Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


1040 WiseGentleman 2009-07-07 20:28:38 [Válasz erre: 1037 unicornis 2009-07-07 13:57:13]
Marad a székely lóf.szleves... Arra vagyok büszke, hogy tényszerű érveléssel szoktam leszerelni az indulatkirohanásaidat... Tényleg, mi van Hétszügyűvel? Már régóta használta a súlyfeleslegemet nyomós intellektuális érvként...

1039 Pancoletti 2009-07-07 14:29:42 [Válasz erre: 1038 unicornis 2009-07-07 13:58:03]
mentik a menthetőt! :( amúgy lehet, hogy bejön a tervük: hivatolosan ellenzékiek lesznek, és hasonló párt lesz, mint az MDF- BÚJTATOTT! :( amúgy ez lett az új homokozó? :P

1038 unicornis 2009-07-07 13:58:03 [Válasz erre: 1034 Safranek 2009-07-07 12:21:23]
akkor ez egy Retkes párt lesz?

1037 unicornis 2009-07-07 13:57:13 [Válasz erre: 1033 WiseGentleman 2009-07-07 12:12:38]
ha már "nu zágsón" akkor trippát sem Firenzében (alla Fiorentina) vagy a campo dei Fiorin. Mint ahogy más sem. Ad vocem termés; te mire vagy oly büszke, Gábris?

1036 nibelung 2009-07-07 13:09:47 [Válasz erre: 1034 Safranek 2009-07-07 12:21:23]
Az SZDSZ-nek vége. Elmehetnek a sunyiba.

1035 nibelung 2009-07-07 12:51:53
Új liberális párt "csírái": www.szabadsagszolidaritas.blog.hu

1034 Safranek 2009-07-07 12:21:23
Nagy szégyen lenne, ha egy ilyen pártnak zenész lenne az elnöke.............. Nagy a tolongás a törpepárt elnöki széke körül Vasárnap választanak a liberálisok 2009. július 7. 09:27 MNO - KA Négy SZDSZ-es politikus kapta meg a kellő számú jelölést ahhoz, hogy elindulhasson az SZDSZ elnöki posztjáért – értesült a távirati iroda liberális forrásokból; közülük csak hárman mérettetik meg magukat. Retkes Attila kijelentette, hogy vállalja a jelöltséget. „Az, hogy a legtöbben engem támogattak, éppen hogy szerénységre és következetes munkára sarkall” – fogalmazott. Tudomása szerint a budapesti, a zalai, a hevesi, a győr-moson-soproni és a baranyai választmány, valamint körülbelül húsz helyi csoport biztosan támogatta a jelöltségét.

1033 WiseGentleman 2009-07-07 12:12:38 [Válasz erre: 1032 unicornis 2009-07-07 10:04:02]
Ennyi a ma délelőtti termés? Nu zagsón, maximum nem eszünk együtt cheesecake-et a Junior's-nál, Brooklynban.

1032 unicornis 2009-07-07 10:04:02 [Válasz erre: 1027 WiseGentleman 2009-07-05 18:48:14]
a fixa ideáiddal nem tudok mihez kezdeni Gábor.

1031 nibelung 2009-07-05 23:18:37 [Válasz erre: 1029 tiramisu 2009-07-05 20:14:26]
Kösz, most már tisztul a kép. Főleg Sulyok Mária véleménye figyelemreméltó.

1030 WiseGentleman 2009-07-05 20:34:25 [Válasz erre: 1028 tiramisu 2009-07-05 19:35:18]
Páger valóban egyedül jött haza, s utólag mindent az exnejére fogott (mármint, hogy ő volt az, aki a szélsőjobbos karrierjét egyengette...)

1029 tiramisu 2009-07-05 20:14:26 [Válasz erre: 1028 tiramisu 2009-07-05 19:35:18]
www.szineszkonyvtar.hu Minden részletesen elolvasható.

1028 tiramisu 2009-07-05 19:35:18 [Válasz erre: 1023 unicornis 2009-07-05 16:36:46]
Szép , hosszú levél. Ha jól tudom végülis Páger A. egyedül tért haza , családja nem követte?! Itthon pedig elvett egy zsidó hölgyet, aki tán az Operett Színház játékmestere volt?! De színházi ember. Bizonyítani akart vajon? Vajon, vagy megbocsátott az emigrált montevideoi , stb. zsidóknak, Bonyolult.... Aki biztosan tudja a történteket , írja le, mert

1027 WiseGentleman 2009-07-05 18:48:14 [Válasz erre: 1023 unicornis 2009-07-05 16:36:46]
Ahhoz képest, hogy Páger végül is hazajött, igen érdekes képet fest az "elpiranézesedett" budapesti színházi életről ebben a levelében. Azt élvezem benned, Károly, hogy minél inkább erőlködsz, minél több "bizonyítékkal" állsz elő, annál fényesebben igazolod az én álláspontomat, hehehe...

1026 WiseGentleman 2009-07-05 18:39:40 [Válasz erre: 1020 nibelung 2009-07-04 18:13:00]
Szerintem Károly a vérszopó, élősködő, gyökértelen pirézekre és a piranézekre gondolt.

1025 WiseGentleman 2009-07-05 18:38:25 [Válasz erre: 1019 unicornis 2009-07-04 16:25:27]
Úgy látom, kedves Károly, nem hallgattad azt az interjút, amit Szeleczky nem sokkal halála előtt adott a Vasárnapi Újságnak, melyben úgy fogalmazott, hogy külföldre kellett távoznia, mert "elbukott a magyarság harca". Nos, milyen egyéb jellemzést lehet adni olyasvalakiről, aki Szálasiék rémuralmát a "magyarság harcával" azonosítja.

1024 nibelung 2009-07-05 17:53:49 [Válasz erre: 1023 unicornis 2009-07-05 16:36:46]
"...mendemondákkal felheccelt zsidók kezére kerülök". Nyugodtan nevesíthetted volna az "identitását" annak a bizonyos "rétegnek" előbb is, akkor nem kellett volna elolvasnom azt a marha hosszú levelet. Egyébként who the fuck is Gerzanits Elemér?

1023 unicornis 2009-07-05 16:36:46 [Válasz erre: 1020 nibelung 2009-07-04 18:13:00]
[url]http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/Makoi_kereszteny_fuzetek/pages/008/003_pager_antal.htm;Páger Antal levele Makóra Gerzanits Elemérhez[/url] íme a válasz

1022 zuniga 2009-07-05 09:43:11 [Válasz erre: 1020 nibelung 2009-07-04 18:13:00]
Talán Bibóra....

1021 tiramisu 2009-07-04 19:34:21 [Válasz erre: 1019 unicornis 2009-07-04 16:25:27]
Biz azok nemtelen disznóságok voltak, általad nevesített identitású rétegek szerint is !

1020 nibelung 2009-07-04 18:13:00 [Válasz erre: 1019 unicornis 2009-07-04 16:25:27]
"általam nem nevesítendő identitású" Kikre gondolsz?

1019 unicornis 2009-07-04 16:25:27 [Válasz erre: 1018 WiseGentleman 2009-07-01 21:51:59]
- én nagyon is figyelek, Gábris. Változatlanul ugyanazokat a nemtelen disznóságokat öklendezed fel, amit a 45 utáni sajtó bizonyos - általam nem nevesítendő identitású- rétege. Amit pedig Szeleczky kapcsán is megengedsz magadnak, egyszerűen minősíthetetlen és gyáván aljas.

1018 WiseGentleman 2009-07-01 21:51:59 [Válasz erre: 1006 unicornis 2009-06-26 21:14:02]
Károly, már megint nem figyelsz... Jómagam nem kézfogásról, hanem karlendítésről beszéltem. Természetes, hogy amikor Páger hazajött (még 56 nyarán, tehát a megtisztító, dicsőséges, szent, etc. etc. - most hadd ne számítsuk a lincseléseket, meg a rombolást - forradalom előtt), saját karrierépítése érdekében (micsoda undorító, ugyanakkor hasznos kifejezés) igyekezett downplay-elni saját nyilas szerepét, mindent az Argentínában maradt feleségére fogva (aki annak idején - nem tudván, vagy nem érezvén, hogy a Sztójay-Imrédy-Jaross-Szálasi-rendszer tiszavirág-életű lesz, valóban táplálta Páger jobboldali ambícióit). Szegény Szeleczky Zitának, aki szintén (hogy így mondjam) a nyilasok k...onzumhölgye volt, csupán az volt a pechje, hogy megöregedvén, már nem volt alkalmas a szende (egyébként tehetségtelen) pislogó naíva eljátszására, ezért nem tartott rá senki igényt...

1017 nibelung 2009-06-28 15:10:17 [Válasz erre: 1016 Napsugaracska 2009-06-28 10:31:44]
Szerintem több politikus kellene a politikai életbe.

1016 Napsugaracska 2009-06-28 10:31:44 [Válasz erre: 1015 eccerű 2009-06-28 09:56:01]
Már csak fél lábbal parlamenti párt, hála Istennek! Amúgy teljesen egyetértek Veled. Sokkal több művész kellene a politikai életbe.

1015 eccerű 2009-06-28 09:56:01 [Válasz erre: 1012 Cilike 2009-06-28 08:29:13]
A tudatlanság nem bűn, csak ne legyél büszke rá... Amúgy tk. örülnünk kéne, hogy végre egy zenész (végzettségű) belekeveredik a politika sűrűjébe, sokkal több kéne belőlük és az összes mindenkori parlamenti pártba. De asszem, nem véletlen, hogy ez nincs így. No mindegy, tényleg ne homokozzunk!

1014 macskás 2009-06-28 09:35:17 [Válasz erre: 1013 tiramisu 2009-06-28 09:16:47]
Így igaz!

1013 tiramisu 2009-06-28 09:16:47
Ne homokozzunk, mert sokat esett az eső és a homokozó most csupa sár...

1012 Cilike 2009-06-28 08:29:13
Pedig milyen igaza van...az igazság fáj.

1011 eccerű 2009-06-27 22:45:11 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Hát neked sem az elmédben van az a napsugaracska...

1009 macskás 2009-06-27 13:07:05 [Válasz erre: 1008 Napsugaracska 2009-06-27 11:26:36]
RA egy polihisztor:)

1008 Napsugaracska 2009-06-27 11:26:36
Megható igyekezet Retkes Attilától egy nem létező párt elnökjelöltségét elfogadni! :-)))))))))))))))))))

1007 SzJ 2009-06-27 10:39:19 [Válasz erre: 1005 nibelung 2009-06-26 16:52:10]
Eszembe jutott a két ikonról egy karikatúra, Jacko nevezetes házasságakor jelent meg egy amerikai lapban. Magándetektív áll egy szobában, és telefonál. A szomszéd szobában valaki a földön fekszik, a lábait látni. A detektív szövege: - Főnök, megtaláltam a Királyt, de agyonlőtte magát, amikor megmondtam neki, hogy kihez ment hozzá a lánya.

1006 unicornis 2009-06-26 21:14:02 [Válasz erre: 998 WiseGentleman 2009-06-25 23:38:41]
"Czimer József kitűnő dramaturg és drámatörténész kockáról kockára megnézte a „parolázó” híradófilmet, s megállapította, hogy nem Páger kereste meg Szálasit, az inkriminált jelenetben Páger valamit motyogott, a vezér pedig szóáradat közepette rázta a színész kezét. A jobboldali sajtó kétségkívül dédelgette Págert, de ő semmilyen pártnak nem volt a tagja, hitvallása pedig az volt, hogy egyetlen adottságával, színészi teljesítményével hajlandó csak politizálni. Érdemes megemlíteni, hogy a nagy számonkérés hamis ítészei milyen gyenge lábakra helyezték érveiket. Itt van például Turay Ida esete. A zsidó férjét rejtegető színésznőnek egyebek között bűnéül rótták fel, hogy egy összejövetelen egy asztalnál ült Dövényi Nagy Lajossal, a Magyar Futár főszerkesztőjével. S mert a díva színházi lapokon kívül egyebet nem olvasott, fogalma sem volt arról, ki az a Dövényi Nagy Lajos." (Párkány László) Ennyit Don Basilióról. Az "Állami áruház" pedig habostorta például az Imposztorokhoz képest.

1005 nibelung 2009-06-26 16:52:10 [Válasz erre: 1003 Pancoletti 2009-06-26 14:51:16]
Érdekes,én fordítva érzem. Jacko-nak nem volt annyira szép "bel canto" hangja, mint Elvisnek, de nagyon tudott énekelni,nagyon tudott bánni a hangjával. Tánctudása fantasztikus volt, ebben Elvis nem rughat labdába.Elvisnek annyi előnye volt,hogy különösen fiatalabb korában szép férfi volt, meg sem kellett nyikkania, a női közönség már elélvezett.

1004 Megén 2009-06-26 15:34:37 [Válasz erre: 1003 Pancoletti 2009-06-26 14:51:16]
Ez érdekes, én sosem szerettem Elvist, valahogy idegen volt tőlem a stílus, a hang. A múlt évben viszont valamlyik adón volt egy unplugged műsoráról több, mint egy órás felvétel, ahol megfogott. A palinak hangja van, nagyon jól énekel a jó hangjával, állapítottam meg és azóta - bár távol van tőlem az egész, én nem Elvisen szocializálódtam - elismerem, hogy képvisel egy komoly világértéket.

1003 Pancoletti 2009-06-26 14:51:16 [Válasz erre: 1002 Megén 2009-06-26 12:25:02]
csak Elvis egy "kicsit" tehetségesebb volt! :) (és sokkal szebb hangja...)

1002 Megén 2009-06-26 12:25:02 [Válasz erre: 1001 nibelung 2009-06-26 09:51:50]
Azon belül viszont komoly teljesítmény, és egy olyan vadonatúj irányzat volt, amit elkezdett és képviselt, hogy ezért a neve ugyanúgy fennmarad mint Elvis Priestley neve.

1001 nibelung 2009-06-26 09:51:50
Bár "komolytalan" zene: Meghalt Michael Jackson. R.I.P.

1000 WiseGentleman 2009-06-26 00:08:12 [Válasz erre: 999 macskás 2009-06-25 23:39:50]
Kézenálló Antikrisztus... :)

999 macskás 2009-06-25 23:39:50
999

998 WiseGentleman 2009-06-25 23:38:41 [Válasz erre: 967 unicornis 2009-06-18 10:08:58]
Károly, már megint az indulattól elborult az agyad. Ad "rágalmazás", tudnod kell, hogy közszereplők esetében ez enyhébb módon esik számításba. Ugyanakkor, nagyon nehéz dolga lenne a rágalmazásért perelő félnek, azon filmhíradó-felvétel birtokában, ahol Páger karlendítéssel köszönti Szálasit... Természetesen, ez nem jelenti azt, hogy Páger ne lett volna nagy színész, mint ahogy Szabó Lőrinc költőóriás volta is független hungarista beállítottságától. Egye fene, ha úgy tetszik, Major Tamás és Várkonyi Zoltán "főkommunista" volt, Hölgyek, Urak, lehet perelni, hehehe... Nota bene, most néztem meg a youtube-on a "Dr. Kovács István" c. filmet, ismét eklatáns példája, hogy a jobbos és a balos populizmus mennyire összeér, az egyik oldalon a "Dr. K. I." és az Őrségváltás, a másikon pedig az "Állami áruház" és a "Talpalatnyi föld" említhető...

997 WiseGentleman 2009-06-25 23:29:20
Apropó, a Wagner-napok kísérőeseményeként Hugo Wolf-dalestben is gyönyörködhet a nagyérdemű... Az már a szervező tudatlanságát (vagy tapintatlanságát) érinti, hogy a koncertnek a "Wagneriánus Wolf" címet adta, nem tudván, hogy "Onkel Wolf" a Wagner-család kollokviális szóhasználatában nem volt más, mint a Führer...

996 WiseGentleman 2009-06-25 23:27:24 [Válasz erre: 971 tarnhelm2 2009-06-22 12:57:47]
Kedves t2 (bocsánat, itt és odaát néhány felvetésedet még mindig válasz nélkül hagytam, ami késik, nem múlik), jómagam Richard Wagnernek köszönöm a bayreuthi fesztivált. El tudom képzelni, hogy Cosima jelentős mértékben hozzájárult a wagneri hagyományok életben tartásához (ezért tisztelhetjük, és nem a "hitleráj" miatt), ugyanakkor nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt az ellentmondást sem, hogy az alapvetően zenei és ideológiai forradalmár Wagner halála után (s főleg a második világháborút követően) Bayreuth a retrográd ideológiai erők fellegvárává vált. Aki kicsit alaposabban kutakodik, még mindig láthatja a Wahnfriedben a Führerhaust (jelenleg ugyebár a kertész lakik benne), és Houston Stewart Chamberlain (akit ugyebár a helyi kiállítási vezető enyhe eufemizmussal csupán "Philosopher" megjelöléssel illet) lakóháza is barátságosan integet a kíváncsi turistára... Egyébként, jómagam Bayreuth mellett szívesen megyek számos egyéb helyre is, ahol kíváló Wagner-előadásokat hallhatok-láthatok: többek között a MŰPÁ-ba is, ahol, ha Cosima akarata teljesülhetett volna, péntek este nem nézhetnénk meg a Parsifalt...

995 WiseGentleman 2009-06-25 23:17:42 [Válasz erre: 986 nibelung 2009-06-23 08:30:03]
Nem látok ellentmondást: olykori magyarellenességem (a la Regös Péter) ellenére nekem is vannak magyar barátaim, hehehe...

994 unicornis 2009-06-25 21:46:43 [Válasz erre: 992 nibelung 2009-06-25 17:35:16]
akkor más módon relativizáljunk egy kicsit (ad domináns jellemvonás): " A szocializmus jó dolog. De -este, sűrű ködben, Budapesten, az autósoknak, olykor-olykor- a kapitalizmus jobb dolog." Örökbecsű görbe tükör.

993 nibelung 2009-06-25 18:11:53 [Válasz erre: 991 tarnhelm2 2009-06-25 16:35:38]
Azt sem értem, hogy miért anakronizmus Cosimát "fasiszta hajlamu"-nak nevezni, bár lehet, hogy suta kifejezést használtam. Ugyanis: "Chamberlain had attended Wagner's Bayreuth Festival in 1882 and struck up a close correspondence with his wife Cosima. In 1908 he married Eva Wagner, the composer's daughter, and the next year he moved to Germany and became an important member of the "Bayreuth Circle" of German nationalist intellectuals." Hogy ki volt Chamberlain, azt meg úgyis tudod.

992 nibelung 2009-06-25 17:35:16 [Válasz erre: 991 tarnhelm2 2009-06-25 16:35:38]
Minden embernek vannak jó-, és rossz tulajdonságai- ez közhely. Mégis szükség van arra, hogy próbáljuk meghatározni egy ember olyan domináns jellemvonásait, aminek alapján pozitív-, vagy negatív eszmei áramlathoz tartozónak itéljük meg, egyszerübben fogalmazva jó, vagy rossz embernek tartjuk.Egy bizonyos határon túl már nem szabad relativisztikusan véleményt mondani valakiről. Ha "körültekintést ajánlok az ítélkezéshez" szemléletet túlzásba viszed, akkor könnyen megkaphatod, hogy akkor kezdesz majd fejcsóválva gondolkodni valaki(k)ről, amikor a nagykés már a hátadban lesz. Nem tudok tényeket Walter magánéleti disznóságairól (csalta a feleségét, vagy böfögött társaságban), de mint közéleti emberről nem hallotam rosszat róla, Cosimáról meg annál többet.

991 tarnhelm2 2009-06-25 16:35:38 [Válasz erre: 989 nibelung 2009-06-23 13:49:21]
Honnan tudom? Hogy olvastam és süt belőle az elfogultság. Cosimát "fasiszta hajlamunak" nevezni szimpla anakronizmus. Hogy mennyire egyértelmű Walter "humanista hajlandósága", arra álljon itt Arnold Schönberg véleménye (aki, ugye nem vádolható antiszemitizmussal, sem "fasiszta hajlandósággal"): "Walter nagy karmester. A magánéletben azonban mindig is visszataszító disznó volt, és felkavarodik tőle a gyomrom, ha csak rá gondolok." Nem ő volt az egyetlen ezen a véleményen. De ez pl. engem nem befolyásol abban, hogy szívesen hallgassam Mahler-felvételeit. Remélem, ezzel nem zavartam össze a jó és rossz világos elkülönítésére épülő világnézeted...

989 nibelung 2009-06-23 13:49:21 [Válasz erre: 988 tarnhelm2 2009-06-23 10:24:11]
Walter fél évszázad távlatából, már a nácik előli emigránsként leír egy eseményt, nyilvánvalóan (és egyébként érthetően) személyes elfogultságból[b/].... Ezt honnan tudod? Cosimáról több forrás egybehangzó véleménye alapján megállapíthatjuk, hogy ellenszenves nő lehetett+erősen antiszemita, Bruno Walter nem "komálhatta" a nőt, és ebből titkot sem csinélt. Miért hívták volna meg ezekután? És végül BW-nek tényleg nem volt erőssége Wagner, a szakmai indok is ellene szólt. A világ lehet, hogy nem olyan egyszerű, de igenis vannak fasiszta hajlamuak (Cosima) és humanista felfogásu (Walter) emberek. A jó és a rossz elkülönítésének kategorikus elutasítása napjainkban különösen veszélyes álláspont.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.