4117 sphynx 2010-12-29 21:15:40
Ha fizetnének se innék pezsgőbort.
Ha fizetnének se innék pezsgőbort.
4116 Spangel Péter 2010-12-29 19:13:39 [Válasz erre: 4115 Heiner Lajos 2010-12-29 19:01:04]
Képzeld el, Lajos, a Batthyány téren, a Spar melletti utcácskában van egy presszó. A legjobb barátommal ott voltunk a nyáron, olasz pezsgőbort ittunk. A neve: Prosectu. Gondolhatod, mit műveltünk. Két kis üveggel legurítottunk a torkunkon. Utána jött a felszolgálónő. Csinos, szöszi, fehér bőr, tüneményes szemüveg és markáns orr. Mindkettőnknél beindult a szövegláda. A végén a kis csibe - fehér bőr - lángvörös fülekkel távozott. De amikor néhány hónappal később visszamentünk, azt mondta, ritka jó kedélyű vendégek voltunk, jó, hogy visszajöttünk. De a füle megint lángolt a végén. Ezt teszi a prosectu(ra). Javaslom...
Képzeld el, Lajos, a Batthyány téren, a Spar melletti utcácskában van egy presszó. A legjobb barátommal ott voltunk a nyáron, olasz pezsgőbort ittunk. A neve: Prosectu. Gondolhatod, mit műveltünk. Két kis üveggel legurítottunk a torkunkon. Utána jött a felszolgálónő. Csinos, szöszi, fehér bőr, tüneményes szemüveg és markáns orr. Mindkettőnknél beindult a szövegláda. A végén a kis csibe - fehér bőr - lángvörös fülekkel távozott. De amikor néhány hónappal később visszamentünk, azt mondta, ritka jó kedélyű vendégek voltunk, jó, hogy visszajöttünk. De a füle megint lángolt a végén. Ezt teszi a prosectu(ra). Javaslom...
4115 Heiner Lajos 2010-12-29 19:01:04 [Válasz erre: 4114 Spangel Péter 2010-12-29 18:44:29]
Nem az, Péter, ha az ember időnként kezet foghat a legjobb barátjával. Egyébként is, a legjobban azt szeretem, ha átfolyó jellegű sörmelegítőként működhetek. Elnézem pl. a Tigrisben az öregeket, midegyik nyolcvan és a halál között. Gubbasztanak a korsó sörük felett, folyik bele taknyuk-nyáluk, szívják a cigit, tízpercenként váltanak egymással egy-egy mondatot. Hát én is szeretnék ilyen öregkort (bagó nélkül).
Nem az, Péter, ha az ember időnként kezet foghat a legjobb barátjával. Egyébként is, a legjobban azt szeretem, ha átfolyó jellegű sörmelegítőként működhetek. Elnézem pl. a Tigrisben az öregeket, midegyik nyolcvan és a halál között. Gubbasztanak a korsó sörük felett, folyik bele taknyuk-nyáluk, szívják a cigit, tízpercenként váltanak egymással egy-egy mondatot. Hát én is szeretnék ilyen öregkort (bagó nélkül).
4114 Spangel Péter 2010-12-29 18:44:29 [Válasz erre: 4113 Heiner Lajos 2010-12-29 17:56:29]
A sörözés is munka - egy idő után...
A sörözés is munka - egy idő után...
4113 Heiner Lajos 2010-12-29 17:56:29 [Válasz erre: 4112 Petya 2010-12-29 17:52:18]
Kedves Petya, Fogalmam sincs, én Bpesten, ha nagyon muszáj, dolgozok, és ha nem muszáj, akkor is sörözök. Buék Neked is!
Kedves Petya, Fogalmam sincs, én Bpesten, ha nagyon muszáj, dolgozok, és ha nem muszáj, akkor is sörözök. Buék Neked is!
4112 Petya 2010-12-29 17:52:18
Kedves Heiner Lajos! Köszi a Björling és Warren könyvről írottakat! Gratula! Gondolom nem vagyok vele egyedül, hogy két nagy kedvencemről van szó. Kíváncsi vagyok a Föv.Szabó Zeneiben vagy az Idegennyelvű zeneiben meg vannak-e? üdv. és BUÉK! Petya
Kedves Heiner Lajos! Köszi a Björling és Warren könyvről írottakat! Gratula! Gondolom nem vagyok vele egyedül, hogy két nagy kedvencemről van szó. Kíváncsi vagyok a Föv.Szabó Zeneiben vagy az Idegennyelvű zeneiben meg vannak-e? üdv. és BUÉK! Petya
4111 Spangel Péter 2010-12-29 16:44:51 [Válasz erre: 4110 Heiner Lajos 2010-12-29 14:01:24]
Nincs rajta véletlenül a tubuson? Rosszkedvem van napok óta, jót tenne egy kis röhögés...
Nincs rajta véletlenül a tubuson? Rosszkedvem van napok óta, jót tenne egy kis röhögés...
4110 Heiner Lajos 2010-12-29 14:01:24 [Válasz erre: 4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10]
Van egy japán CD-m, macskák és kutyák, azazhogy őket imitáló énekesek karácsonyi dalokat adnak elő. Fetreng az ember a röhögéstől.
Van egy japán CD-m, macskák és kutyák, azazhogy őket imitáló énekesek karácsonyi dalokat adnak elő. Fetreng az ember a röhögéstől.
4109 macskás 2010-12-29 12:37:17 [Válasz erre: 4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10]
Az is van benne. Britten.
Az is van benne. Britten.
4108 sphynx 2010-12-29 12:35:10
nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau?
nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau, nyau?
4107 macskás 2010-12-29 11:47:52 [Válasz erre: 4106 sphynx 2010-12-29 11:00:05]
Igen. De még nem hallgattam meg.
Igen. De még nem hallgattam meg.
4106 sphynx 2010-12-29 11:00:05
Van kedvenc karácsonyizenés lemezetek/cd-tek?
Van kedvenc karácsonyizenés lemezetek/cd-tek?
4105 Heiner Lajos 2010-12-26 23:08:43 [Válasz erre: 4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40]
Igen, nekem is eszembe jut erről, hogy amiko
Igen, nekem is eszembe jut erről, hogy amiko
4104 nizajemon 2010-12-26 21:47:23 [Válasz erre: 4102 macskás 2010-12-26 21:38:33]
leesett,az is...muhaha!!!
leesett,az is...muhaha!!!
4103 nizajemon 2010-12-26 21:46:33 [Válasz erre: 4102 macskás 2010-12-26 21:38:33]
azt még nem tudom,hogy közlekedni itten a Mátra környékén hogyan lehet,de a ház előtt álló 2 fennséges fenyő teljesen olyan mintha az alpokban lenne:))) bi-bi
azt még nem tudom,hogy közlekedni itten a Mátra környékén hogyan lehet,de a ház előtt álló 2 fennséges fenyő teljesen olyan mintha az alpokban lenne:))) bi-bi
4101 nizajemon 2010-12-26 21:14:33 [Válasz erre: 4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02]
már térdig ér,bi-bi:)))
már térdig ér,bi-bi:)))
4100 nizajemon 2010-12-26 21:13:27 [Válasz erre: 4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02]
:-)) na,ezé lehet megírom a losziban járt Bánkt eljes történetét...:)))
:-)) na,ezé lehet megírom a losziban járt Bánkt eljes történetét...:)))
4099 zalbarna 2010-12-26 21:09:02 [Válasz erre: 4098 nizajemon 2010-12-26 21:00:59]
Szegént a hó betemette nem mehet már el a Met-be Újév napján megtaláltuk,(de) ahhoz hideg van, hogy kiássuk... :)
Szegént a hó betemette nem mehet már el a Met-be Újév napján megtaláltuk,(de) ahhoz hideg van, hogy kiássuk... :)
4098 nizajemon 2010-12-26 21:00:59 [Válasz erre: 4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40]
..jujjj,mit tucc?:)))
..jujjj,mit tucc?:)))
4097 zalbarna 2010-12-26 20:47:40 [Válasz erre: 4096 nizajemon 2010-12-26 19:42:30]
...és ez volt az utolsó bejegyzése..... :)))
...és ez volt az utolsó bejegyzése..... :)))
4096 nizajemon 2010-12-26 19:42:30 [Válasz erre: 4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12]
itt 20cm már a hó,és folyamatosan esik:)) csodaszép.
itt 20cm már a hó,és folyamatosan esik:)) csodaszép.
4095 Heiner Lajos 2010-12-26 19:04:28 [Válasz erre: 4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12]
Inkább ittátok vooóóna...-:)
Inkább ittátok vooóóna...-:)
4094 zalbarna 2010-12-26 18:51:12 [Válasz erre: 4093 Heiner Lajos 2010-12-26 18:43:07]
ezt ettük... :)))
ezt ettük... :)))
4093 Heiner Lajos 2010-12-26 18:43:07 [Válasz erre: 4091 zalbarna 2010-12-26 15:35:04]
A "raktáron" fogalmat tudom értelmezni. Azt a szót is, hogy "sör". De a két fogalom idő- és térbelisége együttesen hozzám nem rendelhető.
A "raktáron" fogalmat tudom értelmezni. Azt a szót is, hogy "sör". De a két fogalom idő- és térbelisége együttesen hozzám nem rendelhető.
4092 Heiner Lajos 2010-12-26 18:39:08 [Válasz erre: 4089 Búbánat 2010-12-26 15:10:49]
Részletesebben kifejtve: Nem iszok több sört. De kevesebbet sem.
Részletesebben kifejtve: Nem iszok több sört. De kevesebbet sem.
4091 zalbarna 2010-12-26 15:35:04 [Válasz erre: 4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12]
Bocsánat hogy beleelegyedek...Lajos, hm..., mi a szándékod a hm.. már raktáron lévő söreiddel? ööö, ugye az most, hm, nem jó, ha Neked ott szem előtt van, ugye...Esetleg ha segíthetek (istenem, emberek vagyunk ) az eltűntetésében...
Bocsánat hogy beleelegyedek...Lajos, hm..., mi a szándékod a hm.. már raktáron lévő söreiddel? ööö, ugye az most, hm, nem jó, ha Neked ott szem előtt van, ugye...Esetleg ha segíthetek (istenem, emberek vagyunk ) az eltűntetésében...
4090 eccerű 2010-12-26 15:15:56
Volt a családban egy vénkisasszony, aki igen hosszú ideig élt, 94 évesen szüzességi fogadalmat tett. Na, így kell ezt csinálni!
Volt a családban egy vénkisasszony, aki igen hosszú ideig élt, 94 évesen szüzességi fogadalmat tett. Na, így kell ezt csinálni!
4089 Búbánat 2010-12-26 15:10:49 [Válasz erre: 4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12]
Ez vicc? Ez hihetetlen és - Nálad - hiteltelen meg kilátástalannak tűnő... Meg szilárd jellem kívántatik az ilyesfajta elhatározások keresztülviteléhez. Különben is, fogadkozni szilveszterről új évre virradóra szokás... De félretéve a viccet, persze, kívánok Neked ehhez sok sikert és erőt!
Ez vicc? Ez hihetetlen és - Nálad - hiteltelen meg kilátástalannak tűnő... Meg szilárd jellem kívántatik az ilyesfajta elhatározások keresztülviteléhez. Különben is, fogadkozni szilveszterről új évre virradóra szokás... De félretéve a viccet, persze, kívánok Neked ehhez sok sikert és erőt!
4088 Heiner Lajos 2010-12-26 14:53:12 [Válasz erre: 4087 Spangel Péter 2010-12-26 13:14:48]
Kedves Péter, Szentestén, most, azaz tegnapelőtt, megfogadtam, hogy nem iszok több sört.
Kedves Péter, Szentestén, most, azaz tegnapelőtt, megfogadtam, hogy nem iszok több sört.
4087 Spangel Péter 2010-12-26 13:14:48 [Válasz erre: 4086 Heiner Lajos 2010-12-26 12:56:29]
Nagyon mennék, kedves Lajos! Pillanatnyilag nincs időnk rá. feleségemnek egyik kedvenc városa, én még sosem jártam ott. Azért a TUTI tippedre kíváncsi lennék, az operaiak mellett természetesen a sörre gondolok. Bár az elmúlt egy évben, fogadalomból nem ittam sört, csak kétszer, amikor más nem volt, most kivételt tennék... :-))) Most már boldog új évet Neked, és minden kedves fórumtársnak!
Nagyon mennék, kedves Lajos! Pillanatnyilag nincs időnk rá. feleségemnek egyik kedvenc városa, én még sosem jártam ott. Azért a TUTI tippedre kíváncsi lennék, az operaiak mellett természetesen a sörre gondolok. Bár az elmúlt egy évben, fogadalomból nem ittam sört, csak kétszer, amikor más nem volt, most kivételt tennék... :-))) Most már boldog új évet Neked, és minden kedves fórumtársnak!
4086 Heiner Lajos 2010-12-26 12:56:29 [Válasz erre: 4084 Spangel Péter 2010-12-26 12:12:21]
Kedves Péter, Így igaz, de jó is volt az a Soproni... Amikor "helyben" ittam Mariannal, a Főposta mögötti téren, a nevére már nem emlékszem, és hozzá vaddisznószelet. Pozsonyba nem mész mostanában? Van egy TUTI tippem!
Kedves Péter, Így igaz, de jó is volt az a Soproni... Amikor "helyben" ittam Mariannal, a Főposta mögötti téren, a nevére már nem emlékszem, és hozzá vaddisznószelet. Pozsonyba nem mész mostanában? Van egy TUTI tippem!
4085 macskás 2010-12-26 12:36:55 [Válasz erre: 4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19]
Szuper ügyes vagy!
Szuper ügyes vagy!
4084 Spangel Péter 2010-12-26 12:12:21 [Válasz erre: 4083 Heiner Lajos 2010-12-26 12:09:29]
Egy kis prágai sörözőben, Soproni Ászokkal... :-))) Istenem, de finom is volt az, még húsz évvel ezelőtt...
Egy kis prágai sörözőben, Soproni Ászokkal... :-))) Istenem, de finom is volt az, még húsz évvel ezelőtt...
4083 Heiner Lajos 2010-12-26 12:09:29 [Válasz erre: 4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01]
Fázok! Nem füstöl a kémény! Amúgy köszi, nagyon kedves, jobban esik a második nagy karácsonyi zaba-:)
Fázok! Nem füstöl a kémény! Amúgy köszi, nagyon kedves, jobban esik a második nagy karácsonyi zaba-:)
4082 Spangel Péter 2010-12-26 12:08:50 [Válasz erre: 4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19]
Sikerült!
Sikerült!
4081 szivárványarc 2010-12-26 11:59:19 [Válasz erre: 4080 macskás 2010-12-26 11:52:05]
igyekeztem szépet rajzolni nektek:)
igyekeztem szépet rajzolni nektek:)
4080 macskás 2010-12-26 11:52:05 [Válasz erre: 4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01]
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, de szép! Neked is, és mindenkinek!!
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, de szép! Neked is, és mindenkinek!!
4079 szivárványarc 2010-12-26 11:47:01 [Válasz erre: 4078 macskás 2010-12-25 20:10:11]
Boldog★* 。 • ˚ ˚ ˛ ˚ ˛ • •。★Karácsonyt...★ 。* 。 ° 。 ° ˚* _Π_____*。*˚ ˚ ˛ •˛•*/______/~\。˚ ˚ ˛ ° ˛ •˛• | 田田|門| ˚ ♥ :)«love»
Boldog★* 。 • ˚ ˚ ˛ ˚ ˛ • •。★Karácsonyt...★ 。* 。 ° 。 ° ˚* _Π_____*。*˚ ˚ ˛ •˛•*/______/~\。˚ ˚ ˛ ° ˛ •˛• | 田田|門| ˚ ♥ :)«love»
4076 nizajemon 2010-12-25 19:52:28 [Válasz erre: 4074 Sipi 2010-12-25 19:49:33]
Melyiket kaptad Momótól?
Melyiket kaptad Momótól?
4075 Sipi 2010-12-25 19:52:17 [Válasz erre: 4069 macskás 2010-12-25 12:14:26]
Nagyon, pont ilyen magamfajta laikusnak való. És az is rokonszenves volt benne, hogy az Idomeneót és a Tituszt is beszámítja a nagy operák közé, ahová szerintem is valók.
Nagyon, pont ilyen magamfajta laikusnak való. És az is rokonszenves volt benne, hogy az Idomeneót és a Tituszt is beszámítja a nagy operák közé, ahová szerintem is valók.
4074 Sipi 2010-12-25 19:49:33 [Válasz erre: 4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49]
Sphynx, biztosan nagyon jó voltál egész évben, hogy ennyi mindent hozott a Jézuska!
Sphynx, biztosan nagyon jó voltál egész évben, hogy ennyi mindent hozott a Jézuska!
4073 zalbarna 2010-12-25 17:35:59 [Válasz erre: 4072 Steff 2010-12-25 17:33:56]
Veszek Neked fagyállót....:)))
Veszek Neked fagyállót....:)))
4072 Steff 2010-12-25 17:33:56 [Válasz erre: 4067 Sipi 2010-12-25 11:51:09]
Dettó. Isten ments, hogy valakinek eszébe jusson CD-t venni nekem. És igen: éljenek a praktikus, alkoholtartalmú ajándékok.
Dettó. Isten ments, hogy valakinek eszébe jusson CD-t venni nekem. És igen: éljenek a praktikus, alkoholtartalmú ajándékok.
4071 zalbarna 2010-12-25 16:03:54 [Válasz erre: 4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49]
Music of the Chapels Royal - Purcell / Locke / Humfrey / Blow by: Ashley Stafford, Charles Brett, Christopher Robson, Stephen Varcoe, John Tomlinson, Owen Grundy, Roderick Earle, David Thomas, Marilyn Sansom, John Eliot Gardiner
Music of the Chapels Royal - Purcell / Locke / Humfrey / Blow by: Ashley Stafford, Charles Brett, Christopher Robson, Stephen Varcoe, John Tomlinson, Owen Grundy, Roderick Earle, David Thomas, Marilyn Sansom, John Eliot Gardiner
4070 sphynx 2010-12-25 12:46:49 [Válasz erre: 4068 Sipi 2010-12-25 11:51:36]
1 Gilels (Schumann, Schubert) 2 Richter (Rachmaninov, Schubert, Brahms) 1 Mondonville - Les Fêtes de Paphos
1 Gilels (Schumann, Schubert) 2 Richter (Rachmaninov, Schubert, Brahms) 1 Mondonville - Les Fêtes de Paphos
