3124 WiseGentleman 2003-11-22 21:50:39
Ez már politika lenne, ami a jelen fórumban elkerülendő, ugyanakkor a nyugati országokban például az életkor nem játszhat szerepet egy állás betöltésében (állásinterjú során is tilos megkérdezni), mert a kor szerinti diszkriminációt - csakúgy, mint a nem, faj, vagy vallás szerintit - a törvény igen erősen szankcionálja. Magyarországon is egyre inkább figyelmet fordítanak a középkorúak elhelyezkedési problémáira életkor szerinti diszkrimináció miatt. De függetlenül a jogi kritériumoktól, szerintem az egyedüli értékmérő, hogyha az illető magas színvonalon be tudja tölteni a feladatát, akkor csupán a kora miatt nem szabad elküldeni.
Ez már politika lenne, ami a jelen fórumban elkerülendő, ugyanakkor a nyugati országokban például az életkor nem játszhat szerepet egy állás betöltésében (állásinterjú során is tilos megkérdezni), mert a kor szerinti diszkriminációt - csakúgy, mint a nem, faj, vagy vallás szerintit - a törvény igen erősen szankcionálja. Magyarországon is egyre inkább figyelmet fordítanak a középkorúak elhelyezkedési problémáira életkor szerinti diszkrimináció miatt. De függetlenül a jogi kritériumoktól, szerintem az egyedüli értékmérő, hogyha az illető magas színvonalon be tudja tölteni a feladatát, akkor csupán a kora miatt nem szabad elküldeni.
3123 Jefferson 2003-11-22 20:47:59
Az életkor szerinti megkülönböztetés lehet, hogy tilos, de akkor nem lehetne az idős emberekről meg a nyugdíjasokról se beszélni. (Éppen tegnap kaptam egy kék színű szórólapot a hatalmon lévő kékcédulásoktól amit a nyugdíjasokhoz és idős emberekhez címeztek.) A fiatalításról se lehetne beszélni a munkahelyeken mert az is megkülönböztetés. Egyébként röviddel azután hogy a G. miniszter(74) Szinetárnak(72) adta évre az irányítást a főig. bejelentette a fiatalítást és rögtön maga mellé vette Petrovicsot 73). Mi ehhez képest egy 60 éves ember alkalmazása? Fiatalítás.
Az életkor szerinti megkülönböztetés lehet, hogy tilos, de akkor nem lehetne az idős emberekről meg a nyugdíjasokról se beszélni. (Éppen tegnap kaptam egy kék színű szórólapot a hatalmon lévő kékcédulásoktól amit a nyugdíjasokhoz és idős emberekhez címeztek.) A fiatalításról se lehetne beszélni a munkahelyeken mert az is megkülönböztetés. Egyébként röviddel azután hogy a G. miniszter(74) Szinetárnak(72) adta évre az irányítást a főig. bejelentette a fiatalítást és rögtön maga mellé vette Petrovicsot 73). Mi ehhez képest egy 60 éves ember alkalmazása? Fiatalítás.
3122 Radics 2003-11-22 18:08:56
Wise, a politikailag inkorrekt gondolat fogalmáról hol beszél az Alkotmány (természetesen a magyar A.ra gondolok!)? Én úgy tudom nálunk a \"hátrányos\" megkülönböztés az ami tilos, de még nem előírás a sunyi beszéd, vagyis a mindenki éltal értett nevek helyett eufémistásokodó körülírás alkalmazása. Mondd Wise, te a vendéglőben romapecsnényét rendelsz?
Wise, a politikailag inkorrekt gondolat fogalmáról hol beszél az Alkotmány (természetesen a magyar A.ra gondolok!)? Én úgy tudom nálunk a \"hátrányos\" megkülönböztés az ami tilos, de még nem előírás a sunyi beszéd, vagyis a mindenki éltal értett nevek helyett eufémistásokodó körülírás alkalmazása. Mondd Wise, te a vendéglőben romapecsnényét rendelsz?
3121 WiseGentleman 2003-11-22 14:47:58
Hogyne tudnám mérni, birtokomban van az egyedüli hiteles, kalibrált qualitymeter (patent pending) :)
Hogyne tudnám mérni, birtokomban van az egyedüli hiteles, kalibrált qualitymeter (patent pending) :)
3120 Józsi 2003-11-22 10:35:56
Wise, minőséget te hallod vagy mérni is tudod?
Wise, minőséget te hallod vagy mérni is tudod?
3119 Axakov 2003-11-22 09:19:42
A magyar kultúrát a brit közönségnek bemutató eseménysorozat keretében nagy-britanniai vendégszereplésre készül a Győri Balett. Az együttes a londoni Queen Elisabeth Hallban két előadásban viszi színre a Purim, avagy a sorsvetés című tánckompozíciót november 30-án. Az Operaház balettegyüttese mikor lép fel a QEH-ban?
A magyar kultúrát a brit közönségnek bemutató eseménysorozat keretében nagy-britanniai vendégszereplésre készül a Győri Balett. Az együttes a londoni Queen Elisabeth Hallban két előadásban viszi színre a Purim, avagy a sorsvetés című tánckompozíciót november 30-án. Az Operaház balettegyüttese mikor lép fel a QEH-ban?
3118 WiseGentleman 2003-11-21 21:13:52
Mellesleg, bocs, Radics, de az \"ageism\" eléggé politikailag inkorrekt gondolat. Csak azért, mert valaki hatvan éves, már temessék el? A minőség a fontos...
Mellesleg, bocs, Radics, de az \"ageism\" eléggé politikailag inkorrekt gondolat. Csak azért, mert valaki hatvan éves, már temessék el? A minőség a fontos...
3117 WiseGentleman 2003-11-21 20:51:17
Azt hiszem, mással nem dobhatom fel a diskurzus színvonalát, mint, hogy idézem a nekem küldött brosúrát, szerintem nálunk is ezt lehetne megvalósítani, és akkor hozzánk is jönne az Operába José Cura, Plácido Domingo, vagy Deborah Polaski. Nos. YOUR LEGACY TO THE MET THE ENCORE SOCIETY If the Met has been a part of your past, be a part of its future. By including the Metropolitan Opera in your estate plans, you can join more than a thousand opera devotees who have become Associates of the Encore Society. There are so many ways to do so - by will, or in a trust, or by completing a life income gift. For example, many of our friends have found charitable gift annuities particularly attractive in the current low-interest rate environment. In return for making an irrevocable gift to the Met, you could receive a good income, and tax benefits and become an Associate of the Encore Society as well. Some sample rates are: 6.5% for a 70 year old 7.1% for a 75 year old 8.0% for an 80 year old To learn more, please call 1.800METOPERA Szóval, ha nálunk is ez lesz, vagy licitálni fogunk a jegyekre, vagy minden jegyhez egy bőkezű adományt fűzünk, akkor nálunk is lesz színvonal, addig nem.
Azt hiszem, mással nem dobhatom fel a diskurzus színvonalát, mint, hogy idézem a nekem küldött brosúrát, szerintem nálunk is ezt lehetne megvalósítani, és akkor hozzánk is jönne az Operába José Cura, Plácido Domingo, vagy Deborah Polaski. Nos. YOUR LEGACY TO THE MET THE ENCORE SOCIETY If the Met has been a part of your past, be a part of its future. By including the Metropolitan Opera in your estate plans, you can join more than a thousand opera devotees who have become Associates of the Encore Society. There are so many ways to do so - by will, or in a trust, or by completing a life income gift. For example, many of our friends have found charitable gift annuities particularly attractive in the current low-interest rate environment. In return for making an irrevocable gift to the Met, you could receive a good income, and tax benefits and become an Associate of the Encore Society as well. Some sample rates are: 6.5% for a 70 year old 7.1% for a 75 year old 8.0% for an 80 year old To learn more, please call 1.800METOPERA Szóval, ha nálunk is ez lesz, vagy licitálni fogunk a jegyekre, vagy minden jegyhez egy bőkezű adományt fűzünk, akkor nálunk is lesz színvonal, addig nem.
3116 Radics 2003-11-21 20:16:30
Kedves Katalin! Bátor írása után már éppen arra gondoltam javaslom, nézne már körül az Andrássy út háza táján. Most látom té.pé. jelzését, úgyhogy immár kettejükhöz fordulok: bátor és lelkes zenei újságíró polgártársak, nem akarnának foglalkozni egy kicsit a következő témákkal: - valódi megrendelés vagy hálapénz Görgei 840.000 forintja? - miért késik az Erkel Színház felújítása, mire költötték a pénzt, mi a késlelkedés igazi oka? - miért késik a színház szervezeti átalakítása? hol van a fiatalítás? miért alkalmaz az Operaház 60 éves berlini illetőségű tanácsadót félmillióért - hatalmi torzsalkodás avagy miért van rendetlenség a színházban? - zenekari autonómia avagy hogyan próbálja a vezetés ki játszani a zenekari felvételi rendet? miért akarja módosítani a vezetés egyoldalúan módosítani a Kollektív Szerződést? - miért olyan az operaelőadások és a filharmóniai koncertek színvonala amilyen? - igaz-e hogy rejtett munkanélküliség van a színházban? miért foglalkoztat a színház semmittevő énekeseket és miért nem alkalmaz helyettük más, elsőrangú és felléptethető magyar énekeseket? - működik-e még a jegymaffia? - Bangkok helyett miért nem a hagyományos régiónkban törekszünk vendégjátékra? miért nyáron, miért egy falusi színházban, és miért egy dilettáns előadásban került előadásra Hunyadi Londonban? - dilettantizmus avagy miért adunk 390 előadást amikor féláron sem mennek a jegyek? - miért nem támogatta Petrovics Sümegi lemezkészítését? - vannak-e, voltak-e operai vezetőknek a közalkalmazotti vezetői állással összeférhetetlen vállalkozásai, ügyletei? voltak-e erre vonatkozó vizsgálatok, mi az eredménye, voltak-e szankciók?
Kedves Katalin! Bátor írása után már éppen arra gondoltam javaslom, nézne már körül az Andrássy út háza táján. Most látom té.pé. jelzését, úgyhogy immár kettejükhöz fordulok: bátor és lelkes zenei újságíró polgártársak, nem akarnának foglalkozni egy kicsit a következő témákkal: - valódi megrendelés vagy hálapénz Görgei 840.000 forintja? - miért késik az Erkel Színház felújítása, mire költötték a pénzt, mi a késlelkedés igazi oka? - miért késik a színház szervezeti átalakítása? hol van a fiatalítás? miért alkalmaz az Operaház 60 éves berlini illetőségű tanácsadót félmillióért - hatalmi torzsalkodás avagy miért van rendetlenség a színházban? - zenekari autonómia avagy hogyan próbálja a vezetés ki játszani a zenekari felvételi rendet? miért akarja módosítani a vezetés egyoldalúan módosítani a Kollektív Szerződést? - miért olyan az operaelőadások és a filharmóniai koncertek színvonala amilyen? - igaz-e hogy rejtett munkanélküliség van a színházban? miért foglalkoztat a színház semmittevő énekeseket és miért nem alkalmaz helyettük más, elsőrangú és felléptethető magyar énekeseket? - működik-e még a jegymaffia? - Bangkok helyett miért nem a hagyományos régiónkban törekszünk vendégjátékra? miért nyáron, miért egy falusi színházban, és miért egy dilettáns előadásban került előadásra Hunyadi Londonban? - dilettantizmus avagy miért adunk 390 előadást amikor féláron sem mennek a jegyek? - miért nem támogatta Petrovics Sümegi lemezkészítését? - vannak-e, voltak-e operai vezetőknek a közalkalmazotti vezetői állással összeférhetetlen vállalkozásai, ügyletei? voltak-e erre vonatkozó vizsgálatok, mi az eredménye, voltak-e szankciók?
3115 Tudatlan 2003-11-21 17:44:00
Én ott voltam: hát elég siralmas volt! Amikor \"sztahanovista\" összeállitásában játszottak bizony egy kicsit más volt a hangzás! Szóval a zenekar pongyolán és pontatlanul játszott de a legeslegrosszabb van Beethoven Lajos VII.szimfóniája volt.Mondhatnám azt is hogy életemben nem hallottam még ilyen rosszul. Saccani \"mester\" amatőrizmusa és \"hozzánemértése\" döbbenetes volt. És ezen még \"kitűnő ugráló mozdulatai\" sem segítettek.
Én ott voltam: hát elég siralmas volt! Amikor \"sztahanovista\" összeállitásában játszottak bizony egy kicsit más volt a hangzás! Szóval a zenekar pongyolán és pontatlanul játszott de a legeslegrosszabb van Beethoven Lajos VII.szimfóniája volt.Mondhatnám azt is hogy életemben nem hallottam még ilyen rosszul. Saccani \"mester\" amatőrizmusa és \"hozzánemértése\" döbbenetes volt. És ezen még \"kitűnő ugráló mozdulatai\" sem segítettek.
3114 -té.pé- 2003-11-21 15:21:23
Készül... Sajnos. Aki ott volt, tudja miért nehéz eset.
Készül... Sajnos. Aki ott volt, tudja miért nehéz eset.
3113 DKata 2003-11-21 13:36:29
Köszönöm, uraim, de ne csináljunk belőle rendszert. :-))) Úgy tudom, készül beszámoló a tegnapi hangversenyről.
Köszönöm, uraim, de ne csináljunk belőle rendszert. :-))) Úgy tudom, készül beszámoló a tegnapi hangversenyről.
3112 Fekete Péter 2003-11-21 13:28:04
Én is sok puszit küldök a hölgynek! Vadásznak: addig örülj amíg nem írnak a tegnapiról! :- ))))
Én is sok puszit küldök a hölgynek! Vadásznak: addig örülj amíg nem írnak a tegnapiról! :- ))))
3111 DKata 2003-11-21 13:19:12
Erre van az egyeztetés, a műsorterv idejében való elkészítése, hogy utána még lehessen tili-tolizni az időpontokat. Ez a két igazgató felelőssége.
Erre van az egyeztetés, a műsorterv idejében való elkészítése, hogy utána még lehessen tili-tolizni az időpontokat. Ez a két igazgató felelőssége.
3110 vadászkürt 2003-11-21 13:16:37
DKatának kezicsókolom! Azt lehet tudni hogy Debrecenben kinek a feladata úgy megtervezni a színház és a zenekar programját (munkáját), hogy a szabadnapokat is ki lehessen adni?
DKatának kezicsókolom! Azt lehet tudni hogy Debrecenben kinek a feladata úgy megtervezni a színház és a zenekar programját (munkáját), hogy a szabadnapokat is ki lehessen adni?
3109 vadászkürt 2003-11-21 13:14:39
A 150 évesek koncertjéről nem ír senki?
A 150 évesek koncertjéről nem ír senki?
3108 DKata 2003-11-21 12:57:29
Üdv! Bencző László a DFZ igazgatója, mely a színháztól független, de ugyanolyan jogállású, önkormányzati fenntartású intézmény. A zenekar - az alapszabályban foglaltak alapján - köteles ellátni a színházi szolgálatokat is, ezért (is) kapják az önkormányzattól a támogatásukat.
Üdv! Bencző László a DFZ igazgatója, mely a színháztól független, de ugyanolyan jogállású, önkormányzati fenntartású intézmény. A zenekar - az alapszabályban foglaltak alapján - köteles ellátni a színházi szolgálatokat is, ezért (is) kapják az önkormányzattól a támogatásukat.
3107 Fekete Péter 2003-11-21 12:11:47
Daróczi Kata írása jó, csak a lendületes feltárás közben elfelejtette megmagyarázni, 1) mi köze a Debreceni Filharmonikus Zenekarnak a Csokonai Színházhoz, 2) miért vannak (?) operai szolgálatra kötelezve a DF muzsikusai. Az se derült ki, hogy Benczõ László egy önálló együttes igazgatója vagy Csokonai Sz.nál zenekari igazgató. Szóval ki kicsoda?
Daróczi Kata írása jó, csak a lendületes feltárás közben elfelejtette megmagyarázni, 1) mi köze a Debreceni Filharmonikus Zenekarnak a Csokonai Színházhoz, 2) miért vannak (?) operai szolgálatra kötelezve a DF muzsikusai. Az se derült ki, hogy Benczõ László egy önálló együttes igazgatója vagy Csokonai Sz.nál zenekari igazgató. Szóval ki kicsoda?
3106 cintula 2003-11-21 10:11:06
Gypsy, rossz helyen vágtad az idézetet. Különben jó!!! : -))
Gypsy, rossz helyen vágtad az idézetet. Különben jó!!! : -))
3105 gypsy life 2003-11-21 09:58:35
Az utóbbi napokban elég nagy vihart kavartat az óvatlanul \"primitive lifestyle\"lozó bírói indoklás. Három éve Plussmaci igazgatónk is belépett a csapdába. Carmenje felkeltette az angol nyelvű „Where Budapest” majd a \"Budapest Life” újságok érdeklődését, akiknek elmondta: „The modern interpretation of gypsy life I enjoyed also”. Az önmagának feltett nagy kérdésére („What would be happening around Carmen and her gang today?”) a zseniális kreatív vízió tulajdonosának válasza: „Naturally, there would be groups of wealthy \"social tourists\" peeking into their \"primitive lifestyle\" while the tour guide and the leader of the smugglers exchange some coin. And, by the way, I thought it very naughty that the characters were snorting drugs on stage.” Szinetár úr, „primitive”? Mit szól ehhez TGM? [url]http://www.livebudapest.com/dance_3.html;On a Small Square in Seville[/url] (20 September 2000)
Az utóbbi napokban elég nagy vihart kavartat az óvatlanul \"primitive lifestyle\"lozó bírói indoklás. Három éve Plussmaci igazgatónk is belépett a csapdába. Carmenje felkeltette az angol nyelvű „Where Budapest” majd a \"Budapest Life” újságok érdeklődését, akiknek elmondta: „The modern interpretation of gypsy life I enjoyed also”. Az önmagának feltett nagy kérdésére („What would be happening around Carmen and her gang today?”) a zseniális kreatív vízió tulajdonosának válasza: „Naturally, there would be groups of wealthy \"social tourists\" peeking into their \"primitive lifestyle\" while the tour guide and the leader of the smugglers exchange some coin. And, by the way, I thought it very naughty that the characters were snorting drugs on stage.” Szinetár úr, „primitive”? Mit szól ehhez TGM? [url]http://www.livebudapest.com/dance_3.html;On a Small Square in Seville[/url] (20 September 2000)
3104 cintula 2003-11-21 09:31:11
Pajtikák, a hiba bő gatyában keresendő! Hiába van igazgató úr vérében az amerikai szemlélet, ha mi visszahúzzuk őt a sárba.***
Pajtikák, a hiba bő gatyában keresendő! Hiába van igazgató úr vérében az amerikai szemlélet, ha mi visszahúzzuk őt a sárba.***
3103 kiscsi 2003-11-21 09:30:24
Megén, nekem tetszik a fórum ötlete. Persze csak akkor, ha nem egy köpködésbe, mint néhány másik fórumon.
Megén, nekem tetszik a fórum ötlete. Persze csak akkor, ha nem egy köpködésbe, mint néhány másik fórumon.
3102 Megén 2003-11-21 09:21:33
Debreceniek esete az igazgatóval..... ügyben már a kávéházi tereferében mondtam véleményt.
Debreceniek esete az igazgatóval..... ügyben már a kávéházi tereferében mondtam véleményt.
3101 Megén 2003-11-21 09:20:09
Szanyi, köszönöm a pontosítást. Ami a truppot illeti, én abból indultam ki (még nem készült velem lemez), hogy valakinek eszébe jut: csináljunk egy lemezt a MÁV zkr-ral, és keres hozzá, énekest, karmestert. Vagy: szeretne Sümeginek egy lemezt, és kerít, vagy kerítenek hozzá egy zenekart, esetleg megkérdeznek hozzá egy-két karmestert is, mikor, kivel szeretne, ér rá, stb. Vagy a karmester úgy látja, hogy ezekkel még nem zenéltem, ha szezonban nem jön össze, csináljuk lemezt, de milyen legyen? Jöjjön még valaki énekelni! Tehát én így képzeltem a truppot. Aki jobban tudja, kérem pontosítson. A zenekarok rangsorba állítását pedig nem fan-ok egymásra ugrasztásának képzeltem, hanem észérvekkel, pld. ki hallott már Beethoven Eriocát ettől is, meg attól is, és - karmesteri felfogástól függetlenedve - hogyan sorolnák be. Ebben még lehet objektivitást is felfedezni.
Szanyi, köszönöm a pontosítást. Ami a truppot illeti, én abból indultam ki (még nem készült velem lemez), hogy valakinek eszébe jut: csináljunk egy lemezt a MÁV zkr-ral, és keres hozzá, énekest, karmestert. Vagy: szeretne Sümeginek egy lemezt, és kerít, vagy kerítenek hozzá egy zenekart, esetleg megkérdeznek hozzá egy-két karmestert is, mikor, kivel szeretne, ér rá, stb. Vagy a karmester úgy látja, hogy ezekkel még nem zenéltem, ha szezonban nem jön össze, csináljuk lemezt, de milyen legyen? Jöjjön még valaki énekelni! Tehát én így képzeltem a truppot. Aki jobban tudja, kérem pontosítson. A zenekarok rangsorba állítását pedig nem fan-ok egymásra ugrasztásának képzeltem, hanem észérvekkel, pld. ki hallott már Beethoven Eriocát ettől is, meg attól is, és - karmesteri felfogástól függetlenedve - hogyan sorolnák be. Ebben még lehet objektivitást is felfedezni.
3100 Á-Há-Zé 2003-11-21 09:16:24
Urak, ajánlom figyelmetekbe a Momus mai cikkét a Debreceni Zenekar „ügyeiről”. Szerepel benne ámériákából jött kulturális managger, meghallgatás (ami a tagok szerint problémás dolog: még nem találták ki azt a módszert, mellyel abszolút módon lehetne mérni valakinek a teljesítményét), Kht-vé alakulás, meg a szabad napok miatt elmaradó operai előadások. Csupa jó kis téma!!! www.momus.hu/article.php?id=1444&category=30
Urak, ajánlom figyelmetekbe a Momus mai cikkét a Debreceni Zenekar „ügyeiről”. Szerepel benne ámériákából jött kulturális managger, meghallgatás (ami a tagok szerint problémás dolog: még nem találták ki azt a módszert, mellyel abszolút módon lehetne mérni valakinek a teljesítményét), Kht-vé alakulás, meg a szabad napok miatt elmaradó operai előadások. Csupa jó kis téma!!! www.momus.hu/article.php?id=1444&category=30
3099 szanyi 2003-11-21 09:07:07
Emelhetnénk Caligula, ez szándék és követelmény kérdése. Volt is erre törekvés. Jórészt azok a közalkalmazottak (énekesek, zenekarosok, segédrendezők, nyugdíjas főmunkatársak) fúrták meg, akik már nem tartoznak a legjobbak közé.
Emelhetnénk Caligula, ez szándék és követelmény kérdése. Volt is erre törekvés. Jórészt azok a közalkalmazottak (énekesek, zenekarosok, segédrendezők, nyugdíjas főmunkatársak) fúrták meg, akik már nem tartoznak a legjobbak közé.
3098 vadászkürt 2003-11-21 08:59:20
\"Kiadónak, énekesnőnek, karmesternek szíve joga egy lemezfelvételnél eldönteni, hogy kikből álljon össze a trupp.\" Megén, lehet hogy szíve joga, csak ez a jog nem érvényesül. A MÁVSzZ 95 fő. Hiába nem tetszik 40 ember, lecserélni se karmestre se énekes nem tudná őket, mert nincs kit berakni a helyükre. A csereberélés csak az Operaházhoz hasonlóan nagy létszámú együtteseknél lehetséges, mert ott 2-3-4 zenekarra való zenész van alkalmazásban. Nemrég próbálkozott nálunk egy ember a legjobbak összeválogatásával, a közepesek utálták érte, Plussmaci meg lesztahanovistázta.
\"Kiadónak, énekesnőnek, karmesternek szíve joga egy lemezfelvételnél eldönteni, hogy kikből álljon össze a trupp.\" Megén, lehet hogy szíve joga, csak ez a jog nem érvényesül. A MÁVSzZ 95 fő. Hiába nem tetszik 40 ember, lecserélni se karmestre se énekes nem tudná őket, mert nincs kit berakni a helyükre. A csereberélés csak az Operaházhoz hasonlóan nagy létszámú együtteseknél lehetséges, mert ott 2-3-4 zenekarra való zenész van alkalmazásban. Nemrég próbálkozott nálunk egy ember a legjobbak összeválogatásával, a közepesek utálták érte, Plussmaci meg lesztahanovistázta.
3097 Caligula 2003-11-21 08:54:35
No, a BFTZ-t se emeljük az NFZ-BFZ vonalra, ha már itt tartunk.
No, a BFTZ-t se emeljük az NFZ-BFZ vonalra, ha már itt tartunk.
3096 szanyi 2003-11-21 08:35:52
Helyesen: „Virágozzék Száz Virág” vagy „virágozzék mind a száz virág”. Az igazi melléfogás a zenekarok közötti színvonalbeli különbséget „ki melyik zenekarra esküszik és miért” szintre tenni. Egy minőségi határ felett ízlés kérdése lehet a Berliniek, New-Yorkiak vagy a Chicagóiak hangzásáról és együttmuzsikálásáról fórumozni. De ezen szint alatt egyszerű technikai kérdés a rangsor. A rangsor a MÁVZ, a BFTZ, a BFZ vagy a NFZ zenekar között a rangsor nem rajongás kérdése. Még valami, az énekesnők nem szólnak bele a zenekar összetételébe. Még Amerikában sem. Ennek is objektív oka van.
Helyesen: „Virágozzék Száz Virág” vagy „virágozzék mind a száz virág”. Az igazi melléfogás a zenekarok közötti színvonalbeli különbséget „ki melyik zenekarra esküszik és miért” szintre tenni. Egy minőségi határ felett ízlés kérdése lehet a Berliniek, New-Yorkiak vagy a Chicagóiak hangzásáról és együttmuzsikálásáról fórumozni. De ezen szint alatt egyszerű technikai kérdés a rangsor. A rangsor a MÁVZ, a BFTZ, a BFZ vagy a NFZ zenekar között a rangsor nem rajongás kérdése. Még valami, az énekesnők nem szólnak bele a zenekar összetételébe. Még Amerikában sem. Ennek is objektív oka van.
3095 Megén 2003-11-21 08:11:21
Ahogy így elnézem ez itt nagyon belterjes, talán a folyosó sarkában kisúgdolózhatnák magukat a szereplők. Ami pedig a kísérő zenekarokat illeti, virágozzék minden virág, ahogy - ha jól idézem - a bölcs kis kínai mondta. Kiadónak, énekesnőnek, karmesternek szíve joga egy lemezfelvételnél eldönteni, hogy kikből álljon össze a trupp. Ahogy így látom a MÁV zkr. simfelését, talán megérne egy fórumot, ki melyik zenekarra esküszik és miért?!
Ahogy így elnézem ez itt nagyon belterjes, talán a folyosó sarkában kisúgdolózhatnák magukat a szereplők. Ami pedig a kísérő zenekarokat illeti, virágozzék minden virág, ahogy - ha jól idézem - a bölcs kis kínai mondta. Kiadónak, énekesnőnek, karmesternek szíve joga egy lemezfelvételnél eldönteni, hogy kikből álljon össze a trupp. Ahogy így látom a MÁV zkr. simfelését, talán megérne egy fórumot, ki melyik zenekarra esküszik és miért?!
3094 Juckó 2003-11-21 00:04:15
\"Férfi\"??????????????
\"Férfi\"??????????????
3093 Hajmási 2003-11-20 22:21:53
A keretes szerkezet miatt talán jó lenne valami a Csárdás királynőből. Mondjuk, azt, hogy \"új műsorhoz új férfi kell\"...
A keretes szerkezet miatt talán jó lenne valami a Csárdás királynőből. Mondjuk, azt, hogy \"új műsorhoz új férfi kell\"...
3092 WiseGentleman 2003-11-20 21:49:11
Tudod mit, ha már annyira búcsúról van szó, felőlem Dido búcsúját is énekelheti :).
Tudod mit, ha már annyira búcsúról van szó, felőlem Dido búcsúját is énekelheti :).
3091 Csutak 2003-11-20 21:46:00
Ha Szinetár búcsúzna végre, tőlem Wotant is énekelhet. (Rigolettót javasolok) : -)
Ha Szinetár búcsúzna végre, tőlem Wotant is énekelhet. (Rigolettót javasolok) : -)
3090 WiseGentleman 2003-11-20 21:30:19
Azért érdekes lenne egy Leblanc Győző által énekelt Kovácsdal (Siegfried), vagy Szinetár által elénekelt Wotan búcsúja is történelmi kultuszstátuszt vívna ki magának :).
Azért érdekes lenne egy Leblanc Győző által énekelt Kovácsdal (Siegfried), vagy Szinetár által elénekelt Wotan búcsúja is történelmi kultuszstátuszt vívna ki magának :).
3089 Radics 2003-11-20 20:07:33
Azért ez a Sümegis CD-s história érdekes. Jó volna tudni mi az igazság: felkérték-e a (melyik zenekart is? Operazenekart? Az operistákból álló Filharmóniát?), szóval felkérték-e őket vagy eleve a MÁV-val próbálkoztak. Mert ha felkérték őket és a szociális otthon lakói visszautasítottak egy ilyen lehetőséget, akkor vizet prédikálás és bort ivás meg a dilettantizmus teteje!
Azért ez a Sümegis CD-s história érdekes. Jó volna tudni mi az igazság: felkérték-e a (melyik zenekart is? Operazenekart? Az operistákból álló Filharmóniát?), szóval felkérték-e őket vagy eleve a MÁV-val próbálkoztak. Mert ha felkérték őket és a szociális otthon lakói visszautasítottak egy ilyen lehetőséget, akkor vizet prédikálás és bort ivás meg a dilettantizmus teteje!
3088 kalahari 2003-11-20 19:37:08
Nehogy kifelejtsük állandó kedvencemet: Albert Tamást, aki tegnap is úgy gondolta, hogy legjobban őt szeretnénk hallani, ezért az együttesekben is üvöltött, ahogy csak bírt...
Nehogy kifelejtsük állandó kedvencemet: Albert Tamást, aki tegnap is úgy gondolta, hogy legjobban őt szeretnénk hallani, ezért az együttesekben is üvöltött, ahogy csak bírt...
3087 WiseGentleman 2003-11-20 16:46:36
Legyünk optimisták, a pohár még mindig félig tele van. Amíg ki nem adják a Római elbeszélést Gerdesits Ferenccel, és a Winterstürme-t a Lerma gróf szerepével birkózó Pataki Antallal, még mindig jól állunk.
Legyünk optimisták, a pohár még mindig félig tele van. Amíg ki nem adják a Római elbeszélést Gerdesits Ferenccel, és a Winterstürme-t a Lerma gróf szerepével birkózó Pataki Antallal, még mindig jól állunk.
3086 Szax 2003-11-20 16:02:39
Mikola tutyi-mutyi, fél minden balhétól. Petro diktátor, Fül legendáit meg ismeritek. A jogok letriprásában viszont egységesek. Ezt a kaptuk szociális jóléti kormánytól.
Mikola tutyi-mutyi, fél minden balhétól. Petro diktátor, Fül legendáit meg ismeritek. A jogok letriprásában viszont egységesek. Ezt a kaptuk szociális jóléti kormánytól.
3085 Szilgyo 2003-11-20 15:49:40
...és Róka Pista? Ő nem érdemelne meg egyet?
...és Róka Pista? Ő nem érdemelne meg egyet?
3084 Topi 2003-11-20 15:26:49
És akkor még mindig ott maradna a tenorok gondja, nekik hogy készül lemezük? Mint már nagyon sokszor beszéltünk róla Bándi, most felvetődött Kelen. Mert hát tenor ügyben is fennáll olyan helyzet, hogy Csák Józsefnek, Éliás Tibornak van lemeze.... De akkor lagalább lenne a fentiek is!
És akkor még mindig ott maradna a tenorok gondja, nekik hogy készül lemezük? Mint már nagyon sokszor beszéltünk róla Bándi, most felvetődött Kelen. Mert hát tenor ügyben is fennáll olyan helyzet, hogy Csák Józsefnek, Éliás Tibornak van lemeze.... De akkor lagalább lenne a fentiek is!
3083 harsona 2003-11-20 14:00:08
Gratulálunk a Hungarotonnak! Ahogy ők megérezték az Iván Ildikó iránt mutatkozó elementáris közönségigényt, az fantasztikus!!! És éppen 2002-ben! Micsoda jó orrú menedzser ez a Hollós igazgató! Biztosan alapos piackutatás előzte meg a kiadást, nem csoda ha a lemez borzasztóan sikeres. Fájdalom, hogy a remek fogadtatás ellenére a kiadónak le kell mondania a sorozat bővítéséről, mert a kicsiny magyar piac 5 évente csak egyetlen magyar szoprán lemezét bírja el. Ezt meg kell értenie Sümeginek is. Talán ha volna kedves várni négy évet, vagy férjhez menni egy leendő miniszterhez.
Gratulálunk a Hungarotonnak! Ahogy ők megérezték az Iván Ildikó iránt mutatkozó elementáris közönségigényt, az fantasztikus!!! És éppen 2002-ben! Micsoda jó orrú menedzser ez a Hollós igazgató! Biztosan alapos piackutatás előzte meg a kiadást, nem csoda ha a lemez borzasztóan sikeres. Fájdalom, hogy a remek fogadtatás ellenére a kiadónak le kell mondania a sorozat bővítéséről, mert a kicsiny magyar piac 5 évente csak egyetlen magyar szoprán lemezét bírja el. Ezt meg kell értenie Sümeginek is. Talán ha volna kedves várni négy évet, vagy férjhez menni egy leendő miniszterhez.
3082 Topi 2003-11-20 13:39:24
Vadászkürt, jól fújod!
Vadászkürt, jól fújod!
3081 cintula 2003-11-20 13:38:50
Hé, Hans pajti? Hogy van ez, nyaltatok balra most meg balról nyírbálná Emilio a jogainkat. Mi lesz velünk?
Hé, Hans pajti? Hogy van ez, nyaltatok balra most meg balról nyírbálná Emilio a jogainkat. Mi lesz velünk?
3080 Caligula 2003-11-20 13:25:28
Ott szax. Kérdezd meg tőle. Erre van.
Ott szax. Kérdezd meg tőle. Erre van.
3079 vadászkürt 2003-11-20 13:19:21
Nem tudom mennyit kért a MÁV és mennyit az Opera, meg mi az hogy sokat kértünk. Ezt a „sokat” vezetőink részéről azért nem értem, mert amikor egy Bándi többet kér mint a többiek, akkor azt sokallják, de amikor az ország másik kiemelkedő énekesének (+ társulati tagnak) a felvételéhez kéne zenekart adni, akkor meg keveslik a beszedhető összeget? Hogy van ez. Szinetár ilyenkor miért nem nyúl a színház zsebébe? A CD-ből gála is lesz az Erkelben jó nagy felhajtással. Meg a MÁV zenekarral!! Elvesztettünk így egy munkát, meg a továbbiakat, amiket ez a hakni hozott volna. Meg aztán a Bangkoki négy estén hajlandó volt a színház bukni egy keveset (vagy nem nyerni semmit), mert úgy gondolták „forgatni kell a nevünket”, itthon meg nem hajlandóak egy kicsit áldozni Sümegire? Nem stimmel itt valami. Itt már nem csak a vonósok hamisak!
Nem tudom mennyit kért a MÁV és mennyit az Opera, meg mi az hogy sokat kértünk. Ezt a „sokat” vezetőink részéről azért nem értem, mert amikor egy Bándi többet kér mint a többiek, akkor azt sokallják, de amikor az ország másik kiemelkedő énekesének (+ társulati tagnak) a felvételéhez kéne zenekart adni, akkor meg keveslik a beszedhető összeget? Hogy van ez. Szinetár ilyenkor miért nem nyúl a színház zsebébe? A CD-ből gála is lesz az Erkelben jó nagy felhajtással. Meg a MÁV zenekarral!! Elvesztettünk így egy munkát, meg a továbbiakat, amiket ez a hakni hozott volna. Meg aztán a Bangkoki négy estén hajlandó volt a színház bukni egy keveset (vagy nem nyerni semmit), mert úgy gondolták „forgatni kell a nevünket”, itthon meg nem hajlandóak egy kicsit áldozni Sümegire? Nem stimmel itt valami. Itt már nem csak a vonósok hamisak!
3078 Caligula 2003-11-20 13:12:15
Nocsak! Savanyú a szőlő? Mártogasd mézbe! :-)
Nocsak! Savanyú a szőlő? Mártogasd mézbe! :-)
3077 cabernet 2003-11-20 13:03:16
A gördülő zenekarnál mióta alapítvány is van nagyon jól tudják kivel kell játszani, merre fele kell utazni. 2002-ben Iván Ildikó lemezén is ők húzzák, vezényel Kovács János, kiadó Hungaroton. (Levél áriák Iván Ildikó előadásában) Ügyes húzás!! www.mavzenekar.hu/page8_1.html
A gördülő zenekarnál mióta alapítvány is van nagyon jól tudják kivel kell játszani, merre fele kell utazni. 2002-ben Iván Ildikó lemezén is ők húzzák, vezényel Kovács János, kiadó Hungaroton. (Levél áriák Iván Ildikó előadásában) Ügyes húzás!! www.mavzenekar.hu/page8_1.html
3076 Dezső 2003-11-20 12:10:06
Olvasom hogy 1914-ben a Filharmóniai Társaság hetenként hangversenyezett és megtöltötte az Erkelt. Apámtól tudom, hogy ugyanitt a 70-es 80-as években az ÁHZnak is havonta több bérletes hangversenye volt, szintén zsúfolt ház előtt. Manapság „izgalmas” baletteket játszat az igazgatóság és a két színház között ide-oda cserélgeti a darabokat. A közönséget meg lasszóval fogják.
Olvasom hogy 1914-ben a Filharmóniai Társaság hetenként hangversenyezett és megtöltötte az Erkelt. Apámtól tudom, hogy ugyanitt a 70-es 80-as években az ÁHZnak is havonta több bérletes hangversenye volt, szintén zsúfolt ház előtt. Manapság „izgalmas” baletteket játszat az igazgatóság és a két színház között ide-oda cserélgeti a darabokat. A közönséget meg lasszóval fogják.
3075 Szilgyo 2003-11-20 12:03:44
Ott a pont!
Ott a pont!
