1824 Sesto 2003-10-06 11:29:35
:-)
:-)
1823 Búbánat 2003-10-06 11:28:49
Miért nem, miért nem... Ezt Te sem gondoltad komolyan.
Miért nem, miért nem... Ezt Te sem gondoltad komolyan.
1822 Benő 2003-10-06 11:14:22
Jó, de Szinetár miért nem csap szép köztük?
Jó, de Szinetár miért nem csap szép köztük?
1821 Fekete Péter 2003-10-06 11:00:20
Van igazság abban amit Caligula mond. A beszállítók kiválasztására nagy befolyással bíró Fülöp Attila és a Meduza Kft között családi/üzleti ízesülés alakult ki, mégsem történik semmi, és ennél is semmibb a rekació a barátságokon és viszont-megrendeléseken alapuló bizniszek esetében. És ezek lehetnek igazán nagy számban. Mondjuk elég az, ha az Operettszínház díszlet/jelmeztárnak az operás bőr-textil-ruházatvigécek szállítanak, a mi befolyásosaink meg cserébe Kerényi-szerűektől rendelik a cipőt-ruhát-faanyagot. Vagy emlékezzünk Kiss Imre ügyvezetőre. Semmi üzleti kapcsolat nincs közte és éttermes/büfés Csikesz R. (Meduza) között, csak éppen Kiss Imre olyan cégekben volt érdekelt (Bábolna EACFP Kft, Budapest Fesztiválközpont Kht, Sugarwoof Kft, Proprimo’s Kft), amelynek jelentős köze volt a vendéglátáshoz, kateringhez, szállításhoz. Vezetőink vagy bejáratott, rövid úton szedik ki a pénzt az Operából vagy bonyolult áttételeken keresztül jut érvényre a cápák törvénye. Nem mindegy?
Van igazság abban amit Caligula mond. A beszállítók kiválasztására nagy befolyással bíró Fülöp Attila és a Meduza Kft között családi/üzleti ízesülés alakult ki, mégsem történik semmi, és ennél is semmibb a rekació a barátságokon és viszont-megrendeléseken alapuló bizniszek esetében. És ezek lehetnek igazán nagy számban. Mondjuk elég az, ha az Operettszínház díszlet/jelmeztárnak az operás bőr-textil-ruházatvigécek szállítanak, a mi befolyásosaink meg cserébe Kerényi-szerűektől rendelik a cipőt-ruhát-faanyagot. Vagy emlékezzünk Kiss Imre ügyvezetőre. Semmi üzleti kapcsolat nincs közte és éttermes/büfés Csikesz R. (Meduza) között, csak éppen Kiss Imre olyan cégekben volt érdekelt (Bábolna EACFP Kft, Budapest Fesztiválközpont Kht, Sugarwoof Kft, Proprimo’s Kft), amelynek jelentős köze volt a vendéglátáshoz, kateringhez, szállításhoz. Vezetőink vagy bejáratott, rövid úton szedik ki a pénzt az Operából vagy bonyolult áttételeken keresztül jut érvényre a cápák törvénye. Nem mindegy?
1820 Caligula 2003-10-06 10:44:35
Hangyásznak szeretettel: http://www.meyerbeer.com/
Hangyásznak szeretettel: http://www.meyerbeer.com/
1819 Caligula 2003-10-06 10:43:27
Most olvasom az opera honlapján (kicsit lassú vagyok), hogy nagy sikerrel szerepeltek Bangkokban. Ki hitte volna?!
Most olvasom az opera honlapján (kicsit lassú vagyok), hogy nagy sikerrel szerepeltek Bangkokban. Ki hitte volna?!
1818 Caligula 2003-10-06 08:58:02
Miért? A kht nem adhatja le ugyanúgy a melót/lóvét másnak?
Miért? A kht nem adhatja le ugyanúgy a melót/lóvét másnak?
1817 capitaly 2003-10-06 07:03:05
A NKÖM Miniszterének meg kellene alapítania egy olyan Kht-t, amelyik egyszemélyi operai tulajdonlással kizárólagosan és egyedül végezné a Ház összes vállalkozási tevékenységét. Ez megszüntethetné a kibogozhatatlan és személyi összefonódásokkal is terhelt jelenlegei állapotot, a haszon nagy részének családi/baráti zsebekbe vándorlását.
A NKÖM Miniszterének meg kellene alapítania egy olyan Kht-t, amelyik egyszemélyi operai tulajdonlással kizárólagosan és egyedül végezné a Ház összes vállalkozási tevékenységét. Ez megszüntethetné a kibogozhatatlan és személyi összefonódásokkal is terhelt jelenlegei állapotot, a haszon nagy részének családi/baráti zsebekbe vándorlását.
1816 McIntosh 2003-10-05 21:26:20
Mióta az Opera honlapját egyik társunk egyszerűen szarnak minősítette, nem volt mit hozzátenni a tömör meghatározáshoz. A lapot néha még felkeresők tudják, a főigazgatói köszöntő helye üresen sötétedik, a vezetők nevét nem teszik közzé, az angol nyelv választását felkínáló csatoláson magyar oldalak jelentkeznek. Aki azt hiszi azt hiszi, hogy eközben a budapesti operát lejárató internetes megjelenésen a javítás szándékával szélsebesen dolgozik valaki, téved. Minden változatlan. Sőt, javítás helyett a Fülöp és Ókovács igazgatók munkáját „dícsérő” szégyenfolt újabb elemmel romlott. Továbbra sincs a nézőt köszöntő üdvözlő szöveg, továbbra is a névtelenség homályába burkolódznak a magukat szégyenlő vezetők, és az angol nyelvű oldalak választását kínáló csatolás továbbra is a magyar nyelvű oldalakra vezet. Került viszont egy szamárfül. A főigazgatói ürességet reprezentáló oldal alján megjelent egy csatolás: „For online ticket selling please follow this link”. Két év erőlködés után ennyi. A lap avitt, széteső és immár összevissza. Szinetár úr, ez szégyen!
Mióta az Opera honlapját egyik társunk egyszerűen szarnak minősítette, nem volt mit hozzátenni a tömör meghatározáshoz. A lapot néha még felkeresők tudják, a főigazgatói köszöntő helye üresen sötétedik, a vezetők nevét nem teszik közzé, az angol nyelv választását felkínáló csatoláson magyar oldalak jelentkeznek. Aki azt hiszi azt hiszi, hogy eközben a budapesti operát lejárató internetes megjelenésen a javítás szándékával szélsebesen dolgozik valaki, téved. Minden változatlan. Sőt, javítás helyett a Fülöp és Ókovács igazgatók munkáját „dícsérő” szégyenfolt újabb elemmel romlott. Továbbra sincs a nézőt köszöntő üdvözlő szöveg, továbbra is a névtelenség homályába burkolódznak a magukat szégyenlő vezetők, és az angol nyelvű oldalak választását kínáló csatolás továbbra is a magyar nyelvű oldalakra vezet. Került viszont egy szamárfül. A főigazgatói ürességet reprezentáló oldal alján megjelent egy csatolás: „For online ticket selling please follow this link”. Két év erőlködés után ennyi. A lap avitt, széteső és immár összevissza. Szinetár úr, ez szégyen!
1815 Hangyász 2003-10-05 19:09:44
Kedves Kund és Zárthelyi! A vajda tornyára április végén jegyem volt, de éppen aznap megbetegedtem, és még a sarki boltba sem tudtam volna elmenni, nem hogy az Erkelbe. Megpróbálom ebben az évedban megnézni. Zemlinskynél nagyobb géniuszt is tudok: Meyerbeer!!! :-)))))))))))))))))))))
Kedves Kund és Zárthelyi! A vajda tornyára április végén jegyem volt, de éppen aznap megbetegedtem, és még a sarki boltba sem tudtam volna elmenni, nem hogy az Erkelbe. Megpróbálom ebben az évedban megnézni. Zemlinskynél nagyobb géniuszt is tudok: Meyerbeer!!! :-)))))))))))))))))))))
1814 Hangyász 2003-10-05 19:07:15
Kedves levespor! Izgatottan várom GyRgy perének kimenetelét. Szerintem ő hajlandó lenne visszamenni, kérdés, milyen formában szabadulna el ismét ellene a pokol. Egy operaház világszínvonalra hozása sokkal nehezebb feladat, mint egy puszta szimfonikus zenekaré, másrészt GyRGy sem rendelkezik azzal a tekintéllyel, mint Kocsis, illetve kisebb mértékben Fischer Iván. GyRgy-t sohasem hallottam vezényelni, így véleményt sem tudok mondani róla.
Kedves levespor! Izgatottan várom GyRgy perének kimenetelét. Szerintem ő hajlandó lenne visszamenni, kérdés, milyen formában szabadulna el ismét ellene a pokol. Egy operaház világszínvonalra hozása sokkal nehezebb feladat, mint egy puszta szimfonikus zenekaré, másrészt GyRGy sem rendelkezik azzal a tekintéllyel, mint Kocsis, illetve kisebb mértékben Fischer Iván. GyRgy-t sohasem hallottam vezényelni, így véleményt sem tudok mondani róla.
1813 karnagy 2003-10-05 13:53:03
WG: hát a szerződtetésre...:)
WG: hát a szerződtetésre...:)
1812 chavalier 2003-10-05 09:44:47
Mai állapotában az Operaház nem felel meg a kor követelményeinek. A gyökeres változáshoz nem elegendő pusztán a több pénz, noha az persze minden igazi változás elengedhetetlen alapja. Az Operát meg kell reformálni, a hatalmas hajótestről rengeteg dolgot le kell hántani, tisztítani. És a benne fölhalmozódott értékeket is föl kell frissíteni, netán elő kell hozni a mélyből. Ez nemcsak koncepciózus elszántságot, hanem művészi hitelt, és egyúttal tapintatos napi aprómunkát is követel. Körültekintő, értékőrző és értékmentő, de határozott átalakítás segíthet csak a Magyar Állami Operaházon. Hogy a nagy hajó megtisztuljon a szennytől, a felesleges ballasztoktól, de azért föl se boruljon
Mai állapotában az Operaház nem felel meg a kor követelményeinek. A gyökeres változáshoz nem elegendő pusztán a több pénz, noha az persze minden igazi változás elengedhetetlen alapja. Az Operát meg kell reformálni, a hatalmas hajótestről rengeteg dolgot le kell hántani, tisztítani. És a benne fölhalmozódott értékeket is föl kell frissíteni, netán elő kell hozni a mélyből. Ez nemcsak koncepciózus elszántságot, hanem művészi hitelt, és egyúttal tapintatos napi aprómunkát is követel. Körültekintő, értékőrző és értékmentő, de határozott átalakítás segíthet csak a Magyar Állami Operaházon. Hogy a nagy hajó megtisztuljon a szennytől, a felesleges ballasztoktól, de azért föl se boruljon
1811 WiseGentleman 2003-10-04 19:52:49
Mire nézve lenne kizáró ok?
Mire nézve lenne kizáró ok?
1810 karnagy 2003-10-04 17:26:57
Simon Katalin (Debrecen) nagyon jó ebben a szerepben. Vagy ez már kizáró ok?
Simon Katalin (Debrecen) nagyon jó ebben a szerepben. Vagy ez már kizáró ok?
1809 WiseGentleman 2003-10-04 16:42:57
Egyébként, ami a kiöregedett énekeseket illeti, nem értem, hogy az Angelica nővérben a Hercegnő szerepére miért Mészöly Katalint osztották ki, akinek már a Pikk dámában is (sajnos) alig jött ki hang a torkán, ezt a rendkívül fontos, drámai alt szerepet agyon fogja vágni.
Egyébként, ami a kiöregedett énekeseket illeti, nem értem, hogy az Angelica nővérben a Hercegnő szerepére miért Mészöly Katalint osztották ki, akinek már a Pikk dámában is (sajnos) alig jött ki hang a torkán, ezt a rendkívül fontos, drámai alt szerepet agyon fogja vágni.
1808 ZéHá 2003-10-04 13:03:58
Zemlinskyt nem kéne lebecsülni. Operáit az utóbbi évtizedben mindenütt elővették és sikerrel játszották. Szerintem a Törpével régi adósságát törleszti az Opera. Dohnányi is megérdemli, hogy ötven évente ezt az operáját is elővegyék. Zenéjéről más helyeken más véleménnyel voltak.
Zemlinskyt nem kéne lebecsülni. Operáit az utóbbi évtizedben mindenütt elővették és sikerrel játszották. Szerintem a Törpével régi adósságát törleszti az Opera. Dohnányi is megérdemli, hogy ötven évente ezt az operáját is elővegyék. Zenéjéről más helyeken más véleménnyel voltak.
1807 WiseGentleman 2003-10-04 11:54:00
Igen, Floria, igazad van, Christopher Ventris óriásit alakított Siegmundként, Prestia is hatalmas volt Fülöpként, tehát a pozitívumokat is el kell ismerni (én a negatív példaként a Don Carlos-t alakító Gianluca Zampierire utaltam). Mégegyszer mondom, nem vagyok Szinetár-fan, a kontraszelekciót pedig a művészeti élet rákfenéjének tartom, csupán a tárgyilagosság igénye mondatta velem az előbbieket.
Igen, Floria, igazad van, Christopher Ventris óriásit alakított Siegmundként, Prestia is hatalmas volt Fülöpként, tehát a pozitívumokat is el kell ismerni (én a negatív példaként a Don Carlos-t alakító Gianluca Zampierire utaltam). Mégegyszer mondom, nem vagyok Szinetár-fan, a kontraszelekciót pedig a művészeti élet rákfenéjének tartom, csupán a tárgyilagosság igénye mondatta velem az előbbieket.
1806 tök gáz 2003-10-04 11:01:34
Eredményeikhez tegyük hozzá, hogy Pál Tamás nem vezényel, Harazdi vezető korrepetitor lemondott, Keszei elment...
Eredményeikhez tegyük hozzá, hogy Pál Tamás nem vezényel, Harazdi vezető korrepetitor lemondott, Keszei elment...
1805 Bulvár Kund 2003-10-04 10:27:30
Hangyász! Tényleg nem reinkarnálódott Wagner; - annál sokkal jobb!!!
Hangyász! Tényleg nem reinkarnálódott Wagner; - annál sokkal jobb!!!
1804 podravka 2003-10-04 10:08:31
Hangyász, nincs az a topon lévő karmester aki egy szociális és családi/maffia alapon működő kócerájszínháznat kívánná az élvonalba emelni. Kinek van kedve jellemszegény, köpönyegforgató és családi/maffia érdekektől vezérelt közalkelmazottakkal(tisztelet a kivételnek) hadakozni, akik a következő alkalommal is mindent elkövetnének azért, hogy pivilégiumaikat megőrizhessék, bejáratott üzleteiket senki ne háborgassa. A szükséges szervezeti és művészi változásokkal való bíbelődésre sem Von Dohnányi sem mások nem vesztegetnék az idejüket. Olyan eltökélt ember(ek)re van szükség, aki(k) hajlandó(ak) a középszert és nomenklatura befolyását felszámolni és minden tekintetben magas színvonalon működő színházat csinálni. A lemerült énekesek és művészek szempontjai persze fontosak, de első a KÖZÖNSÉG (lenne). Ez az új vezetés tagadta a visszarendeződést, most pedig húzó művészeivel ő se tud megegyezni (Bándi, Feketet stb), szereposztásai rosszak, fejlesztések nincsenek, a színház olyan rosszul működik mint öt évvel ezelőtt. Megint a közönség jár rosszul. Bárki is jöjjön a mostaniak után, problémái és feladatai ugyanazok lesznek mint Győriványinak azzal a különbséggel, hogy a szükséges változtatásokhoz a politikának is legalább középtávú garanciát kell adnia. Még egy vezető nem lesz, aki a változtatással foglalkozna azzal a tudattal, hogy előbb-utóbb érdekeikben sérült jellemtelen emberek szakmainak beállított vádjaival nyálazza a báráti sajtó, hogy aztán a lázadás végén kipöcköljék.
Hangyász, nincs az a topon lévő karmester aki egy szociális és családi/maffia alapon működő kócerájszínháznat kívánná az élvonalba emelni. Kinek van kedve jellemszegény, köpönyegforgató és családi/maffia érdekektől vezérelt közalkelmazottakkal(tisztelet a kivételnek) hadakozni, akik a következő alkalommal is mindent elkövetnének azért, hogy pivilégiumaikat megőrizhessék, bejáratott üzleteiket senki ne háborgassa. A szükséges szervezeti és művészi változásokkal való bíbelődésre sem Von Dohnányi sem mások nem vesztegetnék az idejüket. Olyan eltökélt ember(ek)re van szükség, aki(k) hajlandó(ak) a középszert és nomenklatura befolyását felszámolni és minden tekintetben magas színvonalon működő színházat csinálni. A lemerült énekesek és művészek szempontjai persze fontosak, de első a KÖZÖNSÉG (lenne). Ez az új vezetés tagadta a visszarendeződést, most pedig húzó művészeivel ő se tud megegyezni (Bándi, Feketet stb), szereposztásai rosszak, fejlesztések nincsenek, a színház olyan rosszul működik mint öt évvel ezelőtt. Megint a közönség jár rosszul. Bárki is jöjjön a mostaniak után, problémái és feladatai ugyanazok lesznek mint Győriványinak azzal a különbséggel, hogy a szükséges változtatásokhoz a politikának is legalább középtávú garanciát kell adnia. Még egy vezető nem lesz, aki a változtatással foglalkozna azzal a tudattal, hogy előbb-utóbb érdekeikben sérült jellemtelen emberek szakmainak beállított vádjaival nyálazza a báráti sajtó, hogy aztán a lázadás végén kipöcköljék.
1803 Tosca 2003-10-04 09:01:59
Kedves WG! Eléggé tájékozottnak tűnsz operai ügyekben tehát tudhatnád hogy GYRGY-nek az első évben még alkalmazkodnia kellett az elöző vezetés programjához, ezért némileg meg volt kötve a keze. Kire gondolsz mint rossz vendégművész? Kettő háromnál többet nem igazán tudsz mondani, azok is gyors hiánypotó intézkedések voltak. De mit szólsz a többihez? Verdi Gála, a Ring tenoristái, vagy az őszi Requiem szólistái, Macbeth, Pique Dame, Anja Silja, Don Carlos, vagyis Prestia, Theodossiou, Giordani,stb. nem akarom sorolni. Szóval? És nem tudhatjuk mi jött volna még, hiszen igazán ideje se volt hogy végrehajtsa amit akart.
Kedves WG! Eléggé tájékozottnak tűnsz operai ügyekben tehát tudhatnád hogy GYRGY-nek az első évben még alkalmazkodnia kellett az elöző vezetés programjához, ezért némileg meg volt kötve a keze. Kire gondolsz mint rossz vendégművész? Kettő háromnál többet nem igazán tudsz mondani, azok is gyors hiánypotó intézkedések voltak. De mit szólsz a többihez? Verdi Gála, a Ring tenoristái, vagy az őszi Requiem szólistái, Macbeth, Pique Dame, Anja Silja, Don Carlos, vagyis Prestia, Theodossiou, Giordani,stb. nem akarom sorolni. Szóval? És nem tudhatjuk mi jött volna még, hiszen igazán ideje se volt hogy végrehajtsa amit akart.
1802 Hangyász 2003-10-04 08:09:57
Nádor Magda tudomásom szerint súlyos betegsége miatt volt kénytelen visszavonulni a pályáról. Obskurus operák: A vajda tornyát sajnos nem láttam, de a Momusban kapott epés kritikák szerint nyugodtan feltételezetem, hogy nem ez az évtizedekig méltatlanul elfeledett NAGY MŰ. A törpe: Kétszer hallgattam meg CD-n (EMI felvétel, James Conlon vezényli a kölni opera produkcióját, a FSzEK zenei gyűjteményéből kölcsönöztem ki), mit mondjak, szerzője nem a reinkarnálódott Wagner. :-)
Nádor Magda tudomásom szerint súlyos betegsége miatt volt kénytelen visszavonulni a pályáról. Obskurus operák: A vajda tornyát sajnos nem láttam, de a Momusban kapott epés kritikák szerint nyugodtan feltételezetem, hogy nem ez az évtizedekig méltatlanul elfeledett NAGY MŰ. A törpe: Kétszer hallgattam meg CD-n (EMI felvétel, James Conlon vezényli a kölni opera produkcióját, a FSzEK zenei gyűjteményéből kölcsönöztem ki), mit mondjak, szerzője nem a reinkarnálódott Wagner. :-)
1801 Hangyász 2003-10-04 08:05:08
GyRGy-t politikai és művészi értelemben egyaránt \"népfront\" buktatta meg. A művészi értelemben vett népfront alatt alatt a régen remekül teljesítő, mára régi árnyékát nyújtó szólistáktól a ma is remeklőkön át az örök középszerig, sőt még lejjebb terjedő skálát értem. Hű, de szép képzavar!!! :-))) Az általam kiváló karmesternek tartott Kovács János megnyilvánulásai egyre inkább bosszantanak, nem is annyira GyRGY elleni fellépésére gondolok, hanem arra, hogy ő is beállt a \"hivatásos aláírók\" kicsiny, de annál beképzeltebb csapatába. (L. még: szdsz értelmiségi holdudvara, szürkeállomány). Tudom, tudom, itt nem politizálok (tovább). :-( Csengery Adri 30 éve még remek énekesnő volt, de a sok modern borzadálytól elment a hangja, közben persze beleült a MZT elnökének (neki legalábbis) húsosfazekába. GyRgy részéről mindenképpen indokolt volt Adri néninek a Házból való kiakolbólítása, viszont ő sem viselkedett makulátlanul és nem is az az átütő tehetségű és elismertségű karmesterzseni, akinek mindent szabad (volna). A honlapját megnézve feltűnt, mennyire kicsi a repertoárja, nemzetközi szinten pedig legfeljebb a nagyon széles alsó középkategóriában tartják számon.
GyRGy-t politikai és művészi értelemben egyaránt \"népfront\" buktatta meg. A művészi értelemben vett népfront alatt alatt a régen remekül teljesítő, mára régi árnyékát nyújtó szólistáktól a ma is remeklőkön át az örök középszerig, sőt még lejjebb terjedő skálát értem. Hű, de szép képzavar!!! :-))) Az általam kiváló karmesternek tartott Kovács János megnyilvánulásai egyre inkább bosszantanak, nem is annyira GyRGY elleni fellépésére gondolok, hanem arra, hogy ő is beállt a \"hivatásos aláírók\" kicsiny, de annál beképzeltebb csapatába. (L. még: szdsz értelmiségi holdudvara, szürkeállomány). Tudom, tudom, itt nem politizálok (tovább). :-( Csengery Adri 30 éve még remek énekesnő volt, de a sok modern borzadálytól elment a hangja, közben persze beleült a MZT elnökének (neki legalábbis) húsosfazekába. GyRgy részéről mindenképpen indokolt volt Adri néninek a Házból való kiakolbólítása, viszont ő sem viselkedett makulátlanul és nem is az az átütő tehetségű és elismertségű karmesterzseni, akinek mindent szabad (volna). A honlapját megnézve feltűnt, mennyire kicsi a repertoárja, nemzetközi szinten pedig legfeljebb a nagyon széles alsó középkategóriában tartják számon.
1800 Sesto... 2003-10-03 19:31:45
Kiváncsi vagyok már az aktuális \"Operaéletre\"-ma hozta meg a posta-de még nem néztem bele, ha ennyi érdekfeszitö téma akad benne...Hmmm... (...gyermekkar, Csengery Adrienn-öntömjénezése stb-stb...) :-)
Kiváncsi vagyok már az aktuális \"Operaéletre\"-ma hozta meg a posta-de még nem néztem bele, ha ennyi érdekfeszitö téma akad benne...Hmmm... (...gyermekkar, Csengery Adrienn-öntömjénezése stb-stb...) :-)
1799 WiseGentleman 2003-10-03 18:46:39
Kedves chevalier, a Rozsos lánya ügyről csak érintőlegesen hallottam, szerintem is kényes az ügy, amennyiben a hölgynél kvalifikáltabb jelentkező is akadt az adott posztra. Különben sem tartom igazán szerencsésnek, ha a családi és kollégiális kapcsolatos összemosódnak, mert nagyon nehéz lemosni a vádat, miszerint a nepotizmus játszott szerepet a kiválasztásnál. Mindazonáltal, mint külső szemlélő, meg kell jegyeznem, hogy a Győriványi-éra sem hozott nagy minőségi javulást (repertoár lecsupaszítása, obskurus művek felvétele, minőségen aluli vendégművészek hívása), és ami a gázsikat és a korrektséget illeti, etikailag az is erősen megkérdőjelezhető, hogy pl. Győriványi a kivégzései mellett csillagászati karmestergázsikat ítélt meg önmagának, mielőtt még a magyar operaszínpadon bizonyított volna (ő magát gondolom, zseniálisnak hitte, annak dacára, hogy a nemzetközi zenei életben enyhén szólva nem \"household word\" a neve - a la Solti, Levine, vagy akár még Fischer Ádám). Az idős énekesekről meg annyit, hogy láttam a MET-ben annakidején egy Walkürt, ahol Christa Ludwig volt Fricka, a kilencvenes évek közepén, mondanom sem kell, hogy teljesítménye nem volt mérhető pl. a Solti-lemezen nyújtott produkcióhoz (árnyéka volt önmagának), ugyanakkor a közönség óriási ovációval ünnepelte, és számomra is nagy élmény volt hallani, csakúgy, mint a régi nagy sztárokat kisebb szerepekben (pl. James King - Aegisth, vagy Thomas Stewart, Ariadne zenemestere), vagy beszélhetnék Carlo Bergonzi koncertjéről is a Carnegie Hall-ban, az Eve Queler vezette Opera Orchestra of New York rendezésében, melynek óriási volt a sikere, annak dacára, hogy Bergonzi túl volt a hetvenen. Tehát, igenis elképzelhető, hogy van piacképes érdeklődés fénykorukat megélt sztárénekesek után is, ha az ember nem feltétlenül szociáldarwinista módon gondolkodik. Egyébként, ne érts félre, a változásokat én is szükségesnek tartom, és idővel, egy megfelelő vezetői képességekkel és érzékenységgel megáldott igazgató (aki mellőzi a komisszári hajlamokat) ezeket véghez fogja vinni, az idő kerekét ugyanis nem lehet visszaforgatni. Nos, dixi et salvavi animam meam :).
Kedves chevalier, a Rozsos lánya ügyről csak érintőlegesen hallottam, szerintem is kényes az ügy, amennyiben a hölgynél kvalifikáltabb jelentkező is akadt az adott posztra. Különben sem tartom igazán szerencsésnek, ha a családi és kollégiális kapcsolatos összemosódnak, mert nagyon nehéz lemosni a vádat, miszerint a nepotizmus játszott szerepet a kiválasztásnál. Mindazonáltal, mint külső szemlélő, meg kell jegyeznem, hogy a Győriványi-éra sem hozott nagy minőségi javulást (repertoár lecsupaszítása, obskurus művek felvétele, minőségen aluli vendégművészek hívása), és ami a gázsikat és a korrektséget illeti, etikailag az is erősen megkérdőjelezhető, hogy pl. Győriványi a kivégzései mellett csillagászati karmestergázsikat ítélt meg önmagának, mielőtt még a magyar operaszínpadon bizonyított volna (ő magát gondolom, zseniálisnak hitte, annak dacára, hogy a nemzetközi zenei életben enyhén szólva nem \"household word\" a neve - a la Solti, Levine, vagy akár még Fischer Ádám). Az idős énekesekről meg annyit, hogy láttam a MET-ben annakidején egy Walkürt, ahol Christa Ludwig volt Fricka, a kilencvenes évek közepén, mondanom sem kell, hogy teljesítménye nem volt mérhető pl. a Solti-lemezen nyújtott produkcióhoz (árnyéka volt önmagának), ugyanakkor a közönség óriási ovációval ünnepelte, és számomra is nagy élmény volt hallani, csakúgy, mint a régi nagy sztárokat kisebb szerepekben (pl. James King - Aegisth, vagy Thomas Stewart, Ariadne zenemestere), vagy beszélhetnék Carlo Bergonzi koncertjéről is a Carnegie Hall-ban, az Eve Queler vezette Opera Orchestra of New York rendezésében, melynek óriási volt a sikere, annak dacára, hogy Bergonzi túl volt a hetvenen. Tehát, igenis elképzelhető, hogy van piacképes érdeklődés fénykorukat megélt sztárénekesek után is, ha az ember nem feltétlenül szociáldarwinista módon gondolkodik. Egyébként, ne érts félre, a változásokat én is szükségesnek tartom, és idővel, egy megfelelő vezetői képességekkel és érzékenységgel megáldott igazgató (aki mellőzi a komisszári hajlamokat) ezeket véghez fogja vinni, az idő kerekét ugyanis nem lehet visszaforgatni. Nos, dixi et salvavi animam meam :).
1798 Petyőfi Söndör 2003-10-03 16:44:11
Adri néni is büfépolitikus. Ha lejön a színpadról hitelességről az ő esetében sem beszélhetünk... Látod Gyurka, kellett neked nem meghosszabítani a szerződését! Fizetsz neki havi százat és amost téged dícsér agyba-főbe!
Adri néni is büfépolitikus. Ha lejön a színpadról hitelességről az ő esetében sem beszélhetünk... Látod Gyurka, kellett neked nem meghosszabítani a szerződését! Fizetsz neki havi százat és amost téged dícsér agyba-főbe!
1797 Búbánat 2003-10-03 15:26:27
És hogy ezen a szép napos délután fokozódjon az örömünk, olvassátok el Csengery Adriennek az Operaélet 3. számában leközölt gondolatait, amelyeket egyébként egy rádiósjegyzetben olvasott fel még június hóban a Bartókon. A címe: Kortárs zene az Operában és a Zeneművészeti Egyetemeken. Csak a bevezetőből idézek részletet az érdeklődés felkeltéséhez: „Néhány évvel ezelőtt a Magyar Állami Operaház akkori igazgatója - aki szerencsére ma is intendáns-főigazgató - azzal bízott meg, lényegében az én javaslatomra, hogy a kortárs operák betanításánál segédkezzem, beleértve a színpadi próbafolyamatokat is. Ezzel kezdetét vette egy gyönyörűséges munka, amely remélhetőleg az énekesek számára is olyan örömet jelent, mint nekem.” Utána következik egy oldalnyi öntömjénezés, a referenciák felsorolásával, majd egy névsorolvasás, akik őt mindeme ötleteiben, dicséretesen megfelelt munkájában segítették, akiknek hálával és köszönettel tartozik. A nevek között csupa jól ismert énekes-tanár kolléga, akik nyilván nem tudtak ellenállni a szirénhangok csábításának. Közülük ízelítőül néhány név: Nádor Magda, Sziklay Erika, Andrejszky István, Temesi Mária, Sólyom-Nagy Sándor, Pászthy Júlia, Mohos Nagy Éva. Bevallom, Nádor Magda nevére meglepve kaptam fel a fejem… Egyébként magam is örülök annak, ha látom, hogy milyen jól haladnak a dolgok előre, főleg ha ilyen reprezentatív képviselői vannak e nemes kezdeményezésnek, és olyanok karolják fel, mint Csengery és társai.
És hogy ezen a szép napos délután fokozódjon az örömünk, olvassátok el Csengery Adriennek az Operaélet 3. számában leközölt gondolatait, amelyeket egyébként egy rádiósjegyzetben olvasott fel még június hóban a Bartókon. A címe: Kortárs zene az Operában és a Zeneművészeti Egyetemeken. Csak a bevezetőből idézek részletet az érdeklődés felkeltéséhez: „Néhány évvel ezelőtt a Magyar Állami Operaház akkori igazgatója - aki szerencsére ma is intendáns-főigazgató - azzal bízott meg, lényegében az én javaslatomra, hogy a kortárs operák betanításánál segédkezzem, beleértve a színpadi próbafolyamatokat is. Ezzel kezdetét vette egy gyönyörűséges munka, amely remélhetőleg az énekesek számára is olyan örömet jelent, mint nekem.” Utána következik egy oldalnyi öntömjénezés, a referenciák felsorolásával, majd egy névsorolvasás, akik őt mindeme ötleteiben, dicséretesen megfelelt munkájában segítették, akiknek hálával és köszönettel tartozik. A nevek között csupa jól ismert énekes-tanár kolléga, akik nyilván nem tudtak ellenállni a szirénhangok csábításának. Közülük ízelítőül néhány név: Nádor Magda, Sziklay Erika, Andrejszky István, Temesi Mária, Sólyom-Nagy Sándor, Pászthy Júlia, Mohos Nagy Éva. Bevallom, Nádor Magda nevére meglepve kaptam fel a fejem… Egyébként magam is örülök annak, ha látom, hogy milyen jól haladnak a dolgok előre, főleg ha ilyen reprezentatív képviselői vannak e nemes kezdeményezésnek, és olyanok karolják fel, mint Csengery és társai.
1796 KáeFTé 2003-10-03 14:39:12
Kedves Emberek! Micsoda egy gyönyörű péntek délután! Egy ilyen nap igazán nem szabad acsarkodnunk egymásra. Ti jók vagytok, ne hagyjátok hogy a látszat megcsaljon bennetek. Mert fránya dolog az a látszat. Hányan mondják hogy nem a képesség számít a külső megbízásoknál az Operában, hanem „a családi kapcsolat és üzlettársi érdek dominál”. Ez nem igaz!! Itt van például KANYÓ Béla fotóművész. Akkor jár kell az épületben amikor csak akar, ő és csakis ő annyi fotót készít a belettről amennyit csak akar. De miért? Mert nagyszerű fotós és művészi érdemei alapján kiválasztott! Mégis hányszor hallani, hogy Kanyó a Balettigazgató üzlettársa, ezért kapja a fotózást. Hülyeség! Na jó, Kanyó 1992-tól 1995-ig benne volt Harangozó AMARILLO Bt-jében (cgj.: 01-03-166020 ), de micsoda művészember? És ez a lényeg. Jezerniczky Sándor magántáncos is benne volt az AMARILLO-ban (1991-1995), mégse mondjuk róla, hogy üzleti kapcsolatok miatt kapja operai szerepeit! Apropó, Jezerniczky. Ő is kiváló művész, nagyszerű táncos, kizárólag a véletlen műve, hogy Harangozó bevette a „VILÁGSZTÁROK” Kft-be is (cgj.: 01-09-369024), mert Harangozó Jezerniczkyben elsősorban a [u]táncost[/u] látta meg és a véletlen műve, hogy az üzletben is egymásra találtak. Illetve két üzletben. És még többen. De mi ebben a furcsa? Az élet ennél is különösebb véletleneket produkál, merthogy a kiváló táncos (J.S.) és a kiváló fotós (K.B.) véletlenül közös céget is létrehozott, a FOTO-KANYÓ Bt-t (cgj.: 01-06-110372). És véletlenek csimboraszójakánt Ámor is közbelép, és a következő Kanyó céget, a KANYÓ-FOTO Bt-t (cgj.: 01-06-518028) immár Kanyó Béla és Jezerniczkyné Kanyó Krisztina jegyzi. Óh, ugye milyen szép ez élet, kedves emberek! Ezért mondom, kötözködés helyett inkább az emberek egymásra találásának tessék örülni. Igaz, hogy K. Béla exkluzivice fotózza az Opera összes belettjét, de ebben sincsen semmi családi és üzleti érdek, jelenléte a tehetség és a véletlen frigyének köszönhető. Ezen a szép napos őszi délutánon lélegezzünk mélyeket kedves emberek és teljünk el egymás iránti szeretettel! Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek!
Kedves Emberek! Micsoda egy gyönyörű péntek délután! Egy ilyen nap igazán nem szabad acsarkodnunk egymásra. Ti jók vagytok, ne hagyjátok hogy a látszat megcsaljon bennetek. Mert fránya dolog az a látszat. Hányan mondják hogy nem a képesség számít a külső megbízásoknál az Operában, hanem „a családi kapcsolat és üzlettársi érdek dominál”. Ez nem igaz!! Itt van például KANYÓ Béla fotóművész. Akkor jár kell az épületben amikor csak akar, ő és csakis ő annyi fotót készít a belettről amennyit csak akar. De miért? Mert nagyszerű fotós és művészi érdemei alapján kiválasztott! Mégis hányszor hallani, hogy Kanyó a Balettigazgató üzlettársa, ezért kapja a fotózást. Hülyeség! Na jó, Kanyó 1992-tól 1995-ig benne volt Harangozó AMARILLO Bt-jében (cgj.: 01-03-166020 ), de micsoda művészember? És ez a lényeg. Jezerniczky Sándor magántáncos is benne volt az AMARILLO-ban (1991-1995), mégse mondjuk róla, hogy üzleti kapcsolatok miatt kapja operai szerepeit! Apropó, Jezerniczky. Ő is kiváló művész, nagyszerű táncos, kizárólag a véletlen műve, hogy Harangozó bevette a „VILÁGSZTÁROK” Kft-be is (cgj.: 01-09-369024), mert Harangozó Jezerniczkyben elsősorban a [u]táncost[/u] látta meg és a véletlen műve, hogy az üzletben is egymásra találtak. Illetve két üzletben. És még többen. De mi ebben a furcsa? Az élet ennél is különösebb véletleneket produkál, merthogy a kiváló táncos (J.S.) és a kiváló fotós (K.B.) véletlenül közös céget is létrehozott, a FOTO-KANYÓ Bt-t (cgj.: 01-06-110372). És véletlenek csimboraszójakánt Ámor is közbelép, és a következő Kanyó céget, a KANYÓ-FOTO Bt-t (cgj.: 01-06-518028) immár Kanyó Béla és Jezerniczkyné Kanyó Krisztina jegyzi. Óh, ugye milyen szép ez élet, kedves emberek! Ezért mondom, kötözködés helyett inkább az emberek egymásra találásának tessék örülni. Igaz, hogy K. Béla exkluzivice fotózza az Opera összes belettjét, de ebben sincsen semmi családi és üzleti érdek, jelenléte a tehetség és a véletlen frigyének köszönhető. Ezen a szép napos őszi délutánon lélegezzünk mélyeket kedves emberek és teljünk el egymás iránti szeretettel! Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek!
1795 cintula 2003-10-03 14:25:10
: -))
: -))
1794 Szilgyo 2003-10-03 14:02:26
Miért, beázott a jelmeztár?-:)))
Miért, beázott a jelmeztár?-:)))
1793 cintula 2003-10-03 13:59:48
Pszt, gyerekek, a nagy lé a díszlet- és jelemezkivitelezésben van. ;-)
Pszt, gyerekek, a nagy lé a díszlet- és jelemezkivitelezésben van. ;-)
1792 cincogi 2003-10-03 12:15:48
Belső ellenőrzés... ez nagyon vicces !!!Kálmán bácsi észrevehet akármi, ha a főigazgató úgy akarja az ügyet elaltatják. Megaztán ha az ember lányát az opera évről-évre statisztának szerződteti, ki lesz a lányka jövőjét bolond holmi akadékoskodással veszélyeztetni? :-)
Belső ellenőrzés... ez nagyon vicces !!!Kálmán bácsi észrevehet akármi, ha a főigazgató úgy akarja az ügyet elaltatják. Megaztán ha az ember lányát az opera évről-évre statisztának szerződteti, ki lesz a lányka jövőjét bolond holmi akadékoskodással veszélyeztetni? :-)
1791 Búbánat 2003-10-03 12:05:24
Gupcsó Gyöngyvér, az Operaház Gyermekkarának vezetője mondja a következőket az Operaélet most megjelent 3. számában: Nagyon mostoha körülmények között dolgoznak. Tudni kell, hogy az 1984-e felújításkor elfeledkeztek a gyerekkarról. Nem kaptak öltözőt. Eleinte csöppnyi korrepetitori szobákban öltöztek évekig. Földön volt a ruhájuk, a 20 gyerek egymást taposta meg a jelmezeket, mindenhol zavartak valakit. Végül két éve átköltöztek az Üzemház 7. emeletére, ahol megkapták e felnőtt kórus két szólamtermét. Ez tágasabb helyiség, de a parketta gyalulatlan volt, ötcentis szálkákat kellett kivennie a gyerekek lábából. Végül sikerült elérnie, hogy felcsiszolják és lelakkozzák a parkettát. Nagy nehezen kaptak fogasokat, asztalokat. Lámpák viszont mostanáig nincsenek. Arra a riporteri kérdésre, hogy az előadások alatt egyik épületből át kell menniük a másik épületbe, hogyan érnek oda időben a színpadra? Így válaszol Gupcsó: Hívórendszer működik, bár a hívó csak a külső szobában szól, tehát ha a belső szobában vannak, akkor nem hallják. A biztonság kedvéért mindig átszól telefonon az ügyelő tíz perccel korábban, ő már beszámítja a kis túrát az üzemházból át az Operába. Ez a következőképp zajlik: legyalogolnak hét emeletet, plusz egyet a pincébe, mert alagsoron mennek át a Hajós urca alatt, és az Operában feljönnek két szintet a színpadig. Tíz emeletet tesznek meg gyalogosan, mert az előadás alatt lifttel közlekedni tilos, nehogy elakadjon, és lemaradjanak a jelenetről. A lépcsőn lefele vigyázni kell, el ne essenek, hiszen jelmezben, színpadi cipőben nem lehet rohanni, és természetesen csöndben kell megtenni ezt az utat. Ha 20-30 percen belül újabb jelenésük van, nincs idő visszamenni. Ilyenkor várakoznak a büfében vagy a folyosón hang nélkül, hogy ne zavarják a művészeket. De így sem örülnek nekik, mert sok helyet foglalnak. Méltatlanok a körülmények. A gyerekek kirekesztésnek érzik, mert elvesztették a kapcsolatukat a társulattal, most lépcső alagút, színpad… ennyi az életterük. Gubcsó Gyöngyvér sok más érdekes információval is szolgál magáról, a szülői háttérről, hogyan került be az Operába, a Gyermekkarról, a szerepekről, a Pikk dámában való közreműködésükről, az oktatásról stb., mintegy öt teljes lapoldalon keresztül. Érdemes elolvasni a teljes cikket. Ebből azt is megtudhatjuk még, hogy milyen lelkesek a gyerekek, hogy az Opera gyermekkarában énekelhetnek, a színpadra léphetnek. De mennyi munka, tanulás, lemondás rejlik mind e mögött. .
Gupcsó Gyöngyvér, az Operaház Gyermekkarának vezetője mondja a következőket az Operaélet most megjelent 3. számában: Nagyon mostoha körülmények között dolgoznak. Tudni kell, hogy az 1984-e felújításkor elfeledkeztek a gyerekkarról. Nem kaptak öltözőt. Eleinte csöppnyi korrepetitori szobákban öltöztek évekig. Földön volt a ruhájuk, a 20 gyerek egymást taposta meg a jelmezeket, mindenhol zavartak valakit. Végül két éve átköltöztek az Üzemház 7. emeletére, ahol megkapták e felnőtt kórus két szólamtermét. Ez tágasabb helyiség, de a parketta gyalulatlan volt, ötcentis szálkákat kellett kivennie a gyerekek lábából. Végül sikerült elérnie, hogy felcsiszolják és lelakkozzák a parkettát. Nagy nehezen kaptak fogasokat, asztalokat. Lámpák viszont mostanáig nincsenek. Arra a riporteri kérdésre, hogy az előadások alatt egyik épületből át kell menniük a másik épületbe, hogyan érnek oda időben a színpadra? Így válaszol Gupcsó: Hívórendszer működik, bár a hívó csak a külső szobában szól, tehát ha a belső szobában vannak, akkor nem hallják. A biztonság kedvéért mindig átszól telefonon az ügyelő tíz perccel korábban, ő már beszámítja a kis túrát az üzemházból át az Operába. Ez a következőképp zajlik: legyalogolnak hét emeletet, plusz egyet a pincébe, mert alagsoron mennek át a Hajós urca alatt, és az Operában feljönnek két szintet a színpadig. Tíz emeletet tesznek meg gyalogosan, mert az előadás alatt lifttel közlekedni tilos, nehogy elakadjon, és lemaradjanak a jelenetről. A lépcsőn lefele vigyázni kell, el ne essenek, hiszen jelmezben, színpadi cipőben nem lehet rohanni, és természetesen csöndben kell megtenni ezt az utat. Ha 20-30 percen belül újabb jelenésük van, nincs idő visszamenni. Ilyenkor várakoznak a büfében vagy a folyosón hang nélkül, hogy ne zavarják a művészeket. De így sem örülnek nekik, mert sok helyet foglalnak. Méltatlanok a körülmények. A gyerekek kirekesztésnek érzik, mert elvesztették a kapcsolatukat a társulattal, most lépcső alagút, színpad… ennyi az életterük. Gubcsó Gyöngyvér sok más érdekes információval is szolgál magáról, a szülői háttérről, hogyan került be az Operába, a Gyermekkarról, a szerepekről, a Pikk dámában való közreműködésükről, az oktatásról stb., mintegy öt teljes lapoldalon keresztül. Érdemes elolvasni a teljes cikket. Ebből azt is megtudhatjuk még, hogy milyen lelkesek a gyerekek, hogy az Opera gyermekkarában énekelhetnek, a színpadra léphetnek. De mennyi munka, tanulás, lemondás rejlik mind e mögött. .
1790 súgó 2003-10-03 09:53:39
Kalahári Gondoltam, hogy tudod, de egyébként ez nem deficínió volt. Indirekt módon kívántam rávilágítani arra, hogy miért is olyan fontos a gázsi. Teljesen normális, ha valaki ismeri az értékeit és annak megfelelő ellenértéket akar elérni, ettől még nem anyagias. Tényleg nincs más a dolog mögött - tudomásom szerint. Az érdekesebb kérdés az, hogy MIÉRT nem adták meg a kért fellépti díjat.
Kalahári Gondoltam, hogy tudod, de egyébként ez nem deficínió volt. Indirekt módon kívántam rávilágítani arra, hogy miért is olyan fontos a gázsi. Teljesen normális, ha valaki ismeri az értékeit és annak megfelelő ellenértéket akar elérni, ettől még nem anyagias. Tényleg nincs más a dolog mögött - tudomásom szerint. Az érdekesebb kérdés az, hogy MIÉRT nem adták meg a kért fellépti díjat.
1789 chavalier 2003-10-03 08:51:17
Wise, senki nem vitatta az általad említettek színpadi képességeit. Az egyiké kiemelkedő és nagyszerű. Csakhát a színpadi minőség nem jelent színpadon kívüli hitelességet. Első alkalommal talán odafigyelünk rá, de ők a bizalmat már sokadik alkalommal eljátszották, az ő „érdekvédelmi munkásságuk” és évek óta problematikus. A színházat megfejő vállalkozásokról ne is beszéljünk. Rozsos utolsó húzása, lányának a zenekarba csempészése FELHÁBORÍTÓ! Emlékeztetnélek a Népszabadság megjegyzésére is (2002.szept.21.): „Fülöp a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem.” Ez mindenki véleménye, úgyhogy elég szerecsenmosdatásból. Te a büfében is meghallgatod őket, én becsukom a fülem, nekem hiteltelenek. Nekem az az énekesnő is beszélhet méltánytalanságról meg egyébről, aki éveken át egy hangot sem énekel, a teljes fizetésért közben gond nélkül nélkül felveszi. Aztán amikor fizetésemelésre kerül sor kikéri magának, hogy teljesített előadásainak alacsony száma miatt nincs a havi félmilliós kategóriába. Nevetséges!
Wise, senki nem vitatta az általad említettek színpadi képességeit. Az egyiké kiemelkedő és nagyszerű. Csakhát a színpadi minőség nem jelent színpadon kívüli hitelességet. Első alkalommal talán odafigyelünk rá, de ők a bizalmat már sokadik alkalommal eljátszották, az ő „érdekvédelmi munkásságuk” és évek óta problematikus. A színházat megfejő vállalkozásokról ne is beszéljünk. Rozsos utolsó húzása, lányának a zenekarba csempészése FELHÁBORÍTÓ! Emlékeztetnélek a Népszabadság megjegyzésére is (2002.szept.21.): „Fülöp a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem.” Ez mindenki véleménye, úgyhogy elég szerecsenmosdatásból. Te a büfében is meghallgatod őket, én becsukom a fülem, nekem hiteltelenek. Nekem az az énekesnő is beszélhet méltánytalanságról meg egyébről, aki éveken át egy hangot sem énekel, a teljes fizetésért közben gond nélkül nélkül felveszi. Aztán amikor fizetésemelésre kerül sor kikéri magának, hogy teljesített előadásainak alacsony száma miatt nincs a havi félmilliós kategóriába. Nevetséges!
1788 blikk 2003-10-03 07:51:25
Ebben a színházban nincs belső ellenőrzés vagy valaki, aki hivatalból észrevételezné az urak (úrelvtársak) üzelmeit?
Ebben a színházban nincs belső ellenőrzés vagy valaki, aki hivatalból észrevételezné az urak (úrelvtársak) üzelmeit?
1787 WiseGentleman 2003-10-03 01:10:47
Szerintem, aki Rozsost egyszer is látta Mimeként vagy Logeként, egyáltalán nem vonja kétségbe művészi kvalitásait, Fülöp Attila is személyes élményeim szerint kitűnő Mozart-tenor volt még a hetvenes-nyolcvanas években. A bayreuthi múlttal rendelkező Sólyom-Nagy Sándort és Kovács Jánost szószaporítás lenne dicsérni. A lényeg számomra, hogy aki a színpadon, vagy a zenekari árokban bizonyított, annak a véleményét művészi kérdésekben meghallgatom, még, ha nem is értek vele egyet (félreértés elkerülése végett, nem támogatom a Szinetár-féle tábort, fájdalommal tekintek a politikai klikkharcokra).
Szerintem, aki Rozsost egyszer is látta Mimeként vagy Logeként, egyáltalán nem vonja kétségbe művészi kvalitásait, Fülöp Attila is személyes élményeim szerint kitűnő Mozart-tenor volt még a hetvenes-nyolcvanas években. A bayreuthi múlttal rendelkező Sólyom-Nagy Sándort és Kovács Jánost szószaporítás lenne dicsérni. A lényeg számomra, hogy aki a színpadon, vagy a zenekari árokban bizonyított, annak a véleményét művészi kérdésekben meghallgatom, még, ha nem is értek vele egyet (félreértés elkerülése végett, nem támogatom a Szinetár-féle tábort, fájdalommal tekintek a politikai klikkharcokra).
1786 kalahari 2003-10-02 23:58:21
A decemberi Otellóknál az jött be, amit sejtettünk: mind a négyet Lanczovval énekeltetik.
A decemberi Otellóknál az jött be, amit sejtettünk: mind a négyet Lanczovval énekeltetik.
1785 kalahari 2003-10-02 23:54:47
A vajda tornyára ne vegyetek jegyet, ha esetleg akartatok :-) Bármiben fogadok, hogy elmarad. Már Fekete Attilát is kivették belőle...
A vajda tornyára ne vegyetek jegyet, ha esetleg akartatok :-) Bármiben fogadok, hogy elmarad. Már Fekete Attilát is kivették belőle...
1784 chavalier 2003-10-02 17:48:58
Miről beszélsz Wise? Egy énekes a [u]színpadon[/u] legyen hiteles és magas színvonalú, de attól mert a színpadon jó művész, még nem lesz igaza a büfében. Így van ez a mi énekeseinkkkel is, akik a színpadon kívül agyáltalána nem Grál-lovagok... A 10-ek közül is csak Kincses és Sólyom beszélt a nyilvánosság előtt, a többi aláírt. Állítólag. (Mert a hiteles papírt, a 10 aláírással, dátummal még senki nem látta.) A többi felszólalóról, Rozsos elnökről, Fülöp akármicsodáról meg hát nem állítanám hogy hiteles emberek.
Miről beszélsz Wise? Egy énekes a [u]színpadon[/u] legyen hiteles és magas színvonalú, de attól mert a színpadon jó művész, még nem lesz igaza a büfében. Így van ez a mi énekeseinkkkel is, akik a színpadon kívül agyáltalána nem Grál-lovagok... A 10-ek közül is csak Kincses és Sólyom beszélt a nyilvánosság előtt, a többi aláírt. Állítólag. (Mert a hiteles papírt, a 10 aláírással, dátummal még senki nem látta.) A többi felszólalóról, Rozsos elnökről, Fülöp akármicsodáról meg hát nem állítanám hogy hiteles emberek.
1783 WiseGentleman 2003-10-02 15:46:51
Félreértés ne essék, én egyébként egyáltalán nem vagyok Szinetár-fan, az operarendezéseitől meg külön felmegy bennem a pumpa (tanulmány lehetne írni a Tannhauser-rendezés ostobaságairól). Csupán az ejtett gondolkodóba, hogy akik a Győriványi-kurzus ellen valamilyen módon felléptek, nem mind kicsinyes, korrupt, kurzuslovagok, hanem számos magas színvonalon álló, hiteles művész. A változtatásokra természetesen hosszú távon szükség van (hogy magas színvonalon játszhasson a színház, több külföldi vendégművész jöhessen), ugyanakkor, ismét szubjektív megítélés szerint, a jelenlegi színvonalat sem tartom azért kifejezetten tragikusnak (teszem azt pl. a Mihály András-féle érával összehasonlítva). Ezt abból kiindulva mondhatom, hogy a kilencvenes években rendszeresen jártam a Met-be és a Carnegie Hall-ba, tehát van összehasonlítási alapom. Emellett, változtatásokat egy intézményben szerintem csak team-munkában lehet levezényelni, és nehéz bármilyen színvonal elérése akkor, ha a társulat kórusban utálja a vezetőket, tehát amellett, hogy valaki kitűnő zenész (én készséggel elhiszem azoknak, akik Győriványiról ezt mondják), jó politikusi, diplomáciai, vezetői érzékkel is kell rendelkeznie, hogy ne álljon elő a \"kiselefánt a porcelánboltban\" szituáció, főleg, pedig fontos, hogy szövetségeseket szerezzen magának, amit tömeges karrierkivégzésekkel nehezen lehet elérni. Mondom, mégegyszer, nem pártolom az \"ellentábort\", pláne azok után, hogy Bándit levették a műsorról, ugyanakkor a fentiek a tárgyilagosság kedvéért kikívánkoztak belőlem.
Félreértés ne essék, én egyébként egyáltalán nem vagyok Szinetár-fan, az operarendezéseitől meg külön felmegy bennem a pumpa (tanulmány lehetne írni a Tannhauser-rendezés ostobaságairól). Csupán az ejtett gondolkodóba, hogy akik a Győriványi-kurzus ellen valamilyen módon felléptek, nem mind kicsinyes, korrupt, kurzuslovagok, hanem számos magas színvonalon álló, hiteles művész. A változtatásokra természetesen hosszú távon szükség van (hogy magas színvonalon játszhasson a színház, több külföldi vendégművész jöhessen), ugyanakkor, ismét szubjektív megítélés szerint, a jelenlegi színvonalat sem tartom azért kifejezetten tragikusnak (teszem azt pl. a Mihály András-féle érával összehasonlítva). Ezt abból kiindulva mondhatom, hogy a kilencvenes években rendszeresen jártam a Met-be és a Carnegie Hall-ba, tehát van összehasonlítási alapom. Emellett, változtatásokat egy intézményben szerintem csak team-munkában lehet levezényelni, és nehéz bármilyen színvonal elérése akkor, ha a társulat kórusban utálja a vezetőket, tehát amellett, hogy valaki kitűnő zenész (én készséggel elhiszem azoknak, akik Győriványiról ezt mondják), jó politikusi, diplomáciai, vezetői érzékkel is kell rendelkeznie, hogy ne álljon elő a \"kiselefánt a porcelánboltban\" szituáció, főleg, pedig fontos, hogy szövetségeseket szerezzen magának, amit tömeges karrierkivégzésekkel nehezen lehet elérni. Mondom, mégegyszer, nem pártolom az \"ellentábort\", pláne azok után, hogy Bándit levették a műsorról, ugyanakkor a fentiek a tárgyilagosság kedvéért kikívánkoztak belőlem.
1782 Búbánat 2003-10-02 13:52:57
Kétked. Onnan veszem, ahonnan a szereplőket és az időpontot is vettem: menj rá az Operissimo.com-ra, majd az opera houses – Italia – Venezia Gran Teatro La Fenice – 2004 január (február) –go útvonalon eljutsz oda, s már csak rá kell kattintanod a jan.23, 24, 25, 27,29, 30 és február 1-re, s a célnál vagy.
Kétked. Onnan veszem, ahonnan a szereplőket és az időpontot is vettem: menj rá az Operissimo.com-ra, majd az opera houses – Italia – Venezia Gran Teatro La Fenice – 2004 január (február) –go útvonalon eljutsz oda, s már csak rá kell kattintanod a jan.23, 24, 25, 27,29, 30 és február 1-re, s a célnál vagy.
1781 info 2003-10-02 13:27:13
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: HARANGOZÓ GYULA Funkció: balettigazgató Felelősség, befolyás, döntési kör: táncosok export-importja, turnészervezés, turnéra kiajánlás, fénykép-, hang- és videofelvétel készítése, hirdetés, büfé - fogadás megrendelés, felszerelési tárgyakról - kiegészítőkről gondoskodás stb. [u]A balettigazgató érdekeltségei[/u]: Amarillo Kft, Világsztárok Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: AMARILLO Művészeti és Kereskedelmi Kft (felszámolás alatt): Alapítva: 1992.03.11 Tevékenységi kör: – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Külkereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Egyéb nem bolti kiskereskedelem – Egyéb vegyes kiskereskedelem – Élelmiszer nagykereskedelem – Élelmiszer kiskereskedelem – Hirdetési tevékenység – Filmgyártás – Filmvetítés – Fényképészet, Videófelvétel – Növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés VILÁGSZTÁROK Produkciós, Művészeti menedzsment és Szolgáltató Kft: Alapítva: 1995.02.07 Tevékenységi kör: – Máshova nem sorolt termék ügynöki nagykereskedelme – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Fogyasztási cikk kölcsönzése – Könyv- és zeneműkiadás – Filmgyártás – Filmvetítés – Filmforgalmazás – Film- videógyártás – Film- videóterjesztés – Hangfelvételkészítés – Előadóművészeti tevékenység – Egyéb, korlátozottan igénybe vehető vendéglátás A Világsztárok Kft fennállása óta minden évben elérte, hogy az Operaház vállalkozásának csúcseseményéhez – a „Világsztárok az Operában” gálához, más néven a „Világsztárok Balettgálához – rendelkezésére bocsássa az Andrássy úti épületet. A gála az idén szeptember 13-án került megrendezésre. * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
[u]Vezető állású operai közalkalmazott üzleti érdekeltségei[/u]*: Név: HARANGOZÓ GYULA Funkció: balettigazgató Felelősség, befolyás, döntési kör: táncosok export-importja, turnészervezés, turnéra kiajánlás, fénykép-, hang- és videofelvétel készítése, hirdetés, büfé - fogadás megrendelés, felszerelési tárgyakról - kiegészítőkről gondoskodás stb. [u]A balettigazgató érdekeltségei[/u]: Amarillo Kft, Világsztárok Kft [u]A cégek főbb tevékenységi köre[/u]*: AMARILLO Művészeti és Kereskedelmi Kft (felszámolás alatt): Alapítva: 1992.03.11 Tevékenységi kör: – Ruházati és textil nagykereskedelem – Ruházati és textil kiskereskedelem – Külkereskedelem – Vegyes cikk nagykereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Egyéb nem bolti kiskereskedelem – Egyéb vegyes kiskereskedelem – Élelmiszer nagykereskedelem – Élelmiszer kiskereskedelem – Hirdetési tevékenység – Filmgyártás – Filmvetítés – Fényképészet, Videófelvétel – Növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés VILÁGSZTÁROK Produkciós, Művészeti menedzsment és Szolgáltató Kft: Alapítva: 1995.02.07 Tevékenységi kör: – Máshova nem sorolt termék ügynöki nagykereskedelme – Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem – Iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem – Fogyasztási cikk kölcsönzése – Könyv- és zeneműkiadás – Filmgyártás – Filmvetítés – Filmforgalmazás – Film- videógyártás – Film- videóterjesztés – Hangfelvételkészítés – Előadóművészeti tevékenység – Egyéb, korlátozottan igénybe vehető vendéglátás A Világsztárok Kft fennállása óta minden évben elérte, hogy az Operaház vállalkozásának csúcseseményéhez – a „Világsztárok az Operában” gálához, más néven a „Világsztárok Balettgálához – rendelkezésére bocsássa az Andrássy úti épületet. A gála az idén szeptember 13-án került megrendezésre. * Készült az Operaház honlapján (www.opera.hu) és a Cégjegyzékben található információk alapján.
1780 kétked 2003-10-02 13:12:51
Ugyanmár Búbánat. Honnan veszed, hogy Győriványi Velencében fog vezényelni. Legfeljebb itt a tóparton.
Ugyanmár Búbánat. Honnan veszed, hogy Győriványi Velencében fog vezényelni. Legfeljebb itt a tóparton.
1779 Mese 2003-10-02 12:19:25
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Bösendorfer zongora. Ez a zongora annyira javíthatatlan volt, hogy ha nincs egy áldozatos vállalkozó aki elszállítsa tán még ma is ott prosodna….
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Bösendorfer zongora. Ez a zongora annyira javíthatatlan volt, hogy ha nincs egy áldozatos vállalkozó aki elszállítsa tán még ma is ott prosodna….
1778 account 2003-10-02 10:03:22
Az Info által közzétettek önmagukért beszélnek. Kevésbé tetten érhetőek a befolyással való visszaélés (vagy finomabban mondva etikátlan viselkedés) körébe tartozó olyan ügyeskedések, amikor a vezető eléri, hogy barátai, ismerősei cégei jussanak előnyös megbízásokhoz. Az érdekeltségek feltárása nem egyszerű, a „jó kapcsolat” áttételeken keresztül érvényesül. Mindezt azért mondom, mert a fórumon sokat foglalkoztunk az operai háttérszolgáltatások minőségével és megoldásaival (ruhatár, büfé, nézőtéri nénikék.) Elhangzott az is, hogy ezeket a szolgáltatásokat az Opera hosszú évek óta ugyanazzal a külső vállalkozóval biztosítja. Ez a cég a Meduza Kft. Kíváncsi voltam, lehet-e bármilyen kapcsolatot találni felelős állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között. Nos, a Cégjegyzék alapján nincs közvetlen érdekeltség vezető állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között. A Cégjegyzék alapján viszont úgy tűnik, rokoni kapcsolaton és cégek áttételén keresztül egy vezető állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között nem zárható ki a gazdasági érdekközösség. Ez a vezető állású operai közalkalmazott Fülöp Attila(főtitkár, ügyvezető igazgató?). A Meduza Kft ügyvezetője: Csikesz Rezső [u]A személyek lánca a következő[/u]: Fülöp Attila (an.: Dr Tátrai Zsuzsanna), Fülöp Judit (an.: Dr Tátrai Zsuzsanna), Dr Csikesz Tamás, Csikesz Rezsőné/Csikesz Rezső. A felsorolt személyek közül a Cégjegyzék alapján Fülöp Attila és Fülöp Judit testvérek, Csikesz Rezsőné és Csikesz Rezső vélhetően házaspár. A Cégjegyzék alapján Dr Csikesz Tamás és Csikesz Rezső anyja neve nem azonos, viszont több cégben is együtt érdekeltek, minden bizonnyal jól ismerik egymást. (IIyen cég pl. a Csert-Bt, DFT Hungária Lapkiadó Kft.) [u]Az érdekeltségek legrövidebb lánca a következő[/u]: - Főtitkár (Fülöp Attila) - Fixart Bt (Beltag: Fülöp Attila, Kültag: Fülöp Zsuzsanna) - Esi Kornél KHT (Fülöp Zsuzsanna, Dr Csikesz Tamás) - Csert-Bt (Dr Csikesz Tamás, Csikesz Rezső, Csikesz Rezsőné) - Meduza Kft (Csikesz Rezső) A felállított kapcsolat nem jelenti, hogy a vezető állású közalkalmazott a Meduza Kft megbízásai érdekében bármikor is érvényesítette volna befolyását. Kétségtelen viszont, hogy ilyen egybeesés mellett az operai háttérszolgáltatásra alkalmas cég pártatlan, objektív kiválasztását nem lehet elvárni a főtitkár/ügyvezetőtől.
Az Info által közzétettek önmagukért beszélnek. Kevésbé tetten érhetőek a befolyással való visszaélés (vagy finomabban mondva etikátlan viselkedés) körébe tartozó olyan ügyeskedések, amikor a vezető eléri, hogy barátai, ismerősei cégei jussanak előnyös megbízásokhoz. Az érdekeltségek feltárása nem egyszerű, a „jó kapcsolat” áttételeken keresztül érvényesül. Mindezt azért mondom, mert a fórumon sokat foglalkoztunk az operai háttérszolgáltatások minőségével és megoldásaival (ruhatár, büfé, nézőtéri nénikék.) Elhangzott az is, hogy ezeket a szolgáltatásokat az Opera hosszú évek óta ugyanazzal a külső vállalkozóval biztosítja. Ez a cég a Meduza Kft. Kíváncsi voltam, lehet-e bármilyen kapcsolatot találni felelős állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között. Nos, a Cégjegyzék alapján nincs közvetlen érdekeltség vezető állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között. A Cégjegyzék alapján viszont úgy tűnik, rokoni kapcsolaton és cégek áttételén keresztül egy vezető állású operai közalkalmazott és a Meduza Kft között nem zárható ki a gazdasági érdekközösség. Ez a vezető állású operai közalkalmazott Fülöp Attila(főtitkár, ügyvezető igazgató?). A Meduza Kft ügyvezetője: Csikesz Rezső [u]A személyek lánca a következő[/u]: Fülöp Attila (an.: Dr Tátrai Zsuzsanna), Fülöp Judit (an.: Dr Tátrai Zsuzsanna), Dr Csikesz Tamás, Csikesz Rezsőné/Csikesz Rezső. A felsorolt személyek közül a Cégjegyzék alapján Fülöp Attila és Fülöp Judit testvérek, Csikesz Rezsőné és Csikesz Rezső vélhetően házaspár. A Cégjegyzék alapján Dr Csikesz Tamás és Csikesz Rezső anyja neve nem azonos, viszont több cégben is együtt érdekeltek, minden bizonnyal jól ismerik egymást. (IIyen cég pl. a Csert-Bt, DFT Hungária Lapkiadó Kft.) [u]Az érdekeltségek legrövidebb lánca a következő[/u]: - Főtitkár (Fülöp Attila) - Fixart Bt (Beltag: Fülöp Attila, Kültag: Fülöp Zsuzsanna) - Esi Kornél KHT (Fülöp Zsuzsanna, Dr Csikesz Tamás) - Csert-Bt (Dr Csikesz Tamás, Csikesz Rezső, Csikesz Rezsőné) - Meduza Kft (Csikesz Rezső) A felállított kapcsolat nem jelenti, hogy a vezető állású közalkalmazott a Meduza Kft megbízásai érdekében bármikor is érvényesítette volna befolyását. Kétségtelen viszont, hogy ilyen egybeesés mellett az operai háttérszolgáltatásra alkalmas cég pártatlan, objektív kiválasztását nem lehet elvárni a főtitkár/ügyvezetőtől.
1777 Búbánat 2003-10-02 09:48:59
Kedves WiseGentleman! Csak nem gondolod komolyan, hogy a HÁZ bennfentesei –egy-két tisztes kivételtől eltekintve – hozsannáznának Győriványiért! Másfél évvel kiakolbólítása után. S kiállnának mellette. Ehhez jellem kellene, ami sajnos manapság hiánycikk. Itt kemény érdekekről volt és van szó. S mint az élet más területén, itt is vannak vezérekegyéniségek, akik köré húzódik a nyáj. A csordaszellem is ismerős lehet mindnyájunknak. Vannak mozgatórugók és vannak ellenállások. Vonatkozik ez az újságírók nagy részére is. Tehát, a konzervatív gondolkozású emberek többségének nem feküdtek GY.R.GY-nek és Locsmándinak a meglévő begyepesedett rendszer felszámolására irányuló és megtett intézkedései, amelyeket meglehet drasztikusnak és minden átmenet és kompromisszumok nélküli lépéseknek tekintettek sokan, amelyek rendkívül sok érdeket sérthettek. De, a restaurációt követően még az előző irányítás jóvoltából többszörösére emelt költségvetési támogatás előnyeit természetesen most háborgás nélkül élvezik. Én most is azt mondom, hogy kár volt ezeknek a köröknek minden vélt vagy valós ürüggyel – ráadásul szerződést szegve jogtalanul - eltávolíttatniuk eddigi vezetőiket. Az idő kerekei hosszabb távon nem fordíthatóak vissza, előbb – utóbb szembesülniük kell azzal, hogy a fejlődés, az előbbre jutás igénye megköveteli az akkor leállított javító célzatú folyamatok újragondolását. Biztosan más eszközök is célravezethetőek lesznek, de a rend, az ésszerűség kereteinek megteremtése érdekében is muszáj lesz meg tenni azokat az elodázott intézkedéseket, amelyek akkora ellenállást váltottak ki a HÁZ dolgozóiban, művészeiben. Az a szerencséjük ezeknek az uraknak és hölgyeknek, hogy a másik oldal akkoriban nem élt olyan alávaló, megalázó, jogtalan módszerekkel velük szemben, mint amelyeket ők alkalmaztak hatalmuk (és ami ezzel jár) visszakaparintása érdekében… A feledékenység, a rövid távú gondolkozás, a pillanatnyi egyéni érdekek ugyan győzelemre vitték táborukat, de ne higgyék, hogy a most még szilárdan álló sátraikat, sátorfáikat nem fújhatja el a következő időkben egy bármely irányból érkező erőteljesebb légörvény. Homokba dugni a fejüket csak a struccok szoktak. De úgy látszik ennek a módszernek az emberek között is vannak követői...Ne dőlj be a látszatnak, az akkori hangadók ma ugyan csöndben vannak, és kivárnak. Várják a perek végkifejletét. De amint a helyzet számukra kedvezőtlenné válik, újra kezdődik minden. Csak azzal a különbséggel, hogy a másik fél is okult a történtekből, és sokkal felkészültebben fogja lereagálni a várhatóan bekövetkező eseményeket.
Kedves WiseGentleman! Csak nem gondolod komolyan, hogy a HÁZ bennfentesei –egy-két tisztes kivételtől eltekintve – hozsannáznának Győriványiért! Másfél évvel kiakolbólítása után. S kiállnának mellette. Ehhez jellem kellene, ami sajnos manapság hiánycikk. Itt kemény érdekekről volt és van szó. S mint az élet más területén, itt is vannak vezérekegyéniségek, akik köré húzódik a nyáj. A csordaszellem is ismerős lehet mindnyájunknak. Vannak mozgatórugók és vannak ellenállások. Vonatkozik ez az újságírók nagy részére is. Tehát, a konzervatív gondolkozású emberek többségének nem feküdtek GY.R.GY-nek és Locsmándinak a meglévő begyepesedett rendszer felszámolására irányuló és megtett intézkedései, amelyeket meglehet drasztikusnak és minden átmenet és kompromisszumok nélküli lépéseknek tekintettek sokan, amelyek rendkívül sok érdeket sérthettek. De, a restaurációt követően még az előző irányítás jóvoltából többszörösére emelt költségvetési támogatás előnyeit természetesen most háborgás nélkül élvezik. Én most is azt mondom, hogy kár volt ezeknek a köröknek minden vélt vagy valós ürüggyel – ráadásul szerződést szegve jogtalanul - eltávolíttatniuk eddigi vezetőiket. Az idő kerekei hosszabb távon nem fordíthatóak vissza, előbb – utóbb szembesülniük kell azzal, hogy a fejlődés, az előbbre jutás igénye megköveteli az akkor leállított javító célzatú folyamatok újragondolását. Biztosan más eszközök is célravezethetőek lesznek, de a rend, az ésszerűség kereteinek megteremtése érdekében is muszáj lesz meg tenni azokat az elodázott intézkedéseket, amelyek akkora ellenállást váltottak ki a HÁZ dolgozóiban, művészeiben. Az a szerencséjük ezeknek az uraknak és hölgyeknek, hogy a másik oldal akkoriban nem élt olyan alávaló, megalázó, jogtalan módszerekkel velük szemben, mint amelyeket ők alkalmaztak hatalmuk (és ami ezzel jár) visszakaparintása érdekében… A feledékenység, a rövid távú gondolkozás, a pillanatnyi egyéni érdekek ugyan győzelemre vitték táborukat, de ne higgyék, hogy a most még szilárdan álló sátraikat, sátorfáikat nem fújhatja el a következő időkben egy bármely irányból érkező erőteljesebb légörvény. Homokba dugni a fejüket csak a struccok szoktak. De úgy látszik ennek a módszernek az emberek között is vannak követői...Ne dőlj be a látszatnak, az akkori hangadók ma ugyan csöndben vannak, és kivárnak. Várják a perek végkifejletét. De amint a helyzet számukra kedvezőtlenné válik, újra kezdődik minden. Csak azzal a különbséggel, hogy a másik fél is okult a történtekből, és sokkal felkészültebben fogja lereagálni a várhatóan bekövetkező eseményeket.
1776 WiseGentleman 2003-10-02 01:53:02
Bocsánat, hogy eretnek kérdést vetek fel, de miért, Győriványi annyira tökéletes volt? Ahogy az interjúkat olvasom, és az operaházi egyszerű dolgozókkal beszédbe elegyedem, pont az ellenkezője derül ki.
Bocsánat, hogy eretnek kérdést vetek fel, de miért, Győriványi annyira tökéletes volt? Ahogy az interjúkat olvasom, és az operaházi egyszerű dolgozókkal beszédbe elegyedem, pont az ellenkezője derül ki.
1775 WiseGentleman 2003-10-02 01:50:03
Bocsánat, hogy eretnek kérdést vetek fel, de miért, Győriványi annyira tökéletes volt? Ahogy az interjúkat olvasom, és az operaházi egyszerű dolgozókkal beszédbe elegyedem, pont az ellenkezője derül ki.
Bocsánat, hogy eretnek kérdést vetek fel, de miért, Győriványi annyira tökéletes volt? Ahogy az interjúkat olvasom, és az operaházi egyszerű dolgozókkal beszédbe elegyedem, pont az ellenkezője derül ki.
