3224 Caligula 2003-11-26 14:16:06
Nem hasonlít. Egyébként sem túl előnyös fotó, rosszak a fénybeállítások.
Nem hasonlít. Egyébként sem túl előnyös fotó, rosszak a fénybeállítások.
3223 Zsolt 2003-11-26 14:08:16
[url]http://stratofan.rentahost.net/stratofan/foto/sarti01/Taj/20030927_155358.jpg;Caligula?[/url] : -)
[url]http://stratofan.rentahost.net/stratofan/foto/sarti01/Taj/20030927_155358.jpg;Caligula?[/url] : -)
3222 Megén 2003-11-26 13:46:58
Ügyes fiúk vannak itt, én még mindig nem tomhogyköll.
Ügyes fiúk vannak itt, én még mindig nem tomhogyköll.
3221 Caligula 2003-11-26 13:24:24
Zsolti! Gyakorlod a linkelést? Szerintem már tök jól megy!
Zsolti! Gyakorlod a linkelést? Szerintem már tök jól megy!
3220 Megén 2003-11-26 13:22:55
Izgi ez az inzultálás! bővebben, ha lehetne, mi történt?
Izgi ez az inzultálás! bővebben, ha lehetne, mi történt?
3219 Zsolt 2003-11-26 13:19:28
[url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat&k=tarsulat&os_id=0&gyoker=0&nyelv=hu;A vezető „potyerások”?[/url] [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=31&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;A hangadó „potyerások”?[/url]
[url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat&k=tarsulat&os_id=0&gyoker=0&nyelv=hu;A vezető „potyerások”?[/url] [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=31&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;A hangadó „potyerások”?[/url]
3218 Caligula 2003-11-26 13:10:57
Nem, arról beszélek, hogy Mantuait leundorítózod, pedig meglehet, hogy éjt nappallá téve dolgozott azon, hogy oda jusson, ahol van. (Nem tudom, hol van.) Ha meg haknizhatnak a színészek/operisták - miért ne tennék annyi pénzért, amennyiért még elkelnek. Ugyanis, ha a közönség vevő rá, akkor haknizzanak csak nyugodtan. Pl mi a véleményed a tájolásról? Az is csak hakni. Legtöbbször a leggagyibb előadásokkal. Mégis folyton teltházzal mennek. Randalírozásról meg szó nem volt.
Nem, arról beszélek, hogy Mantuait leundorítózod, pedig meglehet, hogy éjt nappallá téve dolgozott azon, hogy oda jusson, ahol van. (Nem tudom, hol van.) Ha meg haknizhatnak a színészek/operisták - miért ne tennék annyi pénzért, amennyiért még elkelnek. Ugyanis, ha a közönség vevő rá, akkor haknizzanak csak nyugodtan. Pl mi a véleményed a tájolásról? Az is csak hakni. Legtöbbször a leggagyibb előadásokkal. Mégis folyton teltházzal mennek. Randalírozásról meg szó nem volt.
3217 Népszava 2003-11-26 13:07:04
Munkából élve és maga tehetségéből randalírozni az Operában? Ez érdekes.
Munkából élve és maga tehetségéből randalírozni az Operában? Ez érdekes.
3216 Búbánat 2003-11-26 12:43:57
Lehetne erről egy kicsit bővebbet is tudni?
Lehetne erről egy kicsit bővebbet is tudni?
3215 Caligula 2003-11-26 12:42:51
Persze, aki munkából él, meg a maga tehetségéből az undorító. Aki meg élősködik, eltartják minden ellenszolgáltatás, ne adj Isten munka nélkül - az milyen? Nincs itt valami bibi?
Persze, aki munkából él, meg a maga tehetségéből az undorító. Aki meg élősködik, eltartják minden ellenszolgáltatás, ne adj Isten munka nélkül - az milyen? Nincs itt valami bibi?
3214 Népszava 2003-11-26 12:35:05
Vállalkozói és uzsorakamati szféra dolgozói! Undorítóak voltatok a legutóbbi Gálaesten. Az öntelt banda (Mantuai félék) inzultálták a művészeket is. Szégyelljétek magatokat!!
Vállalkozói és uzsorakamati szféra dolgozói! Undorítóak voltatok a legutóbbi Gálaesten. Az öntelt banda (Mantuai félék) inzultálták a művészeket is. Szégyelljétek magatokat!!
3213 Jefferson 2003-11-26 12:10:52
Bravo gereblye! IGAZAD VAN, a Hajós utcai magyar Ugar cégesdije egy hakniszövetkezet! A legkevesebb befektetéssel (munka, pénz) a lehető legtöbbet beszedni, olcsón vagy ingyér kölcsönvéve amit lehet. Tóth Aladár rá mert szólni a vendéglőkben haknizó művészeire, neki az első adandó alkalommal betörlesztettek. Azóta ez a hagyomány.
Bravo gereblye! IGAZAD VAN, a Hajós utcai magyar Ugar cégesdije egy hakniszövetkezet! A legkevesebb befektetéssel (munka, pénz) a lehető legtöbbet beszedni, olcsón vagy ingyér kölcsönvéve amit lehet. Tóth Aladár rá mert szólni a vendéglőkben haknizó művészeire, neki az első adandó alkalommal betörlesztettek. Azóta ez a hagyomány.
3212 Fityisz 2003-11-26 10:10:02
Halló, Potyerás chattársak! Mi van, csak nem rendkívüli munkaszüneti nap a MÁO-ban, ahol ma lesz ea.? Ilyenkorra már be szoktatok érni, égnek a potya internetek, megy a simpfelés. Vagy rossz a szerver, sto szlucsilosz? Próba van vagy szerencse? Hakni, ülés-gyűlés, hóhérizálás? Mi a pálya, csak nem késnek a közalkalmazottak a csepergő eső miatt?
Halló, Potyerás chattársak! Mi van, csak nem rendkívüli munkaszüneti nap a MÁO-ban, ahol ma lesz ea.? Ilyenkorra már be szoktatok érni, égnek a potya internetek, megy a simpfelés. Vagy rossz a szerver, sto szlucsilosz? Próba van vagy szerencse? Hakni, ülés-gyűlés, hóhérizálás? Mi a pálya, csak nem késnek a közalkalmazottak a csepergő eső miatt?
3211 Megén 2003-11-26 09:42:41
Cincogi jó szóbeszédnek is hitelt adsz, vagy csak annak, ahol simfelnek valam(k)it?
Cincogi jó szóbeszédnek is hitelt adsz, vagy csak annak, ahol simfelnek valam(k)it?
3210 Axakov 2003-11-26 08:50:16
A Mayerling is hasonlóképpen születhetett. Én se értem miért kell nekünk „salátában” is a divatot majmolni, miért kell ezeket importálni? A klasszikus balettek irodalma elég széles, a műfaj rajongóinak kiszolgálására írt művek mellett számtalan zene kínálja a feldolgozás lehetőségét. Ez a társulat többre képes a táncművészet terén. Ha kifogytak volna a nem összeszabdalt zenék alapanyagából, akkor sem kéne már a történetelmesélős koreográfiák gyártását forszírozni. Ez a társulat másra is képes.
A Mayerling is hasonlóképpen születhetett. Én se értem miért kell nekünk „salátában” is a divatot majmolni, miért kell ezeket importálni? A klasszikus balettek irodalma elég széles, a műfaj rajongóinak kiszolgálására írt művek mellett számtalan zene kínálja a feldolgozás lehetőségét. Ez a társulat többre képes a táncművészet terén. Ha kifogytak volna a nem összeszabdalt zenék alapanyagából, akkor sem kéne már a történetelmesélős koreográfiák gyártását forszírozni. Ez a társulat másra is képes.
3209 zti 2003-11-25 21:38:38
Végh Alpár S. Magyar Nemzetben megjelent cikkében is szerepel, hogy Tóth Aladár a 30-as évek végén nem volt jó véleménnyel Dohnányiról. A 20-as években az operaházi változásokat ünnepli zenetudós fokozatosan valóban olyan szellemi áramlat vonzáskörébe került, mely értékítéletében megjelent a „haladó” meg a „nem korszerű” zene fogalma. Ennek a körnek céltáblája lett Dohnányi. (A jó pártkáder Tóth Aladár 1946-tól az Operaház igazgatója. 1956-ban a politikai áramlatot meglovagoló operai társulat váltatta le, október 30-án.) Tóth Aladár már korábban is tudott nagyon keményen, sőt, gúnyosan fogalmazni. 1932-ben élesen bírálta az Operaház János vitéz bemutatóját és egy balettet, melyet Liszt zenéje készítettek. Ez azért érdekes, mert az utóbbi időben Magyar Állami Operaházban is tendencia olyan balettköltemények színrevitele, melyek zenei anyaga saláta: azonos szerzőtől való, de a szerző műveiből önkényesen összevágott, nem a zenéből fakadó dramaturgia alapján összerakott történetek aláfestéséül szolgáló kísérőzene. Ilyen darab például az Anyegin és a készülő Liszt – Mayerling. Tóth Aladár így ír az 1932-ben a Magy. Kir. Operaházban bemutatott „Pesti karnevál” című Liszt zenére készített salátáról: „Liszt Ferenc népe… Nos, ma már az vagyunk. Aki nem hiszi, az váltson jegyet az Operaházba, a «Pesti karnevál» díszelőadására. Lexikonokban ugyan bárki elolvashatja, hogy Liszt mindenfajta zenét komponált, éppen csak színpadi zenét nem – de ez senkit se ejtsen zavarba, hiszen nekünk Lisztet «magunkévá kell tennünk» és így minket nem az érdekel, amit Liszt csinált, hanem az, amit Lisztből csinálni lehet. Mivel pedig Liszt magyarságát kell demonstrálnunk, hát legbölcsebb ha azt mindjárt «ad oculos» demonstráljuk. Erre a célra kétségkívül valami látványos balett a legalkalmasabb. Nosza fel tehát, csináljunk a Krisztus-oratórium, a Faust-szimfónia, a h-moll szonáta szerzőjéből népszerű balett-komponistát! Amilyen észszerű az elgondolás, éppolyan egyszerű a kivitel. 1. Kiválasztjuk a legismertebb Liszt-rapszódiát, kibővítjük azt más hasonló karakterű Liszt-muzsikákkal – természetesen az ősi magyar-lengyel barátság érdekében az E-dur zongorapolonéz semmiképen sem maradhat ki. 2. Az összefércelt zenei anyagot átadjuk az operaház egyik nyugalmazott karmesterének. A derék öregúr – aki már maga is írt balettet – elvégzi a hangszerelés munkáját, melynek természetesen mindenképpen méltónak kell lennie az orcheszter egyik legmerészebb invenciójú és legforradalmibb képzeletű nagymesterének művészetéhez. 3. Megiratjuk a balett szövegkönyvét az Operaház költői lelkületű jelmeztár-főnöknőjével. Alkalmasabb librettista el sem képzelhető, hiszen aki egész életét korhű kosztümök tervei között tölti, az balett-tervezetében sem követhet el anakronizmusokat. Valóban, a színen hiteles korkép bontakozik ki; megtudjuk belőle, hogy Liszt idejében Pest tele volt németekkel, hogy ezek a németek igen jól mulattak a daliás magyar huszárok sarkantyúpengetésén, hogy ez a sarkantyúpengetés édes muzsikaként csengett egynémely bécsi hajadon fülében és hogy az ebből származó esetleges félreértésekért bőven kárpótolja a bécsi gavallérokat a magyar lány és a tokaji bor… 4. Munkába lép a balettmester: először gondosan tanulmányozza azt a palotástáncot, melyet a felsőbb lányiskolák tanulói az évzáró ünnepélyeken szoktak ellejteni, azután a bokázást és balett-piruettet szellemesen összekombinálva kidolgozza a koreográfiát. – Ezután már csak a díszelőadás van hátra, minél csinosabb táncosnőkkel a színpadon, minél több meghívott notabilitással a páholyokban. Íme: így pancsolják össze nálunk a Liszt-muzsika óborát.”
Végh Alpár S. Magyar Nemzetben megjelent cikkében is szerepel, hogy Tóth Aladár a 30-as évek végén nem volt jó véleménnyel Dohnányiról. A 20-as években az operaházi változásokat ünnepli zenetudós fokozatosan valóban olyan szellemi áramlat vonzáskörébe került, mely értékítéletében megjelent a „haladó” meg a „nem korszerű” zene fogalma. Ennek a körnek céltáblája lett Dohnányi. (A jó pártkáder Tóth Aladár 1946-tól az Operaház igazgatója. 1956-ban a politikai áramlatot meglovagoló operai társulat váltatta le, október 30-án.) Tóth Aladár már korábban is tudott nagyon keményen, sőt, gúnyosan fogalmazni. 1932-ben élesen bírálta az Operaház János vitéz bemutatóját és egy balettet, melyet Liszt zenéje készítettek. Ez azért érdekes, mert az utóbbi időben Magyar Állami Operaházban is tendencia olyan balettköltemények színrevitele, melyek zenei anyaga saláta: azonos szerzőtől való, de a szerző műveiből önkényesen összevágott, nem a zenéből fakadó dramaturgia alapján összerakott történetek aláfestéséül szolgáló kísérőzene. Ilyen darab például az Anyegin és a készülő Liszt – Mayerling. Tóth Aladár így ír az 1932-ben a Magy. Kir. Operaházban bemutatott „Pesti karnevál” című Liszt zenére készített salátáról: „Liszt Ferenc népe… Nos, ma már az vagyunk. Aki nem hiszi, az váltson jegyet az Operaházba, a «Pesti karnevál» díszelőadására. Lexikonokban ugyan bárki elolvashatja, hogy Liszt mindenfajta zenét komponált, éppen csak színpadi zenét nem – de ez senkit se ejtsen zavarba, hiszen nekünk Lisztet «magunkévá kell tennünk» és így minket nem az érdekel, amit Liszt csinált, hanem az, amit Lisztből csinálni lehet. Mivel pedig Liszt magyarságát kell demonstrálnunk, hát legbölcsebb ha azt mindjárt «ad oculos» demonstráljuk. Erre a célra kétségkívül valami látványos balett a legalkalmasabb. Nosza fel tehát, csináljunk a Krisztus-oratórium, a Faust-szimfónia, a h-moll szonáta szerzőjéből népszerű balett-komponistát! Amilyen észszerű az elgondolás, éppolyan egyszerű a kivitel. 1. Kiválasztjuk a legismertebb Liszt-rapszódiát, kibővítjük azt más hasonló karakterű Liszt-muzsikákkal – természetesen az ősi magyar-lengyel barátság érdekében az E-dur zongorapolonéz semmiképen sem maradhat ki. 2. Az összefércelt zenei anyagot átadjuk az operaház egyik nyugalmazott karmesterének. A derék öregúr – aki már maga is írt balettet – elvégzi a hangszerelés munkáját, melynek természetesen mindenképpen méltónak kell lennie az orcheszter egyik legmerészebb invenciójú és legforradalmibb képzeletű nagymesterének művészetéhez. 3. Megiratjuk a balett szövegkönyvét az Operaház költői lelkületű jelmeztár-főnöknőjével. Alkalmasabb librettista el sem képzelhető, hiszen aki egész életét korhű kosztümök tervei között tölti, az balett-tervezetében sem követhet el anakronizmusokat. Valóban, a színen hiteles korkép bontakozik ki; megtudjuk belőle, hogy Liszt idejében Pest tele volt németekkel, hogy ezek a németek igen jól mulattak a daliás magyar huszárok sarkantyúpengetésén, hogy ez a sarkantyúpengetés édes muzsikaként csengett egynémely bécsi hajadon fülében és hogy az ebből származó esetleges félreértésekért bőven kárpótolja a bécsi gavallérokat a magyar lány és a tokaji bor… 4. Munkába lép a balettmester: először gondosan tanulmányozza azt a palotástáncot, melyet a felsőbb lányiskolák tanulói az évzáró ünnepélyeken szoktak ellejteni, azután a bokázást és balett-piruettet szellemesen összekombinálva kidolgozza a koreográfiát. – Ezután már csak a díszelőadás van hátra, minél csinosabb táncosnőkkel a színpadon, minél több meghívott notabilitással a páholyokban. Íme: így pancsolják össze nálunk a Liszt-muzsika óborát.”
3208 gereblye 2003-11-25 21:21:08
Jöjjön bármilyen vezetés is a fittyféléket csak a hakni érdekli. Ha kell átverik a közönséget, kitalált nevekkel vagy nagy cégek nevei mögé bújva vámolják meg a nézőt. Ledarált számok, összegányolt előadások, nyikorgó zenekar, töredékkórus, túlsúlyos táncosok, mosoly országa. Vállalkozói tisztesség 2003.
Jöjjön bármilyen vezetés is a fittyféléket csak a hakni érdekli. Ha kell átverik a közönséget, kitalált nevekkel vagy nagy cégek nevei mögé bújva vámolják meg a nézőt. Ledarált számok, összegányolt előadások, nyikorgó zenekar, töredékkórus, túlsúlyos táncosok, mosoly országa. Vállalkozói tisztesség 2003.
3207 Radics 2003-11-25 20:27:10
Az ugar a minőséget is ugatja. Ezt nektek: Op.Stagione Zenekar + Leblanc féle Mosoly országa
Az ugar a minőséget is ugatja. Ezt nektek: Op.Stagione Zenekar + Leblanc féle Mosoly országa
3206 Fityisz 2003-11-25 16:05:02
Bravo, Kapa, IGAZAD VAN, itt a lényeg. Ugocsa non coronat! Sajnos a magyar ugar ilyen, ahogy írod. Mindegy kit, mindegy kinek, csak simpfelni és becsókolni. Ungarische Schlamperei és Ungarische Snasswerke. Isszuk egyenlő cipészműhely.
Bravo, Kapa, IGAZAD VAN, itt a lényeg. Ugocsa non coronat! Sajnos a magyar ugar ilyen, ahogy írod. Mindegy kit, mindegy kinek, csak simpfelni és becsókolni. Ungarische Schlamperei és Ungarische Snasswerke. Isszuk egyenlő cipészműhely.
3205 ciki2 2003-11-25 16:02:05
A LIVE Budapest oldalán tegnap óta nem elérhető Szinetár Carmenjének „gypsy life”járól beszámoló cikk (www.livebudapest.com/dance_3.html) Íme a \"primitive lifestyle\" kifejezést is tartalmazó cikk: On a Small Square in Seville „When it comes to opera, Georges Bizet\'s Carmen ranks high on many a list, and last season\'s premiere at the Hungarian State Opera House left many of us hungry for more. The energy and passion behind world-renowned German guest conductor, Will Humburg, gave maximum impact to an already brilliant score of music. And, although the general rumble through the crowd afterwards may provide evidence to the contrary, I simply loved the fresh lines that Miklós Szinetár put into direction. One of the reasons that Carmen is such an acclaimed work comes from the successful pace of the plot. Where often a dizzying turn of story can leave the viewer to wonder who\'s kissing who, Carmen, Don José, Escamillo, and Micaela (Carmen\'s antithesis), keep it simple-a classical quartet of romance. This production under Szinetár has a few surprises, however. Carmen in trousers! No flashy costumes, horrors! What are those silly \"tourists\" doing on the stage? These are not my complaints. Keep in mind that the original premiere in Bizet\'s day had audiences scandalized as well. Like one truly committed to the world of opera, the poor public reception of his masterpiece led to Bizet\'s ruin, and he died before his genius was acknowledged. (Probably of consumption.) While it was too naughty for the factory girls to be smoking on stage way back when, I was delighted to learn that both soprano Carmen leads were kicking up a fuss about the trouser costumes in act three. We\'ve come a long way, baby! The modern interpretation of gypsy life I enjoyed also. What would be happening around Carmen and her gang today? Naturally, there would be groups of wealthy \"social tourists\" peeking into their \"primitive lifestyle\" while the tour guide and the leader of the smugglers exchange some coin. And, by the way, I thought it very naughty that the characters were snorting drugs on stage. I hope too many traditionalists will not distract Szinetár from his creative vision. After a season under Will Humburg, the choir and orchestra should be expected to be in top form, as they were in the spring when the opera house was completely filled, from the pit to the lovely frescoed ceiling with that music… the real tragedy is missing this performance!”
A LIVE Budapest oldalán tegnap óta nem elérhető Szinetár Carmenjének „gypsy life”járól beszámoló cikk (www.livebudapest.com/dance_3.html) Íme a \"primitive lifestyle\" kifejezést is tartalmazó cikk: On a Small Square in Seville „When it comes to opera, Georges Bizet\'s Carmen ranks high on many a list, and last season\'s premiere at the Hungarian State Opera House left many of us hungry for more. The energy and passion behind world-renowned German guest conductor, Will Humburg, gave maximum impact to an already brilliant score of music. And, although the general rumble through the crowd afterwards may provide evidence to the contrary, I simply loved the fresh lines that Miklós Szinetár put into direction. One of the reasons that Carmen is such an acclaimed work comes from the successful pace of the plot. Where often a dizzying turn of story can leave the viewer to wonder who\'s kissing who, Carmen, Don José, Escamillo, and Micaela (Carmen\'s antithesis), keep it simple-a classical quartet of romance. This production under Szinetár has a few surprises, however. Carmen in trousers! No flashy costumes, horrors! What are those silly \"tourists\" doing on the stage? These are not my complaints. Keep in mind that the original premiere in Bizet\'s day had audiences scandalized as well. Like one truly committed to the world of opera, the poor public reception of his masterpiece led to Bizet\'s ruin, and he died before his genius was acknowledged. (Probably of consumption.) While it was too naughty for the factory girls to be smoking on stage way back when, I was delighted to learn that both soprano Carmen leads were kicking up a fuss about the trouser costumes in act three. We\'ve come a long way, baby! The modern interpretation of gypsy life I enjoyed also. What would be happening around Carmen and her gang today? Naturally, there would be groups of wealthy \"social tourists\" peeking into their \"primitive lifestyle\" while the tour guide and the leader of the smugglers exchange some coin. And, by the way, I thought it very naughty that the characters were snorting drugs on stage. I hope too many traditionalists will not distract Szinetár from his creative vision. After a season under Will Humburg, the choir and orchestra should be expected to be in top form, as they were in the spring when the opera house was completely filled, from the pit to the lovely frescoed ceiling with that music… the real tragedy is missing this performance!”
3204 kapa 2003-11-25 15:58:55
Az a baj veletek, hogy igazából tök mindegy nektek, hogy ki a főnök, ti mindenkit utáltok. Szószerint ugyanezeket a szövegeket nyomtátok a Gy. éra alatt is és ugyan ezt fogjátok nyomni a következő vezetés alatt is.
Az a baj veletek, hogy igazából tök mindegy nektek, hogy ki a főnök, ti mindenkit utáltok. Szószerint ugyanezeket a szövegeket nyomtátok a Gy. éra alatt is és ugyan ezt fogjátok nyomni a következő vezetés alatt is.
3203 cincogi 2003-11-25 15:54:05
Figyelj Megén, én nem vagyok a 40valahány éves és 85 kilós Rotter balettkari tag. Az én szakmámban nem szerveznek haknit. Ettől jó is lehet egy hakni, de amiről beszéltek, az egy sz*r hakni volt. Te meg ott se voltál.
Figyelj Megén, én nem vagyok a 40valahány éves és 85 kilós Rotter balettkari tag. Az én szakmámban nem szerveznek haknit. Ettől jó is lehet egy hakni, de amiről beszéltek, az egy sz*r hakni volt. Te meg ott se voltál.
3202 Megén 2003-11-25 15:39:06
Látom nem én vagyok itt ideges, hiába szeretné Cincogi rám fogni. Még mindig az a véleményem, hogy elfogultan, dühösen nem lehet objektív ítéletet mondani semmiről. Lehet, hogy jó volt a Mosoly országa, lehet, hogy csapnivaló. De nem csípőből ócska hakni azért, mert olyan csinálta, akit nem szeretek, vagy urambocsá nem hívott meg. Nem fröccsözésre, hanem a truppba.
Látom nem én vagyok itt ideges, hiába szeretné Cincogi rám fogni. Még mindig az a véleményem, hogy elfogultan, dühösen nem lehet objektív ítéletet mondani semmiről. Lehet, hogy jó volt a Mosoly országa, lehet, hogy csapnivaló. De nem csípőből ócska hakni azért, mert olyan csinálta, akit nem szeretek, vagy urambocsá nem hívott meg. Nem fröccsözésre, hanem a truppba.
3201 Caligula 2003-11-25 15:23:16
Itt is átmegyünk szexuálisba? Én ezt nem bírom ki! :-)))
Itt is átmegyünk szexuálisba? Én ezt nem bírom ki! :-)))
3200 cincogi 2003-11-25 15:19:36
Caligula, neked is jól áll!
Caligula, neked is jól áll!
3199 Caligula 2003-11-25 15:11:18
Nézzed má! Senkinek se inge! Itt mindenki pucér? Király ez az új ruha!
Nézzed má! Senkinek se inge! Itt mindenki pucér? Király ez az új ruha!
3198 bakfitty 2003-11-25 15:07:57
Ki az az \"isszuk\"? A teljes ügyosztály?
Ki az az \"isszuk\"? A teljes ügyosztály?
3197 Caligula 2003-11-25 15:07:46
Hurrá! Megint belterjes lett a topik. Nehogymá\' az operaházról szóljon! Csak arról ne! Még a végén valaki értelmeset is írna!
Hurrá! Megint belterjes lett a topik. Nehogymá\' az operaházról szóljon! Csak arról ne! Még a végén valaki értelmeset is írna!
3196 cintula 2003-11-25 15:06:11
Van ám Slivovicánk is! Szóljatok Petrónak! Amióta pénteken úgy megrémült nem lehet bírni vele! Egy kupucával neki hátha megenyhül!**
Van ám Slivovicánk is! Szóljatok Petrónak! Amióta pénteken úgy megrémült nem lehet bírni vele! Egy kupucával neki hátha megenyhül!**
3195 Fityisz 2003-11-25 14:59:31
Csókos bakfitty, mesélj, mesélj,isszuk szavaidat! Te valami nagy titkok tudója lehetsz (Klodo, feljelentés ) Csak nem Te vagy a MÁO egyik ...súgója anno ?! :-))
Csókos bakfitty, mesélj, mesélj,isszuk szavaidat! Te valami nagy titkok tudója lehetsz (Klodo, feljelentés ) Csak nem Te vagy a MÁO egyik ...súgója anno ?! :-))
3194 cintula 2003-11-25 14:59:09
Egyetértek! Nyugalom pajtikák, már nem húzzák sokáig!*** Gyertek, koccintsük a békülésre!
Egyetértek! Nyugalom pajtikák, már nem húzzák sokáig!*** Gyertek, koccintsük a békülésre!
3193 Caligula 2003-11-25 14:52:09
Gyermekeim az úrban! Ismét elhagyá elméteket a józanság tisztán csillogó fénye, s egymásnak estek úgy, hogy azt se tudjátok ki kicsoda?! Téboly!
Gyermekeim az úrban! Ismét elhagyá elméteket a józanság tisztán csillogó fénye, s egymásnak estek úgy, hogy azt se tudjátok ki kicsoda?! Téboly!
3192 bakfitty 2003-11-25 14:48:59
Miről beszélsz Fütykisz? Áfaaadócsaló haverjaidat nem te szoktad feljelenteni az APEHNél? Klodót és munkatársait nem te béreled fel a konkurenciád eltüntetésére? Csók haver! Pusssssssz
Miről beszélsz Fütykisz? Áfaaadócsaló haverjaidat nem te szoktad feljelenteni az APEHNél? Klodót és munkatársait nem te béreled fel a konkurenciád eltüntetésére? Csók haver! Pusssssssz
3191 cintula 2003-11-25 14:45:29
Köbüki, gyere te is! Jó a szöveged! Az különösen tetszik, hogy \"Ami meg a táncolókat illeti, ami a legtöbb operett kell azt a mi népdalkörünk is el tudná járni és nem kérnek annyit.\" Istenem, ha az böcsületes vözötő, az a Gyulö, ilyen jókat olvösnö!!!***
Köbüki, gyere te is! Jó a szöveged! Az különösen tetszik, hogy \"Ami meg a táncolókat illeti, ami a legtöbb operett kell azt a mi népdalkörünk is el tudná járni és nem kérnek annyit.\" Istenem, ha az böcsületes vözötő, az a Gyulö, ilyen jókat olvösnö!!!***
3190 Fityisz 2003-11-25 14:41:41
Cabernet felesége Kaberné: minek iszik, aki nem bírja?
Cabernet felesége Kaberné: minek iszik, aki nem bírja?
3189 Fityisz 2003-11-25 14:40:14
Megén, láthatod, Szinetár és Petrovics álruhában járó és álnéven ideíró csókosai elemükben vannak. A derék potyerásoknál a szolidaritás legfeljebb a lengyel szakszervezetet jelentette valamikor. Csókos-barátaink igazi művész kollégáikat először is rühellik, másodszor 50 forintért megfojtanák, elárulják. Ez a művészet, nem a vadászkürtős kalács! Nekik szabad lenne ám haknizni, persze ilyen morállal nem is nagyon hívják őket. Csak a Szinetár-Petrovics Szabadkőműves Jótékonysági Ház és a feneketlen költségvetés tartja fenn és el potyerásainkat.
Megén, láthatod, Szinetár és Petrovics álruhában járó és álnéven ideíró csókosai elemükben vannak. A derék potyerásoknál a szolidaritás legfeljebb a lengyel szakszervezetet jelentette valamikor. Csókos-barátaink igazi művész kollégáikat először is rühellik, másodszor 50 forintért megfojtanák, elárulják. Ez a művészet, nem a vadászkürtős kalács! Nekik szabad lenne ám haknizni, persze ilyen morállal nem is nagyon hívják őket. Csak a Szinetár-Petrovics Szabadkőműves Jótékonysági Ház és a feneketlen költségvetés tartja fenn és el potyerásainkat.
3188 cintula 2003-11-25 14:39:50
Cölögölö, györö tö ös!
Cölögölö, györö tö ös!
3187 cintula 2003-11-25 14:39:19
rendörő? Cabernet te mit iszol?
rendörő? Cabernet te mit iszol?
3186 Caligula 2003-11-25 14:37:58
Högy kövötközötösön özz. :-))
Högy kövötközötösön özz. :-))
3185 cabernet 2003-11-25 14:36:42
A jó opörötthöz kell egy böcsületes Szucsong hercög: ez Leblanc Kell egy böcsületes rendörő: ez szintán Leblanc. Kell egy böcsületes szervöző: ez szintán Leblanc. Húzónévnek ott a Tánckar. Ezt ugyan Nemzeti Balettnek hívják, esetleg a MÁO Balettegyütesének Tánckarából alakult kamaracsoportnak, de csak a böcsületesség számít, apróságon nöm akadunk fönn. Mögén, mi köll még a sikörhöz?
A jó opörötthöz kell egy böcsületes Szucsong hercög: ez Leblanc Kell egy böcsületes rendörő: ez szintán Leblanc. Kell egy böcsületes szervöző: ez szintán Leblanc. Húzónévnek ott a Tánckar. Ezt ugyan Nemzeti Balettnek hívják, esetleg a MÁO Balettegyütesének Tánckarából alakult kamaracsoportnak, de csak a böcsületesség számít, apróságon nöm akadunk fönn. Mögén, mi köll még a sikörhöz?
3184 caligula helytartója 2003-11-25 14:24:27
Cintska drága! ne igyál annyit, mert meglátszik rajtad.
Cintska drága! ne igyál annyit, mert meglátszik rajtad.
3183 cintula 2003-11-25 14:23:29
Ne idegeskedj Megén! Gyere, ugorj be kis fröccsre!
Ne idegeskedj Megén! Gyere, ugorj be kis fröccsre!
3182 kübeki 2003-11-25 14:18:35
Hiába tetszik durvásodni a Megénnek, etikus magatartással először a jegyvásárlót kellenék megtisztelni. Itten gyakran lépnek fel fővárosi művészek, alig van olyan aki ne írná oda, hogy Operaház vagy Operettszínház. Inkább hinném, hogy ez az Amerikában kiokosodott szervezők ötlete, minthogy a kóristák maguk találnának ki ilyesmit. Velünk meg kifizettetik az operaságukat, pedig egy szó nem igaz egészből. Mi ez, ha nem visszaélés a vidéki ember tudatlanságával! Én nem tudom itt összeszedegetni hányszor írták már ide, hogy nincs olyan társaság akinek a nevében fellépnek. Engem ez háborít fel, nem az hogy ha megírják milyen harmatos az egész. Ami meg a táncolókat illeti, ami a legtöbb operett kell azt a mi népdalkörünk is el tudná járni és nem kérnek annyit.
Hiába tetszik durvásodni a Megénnek, etikus magatartással először a jegyvásárlót kellenék megtisztelni. Itten gyakran lépnek fel fővárosi művészek, alig van olyan aki ne írná oda, hogy Operaház vagy Operettszínház. Inkább hinném, hogy ez az Amerikában kiokosodott szervezők ötlete, minthogy a kóristák maguk találnának ki ilyesmit. Velünk meg kifizettetik az operaságukat, pedig egy szó nem igaz egészből. Mi ez, ha nem visszaélés a vidéki ember tudatlanságával! Én nem tudom itt összeszedegetni hányszor írták már ide, hogy nincs olyan társaság akinek a nevében fellépnek. Engem ez háborít fel, nem az hogy ha megírják milyen harmatos az egész. Ami meg a táncolókat illeti, ami a legtöbb operett kell azt a mi népdalkörünk is el tudná járni és nem kérnek annyit.
3181 Megén 2003-11-25 12:23:33
De nagyon megy ez az ócska haknizás! Savanyú a szőlő? Egyébként bármilyen néven összeállhat egy versmondó, énekes vagy táncos trupp, ha az még nincs levédve. És lehet szerződni szabadnapos csapatnak, ha a kenyéradó gazda hozzájárul. Sőt még az is lehet, hogy kenyéradó gazdával szerződnek aki ad csapatot, és leveszi a jutalékát. Ezek itten mind törvényes lehetőségek. Ne szoruljatok arra, hogy ilyen \"ócsaka haknikban\" kelljen fellépnetek! Bár némelyek a MÁO-ból örülnének, ha el tudnák énekelni egy teljes estés operett akármelyik szerepét. Úgy, hogy még tapsoljanak is nekik. Mert a név még nem jelenti, hogy hang is van mellé.
De nagyon megy ez az ócska haknizás! Savanyú a szőlő? Egyébként bármilyen néven összeállhat egy versmondó, énekes vagy táncos trupp, ha az még nincs levédve. És lehet szerződni szabadnapos csapatnak, ha a kenyéradó gazda hozzájárul. Sőt még az is lehet, hogy kenyéradó gazdával szerződnek aki ad csapatot, és leveszi a jutalékát. Ezek itten mind törvényes lehetőségek. Ne szoruljatok arra, hogy ilyen \"ócsaka haknikban\" kelljen fellépnetek! Bár némelyek a MÁO-ból örülnének, ha el tudnák énekelni egy teljes estés operett akármelyik szerepét. Úgy, hogy még tapsoljanak is nekik. Mert a név még nem jelenti, hogy hang is van mellé.
3180 Axakov 2003-11-25 11:50:15
Bocsánat, de olyan együttes, hogy a \"Magyar Állami Operaház Tánckara\" nem létezik. MÁO Balettgyüttes meg Nemzeti Balett az vam, MÁO Tánckara nevű együttes nincsen. Ez olyan képződmény lesz mint az \"OperaStagione Zenekara\".
Bocsánat, de olyan együttes, hogy a \"Magyar Állami Operaház Tánckara\" nem létezik. MÁO Balettgyüttes meg Nemzeti Balett az vam, MÁO Tánckara nevű együttes nincsen. Ez olyan képződmény lesz mint az \"OperaStagione Zenekara\".
3179 cincogi 2003-11-25 11:43:48
Megén jönnek a színvonalas hellyel!** Ócska hakni palotában is csak ócska hakni.
Megén jönnek a színvonalas hellyel!** Ócska hakni palotában is csak ócska hakni.
3178 Megén 2003-11-25 11:36:29
Miről beszélek Cabernet? Etikus magatartásról a másik szakmabelivel szemben, akivel Thália szekerén mégiscsak együtt kell utaznod (ha szakmabeli vagy). Ha pedig nem, csak az előadás minőségét kritizálhatod. Nem tudhatod, hogy jön létre egy ilyen előadás? Sopronban két helyen lehet ilyen előadást tartani a színházban és a kulturális központban. Mindkettő nagyon színvonalas hely, és igen színvonalas előadások, hangversenyek, rendezvények vannak. Voltál már valaha egyikben is? Mert én igen. Ha a Mosoly országa nem tetszik, azt aláírom, nem kell mindenkinek azonos ízlésűnek lennie. De ettől még nem ócska hakni. Harsona: fizettél vagy potya-jegyes vagy, hogy ilyen jól láttad az eseményeket?
Miről beszélek Cabernet? Etikus magatartásról a másik szakmabelivel szemben, akivel Thália szekerén mégiscsak együtt kell utaznod (ha szakmabeli vagy). Ha pedig nem, csak az előadás minőségét kritizálhatod. Nem tudhatod, hogy jön létre egy ilyen előadás? Sopronban két helyen lehet ilyen előadást tartani a színházban és a kulturális központban. Mindkettő nagyon színvonalas hely, és igen színvonalas előadások, hangversenyek, rendezvények vannak. Voltál már valaha egyikben is? Mert én igen. Ha a Mosoly országa nem tetszik, azt aláírom, nem kell mindenkinek azonos ízlésűnek lennie. De ettől még nem ócska hakni. Harsona: fizettél vagy potya-jegyes vagy, hogy ilyen jól láttad az eseményeket?
3177 harsona 2003-11-25 11:11:06
A 150. évfordulót ünneplő zenekarunk hangversenyének szünetében meglepő kép fogadta Petőfit. A szundikálásából felébredt igazgatónak a szünet tizedik percében eszébe jutott a díszvendégekkel törődni. A Vörös Szalonba lépve az agg mester nem akart hinni a szemének: Göncz és Mádl államfőkkel éppen Győriványi Ráth beszélgetett. Az igazgató előbb ledermedt, elengedett egy félhangos megjegyzést, majd némi ácsorgás után kelletlenül a társalgók felé indult. Egyes források szerint nem először történik, hogy a házigazdai kötelességről elfeledkezett fővezetők helyett az előadáson részt vevő Győriványi menti meg a helyzetet.
A 150. évfordulót ünneplő zenekarunk hangversenyének szünetében meglepő kép fogadta Petőfit. A szundikálásából felébredt igazgatónak a szünet tizedik percében eszébe jutott a díszvendégekkel törődni. A Vörös Szalonba lépve az agg mester nem akart hinni a szemének: Göncz és Mádl államfőkkel éppen Győriványi Ráth beszélgetett. Az igazgató előbb ledermedt, elengedett egy félhangos megjegyzést, majd némi ácsorgás után kelletlenül a társalgók felé indult. Egyes források szerint nem először történik, hogy a házigazdai kötelességről elfeledkezett fővezetők helyett az előadáson részt vevő Győriványi menti meg a helyzetet.
3176 cabernet 2003-11-25 10:17:30
A hakni az ócska nem a színház. Amiről én beszélek az egy alkalmi operettbrigád alkalmi előadása. Lábat emelgetni a Kropf táncegyüttes is jó, ehhez nem kell az Opera nevét cégérül adni. Ott voltál az előadáson? Láttad? Akkor miről beszélsz, Megén?
A hakni az ócska nem a színház. Amiről én beszélek az egy alkalmi operettbrigád alkalmi előadása. Lábat emelgetni a Kropf táncegyüttes is jó, ehhez nem kell az Opera nevét cégérül adni. Ott voltál az előadáson? Láttad? Akkor miről beszélsz, Megén?
3175 Megén 2003-11-25 09:38:50
Cabernet, kérlek ne nevezd egy másik színház előadását ócska hakninak. Már kiveszett a szolidaritás ebből a szakmából?!
Cabernet, kérlek ne nevezd egy másik színház előadását ócska hakninak. Már kiveszett a szolidaritás ebből a szakmából?!
