Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4318 zalbarna 2011-03-19 00:01:10 [Válasz erre: 4314 eccerű 2011-03-18 12:01:42]
"ha egy tollvonással megszüntetnék az összes zenekart és zenés színházat" És ha ez megtörténne? Nem hiszel sem a "nép"-ben sem a művészetben, sem a kultúra történetében, ha azt gondolod, hogy ez a "buta" nép nem könyörögne már rövid idő múlva egy jó zenéért. Kihagyod a hagyományt. Mindig mindenki kihagyja a hagyományt. Közben az anyatejjel szívta magába és azóta is abból él ez a kor is, mint mindegyik.

4317 eccerű 2011-03-18 20:42:41 [Válasz erre: 4316 WiseGentleman 2011-03-18 14:12:19]
Ezen nyilván hatalmas pénzt meg lehetne spórolni...nem, sajnos a vizsgálódás teljeskörű és lentebb kezdik, alsófoknál.

4316 WiseGentleman 2011-03-18 14:12:19 [Válasz erre: 4314 eccerű 2011-03-18 12:01:42]
Az oktatás finanszírozása annyiban ésszerűsíthető, hogy mondjuk a felsőoktatásban lebzselő, nem kellő publikációs múltú, redundáns kurzusokat oktató tanszéki munkatársakat leépítik, s elküldik őket a versenyszférába, valós eredményeket produkálni.

4315 zuniga 2011-03-18 12:06:00 [Válasz erre: 4314 eccerű 2011-03-18 12:01:42]
"...hogyan lehetne "ésszerűsíteni" az oktatás finanszírozását..." Mexüntetik pl a "bálnás" szakokat.... :-(((((

4314 eccerű 2011-03-18 12:01:42 [Válasz erre: 4313 der 2011-03-18 07:36:19]
Az a baj ezekkel az "okos emberekkel", hogy ők azt hiszik a népnek megvan a magához való józan esze. Nos, nincs meg. És ha egy tollvonással megszüntetnék az összes zenekart és zenés színházat, azt is simán lenyelné bölcs népünk, még tapsolna is hozzá, hogy végre a sok naplopó művész is majd rendes munkát végez. Ez ugyan ebben a formában nem fog megtörténni, de majd megtalálják a módját annak, hogy magától bekövetkezzen. Ahogy hallom, már vizsgálják, hogyan lehetne "ésszerűsíteni" az oktatás finanszírozását...

4313 der 2011-03-18 07:36:19 [Válasz erre: 4311 zuniga 2011-03-17 22:21:16]
"Nem fog 20 évig tartani" - Kis János Orbán alkotmányáról Hiába reménykedik benne Orbán Viktor, nem marad 15-20 éven keresztül hatalmon, mert a jogállamiságot és jogbiztonságot romboló döntéseivel, a fékeket és ellensúlyokat felszámoló, az alapjogokat korlátozó új alaptörvénnyel magát fosztja meg attól a lehetőségtől, hogy rendbe tegye az ország ügyeit – mondta az 1989-es alkotmány egyik szerzője, Kis János a Fidesz tervezetét elemző keddi előadásában. Hírszerző.hu

4312 zuniga 2011-03-17 23:15:47 [Válasz erre: 4306 kugli 2011-03-17 21:30:28]
"Különben 2002-ben nem ugyanez zajlott?!? " Jogos a két db kérdőjel a végén. Amennyiben ilyen mértékű lett volna a kaszálás akkoriban, mint mostanában, akkor szerinted Orbán miért nyilatkozott így a tévében 2003. januárjában? "Azt sem mondhatom, hogy egy-egy kormányzati lépés olyan csattanásszerűen beleütközne a jó érzésbe, hanem úgy körülfon és benyálaz bennünket, mint ahogy a pók szövi a hálóját" Hm.....?!?

4311 zuniga 2011-03-17 22:21:16 [Válasz erre: 4307 der 2011-03-17 22:08:20]
Most gondolj bele: Orbán azt mondta, vagy húsz évre!!! rendezkednek be. Mi marad akkor 2030-ra a magyar irodalomból?????

4310 eccerű 2011-03-17 22:16:22 [Válasz erre: 4307 der 2011-03-17 22:08:20]
A hiányos Petőfi vers, kérlek,[url]http://index.hu/belfold/2011/03/17/muveszi_koncepcio_volt_a_hianyos_petofi_vers/;művészi koncepció[/url]volt.

4309 eccerű 2011-03-17 22:14:45 [Válasz erre: 4306 kugli 2011-03-17 21:30:28]
Nem, 2002-ben nem ugyanez zajlott, talán kicsit vissza kéne lapozni. Általában a kormányváltáskor a minisztériumokban államtitkárokig, néha osztályvezetőkig cserélnek, illetve néhány szimbolikus közéleti funkciót is, aztán ennyi. Most pedig mindenkit, ha nem is azonnal, hiszen van idő, lassan egy bölcsőde vezetőjének kiválasztása is politikai színezetet kap.

4308 der 2011-03-17 22:09:13 [Válasz erre: 4307 der 2011-03-17 22:08:20]
Hírszerző.hu.

4307 der 2011-03-17 22:08:20
NER-henger? - Dsida Jenő is cenzúra áldozata lett. Miközben a kormányzati szervezők fizetett tapsolók szerződtetésével és Petőfi 15-dik március, 1848 című versének cenzúrázásával tette felejthetetlenné az idei március tizenötödikét, a Duna TV egy másik magyar költő, Dsida Jenő Psalmus Hungaricus című költeményét látta jónak megfosztani Jeruzsálemre vonatkozó ószövetségi utalást tartalmazó záradékától. És újra csak HAJRÁ!!!!

4306 kugli 2011-03-17 21:30:28 [Válasz erre: 4305 sphynx 2011-03-17 19:15:16]
És Vidnyánszkynak akkor mi marad? Különben 2002-ben nem ugyanez zajlott?!? ( akkor hetek alatt... )

4305 sphynx 2011-03-17 19:15:16 [Válasz erre: 4303 kétked 2011-03-17 18:56:02]
Szerintem neki a Nemzeti dukál.

4304 sphynx 2011-03-17 19:13:24 [Válasz erre: 4303 kétked 2011-03-17 18:56:02]
Szerintem neki a Nemzeti dukál.

4303 kétked 2011-03-17 18:56:02 [Válasz erre: 4302 sphynx 2011-03-17 18:31:27]
Rákai, Ókovács, Győriványi, Koltay, Káel... Most már csak egy pajtásnak kell a rangjához méltó állást juttatni. Ki mit tippel, hol köt ki Kerényi Imre?

4302 sphynx 2011-03-17 18:31:27
Koltay Gábor olyan aranyos volt tegnap a TV-ben. Láttátok?

4301 zuniga 2011-03-17 18:23:50 [Válasz erre: 4300 der 2011-03-17 17:36:17]
Ebben az esetben talán a HAPYY! no meg az END! lenne helyénvaló.....:-))))

4300 der 2011-03-17 17:36:17
Káel Csaba lett a Művészetek Palotája új vezérigazgatója. Káel Csaba rendezőt nevezte ki március 17-i hatállyal a Művészetek Palotája Nonprofit Kft. vezérigazgatójává Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter. És megint HAJRÁ!!!!

4299 zuniga 2011-03-17 15:16:42
HAJRÁ!!!! bulgária..... http://index.hu/belfold/2011/03/17/bulgariaban_keszult_a_valassz_magyart_kampany-cd/ "Az Index információi szerint Bulgáriában készült a magyar termékek melletti kampány részeként megjelentetett cd. A Válassz magyart! című lemezt 27 ezer példányban gyártották le, és a Heti Válasz mellékleteként adták ki." "Magyarországon az erős konkurenciaharc és a magas jogdíjak miatt egyetlen cd-gyártó maradt talpon, a székesfehérvári VTCD. A cég ügyvezetője, Baráth István az Indexnek megerősítette, tőlük sem a szervezők, sem a szponzorok nem kértek még árajánlatot sem." HAJRÁ!!!!!

4298 Popriscsin 2011-03-17 06:59:25 [Válasz erre: 4297 Licht Alberich 2011-03-16 22:00:26]
Vajon a moszkvai SEMERRESERETYÓ-t mikor keresztelik át Csajkovszkij-ra?

4297 Licht Alberich 2011-03-16 22:00:26 [Válasz erre: 4295 Popriscsin 2011-03-16 21:06:02]
Akárcsak: [url]http://www.lotnisko-chopina.pl/en/passenger;Warsaw Frederic Chopin Airport[/url]

4296 zuniga 2011-03-16 21:26:56 [Válasz erre: 4295 Popriscsin 2011-03-16 21:06:02]
Mondjuk pl a meglebegtetett 14. havi!!!! nyugdíj helyett ez igen nagy eredmény!!!!

4295 Popriscsin 2011-03-16 21:06:02
Mától LISZT FERENC NEMZETKÖZI REPÜLŐTÉR !!!!!!!

4294 IVA 2011-03-16 01:22:10 [Válasz erre: 4292 zuniga 2011-03-15 09:26:10]
A Te felvetésedre reflektáltam (lehet-e a politikával átitatott kérdésekről politizálás nélkül beszélni), de nem a Te személyedre utaltam.

4293 Steff 2011-03-15 10:02:59
Zuniga is független. Csak hát a valóság olyan, amilyen. :-D

4292 zuniga 2011-03-15 09:26:10 [Válasz erre: 4291 IVA 2011-03-15 02:48:03]
Itt valami nagy-nagy tévedés van! Ki irigyel, és mit?

4291 IVA 2011-03-15 02:48:03 [Válasz erre: 4274 zuniga 2011-03-14 11:18:59]
Zuniga, tökéletesen igazad van. Nem árt feltenni néhány kérdést – de nem nekem, aki nem vagyok politikus, és politikai pártoktól függetlenül van véleményem az intézkedésekről. Megértem, ha ezt a függetlenséget valaki irigyli tőlem, de elvitatni nem hagyom.

4290 Popriscsin 2011-03-14 22:57:00 [Válasz erre: 4289 unicornis 2011-03-14 22:11:04]
Bizony, szívből gratulálunk!!!

4289 unicornis 2011-03-14 22:11:04
Kossuth-díj "Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház Liszt Ferenc-díjas karmestere, érdemes művész: a magyar zenei kultúra és oktatás ügyét szolgáló öt évtizedes tevékenységéért, az egész európai zeneirodalmat átfogó repertoárja nagy sikerű tolmácsolásáért, kortárszenei kompozíciók bemutatásáért, hangversenyéletünk fáradhatatlan szervezéséért, művészi pályafutása elismeréseként." Már régen esedékes volt, gratulálunk!!!

4288 der 2011-03-14 21:17:40 [Válasz erre: 4287 nizajemon 2011-03-14 21:04:04]
Így igaz. Csak a múzsával...

4287 nizajemon 2011-03-14 21:04:04 [Válasz erre: 4286 der 2011-03-14 21:00:47]
Nem volt az opuszommal semmi baj sem:)))

4286 der 2011-03-14 21:00:47 [Válasz erre: 4284 nizajemon 2011-03-14 20:33:05]
Hát, Cilikét egy jobb opusban kellet volna megörökíteni. "Amíg Ön durmol, a darmol dolgozik."

4285 eccerű 2011-03-14 20:46:38 [Válasz erre: 4275 Cilike 2011-03-14 11:58:28]
Anyád lánya, mégsem testvéred, ki az? Csak megfogalmazás kérdése, el lehet jutni a szomszéd házig úgy is, hogy körbejárod az egész várost, de az attól még a szomszéd ház marad.

4284 nizajemon 2011-03-14 20:33:05 [Válasz erre: 4281 der 2011-03-14 20:09:08]
Nehogy idejekorán szétvágja a méreg! Még marad Orbán egy ideig:))) Cilike valszeg prímán fog aludni. A vérfagyasztó bojkott ellenére is.

4283 tiramisu 2011-03-14 20:11:48 [Válasz erre: 4281 der 2011-03-14 20:09:08]
A rokonsg mint olyan, régi műfaj.

4282 tiramisu 2011-03-14 20:11:07 [Válasz erre: 4281 der 2011-03-14 20:09:08]
Már megbocsáss hadakozásról szó nincs. Beszélgetünk és mondjuk a magunkét.

4281 der 2011-03-14 20:09:08 [Válasz erre: 4280 tiramisu 2011-03-14 19:05:43]
Mi a fenének hadakoztok, evvel a Cilikével. Tesék elolvasni Debreczeni József Arcmás című könyvét. Ha egy ponton is bizonyítható lesz, hogy Orbán Viktor pert indított a leírtakkal kapcsolatban, akkor vegyétek komolyan Ceciliát, de addig én nem állnék szóba vele!

4280 tiramisu 2011-03-14 19:05:43 [Válasz erre: 4275 Cilike 2011-03-14 11:58:28]
Igen, komoly, közeli kapcsolat, mert Vitézy László leánya Vitézy Zsófia és Orbán Viktor édes, első unokatestvérek. Alapesetben mi ebben a terhelő?

4279 tiramisu 2011-03-14 19:02:58 [Válasz erre: 4278 Spangel Péter 2011-03-14 17:36:16]
Csak idéztem Cilikét, hogy érthető legyen mire célzok! :-))

4278 Spangel Péter 2011-03-14 17:36:16 [Válasz erre: 4277 tiramisu 2011-03-14 14:40:54]
Hú, ezt nagyon meg tetszett fogalmazni. :-)))

4277 tiramisu 2011-03-14 14:40:54 [Válasz erre: 4275 Cilike 2011-03-14 11:58:28]
A Te nagynénikéd második férjének első házasságából származó gyermekének a sógornője, az nem a Te édes, első unokatestvéred! Pl. az én első unokatestvéreim, szinte a testvéreim.... A jó családi kapcsolat erős dolog ám!

4276 zuniga 2011-03-14 14:03:33 [Válasz erre: 4275 Cilike 2011-03-14 11:58:28]
Látom, te milyen jól tájékozott vagy. Akkor talán azt is meg tudod mondani, hogy Orbán azóta beperelte-e azt a parlamenti képviselőt, aki 2001 május végén az Orbán-család és a barátok mutyijait firtatta a Parlamentben? (Tudod, ez akkoriban történt, amikor három év alatt hat évnyi munkát végeztek el Orbánék!)

4275 Cilike 2011-03-14 11:58:28 [Válasz erre: 4259 der 2011-03-11 22:46:50]
Vitézy László, aki Orbán Viktor édesanyjának, Sipos Erzsébet nővérének az első férje. Na ez komoly, közeli családi kapcsolat. A nagynénikém második férjének első házasságából származó gyermekének a sógornője. Csak sérvet ne kapjatok a nagy erőlködéstől, hogy valami terhelőt összehordjatok. Ez nagyon gyenge volt mindenesetre.

4274 zuniga 2011-03-14 11:18:59 [Válasz erre: 4266 IVA 2011-03-12 22:47:34]
"...a Momus társalgót átnevezték Politikai homokozóvá?" Talán nem árt emlékeztetni arra a tényre, hogy nem "társadalmi konszenzus" következtében szűnt meg az a fórum! És ha jól látom, a bezárása óta a politika még intenzívebben szállt rá az egész országra, azon belül a művészetekre, és azon belül meg külön vehemenciával szállt rá az Operára. Ugye, ebben a helyzetben nem árt feltenni néhány kérdést!!!???

4272 IVA 2011-03-13 04:41:33 [Válasz erre: 4267 zuniga 2011-03-12 23:24:44]
Lehet. Tulajdonképpen nem is kellene naponta nyilatkozniuk a munkájukról, ők sem kíváncsiak az enyémre. Kezdek nosztalgiával gondolni azokra az időkre, amikor a televízióban csak azt mutatták, mennyi csavar készül a nagyüzemi gépsoron, és hogyan szopnak a malacok a tsz-ben. A kormány munkájáról csak a pártkongresszusok idején értesültünk, de arra sem figyeltünk oda, hiszen hetente 7-7 előadás ment az Operában és az Erkelben. Az egy kicsit jobban feltűnt, amikor - valamelyik '70-es év augusztus 23-án - végrehajtottak egy jelentősebb áremelést, amely évekig visszhangzott a gazdasági hírekben. (Igaz, nyomban kiegészítették a fizetéseket az ún. „húspénzzel”, amit csak hosszú évek múlva építettek be a munkabérbe.) Ma meg már mindennap augusztus 23-a van.

4271 IVA 2011-03-13 04:10:46 [Válasz erre: 4269 der 2011-03-12 23:53:57]
Olvasta, Der, hogy a Városi Színházat azért építették meg, mert az előzetesen végzett közvélemény-kutatás eredménye szerint erre kulturális igény volt? Tud arról, hogy a Blaha Lujza téri Nemzeti Színház lebontása mellett azért is döntöttek, mert a közvélemény-kutatás szerint a közönség előbb-utóbb a Hevesi Sándor téren akarta látni a Nemzeti előadásait? Milyen emlékezetes az a közvélemény-kutatás is, amely szerint az Erzsébet téren kerekedett kulturális igény egy új Nemzeti Színházra, mígnem újabb közvélemény-kutatás – és a közigény változása - szerint azt a Soroksári úton kellett felépíteni. És a sok kis közvélemény-kutatás a Víg, a Thália, az Operett, a Madách felújítása előtt. Arra a közvélemény-kutatásra viszont biztosan emlékszik, amelyet a kereskedelmi televíziók végeztek: van-e kulturális igény a szappanoperákra és valóságshow-kra: nehogy hiába történjék a gyártás. Ez már csak így szokott lenni.

4270 IVA 2011-03-13 04:07:57 [Válasz erre: 4268 der 2011-03-12 23:33:54]
Hát nem kevés böszmeséget hordott össze itt mérgében (az éjszakában! - nagyon egzotikus dolog), ami persze megbocsátható. A munkásságának ellentmondó, hamis vallomásait azonban a kutya sem hiszi el. Visszaolvasható tény, hogy 2006 szeptemberében kezdtem írni erre a fórumra, részben az Erkel Színház témájában, mígnem - féléves kihagyás után – 2008 augusztusában visszatérve vagyok itt jelen folyamatosan, és intenzíven az Erkelre figyelve. („Ősidők.”) A fórumanyag azonban arról a tényről is árulkodik, hogy maga (amennyiben csak ezen a nicken létezik...) 2010 januárjától van jelen ezen a fórumon, ahol operaházakról, előadásokról, művekről, zeneszerzőkről, muzsikusokról, a nagyvilág zenei életéről lehet társalogni. Ám kit érdekelnek ilyen elvont ügyek: maga minden ouverture-t mellőzve az én személyemre rontott, a májamban keresve politizáló énemet, és még meg sem melegedett az Erkel-topcban, rohant a Párbaj-topicba, hogy az én személyemről, hozzászólásaim „egzotikus” időpontjáról és foglalkozásomról csámcsogó kórushoz csatlakozzék. Úgy látszik, mindezen máig sem tudott túllépni, ezekkel kezd dobálózni, ha nincsenek érvei. Megmondaná: minek kellene nekem éjszakai portási állás az Erkel Színházban, ha állítólag van már egy? Azt képzeli, nekem két éjszakám van naponta? (Jó lenne.) Már egyszer szembesítettem azzal, hogy összetéveszt azokkal, akik az Erkel Színházzal kapcsolatos ténykedésükön túli jelzőkkel illettek pártokat; „a szocik” én más ilyen szlengek szintjén nem politizálok. Figyeljen jobban! És miért kellene bebizonyítanom, hogy az előző kormány vezetői és szolgái bezárták az Erkelt? Tán nem zárták be? Meséljen: milyen előadások mennek ott? Azt sem akarom bebizonyítani, hogy a jelenlegi kormány megnyitja. Ha megnyitják, kinek lesz érdekes, hogy ki mit mondott ezen a fórumon? Legfeljebb magának. De hogy valami értelmesről is essék szó. Ismétlem: a miniszteri biztos és a főzeneigazgató azt nyilatkozta, hogy a kormány fontosnak tartja az Erkel Színház szerepét, tervezi a színház újranyitását, illetve biztosítja annak anyagi hátterét; lehet, hogy még 2011-ben. Akadt olyan fórumozó, akinek vonzó volt, ha a megnyitás egybeesnék a színház centenáriumával. Volt, aki a Scala hagyományos évadkezdési időpontjára asszociált. Én éppen nem csatlakoztam ezekhez az örömökhöz, mert nem vagyok évfordulók rabja, és nem hiszem, hogy bármiben idomulnunk kellene Milánóhoz, amikor saját hagyományaink is vannak. És többen felmértük, hogy az épület felújítása (még ha csak a legszükségesebbre szorítkozik is) és (röviden) színházi üzemének megszervezése, beindítása csak a csodával határos módon valósulhat meg 8-10 hónap alatt. Azóta nyilván felmérték ezt azok is, akik örömmel akartak örömhírt közölni, de kormányhatározatot nem hoztak a megnyitás napjáról. Vagy hoztak? Én nem álmodom decemberi nyitásról, későbbiről sem. Nekem rokonszenves és örömteli lenne őszi évadkezdés is 2012-ben vagy 2013-ban, ha előbb nem valósítható meg. De minden reális eshetőségnek a feltételét az biztosította, hogy az épületet nem bontották le - ennek folyamatosan tudok örülni. Sajnálom, ha ezzel elrontottam az ünnepét.

4269 der 2011-03-12 23:53:57 [Válasz erre: 4268 der 2011-03-12 23:33:54]
Újra olvasva az alábbiakat felül kell bíráljam önmagamat. Azt írtam, hogy "másik oldalról pedig egy - kielégítetlen - kultúrális igényről" van szó. Hát ebben nem vagyok biztos. Ha manapság készítenének egy közvélemény kutatást, aminek kérdése az volna, hogy fontosnak tartja az Erkel Színház újbóli megnyitását, nem innék rá mérget, hogy az igen szavazatok győznének. Manapság ennél sokkal húsbavágóbb dolgok foglalkoztatják az embereket. De azért reméljük, eljön az idő, amikor majd újra elő lehet venni a témát. Csak érjük meg egészségben...

4268 der 2011-03-12 23:33:54 [Válasz erre: 4266 IVA 2011-03-12 22:47:34]
Nem, nem nevezték át, valóban Momus társalgónak hívják, tehát ha tetszik, ha nem társalgunk. És addig, amíg maga rendre a volt kormányt, a volt operai vezetést ekézi nap mint nap az Erkel Színházzal kapcsolatban, akkor engedje meg, hogy más is elmondja a véleményét, még ha az nem is jut el a megértési küszöbéig. Nem politikáról van itt szó, hanem egyik oldalról - mint az idézet is szólt - mérhetetlen és indokolatlan pazarlásról, másik oldalról pedig egy - kielégítetlen - kultúrális igényről. Még azt is mondhatnám, hogy tetszik az a kincstári optimizmusa, amivel ősidők óta jelen van az Erkel Színházzal kapcsolatban. Maga olyan, mint Móricka akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. De mit fog mondani akkor, amikor az Erkel ügyét már régen nem varrhatja a volt kormány nyakába, amikor kiderül, hogy hülyének nézték, írhatott akár hosszú csöndes éjszakákon bárkinek bármilyen levelet. Gondolkozzon, ha nem esik nehezére: március közepét írunk, ismerve a magyarországi viszonyokat, létezik ebben az országban magán kívül épeszű ember, aki azt hiszi, hogy ez év végéig olyan állapotba kerül a még "KÖZTÁRSASÁG" téri épület, hogy ott előadásokat lehet majd tartani? Nem, nem látok a büdzsébe, de maga annyira beszűkült, hogy csak az Erkel 30 méteres körzetében tud gondolkodni. Be kellene látnia, hogy nem lehet mindennel tojást festeni... Az operettben is azt éneklik: "álom, álom, édes álom álomkép..." Hajrá Erkel Színház! Hajrá IVA!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.