2924 Radics 2003-11-15 22:56:14
A kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci sem feltétlen érvényes erre. A Moszkvai, vagy Leningrádi Szimfonikusok a világ legjobb zenekarai között vannak, pedig.... Richter vagy Kocsis gázsiért vagy ingyen is ugyanolyan világszám. A dalszínházunkban legalább 100%-kal emelték a béreket, csak az emberek ugyanazok maradtak. Aki 100ezerért ócska koncertmester az 400ért is az lesz, a nyökögő énekes se fog többért jobban énekelni. A Szinetár úr eddig azt mondta, nincs erkölcsi alapja tőlük olyan kevésért többet követelni (színvonal, fegyelem stb), most meg nem tud tőluk megszabadulni. Minden maradt a régiben.
A kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci sem feltétlen érvényes erre. A Moszkvai, vagy Leningrádi Szimfonikusok a világ legjobb zenekarai között vannak, pedig.... Richter vagy Kocsis gázsiért vagy ingyen is ugyanolyan világszám. A dalszínházunkban legalább 100%-kal emelték a béreket, csak az emberek ugyanazok maradtak. Aki 100ezerért ócska koncertmester az 400ért is az lesz, a nyökögő énekes se fog többért jobban énekelni. A Szinetár úr eddig azt mondta, nincs erkölcsi alapja tőlük olyan kevésért többet követelni (színvonal, fegyelem stb), most meg nem tud tőluk megszabadulni. Minden maradt a régiben.
2923 kalahari 2003-11-15 22:47:22
Úgy legyen!
Úgy legyen!
2922 WiseGentleman 2003-11-15 22:45:25
Igazad van, de ugyanakkor a sok pénz a megfelelő kézben ide tudja vonzani azokat a szakembereket, akik egyrészt tapasztalataikkal, másrészt saját példájukkal maguk köré tudnak teremteni egy olyan kristálygócot, melyből egy hosszú távú kibontakozás kiindulhat.
Igazad van, de ugyanakkor a sok pénz a megfelelő kézben ide tudja vonzani azokat a szakembereket, akik egyrészt tapasztalataikkal, másrészt saját példájukkal maguk köré tudnak teremteni egy olyan kristálygócot, melyből egy hosszú távú kibontakozás kiindulhat.
2921 kalahari 2003-11-15 22:40:57
Én mégannyira sem ismerem, csak arra próbáltam utalni, hogy az agyonfinanszírozott foci nem mutat fel eredményt, míg az alig-alig tengődő sportágak (Vízilabda, kajak-kenu, Kézilabda, úszás, stb.) aratják a legnagyobb sikereket a világversenyeken. Operára lefordítva: a sok pénzből még nem lesz jó előadás, ahhoz jó énekesek is kellenek.
Én mégannyira sem ismerem, csak arra próbáltam utalni, hogy az agyonfinanszírozott foci nem mutat fel eredményt, míg az alig-alig tengődő sportágak (Vízilabda, kajak-kenu, Kézilabda, úszás, stb.) aratják a legnagyobb sikereket a világversenyeken. Operára lefordítva: a sok pénzből még nem lesz jó előadás, ahhoz jó énekesek is kellenek.
2920 WiseGentleman 2003-11-15 22:24:02
Nem vagyok focirajongó, úgyhogy nem ismerem a magyar válogatott helyzetét. De a színvonal emelésének feltétlenül együtt kell járnia az anyagi megbecsüléssel és a szponzorálás javításával, egyébként egy adott nívó felett tehetséges énekeseink, zenészeink búcsút mondanának a bármilyen magas színvonalú, de ugyanakkor alulfizetett társulatnak.
Nem vagyok focirajongó, úgyhogy nem ismerem a magyar válogatott helyzetét. De a színvonal emelésének feltétlenül együtt kell járnia az anyagi megbecsüléssel és a szponzorálás javításával, egyébként egy adott nívó felett tehetséges énekeseink, zenészeink búcsút mondanának a bármilyen magas színvonalú, de ugyanakkor alulfizetett társulatnak.
2919 kalahari 2003-11-15 22:04:03
Ha ez igaz lenne, akkor a magyar válogatott sorban nyerné a VB-ket!
Ha ez igaz lenne, akkor a magyar válogatott sorban nyerné a VB-ket!
2918 WiseGentleman 2003-11-15 22:02:56
Erre is érvényes, hogy kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci :).
Erre is érvényes, hogy kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci :).
2917 Radics 2003-11-15 21:39:50
Ez sem analógia. Itt is minőségi együttesről van szó, ahol a név tényleg garancia. Ezzel szemben kis hazánkban nem az. Az operai fronton minőséget nem a mecenatura fog hozni (bár lehet, hogy akkor lesz elsőrangú énekesek megfizetésére). Minőség akkor lesz, ha végre ebben a társulatban is elsőrangú munkát követelnek, azt ösztönzik, ellenőrzik, a nem megfelelőket eltávolítják. Az egységes közönség érdekében. Meg mindazokért, akik nem szeretik a miatti adrenalint.
Ez sem analógia. Itt is minőségi együttesről van szó, ahol a név tényleg garancia. Ezzel szemben kis hazánkban nem az. Az operai fronton minőséget nem a mecenatura fog hozni (bár lehet, hogy akkor lesz elsőrangú énekesek megfizetésére). Minőség akkor lesz, ha végre ebben a társulatban is elsőrangú munkát követelnek, azt ösztönzik, ellenőrzik, a nem megfelelőket eltávolítják. Az egységes közönség érdekében. Meg mindazokért, akik nem szeretik a miatti adrenalint.
2916 WiseGentleman 2003-11-15 19:00:46
Egyébként a 4 zenekarral kapcsolatban (ismét nem konkrét analógia), de a Wiener Saengerknaben is tulajdonképpen 4 kórusból áll, ezek közül egy minden vasárnap reggel a Hofkapelle miséjén hallható, a másik három pedig turnén járja a világot.
Egyébként a 4 zenekarral kapcsolatban (ismét nem konkrét analógia), de a Wiener Saengerknaben is tulajdonképpen 4 kórusból áll, ezek közül egy minden vasárnap reggel a Hofkapelle miséjén hallható, a másik három pedig turnén járja a világot.
2915 WiseGentleman 2003-11-15 18:50:27
A Wiener Philharmoniker-es példám nem feltétlenül pontos analógia kívánt lenni, a lényeg, hogy szerintem megoldható, megfelelő karmesterrel, és megfelelő színvonalú, rutinos muzsikusokkal, hogy egy esetleg ad hoc módon összeállt zenekar is kitűnő színvonalon teljesítsen.
A Wiener Philharmoniker-es példám nem feltétlenül pontos analógia kívánt lenni, a lényeg, hogy szerintem megoldható, megfelelő karmesterrel, és megfelelő színvonalú, rutinos muzsikusokkal, hogy egy esetleg ad hoc módon összeállt zenekar is kitűnő színvonalon teljesítsen.
2912 rue du Bac 2003-11-15 17:50:33
A Staatsoper Zenekarának muzsikusaiból álló koncertzenekar, a Wiener Philharmoniker nem a legjobb példa a csak a plakáton létező együttesekre, sem a nagynevű zenekarok tagjaiból sutyiban összeálló, tiszavirág életű fantázianevek alatt játszó haknibrigádokra. A Staatsoper és a Wiener Philharmoniker kapcsolata közismert. Az operaház zenekarából „gazdálkodó” koncertzenekar ötletét egyébként Erkel Bécsből importálta, így alakult a Magyar Állami (azelőtt Királyi) Opera Zenekarából a Budapesti Filharmonikus Társaság Zenekara (BFTZ). A Budapesti Filharmonikus Társaság Zenekara egy létező zenekar (jelenleg egyesület formájában), a Opera Stagione Kft létező vállalkozás, az Opera Stagione Zenekar (OStZ) viszont egy nem létező zenekar, ilyet a Kft nem tart fenn. Ha mégis hasonlóság adódik a MÁO Zenekara, a BFTZ és a OStZ között az abban áll, hogy egyik együttesnél sem lehet tudni, hogy az adott hangversenyen kik fognak a pultok mögött ülni, ki játszik bennük. Az Operaháznál ez azért van, mert a színháznak tulajdonképpen 4 zenekara (vagy 4 zenekarra való muzsikusa) van. Hiába látjuk a „MÁO Zenekara” nevet, nem tudhatjuk éppen melyik gárda játszik. Az 4 zenekarnyi gárdában a kiváló muzsikusok mellett gyengébb képességűek is vannak. A muzsikusok viszonylag heterogén volta miatt az előadás minősége nagyban függ az aznapi „leosztástól”. Ugyanez áll a BFTZ-re. Aki a koncerteken figyeli az arcokat észreveheti, sohasem lépnek fel ugyanazzal a gárdával: a BFTZ név azonos, a tagok nem. Opera Stagione Zenekara teljesen ad hoc jellegű, aki éppen ráér, az megy el haknizni. Ebből sem lesz minőség. A közönség szempontjából ez azt jelenti, hogy mivel a MÁO Zenekar és a BFTZ nem jelöl egy konkrét, estéről-estére azonosan elsőrangú képességű muzsikusokból összeálló együttest, a néző szerencséjétől függ, hogy éppen milyen konstellációt fog ki. A jegyvásárló a legrosszabb és a legjobb muzsikusok esetén is ugyanannyit fizet. Ergo, nagy az esélye annak, hogy rosszul jár, a befizetett azonos összegért eltérő minőséget kap. A Staatsoper és a Wiener Philharmoniker is több zenekarra való muzsikusból áll, csak náluk nincsenek gyengébb képességűek, mert a muzsikusokkal szemben támasztott követelmények Bécsben magasak, és a teljesítmény folyamatosan kontrollált, a visszajelzés megoldott (Aki gyengül kiteszik.) A Staatsoper (szintén több együttest kitevő létszámú) zenekara világszínvonalú (ez nem a Szinetár-féle semmit mondó közhely), így bár darabról-darabra változhat az összetétel, a végeredmény mindig világszínvonal lesz. Ugyanez áll a Wiener Philharmonikerre. Az ő előadásaikon és koncertjeiken az együttes neve tényleg MÁRKANÉV, az összetételtől függetlenül mindig azonos, elsőrangú zenei minőséget jelent.
A Staatsoper Zenekarának muzsikusaiból álló koncertzenekar, a Wiener Philharmoniker nem a legjobb példa a csak a plakáton létező együttesekre, sem a nagynevű zenekarok tagjaiból sutyiban összeálló, tiszavirág életű fantázianevek alatt játszó haknibrigádokra. A Staatsoper és a Wiener Philharmoniker kapcsolata közismert. Az operaház zenekarából „gazdálkodó” koncertzenekar ötletét egyébként Erkel Bécsből importálta, így alakult a Magyar Állami (azelőtt Királyi) Opera Zenekarából a Budapesti Filharmonikus Társaság Zenekara (BFTZ). A Budapesti Filharmonikus Társaság Zenekara egy létező zenekar (jelenleg egyesület formájában), a Opera Stagione Kft létező vállalkozás, az Opera Stagione Zenekar (OStZ) viszont egy nem létező zenekar, ilyet a Kft nem tart fenn. Ha mégis hasonlóság adódik a MÁO Zenekara, a BFTZ és a OStZ között az abban áll, hogy egyik együttesnél sem lehet tudni, hogy az adott hangversenyen kik fognak a pultok mögött ülni, ki játszik bennük. Az Operaháznál ez azért van, mert a színháznak tulajdonképpen 4 zenekara (vagy 4 zenekarra való muzsikusa) van. Hiába látjuk a „MÁO Zenekara” nevet, nem tudhatjuk éppen melyik gárda játszik. Az 4 zenekarnyi gárdában a kiváló muzsikusok mellett gyengébb képességűek is vannak. A muzsikusok viszonylag heterogén volta miatt az előadás minősége nagyban függ az aznapi „leosztástól”. Ugyanez áll a BFTZ-re. Aki a koncerteken figyeli az arcokat észreveheti, sohasem lépnek fel ugyanazzal a gárdával: a BFTZ név azonos, a tagok nem. Opera Stagione Zenekara teljesen ad hoc jellegű, aki éppen ráér, az megy el haknizni. Ebből sem lesz minőség. A közönség szempontjából ez azt jelenti, hogy mivel a MÁO Zenekar és a BFTZ nem jelöl egy konkrét, estéről-estére azonosan elsőrangú képességű muzsikusokból összeálló együttest, a néző szerencséjétől függ, hogy éppen milyen konstellációt fog ki. A jegyvásárló a legrosszabb és a legjobb muzsikusok esetén is ugyanannyit fizet. Ergo, nagy az esélye annak, hogy rosszul jár, a befizetett azonos összegért eltérő minőséget kap. A Staatsoper és a Wiener Philharmoniker is több zenekarra való muzsikusból áll, csak náluk nincsenek gyengébb képességűek, mert a muzsikusokkal szemben támasztott követelmények Bécsben magasak, és a teljesítmény folyamatosan kontrollált, a visszajelzés megoldott (Aki gyengül kiteszik.) A Staatsoper (szintén több együttest kitevő létszámú) zenekara világszínvonalú (ez nem a Szinetár-féle semmit mondó közhely), így bár darabról-darabra változhat az összetétel, a végeredmény mindig világszínvonal lesz. Ugyanez áll a Wiener Philharmonikerre. Az ő előadásaikon és koncertjeiken az együttes neve tényleg MÁRKANÉV, az összetételtől függetlenül mindig azonos, elsőrangú zenei minőséget jelent.
2914 WiseGentleman 2003-11-15 14:32:20
Bécsben például a Staatsoper zenekarának tagjai közül nagyon sokan a Wiener Philharmonikerben is részt vesznek, sőt, amint az számomra kiderült, a Staatsoperorchesterből még külön vizsga fejében lehet továbblépni a Philharmonikerbe (ennek részleteiről szerintem Sesto jobban tudna tájékoztatni minket). Mindenesetre, ismét egy \"nyugati\" példa az átjárhatóságra. Az Opera Stagione belső ügyeit nem ismerem, abból viszont igazán pozitív képet alkottam, hogy képesek voltak idehozni Cura-t és Domingo-t. Ugyanakkor hivatkozhattam volna másra is, például 1999-ben a Ferencvárosi Ünnepi Játékok Kht. is meg tudta rendezni az Elektrát Ortrun Wenkellel a Tavaszi Fesztivál során. A lényeg, amit példámmal érzékeltetni akartam, hogy nem szükséges ölbetett kézzel, lélegzetvisszafojtva várni, amíg egy merev, posztkommunista állami intézmény megreformálja magát, illetve, amíg a hazai fejekben is végre megvalósul a rendszerváltás (erre jók itthon az \'ámerikás\' magyarok).
Bécsben például a Staatsoper zenekarának tagjai közül nagyon sokan a Wiener Philharmonikerben is részt vesznek, sőt, amint az számomra kiderült, a Staatsoperorchesterből még külön vizsga fejében lehet továbblépni a Philharmonikerbe (ennek részleteiről szerintem Sesto jobban tudna tájékoztatni minket). Mindenesetre, ismét egy \"nyugati\" példa az átjárhatóságra. Az Opera Stagione belső ügyeit nem ismerem, abból viszont igazán pozitív képet alkottam, hogy képesek voltak idehozni Cura-t és Domingo-t. Ugyanakkor hivatkozhattam volna másra is, például 1999-ben a Ferencvárosi Ünnepi Játékok Kht. is meg tudta rendezni az Elektrát Ortrun Wenkellel a Tavaszi Fesztivál során. A lényeg, amit példámmal érzékeltetni akartam, hogy nem szükséges ölbetett kézzel, lélegzetvisszafojtva várni, amíg egy merev, posztkommunista állami intézmény megreformálja magát, illetve, amíg a hazai fejekben is végre megvalósul a rendszerváltás (erre jók itthon az \'ámerikás\' magyarok).
2913 Marcali 2003-11-15 10:40:06
„Az őszinteség ritka kincs, színésznél, újságírónál egyaránt” –kezdi kitűnő írását Szilver Ottó a Heti válaszban. ([url]http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=8491;cikk itt[/url]) Annyit hozzátennék, sajnos ritka kincs. meg talán azt, hogy egyenesség, gerincesség az énekesnél is kincs. (Ez az énekes dolog csak úgy eszembe jutott, semmi köze nincs a továbbiakhoz.) Szóval, tegnap az USA-veteránok figyelmébe ajánlották az üzleti tisztesség hirdetésének szükségességét, az állítólagos Stagione Zenekar kapcsán pedig szó esett a közönség (félre)tájékoztatásáról is. Ki tudja mi az igaz ebben a kanizsai dologban, gondoltam, megnéztem én is azt Nagykanizsára mutató linket. És valóban. 2000 november 24-re a fórumon kifogásolt nevű együttesek szerepeltek. Na de mi volt az előző nap. Lássunk csudát. „MŰHELYTITKOK AZ OPERÁBÓL”. Így, nagybetűvel. Hm, Műhelytitkok az Operából”? Operai művészeink ilyen sűrűn szerepelnek Kanizsán? –gondoltam. De nem, félreértettem a dolgot. Biztos, hogy félreértettem, mert a fellépők között megláttam Ókovács úr nevét. Emlékeztetnék mindenkit arra, hogy az operai tájékoztatási igazgató úgy két hete öntötte ki szívét a rovatban, és teljes ártatlanságáról tett tanúbizonyságot az ügyben, hogy egy olaszországi fellépésen az ő és három másik magyar művészre azt írták, hogy (ha jól emlékszem) a „Magyar Állami Operaházból”. Mivel a magyarázat őszinte és feltáró volt, világos, hogy a műsor címe alapján saját hibámból tévesen gondoltam a budapesti Operára, ez annál is biztosabb, hogy a nagykanizsai Bánk bán felett, november 23-ra keltezve az ártatlan tévesztés miatt lecikizett művészek neve áll. [url]http://www.nagykanizsa.hu/konyvtar/kanizsai_musorok_2000_11.htm;Mind a négyüké[/url]!! Mea culpa, tévedtem. És egyébként is, ki merné állítani, hogy a „Műhelytitkok az Operából” cím alapján vidéken mindenki a budapesti Operára gondolna? Mert például a kanizsaiak gondolhattak a győri Operára, a pécsi Operára vagy a debrecenire. Vagy úgy általában egy Operaházra. Valahol Európában. Legjobb tehát figyelmen kívül hagyni, hogy az említett címmel művészeink (magánvállalkozásban) végigjárták az országot, a Csokonai ÁMK [url]http://www.zalamedia.hu/khely/1207/moz.html;hirdetésében[/url] („Műhelytitkok az Operából, filharmónia koncert. Műsor: Mozart: Varázsfuvola, Figaro házassága, Don Giovanni, A színigazgató c. operáinak részletei”) is a beltartalom a lényeg. A körités nem jelent semmit! Ők nem mondják hogy a Magyar Állami Operából jöttek. A cím azt mondja, az Operából a műhelytitkok jöttek. A műhelytitkok tehát jöttek, négy művész csak elkísérte őket. Ez világos. Rossz az aki rosszra gondol. Tanulság: Éljen és virágozzék a magánvállalkozás! Az őszinteség ritka kincs, színésznél, újságírónál egyaránt. (A többi nem számít.)
„Az őszinteség ritka kincs, színésznél, újságírónál egyaránt” –kezdi kitűnő írását Szilver Ottó a Heti válaszban. ([url]http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=8491;cikk itt[/url]) Annyit hozzátennék, sajnos ritka kincs. meg talán azt, hogy egyenesség, gerincesség az énekesnél is kincs. (Ez az énekes dolog csak úgy eszembe jutott, semmi köze nincs a továbbiakhoz.) Szóval, tegnap az USA-veteránok figyelmébe ajánlották az üzleti tisztesség hirdetésének szükségességét, az állítólagos Stagione Zenekar kapcsán pedig szó esett a közönség (félre)tájékoztatásáról is. Ki tudja mi az igaz ebben a kanizsai dologban, gondoltam, megnéztem én is azt Nagykanizsára mutató linket. És valóban. 2000 november 24-re a fórumon kifogásolt nevű együttesek szerepeltek. Na de mi volt az előző nap. Lássunk csudát. „MŰHELYTITKOK AZ OPERÁBÓL”. Így, nagybetűvel. Hm, Műhelytitkok az Operából”? Operai művészeink ilyen sűrűn szerepelnek Kanizsán? –gondoltam. De nem, félreértettem a dolgot. Biztos, hogy félreértettem, mert a fellépők között megláttam Ókovács úr nevét. Emlékeztetnék mindenkit arra, hogy az operai tájékoztatási igazgató úgy két hete öntötte ki szívét a rovatban, és teljes ártatlanságáról tett tanúbizonyságot az ügyben, hogy egy olaszországi fellépésen az ő és három másik magyar művészre azt írták, hogy (ha jól emlékszem) a „Magyar Állami Operaházból”. Mivel a magyarázat őszinte és feltáró volt, világos, hogy a műsor címe alapján saját hibámból tévesen gondoltam a budapesti Operára, ez annál is biztosabb, hogy a nagykanizsai Bánk bán felett, november 23-ra keltezve az ártatlan tévesztés miatt lecikizett művészek neve áll. [url]http://www.nagykanizsa.hu/konyvtar/kanizsai_musorok_2000_11.htm;Mind a négyüké[/url]!! Mea culpa, tévedtem. És egyébként is, ki merné állítani, hogy a „Műhelytitkok az Operából” cím alapján vidéken mindenki a budapesti Operára gondolna? Mert például a kanizsaiak gondolhattak a győri Operára, a pécsi Operára vagy a debrecenire. Vagy úgy általában egy Operaházra. Valahol Európában. Legjobb tehát figyelmen kívül hagyni, hogy az említett címmel művészeink (magánvállalkozásban) végigjárták az országot, a Csokonai ÁMK [url]http://www.zalamedia.hu/khely/1207/moz.html;hirdetésében[/url] („Műhelytitkok az Operából, filharmónia koncert. Műsor: Mozart: Varázsfuvola, Figaro házassága, Don Giovanni, A színigazgató c. operáinak részletei”) is a beltartalom a lényeg. A körités nem jelent semmit! Ők nem mondják hogy a Magyar Állami Operából jöttek. A cím azt mondja, az Operából a műhelytitkok jöttek. A műhelytitkok tehát jöttek, négy művész csak elkísérte őket. Ez világos. Rossz az aki rosszra gondol. Tanulság: Éljen és virágozzék a magánvállalkozás! Az őszinteség ritka kincs, színésznél, újságírónál egyaránt. (A többi nem számít.)
2911 Talabér 2003-11-14 22:09:24
Zsolt délelőtti linkjén én is olvastam Frigyesi és Nagy karmester nevét. De mást is. A magántőke állítólag pártolni való vállalkozásában előadott Bánk bán operát,Nagykanizsán az Opera Stagione Zenekara kísérte. Ezt írják: BÁNK BÁN – opera Rendezte: Frigyesi Tibor Zenei vezető: Nagy Ferenc Közreműködik a Magyar Állami Operaház Kórusa és az Opera Stagione Zenekar. Mint tudjuk Opera Stagione Zenekar nincsen. Az Opera Stagione Zenekar a dalszínház éppen ráérő muzsikusainak halmaza. Nem tudom, abban a nagy Amerikában előfordulhatna-e, hogy a NewYorki Filharmonikusok Zenekaráról kiderülne, hogy az nem más mint a Met Zenekara, szabadidőben. Menedzser barátaink beszélhetnének üzleti erkölcsről és fogyasztó (jegyvásárló) megtévesztésének helytelen voltáról is, remélem ez is vérükké vált. Mert ugye a nézőt Amerikában, Budapesten és Nagykanizsán sem illik becsapni, 30.000 Ft jegyért botrányos színvonalon bazseválni (Cura koncert, Domingo koncert), nem létező együttesek nevét hirdetni. Kórusként meg a Magyar Állami Operaház Kórusa szerepel. Helyesebb lett volna Magyar Állami Operaház Kórusából (is) alakult kamarakórust írni!! Szinetár úr úgy látszik az énekkarnak engedélyezte a zenekarnak meg tiltotta az operai név használatát. Ki érti ezt?
Zsolt délelőtti linkjén én is olvastam Frigyesi és Nagy karmester nevét. De mást is. A magántőke állítólag pártolni való vállalkozásában előadott Bánk bán operát,Nagykanizsán az Opera Stagione Zenekara kísérte. Ezt írják: BÁNK BÁN – opera Rendezte: Frigyesi Tibor Zenei vezető: Nagy Ferenc Közreműködik a Magyar Állami Operaház Kórusa és az Opera Stagione Zenekar. Mint tudjuk Opera Stagione Zenekar nincsen. Az Opera Stagione Zenekar a dalszínház éppen ráérő muzsikusainak halmaza. Nem tudom, abban a nagy Amerikában előfordulhatna-e, hogy a NewYorki Filharmonikusok Zenekaráról kiderülne, hogy az nem más mint a Met Zenekara, szabadidőben. Menedzser barátaink beszélhetnének üzleti erkölcsről és fogyasztó (jegyvásárló) megtévesztésének helytelen voltáról is, remélem ez is vérükké vált. Mert ugye a nézőt Amerikában, Budapesten és Nagykanizsán sem illik becsapni, 30.000 Ft jegyért botrányos színvonalon bazseválni (Cura koncert, Domingo koncert), nem létező együttesek nevét hirdetni. Kórusként meg a Magyar Állami Operaház Kórusa szerepel. Helyesebb lett volna Magyar Állami Operaház Kórusából (is) alakult kamarakórust írni!! Szinetár úr úgy látszik az énekkarnak engedélyezte a zenekarnak meg tiltotta az operai név használatát. Ki érti ezt?
2910 Radics 2003-11-14 20:13:55
Az ámérikás magyaroktól le vagyok nyűgözve!!!* Csak nem értem, hogy nagy eszükkel mi tetszik nekik az Opera Stagionén. Ha a tudásból csak ennyire fussa akkor nem volt érdemes. Kifejezetten óvnám tőluk a Momus klubbot, mert az álaluk ajánlott cég színvonalát és magyar közreműködőit már ismerjük. Azt aki Levinnel példálózik és utána a Nagy Feri bácsi, Frigyesi és a haknisták produkciójáért lelkesedik nem lehet komolyan menni.
Az ámérikás magyaroktól le vagyok nyűgözve!!!* Csak nem értem, hogy nagy eszükkel mi tetszik nekik az Opera Stagionén. Ha a tudásból csak ennyire fussa akkor nem volt érdemes. Kifejezetten óvnám tőluk a Momus klubbot, mert az álaluk ajánlott cég színvonalát és magyar közreműködőit már ismerjük. Azt aki Levinnel példálózik és utána a Nagy Feri bácsi, Frigyesi és a haknisták produkciójáért lelkesedik nem lehet komolyan menni.
2909 WiseGentleman 2003-11-14 18:27:07
Topi, egyébként az USA-ban pont az ellenkezője van annak, amit leírtál, ne haragudj, az adók alacsonyabbak, mint Európában, az adócsökkentés minden lényeges politikusnak meghirdetett programja (az öreg Bush is részben abba bukott bele, hogy egyszer adót emelt - de bocs, ne politizáljunk). Gondolom, a chicagoi iskoláról (Friedman and co.) hallottál.
Topi, egyébként az USA-ban pont az ellenkezője van annak, amit leírtál, ne haragudj, az adók alacsonyabbak, mint Európában, az adócsökkentés minden lényeges politikusnak meghirdetett programja (az öreg Bush is részben abba bukott bele, hogy egyszer adót emelt - de bocs, ne politizáljunk). Gondolom, a chicagoi iskoláról (Friedman and co.) hallottál.
2908 WiseGentleman 2003-11-14 18:23:14
Mantuai, egyetértek veled (a közalkalmazott vízfejekkel kapcsolatban), ezért gondolom úgy, hogy Magyarországon a rendszerváltás a fejekben még nem játszódott le, hódít a posztkommunista gondolkodás. Persze, számunkra más a természetes, mert ugyanazt az iskolát jártuk ki (USA), aki ott tevékenykedett, az egy szabad ország piaci szellemét a vérében hordja (egyébként az üzleti, gazdasági ismeretek megléte jórészt szerintem mentalitás és érzék kérdése - mind over matter - hiszen ezért van, hogy a legtöbb üzleti tankönyv és ismeret leginkább a józan ész terminológiákba és kategóriákba töltése - ezért van például az is, hogy Amerikából tudományos (hard science) háttérrel hazajövő emberek óriási sikerrel helyezkednek el idehaza üzleti téren, mert a magukban hordozott mentalitás sikerre viszi őket, s ez mindennél többet ér, mint bármilyen \"szakmai\" ismeret). Az esztrádműsorokkal kapcsolatban, hadd mondjam azt, hogy bánom is én, hogy a Broadway-n hány gazdag mecénás pénzéből játszanak Rodgerst és Hammersteint, ha vannak olyan mecénások, akinek a pénzéből én a Lincoln Centerben Pavarottit, és James Levine-t hallgathatom. A konkrét megoldás kérdésére csakis azt mondhatom, hogy magán- és társadalmi mecenatúra kifejlesztésére lenne szükség (az állami mecenatúra is magában hordozza a politikailag manipulált fércművek létrehozásának kockázatát - lásd, nem is olyan régen, kis Magyarországunkon).
Mantuai, egyetértek veled (a közalkalmazott vízfejekkel kapcsolatban), ezért gondolom úgy, hogy Magyarországon a rendszerváltás a fejekben még nem játszódott le, hódít a posztkommunista gondolkodás. Persze, számunkra más a természetes, mert ugyanazt az iskolát jártuk ki (USA), aki ott tevékenykedett, az egy szabad ország piaci szellemét a vérében hordja (egyébként az üzleti, gazdasági ismeretek megléte jórészt szerintem mentalitás és érzék kérdése - mind over matter - hiszen ezért van, hogy a legtöbb üzleti tankönyv és ismeret leginkább a józan ész terminológiákba és kategóriákba töltése - ezért van például az is, hogy Amerikából tudományos (hard science) háttérrel hazajövő emberek óriási sikerrel helyezkednek el idehaza üzleti téren, mert a magukban hordozott mentalitás sikerre viszi őket, s ez mindennél többet ér, mint bármilyen \"szakmai\" ismeret). Az esztrádműsorokkal kapcsolatban, hadd mondjam azt, hogy bánom is én, hogy a Broadway-n hány gazdag mecénás pénzéből játszanak Rodgerst és Hammersteint, ha vannak olyan mecénások, akinek a pénzéből én a Lincoln Centerben Pavarottit, és James Levine-t hallgathatom. A konkrét megoldás kérdésére csakis azt mondhatom, hogy magán- és társadalmi mecenatúra kifejlesztésére lenne szükség (az állami mecenatúra is magában hordozza a politikailag manipulált fércművek létrehozásának kockázatát - lásd, nem is olyan régen, kis Magyarországunkon).
2907 kalahari 2003-11-14 17:55:39
Fityisz, 10 pont!
Fityisz, 10 pont!
2906 Fityisz 2003-11-14 14:38:58
Bakfitty, zenerajongó, operai \"közönség\" egy van. Oda még nem jutott el a megosztás, az árokásás. A zenekari árok nem a közönséget osztja meg.
Bakfitty, zenerajongó, operai \"közönség\" egy van. Oda még nem jutott el a megosztás, az árokásás. A zenekari árok nem a közönséget osztja meg.
2905 Megén 2003-11-14 14:31:30
Bakfitty, ne hitesd el, hgoy nem érted a viccet. A közönség Te és én, és itt ezen a fórumon mindenki. Persze nem lehet mindegyikünknek eleget tenni, mert ahogy látom ahányan vagyunk annyifelé húzunk. De a célunk és kívánságunk az, hogy jó operaelőadásokat lássunk. És mindent elkövetnénk szívesen, hogy ez sikerüljön. Van ötleted? Mondd el Te is!
Bakfitty, ne hitesd el, hgoy nem érted a viccet. A közönség Te és én, és itt ezen a fórumon mindenki. Persze nem lehet mindegyikünknek eleget tenni, mert ahogy látom ahányan vagyunk annyifelé húzunk. De a célunk és kívánságunk az, hogy jó operaelőadásokat lássunk. És mindent elkövetnénk szívesen, hogy ez sikerüljön. Van ötleted? Mondd el Te is!
2904 bakfitty 2003-11-14 14:26:15
Melyik közönségről nincs szó? Az egyik közönség már megnyilvánult. Ezt írta: \"Bécsben minden szép és jó, azonban nekem három nap után kis túlzással elegem lett az egészből. Rájöttem ugyanis, hogy odakint egész egyszerűen nincs kiért szorítani, nem kell azon izgulni, vajon az énekes végig tudja-e énekelni a szerepet, a kórus nem esik-e szét, és így tovább. Úgy tűnik, a bécsi operában 7-től 10-ig rendben mennek a dolgok, zökkenők és fennakadások nélkül, ebbe pedig egy idő után bele is lehet unni. Hiába, a magyar embernek kell az az adrenalin...” (Szilgyo: Bécsi Szelet) Az ilyen közönség azt kapja Szinetártól amit megérdemel. Te, melyik közönség vagy Fityisz?
Melyik közönségről nincs szó? Az egyik közönség már megnyilvánult. Ezt írta: \"Bécsben minden szép és jó, azonban nekem három nap után kis túlzással elegem lett az egészből. Rájöttem ugyanis, hogy odakint egész egyszerűen nincs kiért szorítani, nem kell azon izgulni, vajon az énekes végig tudja-e énekelni a szerepet, a kórus nem esik-e szét, és így tovább. Úgy tűnik, a bécsi operában 7-től 10-ig rendben mennek a dolgok, zökkenők és fennakadások nélkül, ebbe pedig egy idő után bele is lehet unni. Hiába, a magyar embernek kell az az adrenalin...” (Szilgyo: Bécsi Szelet) Az ilyen közönség azt kapja Szinetártól amit megérdemel. Te, melyik közönség vagy Fityisz?
2903 Caligula 2003-11-14 13:39:28
Profittermelő sosem lesz, de többet vissza lehet hozni, mint most - ebben biztos vagyok. Topi! Mindennek a közönség is része, hiszen ha valami nem jó, akkor nem fogy a jegy és a bérlet, mint pl most.
Profittermelő sosem lesz, de többet vissza lehet hozni, mint most - ebben biztos vagyok. Topi! Mindennek a közönség is része, hiszen ha valami nem jó, akkor nem fogy a jegy és a bérlet, mint pl most.
2902 Megén 2003-11-14 13:33:16
Azt mindenki világosan tudja (az is aki az, és az is aki nem az), hogy mi a jó a közalkalmazottiságban. (Már ha csak a jövedelem növekedési statisztikákat nézzük mindig lemarad az üzleti szféra.) És valóban nem ártana - ha egyszer - más nem is, de a fórumos társaság meghallgatna egy üzleti tanácsadót, aki fel tudná vázolni, hogyan lehet átalakítani egy közalkalmazotti színházat, profit-termelő színházzá.
Azt mindenki világosan tudja (az is aki az, és az is aki nem az), hogy mi a jó a közalkalmazottiságban. (Már ha csak a jövedelem növekedési statisztikákat nézzük mindig lemarad az üzleti szféra.) És valóban nem ártana - ha egyszer - más nem is, de a fórumos társaság meghallgatna egy üzleti tanácsadót, aki fel tudná vázolni, hogyan lehet átalakítani egy közalkalmazotti színházat, profit-termelő színházzá.
2901 Mantuai herceg 2003-11-14 13:30:13
Ha Műszaki MBA-jére jártál, ráadásul angolul hallgattad a tudományt, akkor tanítottalak. Mikor végeztél?
Ha Műszaki MBA-jére jártál, ráadásul angolul hallgattad a tudományt, akkor tanítottalak. Mikor végeztél?
2900 Fityisz 2003-11-14 13:25:34
Halló Emberek! Érdekel itt még valakit a közönség? Mert arról itt soha nincsen szó.
Halló Emberek! Érdekel itt még valakit a közönség? Mert arról itt soha nincsen szó.
2899 Topi 2003-11-14 13:15:10
Nem tudom egyáltalán érdemes-e belemenni az Operaház legoptimálisabb működtetésének témájába, de csak érintőlegesen az én véleményem: Ne hasomlítsuk össze az amerikai,vagy a bécsi operai működtetést,- fenntartást a magyarral addig, amíg társadalmi, - gazdasági téren ilyen drasztikus különbségek vannak országaink között. A mi vállalkozóik nagy részének hozzáállása az adófizetéshez - akiknek lenne miből fizetniük! - szintén eltér az amerikai szemlélettől, ahol büszkék arra, hogy akkora az adójuk, mert ők olyan jól dolgoztak, s be is fizetik az adót az államnak, öntudatos hazafiként. Az átlagpolgárok, a bérből-fizetésből élők, a közalkalmazottak persze szigorúan, következetesen, s nem is kicsit megadóztatásra kerülnek, de arra persze ne is számítsanak, hogy az állam ebből vissza is forgat valamit a kultúra ezen ágazatára is?! Hát nem tartom jó ötletnek! Persze ettől még lehet józan ésszel és mellette nem érzéketlenül, ellenben felelősségteljesen vezetni az operát is!
Nem tudom egyáltalán érdemes-e belemenni az Operaház legoptimálisabb működtetésének témájába, de csak érintőlegesen az én véleményem: Ne hasomlítsuk össze az amerikai,vagy a bécsi operai működtetést,- fenntartást a magyarral addig, amíg társadalmi, - gazdasági téren ilyen drasztikus különbségek vannak országaink között. A mi vállalkozóik nagy részének hozzáállása az adófizetéshez - akiknek lenne miből fizetniük! - szintén eltér az amerikai szemlélettől, ahol büszkék arra, hogy akkora az adójuk, mert ők olyan jól dolgoztak, s be is fizetik az adót az államnak, öntudatos hazafiként. Az átlagpolgárok, a bérből-fizetésből élők, a közalkalmazottak persze szigorúan, következetesen, s nem is kicsit megadóztatásra kerülnek, de arra persze ne is számítsanak, hogy az állam ebből vissza is forgat valamit a kultúra ezen ágazatára is?! Hát nem tartom jó ötletnek! Persze ettől még lehet józan ésszel és mellette nem érzéketlenül, ellenben felelősségteljesen vezetni az operát is!
2898 szanyi 2003-11-14 12:54:56
Én is „kócsingolni” javaslom a konzultingoskodókat. Javaslom, a következő Mumus klubra hívják meg Frankót, Sümegit, Fokanovot, Rácot, Derecskeit, Rozsost stb, világosítnák ők fel konzultingékat arról, miért ragaszkodnak tűzön-vizen át közalkalmazotti létükhöz. Konzultingék meg arról beszélhetnének nekik, hogy mi a jó a piaci viszonyokban. Gyümöcsöző párbeszédnek nézünk elébe!!!***
Én is „kócsingolni” javaslom a konzultingoskodókat. Javaslom, a következő Mumus klubra hívják meg Frankót, Sümegit, Fokanovot, Rácot, Derecskeit, Rozsost stb, világosítnák ők fel konzultingékat arról, miért ragaszkodnak tűzön-vizen át közalkalmazotti létükhöz. Konzultingék meg arról beszélhetnének nekik, hogy mi a jó a piaci viszonyokban. Gyümöcsöző párbeszédnek nézünk elébe!!!***
2897 cabernet 2003-11-14 11:37:45
Ok, legyen karmester Szvázi földön. Nálunk énekeljen, ebben óriási, ebben szeretnénk látni. Elég fiatal és tehetséges karmesterünk van, menedzselni őket kéne, nem a pályakezdő középszert.
Ok, legyen karmester Szvázi földön. Nálunk énekeljen, ebben óriási, ebben szeretnénk látni. Elég fiatal és tehetséges karmesterünk van, menedzselni őket kéne, nem a pályakezdő középszert.
2896 Megén 2003-11-14 11:26:20
Cabernet, olvastad, hogy José Cura inkább karmesterkedni szeret jobban? Legalábbis azt nyilatkozta!
Cabernet, olvastad, hogy José Cura inkább karmesterkedni szeret jobban? Legalábbis azt nyilatkozta!
2895 cintula 2003-11-14 11:14:27
Erre a gördülő operára ráferne egy kis kócsingolás. Nem gondolod Mantuai?
Erre a gördülő operára ráferne egy kis kócsingolás. Nem gondolod Mantuai?
2894 mediapool 2003-11-14 10:59:16
Mantuai, rendről és a szakmai tisztességről beszélsz és szomorúnak tartod, ha valaki az apportjaid nevét onnan ismeri, hogy szívesen olvasgatja bizonyos könyvek tartalomjegyzékét. Szerintem a rendhez és a szakmai tisztességhez tartozna a többiek nem félrevezetése, ugyanis amit a „management consulting” témáinak tartasz (és úgy teszel, mintha kizárólagosan oda tartozna) az minden emberi erőforrás tankönyv témája. A Műszaki Egyetem MBA-képzésének programján is ott van az összes általad említett szakszó. Ezt nem tudni egy szakmabelinek(?) igazi presszó műveltség. A szomorúságodhoz pedig annyit, hogy te akkor a fél országot lenézed. Ez tényleg szomorú. Amikor meg idegen szavadat használsz olyan dolgokra aminek van magyar megfelelője, egyszerűen tudás(?) fitogtatás.
Mantuai, rendről és a szakmai tisztességről beszélsz és szomorúnak tartod, ha valaki az apportjaid nevét onnan ismeri, hogy szívesen olvasgatja bizonyos könyvek tartalomjegyzékét. Szerintem a rendhez és a szakmai tisztességhez tartozna a többiek nem félrevezetése, ugyanis amit a „management consulting” témáinak tartasz (és úgy teszel, mintha kizárólagosan oda tartozna) az minden emberi erőforrás tankönyv témája. A Műszaki Egyetem MBA-képzésének programján is ott van az összes általad említett szakszó. Ezt nem tudni egy szakmabelinek(?) igazi presszó műveltség. A szomorúságodhoz pedig annyit, hogy te akkor a fél országot lenézed. Ez tényleg szomorú. Amikor meg idegen szavadat használsz olyan dolgokra aminek van magyar megfelelője, egyszerűen tudás(?) fitogtatás.
2893 Caligula 2003-11-14 10:33:20
Búbánat! Ilyesmi már itt is volt hírként a [url]http://www.momus.hu/article.php?id=1341&category=16&archive=1&index=25;momuson[/url].
Búbánat! Ilyesmi már itt is volt hírként a [url]http://www.momus.hu/article.php?id=1341&category=16&archive=1&index=25;momuson[/url].
2892 cabernet 2003-11-14 10:32:05
Wise mondja: „ugyanakkor elengedhetetlen feltétel, hogy az állam innen kivonuljon, ugyanis az adófizetők pénzéből ne váljon ízlésdiktátorrá.” Jó, de az ízlés ficamos tőkések vagy 24 órás működési tanácsadók se mondják meg nekünk mi a jó. Egy színvonaltalan (esztrád) műsornál teljesen mindegy hogy az állam szervezte vagy magáncég. A működési tanácsadók most éppen karmestert csináltak. Curából és ezt sztárolják. Mi ez ha nem ízlésdiktatúra!! Meg példának ajánlgatják a hakni kft műsorait. Zenei színvonalról beszélni és a kilábalás reménységének állítani az ilyen produkciókat teljes melléfogás.
Wise mondja: „ugyanakkor elengedhetetlen feltétel, hogy az állam innen kivonuljon, ugyanis az adófizetők pénzéből ne váljon ízlésdiktátorrá.” Jó, de az ízlés ficamos tőkések vagy 24 órás működési tanácsadók se mondják meg nekünk mi a jó. Egy színvonaltalan (esztrád) műsornál teljesen mindegy hogy az állam szervezte vagy magáncég. A működési tanácsadók most éppen karmestert csináltak. Curából és ezt sztárolják. Mi ez ha nem ízlésdiktatúra!! Meg példának ajánlgatják a hakni kft műsorait. Zenei színvonalról beszélni és a kilábalás reménységének állítani az ilyen produkciókat teljes melléfogás.
2891 direktor 2003-11-14 10:28:22
Képzeljétek el a mieinket BKV-bérlettel. Mivé lennének ha a szolgálati kikopna se...ük alól??? Nálunk a legfontosabb az autóval jól eldugaszolni a bejáratot. Ez a vezető. Nem tudom, Bánffy kapott szolgálati konflist?
Képzeljétek el a mieinket BKV-bérlettel. Mivé lennének ha a szolgálati kikopna se...ük alól??? Nálunk a legfontosabb az autóval jól eldugaszolni a bejáratot. Ez a vezető. Nem tudom, Bánffy kapott szolgálati konflist?
2890 Búbánat 2003-11-14 10:17:57
A Népszabadság mai számában van egy cikk Ioan Holander-ről, a Bécsi Állami Opera igazgatójáról. A sok figyelemreméltó információ között olvasom: „Holander irányításával a ház a Ringen fantasztikus gazdasági eredményt produkál: a kihasználtság 96 százalékos. Vaskemény takarékosság, mindenre kiterjedő szigor hivatott a felesleges kiadásokat lefaragni. Maga is példát mutat: nem jár szolgálati kocsin – hanem tömegközlekedési járművön -, de a pénzhiány így is gondot okoz. A bevétel sem igen növelhető, s ez bizonytalanná teszi a nagyszabású tervek kivitelezését….”
A Népszabadság mai számában van egy cikk Ioan Holander-ről, a Bécsi Állami Opera igazgatójáról. A sok figyelemreméltó információ között olvasom: „Holander irányításával a ház a Ringen fantasztikus gazdasági eredményt produkál: a kihasználtság 96 százalékos. Vaskemény takarékosság, mindenre kiterjedő szigor hivatott a felesleges kiadásokat lefaragni. Maga is példát mutat: nem jár szolgálati kocsin – hanem tömegközlekedési járművön -, de a pénzhiány így is gondot okoz. A bevétel sem igen növelhető, s ez bizonytalanná teszi a nagyszabású tervek kivitelezését….”
2889 Zsolt 2003-11-14 09:53:52
[url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=54564&archiv=1&next=0;Hamis hangok özöne[/url] [url]http://es.fullnet.hu/0130/glossza.htm;Hogyan ne rendezzünk koncertet[/url] [url]http://www.nagykanizsa.hu/konyvtar/kanizsai_musorok_2000_11.htm;Opera Stagione Nagykanizsán[/url] (2000.11.24.)
[url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=54564&archiv=1&next=0;Hamis hangok özöne[/url] [url]http://es.fullnet.hu/0130/glossza.htm;Hogyan ne rendezzünk koncertet[/url] [url]http://www.nagykanizsa.hu/konyvtar/kanizsai_musorok_2000_11.htm;Opera Stagione Nagykanizsán[/url] (2000.11.24.)
2888 Mantuai herceg 2003-11-14 09:51:42
Mediapool, csak a rend és a szakmai tisztesség kedvéért: az általam felsorolt diszciplínák nem marketing, hanem a management consulting, magyarul vezetési tanácsadási témák. Szomorú egyébként, ha valaki ezeket onnan ismeri, hogy szívesen olvasgat bizonyos könyvek tartalomjegyzékét. ( Persze mindenki azt olvas amit akar és azzal henceg amivel akar. ) Ezt hívja a szakma presszó-műveltségnek. Én ezt túlzásnak tartom, szerint sznob felszínesség.
Mediapool, csak a rend és a szakmai tisztesség kedvéért: az általam felsorolt diszciplínák nem marketing, hanem a management consulting, magyarul vezetési tanácsadási témák. Szomorú egyébként, ha valaki ezeket onnan ismeri, hogy szívesen olvasgat bizonyos könyvek tartalomjegyzékét. ( Persze mindenki azt olvas amit akar és azzal henceg amivel akar. ) Ezt hívja a szakma presszó-műveltségnek. Én ezt túlzásnak tartom, szerint sznob felszínesség.
2887 mediapool 2003-11-14 09:18:00
„Hogyan ne rendezzünk koncertet” (ÉS, László Zsuzsa, 2001-07-27): \"Úgy nem, ahogyan a Fehér Zsolt vezette Opera Stagione tette július 20-án. Ugyanis korunk új muzsikus csillaga, José Cura koncertje és persze a közönség szenvedte meg az Opera Stagione tevékenységét. Egy olyan kvalitású világsztár, mint José Cura, nem érdemelte meg azt, hogy Budapesten egyetlen nagy plakát sem hirdette hangversenyét. Hogy az elõadás elõtt csak egy héttel jelent meg néhány lapban és tv-reklámban, hogy a Szegedi Szabadtéri Játékok július 22-i koncertje elõtt két nappal a fõvárosban is hallhatják a zenerajongók a zseniális tenort. Hogy elõadás elõtt a nézõk sokasága bolyongott a nézõtéren, mert a jegyekre nyomtatott sor- és székszámok nem stimmeltek, hogy ugyanarra a helyre több jegyet is eladtak. Hogy a jegyekre rányomtatták az énekesek és a zenekar nevét, csak éppen a karmester neve maradt le. Hogy a mûsorfüzet, amit az Erkel Színházban az elõadás szünetében osztogattak, kritikán aluli színvonalú! Olyan \"információk\" jelentek meg benne, mint az Ács János kiváló karnagyot ismertetõ részben, ahol \"Respig koncert\"-rõl írtak. Holott a nagy olasz komponista neve: Respighi. Mint Operaházunk ifjú és remek lírai szopránját, Frankó Tündét bemutató szövegben: \"Énekesi pályafutását Verdál Valéria keze alatt alapozta meg.\" Verdált írni, az ország egykori kiváló szopránja és talán legkiválóbb énektanára, Berdál Valéria helyett, enyhén szólva tájékozatlanság. De a szöveg legszörnyûbb tudatlanságáról az utolsó mondat tanúskodik: \"Az elmúlt években nagy sikerrel mutatkozott be Gounod Faustjában Margitként, és a Fiordiligi Suzannájaként.\" Ez olyan, mintha azt írták volna, hogy: \"a Cso-cso-szán Mimijeként.\" Ugyanis Fiordiligi a Cosí fan tutte címû Mozart-opera, Suzanne pedig a Figaró házassága címû Mozart-opera hõsnõje. A budapesti elõadás másnapján a Warner Music Hungary szervezésében nagyszerûen sikerült a Rózsavölgyi Zenemûboltban tartott lemezdedikálás. Az ezt követõ és ismét az Opera Stagione szervezte sajtótájékoztató viszont nem. Az asztalnál ülõ mûvészeket és kísérõiket senki nem köszöntötte, és a sajtótájékoztatót senki nem vezette. A tolmácsként szerzõdtetett hölgy sem angolul, sem \"zenéül\" nem tudott olyan fokon, ahogyan kellett volna. Ennek ellenére José Cura világsztárhoz méltóan válaszolt zenei életére, muzsikusi hitvallására vonatkozó szakmai kérdésekre, többször megköszönve azokat. Ezek után már csak hab a tortán, hogy az aznap éjjeli rádiómûsorban a Petõfi adón szót kapott Fehér Zsolt az Opera Stagione kiváló munkáját hirdette, és egységesen elmarasztalta a sajtótájékoztató újságíróit José Curára hivatkozva. Szerencsére Jusé Cura és a magyar szakújságírók, valamint a budapesti közönség kapcsolata mindezek ellenére kiváló.\"
„Hogyan ne rendezzünk koncertet” (ÉS, László Zsuzsa, 2001-07-27): \"Úgy nem, ahogyan a Fehér Zsolt vezette Opera Stagione tette július 20-án. Ugyanis korunk új muzsikus csillaga, José Cura koncertje és persze a közönség szenvedte meg az Opera Stagione tevékenységét. Egy olyan kvalitású világsztár, mint José Cura, nem érdemelte meg azt, hogy Budapesten egyetlen nagy plakát sem hirdette hangversenyét. Hogy az elõadás elõtt csak egy héttel jelent meg néhány lapban és tv-reklámban, hogy a Szegedi Szabadtéri Játékok július 22-i koncertje elõtt két nappal a fõvárosban is hallhatják a zenerajongók a zseniális tenort. Hogy elõadás elõtt a nézõk sokasága bolyongott a nézõtéren, mert a jegyekre nyomtatott sor- és székszámok nem stimmeltek, hogy ugyanarra a helyre több jegyet is eladtak. Hogy a jegyekre rányomtatták az énekesek és a zenekar nevét, csak éppen a karmester neve maradt le. Hogy a mûsorfüzet, amit az Erkel Színházban az elõadás szünetében osztogattak, kritikán aluli színvonalú! Olyan \"információk\" jelentek meg benne, mint az Ács János kiváló karnagyot ismertetõ részben, ahol \"Respig koncert\"-rõl írtak. Holott a nagy olasz komponista neve: Respighi. Mint Operaházunk ifjú és remek lírai szopránját, Frankó Tündét bemutató szövegben: \"Énekesi pályafutását Verdál Valéria keze alatt alapozta meg.\" Verdált írni, az ország egykori kiváló szopránja és talán legkiválóbb énektanára, Berdál Valéria helyett, enyhén szólva tájékozatlanság. De a szöveg legszörnyûbb tudatlanságáról az utolsó mondat tanúskodik: \"Az elmúlt években nagy sikerrel mutatkozott be Gounod Faustjában Margitként, és a Fiordiligi Suzannájaként.\" Ez olyan, mintha azt írták volna, hogy: \"a Cso-cso-szán Mimijeként.\" Ugyanis Fiordiligi a Cosí fan tutte címû Mozart-opera, Suzanne pedig a Figaró házassága címû Mozart-opera hõsnõje. A budapesti elõadás másnapján a Warner Music Hungary szervezésében nagyszerûen sikerült a Rózsavölgyi Zenemûboltban tartott lemezdedikálás. Az ezt követõ és ismét az Opera Stagione szervezte sajtótájékoztató viszont nem. Az asztalnál ülõ mûvészeket és kísérõiket senki nem köszöntötte, és a sajtótájékoztatót senki nem vezette. A tolmácsként szerzõdtetett hölgy sem angolul, sem \"zenéül\" nem tudott olyan fokon, ahogyan kellett volna. Ennek ellenére José Cura világsztárhoz méltóan válaszolt zenei életére, muzsikusi hitvallására vonatkozó szakmai kérdésekre, többször megköszönve azokat. Ezek után már csak hab a tortán, hogy az aznap éjjeli rádiómûsorban a Petõfi adón szót kapott Fehér Zsolt az Opera Stagione kiváló munkáját hirdette, és egységesen elmarasztalta a sajtótájékoztató újságíróit José Curára hivatkozva. Szerencsére Jusé Cura és a magyar szakújságírók, valamint a budapesti közönség kapcsolata mindezek ellenére kiváló.\"
2886 mediapool 2003-11-14 09:17:01
„Hamis hangok özöne”(MH, Albert Mária, 2002-08-12): \"Olykor ábrándozom, ha egyszer megütném a főnyereményt, melyik fiatal énekesnek vagy rendezőnek, táncosnak, kamarazenekarnak, újfajta szemléletet hozó műhelynek nyújtanék segítséget. Az már biztos, nyerhetnék bármily busás összeget, abból egy petákot sem adnék azoknak, akik a péntek esti Domingo-koncertet szervezték. Előrebocsátandó, hogy a Domingóval kapcsolatos várakozásunkban nem csalódtunk, mellette a Budapesten debütáló Ana Maria Martinez gyönyörű perceket szerzett. Még az égiek jóindulatát is sikerült megszerezni, a térségre zúduló özönvíz csapját az eseménynek idejére elzárták. De a körülmények így is szégyenletesek maradtak. A szabad tér ugyanis nem vehető be egyetlen huszáros rohammal, ott - mivelhogy a hangot erősíteni kell -, bizony kitartó \"ostromra\" van szükség, hogy minden a helyére kerüljön, a hangzás legalább megközelítse az ideálist. Nem egy szabadtéri koncert hallgatója lehettem, a három tenort például Bécsben, a Práter stadionban hallottam, Pavarottit Schönbrunnban, Kiri Te Kanawát és Carrerast Beiteddinben. A \"sound checkre\" a rutinos személyzet is hosszú délutánokat szán, nem fordulhat elő, hogy a visszamenő hang késése miatt az énekes lekéssen a belépésről. Egy tisztességes keverő a hangolás alatt \"kiveszi\" a zenekart és így tovább. A szervezők részéről ügyetlenség? Figyelmetlenség? Cinizmus? - ki tudja, mi volt, hogy az újpesti arénát választották, amelynek közelében a főútvonalak hétvégi forgalmi zaja nem csillapítható. Ahol a publikum eső elől menekülő izgatott hangyaként kereste a megfelelő bejáratot, mert a partnerek elfelejtették, hogy ide nem a megszokott, helyismerettel bíró közönség érkezik. A műsor így jóval később kezdődött, jóval később is zárult, sokan nem várták meg sem a védnökként szereplő főpolgármester-aspiráns szózatát, sem a ráadásokat, minthogy az utolsó metrót még el akarták csípni. (Nem szeretnék politikai kérdésekbe bonyolódni. Ám a jó ízlés ellen való, hogy egy jelölt úgy viselkedjék, mintha máris hivatalban lenne. A dolog egyébként alighanem megbosszulta önmagát, az est talán hozzájárult a kandidátus ismertségéhez, de pozitív vonásokkal nem gazdagította portréját.) A műsorról: az operabarátok nyilván fölismerték a számokat, de mivel százak ültek ott, akik hajdani Szív küldi műsorokon vagy Lagzi Lajcsi-esztrádokon szocializálódtak, legalább egy lézernyomtatón sokszorosított fecnit érdemeltek volna. Műsorfüzet ugyan készült, néhány kiválasztottat meg is ajándékoztak vele, de a halandó néző pénzért sem juthatott az adófizetők forintjai terhére nyomtatott sillabuszhoz. Nyilván okkal. (Jól emlékszünk, tavaly botrányos tévedések tarkították José Cura programfüzetét.) Az estet a Failoni zenekar kísérte Ács János vezényletével. A külföldről hazatért dirigens, akárcsak Hamlet atyja \"mérgező csalmatok levét\" kaphatta a fülébe, különben a a karját leeresztette volna, míg a kizökkent világ helyére forog. A legelképesztőbb az volt, hogy Operaház muzsikusaiból álló együttes a ház repertoárján lévő darabokat is úgy játszotta, mintha először blattolná a kottát. Domingo egyébként - megtisztelve magyar rajongóit - rendes műsort hozott, komoly tenoráriákat, A nyugat lánya Ramerrezével hatásosan indított, és Cavaradossi E lucevan le stelléjével zárt, majd zarzuélát énekelt. A vágyom egy nő után kezdetű operettszám neki kevésbé sikerült, mint Ana Maria Martineznek a Vilja-dal, igaz, a fiatal szoprán 2003 tavaszára A víg özvegy címszerepére készül, West Palm Beachben. A Bohémélet részlet jelezte, okkal keresett énekesnő Houstontól Londonon és Berlinen át Bécsig. Domingo azt nyilatkozta, szívesen lépne föl ismét az Operaházban. Visszavárjuk méltó keretek közé őt és ifjú partnernőjét is. Carreras bécsi irodájának vezetőjétől tudjuk, hogy az énekes valóban kapott a koncert szervezőitől felkérést, ám a megkeresést komolytalannak találták. A péntek este őket igazolta.\"
„Hamis hangok özöne”(MH, Albert Mária, 2002-08-12): \"Olykor ábrándozom, ha egyszer megütném a főnyereményt, melyik fiatal énekesnek vagy rendezőnek, táncosnak, kamarazenekarnak, újfajta szemléletet hozó műhelynek nyújtanék segítséget. Az már biztos, nyerhetnék bármily busás összeget, abból egy petákot sem adnék azoknak, akik a péntek esti Domingo-koncertet szervezték. Előrebocsátandó, hogy a Domingóval kapcsolatos várakozásunkban nem csalódtunk, mellette a Budapesten debütáló Ana Maria Martinez gyönyörű perceket szerzett. Még az égiek jóindulatát is sikerült megszerezni, a térségre zúduló özönvíz csapját az eseménynek idejére elzárták. De a körülmények így is szégyenletesek maradtak. A szabad tér ugyanis nem vehető be egyetlen huszáros rohammal, ott - mivelhogy a hangot erősíteni kell -, bizony kitartó \"ostromra\" van szükség, hogy minden a helyére kerüljön, a hangzás legalább megközelítse az ideálist. Nem egy szabadtéri koncert hallgatója lehettem, a három tenort például Bécsben, a Práter stadionban hallottam, Pavarottit Schönbrunnban, Kiri Te Kanawát és Carrerast Beiteddinben. A \"sound checkre\" a rutinos személyzet is hosszú délutánokat szán, nem fordulhat elő, hogy a visszamenő hang késése miatt az énekes lekéssen a belépésről. Egy tisztességes keverő a hangolás alatt \"kiveszi\" a zenekart és így tovább. A szervezők részéről ügyetlenség? Figyelmetlenség? Cinizmus? - ki tudja, mi volt, hogy az újpesti arénát választották, amelynek közelében a főútvonalak hétvégi forgalmi zaja nem csillapítható. Ahol a publikum eső elől menekülő izgatott hangyaként kereste a megfelelő bejáratot, mert a partnerek elfelejtették, hogy ide nem a megszokott, helyismerettel bíró közönség érkezik. A műsor így jóval később kezdődött, jóval később is zárult, sokan nem várták meg sem a védnökként szereplő főpolgármester-aspiráns szózatát, sem a ráadásokat, minthogy az utolsó metrót még el akarták csípni. (Nem szeretnék politikai kérdésekbe bonyolódni. Ám a jó ízlés ellen való, hogy egy jelölt úgy viselkedjék, mintha máris hivatalban lenne. A dolog egyébként alighanem megbosszulta önmagát, az est talán hozzájárult a kandidátus ismertségéhez, de pozitív vonásokkal nem gazdagította portréját.) A műsorról: az operabarátok nyilván fölismerték a számokat, de mivel százak ültek ott, akik hajdani Szív küldi műsorokon vagy Lagzi Lajcsi-esztrádokon szocializálódtak, legalább egy lézernyomtatón sokszorosított fecnit érdemeltek volna. Műsorfüzet ugyan készült, néhány kiválasztottat meg is ajándékoztak vele, de a halandó néző pénzért sem juthatott az adófizetők forintjai terhére nyomtatott sillabuszhoz. Nyilván okkal. (Jól emlékszünk, tavaly botrányos tévedések tarkították José Cura programfüzetét.) Az estet a Failoni zenekar kísérte Ács János vezényletével. A külföldről hazatért dirigens, akárcsak Hamlet atyja \"mérgező csalmatok levét\" kaphatta a fülébe, különben a a karját leeresztette volna, míg a kizökkent világ helyére forog. A legelképesztőbb az volt, hogy Operaház muzsikusaiból álló együttes a ház repertoárján lévő darabokat is úgy játszotta, mintha először blattolná a kottát. Domingo egyébként - megtisztelve magyar rajongóit - rendes műsort hozott, komoly tenoráriákat, A nyugat lánya Ramerrezével hatásosan indított, és Cavaradossi E lucevan le stelléjével zárt, majd zarzuélát énekelt. A vágyom egy nő után kezdetű operettszám neki kevésbé sikerült, mint Ana Maria Martineznek a Vilja-dal, igaz, a fiatal szoprán 2003 tavaszára A víg özvegy címszerepére készül, West Palm Beachben. A Bohémélet részlet jelezte, okkal keresett énekesnő Houstontól Londonon és Berlinen át Bécsig. Domingo azt nyilatkozta, szívesen lépne föl ismét az Operaházban. Visszavárjuk méltó keretek közé őt és ifjú partnernőjét is. Carreras bécsi irodájának vezetőjétől tudjuk, hogy az énekes valóban kapott a koncert szervezőitől felkérést, ám a megkeresést komolytalannak találták. A péntek este őket igazolta.\"
2885 mediapool 2003-11-14 09:16:18
Engem nem zavarnak a lenyűgöző marketing kifejezések. Sőt, az MBA- és HRM-képzések tankönyveinek tartalomjegyzékét én is szívesen olvasgatom. Azon sem lepődöm meg, hogy akik vállalatszervezési- és marketing szakemberek, ráadásul a mecenatúra gurujai, halvány lila gőzzel sem bírnak a zenei minőség kérdésében. Ezernyi példát tudna felsorolni mindenki arra, hogyan lehet sok pénzből szemetet létrehozni, és hogy marketing szakma művészei tudásukkal és pénzzel micsoda percemberkéket emelnek „sztárrá”. Mindez a példának állított Opera Stagione kapcsán jut eszembe. Aki csak kicsit is figyelemmel kísérő a magyar zenei életet tudja, hogy az OS gárdája „hazai anyag”, az alkalmi brigád az Operaház ráérő művészeiből áll (zenekar, kórus, énekesek, segédrendező, karmester). A képességet és a minőséget a kőszínházból már ismerjük. Csak fiskális gondolkodással lehet elképzelni, hogy az éppen ráérő brigád magántőkével (esetleg nagyob gázsiért) magasabb színvonalra lenne képes. Az eredmény nem ezt mutatja. Teljes felesleges tehát magánoperát létregördíteni úgy, hogy csak a cégért festik áll, mert a zenekar/énekkar/énekesgárda/rendezés ugyanazokból áll, mint Operaházban. Ha már szóba hozott Domingo- és Cura koncert is a lehető legrosszabb példa. Amint az a sajtóban is megjelent, színvonalban és szervezésben elérte a cég elérte az amatőr szintet. (Lásd: „Hamis hangok özöne” és a „Hogyan ne rendezzünk koncertet”)
Engem nem zavarnak a lenyűgöző marketing kifejezések. Sőt, az MBA- és HRM-képzések tankönyveinek tartalomjegyzékét én is szívesen olvasgatom. Azon sem lepődöm meg, hogy akik vállalatszervezési- és marketing szakemberek, ráadásul a mecenatúra gurujai, halvány lila gőzzel sem bírnak a zenei minőség kérdésében. Ezernyi példát tudna felsorolni mindenki arra, hogyan lehet sok pénzből szemetet létrehozni, és hogy marketing szakma művészei tudásukkal és pénzzel micsoda percemberkéket emelnek „sztárrá”. Mindez a példának állított Opera Stagione kapcsán jut eszembe. Aki csak kicsit is figyelemmel kísérő a magyar zenei életet tudja, hogy az OS gárdája „hazai anyag”, az alkalmi brigád az Operaház ráérő művészeiből áll (zenekar, kórus, énekesek, segédrendező, karmester). A képességet és a minőséget a kőszínházból már ismerjük. Csak fiskális gondolkodással lehet elképzelni, hogy az éppen ráérő brigád magántőkével (esetleg nagyob gázsiért) magasabb színvonalra lenne képes. Az eredmény nem ezt mutatja. Teljes felesleges tehát magánoperát létregördíteni úgy, hogy csak a cégért festik áll, mert a zenekar/énekkar/énekesgárda/rendezés ugyanazokból áll, mint Operaházban. Ha már szóba hozott Domingo- és Cura koncert is a lehető legrosszabb példa. Amint az a sajtóban is megjelent, színvonalban és szervezésben elérte a cég elérte az amatőr szintet. (Lásd: „Hamis hangok özöne” és a „Hogyan ne rendezzünk koncertet”)
2884 Mantuai herceg 2003-11-14 08:48:17
A tegnapi felsorolásból kimaradt mint ingyenes szellemi apport az üzleti és a pénzügyi terv készítése. Igen, ez is egy szakma, ehhez is fejnek kell lenni, nem csak a közalkalmazottsághoz. De itt szakembernek is kell lenni. S itt nem csak a papának, hanem a gyereknek is lehet kocsija, ha dolgozik rendesen, de pénteken nem 2 óráig.Ezek a szakmák 24 órán át tartanak nyitva. Ezért lehet ebben az országban csak a piaci alapon működő operának jövője, ahol nem kell eltartani több zsáknyi kötelező, bebetonozott köz(?)alkalmazottat sem.
A tegnapi felsorolásból kimaradt mint ingyenes szellemi apport az üzleti és a pénzügyi terv készítése. Igen, ez is egy szakma, ehhez is fejnek kell lenni, nem csak a közalkalmazottsághoz. De itt szakembernek is kell lenni. S itt nem csak a papának, hanem a gyereknek is lehet kocsija, ha dolgozik rendesen, de pénteken nem 2 óráig.Ezek a szakmák 24 órán át tartanak nyitva. Ezért lehet ebben az országban csak a piaci alapon működő operának jövője, ahol nem kell eltartani több zsáknyi kötelező, bebetonozott köz(?)alkalmazottat sem.
2883 Megén 2003-11-14 08:33:36
Köszönöm WiseGentleman, van legalább egy konkrét ötlet. Senki többet harmadszor?
Köszönöm WiseGentleman, van legalább egy konkrét ötlet. Senki többet harmadszor?
2882 happy 2003-11-14 07:47:57
Az állam művészetpolitika kudarcához nem kell messzire menni, egy hazug és alkalmatlan miniszter kinevezése és egy évig székben tartása volt a legutolsó kudarc. A zizegős gatyás és a Gyurcsány-féle böcsületes mecénások pedig csak szétgányolnák azt amit az imprilista Horthy fasiszta kormányok (fúj) kultuszminiszterei is az állam kötelességének tartottak.
Az állam művészetpolitika kudarcához nem kell messzire menni, egy hazug és alkalmatlan miniszter kinevezése és egy évig székben tartása volt a legutolsó kudarc. A zizegős gatyás és a Gyurcsány-féle böcsületes mecénások pedig csak szétgányolnák azt amit az imprilista Horthy fasiszta kormányok (fúj) kultuszminiszterei is az állam kötelességének tartottak.
2881 WiseGentleman 2003-11-13 22:50:56
Igazad van, Megén, természetes, hogy egy szabad országban az állampolgárok közadakozása is fontos a kultúra fenntartásában, ugyanakkor elengedhetetlen feltétel, hogy az állam innen kivonuljon, ugyanis az adófizetők pénzéből ne váljon ízlésdiktátorrá. Én egyébként az Opera Stagione cégben látok bizonyos reményeket, amely képes volt rá, hogy Placido Domingo-t, vagy Jose Cura-t Budapestre hozza, s ha ilyen sztárok jönnek, boldogan fizetem ki a tíz-, húsz, vagy akár harmincezer forintot is egy jegyért. Akik pedig az állam művészetpolitikájára számítanak bármiben is (most nem akarok a politika terére evezni, hogy miként vallott ebben csúfos kudarcot az előző kormány), azok elégedjenek meg a Sugár úti palotában azzal a színvonallal, amit állami finanszírozás nyújtani tud (Kelen Péter, vagy korábbi generációra visszamenve, Karizs Béla).
Igazad van, Megén, természetes, hogy egy szabad országban az állampolgárok közadakozása is fontos a kultúra fenntartásában, ugyanakkor elengedhetetlen feltétel, hogy az állam innen kivonuljon, ugyanis az adófizetők pénzéből ne váljon ízlésdiktátorrá. Én egyébként az Opera Stagione cégben látok bizonyos reményeket, amely képes volt rá, hogy Placido Domingo-t, vagy Jose Cura-t Budapestre hozza, s ha ilyen sztárok jönnek, boldogan fizetem ki a tíz-, húsz, vagy akár harmincezer forintot is egy jegyért. Akik pedig az állam művészetpolitikájára számítanak bármiben is (most nem akarok a politika terére evezni, hogy miként vallott ebben csúfos kudarcot az előző kormány), azok elégedjenek meg a Sugár úti palotában azzal a színvonallal, amit állami finanszírozás nyújtani tud (Kelen Péter, vagy korábbi generációra visszamenve, Karizs Béla).
2880 cinitár funclub 2003-11-13 21:54:34
Kérdés: Ha már a művészeti titkár, Fülöp úr neve szóba került, énekesektől hallani az ő bevett gyakorlatát, hogy tudniillik rokoni és baráti alapon oszt szerepeket… Szinetár Miklós: Akkor van baj, ha a kifogások meghaladnak egy kritikus mennyiséget. (MN, 2002. okt. 1.)
Kérdés: Ha már a művészeti titkár, Fülöp úr neve szóba került, énekesektől hallani az ő bevett gyakorlatát, hogy tudniillik rokoni és baráti alapon oszt szerepeket… Szinetár Miklós: Akkor van baj, ha a kifogások meghaladnak egy kritikus mennyiséget. (MN, 2002. okt. 1.)
2879 cinitár funclub 2003-11-13 21:54:00
Kérdés: … Fülöp Attila pedig a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem… Szinetár Miklós: A Fülöp Attilával kapcsolatos szóbeszédek inkább legendáriumok, de amikor a házba újra beléptem, mindenkinek megmondtam, nem akarok visszarendeződést.. (NSZ, 2002. szept. 21.)
Kérdés: … Fülöp Attila pedig a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem… Szinetár Miklós: A Fülöp Attilával kapcsolatos szóbeszédek inkább legendáriumok, de amikor a házba újra beléptem, mindenkinek megmondtam, nem akarok visszarendeződést.. (NSZ, 2002. szept. 21.)
2878 cinitár funclub 2003-11-13 21:53:11
Kérdés: A magánénekesek, zenekari tagok egy része azonban nem feltétlenül örül ezeknek az embereknek. Úgy vélik, nem szerencsés, hogy Petrovics Emil, aki egykor igen erősen meghatározta a magyar zenei életet, fizikailag is visszaköltözött a házba, ott külön szobát kapott, mert ez egyfajta visszarendeződést sugall. Fülöp Attila pedig a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem. Szinetár: Azért az sem mindegy, hogy Petrovics Emil milyen jó irányba befolyásolta a zenei életet... (NSZ, 2002. szept. 21.) http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=72526&DocID=69286#69286
Kérdés: A magánénekesek, zenekari tagok egy része azonban nem feltétlenül örül ezeknek az embereknek. Úgy vélik, nem szerencsés, hogy Petrovics Emil, aki egykor igen erősen meghatározta a magyar zenei életet, fizikailag is visszaköltözött a házba, ott külön szobát kapott, mert ez egyfajta visszarendeződést sugall. Fülöp Attila pedig a többség szerint finoman szólva sem feddhetetlen jellem. Szinetár: Azért az sem mindegy, hogy Petrovics Emil milyen jó irányba befolyásolta a zenei életet... (NSZ, 2002. szept. 21.) http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=72526&DocID=69286#69286
2877 cinitár funclub 2003-11-13 21:52:13
Vannak persze aggasztó jelek is (….) említhetnénk azt a meghökkentő döntést, hogy az évtizedes külföldi tapasztalatokkal rendelkező világsztár, Marton Éva helyett egy olyan szakembert neveznek ki az Operaház főigazgatójának, aki korábban már jó néhány évig állt az intézmény élén, elmulasztva annak reformját. (Mancs, Dessewffy Tibor) http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=0251publ1.htm
Vannak persze aggasztó jelek is (….) említhetnénk azt a meghökkentő döntést, hogy az évtizedes külföldi tapasztalatokkal rendelkező világsztár, Marton Éva helyett egy olyan szakembert neveznek ki az Operaház főigazgatójának, aki korábban már jó néhány évig állt az intézmény élén, elmulasztva annak reformját. (Mancs, Dessewffy Tibor) http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=0251publ1.htm
2876 cinitár funclub 2003-11-13 21:51:44
„Persze az embernek kinyílik a bicska a hátában, amikor azt hallja, hogy Szinetár Miklós lett az Operaház igazgatója” (Mancs szerkesztőség) http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=9624publ.htm
„Persze az embernek kinyílik a bicska a hátában, amikor azt hallja, hogy Szinetár Miklós lett az Operaház igazgatója” (Mancs szerkesztőség) http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=9624publ.htm
2875 Radics 2003-11-13 21:07:21
Szanyi kérdésére, hogy a triász megfelel-e a Megén alapítta \"böcsületes mesteremeber\" meghatározásnak a válaszom: -Nagyon is!! Mi az hogy!! (Cop. Gyurcsány) Igaz, némi korrekcióval. Nálam Szinetár mesterember, Petrovics kismester, Fülöp ezermester.
Szanyi kérdésére, hogy a triász megfelel-e a Megén alapítta \"böcsületes mesteremeber\" meghatározásnak a válaszom: -Nagyon is!! Mi az hogy!! (Cop. Gyurcsány) Igaz, némi korrekcióval. Nálam Szinetár mesterember, Petrovics kismester, Fülöp ezermester.
