Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4267 zuniga 2011-03-12 23:24:44 [Válasz erre: 4265 IVA 2011-03-12 22:44:42]
"Honnan tudja Maga (vagy egy bulvárlap), hogy melyiket mire költik, hogyan érinti egyik tárca kiadása a másikét?" Néhány miniszter szavait hallgatva, ők maguk se nagyon tudják pillanatnyilag....

4266 IVA 2011-03-12 22:47:34 [Válasz erre: 4259 der 2011-03-11 22:46:50]
Kérem kihámozni ennek a hozzászólásnak a komolyzenei vonatkozását, mert magam nem győzöm. Vagy csak az én számítógépemen nem látható még, hogy a Momus társalgót átnevezték Politikai homokozóvá?

4265 IVA 2011-03-12 22:44:42 [Válasz erre: 4257 der 2011-03-11 10:36:52]
Der! Lehet, hogy Maga nagyon szerette az előző kormányt, de egyébként a kormányok nem a szerethetőségért vannak, hanem hogy működjenek. Az előző kormány vesztett tőlem egy-egy szavazatot minden választás minden lehetséges x-elésének a helyén: az Erkel Színház lerombolására irányuló működése miatt. Ennyit az érzelmekről. Az új kormány tétje sem a szerethetőség. Operaházi biztosa szerint ígéretet tettek az Erkel Színház újranyitására, „lehet, hogy még ebben az évben” határidővel. Kétmilliárd forintból több is van ebben az országban. Honnan tudja Maga (vagy egy bulvárlap), hogy melyiket mire költik, hogyan érinti egyik tárca kiadása a másikét? Annyira szorít azért, hogy az Erkel Színház ne legyen (ne kelljen ott dolgoznia), hogy a büdzsébe és a jövőbe lát? Próbálja meg felfogni, hogy ezen a fórumon nem mindenki politikai motivációból mond véleményt, és nem a kormányokhoz viszonyul érzelmileg. Egy színházépület és az ország kultúrája közvagyon, összemérhetetlenül nagyobb érték és fontosabb annál, hogy valaki nem akar két kerülettel arrébb, valamivel kevesebb pénzért dolgozni.

4264 nizajemon 2011-03-12 19:25:49 [Válasz erre: 4259 der 2011-03-11 22:46:50]
Nem teccen már ezeket unni? Különösen egy elhazudott rendszerváltás tükrében.

4263 kugli 2011-03-12 14:10:47 [Válasz erre: 4258 Lionel 2011-03-11 12:46:05]
Hát Neményi Lili is túl volt már jóval a 40-en amikor az Operába került.

4262 zalbarna 2011-03-12 11:05:26 [Válasz erre: 4261 sphynx 2011-03-12 09:26:48]
Az idő nekem dolgozik...:)

4261 sphynx 2011-03-12 09:26:48
Hosszú idő lesz, míg ezeket kiheverjük.

4260 eccerű 2011-03-11 22:54:58
VZS még a Magyar Nemzetnek sem kellett.

4259 der 2011-03-11 22:46:50 [Válasz erre: 4257 der 2011-03-11 10:36:52]
Forrás: Amerikai Népszava Budapest – Elsősorban a Vitézy-családot és az Orbán Viktorral ápolt családi és egyéb kapcsolataikat elemzi és gyűjti össze a jobbikos kötődéssel bíró hetilap, a Barikád legfrissebb száma. "Írásunkból megtudhatja, milyen nagyhatalmú família irányítja a honi jobboldalt" – írja beharangozójában a szélsőséges cikkeiről elhíresült hetilap. A sajtótermék főszerkesztője Pörzse Sándor jobbikos országgyűlési képviselő. A legfrissebb számban olvasható összeállításban a lap elsősorban a Vitézy- és az Orbán-család összefonódásait taglalja. Rámutatnak, hogy a Budapesti Közlekedési Központ huszonöt éves vezérének, Vitézy Dávidnak az édesapja az a Vitézy László, aki Orbán Viktor édesanyjának, Sipos Erzsébet nővérének az első férje. Nem mellesleg – állítják – az első Orbán-kormány alatt az MTV egyik nagy-beszállítójának számító filmes producer. Az összeállításban szerepel még, hogy Vitézy László testvére, Vitézy Tamás üzletember a száz leggazdagabb magyar egyike, a Helyi Théma című folyóirat tulajdonosa, ráadásul – a Barikád szerint – több offshore-cég érdekeltje. Szintén a jobbikos hetilap felsorolásában szerepel, hogy Vitézy Dávid féltestvére az a Vitézy Zsófia, aki anyai ágon Orbán Viktor unokatestvére, újabban pedig – a szociális tárca sajtófőnöksége után – a Budapesti Fesztiválközpont új vezetője lett, köszönhetően a kormányváltásnak." Ezt nem a szocik írták, de bárhol is jelent meg, ezek tények! Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

4258 Lionel 2011-03-11 12:46:05 [Válasz erre: 4254 eccerű 2011-03-10 21:21:05]
Állítólag, jelzem, nem tudom biztosan, pletykákból hallottam, hogy Delly Rózsi elég későn, talán már 40 éves is volt, mikor az operába került. Szégyellte a korát, mint ahogy azt is, hogy enyhén szólva nem tartozott a legszebb arcú énekesnők közé. Sztem minden mindegy, egy viszont biztos: hatalmas énekesnő volt!

4257 der 2011-03-11 10:36:52
"Budapest – A Blikk információi szerint a kormányfőt és a köztársasági elnököt érintő terrorfenyegetésre hivatkozva kért és kapott 800 millió forintot a Belügyminisztérium. A tárca az említett okra hivatkozva kért felmentést a közbeszerzés alól a Parlament rendészeti bizottságától. A kormány által tavaly alapított Terrorelhárítási Központ a közelmúltban ugyanígy költhetett el 1 milliárd forintot eszközbeszerzésre. A szaktárca nem részletezte a lapnak, milyen veszélyek miatt van szüksége a pénzre. Mint ismeretes, Orbán Viktor egykori magántestőrségének parancsnokának vezetésével Terrorelhárítási Központot hozott létre a kormány, előbb 10, majd 12 milliárd forintra megemelt költségvetéssel." Tisztelt IVA és a többiek! Ha csak az 1 milliárd 800 millió az Erkel felújítására jutott volna...de nem jutott, akkor még jobban szerethető volna a jelenlegi kormány, mert minden elvaakultság nélkül ezek alapján is meg lehet ítélni a működését. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok.(Csak így tovább!)

4256 kugli 2011-03-11 07:39:25 [Válasz erre: 4254 eccerű 2011-03-10 21:21:05]
Hát ha olyan eccerű lenne a születési dátum ( van aki ugye eltagadja az igazit ld. Neményi Lili ) De 10 napot érdemes változtatni???

4255 tiramisu 2011-03-11 00:21:21 [Válasz erre: 4254 eccerű 2011-03-10 21:21:05]
Ugyan már, hát ki emlékszik arra, hogy mikor született? Picik vagyunk még.....

4254 eccerű 2011-03-10 21:21:05 [Válasz erre: 4249 kugli 2011-03-10 06:23:46]
Maradjunk annyiban, hogy egy életben csak egyszer születünk, de mikor? Amikor Dely Rózsi meghalt, nem tudták, mit írjanak a sírkövére, mert még a személyi igazolványában is hamis születési adat szerepelt.

4253 kugli 2011-03-10 14:16:48 [Válasz erre: 4252 -zéta- 2011-03-10 13:24:39]
Bocsi! Amikor én néztem az állást, akkor csak 1/0 volt.

4252 -zéta- 2011-03-10 13:24:39 [Válasz erre: 4251 kugli 2011-03-10 12:51:01]
Jól válaszoltál pedig... Az elküldött válaszok nem olvashatóak, eddig igény sem nagyon volt erre...

4251 kugli 2011-03-10 12:51:01 [Válasz erre: 4250 -zéta- 2011-03-10 06:50:08]
Kedves Zéta! Nem Marais nevét adtam volna meg tegnap? ( Igaz: én Marin-nak neveztem ) Szóval akkor hány találatom is van? A film címét lehet hogy nem írtam? ( Többször is gond: nem tudom megnézni az elküldött válaszomat vagy mégis lehet? )

4250 -zéta- 2011-03-10 06:50:08 [Válasz erre: 4249 kugli 2011-03-10 06:23:46]
Köszönjük, javítottuk...

4249 kugli 2011-03-10 06:23:46
Szerkesztő Hölgyek és Urak! Carelli Gábor nem a mai napon született - legalább is ő így emlékszik. ( lásd: Utam a Metropolitanba ) Tudom: biztos van olyan dokumentum, ami ezt állítja. De az ember csak egyszer szokott megszületni... Ez a Kugli, már megint kekeckedik...

4248 Steff 2011-02-28 14:04:07 [Válasz erre: 4247 sphynx 2011-02-28 13:19:08]
Az dörága.

4247 sphynx 2011-02-28 13:19:08 [Válasz erre: 4246 Steff 2011-02-28 08:16:57]
12 euróért csaptam hozzá egy másik vásárlásomhoz.

4246 Steff 2011-02-28 08:16:57 [Válasz erre: 4245 sphynx 2011-02-27 21:29:37]
Nem drágább, mint az új? Mondjuk 100 dollárért bőven drágább.

4245 sphynx 2011-02-27 21:29:37
Antik darab.. na, szép! Nekem csak erre futja...

4244 Steff 2011-02-27 21:06:38 [Válasz erre: 4243 Steff 2011-02-27 21:05:35]
Nem értem, a másik link mért maradt le... [url]http://www.prestoclassical.co.uk/t_200/decca4782607.jpg;##[/url]

4243 Steff 2011-02-27 21:05:35 [Válasz erre: 4241 sphynx 2011-02-27 19:05:18]
Szép antik darab. Nemrég egyébként kétszer is kiadták újra elég olcsón: [url]http://www.jpc.de/image/w600/front/0/0028948040032.jpg;##[/url] [url]http://www.prestoclassical.co.uk/t_200/decca4782607.jpg;{}[/url]

4242 macskás 2011-02-27 20:49:19
4242

4241 sphynx 2011-02-27 19:05:18 [Válasz erre: 4240 Steff 2011-02-27 18:34:04]
Akkor nekem a középső lesz meg. [url]http://cgi.ebay.com/BEETHOVEN-Piano-Sonatas-Brendel-PHILIPS-11CD-W-Germany-/300528034805?pt=Music_CDs&hash=item45f8dde3f5;**[/url]

4240 Steff 2011-02-27 18:34:04 [Válasz erre: 4239 sphynx 2011-02-27 17:48:40]
Ez a második (egyben utolsó) philipses, azaz a harmadik teljes ciklus: [url]http://www.fishfinemusic.com.au/media/CD179896.jpg;*[/url]

4239 sphynx 2011-02-27 17:48:40 [Válasz erre: 4238 Steff 2011-02-27 17:20:25]
Az melyik? Nekem a Philips-es lesz.

4238 Steff 2011-02-27 17:20:25 [Válasz erre: 4237 sphynx 2011-02-27 15:26:41]
Legutóbb a digitálisakból hallgattam párat, és nem bántam meg.

4237 sphynx 2011-02-27 15:26:41
Milyenek a Beethoven szonáták Brendellel?

4236 Spangel Péter 2011-02-26 15:01:45 [Válasz erre: 4235 macskás 2011-02-26 14:11:52]
Stretta... :-)))

4235 macskás 2011-02-26 14:11:52 [Válasz erre: 4234 Heiner Lajos 2011-01-27 17:50:52]
Hú, ez nagyon elvontra sikeredett:)))

4234 Heiner Lajos 2011-01-27 17:50:52 [Válasz erre: 4233 macskás 2011-01-27 16:54:54]
Nyauuuuúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4233 macskás 2011-01-27 16:54:54 [Válasz erre: 4232 Heiner Lajos 2011-01-27 16:43:37]
Ez a beszéd!

4232 Heiner Lajos 2011-01-27 16:43:37 [Válasz erre: 4227 macskás 2011-01-26 22:43:46]
Megértettük, ŐexcellenciCája!

4231 macskás 2011-01-27 15:02:09 [Válasz erre: 4230 Hangyász 2011-01-27 12:26:53]
:)))))))))

4230 Hangyász 2011-01-27 12:26:53 [Válasz erre: 4220 macskás 2011-01-26 19:22:14]
Roald Dahl: Hódító Edward (Meghökkentő mesék)

4229 macskás 2011-01-26 22:47:11 [Válasz erre: 4226 Spangel Péter 2011-01-26 22:21:44]
Komolyan, mindjárt megyek a Boldizsár topikba!!!!!!!!!! Olyan nevű cicám még úgysem volt.

4228 macskás 2011-01-26 22:44:31 [Válasz erre: 4222 nizajemon 2011-01-26 20:07:53]
Kevered a cicát a vécével!!!! :))

4227 macskás 2011-01-26 22:43:46
Szemetek vagytok:)))) Meg irigykedtek a cicámra:))) Meg különben is... :)))

4226 Spangel Péter 2011-01-26 22:21:44 [Válasz erre: 4225 Heiner Lajos 2011-01-26 21:36:11]
A nő gólerősebb...

4225 Heiner Lajos 2011-01-26 21:36:11 [Válasz erre: 4224 Spangel Péter 2011-01-26 20:51:34]
A' Lisztben lehet, hogy jó, nőben nem...

4224 Spangel Péter 2011-01-26 20:51:34 [Válasz erre: 4222 nizajemon 2011-01-26 20:07:53]
Döntetlen...

4223 Heiner Lajos 2011-01-26 20:44:28 [Válasz erre: 4222 nizajemon 2011-01-26 20:07:53]
Lisztes (houskova) knédli, Smetanaval!

4222 nizajemon 2011-01-26 20:07:53 [Válasz erre: 4221 Spangel Péter 2011-01-26 19:59:17]
0-ás Péter,dupla0-ás:)))

4221 Spangel Péter 2011-01-26 19:59:17 [Válasz erre: 4220 macskás 2011-01-26 19:22:14]
rétesliszt vagy finomliszt? :-)))(((

4220 macskás 2011-01-26 19:22:14 [Válasz erre: 4218 Hangyász 2011-01-26 14:33:48]
Kedves Hangyász, sajnos, sárga macskám nincs, mert megtiltották, hogy még több álatom legyen, de volt egy kis kapndúrkám, fekete, aki a keresztségben a LISZT nevet kapta. Mindig elkóborolt, így több Lisztem nem volt:((((

4219 zalbarna 2011-01-26 15:20:12 [Válasz erre: 4218 Hangyász 2011-01-26 14:33:48]
Sztem kakukkos órába is lehetne tenni a kakukk helyett...:)

4218 Hangyász 2011-01-26 14:33:48 [Válasz erre: 4205 WiseGentleman 2011-01-15 11:55:09]
Állítsák fel L. F. hóember szobrát! Valamint ha valakinek van nagy sárga macskája, keresztelje át a Mester dicső nevére.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.