Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4418 parampampoli 2011-04-21 15:09:01 [Válasz erre: 4415 yeti 2011-04-21 09:55:41]
Ez nem lehet igaz!! Ezek tényleg nem normálisak már, agyukra ment az alkotmányozás. (Meg a többi.)

4417 eccerű 2011-04-21 15:03:58
Én csak arra céloztam, hogy "Bartók Béla Zeneművészeti Egyetem", érdekelne, merre van az.

4416 tiramisu 2011-04-21 10:13:27 [Válasz erre: 4414 eccerű 2011-04-20 22:14:15]
Az aranymetszés szerint! * Hozzászólásom annyira érthető, mint a 3. bekezdéseleje! De oly irodalmi! :-)))

4415 yeti 2011-04-21 09:55:41
Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának kulturális államtitkára levelet írt a magyar szimfonikus zenekarok vezetőinek, hogy húsvéthétfőn, az új Alaptörvény elfogadásának ünnepén szólaltassák meg Kodály Zoltán Psalmus Hungaricus című művét. A második rész szabadon választott. A minisztérium azt ígérte, televíziós körkapcsolásban közvetíti a műsort.

4414 eccerű 2011-04-20 22:14:15
[url]http://www.bekesszimf.hu/49.html;Az ember mindig tanul valami újat[/url] a 3. bekezdés eleje az érdekes.

4413 zalbarna 2011-03-28 20:21:52 [Válasz erre: 4412 Cilike 2011-03-28 20:06:44]
kösz, ez jólesett..

4412 Cilike 2011-03-28 20:06:44
Ez annyira tetszett: Volt egyszer egy pásztor, aki egy magányos helyen a juhait legeltette. Egyik nap megáll mellette egy vadonatúj metálszürke Audi. A vezetője egy Armani öltönyös, magabiztos fiatalember. Megkérdezi a pásztort: - Ha megmondom magának, hogy hány juha van, nekem ad egyet? A pásztor ránéz a fiatalemberre, aztán a békésen legelésző nyájra, és nyugodtan azt mondja: - Rendben. A fiatalember odamegy az Audihoz, összeköti a mobiltelefonját a notebookjával, az Interneten felmegy a NASA oldalára, GPS helymeghatározójának segítségével letölt egy megfigyelő műhold képet a környékről, megnyit egy adatbankot, egy szkennelő-programmal, összeszámolja a juhokat, majd egy 15 oldalas jelentésben kinyomtatja, aztán odafordul a pásztorhoz és azt mondja: - Pontosan 87 juha van itt a környéken. - Igaza van, - válaszolja a pásztor. - Válasszon ki egy juhot magának. A fiatalember kiválaszt egy nem túl nagy, de szép bundájút, beteszi az Audi csomagtartójába. A pásztor ránéz, egy kicsit gondolkozik, aztán megszólal: - Ha megmondom magának, hogy mi a foglalkozása, visszaadja? A fiatalember nagyképűen rábólint. A pásztor erre azt mondja: - Maga tanácsadó. - Honnan jött rá? - kérdezi. - Nem volt nehéz. - feleli a pásztor. - Először is: idejön anélkül, hogy bárki is hívta volna. Másodszor: egy juhot akart fizetségül, hogy megmondja nekem azt, amit úgyis tudtam. Harmadszor: fogalma sincs arról, amivel én foglalkozom. Úgyhogy most adja szépen vissza a pulikutyát!

4411 zalbarna 2011-03-25 23:13:03
tiramisu, lécci nézd meg a privátodat! köszönöm zalbarna

4410 murron 2011-03-25 12:48:05 [Válasz erre: 4407 tiramisu 2011-03-24 13:13:44]
Karrier? Azért ne túlozzunk...

4409 tiramisu 2011-03-24 17:59:41 [Válasz erre: 4404 IVA 2011-03-24 08:48:41]
Még szép, hogy a Nemzeti Balettnek legyen helye az Erkelben. Még szép! Ez evidens, minek kell ezt kijelenteni? Ha más is a neve , ez az Operaház balettegyüttese!

4408 tiramisu 2011-03-24 17:54:31 [Válasz erre: 4407 tiramisu 2011-03-24 13:13:44]
Indianapolis

4407 tiramisu 2011-03-24 13:13:44 [Válasz erre: 4404 IVA 2011-03-24 08:48:41]
EA. még a Nemzeti Balett-ről sem tud semmit,nemhogy az Erkelről, sőt megkoctáztatom azt a kijelentést, hogy nem is nagyon érdekli. Csakis a saját karrierje és az eltapsikolható pénz. Ezt Indianpolis-ban már eljátszotta.

4406 mimi59 2011-03-24 09:45:53
EZT találtam az egyik internetes rádió műsorában - ezen az adón folyamatosan csak operákat lehet hallgatni. Thomson: Lord Byron ADRIENNE CSENGERY - Contessa Guiccioli Sajnos, későn kezdtem ma hallgatni az adót.

4405 mimi59 2011-03-24 09:10:30 [Válasz erre: 4398 daunerni 2011-03-23 20:17:08]
Kedves daunerni! Köszönöm a választ, szívesen meghallgatnám. A "The Juniper tree" operája után kiváncsi vagyok erre is.

4404 IVA 2011-03-24 08:48:41 [Válasz erre: 4402 tiramisu 2011-03-24 01:45:55]
Szerinted pályázik? Nos, ha a drukkolás nyomhat a latban (annyit feltehetően, mint a pályázás), én annak a balettigazgató-aspiránsnak drukkolok, aki pályázatában feltárja, hogy a balett-társulat múlt századi fénye, nagysága visszanyerésének egyik legfontosabb feltétele a jelenleginél gazdagabb és színesebb repertoár, valamint magasabb előadásszám. Ennek feltétele pedig az, ami egybecseng Győriványi Ráth György rövid és egyértelmű véleményével is: a Magyar Nemzeti Balett produkcióinak az Erkel Színházban is helye legyen. Tehát annak drukkolok, aki szorgalmazza ar Erkel Színház mielőbbi felújítását és megnyitását. Ifj. Harangozó Gyulának remélhetőleg pontos ismeretei vannak arról, hogy id. Harangozó Gyula remek alkotásainak zöme - Bihari nótája, A keszkenő, Coppelia, Furfangos diákok, Rómeó és Júlia (Csajkovszkij), A háromszögletű kalap, Seherezádé, Polovec táncok – a múlt század második felében az Erkel színpadának voltak nagy szériát megért, sikeres és meghatározó darabjai. Bár ezeket a műveket ugyanúgy nem szippantotta magába a nemzetközi balettvilág, mint Erkel operáit sem a nagyvilág operaszínpadai - fontos szerepet játszottak a műfaj népszerűsítésében a nagyközönség körében, valamint a táncművészek színészi és karaktertánc-készségének és stílusismeretének gazdagításában és magas színvonalra emelésében. Eldar Aliev pályázó? Remélem, hogy ő is minden lehetségest tud az Erkel Színház fontosságáról...

4403 IVA 2011-03-24 04:35:39 [Válasz erre: 4401 WiseGentleman 2011-03-24 01:43:26]
Igazad van. (Bár Mussolini, mielőtt „végezte”, elért egyet s mást, sajnos. Nem állítom, hogy a daloknak köszönhetően.) A magam élményeire gondoltam: a mozgalmi indulók reggelente a rádióban képesek voltak frissíteni és optimistává tenni a lelket, és az énekkarban is szívesebben énekeltem őket, mint a virágénekeket. A szövegük... hát, ennyire lapos szövegek nem léteztek, mint az Albertirsáé.

4402 tiramisu 2011-03-24 01:45:55 [Válasz erre: 4399 IVA 2011-03-24 01:37:08]
Én neki drukkolok!

4401 WiseGentleman 2011-03-24 01:43:26 [Válasz erre: 4400 IVA 2011-03-24 01:39:02]
Egy politikai eszme sikere vagy kudarca nem mindig a mozgalmi dalokon múlik. Gondoljuk csak meg, milyen svungos, fülbemászó a Giovinezza vagy a Faccetta nera, osztán Mussolini mégis a Piazza della Giustizián végezte...

4400 IVA 2011-03-24 01:39:02 [Válasz erre: 4392 WiseGentleman 2011-03-23 14:48:41]
Ha a mozgalmi dalok ilyen silányak lettek volna, a szocializmus az '50-es, legkésőbb a '60-as években megbukik.

4399 IVA 2011-03-24 01:37:08 [Válasz erre: 4378 tiramisu 2011-03-23 11:05:06]
Úgy gondoltam, az önfegyelem egy táncművészt meghatározó tulajdonság. Tud-e uralkodni mások felett, aki önmagán nem? Tudna-e Harangozó „legalkalmasabb” igazgatója lenni annak a társulatnak, amelynek (hogy is mondjam?) nem tündérmese-története az ő visszatérésével kezdődött?

4398 daunerni 2011-03-23 20:17:08 [Válasz erre: 4394 mimi59 2011-03-23 16:23:07]
Kedves Mimi59 Bizonyára Glass 1994-es, francia nyelvű operájáról van szó: "La Belle et la Bête". Magyarul: "A szépség és a szörnyeteg"

4397 unicornis 2011-03-23 19:38:39 [Válasz erre: 4396 tiramisu 2011-03-23 19:06:57]
szerinted WG hazudik?

4396 tiramisu 2011-03-23 19:06:57 [Válasz erre: 4392 WiseGentleman 2011-03-23 14:48:41]
Ezt higgyük el?

4395 WiseGentleman 2011-03-23 17:21:30 [Válasz erre: 4393 Licht Alberich 2011-03-23 15:03:56]
Mich dünkt, soll passen Ton und Wort...

4394 mimi59 2011-03-23 16:23:07
Kedves Heiner Úr! Szeretném megkérni, hogy ha ideje engedi, lefordítaná ezt a néhány szót? "Kráska a zvire" A második r betű felett lágyító jel van, de nem tudom helyesen leírni, ezsköz híján. Kérésemmel azért fordulok Önhöz, mert itt - ott a momus - on, több előadást olvastam a cseh és a szlovák sörök jó tulajdonságairól. Ezért gondoltam, hátha tud segíteni és megtudhatom Öntől ennek a Philip Glass operának a magyar címét. Előre is köszönöm.

4393 Licht Alberich 2011-03-23 15:03:56 [Válasz erre: 4392 WiseGentleman 2011-03-23 14:48:41]
Neeeee! Erre már néhány napja ráakadtam valahol, azóta nagy nehezen sikerült kivernem a fejemből, erre most idelinkeled... (Azért azt meg kell hagyni, hogy a prozódiája - szó szerint - félelmetes... Albertirsaaaaaaaa!!!)

4392 WiseGentleman 2011-03-23 14:48:41
[url]http://www.youtube.com/watch?v=B8dIq9Jmrt4;Mivel zenei fórumon vagyunk...[/url]

4391 unicornis 2011-03-23 14:42:29 [Válasz erre: 4389 WiseGentleman 2011-03-23 14:19:25]
bármikor... :)

4390 WiseGentleman 2011-03-23 14:25:44 [Válasz erre: 4389 WiseGentleman 2011-03-23 14:19:25]
Bocsánat, "avviso", mielőtt kijavítanál...

4389 WiseGentleman 2011-03-23 14:19:25 [Válasz erre: 4377 unicornis 2011-03-23 10:43:42]
Károly, fújjál nekünk egy Siegfried-kürtjelet, de tisztán, avisóra belépve. S az majd érdekel minket :).

4388 unicornis 2011-03-23 13:57:31 [Válasz erre: 4383 eccerű 2011-03-23 13:03:23]
[url]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pedfVPp7IQsJ:mn.mno.hu/index.mno%3Fcikk%3D418592%26rvt%3D9%26s_text%3DSuch%26s_texttype%3D%26norel%3D1%26pass%3D3+fischer+%C3%81d%C3%A1m+zenei+fenntart%C3%A1sa&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&source=www.google.hu;négy kürtszólam három kürttel[/url]

4387 sphynx 2011-03-23 13:49:28 [Válasz erre: 4385 mimi59 2011-03-23 13:46:25]
Ja, frissen a mosodából.

4386 mimi59 2011-03-23 13:47:01
Bocsánat - "unicornis".

4385 mimi59 2011-03-23 13:46:25
Kedves unikornis, hát visszatértél?????????

4384 unicornis 2011-03-23 13:39:39 [Válasz erre: 4383 eccerű 2011-03-23 13:03:23]
ad "alapítótag" -az még egy másik Fidesz volt- Such és Mariska örök túlélők, akiknek többek között Steve-t és oly sok mindent köszönhetünk. Akkor nagyon megfeletek a szociknak- és sok kárt okoztak a Rádiónak. Lehetett volna jobban ordítani, de már késő. A "lelen idejű tehenet", maRiskát "védendő": FÁ legalább ugynannyit tett a zenekar lezüllesztéséért- ti. a nyilatkozatot a zenei együttesek szükségtelenségéről ő tette.

4383 eccerű 2011-03-23 13:03:23 [Válasz erre: 4377 unicornis 2011-03-23 10:43:42]
Egyébként miért ballib az, akinek nem tetszik az, ami most megy? Elég sok fanatikus fideszes, Orbán-hívő ismerősöm totál ki van akadva az elmúlt szűk egy éven. Akkor most ők is ballibek lettek? Téged az nem zavar, hogy Szalai ANnamária tancsáadója lett az előző Rádióelnök és csicskása, akik szétverték a zenei együtteseket - és Mariska már mondta is, hogy nincsen szüksége az MR-nek a zenei együtteseire. Most miért nem háborodsz fel ugyanúgy, mint amikor a Fidesz-alapítótag Such György még elnökként művelt hasonlókat az előző rezsim idején?

4382 eccerű 2011-03-23 12:59:40 [Válasz erre: 4381 zuniga 2011-03-23 11:25:16]
még őt se sikerült...

4381 zuniga 2011-03-23 11:25:16 [Válasz erre: 4377 unicornis 2011-03-23 10:43:42]
"mindenkit elmarva " ??????????????????????????????????????????

4380 unicornis 2011-03-23 11:14:26 [Válasz erre: 4379 tiramisu 2011-03-23 11:06:32]
meg a vendég-koncertmester a Rózsalovagban...

4379 tiramisu 2011-03-23 11:06:32 [Válasz erre: 4377 unicornis 2011-03-23 10:43:42]
Legfontosabb az anzacc, az politikamentes!

4378 tiramisu 2011-03-23 11:05:06 [Válasz erre: 4375 IVA 2011-03-23 07:22:32]
Istenem, hát megtévedt! kivel nem fordult még elő? Akkor is a legalkalmasabb a balettigazgatói posztra! Pénz, hatalom vagy a további pályafutás reménye a hivatalban lévők többségét megrészegíti! Ez állandó és folyamatos állapot. A most és a mindörökké. Mint a pont és kérdőjel. A várom a többi ballépő "józan" tetteinek mentését ITT és egyáltalán.

4377 unicornis 2011-03-23 10:43:42
elvtársak, sikerült mindenkit elmarva innen csodás ballib homokozót létrehozni a Momusból. Olvassátok vissza a legutóbbiakat és húzzátok ki büszkén magatokat. A zene lassan fényévekre kerül. Nem hiszem hogy DNI ezt akarta.

4376 IVA 2011-03-23 07:22:56 [Válasz erre: 4368 tiramisu 2011-03-22 10:07:40]
Igen.

4375 IVA 2011-03-23 07:22:32 [Válasz erre: 4367 tiramisu 2011-03-22 10:05:41]
Nos, ha a kérdőjel (is) érvényes, íme a válaszom: Nekem nincsenek személyes tapasztalataim Harangozóról, de egy nagy horderejű és bonyolult munkát azzal kezdeni, hogy kirúgom a riválisomat, s mi több, amikor még nincs is aláírva a miniszteri biztosi megbízásom, az nem a józanság jele. Ha pedig „nem magától tette”, akkor is megrészegíthette valami: pénz, hatalom, vagy a további pályafutás reménye. S ha „nem magától tette”, miért álltak el megbízásától? Szerintem éppen azért, mert a nem józan tettével menthetetlenül hiteltelenné vált és lejáratta a vizsgálat tekintélyét. Ha tévesek a feltevéseim, várom Harangozó „józan” tettének mentését: itt.

4374 der 2011-03-22 23:22:05 [Válasz erre: 4370 zuniga 2011-03-22 21:25:08]
Imád utazgatni mint Torgyán államtitkára. Abból sem lett cseresznye, de Fellegi moszkvai kirándulásaiból sem gáz. Ez a gáz!!!

4373 zuniga 2011-03-22 23:17:25 [Válasz erre: 4371 eccerű 2011-03-22 22:20:17]
Persze, a Gyurcsány!!!

4372 der 2011-03-22 23:15:51
Csak a gyengébbek kedvéért, azoknak akiket a tények(fotó) nem zavarnak, akik elvakultságukban azt hiszik, hogy az egész csak kitaláció, újra idemásolom a korábbi hírt. Két helyesírási hibát is elkövetett Schmitt Pál köztársasági elnök, amikor az ősz folyamán üdvözlő sorokat írt egy vidéki étterem személyzetének - adta hírül a Hírszerző. A hegyeshalmi Paprika csárdában kialakított "hírességek falán" díszelgett a köztársasági elnök mondata: "Első álamfői látogatásom első álomásán. Köszönettel Schmitt Pál, 2010.szept.7." Most jön a lényeg, tessék lassan és figyelmesen olvasni! A múlt idő használatát az indokolja, hogy tegnap, a hír napvilágra kerülése után a csárdából eltávolították Schmitt üzenetét. Mert ugyebár, ha valakik csupán ármányból találtak ki "ekkora marhaságot", azt hogy lehet eltávolítani? Alsó tagozat negyedik osztályában a helyesírás mellett már a szövegértés is követelmény!

4371 eccerű 2011-03-22 22:20:17 [Válasz erre: 4370 zuniga 2011-03-22 21:25:08]
Az ELTÉ-n a tanszékvezetőktől megvonták a vezetői pótlékot mondván nincs rá pénz.

4370 zuniga 2011-03-22 21:25:08
"Egy harmad": http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=406929 "Miközben a magyar kulturális intézményrendszer recseg-ropog, kiállítások, bemutatók maradnak el, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának Kulturális Államtitkára, Szőcs Géza alig szólal meg. Hogyan is tehetné, nyolc hónap alatt nyolcvan napot töltött külföldön, csak a kolozsvári Mátyás szobor átadására nem tudott időt szakítani. A tárcától nem értesültünk egyetlen nemzetközi szerződés aláírásáról sem."

4369 Steff 2011-03-22 20:20:52 [Válasz erre: 4363 tiramisu 2011-03-22 02:11:45]
Elhiszem és át tudom élni, hogy utáljátok Schmittet, de azért ekkora marhaságot kitalálni, ez már mulatságos, nem szomorú.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.