Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


3074 Zsolt 2003-11-20 11:57:23
Minek? Van nekünk! : [url]http://www.lap.szinhaz.hu/html/2003aprilis/plussmaci.shtml;PLÜSSMACI VISSZAVÁG[/url]

3073 Szilgyo 2003-11-20 11:42:35
[url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=144404&DocID=125766#125766;Ez kellene nekünk is![/url]

3072 babilon 2003-11-20 10:13:51
Meglep a Budapest Concert Orchestra név Sümegi lemezen. Ők legfeljebb New Budapest Concert Orchestra lehetnek, tekintettel arra, hogy BCO név alatt már volt bejegyezett magyar zenekar. Bartók 1938-ban eljátszotta velük a II. zongoraversenyt, erről felvétel is van Ernest Ansermet-vel.

3071 cintula 2003-11-20 10:12:37
Előzetes és folyamatos műszaki-technikai kontroll ott ahol semmit semmi sem megy folyamatosan? Hol élsz Búbánat? Tervezni és ellenőrizni az olyan izé... Majd ha jönnek a mecénások, a függöny is felmegy.

3070 Dezső 2003-11-20 09:45:28
MÁV Szimf. Zenekar hála Istennek rálépett a Bti Filh. Társ. Zenekarának útjára: Szépen lefordították nevüket külföldire, és gondosan ügyeltek arra, hogy a nevük ne legyen a magyar név fordítása, viszont a két zenekar jól összekeverhető legyen. BPO, Budapest Philharmonic Orchestra (=Bti Filh. Társ. Z.kar) BCO, Budapest Concert Orchestra (=MÁV Szimf. Z.kar). A BCO olcsóbb mint BPO, de még nem jobb nála. A lemezt kis pénzből kellett csinálni. Ha jó magyar zenekart akartak volna, akkor Kocsisékat hívják.

3069 Búbánat 2003-11-20 09:02:59
Szegény, szegény Operaház. Még az ág is húzza, pontosbbban a függönyt is hiába huzogatták (az első szünet végén) tegnap este, csak nem sikerült felhúzni. Végülis, vagy húsz percnyi türelmetlen várakozás után a függöny előtt egy úr bejelentette a műszaki problémát a technika ördögére hivatkozva. Aztán nagysokára felment a függöny, s folytatódhatódott az előadás. Elég nagy blmamázs volt. Későb már csak a vasfüggönynek volt funkciója az óvatosság elve alapján. Szóval, a megemelt apanázsból jó lenne, időnként karbantartásra is valamit félretenni. Nem beszélve az előzetes és folyamatos műszaki-technikai kontrollokról.

3068 Tudatlan 2003-11-20 08:49:36
Sümegivel kapcsolatban: a MÁO zenekara olyan árat szabott hogy nem lehetett megfizetni, ezért lett MÁV, visszakoztak volna a potyerások de már későn. Bizony a MÁV is tud jó lenni! Ezt magától Sümitől hallottam.Egyébként szerintem is világszínvonalú a hangja, az értelmi képességeiről pedig nem ildomos beszélni, nem atomkutató. ÉNEKES.

3067 zti 2003-11-19 21:09:30
Teltházas filharmóniai hangversenyek az Erkel színházban. (1914.) „A Berliner Tageblatt egyik okt. számának hirdetései között, ugyanott, ahol oldalszámra sötétednek a csatában elesettek gyászjelentései, jó néhány oldalt tettek ki a tervbe vett hangversenyek hirdetései. Kemény elszántság, mindenen való felülkerekedés dacos öntudata érzik ki a hirdetések tömkelegéből. Száz meg százezer testvér, apa, fiú lövőárkokban, sáncokban, várakban, hajókon, idegen országok területén verekedik, vérét ömleszti, ezalatt odahaza egyetlen csavarnak, szegnek sem szabad kihullni a nagy gépezetből. A komoly napokat munkában töltik az otthonmaradottak, dolgoznak a harcolók helyett is, orfeumok, mulatóhelyek üresek, léha mulatsággal, pénzfecsérléssel tölteni az időt mindenki ellen való vétek, de a művészet az hozzátartozik – érzésük szerint – a mindennapi élethez (nem luxus, szükséglet) éppen úgy, mint az alvás, ruha, tisztálkodás, mint a szén, cukor, vasút, kövezet, világítás. Ez Berlin. Budapest az más. Máskor bosszantó mód torlódik hangversenyre hangverseny. Nem gyászoljuk halottainkat mi sem mélyebben, komolyabban, mint a németek, de élni nem tudunk. Ha a filharmóniai társaság hetenként nem hangversenyezne, a zenekultúrába belekóstolt pesti ember tökéletesen meg lenne fosztva a muzsikától. Kétszeresen fontos most a filharmonikusok szereplése. Zaklatott nappalainkra boldog esték fátylát teregeti, hetenként legalább egyszer visszaálmodhatjuk a békés időket. A Népopera óriási nézőtere megtelik minden péntek este közönséggel. ....” (1914. november)

3066 Megén 2003-11-19 17:21:48
Oscar is tudja......

3065 kalahari 2003-11-19 16:58:44
Szerintem nem csak ő tudja. Lenne tippem, de nem mondom.

3064 Megén 2003-11-19 16:53:05
Búbánat, ez olyan képszerű volt, hogy szerintem Te tudod azt is, hogy melyik típusnál kire gondoltál?!

3063 Búbánat 2003-11-19 16:28:56
Kicsit off: Kétféle művészfélét ismerek. A (magyar) ember már csak olyan, kell, hogy valakit kiemeljen, sztároljon. S ha csak közepes képességűek közül választhat, akkor azok közül választ magának csillagocskákat. Akkor jövünk igazán kellemes zavarba, amikor az illető nem hagyja magát mások tenyerén hordoztatni: „nem szorulok rá.” Ugyanis, aki az átlagból az önerejéből, tehetségével, szorgalmával képes kiemelkedni, az már nem kér az ajnározásból. Tisztában van saját képességeivel, értékeivel, és szerényen örül a tapsoknak, a dicséreteknek, a jó kritikáknak, a várt kitüntetéseknek, elismeréseknek, lemezeknek, videóknak, külföldi felkéréseknek. Elindul egy – a szó jó értelmében vett – ígéretes karrier. Ennek örülnünk kell, de nem kell az udvartartásába szegődnünk. Sztárolásra már nincs szüksége. A siker állandósul(hat)…Vele együtt örülhetünk magunk is. Drukkolhatunk neki tisztes távolból. A közvetlen közelség ugyanis sokszor csalódásokhoz vezethet…Visszazökkentheti mindkét felet a józan racionalizmusba. S most törhetjük a fejünket, hogy ki legyen a következő „áldozat”, aki nem akar magasabbra törni, neki pontosan megfelel az, hogy valakik rá felfigyeltek, és éltetik. A kellő tömjénezés megteszi a hatást, ebből egy darabig „megélhet”, s általa ideig-óráig tündökölhet (hagyjuk most, hogy megérdemelten vagy sem). Ő kielégül ebben a várakozásban és tartásban. Biztosan létezik még több típus, vannak öszvérek is. Vannak kényszerpályán mozgók, vannak kényszer megoldások. Kérdés, hogy nálunk hogyan alakul(t)nak ezek a besorolások, tipizálások…Mennyire segíti vagy nem segíti a pályája kezdetén, majd a feltörekvő szakaszában, később a zeniten és azon túl őt a közönség szeretete vagy ellenszenve, esetleg közömbössége. És hogyan, mennyire kap – ha kap egyáltalán – törődést, odafigyelést, támogatást, szeretetett az őt foglalkoztató anyaintézménytől, annak vezetőitől. Azonban, végső soron a közönség ás a jó szemű menedzserek ítélete a mérvadó. Ők törnek pálcát felette, illetve ők tesznek képletesen babérkoszorút is a fejére. Reménykedem, hogy ez utóbbi cselekedet lesz egyre gyakoribb nálunk, s nem kell utólag szégyenpírt viselnie sem a kiválasztott művészfélének, sem nekünk, az őt éltetőinek, hódolóinak, mecénásainak. És az idő is mindent a helyére tesz, csak legyen időnk kivárni...

3062 Topi 2003-11-19 15:15:28
Én \"csak\" a hangját, a színészi játékát kapom Sümegi Eszternek, amivel maximálisan meg is vagyok elégedve. Láttam jópárszor, jópár szerepben, de egyet nem nagyon láttam, hogy a súgólyukat leste volna, mindig tökéletesen felkészülten, remek formában, igazi élményt nyújtott. Akkor azért a memóriájával talán túl sok baj nem lehet. Az, hogy filozófiai értekezéseket nem ír, megbocsátandó, de így azért még vannak mások is az operaházban. Nemde?

3061 Megén 2003-11-19 14:41:10
Vadászkürt, hallgatod, vagy fújod?

3060 Fityisz 2003-11-19 14:23:40
Mai aforizmák: Muzsikus muzsikusnak farkasa. Állami muzsik állami muzsiknak is farkasa. Ha van zsozsó, akad hang is. Ha van sok suska, attól még nincs hang. Itt tartunk....

3059 vadászkürt 2003-11-19 14:21:02
Mi az hogy a fúvósok rosszak? A hegedűt meg a csellót kéne végre kipucálni!!!

3058 Caligula 2003-11-19 14:11:09
Az, de szerencsére nem fáj. És még senki sem halt bele. :-(

3057 zizi 2003-11-19 14:08:07
Hazaszeretet az aztán buzog bennem, leginkább amikor újságírók is vannak a közelben, akkor majd szétvet. Viszont ha nem hallja a sajtó, akkor meg csak a pénz érdekel. Ez valami betegség?

3056 pattaya 2003-11-19 14:04:39
Hülye vagy Jack! Az a Horthy-fasiszta-tőkés-Klébeszberg idején volt hogy minden énekest egy kalap alá vehettek és megreguláztak. Azok az idők elmúltak. Duplázás, triplázás, beugrás –nemrég még ebből lehetett igazán jól keresni.

3055 cintula 2003-11-19 14:02:08
Szanyikám, te csak ne nyúkálj a szervhez, ez itt nem a balettiroda!

3054 Megén 2003-11-19 14:01:16
Ki száll be?

3053 szanyi 2003-11-19 14:00:08
A II. emeleti WC-be ócsóért megszervezem.

3052 Megén 2003-11-19 14:00:07
És a hazaszeretet? Forintért már nincs nóta?

3051 zizi 2003-11-19 13:57:59
Mi? Hogy? Milyen nyelv van beszélve? Csak a dollár zizigését értem!!

3050 Megén 2003-11-19 13:57:20
Mikor és hol hallható így együtt?

3049 szanyi 2003-11-19 13:56:31
Három tenor? Albert-Kecskés-Kúnsági. Világszám!!

3048 Megén 2003-11-19 13:55:01
Szeretném és a dalodat hallgatni, Zizi?

3047 zizi 2003-11-19 13:53:55
Sóherek, én mindennap világsztárt hallgatok a fürdőszobában...

3046 cintula 2003-11-19 13:52:21
Jucikám, nem sokáig áll neki a zászló, bukott ember, te se fektess bele! **

3045 Selyem 2003-11-19 13:49:50
Zizi! Három tenor, négy tenor...... Nekem egy is elég lenne, ha végre hallhatnánk!

3044 Caligula 2003-11-19 13:49:44
Mily szerencse, hogy Megén nem fizet, ez meg nem hangos fórum :-))) Szinetárnak én nem kellenék szerintem, de hidd el, van az a pénz :-)

3043 Juci 2003-11-19 13:48:54
Szinetár nótáját nem tudnátok elhúzni?

3042 zizi 2003-11-19 13:47:26
Megén, nem vagy abban a helyzetben, hogy diktálj. Fizetsz vagy nem énekelek...

3041 cintula 2003-11-19 13:46:11
Caligula, Szinetárból mennyiér csinálnál világsztárt?

3040 Megén 2003-11-19 13:44:33
Ez nem az a kategória, hogy: ..........és ha megfizetem?

3039 zizi 2003-11-19 13:43:50
Ha van elég pénzed...

3038 Megén 2003-11-19 13:40:31
Zizi, szeretnél az egyikük lenni?

3037 Megén 2003-11-19 13:38:14
Teheti, mert állami.......

3036 Fityisz 2003-11-19 13:34:17
A MÁV zenekar dinamikus, kíválóan képzett muzsikusokból áll. Ugyanez a MÁO zenekaráról már jóval kevésbé mondható el, a fúvósoktól például különösen kell tartania a közönségnek. Emellett nem lehet mindent lenyúlni. Szolidaritás!!! Leben und leben lassen. Jöhet még nívós potyerásra fény, s akkor - ha színvonalas - a MÁV zkr.-ben találhatja magát. Ezért se tessék a másik államit simpfelni....

3035 aktuű 2003-11-19 13:16:28
A menedzsment túltette magát azon a problémán, hogy a kevésbé kelendő bérletek tulajdonosai esetleg becsapva érezhetik magukat, hiszen az előadásokra most 50%kal olcsóbban is megkapnák a jegyet. Jó, ez egy döntés. De ha már ezt így megcsinálták, miért nem bővítik rugalmasan az akciót? Látja a vezetés, hogy pl november végéig van négy előadás ami kong az ürességtől. Vásárlóra vár 1364, 1394, 803 meg 1088 jegy a Don Pasqualékra, Zorbára, Hamupipőkére. Miért nem csinálnak valami ösztönző akciót? Miért nem hirdetnek gyorsan? Miért jobb az üres nézőtér mint akár egy 40-50-60%kos árengedmény? Nem az a cél, hogy az előadásokat megnézzék, hogy közönség legyen?

3034 Jack 2003-11-19 12:55:14
Nem idevág, csak eszembe jut az egyik szerény, kedves, szeretetreméltó énekesnőnk. Ő nem pénzéhes. Adandó alkalommal viszont úgy megvágta a színházat amikor beugrásra kérték, hogy arról kódult. Kódult egymilliót fél estéért.

3033 Caligula 2003-11-19 12:40:18
Elég lóvéval bárkiből. Várom a lóvét és a jelentkezőket :-)))

3032 megő 2003-11-19 12:35:41
Elég lóvéd van akkor még a MÁV zenekaból is világsztárt csinálhatsz.

3031 Zsolt 2003-11-19 12:30:51
[url]http://www.allspirit.co.uk/blood.html;I am in love and blood and fire[/url]

3030 cintula 2003-11-19 12:24:25
XY világsztár, magyar állami közalkalmazott. Ez jól hangzik! :-)

3029 rino 2003-11-19 12:19:21
Akkor lehet hogy az 50%os MÁV igazolvány az ő kabalája azért ragaszkodik annyira a közalkalmazottsághoz.

3028 Caligula 2003-11-19 12:08:16
Nem ismerem \"Sümi\"-t, nemtom pénzéhes potyerás-e. Viszont biztosra veszem, hogy az opera zenekara többet kért volna. Még az is meglehet, hogy erről a T.Zenészek nem is tudtak volna, csak a \"szokásos\" gázsiért ültek volna be. Node nem ők játszottak végül, hanem a MÁV. És mi van akkor, ha ők jobbak? Nehéz elviselni?

3027 zizi 2003-11-19 12:05:10
a három tenor az ám valami, ennél már csak a négy tenor lehet jobb

3026 Megén 2003-11-19 11:57:25
Nem \"fekete ló\", csak nem sztárolják őket úgy, mint akár a BFZ-t, akár a NFZ-t. Aztán meglepődnek, amikor a három tenorral lépnek fel stb.

3025 cintula 2003-11-19 11:53:44
Sümi is pénzéhes potyerás?





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.