Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


1774 kalahari 2003-10-01 19:36:15
Súgó, tisztában vagyok a gázsi szó jelentésével. Azt viszont még mindig nem tudjuk, hogy mi történt valójában? Remek, hogy visszatértünk a kedvenc témánkhoz, vagyis Győriványi konrta jelenlegi vezetés... :-(

1773 Fekete Péter 2003-10-01 17:30:09
Legenda eszembe juttatta Szinetár úr hozzáállását beosztottjának..., hmm...mondjuk úgy nem egészen comme il faut magatartáshoz. A 2002. szeptember 21-i Népszabadságban a visszarendeződés kapcsán J.V.Sz. azt mondja Szinetárnak: „Fülöp a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem.” Mire Szinetár azzal üti el az egyenes választ, hogy: „A Fülöp Attilával kapcsolatos szóbeszédek inkább[url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=72526&DocID=69286#69286;legendáriumok[/url]...” és tovább lép. Köszönet „Info” társunknak, aki vette a fáradtságot és közzétette a szóbeszédek nem legendárium részeit. A főtitkári üzelmek feltárása természetesen maga után vonná a felelős számú vezető munkájának vizsgálatát. A legfőbb vezető akinek idején elburjánzott a káeftésdi: Szinetár Miklós.

1772 cipész 2003-10-01 16:23:27
Az emlegetett Győriványi (és L.M.) az első vezető, aki elindította a belső lenyúlások felszámolását. Jót nevettünk, amikor hallottuk, hogy a Gy.-féle Machbet óriási költségeit, köztük a cipők beszerzését szidta K.G.M (akit Gy.R.Gy. rúgott ki hála az égnek) a parlamenti meghallgatáson. Mert hát a Franker 2000 Bt (Frankó + Kerényi) köztudomásúlag cipő- és bőrárú nagykereskedelemmel is foglalkozik. Volt miért háborogni, nem rendelték tőlük....

1771 cintula 2003-10-01 16:17:11
Ez ugyanaz, mint amikor Szinetár átadja az épületet a 100 lábúaknak, aztán hogy-hogy nem Őt kérik fel a közvetítés rendezésére. Tök véletlen. : -))) (Igaz, ez komoly, felkészült igazgatónak való munka.***)

1770 legenda 2003-10-01 16:08:46
Jajj Fülike, Fülike, milyen dolgok ezek.... Szép is az amikor az ember kizárólag nemes cél okán olcsón (=áron alul vagy ingyen) rendezvényszervezésre megkapja az Operát (mondjuk Boavi). Hálából csakis jó ismerőseitől (egyben üzlettársaitól) rendel meg ezt-azt (mondjuk Crea-Pr, Borsa Bt). A Crea ügyvezetője is boldogan dörzsöli tenyerét főtitkári irodájában: milyen hasznos is ha az ember elintézheti hogy olcsón (=áron alul vagy ingyen) adják át az épületet. Mindez persze legenda és minden valós alapot nélkülöz.

1769 Búbánat 2003-10-01 14:55:46
Győriványi Ráth György főzeneigazgató úrnak most kisebb gondja is nagyobb annál, hogy velünk foglalkozzon, bár biztosan eljutnak hozzá is a hírek. Egyébként a Gran Teatro La Fenice Venezia újra megnyitja kapuit decemberben, egy hétig csak ünneplések színhelye lesz, és csak koncert műsorokra kerül sor, mert a színpadi masinéria még nem teljesen kész. Januárban viszont GY.R.GY. 7 db Nabucco-t fog vezényelni két szereposztásban! Érdekesebb nevek: Nabucco - Carlo Guelfi/Marco Chingari, Abigaille - Iano Tamar/Denia Mazzola Gavvazzeni, Fenena – Anna Maria Chiuri/Silvia Pasini, Ismaele – Carlo Barricelli/Nicola Sette, Zaccaria – Francesco Ellero d’Artegna/Arutjin Kotchinian.

1768 carpe diem 2003-10-01 12:35:09
Ez az a céges dolog azért HOPPÁ!!!! Talán szólni kéne a 168 órának vagy az Élet és Irodalomnak, foglalkozhatnának az ilyen \"egybeesésekkel\" egy kicsit! (És Nem a főtitkár az aki Görgeyvel „szövegkönyvírásra” szerződött, aztán Győriványi kirúgatása után át is utaltatta a miniszternek pénzecskét?)

1767 Sesto 2003-10-01 12:12:29
...az info által közredobott lista, hogy is mondjam csak,...hmmm...magáért beszél... :-(((

1766 WiseGentleman 2003-10-01 12:00:39
Egyébként Szokolay Vérnászából nem kell hiányolni a spanyol miliőt, hiszen a zeneszerző a komponálás során nem igazán nyúlt eredeti népi motívumokhoz (talán az esküvői jelenet néhány részét kivéve), a Ginastera által komponált Vérnászban inkább jelen van a spanyol elem. Az esküvő előtti duett tényleg szép, viszont azt nehezményeztem, hogy magát a duettet is nagyon keményen meghúzták, ezzel számos drámai/melodikai elem kimaradt belőle.

1765 súgó 2003-10-01 11:50:48
Kalahari A gázsi a művész értékelésének egyik kifejező eszköze. Ha a művész azt tapasztalja, hogy \"mindenkire\" van pénz, csak rá nincs, akkor elég vegyes érzelmek kavarognak benne. A piszkos anyagiakon kívül a művészeti díjak, kitüntetések adományozásával, ill. arra való felterjesztéssel, támogatással is ki lehet fejezni a megbecsülést, de jelen esetben (Bándi János) ez sem történt meg. Hangúlyozom, amíg a mostani vezetés a helyén van, senki se várjon csodát!!!

1764 info 2003-10-01 10:59:23
[u]Vezető állásó operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: FÜLÖP ATTILA Funkció: főtitkár, (1990-1997 között operai szakszervezeti elnök) Tev.: főtitkár: 1997-2001; 2002-... Felelősség, befolyás, döntési kör 1990-2002 között: művészek export-importja, hirdetés, hang- és videofelvétel készítése, vendég(énekes)ek elszállásolása, büfé-fogadás megrendelés, bemutatókhoz külső szállítók felkérése (ruha), újságok tájékoztatása, operai informatika, operai archívum felügyelete, fényképek-cikkek-fordítások-nyomtaványok nyomdaipari termékek megrendelése (megrendelések előkészítése), munkaerőkeresés- szerződtetés, érdekképviselet, vélemények felmérése – formálása, stb. [u]Fülöp. A. saját ill. családi érdekeltségei[/u] (1991 és 2003 között): Crea-Print Kft, Boavi Kft, Ars Viva Bt, Színhang Bt, Mátrix-ZS Bt, Esti Kornél KHT, Fixart Bt, Ars Viva Plastic Kft [u]A saját ill. családi érdekeltségű cégek főbb tevékenységi körei[/u]*: CREA-Print Kft: Alapítva: 1997.09.01 Tevékenységi kör: – Hangfelvétel készítésHangfelvétel kiadásaKülkereskedelemKonfekció gyártásKötött kelmék és cikkek gyártásaKönyvkiadásLapkiadásKépfelvétel sokszorosításaSzállodai szolgáltatásPiac és közvéleménykutatásSzoftverkészítés, -szaktanácsadásEgyéb számtech. tevékenységKönyvtári, levéltári tevékenységMúzemi tevékenység BOAVI Kft: Alapítva: 1991. Tag: 1996.12.14. – 2001.02.01 Tevékenységi kör: – Utazásszervezés, idegenvezetésÉttermi vendéglátásTakarítás, tisztításMunkaerőtoborzásFilm, videogyártás ARS VIVA Reklám és Szolgáltató Bt: Alapítva: 1991. Tevékenységi kör: – SzállítmányozásKözvetítői nagykereskedelemHirdetési tevékenységFényképészetEgyéb nyomdai tevékenységIparcikk nagykereskedelem SZÍNHANG Bt: Alapítva: 1996.10.14. Tevékenységi kör: – Textil és egyéb ruházat gyártásaVegyes cikk nagykereskedelemEgyéb javításKultúrcikk kiskereskedelemFogyasztási cikk kölcsönzéseIparcikk nagykereskedelem ARS VIVA Plastic Kft: Alapítva: 2000.08.25. Tevékenységi kör: – FelsőruházatgyártásKözvetítői nagykereskedelemEgyéb kereskedelmi szálláshely szolgáltatásNyomdaipari szolgáltatásHangfelvétel sokszorosításEgyéb kiadásFényképészetIdőszaki kiadvány kiadása Piac és közvéleménykutatásTárolás, raktározásSzámítógépes adathordozó sokszorosítása MÁTRIX-ZS Bt: Alapítva: 2001.01.15. Tevékenységi kör: – Munkaerőtoborzás, közvetítésHírügynökségi tevékenységTitkári, fordítói tevékenységPiac-és közvéleménykutatásSzoftverkészítés- szaktanácsadásUtazásszervezés ESTI KORNÉL Hum.szolgáltató Közhasznú Társaság: Alapítva: 2001.01.30 Tevékenységi kör: – Szakmai érdekképviseletAdatfeldolgozásAdatbanki tevékenységUtazásszervezésHírügynökségi tevékenység FIXART Bt: Alapítva: 2001.03.21. Tevékenységi kör: – Ingatlanügynöki tevékenységÜzletviteli tanácsadásTitkári, fordítói tevékenységAlkotó és előadóművészetFogyasztási cikk kölcsönzéseIparcikk nagykereskedelem * Készült az Operaház 2002. december 31-i állapotra vonatkozó közlése (www.opera.hu), és Évkönyvei, valamint a Cégjegyzék alapján. (A főtitkár neve nincs a honlapon. Neve és funkciói az Évkönyvekben szerepelnek.)

1763 kalahari 2003-10-01 10:52:42
Már biztosan tudjuk, hogy a gázsiról van szó, és nem másról???

1762 akali 2003-10-01 10:42:27
Ez az \"ÜZENIK, hogy nem tudják megadni a gázsit\" nagyon tetszik. Várom mikor ír róla cikket lovag MÉSZÁROS Tamás. Annak idején az igazgató fejét követelte nem is üzenetért, valamilyen levélért (Pitti). Nekiáll-e most moralizálni elvtársai cselekedete kapcsán? Bándin kívül hány énekessel jártak el ugyanígy?

1761 kalahari 2003-10-01 10:39:56
Pál Tamás már elmondta, hogy miért nem vezényel. Többek között ezt is nagyon sajnálom. Bándi miatt nem aggódom, ő bármikor talál operát, ahol énekelhet, csak mi lesz így velünk??? A levélírásra én is gondoltam, jó, hogy írt már valaki, hátha válaszol. A Vérnászt én is láttam tegnap, nagyon jól sikerült rendezés, és szerintem sikerként értékelhető a fogadtatása. A mellettem ülő bácsi pl. nem morgott... :-) A díszlet nagy ötlet. Azt észrevettétek, hogy a hátsó (ferde) ajtók gyakran úgy néznek ki, mit egy guillotine? Sikerült mindenhonnan körbejárni a kés-problematikát. A lorcai világot is eltalálta Kovalik, nem jutott eszembe hiányolni a spanyol környezetre való utalásokat. Rálik volt nagyon jó tegnap, és persze Kovács Annamária, de Réti Attila is tetszett. (Vicces, de a műsorfüzet ellenére néhányan még utána próbáltak totózni, hogy \"az volt az anyós, akit meg akart fojtani?\" \"Miért, anyós is volt?\" \"Az kinek az anyja?\" Szóval, a magyar szöveget néhol nehezen lehetett érteni, és aki nem ismerte a Lorca-művet, vagy legalább az operát, annak voltak nehézségei...)

1760 cincogi 2003-10-01 10:26:48
Főtitkár úr immár az örök herélt hangú bakkecsketenor. Carmina lehet hogy nincs nélküle, a színház elboldogulna.

1759 súgó 2003-10-01 09:58:31
Pál Tamás: Bándi semmit sem fog mondani, mert Ő tényleg gentleman. De hol van Topi, Selyem, s többi Bándi-fanatikus? Ennyire korán van még?

1758 Búbánat 2003-10-01 09:50:58
Fülöp Attila főtitkár úr is (vagy nem is tudom, most mi a titulusa) álságos módon hallgat, és csak a Bangkokban vendégszereplő társulat (benne Bándival) nagy sikeréről tájékoztatott. Csendben elhallgatva, amit már akkor tudnia kellett, hogy Bándival mi a szándékuk. Bezzeg, a Carmina Burana-ból kihagyhatatlan, ismét olvasom a nevét: október 7-én a Zeneakadémián lép fel a darabban.

1757 pinto 2003-10-01 09:38:55
Pontosan, a közepes színvonalból kilógóak ártanak a többieknek. Ez a baj Bándival, feltette a mércét! *** Szeretném tudni a Mesterművész díjból és Szinetár - Petrovics urak fizetéséból is lefaragnak-e? És talán ha nem vettek volna fel új (második!) dramaturgot zsíros fizetéssel (Kain P.) jutott volna más, fontosabb feladatra is!!

1756 súgó 2003-10-01 09:24:14
Szilgyo látod, ez egy jogos érv :)

1755 súgó 2003-10-01 09:22:43
Dehogy, a vezetés nem gonosz. Csak szeptemberben jelentik be (bocsi, ÜZENIK), hogy nem tudják megadni azt a gázsit, amit kért. Az már csak apróság, hogy ezt már tavasszal is tudták, de Bándival elfelejtették közölni, így ő maradt a fenekén és nem mozgosította külföldi ügynökeit. Gondolták, utolsó pillanatban kész helyzet elé állítják. Hogyan tudott összegyűlni ennyi gentleman?

1754 Szilgyo 2003-10-01 09:20:25
Nyilván. Otello-t már a Scala-ban is énekelte, én asszem kb. két éve Manrico-ként láttam Pesten, jó volt! De a kérdés tényleg az: MI VAN BÁNDIVAL? Igazából szerintem az egységes színvonal megtartása miatt nem kell-:)))

1753 Búbánat 2003-10-01 08:59:54
Lancov nevével is találkoztam, talán Otello lesz?

1752 Józsi 2003-10-01 08:57:46
Pál Tamás is megírhatná, hogy volt mint volt, hogy nem dirigál az Operában...

1751 karnagy 2003-10-01 07:40:55
Tegnap írtam Bándinak, és megkérdeztem tőle, miért nem énekel idén az Operában. Várom a válaszát. Más. Tegnap megnéztem a Vérnászt, és nagyon tetszett. Lorca drámáját (Illyés fordításában) amúgy is szeretem, életem egyik legszebb színházi élménye is ehhez kapcsolódik: Novák Eszter a 90-es évek közepén gyönyörű előadást rendezett az Új Színházban. Az anyát Csomós Mari, a Holdat Horváth Virgil játszotta, a Halál Berek Kati volt. Szóval, kíváncsian vártam magát a - számomra korábban ismeretlen - Szokolay-muzsikát, és azt, hogy mit kezd vele Kovalik. Az előadás végén egy idősebb úr látván, hogy lelkesen brávózok és tapsolok, kicsit mogorván leteremtett, hogy \"kimaradt a spanyol miliő, semmit sem értenek az egészből\". Hát, én máshogy látom. A zene ugyanis - mind a ritmusvilágot mind pedig a hangszerelést tekintve - sugallja, hogy nem Izlandon vagy Brazíliában játszódik a történet. A szereplők mozgatása szintén jelzi a mediterrán temperamentumot. A lényeg pedig, hogy Lorca darabjában - akárcsak a legnagyobbak: Szophoklész, Shakespeare - az örök érvényű emberi-társadalmi kérdéseket helyezi a színpadra: jelen esetben a \"választás\" kérdését. Azt, hogy bizonyos kultúrákban ez élet-halál kérdésévé válik. Tetszik a játéktér. Oscar barátom írja, hogy olyan, mint egy gördeszkás rámpa. Persze. Csak itt a szereplők képtelenek elrugaszkodni erről. Engem a burokra, az anyaméhre is emlékeztet a térelem baloldali része. Egyébként elgondolkodtató, hogy a másik fele meg a végtelenbe nyit... Zavart a hátsó színpadra nyíló kapu nyikorgása. Illúzióromboló! Tetszenek a fények, ez a \"kovaliki zöld\" dominált a Peter Grimes-ban is, talán nem véletlenül. Remek a szereplők mozgatása, mindig tetszik az, ahogy a tömegeket irányítja Kovalik - jó, hogy a kórus itt végig háttérben van, de érezzük: fontos szereplői a történetnek. A szereplők közül tetszett Wierdl Eszter megrázó Feleség-alakítása. Úgy tűnt, a voce is nagyobb lett egy kicsit, végig hallani lehetett. Természetesen remek Kovács Annamária is, és kellemes meglepetés a szegedi Vajda Júlia erőteljes Cselédasszonya. Rálik Szilvia továbbra is \"csak\" énekesnő. Nem tudok mit kezdeni az alakításaival. Lélektelennek tűnnek. A férfi szereplők gyöngébbek: a legjobb Réti Attila - Rálikkal való jelenete az esküvő előtt - megrázóan szép és hiteles. Klein Ottokár Hold-figurája telitalálat - ám vokálisan kevésnek találtam produkcióját. Tetszett Airizer markáns alakítása, Vadász Dániel azonban súlytalan, még jó, hogy nem őt választja a Menyasszony... Bocs, hogy hosszú voltam, de komoly zenei-színházi élmény volt a tegnap este, és ezek kikívánkoztak belőlem.

1750 WiseGentleman 2003-10-01 06:52:11
Eléggé döbbenetes a dolog, főleg, hogy már lélekben készültem a tavaszi Pikk dámákra, meg Bándi Siegmundjára. A Jenufa azért szerintem nem marad el, mert Laca szerepe, amit Bándinak osztottak ki, inkább lírai szerep, tehát nem követeli meg a kifejezetten hőstenori hangot. (Bándinak én egyébként alapból inkább a féktelen Steva Burya szerepét adtam volna...)

1749 Ramfis 2003-10-01 03:41:27
Szóval Molnár már volt Kalaf. Ezt akartam írni, csk hajnal van... Mondjuk az jó régen volt, énekelt ő Kovalik rendezésében?

1748 Ramfis 2003-10-01 03:36:26
Szóval Molnár már volt Kalaf. Ezt akartam írni, csk hajnal van... Mondjuk az jó régen volt, énekelt ő Kovalik rendezésében?

1747 Ramfis 2003-10-01 03:33:58
Igazad van. Kelen Manricót vesz át (de ha jól láttam Fekete után ő kapta az őszi Hunyadit is, meg talán pár Bohém) Otello tényleg nincs kiírva, gondolom mv. esetleg Molnár? Bár ő akkortájt lesz Lohengrin. Viszont lesz Kalaf, ha énekelte már, de mostanában nem sok olasz szerepe volt. De még ne adjuk fel a reményt. Hátha ugyanígy egyik -pillanatról a másikra- helyreáll a világ rendje

1746 kalahari 2003-10-01 03:13:12
Nem annyira Kelen, inkább Molnár, Kiss B. és Wendler. Köztük osztották szét Bándi szerepeit. Otellót nem kapta meg senki, azt más nem tudja... Még jó, hogy jön Bruson Jagót énekelni. Csak épp Otellónk nem lesz. :-(

1745 Ramfis 2003-10-01 02:57:39
Sziasztok! Elég döbbenetes a dolog. Azt azért ne feltételezzük, hogy a GONOSZ vezetés ármánykodása áll a háttérben, mert ők olyanok, hogy csak rosszat akarnak. Ezt azért nem gondolnám. Ez az ő szempontjukból sem túl előnyös. Erre az évadra elveszítették az egyik legnagyobb húzónevet. Anyagi viták, hírtelen érkező ajánlat, összeveszés, sértődés, mi történhetett? Mert ez így elég durva. Pedig már lelkileg készültem Otellóra, Radamesre, Hermannra. Remélem semmi komoly baj... Mindenesetre Kelen Péter feladatai megsokszorozódtak az utóbbi hónap fejleményei okán (Bándi+Fekete) ő is jó, őt is szeretem, csak valahogy ez a hír eléggé elszomorított...

1744 kalahari 2003-10-01 01:05:45
Ja, és a lényeg: öt napja frissítették utoljára a site-ot.

1743 kalahari 2003-10-01 01:03:52
Művészünk honlapja az alábbi előadásokról tud jövő júniusig: 2003. szept. 13-20. (turné) Thaiföld - Bangkok Turandot - Kalaf 2003. okt. 19. Budapest, Kongresszusi Központ Verdi: Requiem - tenorszóló 2003. okt. 30. Budapest - Erkel Színház A vajda tornya - Tarján 2003. nov. 5. Budapest - Erkel Színház A vajda tornya - Tarján 2003. nov. 18. Budapest - Erkel Színház Aida - Radames 2003. nov. 28. Győr, Sportcsarnok Verdi: Requiem - tenorszóló 2003. nov. 29. Székesfehérvár, Sportcsarnok Verdi: Requiem - tenorszóló 2003. dec. 1. Budapest, Kongresszusi Központ Verdi: Requiem - tenorszóló 2003. dec. 21. Budapest - Magyar Állami Operaház Otello - Otello 2003. dec. 30. Budapest - Magyar Állami Operaház Otello - Otello 2004 2004. jan. 8. Budapest - Magyar Állami Operaház Walkür - Siegmund 2004. jan. 23. Budapest - Magyar Állami Operaház Walkür - Siegmund 2004. feb. 8. Budapest - Magyar Állami Operaház Pikk Dáma - Hermann 2004. feb. 12. Budapest - Magyar Állami Operaház Pikk Dáma - Hermann 2004. feb. 15. Budapest - Magyar Állami Operaház Pikk Dáma - Hermann 2004. feb. 26. Budapest - Erkel Színház Trubadúr - Manrico 2003. márc. 13 .- premier Budapest - Magyar Állami Operaház Jenufa - Laca 2004. márc. 17. Budapest - Magyar Állami Operaház Jenufa - Laca 2004. márc. 21. Budapest - Magyar Állami Operaház Jenufa - Laca 2004. márc. 31. Budapest - Erkel Színház Bajazzók - Canio 2004. ápr. 2. Budapest - Erkel Színház Bajazzók - Canio 2004. ápr. 8. Budapest - Erkel Színház Parasztbecsület - Turiddu 2004. ápr. 11. Budapest - Erkel Színház Parasztbecsület - Turiddu 2004. ápr. 29. Budapest - Magyar Állami Operaház A köpeny - Luigi 2004. máj. 4. Budapest - Magyar Állami Operaház A köpeny - Luigi 2004. máj. 19. Budapest - Magyar Állami Operaház Otello - Otello 2004. máj. 22. Budapest - Magyar Állami Operaház Otello - Otello 2004. jún. 17. Budapest - Magyar Állami Operaház Turandot - Kalaf 2004. jún. 19. Budapest - Magyar Állami Operaház Turandot - Kalaf 2004. jún. 23. Budapest - Magyar Állami Operaház Turandot - Kalaf Valószínűleg tervezett \"néhány\" itthoni fellépést...

1742 kalahari 2003-10-01 00:47:46
A tüntetést nyilván nem gondoltuk komolyan. Azonban nagyon furcsa, hogy tegnap még ki volt írva számtalan előadásra, most meg semmire. Egyik napról a másikra lemondta volna?

1741 Pál Tamás 2003-10-01 00:30:13
Még mielőtt elindulna a Bándi mellett tüntető tömeg a Hősök terére, nem kellene előbb a művészt megkérdezni, miért nem énekel a MÁO-ban? Hátha ő nem vállalt föllépést, holott kérték, hátha már lekötötte magát máshová az egész következő évre, stb, stb...

1740 kalahari 2003-09-30 22:41:17
Belegondoltatok, hogy a Jenufa-premier ugrik Bándi nélkül? Mert ki énekelhetné el a szerepét? Kiss B.-nek van sajátja, más pedig nem nagyon jöhet szóba...

1739 kalahari 2003-09-30 21:55:14
Rendben, tüntessünk! Mikor? Nem fognak ám kiröhögni egy tucat embert az opera előtt :-( Jobb ötletem van: tessék a tehetségteleneket kirúgni, aki élvezhetetlen előadásokat produkáltak az elmúlt év(ek)ben. Máris lesz pénz. Egyáltalán megerősítette már valaki, hogy anyagi jellegű a probléma, vagy csak találgatunk? A hollandok meg csak ne fedezzék fel, maradjon szépen itthon! :-)

1738 Petyőfi Söndör 2003-09-30 21:53:39
A Népszava nyomán azon gondolkodám, vajon mivel zsarolják az operai nómenklaturát hogy ennyire nem tudnak elszakadni a széktől?

1737 Petyőfi Söndör 2003-09-30 21:53:12
Bándival az a baj, hogy túl jó, a közönség is szereti. A szociális operába nem kellenek sztárok, ott mindenki közepes.

1736 nyam-nyam 2003-09-30 21:38:22
Beugrókat csakis tesközeli cégeken keresztül szabad meghívni és ha már így alakultak a dolgok legelább a vezetésnek jól kell járnia. Az jó külföldi énekes, aki után vendégredezni (Szö. papa) vagy vendégénekelni (Fü. apuka lánya) lehet.

1735 súgó 2003-09-30 18:03:46
má\' hogyne mernénk, a magam részéről egyenesen vakmerő lennék Szóval, tüntetés azért, hogy Bándit megbecsüljék (nekem meg egy kis igazgatói székecske)

1734 Caligula 2003-09-30 17:59:27
Na még ezt nem fogjátok megtenni. Látom előre. Nem lenne jól működő párt belőletek! :-)

1733 súgó 2003-09-30 17:39:03
Én is igazgató akarok lenni az Operaházban!! Most igazán, nem mindegy, hogy 32 vagy 33 igazgató van?

1732 súgó 2003-09-30 17:28:32
Magam részéről nem vagyok gyáva, csak realista. Jól emlékszem, hogy Szinetár úr Pikk dáma (?) bemutatójának szünetében azt merészelte fanyalogva a kamerába mondani, hogy Bándi hangja kissé fáradt ?!? Hát ki a jó élet tehet arról, hogy bemutató előtt agyonpróbáltatták???? Tapintható volt a rosszindulat. Változás csak akkor várható, ha vezetőcsere lesz.

1731 kiscsi 2003-09-30 17:26:48
és könyörgöm, akasszuk fel, aki ellenáll. :)

1730 kiscsi 2003-09-30 17:24:16
Akkor pedig ne legyetek ilyen gyávák! Igenis álljunk ki Bándi mellett!!!!!

1729 súgó 2003-09-30 17:19:33
Majd hívnak külföldről beugrókat a magyar tenoristák gázsijának többszöröséért, a színvonal meg nem biztos, hogy eléri a Bánditól megszokottat. S ki tudja, hogy a közvetítői jutalék (vagy annak egy része) kinek a zsebében landol. A magyar vendégművészek szerepeltetéséből nincs ilyen pluszjövedelem.

1728 podravka 2003-09-30 17:15:21
mármint a vezetésnek

1727 podravka 2003-09-30 17:14:50
Egy csomó igazgató ül a színházban, de egy tisztességes hangú tenorista sincs állami alkalmazásban (Bándi, Fekete, Kiss B. Kovácsházi). Ismét mindent az olcsóak fognak énekelni? Róka, Daróczi, Derecskei? Mi történik az Operában? Igenis hallatnia kell a közönségnek a hangját, mert jelentős művészi (élménybeli) különbség Bándi, Fekete stb helyett x vagy y olcsó művészt nézegetni. Ezt nekik is tudniuk kéne!

1726 súgó 2003-09-30 17:10:31
kiscsi Egyetértek, de a két illetékes úrnak is így kellene gondolnia. Bár, nem is olyan rossz az ötlet. Már előttem van az esti híradó vezető híre: többezres tömeg követeli, hogy Bándi énekeljen az Operaházban, s a teljesítménye alapján megillető honoráriumot kapjon! Történelmet írnánk :)

1725 kiscsi 2003-09-30 16:41:29
Nem akarok rosszat neki. De magunknak sem. Bándinak az Operaházban a helye!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.