Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


1090 virius 2009-08-08 19:52:32 [Válasz erre: 1071 SzJ 2009-07-31 12:08:22]
II. János Pál is énekelt lemezre, az is bestseller volt...

1089 virius 2009-08-08 19:51:05 [Válasz erre: 1067 nibelung 2009-07-30 20:47:25]
Méghogy Dózsa...? Le vagy maradva egy brosúrával. Most már UTE, a stadion neve pedig Szusza Ferenc Stadion...

1088 WiseGentleman 2009-08-07 22:40:01 [Válasz erre: 1082 nibelung 2009-08-06 10:55:30]
Jómagam nem veszekszem, maximum incselkedem, és helyreigazítom unicornist, ha indulattól vezérelve elszalad vele a keyboard...

1087 eccerű 2009-08-07 22:29:23
Én azért szeretem Magyarországot, mert nálunk mindenki mindenhez ért, sőt, mindenhez jobban ért, és rögtön tanácsokat is ad, rosszabb esetben fikáz.

1086 álmodó 2009-08-07 21:22:46 [Válasz erre: 1085 nibelung 2009-08-07 18:04:12]
Szerintem ezeket vagy feldobja valaki a pénzért, vagy a Columbot is felkérhetik. Hm...Izzókészlet-ellenőrzés? Még "Zsanettben" is jók. :-)

1085 nibelung 2009-08-07 18:04:12 [Válasz erre: 1084 álmodó 2009-08-07 17:15:55]
Hát talán az FBI-nak nagyobb tapasztalata van úgy általában az ilyen sorozatgyilkosságok felderítésében. A mieink inkább az izzókészlet ellenőrzésében jók.

1084 álmodó 2009-08-07 17:15:55
"Külföldi szakértők bevonásával" folytatódik a nyomozás a kislétai gyilkosság ügyében. De mit tud a külfödi szakértő ebben jobban szakérteni? Megmondja hány faluszéli házban laknak még romák? "30-al növelték a különleges" nyomozók számát az ügyben. Aha. Nem 28-al, és nem 31-el. Ez épp annyi amennyi ahhoz kell, hogy pontosan ott tartsanak, ahol eddig. Csak most különlegesebben.

1083 zuniga 2009-08-06 13:50:03 [Válasz erre: 1079 WiseGentleman 2009-08-05 22:53:35]
Megvallom, nem igazán mérvadó, hogy x vagy y mit irogat ide... Viszont azt hiszem, ha valamelyik dimenzióban alkalmam lesz elbeszélgetni Neumann Jánossal, nagyon fog égni a pofám, hogy nem tudtam többet tenni az ő találmánya alapján létrejött internetes fórumokon egyre jobban eluralkodó mocsokkal szemben!

1082 nibelung 2009-08-06 10:55:30
Ne aggódj, csak WiseGentleman között üt szét. A kollégák ugyanis szeretnek veszekedni egymással.

1081 zuniga 2009-08-06 09:26:42 [Válasz erre: 1079 WiseGentleman 2009-08-05 22:53:35]
"Szétüt"?.... Azt hittem, itt érveket, gondolatokat cserélünk...

1080 nibelung 2009-08-06 08:26:33 [Válasz erre: 1079 WiseGentleman 2009-08-05 22:53:35]
Miért, ő hívő katolikus, vagy csak Ratzinger párti?

1079 WiseGentleman 2009-08-05 22:53:35 [Válasz erre: 1078 zuniga 2009-08-05 13:56:53]
Addig szórakozunk, amíg nem jön unicornis és szét nem üt közöttünk...

1078 zuniga 2009-08-05 13:56:53 [Válasz erre: 1077 WiseGentleman 2009-08-04 20:08:38]
És akkor majd Lukács 22, 36 így módosul: "De most, a kinek erszénye van elővegye, hasonlóképen a táskát; és a kinek nincs, adja el a CD-met, és vegyen szablyát."

1077 WiseGentleman 2009-08-04 20:08:38 [Válasz erre: 1076 nibelung 2009-08-02 10:09:17]
Just in case: arra az esetre, ha a pápa új szólólemeze nem hoz elég pénzt, hehehe...

1076 nibelung 2009-08-02 10:09:17
Ez is érdekes: http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/08/01/ovszergyartoba_fektetett_a_katolikus_bank/

1075 eccerű 2009-08-01 17:09:31
Kíváncsian várom, mikor lesz belőle rap-esített változat.

1074 Pancoletti 2009-07-31 13:50:11 [Válasz erre: 1071 SzJ 2009-07-31 12:08:22]
ez már- komolyan mondom- nemcsak szánalmas (mint, amilyen eddig volt), hanem most már tragikus és gyalázatos... :(

1073 macskás 2009-07-31 13:17:14 [Válasz erre: 1072 nibelung 2009-07-31 12:28:47]
Majd Cilike megmondja:))) BOCS!!!!:)

1072 nibelung 2009-07-31 12:28:47 [Válasz erre: 1071 SzJ 2009-07-31 12:08:22]
Kurtág kompozíció van a lemezen?

1071 SzJ 2009-07-31 12:08:22
[url]http://index.hu/kultur/zene/2009/07/31/xvi._benedek_papa_lemezt_ad_ki/;XVI. Benedek pápa lemezt ad ki[/url] A lemezen, melyen az egyházfő énekel és imákat recitál, nyolc kortárs kompozíció is helyet kap.

1070 nibelung 2009-07-31 09:36:44 [Válasz erre: 1069 IVA 2009-07-30 23:40:32]
Na, ebből is ki lehet hozni valamit. Akkor Madonnát digózni lehet.

1069 IVA 2009-07-30 23:40:32 [Válasz erre: 1067 nibelung 2009-07-30 20:47:25]
Madonna anyukája kanadai francia volt, apukája amerikai olasz. Esetleg az derülhet ki, hogy egyszer vérátömlesztést kapott, és román volt a donor.

1068 Pancoletti 2009-07-30 21:59:44 [Válasz erre: 1067 nibelung 2009-07-30 20:47:25]
:DDD

1067 nibelung 2009-07-30 20:47:25
Egyre jobban aggódok a Madonna koncert miatt. Én az Újpesti Dózsa stadionját ajánlanám helyszínül. Madonnán kivül lehetne petárda versenyt is rendezni, cigányozni,zsidózni, stb..Nincs abban a Madonnában egy kis román vér esetleg?

1066 Heiner Lajos 2009-07-29 13:43:31 [Válasz erre: 1065 SzJ 2009-07-29 00:36:06]
Nincs kéznél a könyv, de amikor megjelenése után pár hónappal gyűjtögettem belé a pecséteket, a Na Kampé már nem volt meg. Sztem vagy a harmadát már bezárták. Majd megírom - viszont pl. az U Bansetha megvan, és mellette nyílt a hozzá tartozó U Bastu. Én általában a Pinkasban vagy az Ökörben kezdtem, szerencsére utóbbi változatlan, bár tegnapelőtt egy cimborámmal - ő is nagy Prága-imádó - együtt féltünk, túl frekventált helyen van, ebből is valami bár lesz majd. A Kandúr májusban be volt zárva, biztos abból is turistanyúzó giccs lesz (mint a Bonaparte).

1065 SzJ 2009-07-29 00:36:06 [Válasz erre: 1064 SzJ 2009-07-29 00:34:19]
"Sajnos, oly sok már nincs meg a könyvben bemutatott sörözők közül." Kíváncsi vagyok, mesélj: Emlékezetből idézem, hol jártunk, követve a Polgár-könyvet (sokat kihagyok, mert ugyan bekarikáztuk a tartalomjegyzékben, ami megvolt, csak a könyvet most nem tudom előkeresni): A régi városrészben Pinkas - ott nyitottunk mindig reggel, amikor beért az Amicus. Ráadásul a Polgár-könyvben szereplő Hrabal idézetet követve: 1 korsó sör, gulyás, 1 korsó sör. U Medvidku, a Két Macska, meg persze a Tigris, ahol szintén a Polgár-könyv alapján sörsajtot ettünk akárhányszor ott jártunk (tényleg zseniális), és amilyen szerencsénk volt, betotyogott különtermébe kék mackóban a Mester, úgyhogy kockáztatva az üvöltözést és a kizavarást, dedikáltattunk vele - a Véres történetek... miatt megorrolt, mert pirossal volt szedve a könyv, de aztán meglátta a Sörgyárit, amiből az a kiadás volt nálam, amelyiken egy korsó sör van, nőt formázó habbal, úgyhogy atrocitás nélkül megúsztuk :-) Meg persze az obligát Kehely és az U Fleku, de ezek valami miatt nem okoztak maradandó élményt, persze a Kehelyben jók a falrajzok. Északabbra a Strossmayerka környékén a Pilseni Udvar, meg egy másik az utca túloldalán, ahol a falon söröskupákból van kirakva egy nagy falióra. Mala Stranán a Két szív ugrik be, fentebbről meg a Fekete Ökör. Ja meg a Régi városháza, ahol piszkosul túlszámláztak, cserébe elhoztuk a kerámia hamu-, bors-, és sótartókat.

1064 SzJ 2009-07-29 00:34:19
Áthozatal a Plácido Domingo topikból. 69 • Heiner Lajos Előzmény 66 2009-07-28 07:47:56 Ami vicces: pár éve - akkor még a Sörmentén sorozat Prága-kötetének első verziója sem jelent meg - a prágai Óvárostéren egy könyvesboltban cseh sörkalauz iránt érdeklődtem - és Polgár Laciék Általad belinkelt kötetének angol fordítását tették elém... Sajnos, oly sok már nincs meg a könyvben bemutatott sörözők közül. Viszont pl. a Bansetha mellett nyílt a Basta (18-as villamos, Nuslei Városháza megálló), most az az egyik kedvencem. 66 • SzJ Előzmény 64 • Válasz erre • Szerk. Törl. 2009-07-27 20:23:08 Na, minek linkelget, aki nem ért hozzá... A régi sörkalauzról [url]http://futrinka.hu/memories/2339-pragai-sorkalauz;itt[/url].

1063 virius 2009-07-11 21:36:10 [Válasz erre: 1054 eccerű 2009-07-09 08:32:06]
A "magát rendezőnek tituláló egyén" korábban az Opera rendezőasszisztense volt, egy időben pedig ügyelője is (lefokozták).

1062 virius 2009-07-11 21:32:41 [Válasz erre: 1039 Pancoletti 2009-07-07 14:29:42]
Megvan a régi is, csak a "Fórumok teljes listája" menüpontra kell kattintanod,utána az 5. oldalra a "P" betűhöz... :)

1061 virius 2009-07-11 21:30:38 [Válasz erre: 1043 unicornis 2009-07-07 22:39:27]
Hát persze, az utolsó két szardíniáskonzerven vezsekednek, egyébként ezt nem én találtam ki... :)

1060 virius 2009-07-11 21:28:54 [Válasz erre: 1034 Safranek 2009-07-07 12:21:23]
Mint azt a "Magyar politikusok zenei ízlése" topikban leírtam volt: egy 2%-os pártocskának már tökmindegy, ki az elnöke, oda elmegy Retkes is. Az mno.hu-ban is megjegyeztem, hogy a szadi már bizony csak pártOCSKA... :)

1059 unicornis 2009-07-10 18:36:33 [Válasz erre: 1057 nibelung 2009-07-10 09:00:16]
kedves N- eléggé szembeötlő hogy w nem erre vágyik hiszen fel is hívhatna hogy cseszegessen, de ez valószínűleg nem nyújtana számára kellő kielégülést. Nb- én is megtehetném ezt ahelyett hogy itt vesztegetem az időmet rá.

1058 WiseGentleman 2009-07-10 14:42:43 [Válasz erre: 1057 nibelung 2009-07-10 09:00:16]
Ha sokat ugrálsz, téged is cseszegetünk majd :). De viccen kívül, unicornis sajnos minden fórumos beírásomra ugrik, s a végén még azt képzeli, hogy én koslatok utána...

1057 nibelung 2009-07-10 09:00:16 [Válasz erre: 1056 unicornis 2009-07-10 08:45:10]
Kedves Unicornis és WiseGentleman! Nem lehetne, hogy a továbbiakban PM-ben, vagy E-mail-ben cseszegetitek egymást?

1056 unicornis 2009-07-10 08:45:10 [Válasz erre: 1055 WiseGentleman 2009-07-09 23:51:01]
a "nem vagy formában" valami freudi elszólás Gábris? Átlátszó ahogy koslatsz utánam.

1055 WiseGentleman 2009-07-09 23:51:01 [Válasz erre: 1053 unicornis 2009-07-09 07:35:08]
Károly, ne erőlködj, inkább ismerd el, hogy nem vagy formában...

1054 eccerű 2009-07-09 08:32:06
Az egyik ismerősöm részt vett [url]http://www.musicianswho.hu/cikkek.php?mailr_code=465-f12f3efee78cbe5dd51d74939f8a0ca7&cikkid=5100;ezen[/url], úgy is mondhatnám, hogy elszenvedője volt a meghallgatásnak nevezett izének. Énekelnie alig kellett, de nem is volt jelentősége, mert mindenkit felvettek, az egész a magát rendezőnek tituláló egyén (akinek valszeg nem lehetett gyerekszobája) zavaros lázálma. A feltételek borzalmasak voltak, szóval a szervezés, az elképzelés nagyon amatőr, nem értem Csányi Valit, hogy adhatja a nevét ehhez. Neki annyi dolga volt, hogy egy szintetizátoron (!!) lekísérte a Kandidäteket. Nem stílusom antireklámot csinálni, de ez tényleg felháborító aki elmegy ide, és még majd fizet is érte, megérdemli...

1053 unicornis 2009-07-09 07:35:08 [Válasz erre: 1052 WiseGentleman 2009-07-08 22:21:17]
gondolom a tiedre pedig a (melan)kólikád.

1052 WiseGentleman 2009-07-08 22:21:17 [Válasz erre: 1051 unicornis 2009-07-08 22:09:53]
E bejegyzésedre egyetlen mentséget a magyar építőipar válsága miatt érzett melankóliád adhat...

1051 unicornis 2009-07-08 22:09:53 [Válasz erre: 1050 WiseGentleman 2009-07-08 12:26:45]
megható hogy mennyire igyekszel utánam nyargalni, Gábris...

1050 WiseGentleman 2009-07-08 12:26:45 [Válasz erre: 1048 nibelung 2009-07-08 09:00:13]
Károly definíciója szerint: Hassliebe...

1049 WiseGentleman 2009-07-08 12:26:24 [Válasz erre: 1046 unicornis 2009-07-08 07:01:07]
Háát, Himmelkukucksheim biztosan nem, maximum HimmelkuCkucksheim... Speer azért csak tudott helyesen írni...

1048 nibelung 2009-07-08 09:00:13 [Válasz erre: 1047 Ritus 2009-07-08 08:02:37]
Ugyan, látszik, hogy kedvelik egymást, csak egy kis ugratás az egész.

1047 Ritus 2009-07-08 08:02:37
Fiúk, fiúk, már itt is csak a politika és a kötözködés egymással?

1046 unicornis 2009-07-08 07:01:07 [Válasz erre: 1045 WiseGentleman 2009-07-07 22:51:07]
felhívom nb figyelmedet arra, hogy emellett még létezik a Himmelkukucksheim változat is (zB. Speer használja Hitlerrel kapcsolatban) - Herr Mekkmester.

1045 WiseGentleman 2009-07-07 22:51:07 [Válasz erre: 1041 unicornis 2009-07-07 22:01:02]
Mi az a Nebelkukucksheim? Ilyen kifinomult dolgokat én nem szoktam érteni... Arisztophanész ideáját egyébként "Wolkenkuckucksheim" néven ismerik... Herr Beckmesser irrt, wie dort, so hier...

1044 macskás 2009-07-07 22:48:36 [Válasz erre: 1043 unicornis 2009-07-07 22:39:27]
Vigyázz, mert az zen észes lesz:)

1043 unicornis 2009-07-07 22:39:27 [Válasz erre: 1042 macskás 2009-07-07 22:04:53]
ugyan, már csak 2%- az is szakad .)

1042 macskás 2009-07-07 22:04:53
Párbaj nem lesz?

1041 unicornis 2009-07-07 22:01:02 [Válasz erre: 1040 WiseGentleman 2009-07-07 20:28:38]
Szokás szerint szelektíven olvasol és a Nebelkukucksheimed rabja vagy. Ha neked MGP Páger-könyve a tényszerű és Szeleczkyről írt minősíthetetlen mondataidra vagy büszke, akkor nem csoda.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.