Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4468 eccerű 2011-04-24 23:41:31 [Válasz erre: 4466 Futott Még 2011-04-24 23:20:31]
Szerinted a Café momus ballibsi médium? Ha igen, az ölég furcsa gondolat, ha meg nem, akkor miért írod ezt?

4467 eccerű 2011-04-24 23:39:10
Azért az felettébb érdekelne, hogy Szőcs Géza honnan tudta egy hete, hogy Schmitt Pál holnap alá fogja írni...? Mert mi van, ha Pali bátyánk egyszer az életben karakán, és aszongya: nem. (Tudom, hogy ez nem következhet be, meg sakkban van tartva a múltjával, dehamégis?) Egyvalaki viszont a jogdíjak okán anyagilag elég jól fog járni ezzel az akcióval...

4466 Futott Még 2011-04-24 23:20:31 [Válasz erre: 4465 tiramisu 2011-04-24 22:41:41]
Mert a vezetőjük ennyire Orbán-hívő... nesze neked, ballibsi média, most aztán rágódhattok.

4465 tiramisu 2011-04-24 22:41:41 [Válasz erre: 4452 Cilike 2011-04-24 08:50:49]
Vajon miért nem hívták az NFZ-t?

4464 tiramisu 2011-04-24 22:35:23 [Válasz erre: 4458 WiseGentleman 2011-04-24 21:10:28]
Nagy igazságod vagyon...

4463 tiramisu 2011-04-24 22:34:13 [Válasz erre: 4455 monstrancia 2011-04-24 13:35:33]
Köszi a fejtágítást! :-)

4462 Heiner Lajos 2011-04-24 21:58:19 [Válasz erre: 4461 zalbarna 2011-04-24 21:39:45]
Majd segít Mann Daisy, és a büfére se lesz gond.

4461 zalbarna 2011-04-24 21:39:45 [Válasz erre: 4460 zalbarna 2011-04-24 21:32:14]
Mindig a nyugdíjasok húzzák ki a sz..-ból a mindenkori közt-i elnököt...:))

4460 zalbarna 2011-04-24 21:32:14 [Válasz erre: 4459 Heiner Lajos 2011-04-24 21:25:36]
Télleg...:)

4459 Heiner Lajos 2011-04-24 21:25:36 [Válasz erre: 4457 zalbarna 2011-04-24 20:29:35]
Egyszerű a válasz: Játék és muzsika (kapcsoljuk az Astoria Éttermet)!

4458 WiseGentleman 2011-04-24 21:10:28 [Válasz erre: 4457 zalbarna 2011-04-24 20:29:35]
Ez még mind semmi:)! Az új nemzeti húsvéti mitológiában kétszer szerepel a kereszt. Az egyik nagypéntek este, a másik húsvét hétfőn, amit az elnök úr rávés az alkotmányra, hehehe... (ha mán gonoszkodásról van szó...)

4457 zalbarna 2011-04-24 20:29:35 [Válasz erre: 4456 WiseGentleman 2011-04-24 17:16:32]
Azért gonosz vagy ! Ha a köztársasági elnök elolvassa a bejegyzésedet, összezavarodik ! És akkor kit kérdezzen meg ? :) Az újságírókat ?

4456 WiseGentleman 2011-04-24 17:16:32 [Válasz erre: 4452 Cilike 2011-04-24 08:50:49]
Azért az ünnepi beszéd előtt jó lenne tisztázni a köztársasági elnökünkkel a Psalmus Hungaricus szerzőségét (Bartók Béla, ugyebár), hehehe...

4455 monstrancia 2011-04-24 13:35:33 [Válasz erre: 4454 tiramisu 2011-04-24 11:39:46]
Kedves egészségedre! Szóval: lassan írom, hogy... el ne rontsam. A dolgozó nép szerves részeként több ízben vettem részt Pártunk felszólítására kom. szombatokon, ahol az olimPIÁKHOZ hasonlóan a részvétel volt fontos. Ez egybeesett osztályvezetőnk felfogásával, kiegészülve a piák fontosságával, amit /szocialista öntudat/ a dolgozó nép szerezett be magánköltségen. Ilyen módon a 'morális kötelezettséget' bizonyos derű lengte körül. Tehát mi fizettünk a komcsi szombatokért. Ezt a hétfőit viszont a mocskos anyagi érdek. /lengi körül/ Nyugdíjas résztvevőként ez - elhiheted - erősebb motiváció. A sonka után somlói juhfarkot ajánlok, amihez viszont a torma nem illik, de hát valamit valamiért.

4454 tiramisu 2011-04-24 11:39:46 [Válasz erre: 4453 monstrancia 2011-04-24 11:09:13]
nem egészen értem, hogy mit fizettél és hol? Italt? Én nem vettem részt ilyen bulikon. Kiket kell most szidalmazni, vagy ? Ne haragudj, de én már megittam a sonka előtti tokaji aszú-pálinkát! :-)

4453 monstrancia 2011-04-24 11:09:13 [Válasz erre: 4448 tiramisu 2011-04-23 14:25:50]
'Azokon' a komcsi szombatokon mi fizettünk. (különben miből piáltunk volna a "munka"helyünkön)Ezeken nincs semmi kényszer, max. anyagi megfontolások. Úgyhogy gyors váltással lehet immár azért szidalmazni 'azokat', hogy szórják az adófizetők pénzét.

4452 Cilike 2011-04-24 08:50:49
Őket nem is kérték, Budapesten a Rádiózenekar játszik. Nemzeti Gálaestek az Új Magyar Alkotmány tiszteletére 2011. április 25. 19.00 A koncertek részletes programja BUDAPEST, Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem Erkel: Himnusz Dr Schmitt Pál köztársasági elnök ünnepi köszöntője Kodály: Psalmus Hungaricus MR Szimfonikus Zenekar MR Énekkar (karigazgató Somos Csaba) MR Gyermekkórusa (karigazgató Thész Gabriella) Kiss B. Attila (ének) Vezényel: Medveczky Ádám - . - Berlioz: Rákóczi induló Vezényel: Kesselyák Gergely Magyar népzene Jánosi Együttes Legényes Honvéd Táncszínház, Jánosi Együttes Kodály: Háry János – Tiszán innen, Dunán túl… Dobi-Kiss Veronika, Szegedi Csaba (ének), Vezényel: Kesselyák Gergely Bartók: 5. vonósnégyes – I. tétel Kelemen Kvartett Istvánffy Benedek: Rorate coeli Te Joseph celebrent Vezényel: Vashegyi György Liszt: Szent Erzsébet legendája – Szt. Erzsébet imája Kele Brigitta (ének), vezényel: Kesselyák Gergely Dohnányi: Ruralia Hungarica – II-III. tétel Orbán György: Passió – zárótétel Vezényel: Kesselyák Gergely Kurtág György: József Attila töredékek – részlet Kolonits Klára (ének) Erkel: Bánk bán – Hazám, hazám… Kiss B. Attila (ének), vezényel. Kesselyák Gergely Egressy: Szózat PÉCS, Kodály Zoltán Kulturális Központ Kodály: Psalmus Hungaricus Pannon Filharmonikus Zenekar Pécsi Mecsek Kórus (karigazgató: Kertész Attila) Pécsi Kamarakórus (karigazgató Tillai Aurél) Pécsi Volán Férfikar (karigazgató Lakner Tamás) Horváth István (ének) Vezényel: Vass András - . - Erkel: Hunyadi László – nyitány Népzenei program Zengő Együttes Kodály: Marosszéki táncok MISKOLC, Művészetek Háza Kodály: Psalmus Hungaricus Miskolci Szimfonikus Zenekar Miskolci Bartók Kórus (karigazgató Sándor Zoltán) László Boldizsár (ének) Vezényel: Kovács László - . - Liszt: Les préludes DEBRECEN, Bartók terem Kodály: Psalmus Hungaricus Debreceni Filharmonikus Zenekar Debreceni Kodály Kórus (karigazgató Pad Zoltán) Molnár András (ének) Vezényel: Kocsár Balázs - . - Erkel: Hunyadi László - nyitány Bánk bán - Bánk áriája Bánk-Tiborc duett Közreműködik: Wagner Lajos, Molnár András (ének) Ég ura kérünk… (Debreceni Kodály Kórus) Bordal (Wagner Lajos) Hunyadi László – Palotás Közreműködik a Cívis Táncegyüttes SZEGED, Nemzeti Színház Kodály: Psalmus Hungaricus Szegedi Szimfonikus Zenekar Szegedi Vaszy Viktor Kórus (Karigazgató Gyüdi Sándor) Vadász Dániel (ének) Vezényel: Pál Tamás - . - Liszt: Les préludes Vezényel. Gyüdi Sándor 2. magyar rapszódia SZOMBATHELY, Bartók terem Kodály: Psalmus Hungaricus Savaria Szimfonikus Zenekar Veszprém Város Vegyeskara (karigazgató Erdélyi Ágnes) Bándi János (ének) Vezényel. Vásáry Tamás - . - Kodály: Galántai táncok GYŐR, Richter János Hangversenyterem :Kodály: Psalmus Hungaricus Győri Filharmonikus Zenekar Székesfehérvári Alba Regia Kórus (karigazgató Kneifel Imre) Budapesti Studio Kórus (karigazgató Strausz Kálmán) Boncsér Gergely (ének) Vezényel: Héja Domonkos - . - Erkel: Hunyadi László - nyitány Bánk bán – Hazám, hazám (Boncsér Gergely) Liszt: Les préludes BÉKÉSCSABA, Evangélikus Kistemplom Kodály: Psalmus Hungaricus Békés Megyei Szimfonikus Zenekar Nyíregyházi Cantemus Kórus (karigazgató Szabó Soma) Szerekován János (ének) Vezényel. Somogyi-Tóth Dániel - . - „Laus Pannoniae” Szokolay Dongó Balázs és Bolya Mátyás (fúvós és pengetős Népzenei ihletésű improvizatív kamarazene hangszerek) KECSKEMÉT, Katona József Színház Kodály: Psalmus Hungaricus Szolnoki Szimfonikus Zenekar Kecskeméti Cantus Nobilis Kórus (karigazgató Laczkó János) Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus (karigazgató Molnár Éva) Pataki Potyók Dániel (ének) Vezényel: Izaki Maszahiro - . - Kodály: 50. genfi zsoltár (Cantus Nobilis Kórus) Kodály: Sík Sándor Te Deuma Liszt: Les préludes KOLOZSVÁR, Kolozsvári Magyar Operaház Kodály Psalmus Hungaricus Kolozsvári Magyar Opera Kórusa és Zenekara Bardon Antal (ének) Vezényel. Selmeczi György - . - Erkel: Hunyadi László - Palotás Vezényel: Kulcsár Szabolcs La Grange ária - Vigh Ibolya (ének) Sarolta - Sarolta áriája - Covacinschi Yolanda (ének) Brankovics György -Brankovics áriája Sándor Árpád (ének) Bánk bán - Bordal Fülöp Márton (ének) Kodály: Háry János - Ó, mely sok hal… Szilágyi János (ének) - A jó lovas katonának..Sándor Árpád (ének) Székely fonó - Én elmentem a vásárba… Molnár Mária (ének) Régi erdélyi zene Flauto Dolce Együttes (Művészeti vezető Majó Zoltán)

4451 zalbarna 2011-04-24 00:47:28 [Válasz erre: 4450 eccerű 2011-04-24 00:09:45]
Erről van szó.

4450 eccerű 2011-04-24 00:09:45 [Válasz erre: 4449 zalbarna 2011-04-23 14:44:16]
A NFZ nem fogja játszani hétfőn...

4449 zalbarna 2011-04-23 14:44:16 [Válasz erre: 4442 parampampoli 2011-04-23 12:03:53]
Nosza, nem kell engedelmeskedni...

4448 tiramisu 2011-04-23 14:25:50 [Válasz erre: 4442 parampampoli 2011-04-23 12:03:53]
Kommunista szombat.

4447 tiramisu 2011-04-23 14:25:18 [Válasz erre: 4441 zalbarna 2011-04-23 10:46:36]
Azt 40 éve folyamatosan. Bármikor.

4446 macskás 2011-04-23 13:45:31 [Válasz erre: 4445 sphynx 2011-04-23 12:17:38]
4444

4445 sphynx 2011-04-23 12:17:38
4444 biztos, ami biztos

4444 sphynx 2011-04-23 12:17:06
4444

4443 sphynx 2011-04-23 12:17:00
4444

4442 parampampoli 2011-04-23 12:03:53 [Válasz erre: 4423 Cilike 2011-04-21 18:32:34]
A Psalmust helyes játszani bármikor, bárhol. De erre felszólítani, kötelező érvénnyel, a művet napi politikai eszközként felhasználni - na, az gusztustalan. De minimum képtelenség, és nevetséges is. (Nem az egyetlen az utóbbi időben.)

4441 zalbarna 2011-04-23 10:46:36 [Válasz erre: 4440 zalbarna 2011-04-23 10:28:27]
És könnyeket sztem már most is tudnál csalni bárki szemébe... :)))

4440 zalbarna 2011-04-23 10:28:27 [Válasz erre: 4439 tiramisu 2011-04-23 10:13:36]
Már most sem féltelek..:)

4439 tiramisu 2011-04-23 10:13:36 [Válasz erre: 4438 zalbarna 2011-04-23 09:43:06]
Mondd és kb. mennyi idő amíg olyan szintre jutok, hogy bárkinek elhúzzam a nótáját? :-)

4438 zalbarna 2011-04-23 09:43:06 [Válasz erre: 4437 tiramisu 2011-04-23 09:24:37]
De csak a színes tojást hozza a nyúl ! A hegedűtanulással nem az a baj, hogy érett fejjel nem lehet elkezdeni, hanem az, hogy az első két hónapot egy felnőttől nem tűri el senki. :))

4437 tiramisu 2011-04-23 09:24:37 [Válasz erre: 4435 unicornis 2011-04-23 06:15:36]
Mit kell próbálni? Szerencsére a tojást a nyúl hozza ! :-)

4436 tiramisu 2011-04-23 09:20:55 [Válasz erre: 4434 zalbarna 2011-04-22 23:59:57]
Azon már sajnos túl vagyok, így tudatlanul kell meghalnom. Igazán sajnálom... :-((

4435 unicornis 2011-04-23 06:15:36 [Válasz erre: 4433 tiramisu 2011-04-22 23:44:06]
két megjegyzés lehet: -próbáltad már? -tojást sem kell tojnod ahhoz... :))

4434 zalbarna 2011-04-22 23:59:57 [Válasz erre: 4433 tiramisu 2011-04-22 23:44:06]
Azon még lehet segíteni:) ( feltéve, hogy elég későn érő típus vagy....)

4433 tiramisu 2011-04-22 23:44:06 [Válasz erre: 4432 zalbarna 2011-04-22 23:22:16]
Istenuccse , nem értek hozzá! Valószínű. Sőt hegedülni sem tudok... :-(

4432 zalbarna 2011-04-22 23:22:16 [Válasz erre: 4431 tiramisu 2011-04-22 22:53:41]
Ha kell, hát kell. De ne mondd rá, hogy jó. Mondd azt, hogy nem értesz hozzá...:)))

4431 tiramisu 2011-04-22 22:53:41 [Válasz erre: 4430 zalbarna 2011-04-21 22:54:27]
nyilván a Psalmus egy hangját sem adom az egész Zistvánért.... De ilyen is kell.

4430 zalbarna 2011-04-21 22:54:27 [Válasz erre: 4429 zalbarna 2011-04-21 22:49:37]
:)

4429 zalbarna 2011-04-21 22:49:37 [Válasz erre: 4428 tiramisu 2011-04-21 22:03:00]
Nem értem, miért nem értékelsz...csak ennyi. A jó nem alternatív. ( Ja, és lakik mellettem egy rockoperás csávó, úgyhogy kijut nekem...néha átmegyek a hegedűvel a kezemben és megkérem, hogy mutassa meg rajta a potmétert, hogy én is tudjak gyakorolni...

4428 tiramisu 2011-04-21 22:03:00 [Válasz erre: 4426 zalbarna 2011-04-21 20:35:06]
Most túlságosan sötétbarnán látod a dolgokat! :-)

4427 tiramisu 2011-04-21 22:01:47 [Válasz erre: 4425 Cilike 2011-04-21 19:49:54]
Hogy lehet összehasonlítani a két opuszt? Mindegyiket a maga helyére. A Zistvánnak is vannak nyilvánvaló értékei és nyilvánvalóan magm is inkább a Psalmust hallgatom. A Psalmust nem sok tenor tudja elénekelni, ahogy kell! Sajnos.

4426 zalbarna 2011-04-21 20:35:06 [Válasz erre: 4424 tiramisu 2011-04-21 19:44:49]
Ez igy nyakatekert, nem értek Veled egyet ! :)) El a rockoperával, szóljon az igazi helyette. Alibi- bóvli.

4425 Cilike 2011-04-21 19:49:54
Ne érts félre, én is szeretem a Zistván a királyt, csak mégis magasabb rendűnek érzem a Psalmust. Nem tudom, honnan szednek annyi tenoristát, szedjék össze magukat és daloljanak!

4424 tiramisu 2011-04-21 19:44:49 [Válasz erre: 4423 Cilike 2011-04-21 18:32:34]
Van ennyi tenoristánk,vagy beosztják és 1 vagy 2 tenor rohan az egyik zenekar koncertjéről a másikra? A Zistván a král, jó zene, ha könnyű is. Ma már többszörös családanyák és családapák nőttek fel rajta-megtanulva a "rockopera" kifejezést , utánakérdezva, és mi az, hogy OPERA!

4423 Cilike 2011-04-21 18:32:34 [Válasz erre: 4418 parampampoli 2011-04-21 15:09:01]
Mér, most ezzel mi a baj? Psalmust játszeni nekem bármilyen indok jó, mivelhogy szeretem. Inkább, mint hogy a Zistván a királyt játsszák. Ez legalább komolyzene.

4422 tiramisu 2011-04-21 17:11:43 [Válasz erre: 4421 zuniga 2011-04-21 16:19:26]
De akkor hol van a Bartók Béla Zeneművészeti Egyetem?

4421 zuniga 2011-04-21 16:19:26 [Válasz erre: 4419 tiramisu 2011-04-21 16:09:49]
"Bartók Béla Zeneművészeti -Szakközépiskola Liszt Ferenc Zeneművészeti - Egyetem Szerintem a kettő között van, de nincs." A kettő között a Rádió és a reptér terül el.....:-))

4420 tiramisu 2011-04-21 16:10:49 [Válasz erre: 4418 parampampoli 2011-04-21 15:09:01]
Sződd a selymet elvtárs..... ! :-)

4419 tiramisu 2011-04-21 16:09:49 [Válasz erre: 4417 eccerű 2011-04-21 15:03:58]
Bartók Béla Zeneművészeti -Szakközépiskola Liszt Ferenc Zeneművészeti - Egyetem Szerintem a kettő között van, de nincs.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.