Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4217 Gaborka8X8 2011-01-16 17:27:07 [Válasz erre: 4215 Steff 2011-01-16 12:23:58]
Mit érhetett akkor egy szivarvég? Főleg, ha még le is borult a mester előtt. :-)))))

4216 Sipi 2011-01-16 15:07:29 [Válasz erre: 4215 Steff 2011-01-16 12:23:58]
Fiatalság, bolondság.

4215 Steff 2011-01-16 12:23:58
Vajon maradt még valahol a híres Liszt-hamuból? Mesélik, hogy a rajongói (Németországban) még a szivarjának a hamuját is összeszedték.

4214 WiseGentleman 2011-01-16 10:23:12
Az öngyújtó mellett egy Liszt Theme Park-ot is lehetne álmodni valahol Brennbergbánya környékén.

4213 Heiner Lajos 2011-01-16 09:58:16 [Válasz erre: 4211 zalbarna 2011-01-15 19:39:37]
Liszt egy lángész volt!

4212 macskás 2011-01-15 19:41:18 [Válasz erre: 4211 zalbarna 2011-01-15 19:39:37]
Szóval még dohányozni is kell hozzá???? Mikor hozol egyet? :))

4211 zalbarna 2011-01-15 19:39:37 [Válasz erre: 4208 Heiner Lajos 2011-01-15 13:28:40]
Ha elég nagy tételben rendelsz, el lehet intézni barátilag..:) ( Mellesleg az öngyújtó úgy működik, hogy az orrát kell megnyomni, és a lángnyelv a zseniális művész feje búbján csap ki... )

4210 Spangel Péter 2011-01-15 13:37:44 [Válasz erre: 4203 Heiner Lajos 2011-01-15 11:54:04]
A szólás szerint kötelesség, állapot szerint magától értetődő természetesség. :-)

4209 Heiner Lajos 2011-01-15 13:32:01 [Válasz erre: 4202 Búbánat 2011-01-15 11:53:29]
Nekem Lehár az a Giuditta... De máshoz ment férjhez. Pedig ma is veszekedhetnénk, hogy a Mozart-, avagy a Verdi-Requiem, Pavarotti vagy Domingo.

4208 Heiner Lajos 2011-01-15 13:28:40 [Válasz erre: 4207 zalbarna 2011-01-15 13:15:35]
Ez baró! Hol lehetne nagy tételben rendelni?

4207 zalbarna 2011-01-15 13:15:35 [Válasz erre: 4205 WiseGentleman 2011-01-15 11:55:09]
Megkezdték a várva várt Liszt Ferenc fityegők gyártását is. Ezek kicsiny kopásálló speciális műanyag figurák a jól ismert bibircsókokkal, kulcskarikára, ilyesmire lehet akasztani. Egyenlőre két fajta gyártása folyik, az egyik nemcsak fityeg, hanem elemlámpa is, a másik pedig a fityegés mellett öngyújtó.

4206 Heiner Lajos 2011-01-15 12:58:08 [Válasz erre: 4205 WiseGentleman 2011-01-15 11:55:09]
Azokkal megvárjuk Bartók születésének 150. évfordulóját. Ahogy a tendenciát elnézem, a MÁV-nál akkorra más szállítóeszköz úgysem lesz már.

4205 WiseGentleman 2011-01-15 11:55:09 [Válasz erre: 4198 eccerű 2011-01-15 10:26:42]
Nocsak, szóval repülőtértől mozdonyig mindent Lisztről neveznek el az évforduló évében? S mi lesz a kézi hajtányokkal és úthengerekkel?

4204 Heiner Lajos 2011-01-15 11:54:53 [Válasz erre: 4201 WiseGentleman 2011-01-15 11:51:57]
Bűnbe.

4203 Heiner Lajos 2011-01-15 11:54:04 [Válasz erre: 4200 Spangel Péter 2011-01-15 11:35:46]
UTÁNA szundizni. Amúgy, kedves Péter, Nálad ez már "kötelesség"?:-)

4202 Búbánat 2011-01-15 11:53:29 [Válasz erre: 4201 WiseGentleman 2011-01-15 11:51:57]
Éva és Lehár nekem egyet jelent...

4201 WiseGentleman 2011-01-15 11:51:57 [Válasz erre: 4199 Heiner Lajos 2011-01-15 11:19:40]
Éva EC? Az hová visz?

4200 Spangel Péter 2011-01-15 11:35:46 [Válasz erre: 4199 Heiner Lajos 2011-01-15 11:19:40]
Inkább maradj ébren, és teljesítsd a kötelességed... :-)))

4199 Heiner Lajos 2011-01-15 11:19:40 [Válasz erre: 4197 WiseGentleman 2011-01-13 16:54:46]
Én jobb szeretek az Éván szundizni...-:)

4198 eccerű 2011-01-15 10:26:42 [Válasz erre: 4195 WiseGentleman 2011-01-13 15:35:26]
Két dolog keveredik. Volt régebben a Liszt EC, ami a Keletiből indult 9:12-kor és Dortmundig járt, az egy vonat. Ez viszont egy mozdony. :)

4197 WiseGentleman 2011-01-13 16:54:46 [Válasz erre: 4196 zalbarna 2011-01-13 16:32:52]
Legjobb a Kálmán, azon szundizni is lehet...

4196 zalbarna 2011-01-13 16:32:52 [Válasz erre: 4195 WiseGentleman 2011-01-13 15:35:26]
Biztos bedöglött a Lehár és betették helyette Lisztet...:)))

4195 WiseGentleman 2011-01-13 15:35:26 [Válasz erre: 4194 zalbarna 2011-01-13 09:42:33]
Nocscak, lefokozták volna, régen a Liszt Ferenc Eurocity Hamburgig járt...

4194 zalbarna 2011-01-13 09:42:33
Tegnap láttam a keletiben a lisztferi mozdonyt, Sopronba ment és elég koszos volt. Azért egy ekkora művészt illene rendesen megmosdatni ...

4193 Fidelio 2011-01-12 22:48:27
Ma voltam egy csodálatos koncerten. Szokolay Ádám zongorázott. Fantasztikus volt, ahogy Chopin, Liszt, Beethovent és a többit játszotta, s mindössze 14 éves. Elképesztő!!

4192 Budapest 2011-01-12 10:01:29
Megjött a válasz a levelemre. bemásolom. Javaslom, hogy más is észrevételezze a dolgot, mert így láthatnák, hogy mire van igény. ------------------------------ Elnézését kérjük a késői válaszadásért. Tájékoztatjuk, hogy 2011. január 4-től a SAT TV Családi díjcsomag csatornakínálata már nem tartalmazza a Zone Club, Mezzo, Cartoon Network/TCM csatornát, a helyükre a Story5, Pro4, Nickelodeon tévécsatorna került.A csatornakiosztás változásait érintő döntéseket a T-Home minden esetben piackutatási eredményekre alapozva hozza meg. A csatornakiosztást minden évben felülvizsgálja a Társaság és a piackutatás keretében megvizsgált előfizetői vélemények szerint módosítja. Olyan csatornák kerülnek be a csomagokba, amelyekre széleskörű előfizetői igény mutatkozik. Amennyiben továbbra is igényt tart a Mezzo csatornára, lehetősége van megrendelni SAT TV díjcsomagjához SAT Globe minicsomagunkat, melynek havidíja bruttó 1090 Ft/hó. SAT Globe minicsomagunk az következő tévécsatornákat tartalmazza: Viasat Explorer, Discovery Science, Viasat History, Discovery Travel & Living, Discovery World, The History Channel, Mezzo.Megrendelését megteheti a 1412 telefonszámon, valamint T-pont üzleteinkben. T-pont üzleteink listáját az alábbi oldalon tekintheti meg:http://www.t-home.hu/lakossagi/ugyintezes/elerhetoseg/uzletkereso Sajnáljuk a felmerült kellemetlenségeket. Reméljük a jövőben kapcsolatunk során Ön már csak pozitív tapasztalatokat szerez.További, a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdés esetén készséggel állunk rendelkezésére e-mailben az ugyfelszolgalat@t-home.hu címen, a 1412 telefonszámon valamint T-Pont üzleteinkben. Intézze ügyeit kényelmesen, sorban állás nélkül Önkiszolgáló ügyfélszolgálatunkon (www.t-home.hu àMy T-Home). MT ügyfél azonosítójának vagy e-mail címének, valamint 5 jegyű ügyféljelszavának megadása után ellenőrizheti és rendezheti aktuális számlaegyenlegét, számlamásolatot kérhet, vagy akár díjcsomagot is válthat. Bízunk benne, hogy szolgáltatásunk felkeltette az érdeklődését, és a továbbiakban igénybe veszi Önkiszolgáló felületünket, melyet az Ön kényelmének érdekében alakítottunk ki!Üdvözlettel:Horváth Ildikólevelezési képviselőMagyar Telekom Távközlési Nyilvánosan Működő Részvénytársaság Székhely: 1013 Budapest, Krisztina krt. 55. Cégjegyzékszám: bejegyezve a Fővárosi Bíróság mint Cégbíróságon Cg. 01-10-041928 szám alatt

4191 yeti 2011-01-12 09:49:42
[url]http://emtv.blog.hu/2011/01/11/az_artisjus_bemutatott_a_nokianak;Az Artisjus bemutatott a Nokiának[/url]

4190 zalbarna 2011-01-03 17:31:58 [Válasz erre: 4189 der 2011-01-03 17:07:59]
Az szép....

4189 der 2011-01-03 17:07:59
"A vita többnyire azon folyik, mihez kezdjünk az Erkel Színházzal, kell-e Kamaraopera, meg egyáltalán: mi lesz magával a dalszínházzal. Mert most épp nincs semmi, ha valaki jegyet vált, a hullaszagra fizet be. Alacsony színvonalon és ennek megfelelő érdeklődés mellett zajlik valami operai nyomorúság." Eggyel több operaház. Fáy Miklós. 168 óra. 2010. december 22.

4188 álmodó 2011-01-03 12:01:39 [Válasz erre: 4172 Momo 2010-12-30 20:11:11]
Másik nick kell...Bár nekem nincs, de ha téged ez zavar, miért ne? És akikről még írt? Ne menjenek ki az utcára többet? Butaság, kedves Momo. Ez egy nickneves fórum, van akinek van legalább 3: egy napsütésben, egy esőben, egy meg ködben. Jöjjön a meta(mo)morfózis ) :-)

4187 Kúp Flóris 2010-12-31 10:33:24 [Válasz erre: 4186 Kúp Flóris 2010-12-31 10:28:18]
(de lehet nemi Gazsi f álc csak Rock ant I can't:)))

4186 Kúp Flóris 2010-12-31 10:28:18 [Válasz erre: 4185 Kúp Flóris 2010-12-31 10:24:54]
Bocs a kórus tagg heles bites neme: Alz Heiner

4185 Kúp Flóris 2010-12-31 10:24:54 [Válasz erre: 4175 sphynx 2010-12-30 20:33:01]
majszolok neki,hogy Tepiszkálod min diggest a dr FelzHeiner Lajoscht

4184 Kúp Flóris 2010-12-31 10:18:59 [Válasz erre: 4172 Momo 2010-12-30 20:11:11]
Jujj - Bújj Zöld Duck kör-levelecske... Nyitva vagyon Anett kapu chat bújjékok rajta............. Szal ka vírt a virius? Mint 1 jóvasutas (vakk vagány) színt vall vagy csak sejtermes a zármánya? [url]http://www.kislexikon.hu/bakteriorodopszin.html;bakteri or ó dopszin? [/url]

4183 Kúp Flóris 2010-12-31 10:03:38 [Válasz erre: 4165 sphynx 2010-12-30 19:17:30]
A bárányok Hallgatnak?

4182 Kúp Flóris 2010-12-31 10:00:33 [Válasz erre: 4151 sphynx 2010-12-30 17:26:21]
A Sajtárszabaccságnak vége Laajjosshc bácsi (ha chat-) túr a lyány-ban Laajjosshc bácsi ha chat- (tehet) túr a lyány-ban Laajjosshc bácsi (-) toúr- lyát- kupakok teszik Laajjosshc bácsi (-) toúr- lyát- kupakok teszik Laajjosshc bácsi (-) toúr- roudlyára- kupakot teszi ésch a végén gyött a rock Fáy -ja Ami aztán nagyon király phontoschabban a hárem - károly method szla - lomja kínjai cserépedény nyel Jut epémbe Fáykritika = cserépedénymozgás kígyós ecsetlegesen (a kígyómozgás kínai cserépedénnyel, penniglen = vasa rally ) A Loui - habzó Sapphóperáját nemis 1925-ben atták ki, és langusztikailag is eltért a finu-gonorhea alap borbélájától vagy alapporbélnyálájától, (de erre má ponty nemalz Heiner Elek) Aki ezt nem ass pechtálja fönnakad a sajt áron.

4181 Steff 2010-12-31 09:22:15 [Válasz erre: 4178 Fafner der Wurm 2010-12-31 03:14:59]
Meg a többi egyezés, itt pl. a W. Az is árulkodik.

4180 Steff 2010-12-31 09:21:24 [Válasz erre: 4176 macskás 2010-12-30 20:56:00]
Az a bizonyos világítóeszköz, mely a legsűrűbb hideg párán is áthatol?

4179 Steff 2010-12-31 09:19:46 [Válasz erre: 4175 sphynx 2010-12-30 20:33:01]
Én személy szerint még sose láttam, tudtommal legalábbis.

4178 Fafner der Wurm 2010-12-31 03:14:59
A virtuális személyiségek legnagyobb átka az egyéni stílus. A sárkánypikkelyek nem védelmeznek meg a felfedeztetés alól, hehehe...

4177 Cilike 2010-12-31 00:13:39
Egyébként megjegyzem, aki elolvasta néhány hozzászólásomat és ismer engem, mind rájött, hogy engem takar a nickem, nem is csináltam belőle titkot. Igyekszem úgy megnyilatkozni, hogy azt vállalhassam -van, amikor nem sikerül, ez tény. Szóval attól is függ ez a lelepleződés-dolog, ki hogy működik itt és ott is (mármint a munkahelyén). Ez utóbbit nem okvetlenül szakmailag értem.

4176 macskás 2010-12-30 20:56:00 [Válasz erre: 4174 Steff 2010-12-30 20:22:49]
Van neki több is. Csak most nem jut eszébe, mert megilletődött mások inkorrektségétől. Pedig kölcsönkenyér...

4175 sphynx 2010-12-30 20:33:01
És virius azóta már átigazolt a mennyei kórusba? Régóta nem láttuk...

4174 Steff 2010-12-30 20:22:49 [Válasz erre: 4172 Momo 2010-12-30 20:11:11]
De van másik nikked is, az a Hofmannsztár vagy mi, akkor használd azt.

4173 sphynx 2010-12-30 20:19:31
Na, lesz itt szilveszteri hangulat...

4172 Momo 2010-12-30 20:11:11 [Válasz erre: 4165 sphynx 2010-12-30 19:17:30]
Nem vagyok kitiltva kedves Sphynx. Az a helyzet, hogy Virius fórumtárs néhány hete (2-3 hihetetlenül buta rágalom kíséretében) körlevélben tette közzé az Operaházban, hogy milyen nicknéven fórumozom itt a Café Momuson. Totálisan inkorrekt magatartás, mely szembemegy minden internetes viselkedési normával. És hát, amit 200-300 ember tud, az nem titok többé. Úgyhogy nagy sajnálatomra nem tehetek mást, mint, hogy viselem Virius kolléga ténykedésének következményeit, és kimaradok a további társalgásból. Nagyon jól éreztem magamat itt. Üdv, M.

4171 Heiner Lajos 2010-12-30 19:56:20 [Válasz erre: 4165 sphynx 2010-12-30 19:17:30]
Csudállatias, ahogy Momo a Kiskegyed számára készült ezen sztárfotón verbálisan manifesztálja magát.

4170 Heiner Lajos 2010-12-30 19:51:53 [Válasz erre: 4165 sphynx 2010-12-30 19:17:30]
Fijjam, én mán csak tekernék...

4169 Heiner Lajos 2010-12-30 19:41:03 [Válasz erre: 4168 kobzos55 2010-12-30 19:31:28]
Feledékenység. Két pasi beszélget. Egyik: A feleségemnek van valami betegsége, mondták, hogy mi, de elfelejtettem, a-val kezdődik, talán Alzheimer? Vagy AIDS? Másik pasi: Vidd ki a város szélére, tedd ki a kocsiból, ha nem felejti el, hogy hol lakik, és hazatalál, többet ne izéld meg.

4168 kobzos55 2010-12-30 19:31:28 [Válasz erre: 4161 Heiner Lajos 2010-12-30 18:45:13]
Az igazi öregkori feledékenységről: Két anyóka beszélget a közért előtt: - Oszt hogy van a férjed, drágám? - Az mán tiszta szenilis. Tegnap is leküldtem egy kiló lisztért, oszt egy liter tejjel jött haza. És a Tiéd, kedvesem? - Az még rosszabb, már teljesen leépült és annyira feledékeny. Képzeld, tegnap este is jól eldöngetett az ágyban, aztán ma reggelre elfelejtette az egészet, és újra kezdte…





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.