Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


2174 sphynx 2003-10-21 19:29:20
Ezt nevezem! Sherlock Holmes! De te nyakon csípted és lebuktattad a hazug gazemberét. (Mellesleg én is láttam GYRGY-t az éj leple alatt bemászni az egyik földszinti wc ablakán.)

2173 Szűcs 2003-10-21 19:13:05
Kicsit késve reagálnék egy hozzászólásra. podravka okt. 18-án bemásolt egy (vélhetőleg) Szinetár-véleményt: ...„nem tudom, Győriványi Ráth György mire alapozza kijelentését, mely szerint mi ugyanazt csináljuk 6,3 milliárdból, mint a korábbi, szánalmas költségvetésből. Be sem teszi hozzánk a lábát!”. (Magyar Nemzet, október 10.) GYRGY-vel készített interjúnkban az első kérdés-válasz: \"- Talán véletlen, talán nem, hogy pont az Operaházzal szemben ültünk le beszélgetni. Mikor jártál utoljára odabent? - Hivatalos személyként már régóta nem tettem be a lábam, hiszen semmilyen titulusom nincsen. Egy elbocsátott igazgató vagyok. Magánemberként viszont gyakran megfordulok, hiszen rendszeresen meghívnak premierekre, különböző előadásokra. Igyekszem figyelemmel kísérni az előadásokat.\" Amúgy a beszélgetés után is a Házba ment, Otellót nézni.

2172 karnagy 2003-10-21 17:47:07
Félreérthető voltam. Az örömteli, hogy ők nem énekelnek. Még örömtelibb lenne, ha ez a lista bővebb lenne - és mondjuk szakmai nyugdíjaznák fent nevezett művészeket. Vannak még tippjeim.

2171 Benő 2003-10-21 17:06:18
Karnagy úr, miért örömteli a nullások listája? Ez inkább elkeserítő! Azok az emberek az adófizatők pénzéből (a mi pénzünkből) kapják havi illetményüket. Egy teljes zenei évig (9-10hónap) semmit nem csinálnak és mégis fizetik őket! Hogyan lehetséges ez? Hogyan kaphatja meg egy közalkalmazott munka nélkül a fizetését?

2170 Megén 2003-10-21 14:36:38
Cintula, most nyugodtan és érhetően elmondom, hogy az olvasói levelekben felvetettem egy lehetőséget egy templomi hangverseny meglátogatására, ahol 1500.- Ft a belépődíj. Igen-igen rászorult gyermekeket patronáló szervezet rendezi a hangversenyt, ahol Sebestyén János, és Wiedemann Bernadett is fellép az agyoncikizett Kárászy Szilvián kívül. Lehet, hogy más fórumok iránt nem érdeklődsz, de úgy tűnik, hogy a többiek már olvasták. Mantuai meg vette a lapot és úgy gondolta, hogy lehet kedvenc énekest hallgatni, segíteni a rászorulókon, és egy kicsit lelket melengetni jó zenével és bizonyára jó közönség körében. Ez meg feldobhatja ezt a komor (Vilmos nélkül) társaságot. Ennyi. És még egyszer kérem, hogy a fellépő, önzetlen művészek érdekében ne vigyük ezt a témát nagyon alacsonyra.

2169 karnagy 2003-10-21 14:24:16
Ez mindenesetre örömteli. Csak az a baj, hogy kicsit rövid ez a O-ás lista...:)

2168 Dagobert II 2003-10-21 14:11:24
A 2003/2004-es szezonban egyetlen előadásra sem kitűzött (azaz 0 előadásszámú) közalkalmazott énekesek a következők: B. Nagy János Kincses Veronika Póka Balázs Szilfai Márta Szűcs Márta Forrás: www.opera.hu .

2167 Caligula 2003-10-21 12:27:45
Oh, Cintula, drága Malícica! Hagyjuk, fölösleges. Mellesleg nem buktam be ezt a TEÁOR dolgot. Kötelező bejelenteni a változást, csak nem teszik. Majd csak akkor, ha szükségük van rá. Erről ennyit. Ezek szerint a Múzsa Bt elmulasztott valamit. Viszont ez tényleg nem info hibája, megkövetem, ha elfogadja.

2166 cintula 2003-10-21 12:19:47
Pajti, 1) kinek nem inge nem veszi magára, 2) \"Megén\" barátunk beszélt egy felhívásról, ide azonban nem írt, 3) Megén\" kérdeztem hol itt a szöveg, Manutai egészségére ittam. És?

2165 Fekete Péter 2003-10-21 12:14:10
Hoppácska Caligula, bebuktad ezt a Teáor dolgot!

2164 Caligula 2003-10-21 12:07:31
Cintulának: Megén a másik fórumon írta, de Mantuai itt. Account: Természetesen a vezetőség tagja vagyok, most lebuktam. Biztosan az érdekeltségeimet akartam védeni. Természetesen puszi pajtások vagyunk Szinetárral, de az is lehet, hogy sógorok. Mindenesetre jól le vagyok pénzelve. Nem tűnik fel, hogy demagóg vagy???

2163 account 2003-10-21 11:52:27
Ez tetszik. Nem az a bukta, hogy a MÁO teljes vezérkara vélhetően nyakig ül(t) a dalszínház tevékenységéhez hasonló tevékenységi körben működő cégekben és egymás cégeit körbeszerződteti, hanem, hogy jó-e TEÁOR. Ami a 7499-et illeti. A Cégbíróságnál 01-06-510707 szám alatt nyilvántartott „Múzsa 96 Bt” egyetlen tevékenységet adott meg. Ez a „[u]7499[/u], Máshova nem sorolt gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás.” Igaz, volt számváltozás (is), de a TEÁOR-számok változása [u]nem visszamenőleges[/u] hatályú, vagyis a változás előtt bejegyzett cégadatok (pl tevékenység) érvényben maradnak. A változás az új számok hatálya után létesített cégekre vonatkozik. (A „Múzsa-96” jegyzett tőkéje 200.000Ft, ezt sem igazítják az éves inflációhoz.) Felajánlom a 2002ig érvényes adatokat tartalmazó jegyzékemet 1500 Ft-ért.

2162 cintula 2003-10-21 11:47:41
Te meg olyan szamár vagy még a lovadat is kinevezed... Mikor írt ide Megén a jótékonysági hangversenyről?

2161 Caligula 2003-10-21 11:29:24
Sóher vagy Cintula! 1. Írt. 2. Akitől a nevedet bitorlod, az humoros. Te nem vagy az, ne erőlködj.

2160 sphynx 2003-10-21 11:28:02
Ez az! Éljen Szinetár! Egész megkedveltem, mióta olvasom ezt a topikot. Petrovicsról is kérek véleményeket, mert ő még nem lopta be magát a szívembe.

2159 cintula 2003-10-21 11:08:53
Pajtikám, te ezen a topikon semmilyen 1500 forintokról nem írtál. Aki pedig közszereplést vállal, annak többieknél jobban kell viselnie a kritikát. Kárászi jótékonykodva sem fog ízlésesebben harangozni. Egészségedre, Mantuai!

2158 info 2003-10-21 10:56:06
Cg.: 01-06-510707

2157 Megén 2003-10-21 10:43:36
Cintula itt most bele kell szóljak: az egészet én indítottam el egy felhívással. Azt hittem, hogy a jó cél, az előadók vonzzák majd a zeneszeretőket. Most már kezd az egész rossz irányba menni. Tiszteljük meg legalább a művészeket azzal, hogy a nemes célukat nem visszük le piszkálódási szintre.

2156 Megén 2003-10-21 10:40:35
Egyébként igaz, ahogy úgy nézem valóban mások már a kódok. Át kell kódolni magát annak is aki ezzel foglalkznik.

2155 cintula 2003-10-21 10:39:01
Kárászira menjünk és még adakozzunk is, milyen menedzser vagy te Mantuai?

2154 cintula 2003-10-21 10:38:22
Ez az, info bebukta, most aztán kiderültek a dógok, hú-hú milyen égés... : -))

2153 Caligula 2003-10-21 10:35:03
Info, ezt most bebuktad. 7499-es TEÁOR kód nincs is. Pláne nem ilyen tevékenységi körökkel. Javaslom, szerezz be egy új TEÁOR-t. 2200-ért megszámítom neked :-)))

2152 judge 2003-10-21 10:31:03
Info, mi a forrás?

2151 info 2003-10-21 10:23:06
Máshova nem sorolt gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás ([u]7499[/u]) (Leblanc-, Ludány-, Hetesy vállalkozásoknál) Ide sorolandó a szolgáltatási tevékenységek széles köre, amelyeket általában kereskedelmi ügyfelek részére teljesítenek. Idetartoznak: -üzleti alkusz-tevékenységek, azaz kis- és közepes ügyletek vételi és értékesítési részének az előkészítése, beleértve a szakmai teendőket; -becsüsi tevékenységek, kivéve az ingatlannal és a biztosítással kapcsolatosakat; -gyorsíró, másoló és postázó tevékenységek, ideértve a gépírást és az egyéb titkári tevékenységeket, mint amilyen a szalagról, lemezről való átírás, a korrektúra-olvasás stb., a másolás, fénymásolás, és hasonló tevékenységek; borítékcímzés, pecsételés és postázás, címjegyzék összeállítás stb. beleértve a hirdetési anyagokét; -textíliák, ruházati cikkek, cipők, ékszerek, bútorok, belső dekorációk és más divatcikkek tervezése; -bemutatók és kiállítások megszervezése; -szerkesztői tevékenység; -árveréssel kapcsolatos tevékenységek; -fordítás és tolmácsolás; -rendezvényszervezés; -a mikrofilmtechnikához kapcsolódó tevékenységek; -vásárlói kuponnal kapcsolatos tevékenységek, telefonüzenetközvetítő tevékenységek; -a hobbi állatok törzskönyvezése és más kapcsolódó tevékenységek. -Ugyancsak idetartoznak az egyének részére ügynökségek által végzett tevékenységek, amelyek rendszerint kiterjednek a filmnél, színházi produkcióknál, vagy egyéb sport-, illetve szórakoztató műsoroknál való szerződés ügyintézésére, könyvek, színdarabok, művészeti munkák, fotók stb. kiadóknál, producereknél stb. való elhelyezésére.

2150 Tudatlan 2003-10-21 10:17:31
Köszi Topi! Igazán élvezetes volt a cikk, én az első előadást láttam, szerintem az még rosszabb volt.

2149 Mantuai herceg 2003-10-21 10:13:20
Info, ugye Rád is számíthatunk Kárászi Szilviék nov. 8-i konncertjén? A szervezők felülfizetést is elfogadnak. A jegy ára egyébként az IM Online/Céginfó két lekérdezett cégbírósági tételének áránál valamivel kevesebb.

2148 info 2003-10-21 10:03:13
[u]A közalkalmazotti adatai[/u]*: Név: HETESY Károly Funkció: színpadmester Mikor: 1974–től dolgozik az Operában. Felelősség: díszletépítés, díszletleszerelés, a színpad berendezése stb. [u]A közalkalmazott érdekeltségei[/u]*: BOAVI Kft, Muzsa-96 Bt Cégnév: BOAVI Kft, Alapítva: 1991.12.20. Tag: 1995.02.01 – 1999.01.01. Tevékenység (többek között) – Máshova nem sorolt gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás Cégnév: Muzsa-96 Szolgáltató Bt Alapítva: 1996.01.04. Tag: 1996.01.04. - ... A Cég tevékenységeMáshova nem sorolt egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás * Készült az Operaház évkönyvei és a Cégjegyzék alapján.

2147 info 2003-10-21 10:01:41
[u]A közalkalmazott adatai[/u]*: Név: LUDÁNYI Péter Funkció: színpadmester Mikor: 1979-től dolgozik az Operaházban. Felelősség: díszletépítés, díszletleszerelés, a színpad berendezése stb. [u]A közalkalmazott érdekeltségei[/u]*: BOAVI Kft, CE Bróker Kft, PEZO Bt Cégnév: BOAVI Kft Alapítva: 1991.12.20. Tag: 1995.02.01. – 1999.01.01. Tevékenység (többek között): – Máshova nem sorolt gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás. Cégnév: CE Bróker Pénzügyi Tanácsadó Kft Alapítva: 2002.06.11. Tag: 2002.06.17. - ... a Cég tevékenysége: – Értékpapír-ügynöki tevékenység Cégnév: PEZO, Vendéglátóipari, Kereskedelmi Szolgáltató Bt Alapítva: 1995.11.28. Törölve: 1996.04.04. TevékenységRuházati és textil kiskereskedelemVas, műszaki, üvegáru kiskereskedelemEgyéb vegyes kiskereskedelemÉttermi vendéglátás * Készült az Operaház évkönyvei és a Cégjegyzék alapján.

2146 info 2003-10-21 09:59:50
[u]A közalkalmazotti adatai[/u]*: Név: LEBLANC Csaba Funkció: világítási főfelügyelő Mikor: 1975-től dolgozik az Operaházban. Felelősség: világító berendezések működtetése, felügyelete) stb. [u]A közalkalmazott érdekeltsége[/u]*: Sándor Bt Cégnév: SÁNDOR Színháztechnikai és Szolgáltató Bt Alapítva: 1996.01.31. Tag: 1996.06.31. - ... A Cég tevékenységeSzakmai tervezés, tanácsadásMáshova nem sorolt gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatásMáshova nem sorolt egyéb szórakoztató tevékenységEgyéb művészeti tevékenységFodrászat, szépségápolás * Készült az Operaház évkönyvei és a Cégjegyzék alapján.

2145 Mantuai herceg 2003-10-21 09:28:29
Radics: \" Bűvös erő volt e virágban\" - ami a Halottak napját illeti. Romákon, szájjal-lábbal festők adakozásán túl vagyok. Szóval látlak a koncerten? Szívesen beszélgetek ott Fekete Petivel is. De ahogy olvasom a sok MÁO-s Jágót és Biberachot, nem kapjátok meg Sarastro szerepét (sem).

2144 czacziki 2003-10-21 09:18:52
[url]http://www.momus.hu/article.php?id=1346&category=48;egészét tekintve rossz ízlésű, hihetetlenül gagyi előadás, néhány remek énekesi megvillanással[/url] (té.pé: A légycsapó esete a hollóval - a Hunyadi László második előadása)

2143 Topi 2003-10-21 09:11:31
Tudatlan! Menj le 10.20-i beírással Podravka szövegére, s ott kattints rá a vastag betűs \"Hunyadi László \" szövegre Üdv.

2142 Tudatlan 2003-10-21 08:59:06
Segítsetek!Hol találom meg a Hunyadi kritikát?nagyon szeretném elolvasni az egészet.

2141 cintula 2003-10-21 08:51:20
:- ))

2140 Fekete Péter 2003-10-21 08:30:22
Hé Mantuai, lemaradtam a fekete listáról!! Figyelj, adjon (ne 1500-at!!) 150.000et minden mesterművész! Egy havi nettó díjuk felét igazán felajánlhatják szegény gyerekeknek. Nem? Légyszi, szóljál már nekik!

2139 yeti 2003-10-20 23:03:12
Erről a Szinetár-féle 15 percről senkinek nem ugrik be Andy Warhol? Úgy látszik, ennyi időre nálunk is mindenki híres lehet :-)

2138 Radics 2003-10-20 22:17:11
Mantuai, gyerek, kutya, öregember -ez mindig beválik. Te adakozol? Én most a roma esélyegyenlőségieknek adok ha nem haragszol. Ja és közeledik Halottak napja, ne spórolj a virágon, nagyon romlott lélekre vallana.

2137 Mantuai herceg 2003-10-20 22:13:23
Papa, nem akarsz inkább nov. 8-án hangversenyre menni a rászoruló gyerekek javára; Csak 1500 Ft. Ez semmi egy \"papának\"!

2136 papa 2003-10-20 20:31:09
Örömmel nyugtázom, hogy Kincses Veronika művésznőnek nem kell izgulnia a nyugdíjas évei miatt, vannak cégei, van pécsett professzori állása, mesterművész díj, szóval rendesen jön a konyhára. Csak azt nem értem az ilyen kiváló művésznek miért kell minden áron az operai közalkalmazotti állásba is kapaszkodnia. Morál, jó ízlés, a jövő generációjáért aggódás hol van ilyenkor?

2135 Mantuai herceg 2003-10-20 17:05:52
Zéhá,Aktuű, baracska, vadászkürt, énekes, laki, dani,cintula, dagobertII, cabernet, szanyi, cincogi, Radics! E sok név persze keveseket takar, de kérdezem TőleteK: nem-akartok 1500 forintért jótékonykodni a november 8-i koncerten a rászoruló gyerekek érdekében? Hogy valami pozitív érzés is kijöjjön belőletek, s ne csak zsörtölődjetek! Nemcsak a gyerekeknek, hanem lelketeknek is jót tesz egy kis karitatív megnyilvánulás. Remélem erre is képesek vagytok, a gyerekek ugyan nem MÁO, de igazán ők a rászorulók. A jegy ára havi internet-előfizetésetek kb 10 százaléka. ( Kivéve, ha potyáztok. Ha igen, annál inkább. ) Megén tudja az elérhetőséget, kövessétek többünk példáját. Please.

2134 Mantuai herceg 2003-10-20 16:59:44
Sesto, fantasztikus vagy, köszönöm a Sárdi-infókat!

2133 cincogi 2003-10-20 16:09:24
És Szinetár aululmúlja Szinetárt! ....”végeredmény egy sokrétű, egymással nehezen összepárosítható kulturális síkokból, stílusokból álló, egészét tekintve rossz ízlésű, hihetetlenül gagyi előadás”.... (Hunyadiról, Té.Pé.)

2132 Sándor cár 2003-10-20 15:46:22
Ez a tapsmérés bődületes. Még az is lehet, hogy a fiúk digitálisnak rögzítik a tapsokat, és bizonyíttékként bármikor be tudják mutatni. Vagy ezelet is mellékelik a pályázatokhoz.

2131 cintula 2003-10-20 15:24:34
Szerintem ez nem olyan. Times cikke jobb. (Szinetár überolja Szinetárt.)

2130 Marketing 2003-10-20 15:13:42
Ez olyan, mint a régi vicc a karbantartók és a marketingosztály közötti focimeccsről. A karbantartók nagyon elpáholták a marketingeseket, mire a faliújságon a következő hirdetés jelent meg: Házi focibajnokságunkban a Karbantartók csapata mindössze egy győzelemmel zárta a tornát, míg a Marketingesek nagy csatában a második helyet szerezték meg.

2129 The Times 2003-10-20 15:05:11
A budapesti színházi életben szinte egyedülállóan valamennyi előadásunkat megtartottuk, az utolsó évadban 312-t – nagy sikerrel. Előadásaink végén nem ritka a 10-12 perces ünneplés.” A fenti sorokat -meg nem erősített hírek szerint- az Operaház főigazgatója vetette volna papírra, 1999. szeptember 28-án. Amint látjuk 1999-ban az előadások végén „nem ritka a 10-12 perces ünneplés”. \"Nem ritka” és „10-12 perc”. Magyarra fordítva a Szinetár-féle nyelvezetet mindez annyit tesz: az ünneplés általában 8 perc , de előfordul, hogy 11. Ritka belső motívumfejlesztésnek vagyunk hát tanui: 1999-ban még nem ritka, 2003-ban rendszeres, 1999-ban még átlag 11, 2003-ban pontosan 15 perc, amit ráadásul „munkatársak mérnek.” Hát ha a munkatársai mérik, akkor az biztosan úgy van. Pedig már arra gondoltunk, milyen szépen kanyarintja felfele a sikerszámokat a nagy mesemondó. Vagy elfelejti saját paneljeit. Vagy beütött az ÁFA meg az infláció. Vagy elromlott az óra. (Legalább 1999-ben igazat mondott?)

2128 karnagy 2003-10-20 14:36:29
A taps nem kizárólagos mérője egy előadás nívójának. Voltam olyan - magas színvonalú - előadásokon, melyen az Erkel Színház nyugdíjas bérletes közönsége (de lehet, hogy Vasutas-bérlet volt) kb. 3 percig tapsolt. És láttam olyan kritikán aluli Háryt, ahol a gyerekek szétverték a házat. Szóval, jó lenne, ha Szinetár uram nem a taps hosszán méricskélné nívótlan rendezése minőségét és sikerét.

2127 szanyi 2003-10-20 14:30:12
Szinetár egy idő óta kis elemeket ismétel. Paneleket koptat. Ilyen a tizenöt perces taps, a minek vendégművész Modénából, a nyolcszáz ember kérte őtet stb. Aggasztó az állapotában, ahogy ezeket paneleket fejleszti, mintha nem emlékezne hogyan is adta elő korábban. A tizenöt perces tapsot először tavaly a Sevellait lehúzó Fodor-kritika után alkalmazta mondván, nincs baj azzal az előadással, amelyik után 15 percig tapsol a közönség. A 15 perces motívum átalakult az ügyelők által rendszeresen mért eredménnyé, és mostanság lépten-nyomon ezzel hozakodik elő Szinetár. (A Sevillai után egy alkalommal tényleg mértek egy hosszú tapsot, a többi nem igaz.)

2126 cabernet 2003-10-20 12:58:48
Szinetár majd erre is azt mondja, hogy őrült siker, 15 perces tapsot stopperolnak.

2125 podravka 2003-10-20 12:19:31
Tóth Péter [url]http://www.momus.hu/article.php?id=1346&category=48;Hunyadi kritikája[/url] baromi jó!!!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.