Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


3024 cintula 2003-11-19 11:52:33
Szerintem meg a világsztár sztahanovista és csak a legjobbakkal hajlandó. ***

3023 Caligula 2003-11-19 11:51:51
Fekete ló? Biztos nem kértek annyit, mint a pénzéhes potyerások. És biztos van olyan jó zenekar, hogy hangfelvételen is megfelelnek. Mi ezen a meglepő?

3022 Megén 2003-11-19 11:49:14
a MÁV zkr. a titkos favorit.

3021 Á-Há-Zé 2003-11-19 11:26:42
Tudja valaki, hogy a Love, Blood and Firet miért a MÁVSzZenekarral csinálták? Lesz két szép Gála is az Erkel színházban a lemezből, állítólag ott is a MÁVSzZ játszik? Ki tud róla?

3020 Józsi 2003-11-19 11:13:04
Nekem ebben a Klebersbergben meg az 56os cikkekben az tetszik, hogy ma is írhatták volna. Egy-két fordulat mai nyelvre igazítása után kiderülne, alig változott valami.

3019 Dagobert II 2003-11-19 09:58:26
A féláras akcióban szereplő előadások és a még vásárolható jegyek száma (2004. jan-febr): JANUÁR 50%-os jegyek: jan. 7. Norma, 489 db jan. 16. Denevér (BÉRLET), 26 db jan. 21. Bahcsi (BÉRLET), 988 db jan. 23. Tosca (BÉRLET), 0 db jan. 28. Bahcsi, 1289 db További szabad jegyek januárban: nincs közölt adat. FEBRUÁR 50%-os jegyek: febr. 4. Háry (BÉRLET), 157 db febr.6. Hommage (BÉRLET), 1397 db febr. 19. Bahcsi (BÉRLET), 1256db febr. 20. Traviata (BÉRLET), 0 db febr. 25. Don Pasquale (BÉRLET), 935 db. További szabad jegyek februárban: nincs közölt adat. A Téli akció során meghirdetett 20 előadásból eredetileg bérletben kínáltak 15-öt. Készült az Opera és a Jegymester honlapján írtak alapján.

3018 technocol 2003-11-19 07:58:05
Kalahari, amikor egy másik topicon az Alagna- Gheorghiu házaspár pénzéhéségéről volt szó nem voltál ilyen finnyás a \"jó modorra\". Egyetértek Gidával. Gyönyörű hang és sötétség.

3017 kalahari 2003-11-19 01:28:12
Ennyi ideig tartott ezt bemásolni? :-) Most már tényleg megyek, jó éjt!

3016 Gida 2003-11-19 01:24:39
Valóban, a többség otthonról hozza ezeket a dolgokat.

3015 kalahari 2003-11-19 01:08:16
Valóban, a többség otthonról hozza ezeket a dolgokat.

3014 Gida 2003-11-19 01:03:17
Csak az a baj, hogy ezek a \"tankönyvek\" közmegegyezéses baromságok.

3013 kalahari 2003-11-19 00:58:06
Nagyon kitartóan tudsz értetlenkedni. Sebaj. A jólnevelt ember viselkedéskultúrájának része az illemtudás. Jóhír: kaphatók tankönyvek e témában.

3012 Gida 2003-11-19 00:54:14
Kedves Kalahari, mit értesz az alatt, hogy \"nem illik\"??

3011 kalahari 2003-11-19 00:42:22
Rendben. Tehát: sem művészeket, sem másokat nem sértünk meg azzal, hogy nyilvános fórumon kétségbe vonjuk a mentális képességeiket. Mert nem illik. Mert bunkóság. Ragozzam még?

3010 Gida 2003-11-19 00:34:50
Azért mielőtt lapoznánk, és nyugovóra térnénk,kérlek, világosíts föl, milyen alap-problémát nem értek?

3009 kalahari 2003-11-19 00:14:16
Ha ismered, akkor annál ízléstelenebb a háta mögött, névtelenül ilyen megjegyzéseket tenni rá. Az alapproblémát nem érted, és nem érzem, hogy bárhová vezetne a társalgásunk, ezért javasoltam, hogy lapozzunk. Jó éjt!

3008 Norma 2003-11-19 00:12:13
Az ész hiánya azt az igazgatót jellemzi, akinek nem kell Sümegi. Hagyják csak meg nekünk!

3007 Gida 2003-11-19 00:03:36
Igen, Kalahari, személyesen ( is ) ismerem. Lapozni pedig akkor szoktam, amikor elolvastam az adott oldalt, és meg is értettem...

3006 kalahari 2003-11-18 23:42:06
Továbbra sem tudom, hogy miként jutottál erre a következtetésre. Talán személyesen ismered? Mert egyébként felesleges messzemenő következtetéseket levonni pusztán a színpadi tevékenysége alapján. De most már tényleg lapozzunk...

3005 Gida 2003-11-18 23:34:54
Kedves Kalahari, tökéletesen igazad van, az előadóművészet megítélése bizony igen szubjektív. Én is csak a saját véleményemet írtam Sümegiről, amit viszont nyomatékosan fenntartok. Nem bántani akarom, de úgy gondolom, világszép hangja, bizonyos objektív adottságok miatt sosem fog a vocét megillető helyekre kerülni.

3004 kalahari 2003-11-18 22:23:44
Állításodat nem tudod bizonyítani, mivel igen szubjektív, hogy kinek mi \"jön le\" a színpadról Nekem pl. egész más. Az meg már neveltetés kérdése, hogy milyen stílusban adom elő a véleményemet. Erről ennyit.

3003 Gida 2003-11-18 22:00:43
Sajnos a nyers valóság néha \"bunkóul\" hangzik.

3002 kalahari 2003-11-18 21:56:17
Ez elég bunkó megjegyzés volt.

3001 Gida 2003-11-18 21:45:09
Sümegi hangja tényleg világszinvonal. De sajnos csak az. Az ész hiánya sajnos lejön a szinpadról. Pl. Bécsben is ezért nem kell. Pedig ott mostanában is próbálkozott.

3000 zti 2003-11-18 21:35:16
A világsztárok nagyon szerények szoktak lenni. Ezzel szemben a házi kiválóságok időnkén túlzásokba esnek. A probléma megoldására 1924-ben Klebersberg Kuno miniszternek többek között azt javasolták: hogy - a színháznál „az úgynevezett primadonna paragrafusokat törölni kell. Mindenki havi fizetésre szerződtetendő és nem fellépti díjakra. Ennek fejében köteles havonként 8-szor fellépni. Hetenként kétszer minden egészséges énekes felléphet.” - „a szerződésileg kikötött szabadságolások időpontja szerződéskötéskor legyen megállapítva, nem mint eddig, hogy egy premier előtt ketten, hárman jelentkezhettek szabadságolásukért és a premier megtarthatása érdekében sok-sok millióval váltotta meg az igazgatóság a terminushoz nem kötött szabadságokat.” - „mindenkit, kivétel nélkül, rá kell szorítani a színházi szabályok betartására, melyekben benne van, hogy minden már játszott szerepet az igazgatóság felszólítására köteles a tag külön díjazás nélkül elvállalni darab vagy szerep változás esetén. Ehhez senki sem tartotta magát és sok-sok milliót zsaroltak ki beugrás címén.” A Klebersbergnek adott tippek végén szerepel, hogy „ha bárki is ezen pontoknak nem akarja magát alávetni, az ne kapjon szerződést. Két, három hónapos duzzogás után örömest aláírja majd a szerződést, mert a./ senki sem pótolhatatlan b./ a külföldi konjunktúra magyar énekesekre teljesen kedvezőtlen. Tehetségtelen tagokat senki protekciójára sem szabad szerződtetni, valamint a darabok elfogadásánál csakis azok művészi értéke és a várható anyagi eredmény legyen mérvadó.”

2999 cintula 2003-11-18 16:36:36
Nem szerződik Bécsbe mert kell neki ez a kis adrenalin.. : -))

2998 Fekete Péter 2003-11-18 16:31:01
Csak azt nem tudom a világsztár minek kapaszkodik két kézzel a közalkamazottsághoz...

2997 cintula 2003-11-18 16:26:06
Tőkések kellenek ide, egyetértek! De mnnyire! Mi az hogy!! Ha a tőkések jobbak mint ez a két tőketlen fickó meg az az álomszuszék akkor csak jöjjenek. Proszit. ***

2996 Szilgyo 2003-11-18 16:24:12
Hát ha nagyon megszorongatnának, és meg kéne vallanom, ki a legjobb operaénekesnő kis hazánkban, tutira Sümegi Eszterre szavaznék. Ám a sztársághoz más is kell, hogy mást ne mondjak, sztárallűrök...szerencsére Sümegi ennek tudomásom szerint híján van!

2995 Benő 2003-11-18 16:01:48
A féláras akció ügyében szereteném megkérdezni miért értékelik le a Carment, amikor azt teljes áron is el tudják adni? A csomag későbbi részében látom a Toscát meg a Traviát is. Én úgy tudtam, azok is jól eladhatók. Az Operát nem érdekli a bevétel?

2994 Jack 2003-11-18 15:40:57
Sümegi világszám, csak a világsztársága erős túlzás. Ma még. Ezt a nagyzolás másnál sem volt szimpatikus. Az itt felbukkanó operabarát kócsingmesterekben pedig azt szeretem, ők megmagyaráznák hogyan kéne. De egy Sümegi vagy Bándi felkarolásában sehol nincsenek.

2993 Tények kommentár nélkül 2003-11-18 15:07:35
Kiegészítés Dagobert II listájához (a számok most is a még megvehető jegyeket mutatják) : nov. 18. Aida 276 db nov. 21. Zorba 223 db nov. 22. Szerelmi bájital 352 db nov. 23. Szöktetés a szerájból 0 db nov. 23. Zorba 8 db nov. 28. A varázsfuvola 0 db nov. 29. Hamupipőke 0 db dec. 03. Bánk bán 10 db dec. 04. A varázsfuvola 1 db dec. 06. Bánk bán 24 db dec. 06. Carmen 32 db dec. 13. Bánk bán 136 db dec. 14. Carmen 4 db dec. 18. Carmen 5 db dec. 21. Bánk bán 369 db dec. 27. A varázsfuvola 158 db Készült az Opera és a Jegymester honlapján írtak alapján.

2992 1413 2003-11-18 14:58:44
Na erre tudtok-e valamit válaszolni? Valóban erőnkön felül költekezünk a határokon túlra.

2991 Mantuai herceg 2003-11-18 14:14:21
Búbánat, érdekes, elgondolkodtató a cikk. Le a kalappal a nyilatkozó előtt. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy az adónkból Erdélybe évről-évre menő irdatlan pénz jó helyre megy-e? Az átutalásra kerülő sok-sok milliárd forint-egyházak, magyar egyetem, ilyen-olyan szervezetek , stb. - egy részével inkább a kulturális szférát kellene jobban támogatni, miközben a végösszeg ne változzék. Véleményem szerint már így is anyagi, költségvetési lehetőségeinken felül nyújtunk támogatást a 93 ezer négyzekilométeren kívülre. Igen, így is lehet és a kulturális területre kellene több tőkést juttatni.

2990 Zsolt 2003-11-18 14:04:44
[url]http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=30355;Világsztár magyar szoprán CD-je[/url]

2989 Mantuai herceg 2003-11-18 14:03:08
És még mit köszöntök ? Volna mit, de nem ezért tevékenykedünk sokan szabad időnkben. És ingyenjegyért sem, mert az számunkra nincs, de nem is tartanánk rá igényt.

2988 vadászkürt 2003-11-18 13:29:29
Az alapítványnál is elgondolkozhatnának a dolgokon. Lehet, hogy igazgató-függetlenek, de most a vezetésnek segítő kezet nyújtottak a zenekari felvételi rend kijátszásához. A muzsikusok és főleg a szólamvezetők tiltakozása nyomán a főnökök visszakoztak, közben gőzerővel támadják a Kollektív Szerződést és a zenekari autonómia megnyirbálására készülnek. Ezt nektek (is) köszönjük alapítvány.

2987 Búbánat 2003-11-18 11:52:17
A Magyar Namzet mai számában egy hosszas riport olvasható Éliás Tiborral. Miután a lapot kevesen olvassák és a honlapja csak jelentős késéssel olvasható, ezért most hosszabban idézek a cikkből. És egyben polémiának is szánom az ebben található vallomásokat és észrevételeket, elsősorban Megén, Mantuai herceg és WiseGentleman okfejtéseire, hogy így is lehet csinálni. „Nagyon nagy szégyen, hogy a XXI. század elején a ’hálás’ magyar utókor még mindig nem teljesítette azt a kötelességét, hogy Erkel összes operáját megjelentesse, még kottán sem. Eddig csak a Bánk bánt és a Hunyadi Lászlót lehetett hallgatni lemezen, de ezek is átírt változatok, csakúgy, mint a Magyar Rádió által felvett egyéb művei. Én tartom olyan felnőttnek Erkel Ferencet, hogy tudta, mit ír. Ha ma élne, biztos tiltakozna, hogy így megcsonkítják és átalakítják zenei munkásságát. Ezért felvettük az István királyt és a Bátori Máriát a Kolozsvári Állami Magyar Operában – az egyetlen határainkon túli színházba, amelyben magyar opera szól -, majd szeptember első hetében rögzítettük a Brankovics Györgyöt, ezt a gyönyörűen megírt művet……Murat a pesti Bándi János lesz…..A lemeznek tavaly kellett volna megjelennie, de tömérdek gond volt vele, ugyanis az eredeti partitúra sincs meg. Mossoczy Vilmos zenekutató több éve foglalkozik kifejezetten a Brankoviccsal. …rengeteget dolgozva hangról hangra állította vissza az eredeti szólamokat. Csak hogy érzékeltessem: a Zenetudományi Intézetben a Bátori Mária kottáját évek alatt három főfoglalkozású kutató állította helyre. …Jellemző, hogy amikor segíteni kell valakinek, nem a gazdag nagy cégek mozdulnak először, amelyek csak a hasznot és a marketing szempontjait nézik, hanem mindig a szegényebb emberek, ahogy esetünkben az erdélyiek. A kolozsvári operát a román állam tartja fenn, némi magyar segítséggel, de nagyon szűkösen. Kint a zenész egy hónapban keres annyit, mint az anyaországi egy haknival. Ehhez megszállottság kell és az igazgató, Simon Gábor. Másrészt ez a társulat egyszerre hat Erkel-operát tart műsoron – ellentétben a magyarországiakkal. Náluk egyszerre meg van a tapasztalat és a lelkesedés. …A Bánk bán film is segített az Erkel iránti érdeklődést felkelteni, ebben teljesen biztos vagyok, itthon is külföldön is. Tudom, hogy az amerikai vetítéseken mindenhol óriási ovációval fogadta a közönség. Jellemző viszont, hogy a hazai kritika jobbára csak fanyalgott, pedig magába a műbe nem tudtak belekötni, csak pénzügyi dolgokba. Biztos, el lehetett volna készíteni olcsóbban is, de miért ez az érdekes? Örülnék, ha a buzgalom mégis folytatódna, és most már a Hunyadi-film, a Bátori-film és a teljes sorozat elkészülne ...A Brankovics lemez utómunkálatai még egy ideig tartanak, de nagyon remélem, hogy sok karácsonyfa alá odakerülhet. Természetesen, nem lesz könnyű, mert a kiadót mindenki banknak tekinti: ki kell fizetnem a kottaírást, az utaztatást, a felvétel, a gyártás költségeit és a művészeket. A boltok csak a bizományba veszik át a CD-ket, én pedig futkoshatok a pénzem után. Szorongással várom az új lemez fogadtatását, mert évek óta minden időmet és energiámat arra áldozom, hogy zenekultúránk fennmaradjon, tovább éljen, és lehetőség szerint a világ minden tájékára eljusson. Sajnos nagyon kevés magyar zene jut ki külföldre, pedig az a világ élvonalában van. Úgy tűnik, nem tudjuk megfelelően népszerűsíteni határainkon túl a zenei értékeinket, pedig manapság már a nyelvi korlátok is kisebb szerepet játszanak. …Ezt kihasználják, pl. a csehek is operáik népszerűsítésére… Zeneszerzőink semmivel sem kevesebbek, csak a kulturális marketingünk gyengébb. Ezért most azon dolgozom, hogy külföldön is lehessen kapni a Musica Hungarica lemezeit. Ugyanakkor a magyar fiatalok többsége sem ismeri saját országának zenekultúráját. A helyzet javításáért mindenkinek tennie kellene valamit, én ezt tudom tenni. Zenész vagyok, énekes vagyok, magyar vagyok. ...A Brankovics után a Dózsa György felvételét tervezem, mert nagyon hiányzik a „palettáról’. Aztán, ha Isten erőt ad, sorban jöhet az összes többi Erkel-opera, beleértve a Bánk bán és a Hunyadi eredeti változatát is. Természetesen, ha több támogatást kapnánk – nemcsak anyagit -, gyorsabban menne minden. Egy ilyen operalemez kiadásának költsége tízmillió forint felett van. Mi eddig több műfajban negyven albumot jelentettünk meg, ezek után elvárnék némi –elsősorban, de nem kizárólag állami – segítséget. Több kultúrát kellene adni az embereknek ...Szolgálatnak tekintem, hogy minden pénzemet és energiámat a magyar kultúra ápolására fordítsam, mégha anyagilag nem is éri meg. Boldog ember vagyok, mert abban bízom, hogy sok embernek tudtam és tudok örömet szerezni.\"

2986 ájbíem 2003-11-18 10:45:50
A kommunikációs igazgató mindennel foglalkozik csak az operai kommunikációjával nem (legközelebb 25-én a Bartók rádióban hallhatjuk.) Itt van ez a 50%kos akció. Mit csinál igazgató úr? A honlapon közzétesz egy szöveget, de eszébe nem jut, hogy az interneteseknek ne telefonszámokat ajánljon, hanem tegyen egy csatolást az online árusító cég vonatkozó oldalára, ahol jegyet interneten is meg lehet rendelni. [url]http://www.opera.hu/site.php?page=cikk&id=130&k=aktualis;Ez így amatőr![/url]

2985 cabernet 2003-11-18 10:28:23
Francia- magyar operagála (benne Nyeszterenko röttyedt Mefisztója) meg az izraeli-magyar operagála az aztán felejthetetlen volt és nagyon hasznos is(?), mert a pl Budapest-Jaffa kapcsolat primordiális a hazai operajátszés színvonalának emelkedése szempontjából. Vagy nem?

2984 Janacek 2003-11-18 10:17:25
Bakkkkkfittyyyy, ennél lejjebb már nem lehet jutni. De ugye azért még teszel további kisérleteket? Számodra nem jelenthet gondot. Milyen csecsekre gondolsz, te kis hamis?

2983 Dagobert II 2003-11-18 10:00:16
A féláras akcióban szereplő előadások és a még vásárolható jegyek száma (nov-dec): NOVEMBER 50%-os jegyek: nov. 21. Zorba (BÉRLETES), 1496 db nov. 26. Hamupipőke (BÉRLETES), 814 db nov. 27. Don Pasquale (Zorba helyett), db–ra nincs információ. További szabad jegyek novemberben (900 db felett): nov. 19. Don Pasquale, (BÉRLETES), 1389 db nov. 29. Zorba (BÉRLETES), 1108 db. DECEMBER 50%-os jegyek: dec. 3. Bánk bán (BÉRLETES), 16 db dec. 10. Carmen (BÉRLETES), 67 db dec. 11. Hamupipőke (BÉRLETES), 1100 db dec. 12. Bizet: Carmen (BÉRLETES), 0 db dec. 18. Bizet: Carmen (BÉRLETES), 61 db. További szabad jegyek decemberben (900 db felett): dec. 1. Csendes éj (BÉRLETES??), 1668 db dec. 17. Hamupipőke (BÉRLETES), 988 db dec. 20. János vitéz (BÉRLETES), 1134 db dec. 22 Első pezsgő mindig jár (BÉRLETES??), 1679 db dec. 25. A varázsfuvola 1209 db dec. 26. Hamupipőke 1314 db dec. 28. A denevér 1126 db dec. 30. A varázsfuvola 914 db dec. 31. A denevér 912 db. Készült az Opera és a Jegymester honlapján írtak alapján.

2982 bakfitty 2003-11-18 09:54:57
Áfacsaló nyugdíjas kommunisták, a rendszer csecsén nevelkedett céges semmittevők! Miről van szó?

2981 Fityisz 2003-11-18 09:54:50
Agyament, még sokra viheted, előtted az élet! Óvakodj a törpéktől és a potyerás kóbor lovagoktól!

2980 Fityisz 2003-11-18 09:51:47
Potyerás közalkalmatlanok, csak nem savanyú az alapítványi szőlő is számotokra? Ne keverjük a kuratóriumot, a választmánnyal.

2979 agyament 2003-11-18 09:51:04
Már csak azt nem értem én miért nem vittem semmire :-)))

2978 Juci 2003-11-18 09:46:17
Az alapítvány után mossátok tisztára a Kftjét is, légyszi!

2977 agyament 2003-11-18 09:34:22
Akkor egy kis zenetörténeti adalék: Fonyó művésznő és ValóVilág Nóci valamikor egy kórusban énekeltek. Sőt, kicsit később ugyanennek a kórusnak volt a tagja egy kiscsaj, aki most valami csajbandának a tagja - de most meg nem mondom a nevüket. Micsoda zenei műhely! :-)))

2976 pattaya 2003-11-18 09:33:21
Az a kuratórium az egy nemes dolog! Tök véletlen, hogy igazgató úr amatőr módon kiárusította a Házat aztán tagja lett annak a legjobban fialó Kft-nek amelyik létét ig. úr kiárusító munkájának köszönheti. Micsoda egy érdemes operabarát!

2975 Csöpi 2003-11-18 09:18:46
Az \"ez is volt már\" is volt már.***





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.