4368 tiramisu 2011-03-22 10:07:40 [Válasz erre: 4364 IVA 2011-03-22 04:19:30]
4335 -ös beírásról van szó, nem?
4335 -ös beírásról van szó, nem?
4367 tiramisu 2011-03-22 10:05:41 [Válasz erre: 4364 IVA 2011-03-22 04:19:30]
Így , ahogy írád -utolsó mondat. A kijelentés kérdésbe megy át, hogy is mondja a viccbeli nyuszika a medvének....?! Csak morfondírozgatok magamban.... :-)
Így , ahogy írád -utolsó mondat. A kijelentés kérdésbe megy át, hogy is mondja a viccbeli nyuszika a medvének....?! Csak morfondírozgatok magamban.... :-)
4366 zuniga 2011-03-22 09:47:27 [Válasz erre: 4364 IVA 2011-03-22 04:19:30]
"Ha nem tudsz mást, mint eldalolni....."!!
"Ha nem tudsz mást, mint eldalolni....."!!
4365 eccerű 2011-03-22 08:57:30
Schmitt Pálllal a helyesírása a legkisebb gond.
Schmitt Pálllal a helyesírása a legkisebb gond.
4364 IVA 2011-03-22 04:19:30 [Válasz erre: 4338 zuniga 2011-03-21 09:43:54]
Éppen két esztendeje annak, hogy a nagy tekintélyű Magyar Állami Operaház honlapján A filozófus lelke, avagy Orpheus és Euridiké ismertetőjeként egy Jászai Mari-, Soros-, Nádasdy Kálmán- és Kossuth-díjas színházművész tollából egy megdöbbentően primitív, pongyola fogalmazású „szinopszis” jelent meg. Azóta én már senkinek a vendégkönyvi bejegyzésén nem tudok csodálkozni. (Ráadásul amikor ezt az írást elmarasztalni merészeltem e fórumon, példátlan személyeskedő hadjárat közepette többen megpróbálták bebizonyítani, hogy a szinopszis éppen úgy megfelelő, ahogy van. Ennek nyomán azért én nem állok neki bizonygatni, miért elég az egy l az államban és az állomásban – csak jelzem, hogy bizonyos tapasztalatok után már nem áll jól az embernek a csodálkozás.) De látom, hogy az ódivatú írásmód immár nem is érthető, hiszen Tiramisu nem válaszolt a kérdésemre...
Éppen két esztendeje annak, hogy a nagy tekintélyű Magyar Állami Operaház honlapján A filozófus lelke, avagy Orpheus és Euridiké ismertetőjeként egy Jászai Mari-, Soros-, Nádasdy Kálmán- és Kossuth-díjas színházművész tollából egy megdöbbentően primitív, pongyola fogalmazású „szinopszis” jelent meg. Azóta én már senkinek a vendégkönyvi bejegyzésén nem tudok csodálkozni. (Ráadásul amikor ezt az írást elmarasztalni merészeltem e fórumon, példátlan személyeskedő hadjárat közepette többen megpróbálták bebizonyítani, hogy a szinopszis éppen úgy megfelelő, ahogy van. Ennek nyomán azért én nem állok neki bizonygatni, miért elég az egy l az államban és az állomásban – csak jelzem, hogy bizonyos tapasztalatok után már nem áll jól az embernek a csodálkozás.) De látom, hogy az ódivatú írásmód immár nem is érthető, hiszen Tiramisu nem válaszolt a kérdésemre...
4363 tiramisu 2011-03-22 02:11:45 [Válasz erre: 4360 Steff 2011-03-21 21:18:03]
Hát röhögj, ha kell! Szomorú.
Hát röhögj, ha kell! Szomorú.
4362 WiseGentleman 2011-03-21 22:18:09 [Válasz erre: 4360 Steff 2011-03-21 21:18:03]
Ő a magyar G. W. Bush...
Ő a magyar G. W. Bush...
4361 Steff 2011-03-21 21:19:10 [Válasz erre: 4356 zuniga 2011-03-21 14:06:47]
Hogyhogy ki?! Arad, 1849. október 6. Dereng már valami?...
Hogyhogy ki?! Arad, 1849. október 6. Dereng már valami?...
4360 Steff 2011-03-21 21:18:03
Azon azért röhögni kell, mikor azt írják, hogy Schmitt szégyent hoz az országra a rossz helyesírásával. :-D
Azon azért röhögni kell, mikor azt írják, hogy Schmitt szégyent hoz az országra a rossz helyesírásával. :-D
4359 WiseGentleman 2011-03-21 14:33:44 [Válasz erre: 4358 zuniga 2011-03-21 14:28:53]
Szerintem ez a megjegyzésem ki lesz törölve, mert ugyebár nem homokozunk, de az 1. reménykorszak (történelemfőucca, egyebek) imázsköltekezései után igencsak rá lett faragva, hogy "budget országimázs approach"-ot alkalmaztak Schimpf, akarom mondani Schmitt Pállllll személyében...
Szerintem ez a megjegyzésem ki lesz törölve, mert ugyebár nem homokozunk, de az 1. reménykorszak (történelemfőucca, egyebek) imázsköltekezései után igencsak rá lett faragva, hogy "budget országimázs approach"-ot alkalmaztak Schimpf, akarom mondani Schmitt Pállllll személyében...
4358 zuniga 2011-03-21 14:28:53 [Válasz erre: 4357 WiseGentleman 2011-03-21 14:24:29]
És jöhet a Saulll című oratórium... :-)
És jöhet a Saulll című oratórium... :-)
4357 WiseGentleman 2011-03-21 14:24:29 [Válasz erre: 4354 álmodó 2011-03-21 12:43:09]
Odakanyarítaná a nevét a két hiányzó l-betűvel. Pálll...
Odakanyarítaná a nevét a két hiányzó l-betűvel. Pálll...
4355 Steff 2011-03-21 14:03:21
Aszitem, rég a Lázár a téma.
Aszitem, rég a Lázár a téma.
4354 álmodó 2011-03-21 12:43:09 [Válasz erre: 4350 der 2011-03-21 12:29:59]
"...a csárdából eltávolították Schmitt üzenetét. (NOL)" Milyen kár. Akármilyen jó lehet egy halászlé, nem tud vetekedni egy ilyen vonzerővel. Nem lehetne, hogy az Operának is írjon valamit? Csak pár sort! Kiraknánk az aulában és hamarosan dőlne a nép.
"...a csárdából eltávolították Schmitt üzenetét. (NOL)" Milyen kár. Akármilyen jó lehet egy halászlé, nem tud vetekedni egy ilyen vonzerővel. Nem lehetne, hogy az Operának is írjon valamit? Csak pár sort! Kiraknánk az aulában és hamarosan dőlne a nép.
4353 Ritus 2011-03-21 12:40:36
A helyesírás sok gondot okoz: Lisztferihegy: a vélemény bére http://varanus.blog.hu/2011/03/21/lisztferihegy_a_velemeny_bere
A helyesírás sok gondot okoz: Lisztferihegy: a vélemény bére http://varanus.blog.hu/2011/03/21/lisztferihegy_a_velemeny_bere
4352 Ritus 2011-03-21 12:37:26 [Válasz erre: 4350 der 2011-03-21 12:29:59]
Mostantól minden másképp volt. Ismerős?...
Mostantól minden másképp volt. Ismerős?...
4351 zalbarna 2011-03-21 12:36:04 [Válasz erre: 4349 álmodó 2011-03-21 11:59:50]
Az ehgészet ezért csihnálta a minihszter... Megkéhte a vendéglős, hogy nyomja fel kissé a fohgalmat.... Csak nem képzelitek, kéhrlek....
Az ehgészet ezért csihnálta a minihszter... Megkéhte a vendéglős, hogy nyomja fel kissé a fohgalmat.... Csak nem képzelitek, kéhrlek....
4350 der 2011-03-21 12:29:59 [Válasz erre: 4349 álmodó 2011-03-21 11:59:50]
Két helyesírási hibát is elkövetett Schmitt Pál köztársasági elnök, amikor az ősz folyamán üdvözlő sorokat írt egy vidéki étterem személyzetének - adta hírül a Hírszerző. A hegyeshalmi Paprika csárdában kialakított "hírességek falán" díszelgett a köztársasági elnök mondata: "Első álamfői látogatásom első álomásán. Köszönettel Schmitt Pál, 2010.szept.7." A múlt idő használatát az indokolja, hogy tegnap, a hír napvilágra kerülése után a csárdából eltávolították Schmitt üzenetét. (NOL)
Két helyesírási hibát is elkövetett Schmitt Pál köztársasági elnök, amikor az ősz folyamán üdvözlő sorokat írt egy vidéki étterem személyzetének - adta hírül a Hírszerző. A hegyeshalmi Paprika csárdában kialakított "hírességek falán" díszelgett a köztársasági elnök mondata: "Első álamfői látogatásom első álomásán. Köszönettel Schmitt Pál, 2010.szept.7." A múlt idő használatát az indokolja, hogy tegnap, a hír napvilágra kerülése után a csárdából eltávolították Schmitt üzenetét. (NOL)
4349 álmodó 2011-03-21 11:59:50
Én csak elképzelem azt a csárdát most... Megrohanták a vendégek, piszkosul fellendült a forgalom. Tök mindegy mit hoznak ki enni, mert mindenki a falat nézi párás szemekkel... :-)
Én csak elképzelem azt a csárdát most... Megrohanták a vendégek, piszkosul fellendült a forgalom. Tök mindegy mit hoznak ki enni, mert mindenki a falat nézi párás szemekkel... :-)
4348 Heiner Lajos 2011-03-21 11:49:39 [Válasz erre: 4343 zuniga 2011-03-21 10:58:05]
Borzasztóak vagytok, mindig csomót kerestek a kakán!
Borzasztóak vagytok, mindig csomót kerestek a kakán!
4347 álmodó 2011-03-21 11:47:15 [Válasz erre: 4345 Cilike 2011-03-21 11:32:30]
Nem, még nem ő, de amikor már nem leszünk Magyar Köztársaság, akkor már nem kel az álamfő sem, s akor ő lesz a kultyúrális miniszter, melynek első álomásakép leírja 100szor, hoty - álóvízben áldogálok álandójan, - álóvízben áldogálok álandójan, ....
Nem, még nem ő, de amikor már nem leszünk Magyar Köztársaság, akkor már nem kel az álamfő sem, s akor ő lesz a kultyúrális miniszter, melynek első álomásakép leírja 100szor, hoty - álóvízben áldogálok álandójan, - álóvízben áldogálok álandójan, ....
4346 tiramisu 2011-03-21 11:35:09 [Válasz erre: 4338 zuniga 2011-03-21 09:43:54]
Rosszul írtad, mert ÁMÍTÁS!
Rosszul írtad, mert ÁMÍTÁS!
4345 Cilike 2011-03-21 11:32:30
Javíccsatok ki, ha tévedek, de sztem nem Smitt a kulturális miniszter, nem?
Javíccsatok ki, ha tévedek, de sztem nem Smitt a kulturális miniszter, nem?
4344 álmodó 2011-03-21 11:03:37 [Válasz erre: 4343 zuniga 2011-03-21 10:58:05]
...Látod, látod... Rousseau azt mondta: Vissza a természethez, s mi most megyünk az erdőbe, hát istenem.
...Látod, látod... Rousseau azt mondta: Vissza a természethez, s mi most megyünk az erdőbe, hát istenem.
4343 zuniga 2011-03-21 10:58:05 [Válasz erre: 4340 álmodó 2011-03-21 10:51:39]
"Valaki" azt mondta nem si olyan régen, hogy "Az egész európai civilizációt kell megújítanunk." Í G Y ????????
"Valaki" azt mondta nem si olyan régen, hogy "Az egész európai civilizációt kell megújítanunk." Í G Y ????????
4342 álmodó 2011-03-21 10:57:03
Petyőffi meg írt volna rövidebeket, most nem lehetne kihatyni a felét. Különben is, olyan ciki ezzel a "sajtószabadságos" versével, mit követelődzik ez, mit akar?? Fordult volna inkább be a konyhára, most nem lenne "problémás ember". Bezzeg a "Preszli"!....
Petyőffi meg írt volna rövidebeket, most nem lehetne kihatyni a felét. Különben is, olyan ciki ezzel a "sajtószabadságos" versével, mit követelődzik ez, mit akar?? Fordult volna inkább be a konyhára, most nem lenne "problémás ember". Bezzeg a "Preszli"!....
4341 Cilike 2011-03-21 10:54:17
Még Fülig Jimmy is két l-lel írta a Citad Ellát.
Még Fülig Jimmy is két l-lel írta a Citad Ellát.
4340 álmodó 2011-03-21 10:51:39
a hejes írás az egyik első álomás kel hogy legyen mindenki számára, így az álamfőnek is. Üdv: Fülig Jimmy
a hejes írás az egyik első álomás kel hogy legyen mindenki számára, így az álamfőnek is. Üdv: Fülig Jimmy
4339 Cilike 2011-03-21 10:36:22
A bitonság kedvéért minden dupla másalhangzót szimplán írunk, ez takarékosági intézkedés.
A bitonság kedvéért minden dupla másalhangzót szimplán írunk, ez takarékosági intézkedés.
4338 zuniga 2011-03-21 09:43:54 [Válasz erre: 4337 IVA 2011-03-21 02:49:54]
Bocs, hogy kijavítlak, de mostanában úgy írjuk: "ÁLÍTÁS"! Jobb megbarátkozni ezzel....:-))))
Bocs, hogy kijavítlak, de mostanában úgy írjuk: "ÁLÍTÁS"! Jobb megbarátkozni ezzel....:-))))
4337 IVA 2011-03-21 02:49:54 [Válasz erre: 4335 tiramisu 2011-03-20 08:38:19]
Mivel a mondatod végén pont is van meg kérdőjel is, nem tudom, hogy ez állítás-e vagy kérdés.
Mivel a mondatod végén pont is van meg kérdőjel is, nem tudom, hogy ez állítás-e vagy kérdés.
4336 zuniga 2011-03-20 11:11:40
Petőfi Sándor blogja (A neten találta és közreadja: Mátyás Győző) ...Drága Barátom! Tudod, hogy én a hosszas levélírás híve nem vagyok, így ezer áldással felér, hogy a felhők fölött lábam lógázva experimentálhatom az új időknek eme csudás inventioját, laptopomat, mely az újdondász hadnak oly becsiben áll. Ekként követhetem a világnak folyását, híreket nyerve az internetről, és olykor a discussio területére lépek, blogot írván tenmagam is. Emlékezel tán, mely nervosus lettem ama hír hallatán anno, hogy ennenmagukat tudósnak excelláló sarlatánok engem Barguzinba tevének, hogy ott leltem volna halálomat, s nem a szent segesvári csatatéren. Még hogy én nem a harc mezején, hanem ágyban, párnák közt, ráadásul öszvefeküvén holmi muszka némberrel, mint azt ezen pernahajderek pertraktálták. Hej, csak leheték vala életben, e gyáva schwadroneurök kardom által apríttattak volna négyfelé. De mint hallám: a minap még ennél is nagyobb csúfság esett meg, amikor 1848 dicsőséges forradalmának évfordulóján, a sajtószabadság kivívásának ünnepén a kormány hivatalosai által az én versem megcenzúráztatott. Merthogy az álnok hatalmasok az én poémám zengzetésével akarák autenticussá varázslani az ünnep hangulatát, de tették ezt olyképpen, hogy a sajtószabadságról s a tehetetlen országgyűlésről szóló szakaszokat versemből kinyesék Hát láttál-e már nagyobb szégyent, a hatalom cinismusának nagyobb elaboratioját, minthogy a szabadságharc vértanújának költeményit cenzurázzák agyon a sajtószabadság ünnepén. „Semel pro semper, hagyjuk el a pletykákat. Kivált ily időkben! forradalomban! Forradalom van, barátom, s így képzelheted, mennyire vagyok elememben!...” Mert hát nem az új hatalmasok hirdeték-e a fülkeforradalom győzelmét?! De ugyan miféle forradalom az, amelyik éppen a revolutio nemtőjéről született szent poémát csonkolja, mint magyar vitéz a hazára tört dzsidást a csata mezején. Na, persze a maguk alá csinállott communicatiós officiálisok nem átallottak ama explanatioval előállani, hogy a művészi conceptio oltárán vérzett el az én költeményem. Hát akkor meg nem pusztán a servilismusuk, hanem dilettantismusuk miatt is kellene őket Bécsújhelyig zavarni. Mások persze ama véleményen valának, hogy azért esék áldozatul az önkénynek a 15-dik március, 1848 című versem, mert a kormány – vagy szolgalelkű udvaronca – „azt fogta rá, hogy ez alluzió a mostani politikai viszonyokra.” S ettől tán azt hívék a firmámentum szakad le reájuk, s oly igen tele lett a pantallójuk. Én megtapasztalám már hajdanán, hogy mely érzet, mikor versem „a cenzor bájos körmei között lengedez,” és időhosszan ott fütyöl, s csak akkor „nyomatom, ha ő mindenhatósága fölségsértést nem lát benne, s nem crucifigálja.” Na, de az nyílt, böcsületes procedura volt e mostanihoz képest, mikor még apellálni sem lehet a cenzorhoz, csak dúl az önkény. Persze hallék én is a magasságos médiatörvényről, a dicsőséges fülkeforradalom resultatumárul, mely miatt ellenünk zúdulának fél Európa nemzeti. Én, az örök rebellis az elején még hívém, hogy csak az átkozott maradiság acsarog ellenünk, de amikor aztán közelebbről megösmerkedék a törvény bötűjével, s ennek megfelelőn teccés szerint forgatható szellemével, rájövék, hogy bizony engem áristomba lehetne zárni az Akasszátok fel a királyokat versemért. Ám Irinyi se lenne biztonságban, ha fel akarná olvasni a 12 pontot. Igazából már meg sem is lepődék, „hiszen mindig is szánakoztam a napi politika kurjogató hősein, s mosolyogtam a fontosságot, melyet magoknak tulajdonítottak; tudtam, hogy az ő fényes tetteik és fényes beszédeik nem egyéb, mint homokra rajzolt kép, melyet a bekövetkezendő viharnak első lehellete elsöpör; tudtam, hogy ők nem azon nagy szinészek, kik a világ szinpadán az ujjászületés óriási drámáját eljátsszák, hanem csak a dekorátorok és statiszták, kik a függönyöket aggatják, s a szinpadra székeket és asztalokat hordanak.” De hát méltán süthetnék rám a gyávák billogát, ha most mindezek ellenében meghunyászkodnék, és nem emelném magasra a sajtószabadság zászlaját. Ezt írom hát Az Országgyűléshez: Sajtószabadságot szerezzetek. Sajtószabadságot, csak ezt ide! Ez oly nagy, oly mindenható ige A nemzetben, mint az isten "legyen"-je, Amellyel egy mindenséget teremte. Hol ez nincs meg, bár máskép mindenek Eláradó bőségben termenek, S bár az utósó szolga és a pór Zsebébül aranyat marokkal szór: Azon nemzetnek még sincs semmije, Azon nemzetnek koldus a neve. „Ezt én mondom, és én az vagyok, aki sohasem hazudik.”
Petőfi Sándor blogja (A neten találta és közreadja: Mátyás Győző) ...Drága Barátom! Tudod, hogy én a hosszas levélírás híve nem vagyok, így ezer áldással felér, hogy a felhők fölött lábam lógázva experimentálhatom az új időknek eme csudás inventioját, laptopomat, mely az újdondász hadnak oly becsiben áll. Ekként követhetem a világnak folyását, híreket nyerve az internetről, és olykor a discussio területére lépek, blogot írván tenmagam is. Emlékezel tán, mely nervosus lettem ama hír hallatán anno, hogy ennenmagukat tudósnak excelláló sarlatánok engem Barguzinba tevének, hogy ott leltem volna halálomat, s nem a szent segesvári csatatéren. Még hogy én nem a harc mezején, hanem ágyban, párnák közt, ráadásul öszvefeküvén holmi muszka némberrel, mint azt ezen pernahajderek pertraktálták. Hej, csak leheték vala életben, e gyáva schwadroneurök kardom által apríttattak volna négyfelé. De mint hallám: a minap még ennél is nagyobb csúfság esett meg, amikor 1848 dicsőséges forradalmának évfordulóján, a sajtószabadság kivívásának ünnepén a kormány hivatalosai által az én versem megcenzúráztatott. Merthogy az álnok hatalmasok az én poémám zengzetésével akarák autenticussá varázslani az ünnep hangulatát, de tették ezt olyképpen, hogy a sajtószabadságról s a tehetetlen országgyűlésről szóló szakaszokat versemből kinyesék Hát láttál-e már nagyobb szégyent, a hatalom cinismusának nagyobb elaboratioját, minthogy a szabadságharc vértanújának költeményit cenzurázzák agyon a sajtószabadság ünnepén. „Semel pro semper, hagyjuk el a pletykákat. Kivált ily időkben! forradalomban! Forradalom van, barátom, s így képzelheted, mennyire vagyok elememben!...” Mert hát nem az új hatalmasok hirdeték-e a fülkeforradalom győzelmét?! De ugyan miféle forradalom az, amelyik éppen a revolutio nemtőjéről született szent poémát csonkolja, mint magyar vitéz a hazára tört dzsidást a csata mezején. Na, persze a maguk alá csinállott communicatiós officiálisok nem átallottak ama explanatioval előállani, hogy a művészi conceptio oltárán vérzett el az én költeményem. Hát akkor meg nem pusztán a servilismusuk, hanem dilettantismusuk miatt is kellene őket Bécsújhelyig zavarni. Mások persze ama véleményen valának, hogy azért esék áldozatul az önkénynek a 15-dik március, 1848 című versem, mert a kormány – vagy szolgalelkű udvaronca – „azt fogta rá, hogy ez alluzió a mostani politikai viszonyokra.” S ettől tán azt hívék a firmámentum szakad le reájuk, s oly igen tele lett a pantallójuk. Én megtapasztalám már hajdanán, hogy mely érzet, mikor versem „a cenzor bájos körmei között lengedez,” és időhosszan ott fütyöl, s csak akkor „nyomatom, ha ő mindenhatósága fölségsértést nem lát benne, s nem crucifigálja.” Na, de az nyílt, böcsületes procedura volt e mostanihoz képest, mikor még apellálni sem lehet a cenzorhoz, csak dúl az önkény. Persze hallék én is a magasságos médiatörvényről, a dicsőséges fülkeforradalom resultatumárul, mely miatt ellenünk zúdulának fél Európa nemzeti. Én, az örök rebellis az elején még hívém, hogy csak az átkozott maradiság acsarog ellenünk, de amikor aztán közelebbről megösmerkedék a törvény bötűjével, s ennek megfelelőn teccés szerint forgatható szellemével, rájövék, hogy bizony engem áristomba lehetne zárni az Akasszátok fel a királyokat versemért. Ám Irinyi se lenne biztonságban, ha fel akarná olvasni a 12 pontot. Igazából már meg sem is lepődék, „hiszen mindig is szánakoztam a napi politika kurjogató hősein, s mosolyogtam a fontosságot, melyet magoknak tulajdonítottak; tudtam, hogy az ő fényes tetteik és fényes beszédeik nem egyéb, mint homokra rajzolt kép, melyet a bekövetkezendő viharnak első lehellete elsöpör; tudtam, hogy ők nem azon nagy szinészek, kik a világ szinpadán az ujjászületés óriási drámáját eljátsszák, hanem csak a dekorátorok és statiszták, kik a függönyöket aggatják, s a szinpadra székeket és asztalokat hordanak.” De hát méltán süthetnék rám a gyávák billogát, ha most mindezek ellenében meghunyászkodnék, és nem emelném magasra a sajtószabadság zászlaját. Ezt írom hát Az Országgyűléshez: Sajtószabadságot szerezzetek. Sajtószabadságot, csak ezt ide! Ez oly nagy, oly mindenható ige A nemzetben, mint az isten "legyen"-je, Amellyel egy mindenséget teremte. Hol ez nincs meg, bár máskép mindenek Eláradó bőségben termenek, S bár az utósó szolga és a pór Zsebébül aranyat marokkal szór: Azon nemzetnek még sincs semmije, Azon nemzetnek koldus a neve. „Ezt én mondom, és én az vagyok, aki sohasem hazudik.”
4335 tiramisu 2011-03-20 08:38:19 [Válasz erre: 4332 IVA 2011-03-20 05:48:28]
Harangozó józanabb annál, semhogy magától ezt cselekedte volna.?
Harangozó józanabb annál, semhogy magától ezt cselekedte volna.?
4334 IVA 2011-03-20 05:50:22 [Válasz erre: 4323 zalbarna 2011-03-19 15:51:39]
Nem szándékoztam mellébeszélni. A Magyar Rádió tudósítása alapján ez jutott eszembe. Valóban, ők is elmondhatták volna, amit a Magyar Nemzet, de egy komolyzenei hír, úgy látszik, csak ennyire fontos a rádióban.
Nem szándékoztam mellébeszélni. A Magyar Rádió tudósítása alapján ez jutott eszembe. Valóban, ők is elmondhatták volna, amit a Magyar Nemzet, de egy komolyzenei hír, úgy látszik, csak ennyire fontos a rádióban.
4333 IVA 2011-03-20 05:49:40 [Válasz erre: 4322 Búbánat 2011-03-19 15:41:23]
Köszönöm, kedves Búbánat. Nem tudtam, amit leírtál, mert csak a közszolgálati rádió kétmondatos híradásából értesültem a vezetői váltásról. Ilyen gyér információ nyomán nem kellett volna megfogalmaznom ezt a gondolatot.
Köszönöm, kedves Búbánat. Nem tudtam, amit leírtál, mert csak a közszolgálati rádió kétmondatos híradásából értesültem a vezetői váltásról. Ilyen gyér információ nyomán nem kellett volna megfogalmaznom ezt a gondolatot.
4332 IVA 2011-03-20 05:48:28 [Válasz erre: 4321 Ritus 2011-03-19 11:32:47]
Az erő nem állandó dolog. Lehet saját tulajdonságunk, de adhatják is nekünk: azok, akik szeretnek bennünket, azok is, akik nem szeretnek, és azok is, akik közt állunk. És el is vehetik ugyanők. Az erő furcsa dolog. Ifj. Harangozó Gyula – például – a most erősek közt áll, és a tőlük kapott erőtől azonnal elveszítette még a sajátját is. Nemigen lehet megjósolni, előre látni, ki milyen erősnek fog bizonyulni új posztján. Az imént gyengének bizonyult „felállókról” sem képzeltem volna korábban, hogy olyan vezetők, akik nem tudják, hogyan áll a kassza, és nem is nagyon érdekli őket.
Az erő nem állandó dolog. Lehet saját tulajdonságunk, de adhatják is nekünk: azok, akik szeretnek bennünket, azok is, akik nem szeretnek, és azok is, akik közt állunk. És el is vehetik ugyanők. Az erő furcsa dolog. Ifj. Harangozó Gyula – például – a most erősek közt áll, és a tőlük kapott erőtől azonnal elveszítette még a sajátját is. Nemigen lehet megjósolni, előre látni, ki milyen erősnek fog bizonyulni új posztján. Az imént gyengének bizonyult „felállókról” sem képzeltem volna korábban, hogy olyan vezetők, akik nem tudják, hogyan áll a kassza, és nem is nagyon érdekli őket.
4331 macskás 2011-03-19 23:45:23 [Válasz erre: 4329 eccerű 2011-03-19 21:16:38]
A francia kitüntetést is kerekes székben vette át:(((
A francia kitüntetést is kerekes székben vette át:(((
4330 eccerű 2011-03-19 21:23:39 [Válasz erre: 4328 Cilike 2011-03-19 18:58:00]
Nem kell ennyire szigorúnak lenni, vannak dislexiások is, ők tényleg nem tudnak, pedig szeretnének. De nem is állnak neki pofázni, hogy én leszek az első számú nyelvőr...
Nem kell ennyire szigorúnak lenni, vannak dislexiások is, ők tényleg nem tudnak, pedig szeretnének. De nem is állnak neki pofázni, hogy én leszek az első számú nyelvőr...
4329 eccerű 2011-03-19 21:16:38 [Válasz erre: 4322 Búbánat 2011-03-19 15:41:23]
Kivételesen egyet kell értenem a Magyar Nemzettel, Kiss Imre már régóta nagyon beteg, csoda, hogy eddig bírta.
Kivételesen egyet kell értenem a Magyar Nemzettel, Kiss Imre már régóta nagyon beteg, csoda, hogy eddig bírta.
4328 Cilike 2011-03-19 18:58:00
Ez annyira ciki. Ha valamit nem tudok elviselni, azt, ha valaki nem tud hejesen írni (:-)) Attól dühös leszek.
Ez annyira ciki. Ha valamit nem tudok elviselni, azt, ha valaki nem tud hejesen írni (:-)) Attól dühös leszek.
4326 zuniga 2011-03-19 18:01:55 [Válasz erre: 4325 der 2011-03-19 17:02:02]
És ez is benne lesz a prae... izé breambull... szal abban az izében?
És ez is benne lesz a prae... izé breambull... szal abban az izében?
4325 der 2011-03-19 17:02:02
Az "Álamfő": Schmitt Pál önkezével vet véget a magyar helyesírásnak. Egy mondaton belül két ordító helyesírási hibát is vétett Schmitt Pál, amikor üdvözlő sorokat írt egy hegyeshalmi étteremnek. Népszerű hely lehet a hegyeshalmi Paprika Csárda, valódi notabilitások is felkeresik rendszeresen, akiknek egy amolyan "hírességek falát" is kialakítottak a tulajdonosok. Tavaly szeptemberben - Bécsbe utazván - nem kisebb személyiség, mint az ország legfőbb közjogi méltósága is megállt itt egy kis időre. Hű, de kínos. A köztársasági elnök is tollat ragadott, hogy üdvözlő sorokat hagyjon az étterem személyzetének. A csárda falán azóta is ott olvasható: "Első álamfői látogatásom első álomásán. Köszönettel: Schmitt Pál, 2010. szept. 7." A kedves, emlékező elnöki sorok Hírszerző
Az "Álamfő": Schmitt Pál önkezével vet véget a magyar helyesírásnak. Egy mondaton belül két ordító helyesírási hibát is vétett Schmitt Pál, amikor üdvözlő sorokat írt egy hegyeshalmi étteremnek. Népszerű hely lehet a hegyeshalmi Paprika Csárda, valódi notabilitások is felkeresik rendszeresen, akiknek egy amolyan "hírességek falát" is kialakítottak a tulajdonosok. Tavaly szeptemberben - Bécsbe utazván - nem kisebb személyiség, mint az ország legfőbb közjogi méltósága is megállt itt egy kis időre. Hű, de kínos. A köztársasági elnök is tollat ragadott, hogy üdvözlő sorokat hagyjon az étterem személyzetének. A csárda falán azóta is ott olvasható: "Első álamfői látogatásom első álomásán. Köszönettel: Schmitt Pál, 2010. szept. 7." A kedves, emlékező elnöki sorok Hírszerző
4324 WiseGentleman 2011-03-19 16:33:14 [Válasz erre: 4323 zalbarna 2011-03-19 15:51:39]
Jómagam az őszintesége mellett az egészségében is bízom :)!
Jómagam az őszintesége mellett az egészségében is bízom :)!
4323 zalbarna 2011-03-19 15:51:39 [Válasz erre: 4322 Búbánat 2011-03-19 15:41:23]
" Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok." Hát ez a mondat, ez maga a mellébeszélés. Tökéletesen ábrázolja, hogy milyen nagyon tré a mai újságírás... ( mifelénk ezt úgy mondták: a mondanivaló szaron csúszik...)
" Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok." Hát ez a mondat, ez maga a mellébeszélés. Tökéletesen ábrázolja, hogy milyen nagyon tré a mai újságírás... ( mifelénk ezt úgy mondták: a mondanivaló szaron csúszik...)
4322 Búbánat 2011-03-19 15:41:23 [Válasz erre: 4320 IVA 2011-03-19 04:38:56]
"A Művészetek Palotájának vezérigazgatója is lemondott, egészségi állapotára hivatkozva. Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok." Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a Magyar Nemzet híradása szerint Kiss Imre kerekes székben jelent meg a sajtótájékoztatón, és jelentette be az egészségi állapotának olyan mértékű romlását, mely már nem teszi lehetővé számára, hogy az eddigiekhez hasonló intenzitással lássa el feladatát az intézmény élén.
"A Művészetek Palotájának vezérigazgatója is lemondott, egészségi állapotára hivatkozva. Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok." Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a Magyar Nemzet híradása szerint Kiss Imre kerekes székben jelent meg a sajtótájékoztatón, és jelentette be az egészségi állapotának olyan mértékű romlását, mely már nem teszi lehetővé számára, hogy az eddigiekhez hasonló intenzitással lássa el feladatát az intézmény élén.
4321 Ritus 2011-03-19 11:32:47 [Válasz erre: 4320 IVA 2011-03-19 04:38:56]
Akiknek felkínáltak valamit, szintén gyengék, csak az éppen a most erősek között állnak
Akiknek felkínáltak valamit, szintén gyengék, csak az éppen a most erősek között állnak
4320 IVA 2011-03-19 04:38:56 [Válasz erre: 4303 kétked 2011-03-17 18:56:02]
Van itt egy dolog, amire érdemes odafigyelni. A gyengék és az erősek viszonya. A köztelevíziók (sőt bizonyos mértékben a kereskedelmi tévék is) már a választásokat megelőzően egy-egy pukedlival, vagy annál is mélyebben, meghajoltak a kilátások nyilvánvalósága előtt (csúnyán pontatlan kifejezéssel önmaguk „jobbosításával” kezdtek védekezni.) A budapesti színházak között nyilvánvalóan a Magyar Állami Operaház volt a leggyengébb láncszem: egész működésével, amelybe kétségtelenül beleszámítandók az Erkel Színház anomáliájának „megoldására” irányuló (maradjunk mos finomkodók) hibák. A gyengeséget már az is jelezte, hogy a főigazgató vezényszóra menesztette művészeti igazgatót, akivel együtt dolgozott, mégsem voltak mellette erős érvei; a művészeti igazgató kipakolt a külföldi sajtóban a főigazgató (és az ország) rovására, akivel együtt dolgozott; a főzeneigazgató úgyszintén. A balettigazgató a szakmai riválisának első, állatias támadásának még ellenállt, a második, ellene intézett rohamban azonban felállt posztjáról, a társulat érdekeire hivatkozva. Lehetne mindezt részletesebben felidézni, szakmailag megalapozottabban is, ami nem áll módomban, de az általános gyengeség érzékeltetéséhez nem is szükséges. A József Attila Színház esetében megtalálták az intézmény leggyengébb pontját: a pénzügyi-gazdasági helyzetet. Bár az igazgató ambicionálta a mérleg helyrebillentését, a számok azt mutatták, hogy ez nem bizonyult elegendő erőnek. Lehetne itt is részletezni, hogy a történet mely elemei ferdültek a fenntartó vagy a sajtó pontatlan fogalmazásai révén, ami nem változtat azon, hogy az igazgató végül - ugyancsak a társulat érdekére hivatkozva - felállt. A Művészetek Palotájának vezérigazgatója is lemondott, egészségi állapotára hivatkozva. Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok. Az utolsó, bevehetetlennek tűnő bástya a Nemzeti Színház. Elsősorban valószínűleg azért, mert pénzügyi-gazdasági működésében nem mutatkoznak gyengeségek. Lehet, hogy paradox módon a szerencse is közrejátszik: a kormánypártok láthatóan nem kívánnak azonosulni a fasiszta párt nemtelen támadásaival, amelyek a főigazgatóra irányultak. Az én véleményem a színház művészeti működéséről most nem tartozik ide. Akadhatnak gyengeségek a várban, viszont imponáló a főigazgató ereje és annak megnyilvánulása. „Magamtól nem állok fel” –nyilatkozta. Nyilván, tudja, miért. Véres dzsungelben élünk, amelynek neve kapitalizmus. Csak nem képzeli – horribile dictu: nem kívánja – valaki komolyan, hogy az erő, amely jelenleg létezik, a gyengéknek kínál fel pozíciókat?
Van itt egy dolog, amire érdemes odafigyelni. A gyengék és az erősek viszonya. A köztelevíziók (sőt bizonyos mértékben a kereskedelmi tévék is) már a választásokat megelőzően egy-egy pukedlival, vagy annál is mélyebben, meghajoltak a kilátások nyilvánvalósága előtt (csúnyán pontatlan kifejezéssel önmaguk „jobbosításával” kezdtek védekezni.) A budapesti színházak között nyilvánvalóan a Magyar Állami Operaház volt a leggyengébb láncszem: egész működésével, amelybe kétségtelenül beleszámítandók az Erkel Színház anomáliájának „megoldására” irányuló (maradjunk mos finomkodók) hibák. A gyengeséget már az is jelezte, hogy a főigazgató vezényszóra menesztette művészeti igazgatót, akivel együtt dolgozott, mégsem voltak mellette erős érvei; a művészeti igazgató kipakolt a külföldi sajtóban a főigazgató (és az ország) rovására, akivel együtt dolgozott; a főzeneigazgató úgyszintén. A balettigazgató a szakmai riválisának első, állatias támadásának még ellenállt, a második, ellene intézett rohamban azonban felállt posztjáról, a társulat érdekeire hivatkozva. Lehetne mindezt részletesebben felidézni, szakmailag megalapozottabban is, ami nem áll módomban, de az általános gyengeség érzékeltetéséhez nem is szükséges. A József Attila Színház esetében megtalálták az intézmény leggyengébb pontját: a pénzügyi-gazdasági helyzetet. Bár az igazgató ambicionálta a mérleg helyrebillentését, a számok azt mutatták, hogy ez nem bizonyult elegendő erőnek. Lehetne itt is részletezni, hogy a történet mely elemei ferdültek a fenntartó vagy a sajtó pontatlan fogalmazásai révén, ami nem változtat azon, hogy az igazgató végül - ugyancsak a társulat érdekére hivatkozva - felállt. A Művészetek Palotájának vezérigazgatója is lemondott, egészségi állapotára hivatkozva. Miközben bízunk őszinteségében, humánusan reménykedünk abban is, hogy nem ez a valódi ok. Az utolsó, bevehetetlennek tűnő bástya a Nemzeti Színház. Elsősorban valószínűleg azért, mert pénzügyi-gazdasági működésében nem mutatkoznak gyengeségek. Lehet, hogy paradox módon a szerencse is közrejátszik: a kormánypártok láthatóan nem kívánnak azonosulni a fasiszta párt nemtelen támadásaival, amelyek a főigazgatóra irányultak. Az én véleményem a színház művészeti működéséről most nem tartozik ide. Akadhatnak gyengeségek a várban, viszont imponáló a főigazgató ereje és annak megnyilvánulása. „Magamtól nem állok fel” –nyilatkozta. Nyilván, tudja, miért. Véres dzsungelben élünk, amelynek neve kapitalizmus. Csak nem képzeli – horribile dictu: nem kívánja – valaki komolyan, hogy az erő, amely jelenleg létezik, a gyengéknek kínál fel pozíciókat?
4319 IVA 2011-03-19 03:09:17 [Válasz erre: 4314 eccerű 2011-03-18 12:01:42]
Sajnos, amikor az Erkel Színházat tervezték „egy tollvonással megszüntetni” - ez az eset pedig nem feltett fikció -, keserűen tapasztaltam, hogy „bölcs népünk” ezt „simán lenyelné”, azzal a hazugsághalmazzal együtt, amellyel a tervet ideologizálták. Sőt nemcsak a zenei, színházi kultúráról két évtized alatt lenevelt nép, hanem még e fórum íróinak jelentős része is, akik – gondolná az ember – a népnél erősebben kötődnek a zenei, színházi kultúrához, alkalmasint az Erkel Színházban kapták neveltetésük egy részét. Sőt, akadtak, akik tapsolni is akartak hozzá. Az összes zenekar és zenés színház megszüntetésének példája egyfelől súlyosabb, másfelől azonban nem lenne olyan visszafordíthatatlan, mint egy épület fizikailag megsemmisítése. Bár könyvégetések történtek már a világtörténelemben, az említett, szélsőséges esetre még nem volt precedens. A színházrombolás valós terve viszont a közeli múlt ténye, és már az ezt megelőző intézkedések (a színház működésének tudatos leépítése, épületének elhanyagolása) kára is nagyon nehezen, csak nagy áldozatok árán lesz helyreállítható.
Sajnos, amikor az Erkel Színházat tervezték „egy tollvonással megszüntetni” - ez az eset pedig nem feltett fikció -, keserűen tapasztaltam, hogy „bölcs népünk” ezt „simán lenyelné”, azzal a hazugsághalmazzal együtt, amellyel a tervet ideologizálták. Sőt nemcsak a zenei, színházi kultúráról két évtized alatt lenevelt nép, hanem még e fórum íróinak jelentős része is, akik – gondolná az ember – a népnél erősebben kötődnek a zenei, színházi kultúrához, alkalmasint az Erkel Színházban kapták neveltetésük egy részét. Sőt, akadtak, akik tapsolni is akartak hozzá. Az összes zenekar és zenés színház megszüntetésének példája egyfelől súlyosabb, másfelől azonban nem lenne olyan visszafordíthatatlan, mint egy épület fizikailag megsemmisítése. Bár könyvégetések történtek már a világtörténelemben, az említett, szélsőséges esetre még nem volt precedens. A színházrombolás valós terve viszont a közeli múlt ténye, és már az ezt megelőző intézkedések (a színház működésének tudatos leépítése, épületének elhanyagolása) kára is nagyon nehezen, csak nagy áldozatok árán lesz helyreállítható.
