertész :-)
2065 jegenye 2003-10-17 13:44:51
Távol álljon tőlem, hogy egy szikrányit is marasztalni kívánnám a Szinetár-vezetést! Isten ments! Csupán egyetlen dologtól tartok: Győriványiék esetleges visszahelyezése véleményem szerint nem fogja meghozni azt a nyugodt légkörű, megbecsült, komoly, minőségi művészi munkát, amelyből azok a jó előadások születhetnének, amelyekre mindannyian vágyunk. Mert kérem, ez a lényeg... Nem az, hogy ki mennyit harácsolt, vagy ki kinek kedvezett méltánytalanul, vagy hogy melyik haver cége járt jól. A közönségnek kellene itt jól járni. Ez lenne a színház létének egyetlen értelmes célja... Szóval, kedves Kertész: az én kertemben legszívesebben sem a pondrót, sem a vakondot nem tűrném meg! (talán kéne egy jó kertész :-)
Távol álljon tőlem, hogy egy szikrányit is marasztalni kívánnám a Szinetár-vezetést! Isten ments! Csupán egyetlen dologtól tartok: Győriványiék esetleges visszahelyezése véleményem szerint nem fogja meghozni azt a nyugodt légkörű, megbecsült, komoly, minőségi művészi munkát, amelyből azok a jó előadások születhetnének, amelyekre mindannyian vágyunk. Mert kérem, ez a lényeg... Nem az, hogy ki mennyit harácsolt, vagy ki kinek kedvezett méltánytalanul, vagy hogy melyik haver cége járt jól. A közönségnek kellene itt jól járni. Ez lenne a színház létének egyetlen értelmes célja... Szóval, kedves Kertész: az én kertemben legszívesebben sem a pondrót, sem a vakondot nem tűrném meg! (talán kéne egy jó kertész :-)
2064 Guardian 2003-10-17 12:48:45
Az utóbbi időben az Operaház jelenlegi és egykori vezetőinek összeférhetetlenségét sugalló adathalmazt tettek közzé. Nyilván többekben felmerült, hogy ha az összefüggések összeférhetetlenségre utalnak, miért nem intézkedik valaki (mit csinál a felettes szerv, mit csinál az intézményi belső ellenőrzés). Volt aki feljelentésért kiáltott, volt aki úgy gondolta, ha ez a dolog a mai napig fennállhat, akkor az csak az illetékes vezetők – az Operában a főigazgató (Szinetár Miklós), a főigazgató esetében a munkáltatói jogot gyakorló Miniszter (I. kinevezésekor Magyar Bálint, II. alkalommal Görgey G.) – tudtával és jóváhagyásával történhet(ett). A helyzet az, hogy a felügyeleti jogok gyakorlója (a NKÖM), és annak illetékes főosztálya (az Ellenőrzési Főosztály) Szinetár Miklós első igazgatói periódusa alatt (1996.06.01 – 2001.05.31) két alkalommal végzett ellenőrzést színházban. Az elsőt 1997-ben, a másodikat 2001 májusában. Az 1997. október 27-én befejezett vizsgálat kifogásolta egyes operai vezetők és cégeik, valamint az Operaház (mint megrendelő) kapcsolatát, és felkérte a színházat a helyzet rendezésére. A színház ennek nyomán nyilatkozatot kért az érintett dolgozóktól. Négy évvel később a NKÖM és a Hungaro Audit Kft végezte a második vizsgálatot. A vizsgálat eredményét tartalmazó Összefoglaló jelentés ezt írja az összeférhetetlenséggel kapcsolatban: „A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 43-44.§-a előírja, hogy a közalkalmazott munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítését köteles bejelenteni.” A munkáltató „összeférhetetlenség esetén a további jogviszonyt nem engedélyezi, vagy megtiltja. A bejelentésnek olyan részletesnek kell lennie, hogy abból a munkáltató el tudja dönteni, összeférhetetlenség áll-e fenn vagy sem. Az Intézmény vezető állású közalkalmazottaitól összeférhetetlenségre vonatkozóan nyilatkozatot kért, mely szerint nem végeznek olyan munkát mely az Operaház tevékenységével ellentétes lenne, továbbá, hogy a változásokat be fogják jelenteni. A megtett nyilatkozatok nem alkalmasak arra, hogy a munkáltató el tudja dönteni, hogy a nyilatkozó valóban nem összeférhetetlen. A 150/1992.(X.20.) Kormány rendelet 6-10.§-a alapján nem bízható meg magasabb vezető vagy vezető beosztással az a közalkalmazott, aki az intézmény fő tevékenységével azonos, illetve hasonló vállalkozói tevékenységet végez, vagy tagja ilyen tevékenységet végző és az Intézménnyel gazdasági kapcsolatban álló gazdasági társaságnak. Az Operaház Kollektív szerződésének 10.§ d. pontja szerint a kinevezési okmányba kell foglalni a munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítésére irányuló esetleges kikötéseket. A szúrópróbaszerűen kiválasztott vizsgált kinevezések egyike sem tartalmazott erre vonatkozó kikötéseket. Összességében megállapíthatjuk, hogy az Intézmény a vezetőktől beszerzett nyilatkozatokkal az összeférhetetlenség vizsgálatát csak formálisan végezte, érdemben nem vizsgálta. A közalkalmazottak más munkaviszony létesítésére vonatkozó bejelentési kötelezettségének teljesítésére nem fordít figyelmet. A bizonylatok felülvizsgálata alapján a kifizetések bizonylataiból megállapítást nyert, hogy több esetben történ kifizetés az Intézmény alkalmazottjának gazdasági társasága által kiállított számlákra .(Borsa és Társai Bt, Bravisssimo Art Management Bt, BOAVI Kft, Világsztárok Produkciós Kft, stb).”
Az utóbbi időben az Operaház jelenlegi és egykori vezetőinek összeférhetetlenségét sugalló adathalmazt tettek közzé. Nyilván többekben felmerült, hogy ha az összefüggések összeférhetetlenségre utalnak, miért nem intézkedik valaki (mit csinál a felettes szerv, mit csinál az intézményi belső ellenőrzés). Volt aki feljelentésért kiáltott, volt aki úgy gondolta, ha ez a dolog a mai napig fennállhat, akkor az csak az illetékes vezetők – az Operában a főigazgató (Szinetár Miklós), a főigazgató esetében a munkáltatói jogot gyakorló Miniszter (I. kinevezésekor Magyar Bálint, II. alkalommal Görgey G.) – tudtával és jóváhagyásával történhet(ett). A helyzet az, hogy a felügyeleti jogok gyakorlója (a NKÖM), és annak illetékes főosztálya (az Ellenőrzési Főosztály) Szinetár Miklós első igazgatói periódusa alatt (1996.06.01 – 2001.05.31) két alkalommal végzett ellenőrzést színházban. Az elsőt 1997-ben, a másodikat 2001 májusában. Az 1997. október 27-én befejezett vizsgálat kifogásolta egyes operai vezetők és cégeik, valamint az Operaház (mint megrendelő) kapcsolatát, és felkérte a színházat a helyzet rendezésére. A színház ennek nyomán nyilatkozatot kért az érintett dolgozóktól. Négy évvel később a NKÖM és a Hungaro Audit Kft végezte a második vizsgálatot. A vizsgálat eredményét tartalmazó Összefoglaló jelentés ezt írja az összeférhetetlenséggel kapcsolatban: „A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 43-44.§-a előírja, hogy a közalkalmazott munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítését köteles bejelenteni.” A munkáltató „összeférhetetlenség esetén a további jogviszonyt nem engedélyezi, vagy megtiltja. A bejelentésnek olyan részletesnek kell lennie, hogy abból a munkáltató el tudja dönteni, összeférhetetlenség áll-e fenn vagy sem. Az Intézmény vezető állású közalkalmazottaitól összeférhetetlenségre vonatkozóan nyilatkozatot kért, mely szerint nem végeznek olyan munkát mely az Operaház tevékenységével ellentétes lenne, továbbá, hogy a változásokat be fogják jelenteni. A megtett nyilatkozatok nem alkalmasak arra, hogy a munkáltató el tudja dönteni, hogy a nyilatkozó valóban nem összeférhetetlen. A 150/1992.(X.20.) Kormány rendelet 6-10.§-a alapján nem bízható meg magasabb vezető vagy vezető beosztással az a közalkalmazott, aki az intézmény fő tevékenységével azonos, illetve hasonló vállalkozói tevékenységet végez, vagy tagja ilyen tevékenységet végző és az Intézménnyel gazdasági kapcsolatban álló gazdasági társaságnak. Az Operaház Kollektív szerződésének 10.§ d. pontja szerint a kinevezési okmányba kell foglalni a munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítésére irányuló esetleges kikötéseket. A szúrópróbaszerűen kiválasztott vizsgált kinevezések egyike sem tartalmazott erre vonatkozó kikötéseket. Összességében megállapíthatjuk, hogy az Intézmény a vezetőktől beszerzett nyilatkozatokkal az összeférhetetlenség vizsgálatát csak formálisan végezte, érdemben nem vizsgálta. A közalkalmazottak más munkaviszony létesítésére vonatkozó bejelentési kötelezettségének teljesítésére nem fordít figyelmet. A bizonylatok felülvizsgálata alapján a kifizetések bizonylataiból megállapítást nyert, hogy több esetben történ kifizetés az Intézmény alkalmazottjának gazdasági társasága által kiállított számlákra .(Borsa és Társai Bt, Bravisssimo Art Management Bt, BOAVI Kft, Világsztárok Produkciós Kft, stb).”
2063 WiseGentleman 2003-10-17 12:48:13
Jegenye, csakúgy, mint az angol közmondást tartja: \"Beware what you wish for.\" Mindenesetre, bármilyen negatív értelemben szóltam a múltban Győriványiról, Szinetárért egy könnycseppet nem fogok ejteni.
Jegenye, csakúgy, mint az angol közmondást tartja: \"Beware what you wish for.\" Mindenesetre, bármilyen negatív értelemben szóltam a múltban Győriványiról, Szinetárért egy könnycseppet nem fogok ejteni.
2062 WiseGentleman 2003-10-17 12:30:52
Jegenye, csakúgy, mint az angol közmondást tartja: \"Beware what you wish for.\" Mindenesetre, bármilyen negatív értelemben szóltam a múltban Győriványiról, Szinetárért egy könnycseppet nem fogok ejteni.
Jegenye, csakúgy, mint az angol közmondást tartja: \"Beware what you wish for.\" Mindenesetre, bármilyen negatív értelemben szóltam a múltban Győriványiról, Szinetárért egy könnycseppet nem fogok ejteni.
2061 podravka 2003-10-17 12:29:50
Astala vista, Miki!!! :-))
Astala vista, Miki!!! :-))
2060 Benő 2003-10-17 12:20:06
Emberek, hát a legnagyobb bizniszmen 10 évig maga a gazdasági igazgató volt. A pénzügyi törvényesség egyik őre. Ez hogy lehet? Mivel téveszthette meg Szinetár urat?
Emberek, hát a legnagyobb bizniszmen 10 évig maga a gazdasági igazgató volt. A pénzügyi törvényesség egyik őre. Ez hogy lehet? Mivel téveszthette meg Szinetár urat?
2059 cincogi 2003-10-17 12:16:30
Ez az, tudtommal Locsmándi és Győriványi ügyében nem népszavazás (melyik rossz a rosszabb?) fog dönteni hanem Bíróság. A jegeny-féle propagandát Szinetár is nyomja: \"jó, jó bajok vannak, de nála csak rosszabb jöhet\". Hát neki biztos rossz lenne. Nem tudna többé utazgatni, + a fémillós heverőjén szerepet osztani, stb…
Ez az, tudtommal Locsmándi és Győriványi ügyében nem népszavazás (melyik rossz a rosszabb?) fog dönteni hanem Bíróság. A jegeny-féle propagandát Szinetár is nyomja: \"jó, jó bajok vannak, de nála csak rosszabb jöhet\". Hát neki biztos rossz lenne. Nem tudna többé utazgatni, + a fémillós heverőjén szerepet osztani, stb…
2058 kertész 2003-10-17 12:12:00
Nehogy már ijesztgetni tessék Jegenye kérem! Ha a pondró helyébe a vakondok költözne is, a pondró attól még pondró marad. Nem való a kertbe.
Nehogy már ijesztgetni tessék Jegenye kérem! Ha a pondró helyébe a vakondok költözne is, a pondró attól még pondró marad. Nem való a kertbe.
2057 cintula 2003-10-17 12:03:35
Miklóskám, báró Bánffy is szerette a pálinkát. Ugorgyék be hozzánk egy búcsú kupicára! ;-)
Miklóskám, báró Bánffy is szerette a pálinkát. Ugorgyék be hozzánk egy búcsú kupicára! ;-)
2056 jegenye 2003-10-17 11:59:51
Kedves Mindenki! Érdeklődéssel olvasom fórumotokat, sok mindenben egyetértünk... A Szinetár gárda valóban igen nagyon kártékony tevékenységet űz-űzött, de: Kicsit erőltessétek meg a memóriátokat! A Győriványi-társaság sem volt jobb a Deákné vásznánál. Nehogy a mostani nyomorotokban úgy látsszon, hogy Győriványi maga volt a Grál lovag! Ha visszasírjátok az előző vezetést, amelyet anno annyira gyűlöltetek, igyázzatok, mert megvan rá az esély, hogy megkapjátok!
Kedves Mindenki! Érdeklődéssel olvasom fórumotokat, sok mindenben egyetértünk... A Szinetár gárda valóban igen nagyon kártékony tevékenységet űz-űzött, de: Kicsit erőltessétek meg a memóriátokat! A Győriványi-társaság sem volt jobb a Deákné vásznánál. Nehogy a mostani nyomorotokban úgy látsszon, hogy Győriványi maga volt a Grál lovag! Ha visszasírjátok az előző vezetést, amelyet anno annyira gyűlöltetek, igyázzatok, mert megvan rá az esély, hogy megkapjátok!
2055 szanyi 2003-10-17 11:50:48
A MN-cikk végén említett „köpködés” ügyében annyit mondanék, hogy kettejük (hármójuk) vitáját nem Győriványi vitte be a színházba. Locs és GyRGy tudomásom szerint sosem próbálta a Házban mások előtt égetni őt. [u]Szinetár volt az[/u], aki már a tavaly júniusi évadzárón gúnyosan bírálta elődeit, az idei Évadnyitón hasonlóképpen, és azóta nincs olyan társulat előtti megjelenése, hogy a két vezetőt ne anyázná. Szerintem nem kéne várnia a további pénzelvonásra. Astala vista, baby…..
A MN-cikk végén említett „köpködés” ügyében annyit mondanék, hogy kettejük (hármójuk) vitáját nem Győriványi vitte be a színházba. Locs és GyRGy tudomásom szerint sosem próbálta a Házban mások előtt égetni őt. [u]Szinetár volt az[/u], aki már a tavaly júniusi évadzárón gúnyosan bírálta elődeit, az idei Évadnyitón hasonlóképpen, és azóta nincs olyan társulat előtti megjelenése, hogy a két vezetőt ne anyázná. Szerintem nem kéne várnia a további pénzelvonásra. Astala vista, baby…..
2054 Búbánat 2003-10-17 11:33:48
Tegnap este, amikor Szinetár Miklós megjelent (Harangi Mária oldalán) mint rendező fogadni a tapsokat, annak hőfoka – úgy érzékeltem – nem hogy emelkedett volna, inkább alábbhagyott. Petrovics pedig azonnal elhagyta a páholyát, ahogyan lement a függöny. Bizonyára nem akart ennél a várható malőrnél szemtanú maradni.
Tegnap este, amikor Szinetár Miklós megjelent (Harangi Mária oldalán) mint rendező fogadni a tapsokat, annak hőfoka – úgy érzékeltem – nem hogy emelkedett volna, inkább alábbhagyott. Petrovics pedig azonnal elhagyta a páholyát, ahogyan lement a függöny. Bizonyára nem akart ennél a várható malőrnél szemtanú maradni.
2053 Caligula 2003-10-17 11:32:33
Azt mondja, hogy a komoly átszervezésre nem tartja magát alkalmasnak. Ez stimmel. Aztán odamond (megszokott). Ezt viszont nem értem: \"nyáron a színház zárva van – időnk sem volt rá, hogy lépjünk az ügyben\" Ki mondta, hogy menjen el három hónapra nyaralni? Az igazgató bemehet dolgozni, senki sem fogja visszatartani. Kirohan és visszavonul. Elgondolkoztam, milyen ordítozás lenne egy szembesítéskor...
Azt mondja, hogy a komoly átszervezésre nem tartja magát alkalmasnak. Ez stimmel. Aztán odamond (megszokott). Ezt viszont nem értem: \"nyáron a színház zárva van – időnk sem volt rá, hogy lépjünk az ügyben\" Ki mondta, hogy menjen el három hónapra nyaralni? Az igazgató bemehet dolgozni, senki sem fogja visszatartani. Kirohan és visszavonul. Elgondolkoztam, milyen ordítozás lenne egy szembesítéskor...
2052 cabernet 2003-10-17 11:13:46
Igazgató úr nincs magánál. ([url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=176455&rvt=9&s_text=Szinet%E1r&s_texttype=;Magyar Nemzet[/url])
Igazgató úr nincs magánál. ([url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=176455&rvt=9&s_text=Szinet%E1r&s_texttype=;Magyar Nemzet[/url])
2051 info 2003-10-17 10:24:51
[u]Egykori vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: Dr VENCZEL Sándor Funkció: gazdasági igazgató(igazgatóhelyettes?) (1990.január - 2001.június) Felelősség, befolyás, döntési kör: költségvetés, gazdálkodás, számvitel, ellenjegyzés (megrendelések, kötelezettségvállalások), stb. [u]A volt gazdasági igazgató érdekeltségei[/u]: Dessex Kft, Flave Bt, HB Invest Rt, Hungarofruct Kft, Hungaroton Music Rt, General Finance Rt, Joinvestment Kft, SáFár-PVZ Rt, TGT Kiadói Kft, Waldeck Kft, Kompenzáció Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: DESSEX Kereskedelmi, Vállalkozói és Befektetői Művészeti Kft Alapítva: 1990.12.10. Tag: 1990.12.10 – 1994.01.04 Tevékenységi kör: – Hangfelvétel kiadása – Hangfelvétel sokszorosítása – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Egyéb vegyes kiskereskedelem – Textil nagykereskedelem – Textil kiskereskedelem – Ruha, lábbeli nagykereskedelem – Lábbeli, bőráru kiskereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyi áru kiskereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Bútor, háztartási cikk kiskereskedelme – Közúti teherszállítás – Egyéb szárazföldi teherszállítás – Piac- és közvéleménykutatás – Könyv, újság, papíráru kiskereskedelem FLAVE Kulturális, Pénzügyi és Szolgáltató Bt Alapítva: 1996.11.01... Tag: 1996.11.01. - .... Tevékenységi kör: – Könyv, zeneműkiadás – Személyi használati és fogyasztási cikkek kölcsönzése – Hirdetési tevékenység – Üzletviteli tanácsadás – Előadóművészeti tevékenység HB INVEST vagyonkezelő Részvénytársaság Igazgatósági tag: 1997.08.26. – 2000.05.29. Tevékenységi kör: – Hangfelvétel kiadás – Közúti járműkereskedelem – Közúti járműalkatrész kiskereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Használtcikk kiskereskedelem – Adatfeldolgozás – Szoftverkészítés, -szaktanácsadás, és -ellátás – Hangfelvétel kiadás – Iroda- és számítógépjavítás, karbantartás – Fényképészet, videofelvétel készítés – Filmgyártás – Filmforgalmazás – Filmvetítés HUNGAROFRUCT Kereskedelmi Kft: Tag: 2000.09.12. - ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Élelmiszer kiskereskedelem – Vegyi áru kiskereskedelem – Éttermi cukrászdai vendéglátás – Saját vagy bérelt ingatlan hasznosítása – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem GF GENERAL FINANCE Pénzügyi Rt Felügyelőbizottsági tag: 2001.06.25. - ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Hirdetési tevékenység – Gabona- vetőmag- takarmány nagykereskedelem HUNGAROTON Music Rt Felügyelőbizottsági Tag: 1995.11.27. – 1999.12.23. Tevékenységi kör: – Könyv- és zeneműkiadás – Hangfelvételek kiadása – Külkereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Bútor, háztartási cikk kiskereskedelme – Könyvtári, leváltári tevékenység JOINIVESTMENT Ingatlan-Befektetési Kft Felügyelőbizottsági Tag: 1998.05.15. – ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Hirdetési tevékenység – Villanyszerelés – Víz- gáz fűtésszerelés – Egyéb épületgépészeti szerelés – Padló-, felburkolás – Festés, üvegezés – Épületasztalos szerkezetszerelés – Ingatlan bérbeadása, üzemeltetése SáFár-PVZ Privatizációs Befektetési Rt Felügyelőbizottsági tag: 1994.12.29 - ... Tevékenységi kör: – Hirdetés – Üzletviteli tanácsadás – Máshova nem sorolt, egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás TGT Kiadói, Nyomdai és Terjesztői Holding Kft Tag: 1993.08.17. – 1993.12.16. Tevékenységi kör: – Nyomdaipari termékek gyártása – Nyomdaipari szolgáltatás – Közvetítői nagykereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Nyomdaipari termékek gyártása – Irodagépek és gépi berendezések, számítástechnikai berendezések kölcsönzése WALDECK Pénzügyi Tanácsadó Kft Tag: 1995.03.08. - ... Tevékenységi kör: – Külkereskedelmi képviselet, ügynöki tevékenység – Vegyes iparcikk nagykereskedelem – Vegyes iparcikk kiskereskedelem – Háztartási és kozmetikai vegyipar – Külkereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Saját vagy bérelt ingatlan hasznosítása KOMPENZÁCIÓ Befektetési és Tanácsadó Kft Felügyelőbizottsági Tag: 2002.04.02 - ... Tevékenységi kör: – Hangfelvételkiadás – Utazásszervezés – Hirdetés – Takarítás, tisztítás – Titkári, fordítói tevékenység – Hírügynökségi tevékenység – Piac- és közvéleménykutatás – Hírügynökségi tevékenység – Fényképészet – Művészeti kiegészítő tevékenység * Készült a Momuson, az Operaház évkönyveiben, és a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]Egykori vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: Dr VENCZEL Sándor Funkció: gazdasági igazgató(igazgatóhelyettes?) (1990.január - 2001.június) Felelősség, befolyás, döntési kör: költségvetés, gazdálkodás, számvitel, ellenjegyzés (megrendelések, kötelezettségvállalások), stb. [u]A volt gazdasági igazgató érdekeltségei[/u]: Dessex Kft, Flave Bt, HB Invest Rt, Hungarofruct Kft, Hungaroton Music Rt, General Finance Rt, Joinvestment Kft, SáFár-PVZ Rt, TGT Kiadói Kft, Waldeck Kft, Kompenzáció Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: DESSEX Kereskedelmi, Vállalkozói és Befektetői Művészeti Kft Alapítva: 1990.12.10. Tag: 1990.12.10 – 1994.01.04 Tevékenységi kör: – Hangfelvétel kiadása – Hangfelvétel sokszorosítása – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Egyéb vegyes kiskereskedelem – Textil nagykereskedelem – Textil kiskereskedelem – Ruha, lábbeli nagykereskedelem – Lábbeli, bőráru kiskereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyi áru kiskereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Bútor, háztartási cikk kiskereskedelme – Közúti teherszállítás – Egyéb szárazföldi teherszállítás – Piac- és közvéleménykutatás – Könyv, újság, papíráru kiskereskedelem FLAVE Kulturális, Pénzügyi és Szolgáltató Bt Alapítva: 1996.11.01... Tag: 1996.11.01. - .... Tevékenységi kör: – Könyv, zeneműkiadás – Személyi használati és fogyasztási cikkek kölcsönzése – Hirdetési tevékenység – Üzletviteli tanácsadás – Előadóművészeti tevékenység HB INVEST vagyonkezelő Részvénytársaság Igazgatósági tag: 1997.08.26. – 2000.05.29. Tevékenységi kör: – Hangfelvétel kiadás – Közúti járműkereskedelem – Közúti járműalkatrész kiskereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Használtcikk kiskereskedelem – Adatfeldolgozás – Szoftverkészítés, -szaktanácsadás, és -ellátás – Hangfelvétel kiadás – Iroda- és számítógépjavítás, karbantartás – Fényképészet, videofelvétel készítés – Filmgyártás – Filmforgalmazás – Filmvetítés HUNGAROFRUCT Kereskedelmi Kft: Tag: 2000.09.12. - ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Élelmiszer kiskereskedelem – Vegyi áru kiskereskedelem – Éttermi cukrászdai vendéglátás – Saját vagy bérelt ingatlan hasznosítása – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem GF GENERAL FINANCE Pénzügyi Rt Felügyelőbizottsági tag: 2001.06.25. - ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Hirdetési tevékenység – Gabona- vetőmag- takarmány nagykereskedelem HUNGAROTON Music Rt Felügyelőbizottsági Tag: 1995.11.27. – 1999.12.23. Tevékenységi kör: – Könyv- és zeneműkiadás – Hangfelvételek kiadása – Külkereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Kulturcikk kiskereskedelem – Bútor, háztartási cikk kiskereskedelme – Könyvtári, leváltári tevékenység JOINIVESTMENT Ingatlan-Befektetési Kft Felügyelőbizottsági Tag: 1998.05.15. – ... Tevékenységi kör: – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Hirdetési tevékenység – Villanyszerelés – Víz- gáz fűtésszerelés – Egyéb épületgépészeti szerelés – Padló-, felburkolás – Festés, üvegezés – Épületasztalos szerkezetszerelés – Ingatlan bérbeadása, üzemeltetése SáFár-PVZ Privatizációs Befektetési Rt Felügyelőbizottsági tag: 1994.12.29 - ... Tevékenységi kör: – Hirdetés – Üzletviteli tanácsadás – Máshova nem sorolt, egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás TGT Kiadói, Nyomdai és Terjesztői Holding Kft Tag: 1993.08.17. – 1993.12.16. Tevékenységi kör: – Nyomdaipari termékek gyártása – Nyomdaipari szolgáltatás – Közvetítői nagykereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Nyomdaipari termékek gyártása – Irodagépek és gépi berendezések, számítástechnikai berendezések kölcsönzése WALDECK Pénzügyi Tanácsadó Kft Tag: 1995.03.08. - ... Tevékenységi kör: – Külkereskedelmi képviselet, ügynöki tevékenység – Vegyes iparcikk nagykereskedelem – Vegyes iparcikk kiskereskedelem – Háztartási és kozmetikai vegyipar – Külkereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Saját vagy bérelt ingatlan hasznosítása KOMPENZÁCIÓ Befektetési és Tanácsadó Kft Felügyelőbizottsági Tag: 2002.04.02 - ... Tevékenységi kör: – Hangfelvételkiadás – Utazásszervezés – Hirdetés – Takarítás, tisztítás – Titkári, fordítói tevékenység – Hírügynökségi tevékenység – Piac- és közvéleménykutatás – Hírügynökségi tevékenység – Fényképészet – Művészeti kiegészítő tevékenység * Készült a Momuson, az Operaház évkönyveiben, és a Cégjegyzékben található információk alapján.
2050 Zsolt 2003-10-16 21:16:58
K. Veronika a Parlamentben azt is elmondthatta volna, milyen érzés felvenni éveken keresztül a fizetést úgy, hogy nem csinál semmit. Munkavégzés nélkül fizetik és foglalja más munkaképes művész elől a helyet. Úgy látszik a színpadi hitelesség a színpadon kívül az ő esetében sem jelent morális hitelességet.
K. Veronika a Parlamentben azt is elmondthatta volna, milyen érzés felvenni éveken keresztül a fizetést úgy, hogy nem csinál semmit. Munkavégzés nélkül fizetik és foglalja más munkaképes művész elől a helyet. Úgy látszik a színpadi hitelesség a színpadon kívül az ő esetében sem jelent morális hitelességet.
2049 zizi 2003-10-16 17:15:12
Ja, hát ha nem is kell énekelni, úgy én is lehetek itt operaénekes!! Kinél lehet jelentkezni? Tudja valaki mivel lehet többet keresni: ha 40 szerepet nem énekel az ember vagy ha 15öt?
Ja, hát ha nem is kell énekelni, úgy én is lehetek itt operaénekes!! Kinél lehet jelentkezni? Tudja valaki mivel lehet többet keresni: ha 40 szerepet nem énekel az ember vagy ha 15öt?
2048 Dagobert III 2003-10-16 14:05:18
56 fő közalkalmazottként foglalkoztatott magánénekes előírt és teljesített fellépésszáma 1999/2001-ben (a teljes m.é. létszám 89 fő): Airizer Csaba -, 24 Albert Tamás 40, 15 Ambrus Ákos 40, 34 Ardó Mária 30, 17 B. Nagy János 10, 0 Balatoni Éva 40, 6 Bazsinka Zsuzsanna 30, 8 Berkes János 25, 16 Bokor Jutta 25, 19 Clementis Tamás 45, 16 Csányi János 50, 27 Csonka Zsuzsanna 30, 5 Daróczi Tamás 25, 14 Derecskei Zsolt 30, 27 Egri Sándor 20, 37 Fekete Veronika 25, 7 Felber Gabriella 30, 11 Fokanov Anatolij -, 21 Fried Péter 40, 24 Fülöp Zsuzsanna 40, 8 Gárday Gábor 30, 16 Kertesi Ingrid -, 13 Kincses Veronika 20, -! Király Miklós 50, 10 Kovács Annamária 20, 24 Kováts Kolos 15, 13 Kukely Júlia 30, 9 Laczó András 30 26 Leblanc Győző 30, 7 Lózsy Bíró János 30, 37 Lukin Márta 40, 2 Markovics Erika 40, 21 Martin János 35, 19 Megyesi Schw. L. 50, 23 Misura Zsuzsanna 25, 6 Molnár András 15, 8 Mukk József 22, 11 Németh Judit 35, 9 Németh Gábor 35, 15 Ötvös Csaba 15, 24 Pánczél Éva 35, 12 Pataki Antal 35, 37 Pelle Erzsébet 30, 24 Péter Anikó 40, 8 Póka Balázs 35, 12 Polgár László 10, 6 Szvétek László 50, 25 Tas Ildikó 30, 20 Temesi Mária 25, 8 Tokody Ilona 15, 8 Tóth János 30, 12 Ulbrich Andrea -, 6 Vághelyi Gábor 30, 24 Wendler Attila -, 10 Wiedemann Bernadett 20, 14 Zempléni Mária 20, 9
56 fő közalkalmazottként foglalkoztatott magánénekes előírt és teljesített fellépésszáma 1999/2001-ben (a teljes m.é. létszám 89 fő): Airizer Csaba -, 24 Albert Tamás 40, 15 Ambrus Ákos 40, 34 Ardó Mária 30, 17 B. Nagy János 10, 0 Balatoni Éva 40, 6 Bazsinka Zsuzsanna 30, 8 Berkes János 25, 16 Bokor Jutta 25, 19 Clementis Tamás 45, 16 Csányi János 50, 27 Csonka Zsuzsanna 30, 5 Daróczi Tamás 25, 14 Derecskei Zsolt 30, 27 Egri Sándor 20, 37 Fekete Veronika 25, 7 Felber Gabriella 30, 11 Fokanov Anatolij -, 21 Fried Péter 40, 24 Fülöp Zsuzsanna 40, 8 Gárday Gábor 30, 16 Kertesi Ingrid -, 13 Kincses Veronika 20, -! Király Miklós 50, 10 Kovács Annamária 20, 24 Kováts Kolos 15, 13 Kukely Júlia 30, 9 Laczó András 30 26 Leblanc Győző 30, 7 Lózsy Bíró János 30, 37 Lukin Márta 40, 2 Markovics Erika 40, 21 Martin János 35, 19 Megyesi Schw. L. 50, 23 Misura Zsuzsanna 25, 6 Molnár András 15, 8 Mukk József 22, 11 Németh Judit 35, 9 Németh Gábor 35, 15 Ötvös Csaba 15, 24 Pánczél Éva 35, 12 Pataki Antal 35, 37 Pelle Erzsébet 30, 24 Péter Anikó 40, 8 Póka Balázs 35, 12 Polgár László 10, 6 Szvétek László 50, 25 Tas Ildikó 30, 20 Temesi Mária 25, 8 Tokody Ilona 15, 8 Tóth János 30, 12 Ulbrich Andrea -, 6 Vághelyi Gábor 30, 24 Wendler Attila -, 10 Wiedemann Bernadett 20, 14 Zempléni Mária 20, 9
2047 Talabér 2003-10-16 12:00:08
Jól látom, Szinetár 1996. június 1-jével létrehozott stábjának minden tagja \"cégezik\" (Fülöp, Harangozó, Kiss, Borsa, Dr Kónya). Vencel gazdasági igazgatót örökölte Szinetár, ám róla se kéne megfeledkezni...
Jól látom, Szinetár 1996. június 1-jével létrehozott stábjának minden tagja \"cégezik\" (Fülöp, Harangozó, Kiss, Borsa, Dr Kónya). Vencel gazdasági igazgatót örökölte Szinetár, ám róla se kéne megfeledkezni...
2046 info 2003-10-16 10:49:28
[u]egykori operai közalkalmazott rendező (...-2001?) üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: KERÉNYI Miklós Gábor a közalkalmazott (valószínűsíthető) tevékenysége: rendezői tevékenység (díszlet-, jelmez- koncepció, javaslat, kivitelezőkre, beszerzési helyekre, stb). [u]a közalkalmazott üzleti érdekeltségi[/u]: KGM Bt, Franker 2000 Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: KGM Kulturális Szolgáltató Bt: Alapítva: 1992.05.01. Tevékenységi kör: – Előadóművészeti tevékenység – Közösségi-művelődési tevékenység – Máshova nem sorolt egyéb szórakozató tevékenység Franker 2000 Kulturális, Szolgáltató és Kereskedelmi Bt: Alapítva: 2001.10.19. Tevékenységi kör: – Ruházat, lábbeli, bőráru nagykereskedelem – Ruha, lábbeli nagykereskedelem – Munkahelyi étkeztetés – Egyéb nyílt árusítóhelyi vendéglátás – Alkotó és előadóművészet * Készült az Momuson és a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]egykori operai közalkalmazott rendező (...-2001?) üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: KERÉNYI Miklós Gábor a közalkalmazott (valószínűsíthető) tevékenysége: rendezői tevékenység (díszlet-, jelmez- koncepció, javaslat, kivitelezőkre, beszerzési helyekre, stb). [u]a közalkalmazott üzleti érdekeltségi[/u]: KGM Bt, Franker 2000 Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: KGM Kulturális Szolgáltató Bt: Alapítva: 1992.05.01. Tevékenységi kör: – Előadóművészeti tevékenység – Közösségi-művelődési tevékenység – Máshova nem sorolt egyéb szórakozató tevékenység Franker 2000 Kulturális, Szolgáltató és Kereskedelmi Bt: Alapítva: 2001.10.19. Tevékenységi kör: – Ruházat, lábbeli, bőráru nagykereskedelem – Ruha, lábbeli nagykereskedelem – Munkahelyi étkeztetés – Egyéb nyílt árusítóhelyi vendéglátás – Alkotó és előadóművészet * Készült az Momuson és a Cégjegyzékben található információk alapján.
2045 statko 2003-10-16 09:20:20
A közalkalmazott munkaviszonyban foglalkoztatott magánénekesekkel készített szerződésekben a meghatározott fellépésszám 10 és 50 mozog. Egyeseknél nem határoztak meg fellépésszámot. Az utóbbi 10 évben rendszeresen előfordul, hogy a művészek a tervezett fellépésnél kevesebbet, sokszor lényegesen kevesebbet teljesítenek. A megatározott számú fellépéssel kinevezettek esetében túlteljesítés is van példa, de ez több év átlagában sem jellemző. A közalkalmazott munkaviszonyban foglalkoztatott magánénekesek előírt fellépésszáma 2001-ben (létszám 89 fő, a minta 56 főt mutat): Airizer Csaba - Albert Tamás 40 Ambrus Ákos 40 Ardó Mária 30 B. Nagy János 10 Balatoni Éva 40 Bazsinka Zsuzsanna 30 Berkes János 25 Bokor Jutta 25 Clementis Tamás 45 Csányi János 50 Csonka Zsuzsanna 30 Daróczi Tamás 25 Derecskei Zsolt 30 Egri Sándor 20 Fekete Veronika 25 Felber Gabriella 30 Fokanov Anatolij - Fried Péter 40 Fülöp Zsuzsanna 40 Gárday Gábor 30 Kertesi Ingrid - Kincses Veronika 20 Király Miklós 50 Kovács Annamária 20 Kováts Kolos 15 Kukely Júlia 30 Laczó András 30 Leblanc Győző 30 Lózsy Bíró János 30 Lukin Márta 40 Markovics Erika 40 Martin János 35 Megyesi Schw. L. 50 Misura Zsuzsanna 25 Molnár András 15 Mukk József 22 Németh Judit 35 Németh Gábor 35 Ötvös Csaba 15 Pánczél Éva 35 Pataki Antal 35 Pelle Erzsébet 30 Péter Anikó 40 Póka Balázs 35 Polgár László 10 Szvétek László 50 Tas Ildikó 30 Temesi Mária 25 Tokody Ilona 15 Tóth János 30 Ulbrich Andrea - Vághelyi Gábor 30 Wendler Attila - Wiedemann Bernadett 20 Zempléni Mária 20
A közalkalmazott munkaviszonyban foglalkoztatott magánénekesekkel készített szerződésekben a meghatározott fellépésszám 10 és 50 mozog. Egyeseknél nem határoztak meg fellépésszámot. Az utóbbi 10 évben rendszeresen előfordul, hogy a művészek a tervezett fellépésnél kevesebbet, sokszor lényegesen kevesebbet teljesítenek. A megatározott számú fellépéssel kinevezettek esetében túlteljesítés is van példa, de ez több év átlagában sem jellemző. A közalkalmazott munkaviszonyban foglalkoztatott magánénekesek előírt fellépésszáma 2001-ben (létszám 89 fő, a minta 56 főt mutat): Airizer Csaba - Albert Tamás 40 Ambrus Ákos 40 Ardó Mária 30 B. Nagy János 10 Balatoni Éva 40 Bazsinka Zsuzsanna 30 Berkes János 25 Bokor Jutta 25 Clementis Tamás 45 Csányi János 50 Csonka Zsuzsanna 30 Daróczi Tamás 25 Derecskei Zsolt 30 Egri Sándor 20 Fekete Veronika 25 Felber Gabriella 30 Fokanov Anatolij - Fried Péter 40 Fülöp Zsuzsanna 40 Gárday Gábor 30 Kertesi Ingrid - Kincses Veronika 20 Király Miklós 50 Kovács Annamária 20 Kováts Kolos 15 Kukely Júlia 30 Laczó András 30 Leblanc Győző 30 Lózsy Bíró János 30 Lukin Márta 40 Markovics Erika 40 Martin János 35 Megyesi Schw. L. 50 Misura Zsuzsanna 25 Molnár András 15 Mukk József 22 Németh Judit 35 Németh Gábor 35 Ötvös Csaba 15 Pánczél Éva 35 Pataki Antal 35 Pelle Erzsébet 30 Péter Anikó 40 Póka Balázs 35 Polgár László 10 Szvétek László 50 Tas Ildikó 30 Temesi Mária 25 Tokody Ilona 15 Tóth János 30 Ulbrich Andrea - Vághelyi Gábor 30 Wendler Attila - Wiedemann Bernadett 20 Zempléni Mária 20
2044 kalahari 2003-10-16 01:57:17
Pataki? Ha-ha-ha... Nagy tehetség kell hozzá, hogy valaki egy kétmondatos szerepben is megmutassa abszolút tehetségtelenségét. Neki sikerült :-(
Pataki? Ha-ha-ha... Nagy tehetség kell hozzá, hogy valaki egy kétmondatos szerepben is megmutassa abszolút tehetségtelenségét. Neki sikerült :-(
2043 WiseGentleman 2003-10-16 01:28:05
Mellesleg, ha a Pataki Antal nevű úriemberről beszélsz, ma este a Don Carlosban kritikán aluli Lerma volt (alig jött ki a torkán egy tiszta hang), ezek után nehezen képzelem el, hogy Mimét elénekelje. (Marad a páston Rozsos és Heinz Zednik, illetve felvételről Gerhard Stolze, Peter Schreier és Erwin Wohlfahrt).
Mellesleg, ha a Pataki Antal nevű úriemberről beszélsz, ma este a Don Carlosban kritikán aluli Lerma volt (alig jött ki a torkán egy tiszta hang), ezek után nehezen képzelem el, hogy Mimét elénekelje. (Marad a páston Rozsos és Heinz Zednik, illetve felvételről Gerhard Stolze, Peter Schreier és Erwin Wohlfahrt).
2042 WiseGentleman 2003-10-16 01:26:18
Kedves karnagy, ezért mondtam, hogy nevesítsünk, Tokodyról én is azt gondolom, hogy ideje lenne a lírai szerepek felé szűkítenie a repertoárt, a ma esti Don Carlos után is megerősödött a véleményem, hogy a drámai csúcspontokon (ld. első felvonás kettőse Carlossal, mint már korábban leírtam) egyáltalán nem hallható a hangja. Mészöly Katalinról is nehezen képzelem el, hogy az Angelica nővér hercegnőjét még énekelni fogja, a Pikk dámában szinte semmi hangja nem volt.
Kedves karnagy, ezért mondtam, hogy nevesítsünk, Tokodyról én is azt gondolom, hogy ideje lenne a lírai szerepek felé szűkítenie a repertoárt, a ma esti Don Carlos után is megerősödött a véleményem, hogy a drámai csúcspontokon (ld. első felvonás kettőse Carlossal, mint már korábban leírtam) egyáltalán nem hallható a hangja. Mészöly Katalinról is nehezen képzelem el, hogy az Angelica nővér hercegnőjét még énekelni fogja, a Pikk dámában szinte semmi hangja nem volt.
2041 direktor 2003-10-15 17:49:29
Második játszóhelyünk, az Erkel Színház lehasznált, lepusztult állapotban van, de még tervek sincsenek, hogy mikor, mit lehetne vele kezdeni. A Thália Színház használata ill. bérbevétele nem vált be, a jelenlegi körülmények között ez a konstrukció nem működik. Halaszthatatlan a Minisztérium és a Főváros megegyezése a budapesti színházépületek hasznosításáról és elosztásáról.
Második játszóhelyünk, az Erkel Színház lehasznált, lepusztult állapotban van, de még tervek sincsenek, hogy mikor, mit lehetne vele kezdeni. A Thália Színház használata ill. bérbevétele nem vált be, a jelenlegi körülmények között ez a konstrukció nem működik. Halaszthatatlan a Minisztérium és a Főváros megegyezése a budapesti színházépületek hasznosításáról és elosztásáról.
2040 szanyi 2003-10-15 17:08:33
A közalkalmazott énekesek kinevezésében szerepel a „kikötött fellépésszám”, vagyis amennyi előadást az adott énekes egy szezoneban maximum teljesíteni köteles. Ez 10 és 40 között mozog. Ha kevesebbet szerepel, jól járt, fizetését megkapja, szabadon haknizhat. Ha túllépi jól jár, mert a túlteljesítésért kiemelt pénzt kap. Csak a nem közalkalmazott énekesek képesek akár 42-44 kitűzést elvállalni.
A közalkalmazott énekesek kinevezésében szerepel a „kikötött fellépésszám”, vagyis amennyi előadást az adott énekes egy szezoneban maximum teljesíteni köteles. Ez 10 és 40 között mozog. Ha kevesebbet szerepel, jól járt, fizetését megkapja, szabadon haknizhat. Ha túllépi jól jár, mert a túlteljesítésért kiemelt pénzt kap. Csak a nem közalkalmazott énekesek képesek akár 42-44 kitűzést elvállalni.
2039 Radics 2003-10-15 16:34:41
Tosca, az Opera az önérdekvédelem intézménye. A kiváló Loge fizetése duplája volt Polgárénak, szolgálatszáma 17-18 egy évben. Magyarul, R. I. folyamatosan kedvezményekben részesült, s most Szinetár x év szolgálatra hivatkozva, a megbecsülés jegyében, a csellista lányt ajánlja a szólamvezetők figyelmébe. Ha ez így megy tovább Ágika (majd Ágika gyermeke is) apuka operai éveiből fog élni, miközben a művész úr folyamatosan kivételezett helyzetben volt. Ez meddig mehet így tovább?
Tosca, az Opera az önérdekvédelem intézménye. A kiváló Loge fizetése duplája volt Polgárénak, szolgálatszáma 17-18 egy évben. Magyarul, R. I. folyamatosan kedvezményekben részesült, s most Szinetár x év szolgálatra hivatkozva, a megbecsülés jegyében, a csellista lányt ajánlja a szólamvezetők figyelmébe. Ha ez így megy tovább Ágika (majd Ágika gyermeke is) apuka operai éveiből fog élni, miközben a művész úr folyamatosan kivételezett helyzetben volt. Ez meddig mehet így tovább?
2038 cabernet 2003-10-15 16:28:34
Legendárium úr nyugdíjazása alkalmából javaslom adjanak ki egy könyvet \"Kecskére a káposztát\" címmel.
Legendárium úr nyugdíjazása alkalmából javaslom adjanak ki egy könyvet \"Kecskére a káposztát\" címmel.
2037 Tosca 2003-10-15 16:23:59
Természetesen a \"Rákos Daganatot\" nem az énekesekre értettem, hanem arra a sok rossz szokásra és intézkedésre ami a szinházban zajlott. Ebben benne van az is, amivel sokan egyetértenek, azaz sajnos nyugdíjba kell küldeni olyan énekeseket is, akik valaha nayszerűek voltak de ma már nem úgy teljesítenek.Ez nem azt jelenti hogy időnként ne léphetnének fel. GYRGY nem kirugni akarta őket, henem nyugdíjazni, vagy tisztességes pénzzel kielégíteni. Az Operaház végülis nem egy jótékonysági intézmény.
Természetesen a \"Rákos Daganatot\" nem az énekesekre értettem, hanem arra a sok rossz szokásra és intézkedésre ami a szinházban zajlott. Ebben benne van az is, amivel sokan egyetértenek, azaz sajnos nyugdíjba kell küldeni olyan énekeseket is, akik valaha nayszerűek voltak de ma már nem úgy teljesítenek.Ez nem azt jelenti hogy időnként ne léphetnének fel. GYRGY nem kirugni akarta őket, henem nyugdíjazni, vagy tisztességes pénzzel kielégíteni. Az Operaház végülis nem egy jótékonysági intézmény.
2036 Sesto 2003-10-15 15:58:12
PARDON!!!MEA CULPA!!!-valóban nem Wellgunde-t énekel!...IGAZAD VAN!!! ...ha megkérdezné egy jó tündér, drága Sesto, mit is rendeznél meg most per pillanat, szivesen rávágnám \"I Lombardi-t\", és vagy \"Norma-t\" F.V.-val!!! :-))) ...a \"Forza-Leonore\" és \"Amelia\" miatt lenne annyi aggályom, nem sinyli-e meg a szép és \"fellobbanó\" magassága ezen \"kirándulásokat\", mert ezek bizony \"kökemény\" \"drammatico-szerepek\" ö pedig az én fülemnek leginkább \"drammatico d´agilita\" lenne, vagyis drámai Belcanto és \"korai Verdi-szerepek\", vagy esetleg akár a \"Sziciliai vecsernye\" Elena-ja, ott prezentálhatna mindent: tüzes drámát, szikrázó koloratúrát és-és-és... \"álomodik a nyomor\"...\" :-(((
PARDON!!!MEA CULPA!!!-valóban nem Wellgunde-t énekel!...IGAZAD VAN!!! ...ha megkérdezné egy jó tündér, drága Sesto, mit is rendeznél meg most per pillanat, szivesen rávágnám \"I Lombardi-t\", és vagy \"Norma-t\" F.V.-val!!! :-))) ...a \"Forza-Leonore\" és \"Amelia\" miatt lenne annyi aggályom, nem sinyli-e meg a szép és \"fellobbanó\" magassága ezen \"kirándulásokat\", mert ezek bizony \"kökemény\" \"drammatico-szerepek\" ö pedig az én fülemnek leginkább \"drammatico d´agilita\" lenne, vagyis drámai Belcanto és \"korai Verdi-szerepek\", vagy esetleg akár a \"Sziciliai vecsernye\" Elena-ja, ott prezentálhatna mindent: tüzes drámát, szikrázó koloratúrát és-és-és... \"álomodik a nyomor\"...\" :-(((
2035 Búbánat 2003-10-15 15:52:59
Karnagy! Hát Pataki tényleg nem, akkor inkább maradjon Rozsos.
Karnagy! Hát Pataki tényleg nem, akkor inkább maradjon Rozsos.
2034 karnagy 2003-10-15 15:52:57
Helló Sesto, Helmwigét énekel:)) vagy inkább :((. Verával a legszebb emlékem egy áriaest, amit én szerveztem neki egy hazai kisváros evangélikus templomában. Úgy lett volna, hogy Bándival ad duettestet, ám B. nagyon megbetegedett, ezért Róka István ugrott be helyette (és meglepetésemre tisztességgel és jól énekelt). Pfeiffer Gyula, az általam igen tisztelt karmester-korrepetítor zongorált a koncerten. Vera valóságos \"kívánságműsort\" adott, mindent, amit kértem, elénekelt: A La Grange-áriát, a Turandot-nagyáriát, Améla II. felvonásbeli áriáját az Álarcosbálból, a Pace, pacét. Meg a végén persze a Brindisit... A közönség tombolt, állva tapsoltak - pedig soha senki nem volt korábban áriaesten. Budapesti operabarátok is lejöttek a hangversenyre, és azt mondták, hogy az év legnagyobb operai élménye volt a koncert. Nagyon hálás vagyok sorsnak, hogy ismerhetem Őt, és azóta többször is dolgozhattam Vele.
Helló Sesto, Helmwigét énekel:)) vagy inkább :((. Verával a legszebb emlékem egy áriaest, amit én szerveztem neki egy hazai kisváros evangélikus templomában. Úgy lett volna, hogy Bándival ad duettestet, ám B. nagyon megbetegedett, ezért Róka István ugrott be helyette (és meglepetésemre tisztességgel és jól énekelt). Pfeiffer Gyula, az általam igen tisztelt karmester-korrepetítor zongorált a koncerten. Vera valóságos \"kívánságműsort\" adott, mindent, amit kértem, elénekelt: A La Grange-áriát, a Turandot-nagyáriát, Améla II. felvonásbeli áriáját az Álarcosbálból, a Pace, pacét. Meg a végén persze a Brindisit... A közönség tombolt, állva tapsoltak - pedig soha senki nem volt korábban áriaesten. Budapesti operabarátok is lejöttek a hangversenyre, és azt mondták, hogy az év legnagyobb operai élménye volt a koncert. Nagyon hálás vagyok sorsnak, hogy ismerhetem Őt, és azóta többször is dolgozhattam Vele.
2033 Sesto 2003-10-15 15:48:00
...megint csak érdekfeszitö ez a tere-fere a Momus-n, DE kár hogy mennen kell, mert még el kell egy-két dolgot intéznem, utána pedig irány a \"Karajan-Zentrum\"... Ha minden igaz holnap este \"benézek\" Hozzátok, Addio, Sesto... :-)
...megint csak érdekfeszitö ez a tere-fere a Momus-n, DE kár hogy mennen kell, mert még el kell egy-két dolgot intéznem, utána pedig irány a \"Karajan-Zentrum\"... Ha minden igaz holnap este \"benézek\" Hozzátok, Addio, Sesto... :-)
2032 Sesto 2003-10-15 15:45:52
...és hogy már egy Bándi sem kell?!... Ehhez nincs mit hozzáfüzni,...pazarlunk-pazarlunk, elvégre \"megengedhetjük magunknak\", nem?... :-(((
...és hogy már egy Bándi sem kell?!... Ehhez nincs mit hozzáfüzni,...pazarlunk-pazarlunk, elvégre \"megengedhetjük magunknak\", nem?... :-(((
2031 karnagy 2003-10-15 15:45:46
Búbánat! Az a baj, hogy most - sajnos - R.I. a legjobb karaktertenor a házban. Ha ő nem énekli Mimét, akkor ki? Kiírták rá Patakit, de képtelen volt a Sigfried 1. felvonásának kb. másfélórás zenei anyagát megtanulni. Valaki írta, hogy nincs utánpótlása Rozsos szólamának - és ez sajnos, nagyon nagy baj.
Búbánat! Az a baj, hogy most - sajnos - R.I. a legjobb karaktertenor a házban. Ha ő nem énekli Mimét, akkor ki? Kiírták rá Patakit, de képtelen volt a Sigfried 1. felvonásának kb. másfélórás zenei anyagát megtanulni. Valaki írta, hogy nincs utánpótlása Rozsos szólamának - és ez sajnos, nagyon nagy baj.
2030 Sesto 2003-10-15 15:42:14
Szia Karnagy, örülök, hogy itt vagy(=Te is mint Fekete Veronika rajongó!...) Szóval, tudod irtam korábban már számtalanszor: F.V. egyszerüen kedvelem, akármit is csinál, ..de pont Éj királynöként \"nem volt szerencsénk egymással\", mégis nagyszerüségén ez számomra nem jelent csorbát, inkább kivánom, hogy illetékes elvtársék foglalkoztassák már valóban képességeihez mérten és akkor pl. parádészerepe, Szilágyi Erzsébet is sokkal jobban sikerült volna!!! Régi igazság, DE tetszik nagyon: \"...amelyik hangszeren nem játszanak rendszeresén és sokat, az elöbb-utóbb nem fog szépen, biztosan szólni\"...és ezalól az emberi hang sem kivétel! Nonsense, hogy F.V. énekel kb. 2-3 Szilágyi Erzsébetet meg vmi. hülyeséget(Pardon, kis és jelentéktelenebb szerepet) talán éppen a \"Ring-ben\", nem is tudom, utána kellene nézni!!! Egy ilyen hangnak Vitellia-t, Nabucco-Abigaille-t és TERMÉSZETESEN Norma-t kellene énekelni, nem Wellgunde-t...
Szia Karnagy, örülök, hogy itt vagy(=Te is mint Fekete Veronika rajongó!...) Szóval, tudod irtam korábban már számtalanszor: F.V. egyszerüen kedvelem, akármit is csinál, ..de pont Éj királynöként \"nem volt szerencsénk egymással\", mégis nagyszerüségén ez számomra nem jelent csorbát, inkább kivánom, hogy illetékes elvtársék foglalkoztassák már valóban képességeihez mérten és akkor pl. parádészerepe, Szilágyi Erzsébet is sokkal jobban sikerült volna!!! Régi igazság, DE tetszik nagyon: \"...amelyik hangszeren nem játszanak rendszeresén és sokat, az elöbb-utóbb nem fog szépen, biztosan szólni\"...és ezalól az emberi hang sem kivétel! Nonsense, hogy F.V. énekel kb. 2-3 Szilágyi Erzsébetet meg vmi. hülyeséget(Pardon, kis és jelentéktelenebb szerepet) talán éppen a \"Ring-ben\", nem is tudom, utána kellene nézni!!! Egy ilyen hangnak Vitellia-t, Nabucco-Abigaille-t és TERMÉSZETESEN Norma-t kellene énekelni, nem Wellgunde-t...
2029 Búbánat 2003-10-15 15:39:10
Karnagy! Nem mondod komolyan, hogy Neked Rozsos annyira tetszik! Emlékszem a Rádió Dalszínháza hajdanán sokat foglalkoztatta operett szerepekben (Offenbach és Sullivan), amelyek valóban jól álltak neki. Ezekután Wagnert énekeltetni vele nagy merészség volt az igazgatók részéről. A Miméjét magam is láttam, s bár nem volt rossz alakítás, de nem voltam oda érte. Az igaz, hogy karakter tenorként még „elmegy”, de hogy a legjobb lenne, azt túlzásnak érzem. Nyugodtan nyugdíjba küldhető – másokkal egyetemben. De előbb legalább olyan minőségű énekes utánpótlásról gondoskodni kellene. Annak idején sokan voltak: Kishegyi, Palcsó, Külkey. Most valóban nem tolonganak.
Karnagy! Nem mondod komolyan, hogy Neked Rozsos annyira tetszik! Emlékszem a Rádió Dalszínháza hajdanán sokat foglalkoztatta operett szerepekben (Offenbach és Sullivan), amelyek valóban jól álltak neki. Ezekután Wagnert énekeltetni vele nagy merészség volt az igazgatók részéről. A Miméjét magam is láttam, s bár nem volt rossz alakítás, de nem voltam oda érte. Az igaz, hogy karakter tenorként még „elmegy”, de hogy a legjobb lenne, azt túlzásnak érzem. Nyugodtan nyugdíjba küldhető – másokkal egyetemben. De előbb legalább olyan minőségű énekes utánpótlásról gondoskodni kellene. Annak idején sokan voltak: Kishegyi, Palcsó, Külkey. Most valóban nem tolonganak.
2028 karnagy 2003-10-15 15:37:24
Bocsánat a \"döbbenet\" szóismétlésért...:)
Bocsánat a \"döbbenet\" szóismétlésért...:)
2027 Sesto 2003-10-15 15:36:58
aha... Hát ilyen elöfordul... Csak rövidtávon a publikum, hosszútávon pedig az énekes issza meg ennek a levét!... :-(
aha... Hát ilyen elöfordul... Csak rövidtávon a publikum, hosszútávon pedig az énekes issza meg ennek a levét!... :-(
2026 karnagy 2003-10-15 15:36:56
Fekete Verát sajna nem láttam Éj királynőjeként, viszont a II. felvonásbeli áriát hallottam vele Vásáry Mozart-sorozatában. Döbbenetes volt, ahogy a nagy, drámai hangján koloratúrázott, köpködte a háromvonalas f-eket. És ha már a mellőzött művészeknél tartunk, nem lehet elégszer leírni: idén felíratkozott a listára Bándi János,és ez döbbenet.
Fekete Verát sajna nem láttam Éj királynőjeként, viszont a II. felvonásbeli áriát hallottam vele Vásáry Mozart-sorozatában. Döbbenetes volt, ahogy a nagy, drámai hangján koloratúrázott, köpködte a háromvonalas f-eket. És ha már a mellőzött művészeknél tartunk, nem lehet elégszer leírni: idén felíratkozott a listára Bándi János,és ez döbbenet.
2025 kétked 2003-10-15 15:35:19
Temesi egyszerűen visított \"f\" fölött, de egy kvinttel lejjebb már nem lehetett hallani, mert az a fekvés mély neki és a zenekari szövet vastag. Mindent összevetve egyszerű szereposztási tévedés volt.
Temesi egyszerűen visított \"f\" fölött, de egy kvinttel lejjebb már nem lehetett hallani, mert az a fekvés mély neki és a zenekari szövet vastag. Mindent összevetve egyszerű szereposztási tévedés volt.
