3953 Gluck Judit 2012-12-17 12:27:47
Kedves Zeta, Szerintem a Pikk Dama, lasd 7 jelenet kottaja kartyaparbaj, peldaul itt: http://erato.uvt.nl/files/imglnks/usimg/6/64/IMSLP63999-PMLP59849-Tchaikovsky_-_The_Queen_of_Spades__Op._68_-_Act_III.pdf is jo; sokfele parbaj letezik Jutka
Kedves Zeta, Szerintem a Pikk Dama, lasd 7 jelenet kottaja kartyaparbaj, peldaul itt: http://erato.uvt.nl/files/imglnks/usimg/6/64/IMSLP63999-PMLP59849-Tchaikovsky_-_The_Queen_of_Spades__Op._68_-_Act_III.pdf is jo; sokfele parbaj letezik Jutka
3952 Gluck Judit 2012-12-14 06:59:28 [Válasz erre: 3951 kugli 2012-12-13 18:38:24]
Kugli Jatekostarsnak igaza van, a melleknevek sok bajt okoznak. Persze a keresest a "voce d'argento" "silver voice' es "Silberstimme" val kezdtem es az utobbi rogton kiadta a masodrendu Mozart operat amit "ejtettem" Papagenot valasztottam, o ismert es harom ezust csengoje van, tehat a hangja ezekkel kell legyen osszhangban. Tevedtem de a kerdes bibis volt szerintem. Na mindegy, errare humanum est ahogy a regi gorogok mondtak. Jutka
Kugli Jatekostarsnak igaza van, a melleknevek sok bajt okoznak. Persze a keresest a "voce d'argento" "silver voice' es "Silberstimme" val kezdtem es az utobbi rogton kiadta a masodrendu Mozart operat amit "ejtettem" Papagenot valasztottam, o ismert es harom ezust csengoje van, tehat a hangja ezekkel kell legyen osszhangban. Tevedtem de a kerdes bibis volt szerintem. Na mindegy, errare humanum est ahogy a regi gorogok mondtak. Jutka
3951 kugli 2012-12-13 18:38:24 [Válasz erre: 3947 -zéta- 2012-12-12 21:04:58]
A kérdésben az szerepelt, hogy "ismert operahős". Nos a Színigazgatót operának titulálni - enyhe túlzás... "Ismert" lenne? Talán a Vígopera játszotta az 50-es évek elején néhányszor. Aztán Vaszy csinálta Szegeden, majd most Pécs. Ejnye, ejnye...
A kérdésben az szerepelt, hogy "ismert operahős". Nos a Színigazgatót operának titulálni - enyhe túlzás... "Ismert" lenne? Talán a Vígopera játszotta az 50-es évek elején néhányszor. Aztán Vaszy csinálta Szegeden, majd most Pécs. Ejnye, ejnye...
3950 kugli 2012-12-13 18:31:48
Maradjunk annyiban, hogy ez az "ezüsthang" kérdés szerencsétlen volt ( legjobb esetben is "fahang")
Maradjunk annyiban, hogy ez az "ezüsthang" kérdés szerencsétlen volt ( legjobb esetben is "fahang")
3949 -zéta- 2012-12-12 23:24:55 [Válasz erre: 3948 Gluck Judit 2012-12-12 21:15:47]
Kapisgálom, hogy mi a gond... Nem énekest keresünk, hanem szerepet...:-)
Kapisgálom, hogy mi a gond... Nem énekest keresünk, hanem szerepet...:-)
3948 Gluck Judit 2012-12-12 21:15:47 [Válasz erre: 3947 -zéta- 2012-12-12 21:04:58]
Kedves Zeta, Koszonom szepen de en nem segitseget kertem hanem pontoditast. Mert peldaul Jussi Bjorling es Gyurkovics Maria is "ezusthangu" volt.Olvastam hogy az amerikaiak az aranyhangot jobban kedvelik Jutka
Kedves Zeta, Koszonom szepen de en nem segitseget kertem hanem pontoditast. Mert peldaul Jussi Bjorling es Gyurkovics Maria is "ezusthangu" volt.Olvastam hogy az amerikaiak az aranyhangot jobban kedvelik Jutka
3947 -zéta- 2012-12-12 21:04:58 [Válasz erre: 3946 Gluck Judit 2012-12-12 20:15:13]
Az az énekes tud igazán sikert elérni benne (ebben a szerepben), aki rendelkezik vele (ezüstös hanggal), tehát szerencsés...:-) Többet nem segíthetek...:-)
Az az énekes tud igazán sikert elérni benne (ebben a szerepben), aki rendelkezik vele (ezüstös hanggal), tehát szerencsés...:-) Többet nem segíthetek...:-)
3946 Gluck Judit 2012-12-12 20:15:13
Kedves Zeta, Mintha valami hianyozna a mai kerdesbol. Operahos- lehet hosno is? Mit jelent az hogy "szerencses" ebben az esetben? Az ezusthang kicsit amolyan klisse es sok van belole ha a szerephez ezust hang kell, igyekezzunk szerezni egy olyat de ez nem szerencse hanem jo rendezes.
Kedves Zeta, Mintha valami hianyozna a mai kerdesbol. Operahos- lehet hosno is? Mit jelent az hogy "szerencses" ebben az esetben? Az ezusthang kicsit amolyan klisse es sok van belole ha a szerephez ezust hang kell, igyekezzunk szerezni egy olyat de ez nem szerencse hanem jo rendezes.
3945 kugli 2012-12-12 11:25:48 [Válasz erre: 3944 miketyson 2012-12-12 11:06:02]
Nem erről van szó! Ugyebár minden nap EGY kérdést tesznek fel - legalább is ígéretük szerint...
Nem erről van szó! Ugyebár minden nap EGY kérdést tesznek fel - legalább is ígéretük szerint...
3944 miketyson 2012-12-12 11:06:02 [Válasz erre: 3943 kugli 2012-12-12 07:19:12]
Annyira azért nem nehéz...
Annyira azért nem nehéz...
3943 kugli 2012-12-12 07:19:12
Ismét KÉT kérdés - az egy helyett! Először azt kellene "kitalálni", hogy mit jelentenek a számok?
Ismét KÉT kérdés - az egy helyett! Először azt kellene "kitalálni", hogy mit jelentenek a számok?
3942 kugli 2012-12-11 04:16:41 [Válasz erre: 3941 Búbánat 2012-12-11 00:45:21]
30-án a Pesti Hírlap Fóthy János kritikáját közölte. Kiemelte, hogy a közönség "előkelő" volt... Mindkettő véleménye szerint az opera csak Saljapin miatt kerülhetett színpadra.
30-án a Pesti Hírlap Fóthy János kritikáját közölte. Kiemelte, hogy a közönség "előkelő" volt... Mindkettő véleménye szerint az opera csak Saljapin miatt kerülhetett színpadra.
3941 Búbánat 2012-12-11 00:45:21 [Válasz erre: 3938 kugli 2012-12-10 12:30:06]
A másnapi Magyar Hírlapban (1929. november 30.) Péterfi István írt kritikát az előadásról: Saljapin és Don Quijote. Írásából azt is tudhatjuk, hogy a másik két főszerepet a párizsi Opera Comique művészei, Louise Duvost (Dulcinea) és Chadwick (Sancho Panza) énekelték. Komor Vilmos volt a karmester, Dalnoky Viktor a főrendező. A magyar fordítást Kristóf Károly jegyezte.
A másnapi Magyar Hírlapban (1929. november 30.) Péterfi István írt kritikát az előadásról: Saljapin és Don Quijote. Írásából azt is tudhatjuk, hogy a másik két főszerepet a párizsi Opera Comique művészei, Louise Duvost (Dulcinea) és Chadwick (Sancho Panza) énekelték. Komor Vilmos volt a karmester, Dalnoky Viktor a főrendező. A magyar fordítást Kristóf Károly jegyezte.
3939 -zéta- 2012-12-10 18:14:55 [Válasz erre: 3938 kugli 2012-12-10 12:30:06]
Németh Amadé Operaritkaságok-ja sem...
Németh Amadé Operaritkaságok-ja sem...
3938 kugli 2012-12-10 12:30:06
A korabeli újságok szerint ez volt a Massnet darab első ( és egyetlen?? ) magyar előadása. Mégis a Winkler könyv nem tud róla...
A korabeli újságok szerint ez volt a Massnet darab első ( és egyetlen?? ) magyar előadása. Mégis a Winkler könyv nem tud róla...
3937 Búbánat 2012-12-07 12:16:18 [Válasz erre: 3936 kugli 2012-12-07 11:46:25]
Gratulálok a "nyomozásod" eredményéhez!
Gratulálok a "nyomozásod" eredményéhez!
3936 kugli 2012-12-07 11:46:25 [Válasz erre: 3912 Búbánat 2012-11-27 10:38:13]
Végre volt egy kis időm a nyomozáshoz... Valóban 1979 február 19-én ( halála előtt pontosan 3 héttel ) dirigálta az ÁHZ-t a Zeneakadémián. A műsor a következő volt: Berlioz: Római karnevál Schumann: a-moll zongoraverseny ( Sopronyi Mária ) Csajkovszkij: 5. szimfónia Azzal a művel búcsúzott a közönségtől, amit először 1926-ban ( azaz 53! évvel hamarabb ) dirigált először.
Végre volt egy kis időm a nyomozáshoz... Valóban 1979 február 19-én ( halála előtt pontosan 3 héttel ) dirigálta az ÁHZ-t a Zeneakadémián. A műsor a következő volt: Berlioz: Római karnevál Schumann: a-moll zongoraverseny ( Sopronyi Mária ) Csajkovszkij: 5. szimfónia Azzal a művel búcsúzott a közönségtől, amit először 1926-ban ( azaz 53! évvel hamarabb ) dirigált először.
3935 -zéta- 2012-12-05 18:03:11 [Válasz erre: 3933 Gluck Judit 2012-12-05 12:40:42]
S persze, kellően ismert komponistára gondoltam...:-)
S persze, kellően ismert komponistára gondoltam...:-)
3934 -zéta- 2012-12-05 17:49:00 [Válasz erre: 3933 Gluck Judit 2012-12-05 12:40:42]
Az alkotói periódus meghatározása (főleg nagyobb távolból) elég macerás, ezért a "mintegy"...:-) Nem baj az sem, ha több jó válasz születik... :-)
Az alkotói periódus meghatározása (főleg nagyobb távolból) elég macerás, ezért a "mintegy"...:-) Nem baj az sem, ha több jó válasz születik... :-)
3933 Gluck Judit 2012-12-05 12:40:42
Kedves Zeta, szerintem a mai kerdesre sajnos tobb valasz lehetseges; talan lehetne meg valamit mondani a zenerol es a szerzorol- ismert, meg mindig nepszeru,europai, klaszikus stb. A zene minosege-? mar amenyire ezt definialni lehet Koszonom, Jutka PS Kreativ periodus > 73 ev a kerdes szerint. 72 "tobb mint 70" volna helyesen
Kedves Zeta, szerintem a mai kerdesre sajnos tobb valasz lehetseges; talan lehetne meg valamit mondani a zenerol es a szerzorol- ismert, meg mindig nepszeru,europai, klaszikus stb. A zene minosege-? mar amenyire ezt definialni lehet Koszonom, Jutka PS Kreativ periodus > 73 ev a kerdes szerint. 72 "tobb mint 70" volna helyesen
3932 -zéta- 2012-12-03 21:25:13 [Válasz erre: 3931 Gluck Judit 2012-12-03 21:10:59]
Bizony, nagyon ritka dolog, gratulálok! :-)
Bizony, nagyon ritka dolog, gratulálok! :-)
3931 Gluck Judit 2012-12-03 21:10:59
Oszinten gratulalok Gabornak igazan nagy jatekos a Kimernyan is elso lett. BRAVISSIMO! Jutka
Oszinten gratulalok Gabornak igazan nagy jatekos a Kimernyan is elso lett. BRAVISSIMO! Jutka
3930 -zéta- 2012-12-03 21:04:09 [Válasz erre: 3929 kugli 2012-12-03 19:31:03]
Ha nem szólsz, bizony reggelig nem jutott volna eszembe...:-) Szóval, novemberi végeredményünk: Gabor - 21 kugli - 21 Gluck Judit - 20 jz - 19 Majorné - 14 Petya - 14 Capriccio - 11 Bea - 9 Heiner Lajos - 9 Pósa - 9 vatatava - 9 Megén - 8 Taddeo - 8 CallasForever - 6 Lászlóné - 6 taber - 6 Licht Alberich - 5 József Miklós - 3 Spangel Péter - 2 Apika - 1 dd11 - 1 sztalin - 1 tibka1 - 1 A számítógépes sorsoláson e havi nyereményünket "jz" Játékostársunk nyerte, gratulálunk!
Ha nem szólsz, bizony reggelig nem jutott volna eszembe...:-) Szóval, novemberi végeredményünk: Gabor - 21 kugli - 21 Gluck Judit - 20 jz - 19 Majorné - 14 Petya - 14 Capriccio - 11 Bea - 9 Heiner Lajos - 9 Pósa - 9 vatatava - 9 Megén - 8 Taddeo - 8 CallasForever - 6 Lászlóné - 6 taber - 6 Licht Alberich - 5 József Miklós - 3 Spangel Péter - 2 Apika - 1 dd11 - 1 sztalin - 1 tibka1 - 1 A számítógépes sorsoláson e havi nyereményünket "jz" Játékostársunk nyerte, gratulálunk!
3929 kugli 2012-12-03 19:31:03
Kedves Zéta! Lassan este 8 óra. Ítélet még nem született? -K-
Kedves Zéta! Lassan este 8 óra. Ítélet még nem született? -K-
3928 Bea 2012-11-30 22:04:22 [Válasz erre: 3926 kugli 2012-11-29 16:15:43]
Bocsánat, valóban félreértettem!
Bocsánat, valóban félreértettem!
3927 kugli 2012-11-30 14:56:39
A tegnapi kérdésben szereplő egyik operát ( Stiffelio-t) Pál Tamás koncertszerűen bemutatta Szegeden kb. 2000-ben
A tegnapi kérdésben szereplő egyik operát ( Stiffelio-t) Pál Tamás koncertszerűen bemutatta Szegeden kb. 2000-ben
3926 kugli 2012-11-29 16:15:43 [Válasz erre: 3921 Bea 2012-11-29 12:46:45]
Bárdos Lajos hála istennek még 1986 novemberéig élt.
Bárdos Lajos hála istennek még 1986 novemberéig élt.
3925 Heiner Lajos 2012-11-29 16:14:33 [Válasz erre: 3924 kugli 2012-11-29 16:13:02]
En ezzel teljesen tisztaban voltam, de a feldobott labdat le kellett csapni..
En ezzel teljesen tisztaban voltam, de a feldobott labdat le kellett csapni..
3924 kugli 2012-11-29 16:13:02 [Válasz erre: 3923 Heiner Lajos 2012-11-29 13:38:00]
A tévedések vígjátéka: JOHANN ADAM Hiller-ről írtam
A tévedések vígjátéka: JOHANN ADAM Hiller-ről írtam
3923 Heiner Lajos 2012-11-29 13:38:00 [Válasz erre: 3920 kugli 2012-11-29 12:04:01]
Persze. Levaltotta a FIDESZ.
Persze. Levaltotta a FIDESZ.
3922 Búbánat 2012-11-29 13:12:25 [Válasz erre: 3921 Bea 2012-11-29 12:46:45]
Kedved Bea! Nem Bárdos Lajosról van itt szó. Félreérthetted "kugli" mondanivalóját. Hozzászólása alapján, Vaszy Viktor a nyilvánosság előtt utoljára Bárdos Lajos születésnapja alkalmából Szegeden, a Tisza Szállóban jelent meg - a halála előtti estén.
Kedved Bea! Nem Bárdos Lajosról van itt szó. Félreérthetted "kugli" mondanivalóját. Hozzászólása alapján, Vaszy Viktor a nyilvánosság előtt utoljára Bárdos Lajos születésnapja alkalmából Szegeden, a Tisza Szállóban jelent meg - a halála előtti estén.
3921 Bea 2012-11-29 12:46:45 [Válasz erre: 3916 kugli 2012-11-27 12:01:41]
Kedves "kugli", csak egy kis helyesbítés: Bárdos Lajost 85 éves születésnapja alkalmából is országszerte rengeteg hangversennyel köszöntötték, és ezen alkalmakból is megjelent a nyilvánosság előtt.
Kedves "kugli", csak egy kis helyesbítés: Bárdos Lajost 85 éves születésnapja alkalmából is országszerte rengeteg hangversennyel köszöntötték, és ezen alkalmakból is megjelent a nyilvánosság előtt.
3920 kugli 2012-11-29 12:04:01
Érdekes, hogy Hiller nem a haláláig volt tisztségében. Pedig egykoron az volt...
Érdekes, hogy Hiller nem a haláláig volt tisztségében. Pedig egykoron az volt...
3919 -zéta- 2012-11-27 14:05:14 [Válasz erre: 3918 Gluck Judit 2012-11-27 12:29:47]
Így van, most ellenőriztem, az a-moll zongoraversenyre (Grieg) is jár a pont...:-) [url]http://www.youtube.com/watch?v=zaJRibTfOec;íme[/url]...
Így van, most ellenőriztem, az a-moll zongoraversenyre (Grieg) is jár a pont...:-) [url]http://www.youtube.com/watch?v=zaJRibTfOec;íme[/url]...
3918 Gluck Judit 2012-11-27 12:29:47
A Grieg zongoraverseny is jo valasz szerinetem. Hol tevedek? The first movement is noted for the timpani roll in the first bar that leads to a dramatic piano flourish Judit
A Grieg zongoraverseny is jo valasz szerinetem. Hol tevedek? The first movement is noted for the timpani roll in the first bar that leads to a dramatic piano flourish Judit
3917 Heiner Lajos 2012-11-27 12:03:53 [Válasz erre: 3916 kugli 2012-11-27 12:01:41]
Allitolag kiszokott a klinikarol probalni - vezenyles kozben akart meghalni. Akkor morbid, de lehetne jatekkerdes is, mely dirigensek haltak meg vezenyles kozben?
Allitolag kiszokott a klinikarol probalni - vezenyles kozben akart meghalni. Akkor morbid, de lehetne jatekkerdes is, mely dirigensek haltak meg vezenyles kozben?
3916 kugli 2012-11-27 12:01:41 [Válasz erre: 3915 Búbánat 2012-11-27 11:42:33]
Nagy örömmel olvastam a Vaszy Viktorról szóló sorokat! Annyit kiegészítésként hogy az első felvonás 2. képében történt a tragédia. 11-én este a Tisza Szállóban köszöntötték Bárdos Lajost, azon jelent meg utoljára nyilvánosság előtt.
Nagy örömmel olvastam a Vaszy Viktorról szóló sorokat! Annyit kiegészítésként hogy az első felvonás 2. képében történt a tragédia. 11-én este a Tisza Szállóban köszöntötték Bárdos Lajost, azon jelent meg utoljára nyilvánosság előtt.
3915 Búbánat 2012-11-27 11:42:33 [Válasz erre: 3912 Búbánat 2012-11-27 10:38:13]
Adalék Vaszy Viktor emlékéhez: /Új Ember, 2004. március 28./ „Vaszy Viktor emlékére Amikor huszonöt évvel ezelőtt a kiváló zenész, Vaszy Viktor meghalt, hiába szeretett volna a család egyházi temetést, a párt nyomására erre nem adatott lehetőség. Még azt sem engedték meg, hogy a hivatalos állami búcsúztatás előtt legyen meg az egyházi szertartás, amire a család Gyulay Endrét - az akkori szemináriumi spirituálist, a jelenlegi főpásztort kérte fel. Csak másnap ment ki a temetőbe, és a közvetlen családtagok jelenlétében szentelte be a sírt. Vaszy Viktor hívő ember volt, amit az is bizonyít, hogy már ekkor készen volt életének utolsó műve, a Missa pro pace. 1979. március 11-ére ünnepélyes szentmisére hívta a szegedi híveket Udvardy József püspök a szegedi nagy árvíz századik évfordulója alkalmából. Meghívtuk erre az alkalomra Bárdos Lajost is, hiszen ő ebben az évben ünnepelte nyolcvanadik születésnapját. Tíz óra előtt pár perccel nyílt a kórusajtó, és belépett rajta Bárdos Lajos Vaszy Viktor társaságában. Egy pillanatra nagyon meglepődtem, de még inkább azok a zenészek, akik a színházi zenekar tagjai voltak, de "titokban" többször eljöttek a dómba muzsikálni, főleg nagy ünnepeken. Kifejeztem örömömet, hogy Vaszy Viktort is köszönthetem, aki azt válaszolta, örül, hogy kedves barátja, Bárdos Lajos "elcsalta" erre az ünnepi eseményre. A végén Vaszy Viktor igen elismerően nyilatkozott a kórus teljesítményéről, és rögtön megjegyezte, hogy szinte kész van a fent említett miséje, csak egy kis simítást kell végeznie rajta. Az volt a kívánsága, hogy a dóm énekkarával mutassuk be a művet. Másnap délelőtt a színházi próbán vezénylés közben rosszul lett, és meghalt. Miséjét, igaz, a dómban, de a Zenebarátok Kórusa és a Szegedi Szimfonikus Zenekar mutatta be néhány év múlva, amit a Magyar Televízió is közvetített. Most, halála évfordulóján ugyancsak ők adták elő a dómban március 12-én. Ábrahám István, a dóm akkori karnagya”
Adalék Vaszy Viktor emlékéhez: /Új Ember, 2004. március 28./ „Vaszy Viktor emlékére Amikor huszonöt évvel ezelőtt a kiváló zenész, Vaszy Viktor meghalt, hiába szeretett volna a család egyházi temetést, a párt nyomására erre nem adatott lehetőség. Még azt sem engedték meg, hogy a hivatalos állami búcsúztatás előtt legyen meg az egyházi szertartás, amire a család Gyulay Endrét - az akkori szemináriumi spirituálist, a jelenlegi főpásztort kérte fel. Csak másnap ment ki a temetőbe, és a közvetlen családtagok jelenlétében szentelte be a sírt. Vaszy Viktor hívő ember volt, amit az is bizonyít, hogy már ekkor készen volt életének utolsó műve, a Missa pro pace. 1979. március 11-ére ünnepélyes szentmisére hívta a szegedi híveket Udvardy József püspök a szegedi nagy árvíz századik évfordulója alkalmából. Meghívtuk erre az alkalomra Bárdos Lajost is, hiszen ő ebben az évben ünnepelte nyolcvanadik születésnapját. Tíz óra előtt pár perccel nyílt a kórusajtó, és belépett rajta Bárdos Lajos Vaszy Viktor társaságában. Egy pillanatra nagyon meglepődtem, de még inkább azok a zenészek, akik a színházi zenekar tagjai voltak, de "titokban" többször eljöttek a dómba muzsikálni, főleg nagy ünnepeken. Kifejeztem örömömet, hogy Vaszy Viktort is köszönthetem, aki azt válaszolta, örül, hogy kedves barátja, Bárdos Lajos "elcsalta" erre az ünnepi eseményre. A végén Vaszy Viktor igen elismerően nyilatkozott a kórus teljesítményéről, és rögtön megjegyezte, hogy szinte kész van a fent említett miséje, csak egy kis simítást kell végeznie rajta. Az volt a kívánsága, hogy a dóm énekkarával mutassuk be a művet. Másnap délelőtt a színházi próbán vezénylés közben rosszul lett, és meghalt. Miséjét, igaz, a dómban, de a Zenebarátok Kórusa és a Szegedi Szimfonikus Zenekar mutatta be néhány év múlva, amit a Magyar Televízió is közvetített. Most, halála évfordulóján ugyancsak ők adták elő a dómban március 12-én. Ábrahám István, a dóm akkori karnagya”
3914 Búbánat 2012-11-27 11:29:22 [Válasz erre: 3913 Búbánat 2012-11-27 11:27:09]
[url]http://regi.sk-szeged.hu/statikus_html/kiallitas/vaszy/notesz.html;zsebnotesz[/url]
[url]http://regi.sk-szeged.hu/statikus_html/kiallitas/vaszy/notesz.html;zsebnotesz[/url]
3913 Búbánat 2012-11-27 11:27:09 [Válasz erre: 3912 Búbánat 2012-11-27 10:38:13]
Érdemes ellátogatni a Somogyi-könyvtárba: [url] http://regi.sk-szeged.hu/statikus_html/kiallitas/vaszy/notesz.html; zsebnotesz [/url] Somogyi-könyvtár különgyűjteményei között egy Vaszy Viktor-hagyaték is található. Bármely könyvtárlátogató hozzáférhet a Somogyi-könyvtár harmadik emeletén található gyűjteményhez, melynek darabjai helyben használhatók, a személyes tárgyak viszont csak kutatóknak állnak rendelkezésre. [url] http://szegedma.hu/hir/szeged/2010/03/vaszy-gyujtemeny-akitol-a-szabadteri-fanfarja-szol.html; Vaszy-gyűjtemény [/url]
Érdemes ellátogatni a Somogyi-könyvtárba: [url] http://regi.sk-szeged.hu/statikus_html/kiallitas/vaszy/notesz.html; zsebnotesz [/url] Somogyi-könyvtár különgyűjteményei között egy Vaszy Viktor-hagyaték is található. Bármely könyvtárlátogató hozzáférhet a Somogyi-könyvtár harmadik emeletén található gyűjteményhez, melynek darabjai helyben használhatók, a személyes tárgyak viszont csak kutatóknak állnak rendelkezésre. [url] http://szegedma.hu/hir/szeged/2010/03/vaszy-gyujtemeny-akitol-a-szabadteri-fanfarja-szol.html; Vaszy-gyűjtemény [/url]
3912 Búbánat 2012-11-27 10:38:13 [Válasz erre: 3911 kugli 2012-11-26 20:22:38]
Azt nem tudom, hogy a nyilvánosság előtt utoljára mikor vezényelt. Az biztos, hogy 1979. március 12-én a zenekari árokban, a Falstaff próbájának dirigálása közben érte a halál. És azt tudom, hogy 1978. augusztus 5-én utoljára vezényelt a Szegedi Szabadtéri Játékokon: Hunyadi László volt ott a hattyúdala.
Azt nem tudom, hogy a nyilvánosság előtt utoljára mikor vezényelt. Az biztos, hogy 1979. március 12-én a zenekari árokban, a Falstaff próbájának dirigálása közben érte a halál. És azt tudom, hogy 1978. augusztus 5-én utoljára vezényelt a Szegedi Szabadtéri Játékokon: Hunyadi László volt ott a hattyúdala.
3911 kugli 2012-11-26 20:22:38
Vaszy 1925 március 25-én dirigált először. A jubileum 1975 május 5-én volt. Viszont mikor dirigált utoljára a nyilvánosság előtt? Talán 1979 februárjában volt az ÁHZ-vel koncertje?!? Tudja ezt valaki?
Vaszy 1925 március 25-én dirigált először. A jubileum 1975 május 5-én volt. Viszont mikor dirigált utoljára a nyilvánosság előtt? Talán 1979 februárjában volt az ÁHZ-vel koncertje?!? Tudja ezt valaki?
3910 Cilike 2012-11-25 21:58:32
Az alvajárók egy kivételesen sz@r Stephen King-film -meg ne nézzétek, iszonyú. :-)
Az alvajárók egy kivételesen sz@r Stephen King-film -meg ne nézzétek, iszonyú. :-)
3908 bermuda 2012-11-23 22:00:57 [Válasz erre: 3907 -zéta- 2012-11-23 14:06:37]
Ami a zenét illeti,feltétlen a Puritáni...ami a cselekményt..hmmm Arturónak kellett megmenteni szegény Királynét:-) kedves Zéta,több alvajáró is szerepel nem csak egy?:-)én csak Amináról tudok:-)
Ami a zenét illeti,feltétlen a Puritáni...ami a cselekményt..hmmm Arturónak kellett megmenteni szegény Királynét:-) kedves Zéta,több alvajáró is szerepel nem csak egy?:-)én csak Amináról tudok:-)
3907 -zéta- 2012-11-23 14:06:37 [Válasz erre: 3906 bermuda 2012-11-23 14:05:04]
Ha hinni lehet egyes följegyzéseknek, nem A puritánok volt a kedvenc (bár a film szerint igen), hanem Az alvajárók... Nehéz lenne dönteni, de szerencsére nem kell...:-)
Ha hinni lehet egyes följegyzéseknek, nem A puritánok volt a kedvenc (bár a film szerint igen), hanem Az alvajárók... Nehéz lenne dönteni, de szerencsére nem kell...:-)
3906 bermuda 2012-11-23 14:05:04
Azonos az ízlésem Viktória és Albert ízlésével:-))
Azonos az ízlésem Viktória és Albert ízlésével:-))
3905 kugli 2012-11-21 13:26:27
Elég "meredek" párosítás Leonóra és Cso-cso-szán. Voltak "nagy" Leonórák: Birgit Nilsson v. Lotte Lehmann - de a Pillangót nem énekelték. És fordítva is! ( Storchio vagy L. Albanese nem volt Leonóra ) Nem "nagyképűség"-ből nem vállalta. Sajnos sok szerepe volt Callasnak ami ártott a hangjának. Ezért is idő előtt ért véget pályája.
Elég "meredek" párosítás Leonóra és Cso-cso-szán. Voltak "nagy" Leonórák: Birgit Nilsson v. Lotte Lehmann - de a Pillangót nem énekelték. És fordítva is! ( Storchio vagy L. Albanese nem volt Leonóra ) Nem "nagyképűség"-ből nem vállalta. Sajnos sok szerepe volt Callasnak ami ártott a hangjának. Ezért is idő előtt ért véget pályája.
3904 kugli 2012-11-16 19:19:09 [Válasz erre: 3902 Gluck Judit 2012-11-16 12:09:59]
Ráadásul szerintem ehhez nagyon hasonló kérdés már volt. A válasz akkor is a mostani volt.
Ráadásul szerintem ehhez nagyon hasonló kérdés már volt. A válasz akkor is a mostani volt.
