Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4117 sphynx 2010-12-29 21:15:40
Ha fizetnének se innék pezsgőbort.

4116 Spangel Péter 2010-12-29 19:13:39 [Válasz erre: 4115 Heiner Lajos 2010-12-29 19:01:04]
Képzeld el, Lajos, a Batthyány téren, a Spar melletti utcácskában van egy presszó. A legjobb barátommal ott voltunk a nyáron, olasz pezsgőbort ittunk. A neve: Prosectu. Gondolhatod, mit műveltünk. Két kis üveggel legurítottunk a torkunkon. Utána jött a felszolgálónő. Csinos, szöszi, fehér bőr, tüneményes szemüveg és markáns orr. Mindkettőnknél beindult a szövegláda. A végén a kis csibe - fehér bőr - lángvörös fülekkel távozott. De amikor néhány hónappal később visszamentünk, azt mondta, ritka jó kedélyű vendégek voltunk, jó, hogy visszajöttünk. De a füle megint lángolt a végén. Ezt teszi a prosectu(ra). Javaslom...

4115 Heiner Lajos 2010-12-29 19:01:04 [Válasz erre: 4114 Spangel Péter 2010-12-29 18:44:29]
Nem az, Péter, ha az ember időnként kezet foghat a legjobb barátjával. Egyébként is, a legjobban azt szeretem, ha átfolyó jellegű sörmelegítőként működhetek. Elnézem pl. a Tigrisben az öregeket, midegyik nyolcvan és a halál között. Gubbasztanak a korsó sörük felett, folyik bele taknyuk-nyáluk, szívják a cigit, tízpercenként váltanak egymással egy-egy mondatot. Hát én is szeretnék ilyen öregkort (bagó nélkül).

4114 Spangel Péter 2010-12-29 18:44:29 [Válasz erre: 4113 Heiner Lajos 2010-12-29 17:56:29]
A sörözés is munka - egy idő után...

4113 Heiner Lajos 2010-12-29 17:56:29 [Válasz erre: 4112 Petya 2010-12-29 17:52:18]
Kedves Petya, Fogalmam sincs, én Bpesten, ha nagyon muszáj, dolgozok, és ha nem muszáj, akkor is sörözök. Buék Neked is!

4112 Petya 2010-12-29 17:52:18
Kedves Heiner Lajos! Köszi a Björling és Warren könyvről írottakat! Gratula! Gondolom nem vagyok vele egyedül, hogy két nagy kedvencemről van szó. Kíváncsi vagyok a Föv.Szabó Zeneiben vagy az Idegennyelvű zeneiben meg vannak-e? üdv. és BUÉK! Petya

4111 Spangel Péter 2010-12-29 16:44:51 [Válasz erre: 4110 Heiner Lajos 2010-12-29 14:01:24]
Nincs rajta véletlenül a tubuson? Rosszkedvem van napok óta, jót tenne egy kis röhögés...

4110 Heiner Lajos 2010-12-29 14:01:24 [Válasz erre: 4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10]
Van egy japán CD-m, macskák és kutyák, azazhogy őket imitáló énekesek karácsonyi dalokat adnak elő. Fetreng az ember a röhögéstől.

4109 macskás 2010-12-29 12:37:17 [Válasz erre: 4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10]
Az is van benne. Britten.

4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10
nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau?

4107 macskás 2010-12-29 11:47:52 [Válasz erre: 4106 sphynx 2010-12-29 11:00:05]
Igen. De még nem hallgattam meg.

4106 sphynx 2010-12-29 11:00:05
Van kedvenc karácsonyizenés lemezetek/cd-tek?

4105 Heiner Lajos 2010-12-26 23:08:43 [Válasz erre: 4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40]
Igen, nekem is eszembe jut erről, hogy amiko

4104 nizajemon 2010-12-26 21:47:23 [Válasz erre: 4102 macskás 2010-12-26 21:38:33]
leesett,az is...muhaha!!!

4103 nizajemon 2010-12-26 21:46:33 [Válasz erre: 4102 macskás 2010-12-26 21:38:33]
azt még nem tudom,hogy közlekedni itten a Mátra környékén hogyan lehet,de a ház előtt álló 2 fennséges fenyő teljesen olyan mintha az alpokban lenne:))) bi-bi

4102 macskás 2010-12-26 21:38:33 [Válasz erre: 4101 nizajemon 2010-12-26 21:14:33]
JÓÉG!

4101 nizajemon 2010-12-26 21:14:33 [Válasz erre: 4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02]
már térdig ér,bi-bi:)))

4100 nizajemon 2010-12-26 21:13:27 [Válasz erre: 4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02]
:-)) na,ezé lehet megírom a losziban járt Bánkt eljes történetét...:)))

4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02 [Válasz erre: 4098 nizajemon 2010-12-26 21:00:59]
Szegént a hó betemette nem mehet már el a Met-be Újév napján megtaláltuk,(de) ahhoz hideg van, hogy kiássuk... :)

4098 nizajemon 2010-12-26 21:00:59 [Válasz erre: 4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40]
..jujjj,mit tucc?:)))

4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40 [Válasz erre: 4096 nizajemon 2010-12-26 19:42:30]
...és ez volt az utolsó bejegyzése..... :)))

4096 nizajemon 2010-12-26 19:42:30 [Válasz erre: 4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12]
itt 20cm már a hó,és folyamatosan esik:)) csodaszép.

4095 Heiner Lajos 2010-12-26 19:04:28 [Válasz erre: 4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12]
Inkább ittátok vooóóna...-:)

4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12 [Válasz erre: 4093 Heiner Lajos 2010-12-26 18:43:07]
ezt ettük... :)))

4093 Heiner Lajos 2010-12-26 18:43:07 [Válasz erre: 4091 zalbarna 2010-12-26 15:35:04]
A "raktáron" fogalmat tudom értelmezni. Azt a szót is, hogy "sör". De a két fogalom idő- és térbelisége együttesen hozzám nem rendelhető.

4092 Heiner Lajos 2010-12-26 18:39:08 [Válasz erre: 4089 Búbánat 2010-12-26 15:10:49]
Részletesebben kifejtve: Nem iszok több sört. De kevesebbet sem.

4091 zalbarna 2010-12-26 15:35:04 [Válasz erre: 4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12]
Bocsánat hogy beleelegyedek...Lajos, hm..., mi a szándékod a hm.. már raktáron lévő söreiddel? ööö, ugye az most, hm, nem jó, ha Neked ott szem előtt van, ugye...Esetleg ha segíthetek (istenem, emberek vagyunk ) az eltűntetésében...

4090 eccerű 2010-12-26 15:15:56
Volt a családban egy vénkisasszony, aki igen hosszú ideig élt, 94 évesen szüzességi fogadalmat tett. Na, így kell ezt csinálni!

4089 Búbánat 2010-12-26 15:10:49 [Válasz erre: 4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12]
Ez vicc? Ez hihetetlen és - Nálad - hiteltelen meg kilátástalannak tűnő... Meg szilárd jellem kívántatik az ilyesfajta elhatározások keresztülviteléhez. Különben is, fogadkozni szilveszterről új évre virradóra szokás... De félretéve a viccet, persze, kívánok Neked ehhez sok sikert és erőt!

4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12 [Válasz erre: 4087 Spangel Péter 2010-12-26 13:14:48]
Kedves Péter, Szentestén, most, azaz tegnapelőtt, megfogadtam, hogy nem iszok több sört.

4087 Spangel Péter 2010-12-26 13:14:48 [Válasz erre: 4086 Heiner Lajos 2010-12-26 12:56:29]
Nagyon mennék, kedves Lajos! Pillanatnyilag nincs időnk rá. feleségemnek egyik kedvenc városa, én még sosem jártam ott. Azért a TUTI tippedre kíváncsi lennék, az operaiak mellett természetesen a sörre gondolok. Bár az elmúlt egy évben, fogadalomból nem ittam sört, csak kétszer, amikor más nem volt, most kivételt tennék... :-))) Most már boldog új évet Neked, és minden kedves fórumtársnak!

4086 Heiner Lajos 2010-12-26 12:56:29 [Válasz erre: 4084 Spangel Péter 2010-12-26 12:12:21]
Kedves Péter, Így igaz, de jó is volt az a Soproni... Amikor "helyben" ittam Mariannal, a Főposta mögötti téren, a nevére már nem emlékszem, és hozzá vaddisznószelet. Pozsonyba nem mész mostanában? Van egy TUTI tippem!

4085 macskás 2010-12-26 12:36:55 [Válasz erre: 4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19]
Szuper ügyes vagy!

4084 Spangel Péter 2010-12-26 12:12:21 [Válasz erre: 4083 Heiner Lajos 2010-12-26 12:09:29]
Egy kis prágai sörözőben, Soproni Ászokkal... :-))) Istenem, de finom is volt az, még húsz évvel ezelőtt...

4083 Heiner Lajos 2010-12-26 12:09:29 [Válasz erre: 4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01]
Fázok! Nem füstöl a kémény! Amúgy köszi, nagyon kedves, jobban esik a második nagy karácsonyi zaba-:)

4082 Spangel Péter 2010-12-26 12:08:50 [Válasz erre: 4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19]
Sikerült!

4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19 [Válasz erre: 4080 macskás 2010-12-26 11:52:05]
igyekeztem szépet rajzolni nektek:)

4080 macskás 2010-12-26 11:52:05 [Válasz erre: 4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01]
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, de szép! Neked is, és mindenkinek!!

4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01 [Válasz erre: 4078 macskás 2010-12-25 20:10:11]
Boldog★* 。 • ˚ ˚ ˛ ˚ ˛ • •。★Karácsonyt...★ 。* 。 ° 。 ° ˚* _Π_____*。*˚ ˚ ˛ •˛•*/______/~\。˚ ˚ ˛ ° ˛ •˛• | 田田|門| ˚ ♥ :)«love»

4078 macskás 2010-12-25 20:10:11 [Válasz erre: 4072 Steff 2010-12-25 17:33:56]
Natessék!

4077 Sipi 2010-12-25 19:54:15 [Válasz erre: 4072 Steff 2010-12-25 17:33:56]
:-)

4076 nizajemon 2010-12-25 19:52:28 [Válasz erre: 4074 Sipi 2010-12-25 19:49:33]
Melyiket kaptad Momótól?

4075 Sipi 2010-12-25 19:52:17 [Válasz erre: 4069 macskás 2010-12-25 12:14:26]
Nagyon, pont ilyen magamfajta laikusnak való. És az is rokonszenves volt benne, hogy az Idomeneót és a Tituszt is beszámítja a nagy operák közé, ahová szerintem is valók.

4074 Sipi 2010-12-25 19:49:33 [Válasz erre: 4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49]
Sphynx, biztosan nagyon jó voltál egész évben, hogy ennyi mindent hozott a Jézuska!

4073 zalbarna 2010-12-25 17:35:59 [Válasz erre: 4072 Steff 2010-12-25 17:33:56]
Veszek Neked fagyállót....:)))

4072 Steff 2010-12-25 17:33:56 [Válasz erre: 4067 Sipi 2010-12-25 11:51:09]
Dettó. Isten ments, hogy valakinek eszébe jusson CD-t venni nekem. És igen: éljenek a praktikus, alkoholtartalmú ajándékok.

4071 zalbarna 2010-12-25 16:03:54 [Válasz erre: 4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49]
Music of the Chapels Royal - Purcell / Locke / Humfrey / Blow by: Ashley Stafford, Charles Brett, Christopher Robson, Stephen Varcoe, John Tomlinson, Owen Grundy, Roderick Earle, David Thomas, Marilyn Sansom, John Eliot Gardiner

4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49 [Válasz erre: 4068 Sipi 2010-12-25 11:51:36]
1 Gilels (Schumann, Schubert) 2 Richter (Rachmaninov, Schubert, Brahms) 1 Mondonville - Les Fêtes de Paphos

4069 macskás 2010-12-25 12:14:26 [Válasz erre: 4067 Sipi 2010-12-25 11:51:09]
És tetszett a könyv?

4068 Sipi 2010-12-25 11:51:36 [Válasz erre: 4066 sphynx 2010-12-25 11:21:01]
És te?





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.