1874 köhi 2003-10-08 14:50:30
Aprópó közelmúlt… Nincs meg valakinek a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal 2-89/5/1999-es összefoglaló ellenőrzési jelentése az Operában végzett vizsgálatról?
Aprópó közelmúlt… Nincs meg valakinek a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal 2-89/5/1999-es összefoglaló ellenőrzési jelentése az Operában végzett vizsgálatról?
1873 köhi 2003-10-08 14:47:31
Kiss Imre volt operai ügyvezető igazgató operai közalkalmazottsága alatt (és ma is) a- Budapesti Fesztivál Központ Kht felügyelő-bizottságának a tagja. Teljesen véletlen, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztivál ez idő alatt akkor szervezett operaelőadást és azzal, akivel és amikor akart. : -)
Kiss Imre volt operai ügyvezető igazgató operai közalkalmazottsága alatt (és ma is) a- Budapesti Fesztivál Központ Kht felügyelő-bizottságának a tagja. Teljesen véletlen, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztivál ez idő alatt akkor szervezett operaelőadást és azzal, akivel és amikor akart. : -)
1872 cincogi 2003-10-08 14:41:17
Micsoda egy farizeus alak: \"..az igazgató másként értékeli. Szerinte nem az történt, hogy a hölgy egyszerűen csak bekerült a zenekarba, hanem az Operabarát Alapítvány ösztöndíjának terhére dolgozik ott, tehát nem az Operaház kiadásait növeli.”
Micsoda egy farizeus alak: \"..az igazgató másként értékeli. Szerinte nem az történt, hogy a hölgy egyszerűen csak bekerült a zenekarba, hanem az Operabarát Alapítvány ösztöndíjának terhére dolgozik ott, tehát nem az Operaház kiadásait növeli.”
1871 miujsag 2003-10-08 11:08:07
Sajnos ez az újság a Magyar Állami Operaházban: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=620539;Népszva mai cikke[/url]
Sajnos ez az újság a Magyar Állami Operaházban: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=620539;Népszva mai cikke[/url]
1870 Kerengő der Wisch 2003-10-08 10:44:22
Hangyász! Bírom amikor valaki ilyen rohadt nagyra van az ő európaiságával. A \"szegény sziámiak\" kifejezés pedig többmint undorító. Gondolkozz egy kicsit. Innen már csak egy lépés a fasizmus!
Hangyász! Bírom amikor valaki ilyen rohadt nagyra van az ő európaiságával. A \"szegény sziámiak\" kifejezés pedig többmint undorító. Gondolkozz egy kicsit. Innen már csak egy lépés a fasizmus!
1869 info 2003-10-08 10:19:01
[u]Részlegvezető operai közalkalmazott üzleti érdekeltsége[/u]*: Név: SZOMOLÁNYI ANDRÁSNÉ Funkció: jelmezkivitelező Felelősség, befolyás, döntési kör: jelmezek kivitelezéséhez és karbantartásához szükséges anyagok - eszközök meghatározása, szabad műhelykapacitás hasznosítása, belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre választása stb. [u]A jelmezkivitelező érdekeltsége[/u]: SZEILER Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: SZEILER Művészeti Ellátó- és Szolgáltató Bt: Alapítva: 1998.10.29 Tevékenységi kör: – Alkotó és előadóművészet – Textilkikészítés – Bőrruházat gyártása – Felsőruházat gyártása – Egyéb ruházat gyártása – Lábbeli gyártás – Divatékszer gyártása – Takarítás, tisztítás – Mosás, tisztítás – Ülőbútor gyártása – Egyéb bútor gyártása – Egyéb, máshova nem sorolt feldolgozó ipar – Fogyasztási cikk kölcsönzése * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]Részlegvezető operai közalkalmazott üzleti érdekeltsége[/u]*: Név: SZOMOLÁNYI ANDRÁSNÉ Funkció: jelmezkivitelező Felelősség, befolyás, döntési kör: jelmezek kivitelezéséhez és karbantartásához szükséges anyagok - eszközök meghatározása, szabad műhelykapacitás hasznosítása, belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre választása stb. [u]A jelmezkivitelező érdekeltsége[/u]: SZEILER Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: SZEILER Művészeti Ellátó- és Szolgáltató Bt: Alapítva: 1998.10.29 Tevékenységi kör: – Alkotó és előadóművészet – Textilkikészítés – Bőrruházat gyártása – Felsőruházat gyártása – Egyéb ruházat gyártása – Lábbeli gyártás – Divatékszer gyártása – Takarítás, tisztítás – Mosás, tisztítás – Ülőbútor gyártása – Egyéb bútor gyártása – Egyéb, máshova nem sorolt feldolgozó ipar – Fogyasztási cikk kölcsönzése * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
1868 info 2003-10-08 10:14:35
Dr Kolosi és Kolosiné Zimányi Zsófia jelentős gazdasági befolyással bír a magyarországi kulturális életben. Érdekeltségeik: - „fókuszline” Intrenetes Könyváruház - Kolosi és Társa Befektetési Bt - Kolosi és Társa Tanácsadó Bt - Líra és Lant Kereskedelmi Rt - MKP Televíziós Szolgáltató Bt - Pentaton Kft - Rózsavölgyi és Társa Kft - Budapesti Fesztivál Központ Kht - C and C Budapest Számviteli Szolgáltató Kft
Dr Kolosi és Kolosiné Zimányi Zsófia jelentős gazdasági befolyással bír a magyarországi kulturális életben. Érdekeltségeik: - „fókuszline” Intrenetes Könyváruház - Kolosi és Társa Befektetési Bt - Kolosi és Társa Tanácsadó Bt - Líra és Lant Kereskedelmi Rt - MKP Televíziós Szolgáltató Bt - Pentaton Kft - Rózsavölgyi és Társa Kft - Budapesti Fesztivál Központ Kht - C and C Budapest Számviteli Szolgáltató Kft
1867 Búbánat 2003-10-08 09:59:36
Szinetár mindig azt hajtogatja, mint hajdan ferencjóska: minden nagyon szép, minden nagyon jó, minden a legnagyobb rendben van. Nem kétlem, hogy a saját maga szempontjait és a baráti –üzleti alapon álló társas viszonyait tekintve ezt tényleg őszintén így gondolja. (Bár, ha megnézzük az egymásba fonódó és/vagy összeférhetetlen érdekeltségeit, helyében nem hajtanám nyugodtan álomra a fejem.) Viszont, ami a HÁZ ügyeit illeti, azzal csak annyiban törődik, hogy a költségvetési támogatás elvonás mértéke alatta maradjon az általa kissé elkapkodottan a nyilvánosság számára is megszellőztetett határértéknél; legalább annyi maradjon, hogy még se kelljen a korábbi elhamarkodott önkéntes lemondási szándékát – mintegy zsarolva a tárcát – teljesítenie. Most már keresi a kiskaput, ami kibúvásra alkalmasnak látszik. És a gyakori sajtóértekezletei is egy célt szolgálnak: elterelni a figyelmet arról, hogy mi van a háttérben, pontosabban a kulisszák mögött.
Szinetár mindig azt hajtogatja, mint hajdan ferencjóska: minden nagyon szép, minden nagyon jó, minden a legnagyobb rendben van. Nem kétlem, hogy a saját maga szempontjait és a baráti –üzleti alapon álló társas viszonyait tekintve ezt tényleg őszintén így gondolja. (Bár, ha megnézzük az egymásba fonódó és/vagy összeférhetetlen érdekeltségeit, helyében nem hajtanám nyugodtan álomra a fejem.) Viszont, ami a HÁZ ügyeit illeti, azzal csak annyiban törődik, hogy a költségvetési támogatás elvonás mértéke alatta maradjon az általa kissé elkapkodottan a nyilvánosság számára is megszellőztetett határértéknél; legalább annyi maradjon, hogy még se kelljen a korábbi elhamarkodott önkéntes lemondási szándékát – mintegy zsarolva a tárcát – teljesítenie. Most már keresi a kiskaput, ami kibúvásra alkalmasnak látszik. És a gyakori sajtóértekezletei is egy célt szolgálnak: elterelni a figyelmet arról, hogy mi van a háttérben, pontosabban a kulisszák mögött.
1866 account 2003-10-08 09:25:25
R.Bach említette a Carrier és az Egyetem tér Kft-ket. CARRIER Művészeti Szolgáltató Kft (az Opera 5 Kft és a Fortunato Kft utóda) Alapítva: 1991.10.01 Tagok: Wendler Attila, Korcsmáros Péter, Dr Póka Balázs, Pongor Ildikó, Michael Kropf, Jezerniczky Sándor Tevékenység: Konfekcióáru gyártása, Könyv- és zeneműkiadás, Hangfelvételek kiadása, Műanyag termékek gyártása, Ügynöki nagykereskedelem, Éttermi vendéglátás, Cukrászdai és egyéb nyílt árusítású vendéglátás, Textil- és egyéb ruházat gyártása, Lábbeligyártás, Film- videógyártás, Film- videóvetités, Filmvetítés, Alkotó és előadóművészeti tevékenység, Nyomozási biztonsági tevékenység, stb. EGYETEM tér 5. Kft Alapítva: 1999.07.27. Tagok: Pentaton Kft, Kolosi és Társa Tanácsadó Kft, Nemzetközi Menedzser Szolgálat Kft, Általános Értékforgalmi Bank Rt, stb. Tevékenységi kör: Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem, Egyéb nagykereskedelem, Ingatlanberuházás -eladás, Vagyonkezelés, stb
R.Bach említette a Carrier és az Egyetem tér Kft-ket. CARRIER Művészeti Szolgáltató Kft (az Opera 5 Kft és a Fortunato Kft utóda) Alapítva: 1991.10.01 Tagok: Wendler Attila, Korcsmáros Péter, Dr Póka Balázs, Pongor Ildikó, Michael Kropf, Jezerniczky Sándor Tevékenység: Konfekcióáru gyártása, Könyv- és zeneműkiadás, Hangfelvételek kiadása, Műanyag termékek gyártása, Ügynöki nagykereskedelem, Éttermi vendéglátás, Cukrászdai és egyéb nyílt árusítású vendéglátás, Textil- és egyéb ruházat gyártása, Lábbeligyártás, Film- videógyártás, Film- videóvetités, Filmvetítés, Alkotó és előadóművészeti tevékenység, Nyomozási biztonsági tevékenység, stb. EGYETEM tér 5. Kft Alapítva: 1999.07.27. Tagok: Pentaton Kft, Kolosi és Társa Tanácsadó Kft, Nemzetközi Menedzser Szolgálat Kft, Általános Értékforgalmi Bank Rt, stb. Tevékenységi kör: Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem, Egyéb nagykereskedelem, Ingatlanberuházás -eladás, Vagyonkezelés, stb
1865 kalahari 2003-10-08 00:17:51
A másik dolog: Szinetár nyugodtan verheti a mellét, úgyis tudja mindenki, hogy a siker kizárólag az énekeseken múlott. Sőt, előre borítékolhattuk volna, hogy Bándinak mindenképpen sikere lesz...
A másik dolog: Szinetár nyugodtan verheti a mellét, úgyis tudja mindenki, hogy a siker kizárólag az énekeseken múlott. Sőt, előre borítékolhattuk volna, hogy Bándinak mindenképpen sikere lesz...
1864 Hangyász 2003-10-08 00:06:59
Akárcsak Japánban kb. 70 évvel ezelőtt, Thaiföldön is kialakult egy olyan, európai vagy amerikai egyetemeken tanult értelmiségi és politikusi elit, amely hazájában meg akarja ismertetni a nyugati zeneművészet értékeit. Japán után Kína, majd Korea következett, vezető művészek (akár a BFZ-t is mondhatom) ma már Malaysiában és Szingapúrban is fellépnek,és nincs messze az az idő sem, amikor esetleg thaiföldi pianista nyeri a varsói Chopin-versenyt.
Akárcsak Japánban kb. 70 évvel ezelőtt, Thaiföldön is kialakult egy olyan, európai vagy amerikai egyetemeken tanult értelmiségi és politikusi elit, amely hazájában meg akarja ismertetni a nyugati zeneművészet értékeit. Japán után Kína, majd Korea következett, vezető művészek (akár a BFZ-t is mondhatom) ma már Malaysiában és Szingapúrban is fellépnek,és nincs messze az az idő sem, amikor esetleg thaiföldi pianista nyeri a varsói Chopin-versenyt.
1863 kalahari 2003-10-08 00:01:58
Bárhogy is, nem lehet annyira lepukkant hely Bangkok, ha a bécsi opera (STOP) sem érzi méltóságán alulinak, hogy jövőre ugyanott megnyissa az évadot. Esetleg kulturális misszió folyik Ázsiában európai közreműködéssel? Mindenesetre a thaiföldiek jövő ilyenkor azt is látni fogják, hogy mi a különbség a magyar és az osztrák színvonal között...
Bárhogy is, nem lehet annyira lepukkant hely Bangkok, ha a bécsi opera (STOP) sem érzi méltóságán alulinak, hogy jövőre ugyanott megnyissa az évadot. Esetleg kulturális misszió folyik Ázsiában európai közreműködéssel? Mindenesetre a thaiföldiek jövő ilyenkor azt is látni fogják, hogy mi a különbség a magyar és az osztrák színvonal között...
1862 Hangyász 2003-10-07 23:55:11
Caligulának: Kösz a Meyerbeer-tippet! :-)) A thaiföldi vendégjáték: Szegény sziámiak azt sem tudják, mi fán terem az európai opera. Dícséretes persze minden olyan kísérlet, amely igyekszik megismertetni őket a nyugati zeneművészettel. Bár szerintem még egy e téren teljesen járatlan thai ember is képes megállapítani mondjuk a Scala és a szinetári haknibrigád Tosca- vagy Turandot-előadása között tátongó minőségi űrt. Miki bá\' öntömjénezése a kádárizmus legszebb éveire emlékeztet, amikor ritkaságszámba ment, ha magyar művész külföldön (értsd. kapitalista országban) lépett pódiumra/ állított ki stb. Akárki is volt az illető, a hazai sajtó mindég arról számolt be, hogy NAGY SIKER VOLT, punktum. Erre a délkelet-ázsiai szereplésre azért került sor, mert ezt a színvonalat máshol nem lehet eladni, valaki(k)nek pedig nagyon jól jött anyagilag.
Caligulának: Kösz a Meyerbeer-tippet! :-)) A thaiföldi vendégjáték: Szegény sziámiak azt sem tudják, mi fán terem az európai opera. Dícséretes persze minden olyan kísérlet, amely igyekszik megismertetni őket a nyugati zeneművészettel. Bár szerintem még egy e téren teljesen járatlan thai ember is képes megállapítani mondjuk a Scala és a szinetári haknibrigád Tosca- vagy Turandot-előadása között tátongó minőségi űrt. Miki bá\' öntömjénezése a kádárizmus legszebb éveire emlékeztet, amikor ritkaságszámba ment, ha magyar művész külföldön (értsd. kapitalista országban) lépett pódiumra/ állított ki stb. Akárki is volt az illető, a hazai sajtó mindég arról számolt be, hogy NAGY SIKER VOLT, punktum. Erre a délkelet-ázsiai szereplésre azért került sor, mert ezt a színvonalat máshol nem lehet eladni, valaki(k)nek pedig nagyon jól jött anyagilag.
1861 Rodenbach 2003-10-07 21:37:12
Annak idején olvastam a sajtóban a Szinetár úr visszatérését kérő tíz művész és az érdekvédelmisek nevét. Van aki úgy gondolja, a felszólalásuk súlyát növeli, hogy hiteles művészekről van szó, ugyanakkor bőven kapunk információt az érem másik oldaláról. A tíz művész levelével kapcsolatban egyelőre én is inkább a szkeptikusok oldalán állok. A levélről főleg Görgey beszélt, tartalmát nem ismertette, a levélről egyetlen újság sem közölt fotót. Lehet hogy igaz, lehet hogy nem. Tény viszont, hogy a főigazgató visszatérését kérők között felsorolt három művész (Kincses Veronika, Kováts Kolos, Pongor Ildikó) kapcsán is szóba kerülhet a –Momuson alkalmazott terminológiai szerinti– cégesdi. (A szerint Győrivány és Locsmándi fel kívánta számolni a belső emberek cégeivel üzletelést, ezzel sokak, főleg a nagy eseményekben utazók érdekeit sértette volna.) Pongor Ildikó Harangozó Gyula közvetlen és baráti köréhez tartozó üzletben érdekelt. Ezek a cégek: a Világsztárok Kft, Carriere Kft (itt Harangozó üzlettársa Jezerniczky tag) Kincses Veronika, Kováts Kolos a Pentaton Művészeti és Koncertügynökség Kft-ben tagok. A művészek nagyon kedvelik Szinetár Miklóst: a főigazgató honlapjának ([url]http://www.szinetarmiklos.hu;www.szinetermiklos.hu[/url]) bejegyeztetője és fenntartója ugyanis cégük, a Pentaton Kft. (Forrás: www.domain.hu/domain/domainsearch) (A Pentaton Kft tagjai: Kincses Veronika, Kováts Kolos, Gulyás Dénes, Polgár László, Dr Kolosi Tamásné. Dr Kolosiné nem más mint Zimányi Zsófia Fesztiváligazgató). Kincses, Gulyás, Polgár, Kolosiné Zimányi Zsófia a C and C Budapest Számviteli Szolgáltató Kft-ben is együtt vannak. A Pentaton Kft tagként érdekelt továbbá Dr Kolosi és Kolosiné Egyetem tér 5. Szolgálató Kft-jében is. Mindez persze csak annyit jelent, hogy a művészek nemcsak Szinetár visszahívásában találták egymással közös hangot, hanem üzletei érdekeltségeikben is hasonló gondolkodásúakat részesítik előnyben.
Annak idején olvastam a sajtóban a Szinetár úr visszatérését kérő tíz művész és az érdekvédelmisek nevét. Van aki úgy gondolja, a felszólalásuk súlyát növeli, hogy hiteles művészekről van szó, ugyanakkor bőven kapunk információt az érem másik oldaláról. A tíz művész levelével kapcsolatban egyelőre én is inkább a szkeptikusok oldalán állok. A levélről főleg Görgey beszélt, tartalmát nem ismertette, a levélről egyetlen újság sem közölt fotót. Lehet hogy igaz, lehet hogy nem. Tény viszont, hogy a főigazgató visszatérését kérők között felsorolt három művész (Kincses Veronika, Kováts Kolos, Pongor Ildikó) kapcsán is szóba kerülhet a –Momuson alkalmazott terminológiai szerinti– cégesdi. (A szerint Győrivány és Locsmándi fel kívánta számolni a belső emberek cégeivel üzletelést, ezzel sokak, főleg a nagy eseményekben utazók érdekeit sértette volna.) Pongor Ildikó Harangozó Gyula közvetlen és baráti köréhez tartozó üzletben érdekelt. Ezek a cégek: a Világsztárok Kft, Carriere Kft (itt Harangozó üzlettársa Jezerniczky tag) Kincses Veronika, Kováts Kolos a Pentaton Művészeti és Koncertügynökség Kft-ben tagok. A művészek nagyon kedvelik Szinetár Miklóst: a főigazgató honlapjának ([url]http://www.szinetarmiklos.hu;www.szinetermiklos.hu[/url]) bejegyeztetője és fenntartója ugyanis cégük, a Pentaton Kft. (Forrás: www.domain.hu/domain/domainsearch) (A Pentaton Kft tagjai: Kincses Veronika, Kováts Kolos, Gulyás Dénes, Polgár László, Dr Kolosi Tamásné. Dr Kolosiné nem más mint Zimányi Zsófia Fesztiváligazgató). Kincses, Gulyás, Polgár, Kolosiné Zimányi Zsófia a C and C Budapest Számviteli Szolgáltató Kft-ben is együtt vannak. A Pentaton Kft tagként érdekelt továbbá Dr Kolosi és Kolosiné Egyetem tér 5. Szolgálató Kft-jében is. Mindez persze csak annyit jelent, hogy a művészek nemcsak Szinetár visszahívásában találták egymással közös hangot, hanem üzletei érdekeltségeikben is hasonló gondolkodásúakat részesítik előnyben.
1860 Sesto 2003-10-07 19:22:12
Kivételesen nem \"gazdasági téma\", szerettem volna megkérdezni, hogy az okt. 11-i \"Pezsgö délután-pezsgö muzsikával\" -MÁO-c. rendezvényre(=Déry Gabriella a vendég!) készül-e vki., és ha igen irna-e róla egy kis beszámolót? Thnx! :-)
Kivételesen nem \"gazdasági téma\", szerettem volna megkérdezni, hogy az okt. 11-i \"Pezsgö délután-pezsgö muzsikával\" -MÁO-c. rendezvényre(=Déry Gabriella a vendég!) készül-e vki., és ha igen irna-e róla egy kis beszámolót? Thnx! :-)
1859 pöttöm 2003-10-07 18:10:43
A Carmenre csak 4 gyereket kiküldeni rosszabb mint a Tosca / Turandot esetében. Ebben a rendezésben negyven-ötven gyereknek kéne színpadon lennie. Nemcsak a darabok (ön)kiheréléséről van szó (a Carmen pl Szinetár opusz), a gyermekkar munkájának a teljes lebecsülése amikor a jutalomutakból rendre kihagyják őket. Tökéletesen demotiváló.
A Carmenre csak 4 gyereket kiküldeni rosszabb mint a Tosca / Turandot esetében. Ebben a rendezésben negyven-ötven gyereknek kéne színpadon lennie. Nemcsak a darabok (ön)kiheréléséről van szó (a Carmen pl Szinetár opusz), a gyermekkar munkájának a teljes lebecsülése amikor a jutalomutakból rendre kihagyják őket. Tökéletesen demotiváló.
1858 Zsolt 2003-10-07 17:49:13
Köszönöm Búbánat. Elment tehát Bangkokba a dalszínház zenekar nélkül, színpadi zene nélkül, gyerekkar nélkül, orgona nélkül. Így már érthető a honlap együttes kifejezése, bár nyugodtan írhattak volna brigádot is. A hatalmas siker viszont nem kétséges. Rozsos elnök úr és Szinetár intendáns úr személyiségének varázsát inkább Bnagkokra áldozta mint a Markó utcára, így -amint azt régebbi bejegyzésből tudjuk- távollétük végleg megfosztotta őket attól, hogy Locsmándi úr munkaügyi perébe beleszóljanak. Már csak üzengetni lehet, pl a HírTv-ből.
Köszönöm Búbánat. Elment tehát Bangkokba a dalszínház zenekar nélkül, színpadi zene nélkül, gyerekkar nélkül, orgona nélkül. Így már érthető a honlap együttes kifejezése, bár nyugodtan írhattak volna brigádot is. A hatalmas siker viszont nem kétséges. Rozsos elnök úr és Szinetár intendáns úr személyiségének varázsát inkább Bnagkokra áldozta mint a Markó utcára, így -amint azt régebbi bejegyzésből tudjuk- távollétük végleg megfosztotta őket attól, hogy Locsmándi úr munkaügyi perébe beleszóljanak. Már csak üzengetni lehet, pl a HírTv-ből.
1857 Sesto 2003-10-07 17:29:53
..érdekes felvetés: engem is nagyon érdekelne ez a téma!... :-)
..érdekes felvetés: engem is nagyon érdekelne ez a téma!... :-)
1856 HRM 2003-10-07 17:21:37
Ha az Operaháznak a vidéki operajátszás \"támogatására\" ráérő művészei vannak, akkor ez azt is jelenti, baj van egyes munkavállalói munkaidejének kihasználásával. Magyarul: munkaerő-feleslegük van. Ezt nem úgy kellene megoldani, hogy az Operaház fizeti és a vidéknek kiutalja a Pesten kihasználatlan művészeit. Ha a felesleges munkaerő egyébként kiváló, akkor érthetetlen a sok külsős vállalkozó/cég/művész alkalmazása. Ha meg feladat ellátására alkalmatlan dolgozóik vannak, érthetetlen miért nem válnak meg tőlük. Ha Szinetár urat jól értem, ő főleg énekművészeivel kívánja a vidéket ellátni, vagyis énekesből van feleslege. Gondolom ez a kihasználatlanság nem új dolog, vagyis hónapok (évek?) óta vannak teljesítmény nélkül fizetett dolgozók, akik helyett nyilván belsős kollégáik vagy külsősök dolgoznak. (Természetesen plusz pénzért. Vagyis a parkolópályán lévő dolgozó legalább fizetése kétszeresébe kerül a vállalatnak.) Kérdésem, mennyit kell ma egy közalkalmazott énekesnek teljesítenie a havi fizetéséért? (órát?, napot?, próbát? szereplést?)
Ha az Operaháznak a vidéki operajátszás \"támogatására\" ráérő művészei vannak, akkor ez azt is jelenti, baj van egyes munkavállalói munkaidejének kihasználásával. Magyarul: munkaerő-feleslegük van. Ezt nem úgy kellene megoldani, hogy az Operaház fizeti és a vidéknek kiutalja a Pesten kihasználatlan művészeit. Ha a felesleges munkaerő egyébként kiváló, akkor érthetetlen a sok külsős vállalkozó/cég/művész alkalmazása. Ha meg feladat ellátására alkalmatlan dolgozóik vannak, érthetetlen miért nem válnak meg tőlük. Ha Szinetár urat jól értem, ő főleg énekművészeivel kívánja a vidéket ellátni, vagyis énekesből van feleslege. Gondolom ez a kihasználatlanság nem új dolog, vagyis hónapok (évek?) óta vannak teljesítmény nélkül fizetett dolgozók, akik helyett nyilván belsős kollégáik vagy külsősök dolgoznak. (Természetesen plusz pénzért. Vagyis a parkolópályán lévő dolgozó legalább fizetése kétszeresébe kerül a vállalatnak.) Kérdésem, mennyit kell ma egy közalkalmazott énekesnek teljesítenie a havi fizetéséért? (órát?, napot?, próbát? szereplést?)
1855 Búbánat 2003-10-07 16:28:30
Korrigálnom kell magam. A négy fő tavaly, a japáni vendégszereplésre, a Carmenre igaz. Bangkokba egyetlen gyermek sem utazott ki. Gondolom, a helyiek közül kerültek ki a gyerekek vagy más vendégegyüttesek is közreműködtek a Puccini-operákban. A spórolás így viszont még inkább szembeötlőbb.(Sorry.)
Korrigálnom kell magam. A négy fő tavaly, a japáni vendégszereplésre, a Carmenre igaz. Bangkokba egyetlen gyermek sem utazott ki. Gondolom, a helyiek közül kerültek ki a gyerekek vagy más vendégegyüttesek is közreműködtek a Puccini-operákban. A spórolás így viszont még inkább szembeötlőbb.(Sorry.)
1854 Zsolt 2003-10-07 14:27:54
4 fő gyermek Bangokban... Aha, inkább túlkoros iskolás lányok. (A gyerekkaron spórolták meg Sz. és Pöl. utiköltségét?) És az orgona vajon milyen volt a Toscában?
4 fő gyermek Bangokban... Aha, inkább túlkoros iskolás lányok. (A gyerekkaron spórolták meg Sz. és Pöl. utiköltségét?) És az orgona vajon milyen volt a Toscában?
1853 Sándor cár 2003-10-07 13:42:40
Ti azért elég kemények vagytok. :-)))
Ti azért elég kemények vagytok. :-)))
1852 Sándor cár 2003-10-07 13:41:05
Csak nem a pénz miatt!? Ki gondolta volna?
Csak nem a pénz miatt!? Ki gondolta volna?
1851 cintula 2003-10-07 13:13:01
A Mozart Kft Dr Kónyája a jogi iroda vezetője volt hosszú évekig, (ifj) Palcsó meg egy nagyp...jú segédrendező. Mi a baj velük, mindkettőnek juttatni kellett! : -)
A Mozart Kft Dr Kónyája a jogi iroda vezetője volt hosszú évekig, (ifj) Palcsó meg egy nagyp...jú segédrendező. Mi a baj velük, mindkettőnek juttatni kellett! : -)
1849 Sándor cár 2003-10-07 12:56:33
Ez a Moz-Art elég gyenge. Miért hiszi minden hülye vállalkozó, hogy idétlen szóvicceket kell gyártania?
Ez a Moz-Art elég gyenge. Miért hiszi minden hülye vállalkozó, hogy idétlen szóvicceket kell gyártania?
1850 barcsaka 2003-10-07 12:38:28
Van szerencsés megállapítani, hogy az Operaház közalkalmazott vezetői előszerettel foglalkoznak bőr-, textil- vegyiárú-, kis és nagykereskedelemmel. Meg hangfelvétellel, filmkészítéssel, Tv-zéssel, rádiózással. Ennek kapcsán szeretném megkérdezni ki engedélyezte (kinek ez érdeke), hogy a Magyar ATV forgasson az Operaházban. Szinetár úr előző öt éve alatt legalább 15 különböző előadást vettek fel, és azokat pocsék minőségben, primitív, szakavatatlan szerkesztésben éjjel-nappal adták, limit nélkül ismételték. A Főtitkár úr is öbbször nyilatkozott műsoraikban. Nem értem hogyan lehet a médiumok közül pont ezt a tehetségtelen és igény nélküli csapatot kiválasztani, amelyik ostoba mikrofontelepítésével, szegényes színrögzítésével csak antireklámot tud nyújtani. Ez hogyan történhetett, ki a felelős?
Van szerencsés megállapítani, hogy az Operaház közalkalmazott vezetői előszerettel foglalkoznak bőr-, textil- vegyiárú-, kis és nagykereskedelemmel. Meg hangfelvétellel, filmkészítéssel, Tv-zéssel, rádiózással. Ennek kapcsán szeretném megkérdezni ki engedélyezte (kinek ez érdeke), hogy a Magyar ATV forgasson az Operaházban. Szinetár úr előző öt éve alatt legalább 15 különböző előadást vettek fel, és azokat pocsék minőségben, primitív, szakavatatlan szerkesztésben éjjel-nappal adták, limit nélkül ismételték. A Főtitkár úr is öbbször nyilatkozott műsoraikban. Nem értem hogyan lehet a médiumok közül pont ezt a tehetségtelen és igény nélküli csapatot kiválasztani, amelyik ostoba mikrofontelepítésével, szegényes színrögzítésével csak antireklámot tud nyújtani. Ez hogyan történhetett, ki a felelős?
1848 Búbánat 2003-10-07 09:50:56
Info. Gondolom, a nevezett Palcsó Sándor az ifjabbik.
Info. Gondolom, a nevezett Palcsó Sándor az ifjabbik.
1847 info 2003-10-07 09:43:03
MOZ-ART Ingatlanfejlesztési, Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.* Cégj.: 01-09-661642 Alap. 1997.06.01 Tev: - Könyv és zeneműkiadás - Lapkiadás - Közvetítői nagykereskedelem - Külkereskedelem - Éttermi vendéglátás - Munkaerőközvetítés- kölcsönzés-, tanácsadás - Fényképészet, videókészítés - Filmforgalmazás - Hangfelvétel készítés - Ruházat, lábbeli, bőráru ügynöki nagykereskedelem - Ruházat, lábbeli, bőráru nagykereskedelem - Lábbeli, bőráru kiskereskedelem - Textil kiskereskedelem - Ruházati kiskereskedelem - Ingatlanforgalmazás - Ingatlanberuházás- eladás - Fizikai közérzetjavító szolgáltatás Tagok: Dr Kónya László (közös képviselő), Palcsó Sándor, Kürthy András... * Készült a Cégjegyzékben található információk alapján.
MOZ-ART Ingatlanfejlesztési, Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.* Cégj.: 01-09-661642 Alap. 1997.06.01 Tev: - Könyv és zeneműkiadás - Lapkiadás - Közvetítői nagykereskedelem - Külkereskedelem - Éttermi vendéglátás - Munkaerőközvetítés- kölcsönzés-, tanácsadás - Fényképészet, videókészítés - Filmforgalmazás - Hangfelvétel készítés - Ruházat, lábbeli, bőráru ügynöki nagykereskedelem - Ruházat, lábbeli, bőráru nagykereskedelem - Lábbeli, bőráru kiskereskedelem - Textil kiskereskedelem - Ruházati kiskereskedelem - Ingatlanforgalmazás - Ingatlanberuházás- eladás - Fizikai közérzetjavító szolgáltatás Tagok: Dr Kónya László (közös képviselő), Palcsó Sándor, Kürthy András... * Készült a Cégjegyzékben található információk alapján.
1846 info 2003-10-07 09:38:41
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: BORSA MIKLÓS Funkció: műszaki igazgató (2002. előtt évtizedekig), jelenleg díszlettervező Felelősség, befolyás, döntési kör: építés és építésgépészet, építészeti mérnöki tevékenység, épületfenntartás- és korszerűsítés, ingatlankezelés, műszaki vezetés, belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre javaslat– szerződéskötés stb. (Borsa Miklós a MÁO nevében –kötelezettségvállalóként- több szerződést kötött pl a MOZ-ART Kft-vel Erkel színházban elvégzendő munkákra.) [u]A műszaki igazgató érdekeltségei[/u]: BOAVI Kft, Borsa Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: BOAVI Kereskedelmi és Szolgáltató Kft: Alapítva: 1991.12.20. Tag (közös képviselő!): 1995.02.01 – 1999.01.01. Tevékenységi kör: – Takarítás tisztítás – Vegyescikk nagykereskedelem – Külkereskedelem – Idegenvezetés – Hangfelvétel kiadás Borsa és Társai Építőipari és Szolgáltató Bt: Alapítva: 1997.02.14. Tevékenységi kör: – Magasépítés – Építési szakipar – Építési és épületgépészeti szerelőipar – Épületfenntartás- és korszerűsítés – Építészeti, mérnöki tevékenység – Ingatlankezelés, -forgalmazás, -közvetítés, -becslés – Rádiós és televíziós tevékenység – Hangfelvétel készítés * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu), a Cégjegyzékben és másutt található információk alapján.
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: BORSA MIKLÓS Funkció: műszaki igazgató (2002. előtt évtizedekig), jelenleg díszlettervező Felelősség, befolyás, döntési kör: építés és építésgépészet, építészeti mérnöki tevékenység, épületfenntartás- és korszerűsítés, ingatlankezelés, műszaki vezetés, belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre javaslat– szerződéskötés stb. (Borsa Miklós a MÁO nevében –kötelezettségvállalóként- több szerződést kötött pl a MOZ-ART Kft-vel Erkel színházban elvégzendő munkákra.) [u]A műszaki igazgató érdekeltségei[/u]: BOAVI Kft, Borsa Bt [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: BOAVI Kereskedelmi és Szolgáltató Kft: Alapítva: 1991.12.20. Tag (közös képviselő!): 1995.02.01 – 1999.01.01. Tevékenységi kör: – Takarítás tisztítás – Vegyescikk nagykereskedelem – Külkereskedelem – Idegenvezetés – Hangfelvétel kiadás Borsa és Társai Építőipari és Szolgáltató Bt: Alapítva: 1997.02.14. Tevékenységi kör: – Magasépítés – Építési szakipar – Építési és épületgépészeti szerelőipar – Épületfenntartás- és korszerűsítés – Építészeti, mérnöki tevékenység – Ingatlankezelés, -forgalmazás, -közvetítés, -becslés – Rádiós és televíziós tevékenység – Hangfelvétel készítés * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu), a Cégjegyzékben és másutt található információk alapján.
1845 agyament 2003-10-07 09:26:54
Végülis tök mindegy, hogy itteni vagy fővárosi énekesekkel nem nézek operát, ha egyszer így is úgy is minősíthetetlen. Most kitűzték a Nabuccot tavaszra. Ismét jót nevettünk... :-(
Végülis tök mindegy, hogy itteni vagy fővárosi énekesekkel nem nézek operát, ha egyszer így is úgy is minősíthetetlen. Most kitűzték a Nabuccot tavaszra. Ismét jót nevettünk... :-(
1844 zizi 2003-10-07 09:23:19
Persze, örülj neki agyament! Ezentúl a kevésbé foglalkoztatott (=kitűzhetetlen), de FŐVÁROSI énekesek utaznak hozzátok. Ez azért nagyszerű dolog! : -)
Persze, örülj neki agyament! Ezentúl a kevésbé foglalkoztatott (=kitűzhetetlen), de FŐVÁROSI énekesek utaznak hozzátok. Ez azért nagyszerű dolog! : -)
1843 zizi 2003-10-07 09:19:48
4 fő gyermekkel a Tosca és Turandot gyerekkarait?????????? Ha-ha-ha, ki volt az aki ilyen felelőtlenül kevés szereplővel (+lánykórus) égette Puccinit?
4 fő gyermekkel a Tosca és Turandot gyerekkarait?????????? Ha-ha-ha, ki volt az aki ilyen felelőtlenül kevés szereplővel (+lánykórus) égette Puccinit?
1842 agyament 2003-10-07 09:10:15
És ennek én, mint vidéki, örüljek???
És ennek én, mint vidéki, örüljek???
1841 Búbánat 2003-10-07 08:46:04
A mai Magyar Nemzetben olvashattunk a tegnapi sajtóértekezletről is. A Hunyadival kapcsolatban Szinetár elmondta, hogy szívügye volt ennek a darabnak a megújítása. Megtudhattuk, hogy Csikós Attila videóvetítéssel kiegészített színpadképet tervezett. Schaffer Judit jelmeztervező a saját 1974-es ”pazar kivitelű, korhű jelmezeit” most csak kiegészítette. Szinetár tájékoztatást adott a bangkoki vendégszereplés sikeréről, majd beszélt arról az akciójukról is, hogy szívesen finanszírozzák az Operaházban kevésbé foglalkoztatott énekesek felléptetését vidéki színházak előadásában, miként most a Székelyfonó szolnoki bemutatóján történt.
A mai Magyar Nemzetben olvashattunk a tegnapi sajtóértekezletről is. A Hunyadival kapcsolatban Szinetár elmondta, hogy szívügye volt ennek a darabnak a megújítása. Megtudhattuk, hogy Csikós Attila videóvetítéssel kiegészített színpadképet tervezett. Schaffer Judit jelmeztervező a saját 1974-es ”pazar kivitelű, korhű jelmezeit” most csak kiegészítette. Szinetár tájékoztatást adott a bangkoki vendégszereplés sikeréről, majd beszélt arról az akciójukról is, hogy szívesen finanszírozzák az Operaházban kevésbé foglalkoztatott énekesek felléptetését vidéki színházak előadásában, miként most a Székelyfonó szolnoki bemutatóján történt.
1840 Búbánat 2003-10-07 08:32:11
Szinetár arról is tájékoztatott a HÍR TV-ben, hogy Győriványi és Locsmándi nevét senki ne emlegesse előtte. Ezek tabuk. Továbbá azt is megtudhattuk, hogy azért neki a TV a gyermeke, az Opera az édesapja. S ebben a korban már ő nem kezdeményez, csak akkor menne a TV-hez vissza, ha hívnák (feltéve, ha mégis felállna az operai bársonyszékéből. Zsolt. Bangkokba 4 fő gyermek utazott el a Gyermekkarból, nyilatkozta többek között Gupcsó Gyöngyvér a már említett OPERAÉLET 3. számában.
Szinetár arról is tájékoztatott a HÍR TV-ben, hogy Győriványi és Locsmándi nevét senki ne emlegesse előtte. Ezek tabuk. Továbbá azt is megtudhattuk, hogy azért neki a TV a gyermeke, az Opera az édesapja. S ebben a korban már ő nem kezdeményez, csak akkor menne a TV-hez vissza, ha hívnák (feltéve, ha mégis felállna az operai bársonyszékéből. Zsolt. Bangkokba 4 fő gyermek utazott el a Gyermekkarból, nyilatkozta többek között Gupcsó Gyöngyvér a már említett OPERAÉLET 3. számában.
1839 szanyi 2003-10-07 08:20:34
Egy harmadik jól ismert Szinetár trükköt láthattunk tegnap este a Hír Tévében. Ez a valós számok hamis környezetben szerepeltetése, ezáltal a nagyközönség megtévesztése. Eddig mindenki úgy tudta, főigazgató úrért 10 Kossuth-díjas írt alá egy levelet és kb 800 közalkalmazott tiltakozott a KHT-sítás ellen. Szinetár tegnap este már (10x10)+800 azaz 900 emberről beszélt mint akik visszakívánták őt. Ez egyszerűen hazugság. A riporter azt is felvetette, hogy Sz. esetleges távozásával vajon vezetőtársai Fülöp A. és Petrovics E. is követi őt. Erre nem kaptunk választ.
Egy harmadik jól ismert Szinetár trükköt láthattunk tegnap este a Hír Tévében. Ez a valós számok hamis környezetben szerepeltetése, ezáltal a nagyközönség megtévesztése. Eddig mindenki úgy tudta, főigazgató úrért 10 Kossuth-díjas írt alá egy levelet és kb 800 közalkalmazott tiltakozott a KHT-sítás ellen. Szinetár tegnap este már (10x10)+800 azaz 900 emberről beszélt mint akik visszakívánták őt. Ez egyszerűen hazugság. A riporter azt is felvetette, hogy Sz. esetleges távozásával vajon vezetőtársai Fülöp A. és Petrovics E. is követi őt. Erre nem kaptunk választ.
1838 kalahari 2003-10-06 22:22:57
A hét vicce: Szerencsétlen Gulyás Dénest rávették, hogy megtanulja A vajda tornyát, így ő énekli Bándi és Fekete helyett mind a 4 előadást. Gondolom, pont erre volt szüksége ebben az évadban... :-)
A hét vicce: Szerencsétlen Gulyás Dénest rávették, hogy megtanulja A vajda tornyát, így ő énekli Bándi és Fekete helyett mind a 4 előadást. Gondolom, pont erre volt szüksége ebben az évadban... :-)
1837 kalahari 2003-10-06 21:30:02
Zsolt, kösz a linkeket. Találkoztál a nézőtéren éneklő kórussal, arra gondol, amikor az erkélyen, a páholyok mögött énekel a kórus. (Erkel) Nagyon jó megoldás szerintem.
Zsolt, kösz a linkeket. Találkoztál a nézőtéren éneklő kórussal, arra gondol, amikor az erkélyen, a páholyok mögött énekel a kórus. (Erkel) Nagyon jó megoldás szerintem.
1836 Jack 2003-10-06 21:13:36
A HírTV-n most ért véget egy 20 perces beszégetés Szinetárral. Téma: megy vagy marad. Csak annyit tudtunk meg: fontolgatja, viszont megint értesültünk a 15 perces tapsokról. : -))) (azt nem tette hozzá, hogy ezt a bruttositott időt hogyan mérték)
A HírTV-n most ért véget egy 20 perces beszégetés Szinetárral. Téma: megy vagy marad. Csak annyit tudtunk meg: fontolgatja, viszont megint értesültünk a 15 perces tapsokról. : -))) (azt nem tette hozzá, hogy ezt a bruttositott időt hogyan mérték)
1835 Zsolt 2003-10-06 20:48:19
Bangkok Post [url]http://search.bangkokpost.co.th/bkkpost/2003/july2003/bp20030723/en/outlook/23Jul2003_out51.html;The best of Puccini[/url] (a MÁO propaganda anyagának feldolgozása, 2003. július 13.) Bangkok Post [url]http://www.bangkokpost.net/en/190903_Realtime/19Sep2003_real04.html; A gala evening[/url] (Turandot) Bangkok Post [url]http://search.bangkokpost.co.th/bkkpost/2003/sep2003/bp20030923/en/outlook/23sep2003_out23.html;A night of drama[/url] (Tosca)
Bangkok Post [url]http://search.bangkokpost.co.th/bkkpost/2003/july2003/bp20030723/en/outlook/23Jul2003_out51.html;The best of Puccini[/url] (a MÁO propaganda anyagának feldolgozása, 2003. július 13.) Bangkok Post [url]http://www.bangkokpost.net/en/190903_Realtime/19Sep2003_real04.html; A gala evening[/url] (Turandot) Bangkok Post [url]http://search.bangkokpost.co.th/bkkpost/2003/sep2003/bp20030923/en/outlook/23sep2003_out23.html;A night of drama[/url] (Tosca)
1834 Zsolt 2003-10-06 20:46:27
Olvasom milyen szép sikert aratott a Magyar Állami Operaház együttese Bangkokban. Nekem az is tetszik, hogy immár nem a társulat –ról beszél a sajtóanyag, mint tette megtévesztően az elutazás beharangozásakor. (A siker részesei a nem társulati énekesek és a Petersburg State Symphony Orchestra is.) Szívesen olvastam volna többet a fogadtatásról meg a fesztiálról, persze az internetes (sajtós?, honlapos?)embereknek eszébe nem jut a Bangkok Post kritikájára mutató linket elhelyezni, elvégre miért is legyen internetszerű egy honlap. (Egyetértek Macintochsal, a magyar főoldalra elhelyezett angol csatolás primitív.) A Bangkok Post kritikusának lefordított szövegében az áll (az Opera honlapján): „ A színpadkép meglepően gazdag, szellemes megoldásokkal volt tele. Különösen tetszett a holdfelkelte és a nézőtér hátsó részéből éneklő kórus által keltett térhatás...”. Nem tudom a nézőtér hátsó részéből éneklő kórushoz mit szól Kovalik, én Pesten ezzel a térhatással nem találkoztam. Azt sem tudom, hogy a Flo S. Tan másik cikkében említett ministráns fiúknak beöltöztetett lányok a mi Gyerekkarunk tagjai vagy helyi diáknők voltak.
Olvasom milyen szép sikert aratott a Magyar Állami Operaház együttese Bangkokban. Nekem az is tetszik, hogy immár nem a társulat –ról beszél a sajtóanyag, mint tette megtévesztően az elutazás beharangozásakor. (A siker részesei a nem társulati énekesek és a Petersburg State Symphony Orchestra is.) Szívesen olvastam volna többet a fogadtatásról meg a fesztiálról, persze az internetes (sajtós?, honlapos?)embereknek eszébe nem jut a Bangkok Post kritikájára mutató linket elhelyezni, elvégre miért is legyen internetszerű egy honlap. (Egyetértek Macintochsal, a magyar főoldalra elhelyezett angol csatolás primitív.) A Bangkok Post kritikusának lefordított szövegében az áll (az Opera honlapján): „ A színpadkép meglepően gazdag, szellemes megoldásokkal volt tele. Különösen tetszett a holdfelkelte és a nézőtér hátsó részéből éneklő kórus által keltett térhatás...”. Nem tudom a nézőtér hátsó részéből éneklő kórushoz mit szól Kovalik, én Pesten ezzel a térhatással nem találkoztam. Azt sem tudom, hogy a Flo S. Tan másik cikkében említett ministráns fiúknak beöltöztetett lányok a mi Gyerekkarunk tagjai vagy helyi diáknők voltak.
1833 Sándor cár 2003-10-06 18:15:52
Agyament! Dante schön!
Agyament! Dante schön!
1832 köhi 2003-10-06 16:41:57
A Münsteres Carnem nem ez az egyetlen eset, amikor Szinetár a ráfizetést adja el sikernek. Íme egy másik történet. Az Operaház 1996-ban pályázat útján kinevezett főigazgatója a poszt elfogadásának feltételéül kötötte ki, hogy a fenntartó 1997. január 1-re szanálja az intézmény mintegy 200 millió forintos adósságterhét. A kérést teljesítették. Szinetár Miklós ezután nekilátott a pályamunkájában beígért 20-25%-os leépítéshez, amely – elvileg – bérmaradványokhoz, jelentős tartalékok képzéséhez nyújtott volna fedezetet. A valóságban tényleg státusok szűntek meg, ám többnyire olyan feladatok váltak volna így ellátatlanná, amelyek nélkül az Operaház nem működhet. Ezért – ellentmondva az előírásoknak, amelyek nem teszik lehetővé, hogy az intézmény alaptevékenységében foglalt és az azokhoz szorosan kötődő munkavégzést külső vállalkozásokkal végeztessék el – az elbocsátott, már végkielégített dolgozók közül sokan (vagy helyükbe mások) számlaképes módon tértek vissza, s a hozzájuk eztán áramló kiadások immár a színház dologi rovatába kerültek. (Ebben az időben időben indult hódító útjára a „menj csak szakmai nyugdíjba, mi majd nyugdíjasként alkalmazunk téged” játék melynek következtében jónéhány nyugdíj melletti jövedelmét féltő, ezét jól kézben tarható emberük lett. Ilyen pédául a szakszervezet elnöke (R.Oszkár). Öregkori nyugdíjasuk is akad, pl a belső ellenőr (65éves) és a a volt műszaki igazgató (B. Miklós).) Egyfelől tehát fennen hangoztatott leépítés történt, másfelől viszont semmilyen megtakarítás nem keletkezett, hisz a pénzek mindössze rubrikát váltottak. Sőt. Egy magánvállalkozástól igazán nem várható el, hogy veszteséggel működjön, s hogy a munkát ma ugyanúgy elvégzők a tegnapihoz képest kevesebbért tevékenykedjenek. Könnyen belátható tehát, hogy a járulékmegfizetés terhe elől menekülő Operaház nem megtakarított, hanem a dologi kiadások rovatba került összegeket számításba véve vesztett a leépítéseken, mert a Kft-k vagy Bt-k könyörtelenül kiszámlázzák az őket ugyanúgy terhelő közterhekkel súlyosbított munkavégzési ellenértéket, valamint haszonkulcsot és nem egy esetben forgalmi adót is kénytelenek felszámolni. Szinetár tehát az egyik ajtón keresztül leépített, aztán sikerként adta el hogy milyen jól teljesített. A másik ajtón meg visszaengedte az embereket és költségekkel terhelte az Operát. Erről nem szól a sikerpropaganda.
A Münsteres Carnem nem ez az egyetlen eset, amikor Szinetár a ráfizetést adja el sikernek. Íme egy másik történet. Az Operaház 1996-ban pályázat útján kinevezett főigazgatója a poszt elfogadásának feltételéül kötötte ki, hogy a fenntartó 1997. január 1-re szanálja az intézmény mintegy 200 millió forintos adósságterhét. A kérést teljesítették. Szinetár Miklós ezután nekilátott a pályamunkájában beígért 20-25%-os leépítéshez, amely – elvileg – bérmaradványokhoz, jelentős tartalékok képzéséhez nyújtott volna fedezetet. A valóságban tényleg státusok szűntek meg, ám többnyire olyan feladatok váltak volna így ellátatlanná, amelyek nélkül az Operaház nem működhet. Ezért – ellentmondva az előírásoknak, amelyek nem teszik lehetővé, hogy az intézmény alaptevékenységében foglalt és az azokhoz szorosan kötődő munkavégzést külső vállalkozásokkal végeztessék el – az elbocsátott, már végkielégített dolgozók közül sokan (vagy helyükbe mások) számlaképes módon tértek vissza, s a hozzájuk eztán áramló kiadások immár a színház dologi rovatába kerültek. (Ebben az időben időben indult hódító útjára a „menj csak szakmai nyugdíjba, mi majd nyugdíjasként alkalmazunk téged” játék melynek következtében jónéhány nyugdíj melletti jövedelmét féltő, ezét jól kézben tarható emberük lett. Ilyen pédául a szakszervezet elnöke (R.Oszkár). Öregkori nyugdíjasuk is akad, pl a belső ellenőr (65éves) és a a volt műszaki igazgató (B. Miklós).) Egyfelől tehát fennen hangoztatott leépítés történt, másfelől viszont semmilyen megtakarítás nem keletkezett, hisz a pénzek mindössze rubrikát váltottak. Sőt. Egy magánvállalkozástól igazán nem várható el, hogy veszteséggel működjön, s hogy a munkát ma ugyanúgy elvégzők a tegnapihoz képest kevesebbért tevékenykedjenek. Könnyen belátható tehát, hogy a járulékmegfizetés terhe elől menekülő Operaház nem megtakarított, hanem a dologi kiadások rovatba került összegeket számításba véve vesztett a leépítéseken, mert a Kft-k vagy Bt-k könyörtelenül kiszámlázzák az őket ugyanúgy terhelő közterhekkel súlyosbított munkavégzési ellenértéket, valamint haszonkulcsot és nem egy esetben forgalmi adót is kénytelenek felszámolni. Szinetár tehát az egyik ajtón keresztül leépített, aztán sikerként adta el hogy milyen jól teljesített. A másik ajtón meg visszaengedte az embereket és költségekkel terhelte az Operát. Erről nem szól a sikerpropaganda.
1831 Radics 2003-10-06 16:15:15
Benő, Benő, mikor nő be….? Miklós bácsi Fülöppel megütötte a főnyereményt! Nem kellett és nem kell bejárnia minden nap, a hatalommániás F. mindent elvégez helyette és jó üzletet is hoz. Majd bolond lesz ilyen embertől megszabadulni.... Jusson eszedbe a Münster-Budapest Carmen koprodukció. Az előnyöket bizonyítandó, Szinetár a nagyközönségnek eladta a költségmegtakarító nemzetközi együttműködés szöveget. A koprodukcióból valójában csak ő járt jól. Szinetár és Fülöp 1998. június 26-án német nyelven és a német jogrend érvényességét kikötve szerződött Münster város (világszám!) képviselőivel, ennek értelmében a magyar fél Münsterben is játszott darab díszleteinek előállítási költségeit 2/3 arányban viseli. A Carmen rendezője nem más mint a MÁO főigazgatója, aki egyben az üzleti szerződés aláírója. (Sz. állítólag 10.000 DEM-et keresett rajta.) Szinetár az eset kapcsán mindig elmondja milyen nagy összeget spórolt az Operának a díszleten (kb 12 millió), csak elfelejti hozzátenni, hogy Will Humbug münsteri segédkarmester viszont meghívása csak abban az évben kb 7,5 millió Ft-ba került, a münsteriek álltak azóta minden szezonban 2-4 hónapra elszívott Wendler Attila közalkalmazott külsősökkel pótlása évente 4-8milliót visz el az Operától. Ez így elég ócska üzlet!! Ennyit Szinetár megtakarításáról.
Benő, Benő, mikor nő be….? Miklós bácsi Fülöppel megütötte a főnyereményt! Nem kellett és nem kell bejárnia minden nap, a hatalommániás F. mindent elvégez helyette és jó üzletet is hoz. Majd bolond lesz ilyen embertől megszabadulni.... Jusson eszedbe a Münster-Budapest Carmen koprodukció. Az előnyöket bizonyítandó, Szinetár a nagyközönségnek eladta a költségmegtakarító nemzetközi együttműködés szöveget. A koprodukcióból valójában csak ő járt jól. Szinetár és Fülöp 1998. június 26-án német nyelven és a német jogrend érvényességét kikötve szerződött Münster város (világszám!) képviselőivel, ennek értelmében a magyar fél Münsterben is játszott darab díszleteinek előállítási költségeit 2/3 arányban viseli. A Carmen rendezője nem más mint a MÁO főigazgatója, aki egyben az üzleti szerződés aláírója. (Sz. állítólag 10.000 DEM-et keresett rajta.) Szinetár az eset kapcsán mindig elmondja milyen nagy összeget spórolt az Operának a díszleten (kb 12 millió), csak elfelejti hozzátenni, hogy Will Humbug münsteri segédkarmester viszont meghívása csak abban az évben kb 7,5 millió Ft-ba került, a münsteriek álltak azóta minden szezonban 2-4 hónapra elszívott Wendler Attila közalkalmazott külsősökkel pótlása évente 4-8milliót visz el az Operától. Ez így elég ócska üzlet!! Ennyit Szinetár megtakarításáról.
1830 karnagy 2003-10-06 16:01:17
Biztos jó lesz a Vidnyánszky-rendezés. Kár, hogy Bándi kimarad a \"buliból\".
Biztos jó lesz a Vidnyánszky-rendezés. Kár, hogy Bándi kimarad a \"buliból\".
1829 agyament 2003-10-06 14:46:37
Drága egyetlen Cárunk! Március 13.
Drága egyetlen Cárunk! Március 13.
1828 Sándor cár 2003-10-06 14:21:02
Barátaim! Illetve: híveim! Ki tudja, mikor lesz a Janácek-bemutató?
Barátaim! Illetve: híveim! Ki tudja, mikor lesz a Janácek-bemutató?
1827 Búbánat 2003-10-06 12:54:35
Engem inkább az érdekelne, hogy mit csinált Szinetár az alatt a másfél év alatt, amíg Győriványiék kezében volt a névleges gyeplő? Mert, akárki akármit is mond, a háttérben tovább kellett hogy munkálkodjanak a saját pecsenyéjük sütögetésében a levitézlett uraknak és cimboráiknak. A Kft-k felépítése nem az egyik óráról a másikra történtek. Már akkor sem. Amikor pedig visszatértek, már a hatalom biztosította fedő alatt folytathatták és folytatják ezeket az „üzleti” ügyeket. Végülis, mondhatják, miért ne, amikor a jogi kiskapukat megtalálva minden törvényes, szabályos. Aki mégis beléjük köt, az pusztán rosszindulatból, irigységből, vagy tudatlanságból teszi. A törvényesség látszata minden alól fel menti őket? Az erkölcs, etika ezekben a körökben ismeretlen fogalom.
Engem inkább az érdekelne, hogy mit csinált Szinetár az alatt a másfél év alatt, amíg Győriványiék kezében volt a névleges gyeplő? Mert, akárki akármit is mond, a háttérben tovább kellett hogy munkálkodjanak a saját pecsenyéjük sütögetésében a levitézlett uraknak és cimboráiknak. A Kft-k felépítése nem az egyik óráról a másikra történtek. Már akkor sem. Amikor pedig visszatértek, már a hatalom biztosította fedő alatt folytathatták és folytatják ezeket az „üzleti” ügyeket. Végülis, mondhatják, miért ne, amikor a jogi kiskapukat megtalálva minden törvényes, szabályos. Aki mégis beléjük köt, az pusztán rosszindulatból, irigységből, vagy tudatlanságból teszi. A törvényesség látszata minden alól fel menti őket? Az erkölcs, etika ezekben a körökben ismeretlen fogalom.
1826 info 2003-10-06 11:52:03
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: CSIKÓS ATTILA Funkció: vezető díszlettervező Felelősség, befolyás, döntési kör: díszletek kivitelezéséhez, karbantartásához, tisztásához szükséges anyagok - eszközök meghatározása; szabad műhelykapacitás hasznosítása ill. arra javaslat; belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre javaslat– felkérés stb. [u]A vezető díszlettervező érdekeltsége[/u]: Csikós Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: CSIKÓS Művészeti, Tervező és Szolgáltató Kft Alapítva: 1996.02.12 Tevékenységi kör: – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházat, lábbeli, bőrárú ügynöki nagykereskedelem – Külkereskedelem – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyiáru kiskereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Hirdetés – Mérnöki tevékenység, tanácsadás * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: CSIKÓS ATTILA Funkció: vezető díszlettervező Felelősség, befolyás, döntési kör: díszletek kivitelezéséhez, karbantartásához, tisztásához szükséges anyagok - eszközök meghatározása; szabad műhelykapacitás hasznosítása ill. arra javaslat; belső kapacitás hiányakor külső kivitelezőre javaslat– felkérés stb. [u]A vezető díszlettervező érdekeltsége[/u]: Csikós Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: CSIKÓS Művészeti, Tervező és Szolgáltató Kft Alapítva: 1996.02.12 Tevékenységi kör: – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházat, lábbeli, bőrárú ügynöki nagykereskedelem – Külkereskedelem – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Vegyiáru kiskereskedelem – Közvetítői nagykereskedelem – Hirdetés – Mérnöki tevékenység, tanácsadás * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
1825 cintula 2003-10-06 11:45:10
: -))
: -))
