1974 WiseGentleman 2003-10-14 15:20:01
Olyan jó lenne egyszer művészeti kérdésekről is beszélni ezen a topicon, és nem állandóan arról, hogy az egyes klikkek hogyan irtják egymást... Az állandó acsarkodás és a team-munka hiánya a művészi minőség rovására is megy.
Olyan jó lenne egyszer művészeti kérdésekről is beszélni ezen a topicon, és nem állandóan arról, hogy az egyes klikkek hogyan irtják egymást... Az állandó acsarkodás és a team-munka hiánya a művészi minőség rovására is megy.
1973 account 2003-10-14 15:17:11
PGM – ESTIMA Értékelő Kereskedelmi Szolgáltató és Kereskedelmi Kft (Al.:2002.08.01.) Tagok: Gonzálezné Horváth Veronika stb. ----------------------- OPERABÁL Kft. (Al.:1995.06.28.) Megszűnt: 2001.09.10 Tagok: Korcsmáros Péter, BOAVI Kft, Palcsó Sándor, Hazay Tolmács-Fordítóiroda és Hostess Kft stb ----------------------- ASTI Budapest Vendéglátóipari és Szolgáltató Rt (Bel Canto étterem) (Al.:1992.25.25.) Felügyelőbizottsági tag: Korcsmáros Péter stb.
PGM – ESTIMA Értékelő Kereskedelmi Szolgáltató és Kereskedelmi Kft (Al.:2002.08.01.) Tagok: Gonzálezné Horváth Veronika stb. ----------------------- OPERABÁL Kft. (Al.:1995.06.28.) Megszűnt: 2001.09.10 Tagok: Korcsmáros Péter, BOAVI Kft, Palcsó Sándor, Hazay Tolmács-Fordítóiroda és Hostess Kft stb ----------------------- ASTI Budapest Vendéglátóipari és Szolgáltató Rt (Bel Canto étterem) (Al.:1992.25.25.) Felügyelőbizottsági tag: Korcsmáros Péter stb.
1972 Barát 2003-10-14 14:49:29
Kedves Kapa! Mivel a csaellószólam hivatalosan még a mai napig sem lett tájékoztatva, nem értem, mi abban a \"bátorság\" ha végre kezébe veszi az ügyet. Úgy gondolom kedves Kapa nem ismeri a vezetőség eljárási módját, amely szinte lehetetlenné tette az azonnali fellépést. Így megkérném kedves Kapa: maradjon a kapánál!!!
Kedves Kapa! Mivel a csaellószólam hivatalosan még a mai napig sem lett tájékoztatva, nem értem, mi abban a \"bátorság\" ha végre kezébe veszi az ügyet. Úgy gondolom kedves Kapa nem ismeri a vezetőség eljárási módját, amely szinte lehetetlenné tette az azonnali fellépést. Így megkérném kedves Kapa: maradjon a kapánál!!!
1971 kapa 2003-10-14 14:07:57
Azért hihetetlen, hogy a csellószólam isa milyen bátor lett hirtelen! Eddig miért nem hallatták a hangjukat? Most, hogy megindultak a patkányok a hajó gyomrából, hirtelen mindenki előveszi a kedvenc köpönyegét. Egyébként erről (is) szól a Hunyadi.
Azért hihetetlen, hogy a csellószólam isa milyen bátor lett hirtelen! Eddig miért nem hallatták a hangjukat? Most, hogy megindultak a patkányok a hajó gyomrából, hirtelen mindenki előveszi a kedvenc köpönyegét. Egyébként erről (is) szól a Hunyadi.
1970 Megén 2003-10-14 13:35:39
Tudomásom szerint perujrafelvételt csak akkor rendel el a bíróság ha szigorúan abban a tárgyban, amiben már döntött, merül fel olyan új szempont, (pld. jelentkezik az igazi elkövető) ami indokolja az újratárgyalást. Ha ilyen nincs, akkor a már egyszer jogerősen döntött X ügyben nem lehet újradönteni.
Tudomásom szerint perujrafelvételt csak akkor rendel el a bíróság ha szigorúan abban a tárgyban, amiben már döntött, merül fel olyan új szempont, (pld. jelentkezik az igazi elkövető) ami indokolja az újratárgyalást. Ha ilyen nincs, akkor a már egyszer jogerősen döntött X ügyben nem lehet újradönteni.
1969 Búbánat 2003-10-14 13:18:46
Végig olvastam a parlamenti jegyzőkönyvet. Mondhatom, nem volt könnyű olvasmány. Izgalmasnak sem mondhatnám, hiszen ennek a kriminek már ismerjük a felvezetését, magát a bűntényt, ismerjük az elkövető személyeket, az elkövetés módját. Ismerjük a szag után csörtető nyomozók kilétét. Tudjuk, hogy a főfelügyelő kinyomozta az igazságot, felgöngyölítette az egész bűnszövetkezetet. Most a jegyzőkönyvből megismertük a vádiratot is, és mindenki szeme előtt feltárult e gaztett minden szörnyűsége. A védelem, a vád, a (hamis?) tanuk és a bíró közreműködésével utóbb az ítélet is kihirdettetett. A vádlotta(ka)t elítélték, és most tölti(k) a jól(?) megérdemelt büntetésüket: eltávolították őket a bűncselekmény színteréről, ami már önmagában hordozza egy következő krimi kifejletét, ami ugyancsak megírásra kell, hogy inspiráljon egyeseket. Tehát, várom a második felvonást, várom a per vagy perújrafelvétel szereplőinek újbóli megjelenését, várok egy újabb – ezúttal – bírósági határozatot, a tárgyalásokról készült jegyzőkönyve(ke)t. Szeretném végre tudni, hogy ki az áldozat? Volt-e egyáltalán áldozat? Kiderül-e a valódi igazság? Ebben az esetben az elitélt bűnösök visszakapják-e szabadságukat? Vagy az ártatlanságuk bizonyítása érdekében tovább kell folytatniuk küzdelmüket? Vagy felbukkannak még eddig ismeretlen, a homályban maradt személyek is? És lecsukják-e az igazi bűnös(öke)t? Csupa kérdés, amely lehet, hogy csak egy harmadik felvonásban nyer majd értelmet? Egy biztos, ez egy speciálisan magyar krimi, ami csak nálunk játszódhat(ott) le.
Végig olvastam a parlamenti jegyzőkönyvet. Mondhatom, nem volt könnyű olvasmány. Izgalmasnak sem mondhatnám, hiszen ennek a kriminek már ismerjük a felvezetését, magát a bűntényt, ismerjük az elkövető személyeket, az elkövetés módját. Ismerjük a szag után csörtető nyomozók kilétét. Tudjuk, hogy a főfelügyelő kinyomozta az igazságot, felgöngyölítette az egész bűnszövetkezetet. Most a jegyzőkönyvből megismertük a vádiratot is, és mindenki szeme előtt feltárult e gaztett minden szörnyűsége. A védelem, a vád, a (hamis?) tanuk és a bíró közreműködésével utóbb az ítélet is kihirdettetett. A vádlotta(ka)t elítélték, és most tölti(k) a jól(?) megérdemelt büntetésüket: eltávolították őket a bűncselekmény színteréről, ami már önmagában hordozza egy következő krimi kifejletét, ami ugyancsak megírásra kell, hogy inspiráljon egyeseket. Tehát, várom a második felvonást, várom a per vagy perújrafelvétel szereplőinek újbóli megjelenését, várok egy újabb – ezúttal – bírósági határozatot, a tárgyalásokról készült jegyzőkönyve(ke)t. Szeretném végre tudni, hogy ki az áldozat? Volt-e egyáltalán áldozat? Kiderül-e a valódi igazság? Ebben az esetben az elitélt bűnösök visszakapják-e szabadságukat? Vagy az ártatlanságuk bizonyítása érdekében tovább kell folytatniuk küzdelmüket? Vagy felbukkannak még eddig ismeretlen, a homályban maradt személyek is? És lecsukják-e az igazi bűnös(öke)t? Csupa kérdés, amely lehet, hogy csak egy harmadik felvonásban nyer majd értelmet? Egy biztos, ez egy speciálisan magyar krimi, ami csak nálunk játszódhat(ott) le.
1968 cintula 2003-10-14 12:48:09
Alapítványi Gonzálezné évek óta kihasználja a lehetőséget. Csak tudnia kell melyik irodába érdemes kopogtatni. A belső ellenőr meg miért kifogásolná barátnője eljárását. Fedezi őtet. : -)
Alapítványi Gonzálezné évek óta kihasználja a lehetőséget. Csak tudnia kell melyik irodába érdemes kopogtatni. A belső ellenőr meg miért kifogásolná barátnője eljárását. Fedezi őtet. : -)
1967 cintula 2003-10-14 12:45:29
Volt itt már egyeszer egy valóságos légügyi dinasztia is, úgyhog miért ne lehetne Rozsos-dinasztia! Ha már Liszt, Kodály, Bartók nem terebélyesedett...
Volt itt már egyeszer egy valóságos légügyi dinasztia is, úgyhog miért ne lehetne Rozsos-dinasztia! Ha már Liszt, Kodály, Bartók nem terebélyesedett...
1966 manci 2003-10-14 12:37:23
Zenészdinasztia, haha! Csak azért, mert a szüleim orvosok, én már rögtön operálhatok is???! :-)
Zenészdinasztia, haha! Csak azért, mert a szüleim orvosok, én már rögtön operálhatok is???! :-)
1965 Barát 2003-10-14 12:30:17
Kedves hozzászólók! Információim szerint a gordonkaszólam összefogásra készül, bár van köztük, aki annyira be van tojva, hogy elhatárolódik a többiektől. Vagy csak a fülét fogja be, amikor a kis Rozsos palánta meghúzza hangszerét (JAJ!!!). Ha sikerül a szólamnak megegyeznie, rögtön átadják az ügyet a szakszervezetnek, akik mostanság igen tökös legények, és indul a Nagy Balhé. Remélhetőleg pár ember meg fog inogni pozíciójában! Még csak annyit: nem igaz, hogy a szólam nem tiltakozott és hallgatólagos beleegyezését adta. Csupán a tiltakozás nem terjedt följebb, hála pár vezetőbarát elemnek! Utoljára: csodálkozom Rozsos művész úr és leányának arcbőr vastagságán. Ha az én nevemmel szereplő lejárató cikk függne a zenekari árokba vezető ajtótól pár méterre, nagyon-nagyon meszire elkerülném a helyet!
Kedves hozzászólók! Információim szerint a gordonkaszólam összefogásra készül, bár van köztük, aki annyira be van tojva, hogy elhatárolódik a többiektől. Vagy csak a fülét fogja be, amikor a kis Rozsos palánta meghúzza hangszerét (JAJ!!!). Ha sikerül a szólamnak megegyeznie, rögtön átadják az ügyet a szakszervezetnek, akik mostanság igen tökös legények, és indul a Nagy Balhé. Remélhetőleg pár ember meg fog inogni pozíciójában! Még csak annyit: nem igaz, hogy a szólam nem tiltakozott és hallgatólagos beleegyezését adta. Csupán a tiltakozás nem terjedt följebb, hála pár vezetőbarát elemnek! Utoljára: csodálkozom Rozsos művész úr és leányának arcbőr vastagságán. Ha az én nevemmel szereplő lejárató cikk függne a zenekari árokba vezető ajtótól pár méterre, nagyon-nagyon meszire elkerülném a helyet!
1964 cincogi 2003-10-14 12:21:34
Elhiszi valaki hogy a kirakott nemzetközi ügyintéző a Balett B kft meg Bravissiomo AM Bt ügyeit ne a munkahelyről intézte volna? Ugyan már! Ez nem életszerű. Itt sokszor összemosódik a privát és az operai ügy közötti határvonal. Ilyenkor természetese csak az opera számlájára lehet ügyintézni.
Elhiszi valaki hogy a kirakott nemzetközi ügyintéző a Balett B kft meg Bravissiomo AM Bt ügyeit ne a munkahelyről intézte volna? Ugyan már! Ez nem életszerű. Itt sokszor összemosódik a privát és az operai ügy közötti határvonal. Ilyenkor természetese csak az opera számlájára lehet ügyintézni.
1963 szanyi 2003-10-14 11:27:05
Minek feljelentgetni? Fegyelmi és kirakni. Amikor főigazgató urunknak 2001-ben lejárt a mandátuma utódai rögtön el tudtak küldeni 1db gazdasági igazgatót (korrupció) és végre meg tudták indatani a fegyelmit 1db nemzetközi irodás ügyében. Nem kell ide Polt vagy Keller. Csak szándék és alapos indok. Akkor menni fog.
Minek feljelentgetni? Fegyelmi és kirakni. Amikor főigazgató urunknak 2001-ben lejárt a mandátuma utódai rögtön el tudtak küldeni 1db gazdasági igazgatót (korrupció) és végre meg tudták indatani a fegyelmit 1db nemzetközi irodás ügyében. Nem kell ide Polt vagy Keller. Csak szándék és alapos indok. Akkor menni fog.
1962 bakfitty 2003-10-14 10:50:40
Fitykó, nem írták, hogy az Alapítvány az épületben működik. De működjön is bárhol, az nem zárja ki a háveri ügyintézést. Ami meg a köznyilvános adatokat illeti, azt szabadon lehet idézni/közölni/hivatkozni. Szaladjon az Akadémia utcára az, akinek régi szokása.
Fitykó, nem írták, hogy az Alapítvány az épületben működik. De működjön is bárhol, az nem zárja ki a háveri ügyintézést. Ami meg a köznyilvános adatokat illeti, azt szabadon lehet idézni/közölni/hivatkozni. Szaladjon az Akadémia utcára az, akinek régi szokása.
1961 Fityisz 2003-10-14 08:49:12
A mind szánalmasabb és silányabb önkielégítés helyett tessenek a Fővárosi Főügyészséghez fordulni vérrel a pucában. Bp. V. Akadémia utca 15. :-) Az Alapítvány nem az épületben működik, nem onnan faxolgat. Tessék megkérdezni tevékenységéről a napi ügyek irányítóját, Külkey művész urat.
A mind szánalmasabb és silányabb önkielégítés helyett tessenek a Fővárosi Főügyészséghez fordulni vérrel a pucában. Bp. V. Akadémia utca 15. :-) Az Alapítvány nem az épületben működik, nem onnan faxolgat. Tessék megkérdezni tevékenységéről a napi ügyek irányítóját, Külkey művész urat.
1960 Caligula 2003-10-14 08:47:28
Mivel a hozzászólások száma erősen közelíti napjainkat, mindenki kiáltson fel, ha a születési dátumához érünk! :-))) (Én még ráérek :-))
Mivel a hozzászólások száma erősen közelíti napjainkat, mindenki kiáltson fel, ha a születési dátumához érünk! :-))) (Én még ráérek :-))
1959 Caligula 2003-10-14 08:46:32
Híveim! Hogy lett volna fent az MN cikk, ha csak egy héttel később szokták felrakni! Még mindig nem tanultátok meg?
Híveim! Hogy lett volna fent az MN cikk, ha csak egy héttel később szokták felrakni! Még mindig nem tanultátok meg?
1958 Tosca 2003-10-14 08:03:02
Cintulának: próbáltam megkeresni a MN.cikket, de érdekes módon nem volt az online cikkek között (tegnap)
Cintulának: próbáltam megkeresni a MN.cikket, de érdekes módon nem volt az online cikkek között (tegnap)
1957 cabernet 2003-10-13 21:22:23
Báró Bánffy és báró Lukács munkásságával jó volna alaposabban megismerkednie Szinetárnak. Megnézhetné, támogatták-e, fedezték-e belső embereik seftelését? Talál-e elődei gárdájában összeférhetetlen elemeket? Na ja, az úriemberek ideje lejárt.
Báró Bánffy és báró Lukács munkásságával jó volna alaposabban megismerkednie Szinetárnak. Megnézhetné, támogatták-e, fedezték-e belső embereik seftelését? Talál-e elődei gárdájában összeférhetetlen elemeket? Na ja, az úriemberek ideje lejárt.
1956 chavalier 2003-10-13 17:13:32
Mi az, hogy „Vihar egy csellista körül”. Nem először fordul elő ilyesmi a zenekarnál, (Kalmár Magda gyereke), és más táraknál sem. Ez vihar Szinetár körül. Báró Bánffy vagy Lukács forog a sírjában, hogy rá hibatkozik az a vezető, aki a talpnyalókat, köpönyegforgatókat szereppel/haknival jutalmazza, a gondjaira bízott szíházat meg rokonok üzlettársak társasága kezére adja. Ez nem MÁO, ez Magyar Állami GMK.
Mi az, hogy „Vihar egy csellista körül”. Nem először fordul elő ilyesmi a zenekarnál, (Kalmár Magda gyereke), és más táraknál sem. Ez vihar Szinetár körül. Báró Bánffy vagy Lukács forog a sírjában, hogy rá hibatkozik az a vezető, aki a talpnyalókat, köpönyegforgatókat szereppel/haknival jutalmazza, a gondjaira bízott szíházat meg rokonok üzlettársak társasága kezére adja. Ez nem MÁO, ez Magyar Állami GMK.
1955 cintula 2003-10-13 15:03:13
A pénteki Magyar Nemzetben állítólag cikk jelent meg Szinetárral. Olyanokat mondanak róla ami szerint az öreg alulnyilatkozta minden eddigi önmagát. Közzé tudná tenni valaki a szöveget?
A pénteki Magyar Nemzetben állítólag cikk jelent meg Szinetárral. Olyanokat mondanak róla ami szerint az öreg alulnyilatkozta minden eddigi önmagát. Közzé tudná tenni valaki a szöveget?
1954 szanyi 2003-10-13 14:01:54
Az Alapítványban az a jó, hogy hála igazgató úrnak alacsony költséggel dolgozik. Eltelefonálgatnak, elfaxolgatnak az épületből. Mert nekik szabad. Igazgató úr meg mehet versenyekre zsűriskedni, amit az Opera fizet.
Az Alapítványban az a jó, hogy hála igazgató úrnak alacsony költséggel dolgozik. Eltelefonálgatnak, elfaxolgatnak az épületből. Mert nekik szabad. Igazgató úr meg mehet versenyekre zsűriskedni, amit az Opera fizet.
1953 Radics 2003-10-13 13:57:09
Van benne valami! Attól mert zenészdinasztia nem köll mindenkinek ugyanott muzsikálni.
Van benne valami! Attól mert zenészdinasztia nem köll mindenkinek ugyanott muzsikálni.
1952 cincogi 2003-10-13 13:30:57
Az igazgató úr egy szent. Ő Ági ügyében mindössze annyit kért, \"amennyiben alkalmas, foglalkozzanak vele \". Az igazgató úr a lajosmizsei zeneiskolára gondolt, csak hát az Alapítványnál félreértették a dolgot.
Az igazgató úr egy szent. Ő Ági ügyében mindössze annyit kért, \"amennyiben alkalmas, foglalkozzanak vele \". Az igazgató úr a lajosmizsei zeneiskolára gondolt, csak hát az Alapítványnál félreértették a dolgot.
1951 szanyi 2003-10-13 11:57:06
A szart eladni tudni kell, Benőkém! Figyelj, azt Szinetár sem állítja, hogy nem tartják markukban az Alapítványt. A [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=137030&DocID=120337#120337; Vihar egy csellista körül[/url] című Népszabadság írásban annyit mond: „Az „Operaházzal jogi kapcsolatban nem lévő Operabarát Alapítvány havi 60 ezer forintos ösztöndíjával néhány szolgálattal könnyíti is az ott státusban lévő közalkalmazottak munkáját”.” Vagyis ki segíti be a Rozsos-lányt úgy ahogy Szinetár akarja? Az Operaházzal jogi kapcsolatban nem lévő Operabarát Alapítvány. Érted Benő, ez a lényeg: [bl]jogi kapcsolatban nem lévő. Innentől kezdve azt csinálnak amit akarnak. Szinetárnak kell egy a tanú. Roszsosnak kell egy állás. Szinetár operaigazgatóként nem tehet fontos tanúja kedvére, megteszi alapítvány-Szinetárkiént, és ez teljesen más. Miért más? Mert a főigazgató ezt mondja. Ilyen egyszerű. Érted, Benő? És hogy büntetlenül hogyan csinálhatják meg ezt? Na, ez egy jó kérdés Benő!
A szart eladni tudni kell, Benőkém! Figyelj, azt Szinetár sem állítja, hogy nem tartják markukban az Alapítványt. A [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=137030&DocID=120337#120337; Vihar egy csellista körül[/url] című Népszabadság írásban annyit mond: „Az „Operaházzal jogi kapcsolatban nem lévő Operabarát Alapítvány havi 60 ezer forintos ösztöndíjával néhány szolgálattal könnyíti is az ott státusban lévő közalkalmazottak munkáját”.” Vagyis ki segíti be a Rozsos-lányt úgy ahogy Szinetár akarja? Az Operaházzal jogi kapcsolatban nem lévő Operabarát Alapítvány. Érted Benő, ez a lényeg: [bl]jogi kapcsolatban nem lévő. Innentől kezdve azt csinálnak amit akarnak. Szinetárnak kell egy a tanú. Roszsosnak kell egy állás. Szinetár operaigazgatóként nem tehet fontos tanúja kedvére, megteszi alapítvány-Szinetárkiént, és ez teljesen más. Miért más? Mert a főigazgató ezt mondja. Ilyen egyszerű. Érted, Benő? És hogy büntetlenül hogyan csinálhatják meg ezt? Na, ez egy jó kérdés Benő!
1950 Caligula 2003-10-13 11:26:25
Az alapítványok már csak ilyenek - pláne ha valamilyen intézményért működnek. Erre valók, erre találták ki őket. Benő, már tényleg benőhetne... :-)))
Az alapítványok már csak ilyenek - pláne ha valamilyen intézményért működnek. Erre valók, erre találták ki őket. Benő, már tényleg benőhetne... :-)))
1949 Benő 2003-10-13 11:22:56
Olvasom az Alapítványi kuratóriumi névsort! De hisz ezek ismerős nevek!! Hát az alapítvány nem más mint az Operaház kihelyezett tagozata!!! Hát ezek egyik zsebből a máikba teszik a pénzt, a jónépet meg hülyének nézik.
Olvasom az Alapítványi kuratóriumi névsort! De hisz ezek ismerős nevek!! Hát az alapítvány nem más mint az Operaház kihelyezett tagozata!!! Hát ezek egyik zsebből a máikba teszik a pénzt, a jónépet meg hülyének nézik.
1948 Caligula 2003-10-13 11:16:57
Mert ha nem vállalja, akkor azt valszín megírják. És az nagggggyon cikíííííííííí.
Mert ha nem vállalja, akkor azt valszín megírják. És az nagggggyon cikíííííííííí.
1947 Búbánat 2003-10-13 11:03:05
Ebben a cikkben azt is bevallja Szinetár, hogy a japán turnén (a tavalyira gondolt? ez nem derül ki szavaiból) 22 mFt-ot keresett a ház, és a művészek külön jövedelemhez is jutottak, és „forgott a nevük”. Ebből a mondatból legalább hat ismérvet érdemes lenne mélyrehatóbban elemezni: japán turné, 22 mFt, ház, művészek, külön jövedelem, forgott a nevük. A felszín – tudjuk - sokszor megtévesztő. A papír is sok mindent kibír. Szóval, a nagyító nem árt, ha a kezünk ügyében van, és óvatosan, fenntartással olvassuk a nyilatkozatokat. Különben az interjú olvasása során végig az volt az érzésem, hogy elég ingerült hangon, és lekezelő módon, néhol arrogáns hangot megütve fejtette ki az egyes témákban megkérdőjelezhetetlen álláspontját. Amit lehet tulajdonítani a Hunyadi-bemutató előtti rendezési munkálataiból fakadó gondjainak, de a közelgő záró bírósági tárgyalás előtti feszült idegállapotának is. Csak azon csodálkozom, hogy miért állt le erre a beszélgetésre a konzervatív napilap riporterével.
Ebben a cikkben azt is bevallja Szinetár, hogy a japán turnén (a tavalyira gondolt? ez nem derül ki szavaiból) 22 mFt-ot keresett a ház, és a művészek külön jövedelemhez is jutottak, és „forgott a nevük”. Ebből a mondatból legalább hat ismérvet érdemes lenne mélyrehatóbban elemezni: japán turné, 22 mFt, ház, művészek, külön jövedelem, forgott a nevük. A felszín – tudjuk - sokszor megtévesztő. A papír is sok mindent kibír. Szóval, a nagyító nem árt, ha a kezünk ügyében van, és óvatosan, fenntartással olvassuk a nyilatkozatokat. Különben az interjú olvasása során végig az volt az érzésem, hogy elég ingerült hangon, és lekezelő módon, néhol arrogáns hangot megütve fejtette ki az egyes témákban megkérdőjelezhetetlen álláspontját. Amit lehet tulajdonítani a Hunyadi-bemutató előtti rendezési munkálataiból fakadó gondjainak, de a közelgő záró bírósági tárgyalás előtti feszült idegállapotának is. Csak azon csodálkozom, hogy miért állt le erre a beszélgetésre a konzervatív napilap riporterével.
1946 Tosca 2003-10-13 08:59:21
Szeretném felhívni a figyelmet a MN:okt.10-i Szinetár cikk utolsó bekezdésére mely szerint úgy fog távozni mint a világ kultúrországaiban szokás, az elődök leköpdösése nélkül. Ekkora pofátlanságot! Ebbena cikkben is, ahogy minden megnyilatkozásában, mást se csinál csak köpdös és rágalmaz. Mit szólnak az urak és hölgyek a Hunyadihoz? Csak a díszleteket említve úgy tünt mintha Alsótekeres alsón, a müv.ház számára készültek volna a legínségesebb idökben. Még székre se tellett.
Szeretném felhívni a figyelmet a MN:okt.10-i Szinetár cikk utolsó bekezdésére mely szerint úgy fog távozni mint a világ kultúrországaiban szokás, az elődök leköpdösése nélkül. Ekkora pofátlanságot! Ebbena cikkben is, ahogy minden megnyilatkozásában, mást se csinál csak köpdös és rágalmaz. Mit szólnak az urak és hölgyek a Hunyadihoz? Csak a díszleteket említve úgy tünt mintha Alsótekeres alsón, a müv.ház számára készültek volna a legínségesebb idökben. Még székre se tellett.
1945 Caligula 2003-10-13 08:43:32
A babos káposzta szele fog elkövetkezni. Büdös dolgok kerülnek elő.
A babos káposzta szele fog elkövetkezni. Büdös dolgok kerülnek elő.
1944 kerékkötő 2003-10-11 19:58:36
A Népszabiban Jávorszki úr kitálal a Rozsos féle cselló próbajátékról. Nos, ha tudjuk hoigy fent nevezett \"újságíró\" komoly szerepet vállalt Gy. R. Gy. -ék lejáratásában, minden kis nemlétező ügynek nagy feneket és terjedelmes cikkeket szentelve, ha hozzátesszük, hogy a próbajáték botrány már réges régi ügy, akkor csak azt feltételezhetjük, hogy újságírónk sejt valamit a jövővel kapcsolatban. Elő a köpönyegekkel uraim! Más szelek jönnek? Én mindenestre jól szórakozom rajtuk.
A Népszabiban Jávorszki úr kitálal a Rozsos féle cselló próbajátékról. Nos, ha tudjuk hoigy fent nevezett \"újságíró\" komoly szerepet vállalt Gy. R. Gy. -ék lejáratásában, minden kis nemlétező ügynek nagy feneket és terjedelmes cikkeket szentelve, ha hozzátesszük, hogy a próbajáték botrány már réges régi ügy, akkor csak azt feltételezhetjük, hogy újságírónk sejt valamit a jövővel kapcsolatban. Elő a köpönyegekkel uraim! Más szelek jönnek? Én mindenestre jól szórakozom rajtuk.
1943 info 2003-10-11 15:22:43
[u]Vezetőhelyettesi feladatot is ellátó közalkalmazott feltételezhető üzleti érdekeltsége[/u]*: Név: SULYOVSZKY Andrea Funkció: jogi asszisztens (balettigazgatóság) A felettes balettigazgató feladatai: – táncosok export-importja, turnészervezés, utazásszervezés, turnéra kiajánlás, szállítás megoldása, fénykép-, hang- és videofelvétel készítése, hirdetés, időszakos kiadvány kiadása, büfé-fogadás megrendelés, táncosok felszerelési tárgyairól - kiegészítőiről gondoskodás [u] jogi asszisztens saját és családi érdekeltsége[/u]: SZUJIVER Kft [u]A cég főbb tevékenységi köre[/u]*: SZIJIVER Kiadó, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft Alapítva: 1994.01.01. Tevékenységi kör: – Lapkiadás – Könyv- és zeneműkiadás – Élelmiszer nagykereskedelem – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Közúti szállítás – Közúti teherszállítás – Hirdetési tevékenység – Könyvkiadás – Napilap kiadás – Egyéb nyomdai tevékenység – Irodabútor gyártása – Konyhabútor gyártása – Villanyszerelés – Textil nagykereskedelem – Textil kiskereskedelem – Ruházati kiskereskedelem – Ruha- lábbeli nagykereskedelem – Vegyiáru nagykereskedelem – Utazásszervezés – Utazás ügynöki tevékenység – Idegenvezetés – Adatbanki tevékenység – Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység – Vakolás – Szigetelés – Padló, falburkolás – Fa, építési anyag ügynöki nagykereskedelme * Készült a Momuson, az Operaház honlapján (www.opera.hu) valamint a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]Vezetőhelyettesi feladatot is ellátó közalkalmazott feltételezhető üzleti érdekeltsége[/u]*: Név: SULYOVSZKY Andrea Funkció: jogi asszisztens (balettigazgatóság) A felettes balettigazgató feladatai: – táncosok export-importja, turnészervezés, utazásszervezés, turnéra kiajánlás, szállítás megoldása, fénykép-, hang- és videofelvétel készítése, hirdetés, időszakos kiadvány kiadása, büfé-fogadás megrendelés, táncosok felszerelési tárgyairól - kiegészítőiről gondoskodás [u] jogi asszisztens saját és családi érdekeltsége[/u]: SZUJIVER Kft [u]A cég főbb tevékenységi köre[/u]*: SZIJIVER Kiadó, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft Alapítva: 1994.01.01. Tevékenységi kör: – Lapkiadás – Könyv- és zeneműkiadás – Élelmiszer nagykereskedelem – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Külkereskedelem – Közúti szállítás – Közúti teherszállítás – Hirdetési tevékenység – Könyvkiadás – Napilap kiadás – Egyéb nyomdai tevékenység – Irodabútor gyártása – Konyhabútor gyártása – Villanyszerelés – Textil nagykereskedelem – Textil kiskereskedelem – Ruházati kiskereskedelem – Ruha- lábbeli nagykereskedelem – Vegyiáru nagykereskedelem – Utazásszervezés – Utazás ügynöki tevékenység – Idegenvezetés – Adatbanki tevékenység – Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység – Vakolás – Szigetelés – Padló, falburkolás – Fa, építési anyag ügynöki nagykereskedelme * Készült a Momuson, az Operaház honlapján (www.opera.hu) valamint a Cégjegyzékben található információk alapján.
1942 Hangyász 2003-10-11 11:23:53
Hormait néhány éve Siegmundként hallottam, borzalmas volt. Így még én is el tudnám énekelni a szerepet, a német kiejtésem biztosan jobb volna. Úgy 10-11 éve egész jó Heródest alakított viszont a Saloméban. Más: Tegnap végighallgattam A Törpét és A megmentett várost. Az utóbbira most nem térek ki. DE: Kovács János vezényletével a zenekar remekelt. Összehasonlításul utoljára februárban jártam a házban, amikor szintén Kovács vezényletével a Salomét néztem meg (persze NEM a vendégszereplőkkel, t. k. Anja Siljával), és akkor is nagyon jól játszottak. A foghíjas nézőtéren javarészt külföldi (kongresszusi?) turisták foglaltak helyet, előttem spanyolok, mellettem németek, a büfé tele volt amerikaiakkal. A legérdekesebb az volt, hogy az intendánsi páholy feletti páholyban A törpét végighallgatta -nézte egy magányos férfi, akire csak a vége felé figyeltem fel, és aki a szünetben távozott. GyRGy lett volna? Mivel élőben sohasem láttam, nem vagyok biztos benne. Ellene szól, hogy kissé hosszabb a haja, mint a fényképein. Hiába irányítottam rá a távcsövemet, mire kigyúlt a nézőtér világítása, máris távozott. Alberich módján vár a sárkány őrizte kincses barlang előtt???
Hormait néhány éve Siegmundként hallottam, borzalmas volt. Így még én is el tudnám énekelni a szerepet, a német kiejtésem biztosan jobb volna. Úgy 10-11 éve egész jó Heródest alakított viszont a Saloméban. Más: Tegnap végighallgattam A Törpét és A megmentett várost. Az utóbbira most nem térek ki. DE: Kovács János vezényletével a zenekar remekelt. Összehasonlításul utoljára februárban jártam a házban, amikor szintén Kovács vezényletével a Salomét néztem meg (persze NEM a vendégszereplőkkel, t. k. Anja Siljával), és akkor is nagyon jól játszottak. A foghíjas nézőtéren javarészt külföldi (kongresszusi?) turisták foglaltak helyet, előttem spanyolok, mellettem németek, a büfé tele volt amerikaiakkal. A legérdekesebb az volt, hogy az intendánsi páholy feletti páholyban A törpét végighallgatta -nézte egy magányos férfi, akire csak a vége felé figyeltem fel, és aki a szünetben távozott. GyRGy lett volna? Mivel élőben sohasem láttam, nem vagyok biztos benne. Ellene szól, hogy kissé hosszabb a haja, mint a fényképein. Hiába irányítottam rá a távcsövemet, mire kigyúlt a nézőtér világítása, máris távozott. Alberich módján vár a sárkány őrizte kincses barlang előtt???
1941 cintula 2003-10-11 07:57:27
A műhelyekben meg fusizni lehet, ezt elfelejtettem mondani. (A pórnépnek is kell valami…)
A műhelyekben meg fusizni lehet, ezt elfelejtettem mondani. (A pórnépnek is kell valami…)
1940 Norma 2003-10-10 20:05:28
Búbánatnak! Az előadás zenei anyaga a Kovács János vezényelte Gulyás - Sass - Molnár - Sólyom-Nagy - Kalmár-féle Hungaroton-felvétel anyagával,dramaturgiájával egyezik. A szöveg azonban jelentősen eltér attól. Vetítés valóban lesz: valamivel fel kell dobni a jellegtelen (játékvárra emlékeztető) nyers díszleteket. A háttérbe vetítenek metszeteket Budáról, egy kódexlapról stb., ezeket mozgatják is, és előfüggönyöket is leengednek néha; az egyiken történelmi gyorstalpalót is kapunk koncepciós perek témakörben.
Búbánatnak! Az előadás zenei anyaga a Kovács János vezényelte Gulyás - Sass - Molnár - Sólyom-Nagy - Kalmár-féle Hungaroton-felvétel anyagával,dramaturgiájával egyezik. A szöveg azonban jelentősen eltér attól. Vetítés valóban lesz: valamivel fel kell dobni a jellegtelen (játékvárra emlékeztető) nyers díszleteket. A háttérbe vetítenek metszeteket Budáról, egy kódexlapról stb., ezeket mozgatják is, és előfüggönyöket is leengednek néha; az egyiken történelmi gyorstalpalót is kapunk koncepciós perek témakörben.
1939 kétked 2003-10-10 18:42:14
Búbánat elég nagy hibaszázalékkal emlékezel, Hormai Eisenstein volt a Denevérben és sosem énekelt a Boleyn Annában, Csák \"váltótársa\" Gulyás Dénes volt.
Búbánat elég nagy hibaszázalékkal emlékezel, Hormai Eisenstein volt a Denevérben és sosem énekelt a Boleyn Annában, Csák \"váltótársa\" Gulyás Dénes volt.
1938 Tosca 2003-10-10 18:14:58
Alapítvány írását folytatva: Az Operart Alapítvány Kuratóriumának elnöke tehát Szinetár Miklós, elnökh. dr.Valter Ferenc, Igazgató Gonzalezné Horváth Veronika, a Felügyelő Bizottság tagja Kunsági Kálmán, tagjai többek között Forgács András, Fülöp Attila, Lénárd Andor és Failoni Donatella. Utóbbi 2001-ben lemondott tagságáról amikor a MÁO NemzetköziKapcsolatok Osztályának a vezetője lett mert összeegyeztethetetlennek tartotta operai funkciójával.
Alapítvány írását folytatva: Az Operart Alapítvány Kuratóriumának elnöke tehát Szinetár Miklós, elnökh. dr.Valter Ferenc, Igazgató Gonzalezné Horváth Veronika, a Felügyelő Bizottság tagja Kunsági Kálmán, tagjai többek között Forgács András, Fülöp Attila, Lénárd Andor és Failoni Donatella. Utóbbi 2001-ben lemondott tagságáról amikor a MÁO NemzetköziKapcsolatok Osztályának a vezetője lett mert összeegyeztethetetlennek tartotta operai funkciójával.
1937 kalahari 2003-10-10 17:57:24
Örülök, hogy valóban nadrágszerep lesz Hunyadi Mátyásé, mert a nemrég leadott Bakáts tériben egy kisfiúval énekeltették, és szörnyű volt.
Örülök, hogy valóban nadrágszerep lesz Hunyadi Mátyásé, mert a nemrég leadott Bakáts tériben egy kisfiúval énekeltették, és szörnyű volt.
1936 karnagy 2003-10-10 17:21:11
Én úgy tudom, hogy a koncepció, és a rendezés java része Harangié, Szinetár meg a nevét adta a produkcióhoz. Sajna, a szombati premierre nem tudok elmenni, majd a rádióból hallgatom. Fekete Verának nagyon-nagyon szorítok!:)
Én úgy tudom, hogy a koncepció, és a rendezés java része Harangié, Szinetár meg a nevét adta a produkcióhoz. Sajna, a szombati premierre nem tudok elmenni, majd a rádióból hallgatom. Fekete Verának nagyon-nagyon szorítok!:)
1935 agyament 2003-10-10 12:22:43
Bennfentesek! Akkor végülis ki rendezte a valóságban a Hunyadit? Harangi vagy Szinetár? Vagy tényleg ketten?
Bennfentesek! Akkor végülis ki rendezte a valóságban a Hunyadit? Harangi vagy Szinetár? Vagy tényleg ketten?
1934 Búbánat 2003-10-10 12:19:06
Még egy érdekesség, olvasom, hogy néhány korábbi felújítással ellentétben Erkel eredeti partitúrájából indultak ki, így a Hunyadi László struktúrája és zenei szövete némileg eltér majd az elmúlt évtizedekben megszokottól. Az eddiginél fontosabb lesz pl. a Hunyadi Mátyás „nadrágszerepe”.
Még egy érdekesség, olvasom, hogy néhány korábbi felújítással ellentétben Erkel eredeti partitúrájából indultak ki, így a Hunyadi László struktúrája és zenei szövete némileg eltér majd az elmúlt évtizedekben megszokottól. Az eddiginél fontosabb lesz pl. a Hunyadi Mátyás „nadrágszerepe”.
1933 kalahari 2003-10-10 11:43:31
Kösz, Búbánat.
Kösz, Búbánat.
1932 Búbánat 2003-10-10 11:17:09
A Magyar Hírlap mai számában van egy Hunyadi-előzetes. Ebből Szinetárt idézem: „…modern elemek is lesznek a rendezésben: mindenekelőtt bizonyos, évszázadokon átívelő történelmi ’áthallások’, hiszen a Hunyadi László tipikusan magyar történet, s a benne megjelenő magatartásformák azóta sem változtak. Nálunk egy eszmét, egy mozgalmat körülbelül másfél perc alatt ki lehet forgatni eredeti szándékaiból…”
A Magyar Hírlap mai számában van egy Hunyadi-előzetes. Ebből Szinetárt idézem: „…modern elemek is lesznek a rendezésben: mindenekelőtt bizonyos, évszázadokon átívelő történelmi ’áthallások’, hiszen a Hunyadi László tipikusan magyar történet, s a benne megjelenő magatartásformák azóta sem változtak. Nálunk egy eszmét, egy mozgalmat körülbelül másfél perc alatt ki lehet forgatni eredeti szándékaiból…”
1931 Búbánat 2003-10-10 10:54:27
Kalahari. Hormait utoljára egy Denevérben láttam, mint Alfrédot, előtte meg nagyon-nagyon régen a Lombardokban énekelt. De ha nem csal az emlékezetem, Siegmundot is énekelt valamikor hajdanán, akárcsak Percyt a Boleyn Annában Csák P. váltótársaként. Régen volt, szép volt….
Kalahari. Hormait utoljára egy Denevérben láttam, mint Alfrédot, előtte meg nagyon-nagyon régen a Lombardokban énekelt. De ha nem csal az emlékezetem, Siegmundot is énekelt valamikor hajdanán, akárcsak Percyt a Boleyn Annában Csák P. váltótársaként. Régen volt, szép volt….
1930 Bánk 2003-10-10 07:07:56
Az utóbbi évek teremése alapján Szinetár Hunyadijában biztosan lesz laptop meg bankkártya. Azt hallom vetíteni is fogank(igaz?), pedig ezt már Mikónál elavultnak bélyegezte a szakma. A videózáshoz a rendező világkörüli utjának albumából javaslok képeket. Például \"A feleségem és a lefejezett homár\" című fotó stílusos lenne.
Az utóbbi évek teremése alapján Szinetár Hunyadijában biztosan lesz laptop meg bankkártya. Azt hallom vetíteni is fogank(igaz?), pedig ezt már Mikónál elavultnak bélyegezte a szakma. A videózáshoz a rendező világkörüli utjának albumából javaslok képeket. Például \"A feleségem és a lefejezett homár\" című fotó stílusos lenne.
1929 kalahari 2003-10-10 02:37:36
Sesto, nem tudom, hogy mire volt ígéret Mukk, viszont végigszenvedtem vele egy Bájitalt májusban: szörnyű volt. A szerep egyébként nagyon jól állt neki, de nagy kár, hogy énekelni is kellett. :-) Amit legkevésbé bírok benne elviselni az az, hogy képtelen \'é\' hangot ejteni, csak \'í\'-t mond helyette. Ha magyarul énekel, akkor ez nagyon zavaró tud lenni. Más: Hormai Józsefről mit tudunk? Mert ő kapta meg Canio-t Bándi helyett.
Sesto, nem tudom, hogy mire volt ígéret Mukk, viszont végigszenvedtem vele egy Bájitalt májusban: szörnyű volt. A szerep egyébként nagyon jól állt neki, de nagy kár, hogy énekelni is kellett. :-) Amit legkevésbé bírok benne elviselni az az, hogy képtelen \'é\' hangot ejteni, csak \'í\'-t mond helyette. Ha magyarul énekel, akkor ez nagyon zavaró tud lenni. Más: Hormai Józsefről mit tudunk? Mert ő kapta meg Canio-t Bándi helyett.
1928 Sesto 2003-10-10 02:21:16
...te jó Ég!-mi lett a Mukk-kal, hiszen ö olyan nagy reményekre jogositó tehetségként indult a ´90-es évek elején, mint lirai tenor a Mozart és Belcanto-Fachb-an???-söt elég igéretes tehetség (volt?) mint oratórium-szólista is!... Albert Tamást ne is emlitsétek: az már szinte \"csoda\", ha vkiböl. még a hangmérnököknek sem sikerült vmi. hallgathatót kihozni, összevágni, \"kikozemtikázni\" CD-n...(lásd. Erkel-operák, KATASZTRÒFA!!!) Szivböl örülök, hogy ezek szerint Fekete Veronika visszatalált a korábbi formájához: NEKI külön is drukkolok!!! :-)
...te jó Ég!-mi lett a Mukk-kal, hiszen ö olyan nagy reményekre jogositó tehetségként indult a ´90-es évek elején, mint lirai tenor a Mozart és Belcanto-Fachb-an???-söt elég igéretes tehetség (volt?) mint oratórium-szólista is!... Albert Tamást ne is emlitsétek: az már szinte \"csoda\", ha vkiböl. még a hangmérnököknek sem sikerült vmi. hallgathatót kihozni, összevágni, \"kikozemtikázni\" CD-n...(lásd. Erkel-operák, KATASZTRÒFA!!!) Szivböl örülök, hogy ezek szerint Fekete Veronika visszatalált a korábbi formájához: NEKI külön is drukkolok!!! :-)
1927 kalahari 2003-10-10 00:07:27
Ne viccelj, Mukk őstehetség! :-) Ki van írva Belmontéra... Ez viszont nem vicc, sajnos.
Ne viccelj, Mukk őstehetség! :-) Ki van írva Belmontéra... Ez viszont nem vicc, sajnos.
1926 Norma 2003-10-09 23:48:47
Ha leadják, akkor bizony a kórust is kissé össze kell még szedni! Amit Albertről írtál, az igaz. A Mukk meg jobban tenné, ha meg se mukkanna!
Ha leadják, akkor bizony a kórust is kissé össze kell még szedni! Amit Albertről írtál, az igaz. A Mukk meg jobban tenné, ha meg se mukkanna!
1925 kalahari 2003-10-09 23:40:55
Ahogy az utóbbi időben szokássá lett (szerencsére), a Hunyadit is élőben közvetíti a rádió szombaton.
Ahogy az utóbbi időben szokássá lett (szerencsére), a Hunyadit is élőben közvetíti a rádió szombaton.
