4053 -zéta- 2013-04-01 12:08:42
A márciusi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 20 jz - 20 kugli - 20 Majorné - 14 Bea - 13 Megén - 12 Petya - 12 Pósa - 12 vatatava - 12 Capriccio - 10 Spangel Péter - 9 Taddeo - 7 Cilike - 6 József Miklós - 6 Aurora - 5 CallasForever - 5 Heiner Lajos - 3 judit anna - 3 Licht Alberich - 3 LEEDA - 2 pizzicato - 2 tibka1 - 2 Apika - 1 nibelung - 1 sztalin - 1 virius - 1 A számítógépes sorsoláson Pósa Játékostársunk nyert. Gratulálunk!
A márciusi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 20 jz - 20 kugli - 20 Majorné - 14 Bea - 13 Megén - 12 Petya - 12 Pósa - 12 vatatava - 12 Capriccio - 10 Spangel Péter - 9 Taddeo - 7 Cilike - 6 József Miklós - 6 Aurora - 5 CallasForever - 5 Heiner Lajos - 3 judit anna - 3 Licht Alberich - 3 LEEDA - 2 pizzicato - 2 tibka1 - 2 Apika - 1 nibelung - 1 sztalin - 1 virius - 1 A számítógépes sorsoláson Pósa Játékostársunk nyert. Gratulálunk!
4052 -zéta- 2013-04-01 12:06:37
Kedves Játékostársak, a hétvégi kérdésbe bizony hiba csúszott, az a bizonyos koncert ugyanis nem a Tamás, hanem a Miklós-templomban zajlott Lipcsében. Ahogy látom, nem sikerült megtéveszteni Benneteket. Elnézést a tévedésért!
Kedves Játékostársak, a hétvégi kérdésbe bizony hiba csúszott, az a bizonyos koncert ugyanis nem a Tamás, hanem a Miklós-templomban zajlott Lipcsében. Ahogy látom, nem sikerült megtéveszteni Benneteket. Elnézést a tévedésért!
4051 kugli 2013-03-29 12:11:05
Két operát "hiányoltam" az operák közül: a Pikk dámát és Az arany meg az asszonyt ( Tudom: sok más is lehetne... )
Két operát "hiányoltam" az operák közül: a Pikk dámát és Az arany meg az asszonyt ( Tudom: sok más is lehetne... )
4050 Gabor 2013-03-27 20:22:00 [Válasz erre: 4048 -zéta- 2013-03-27 17:07:21]
Debussy – Mahler A források (mint oly sokszor), nem egyértelműek. 2002-ben az Oxford University Press kiadott egy ”The Mahler Companion” c. könyvet (Eds.: Donald Mitchell, Andrew Nicholson). Ebben az egyik fejezetet Mahler életrajzírója Henry-Louis de La Grange írta (Mahler and France) és ő is kitér erre az epizódra. Itt Dukas és Gabriel Pierné (nem Fauré), a két említett személy. A történet forrásaként Alma Mahlert jelöli meg, de érvekkel alátámasztva teljesen valószínűtlennek tartja, hogy akár Dukas, akár Pierné otthagyta volna a koncertet. Pierné volt a közreműködő zenekar karmesterének (Edouard Colonne) asszistense, aki 3 héttel a koncert előtt meghalt, így a Mahler művet Pierné tanította be, sőt az onimózus koncert első részében maga is vezényelt. Azt is felhozza érvként, hogy Mahler előzőleg New Yorkban dirigálta a Bűvészinast és egy ilyen gesztusra a közismerten rendkívül udvarias Dukas nem reagálhatott volna így. (Mellesleg Mahler 50. születésnapjára ő írt megemlékezést.)
Debussy – Mahler A források (mint oly sokszor), nem egyértelműek. 2002-ben az Oxford University Press kiadott egy ”The Mahler Companion” c. könyvet (Eds.: Donald Mitchell, Andrew Nicholson). Ebben az egyik fejezetet Mahler életrajzírója Henry-Louis de La Grange írta (Mahler and France) és ő is kitér erre az epizódra. Itt Dukas és Gabriel Pierné (nem Fauré), a két említett személy. A történet forrásaként Alma Mahlert jelöli meg, de érvekkel alátámasztva teljesen valószínűtlennek tartja, hogy akár Dukas, akár Pierné otthagyta volna a koncertet. Pierné volt a közreműködő zenekar karmesterének (Edouard Colonne) asszistense, aki 3 héttel a koncert előtt meghalt, így a Mahler művet Pierné tanította be, sőt az onimózus koncert első részében maga is vezényelt. Azt is felhozza érvként, hogy Mahler előzőleg New Yorkban dirigálta a Bűvészinast és egy ilyen gesztusra a közismerten rendkívül udvarias Dukas nem reagálhatott volna így. (Mellesleg Mahler 50. születésnapjára ő írt megemlékezést.)
4049 kugli 2013-03-27 19:16:02 [Válasz erre: 4044 kugli 2013-03-22 12:06:29]
Nos a Szent Erzsébet bayreuth-i szereposztását nem találtam az újságokban sem. De: okt. 14-én Pesten előadták, valószínű ők csinálták ott is. Szereplők: Báthy Anna, Budanovits Mária, Losonczy György, Farkas Sándor, Komáromy Pál, Vitéz Tibor és Koréh Endre. Egy változás lehetett esetleg: Vitéz helyett Palló dr. énekelt (felgyógyult?)
Nos a Szent Erzsébet bayreuth-i szereposztását nem találtam az újságokban sem. De: okt. 14-én Pesten előadták, valószínű ők csinálták ott is. Szereplők: Báthy Anna, Budanovits Mária, Losonczy György, Farkas Sándor, Komáromy Pál, Vitéz Tibor és Koréh Endre. Egy változás lehetett esetleg: Vitéz helyett Palló dr. énekelt (felgyógyult?)
4048 -zéta- 2013-03-27 17:07:21 [Válasz erre: 4047 jz 2013-03-27 14:14:44]
Kedves JZ, félre ne érts, azért írtam be a megoldásodat, hogy mint új infót megosszam a többiekkel...:-) A linket átszerkesztettem, hogy ne húzza szét a sorokat, de ugyanúgy ráklikkelhető...
Kedves JZ, félre ne érts, azért írtam be a megoldásodat, hogy mint új infót megosszam a többiekkel...:-) A linket átszerkesztettem, hogy ne húzza szét a sorokat, de ugyanúgy ráklikkelhető...
4047 jz 2013-03-27 14:14:44
Kedves Zéta, Így van, a 'Harvard Biographical Dictionary of Music' írja, az 541. oldal jobb oldali hasáb legfelső 3 sora: .."Returning from New York in April 1910, he conducted his Second Symphony in Paris, during which Debussy, Fauré, and Dukas walked out." [url]http://books.google.hu/books?id=s6XH8mOtfwcC&pg=RA1-PA541&lpg=RA1-PA541&dq=mahler+debussy+faur%C3%A9+dukas+2nd+symphony&source=bl&ots=UqZ2x8IveN&sig=VgDyBf-zOpkzd42eEsPWU2G2IjE&hl=hu&sa=X&ei=ve1SUffKBoKN4ASWrICoDQ&sqi=2&ved=0CC0Q6AEwAA#v=onepage&q=mahler%20debussy%20faur%C3%A9%20dukas%202nd%20symphony&f=false;Itt[/url] a link!
Kedves Zéta, Így van, a 'Harvard Biographical Dictionary of Music' írja, az 541. oldal jobb oldali hasáb legfelső 3 sora: .."Returning from New York in April 1910, he conducted his Second Symphony in Paris, during which Debussy, Fauré, and Dukas walked out." [url]http://books.google.hu/books?id=s6XH8mOtfwcC&pg=RA1-PA541&lpg=RA1-PA541&dq=mahler+debussy+faur%C3%A9+dukas+2nd+symphony&source=bl&ots=UqZ2x8IveN&sig=VgDyBf-zOpkzd42eEsPWU2G2IjE&hl=hu&sa=X&ei=ve1SUffKBoKN4ASWrICoDQ&sqi=2&ved=0CC0Q6AEwAA#v=onepage&q=mahler%20debussy%20faur%C3%A9%20dukas%202nd%20symphony&f=false;Itt[/url] a link!
4046 -zéta- 2013-03-26 12:03:26
Mint JZ Játékostársunk írja: "Debussy mellett Fauré és Dukas is kivonultak az előadásról"...:-)
Mint JZ Játékostársunk írja: "Debussy mellett Fauré és Dukas is kivonultak az előadásról"...:-)
4045 Majorné 2013-03-25 12:25:01
Minden elérhető forrás szerint az interneten,Bachot meghivták Mülhausenbe.Pár hónapot dolgozott is ott,de miután akkor nősült (először)arra hivatkozott,hogy nem elég megélhetéséhez a fizetés.Üdvözlettel Majorné
Minden elérhető forrás szerint az interneten,Bachot meghivták Mülhausenbe.Pár hónapot dolgozott is ott,de miután akkor nősült (először)arra hivatkozott,hogy nem elég megélhetéséhez a fizetés.Üdvözlettel Majorné
4044 kugli 2013-03-22 12:06:29
1936 október 19-én volt a kérdezett előadás egy hangversenyteremben felépített színpadon. Másnap a Pesti karnevál és Magyar ábránd c. balett-összeállítás ment az udvari operaházban.
1936 október 19-én volt a kérdezett előadás egy hangversenyteremben felépített színpadon. Másnap a Pesti karnevál és Magyar ábránd c. balett-összeállítás ment az udvari operaházban.
4043 -zéta- 2013-03-21 18:51:16
Kicsit megkésve, de csak most volt időm utána járni: Bea Játékostársunk válasza, Spontini: Olympia című műve is megfelel a keddi kérdés kritériumainak...:-)
Kicsit megkésve, de csak most volt időm utána járni: Bea Játékostársunk válasza, Spontini: Olympia című műve is megfelel a keddi kérdés kritériumainak...:-)
4042 bermuda 2013-03-19 15:37:09 [Válasz erre: 4038 -zéta- 2013-03-19 14:14:02]
Én ugyan nem játszom, de ez az Edmondó magyarul azonnal beugrott, miután csak magyarul láttam a Manont, Palcsó volt a diák...szerettem ebben a szerepében....nagyon rég volt:-(
Én ugyan nem játszom, de ez az Edmondó magyarul azonnal beugrott, miután csak magyarul láttam a Manont, Palcsó volt a diák...szerettem ebben a szerepében....nagyon rég volt:-(
4041 Gluck Judit 2013-03-19 15:28:23 [Válasz erre: 4040 -zéta- 2013-03-19 15:02:59]
A valaszom nem jo, meg egy elfogadhatoan nepszeru opera kezdodik felolvasassal- a Fecske. De szerintem az olasz libretto ervenyes nem a forditas(ok). Izles dolga. Mit keres ott az a boldogtalan pasztor? Judit
A valaszom nem jo, meg egy elfogadhatoan nepszeru opera kezdodik felolvasassal- a Fecske. De szerintem az olasz libretto ervenyes nem a forditas(ok). Izles dolga. Mit keres ott az a boldogtalan pasztor? Judit
4040 -zéta- 2013-03-19 15:02:59 [Válasz erre: 4039 Gluck Judit 2013-03-19 14:30:30]
Én gond nélkül elfogadnám a Te válaszodat, de nem tudom ellenőrizni forrást, ha megküldöd, örömmel beírom ... ;-)
Én gond nélkül elfogadnám a Te válaszodat, de nem tudom ellenőrizni forrást, ha megküldöd, örömmel beírom ... ;-)
4039 Gluck Judit 2013-03-19 14:30:30 [Válasz erre: 4038 -zéta- 2013-03-19 14:14:02]
sot, hmmmmmmm, ha magyar opera lett volna, a magyar libretto lett volna ervenyes. Igy viszont: "vergogna, traduttore tradittore!" Igy nehez jatszani. Judit
sot, hmmmmmmm, ha magyar opera lett volna, a magyar libretto lett volna ervenyes. Igy viszont: "vergogna, traduttore tradittore!" Igy nehez jatszani. Judit
4038 -zéta- 2013-03-19 14:14:02 [Válasz erre: 4037 Gluck Judit 2013-03-19 12:20:18]
Hmmm...:-) EDMOND (legújabb költeményét olvassa fel) "Mitől sír búsan a furulyád, Ifjú pásztor? Szerelmed tán hűtlen, Elcsalta Ámor? Esthomály, A szerelmes érted sóhajt..." DIÁKOK (kar; félbeszakítják és kinevetik) "...sok tolvaj téged óhajt..." Nem sikerült - be nagy kár - Az új madrigál! ...
Hmmm...:-) EDMOND (legújabb költeményét olvassa fel) "Mitől sír búsan a furulyád, Ifjú pásztor? Szerelmed tán hűtlen, Elcsalta Ámor? Esthomály, A szerelmes érted sóhajt..." DIÁKOK (kar; félbeszakítják és kinevetik) "...sok tolvaj téged óhajt..." Nem sikerült - be nagy kár - Az új madrigál! ...
4037 Gluck Judit 2013-03-19 12:20:18
Kedves Zeta, Hol van itt a pasztor es a hutlen szerelmes? Libretto: Ave, sera gentile, che discendi col tuo corteo di zeffiri e di stelle; ~ ave, cara ai poeti ed agli amanti... STUDENTI (dopo averlo interrotto con una gran risata) ...e ai ladri ed ai brïachi! Noi t'abbiamo spezzato il madrigale! EDMONDO E vi ringrazio. Pe 'l vïal giulive vengono a frotte a frotte fresche, ridenti e belle le nostre artigianelle... STUDENTI Or s'anima il vïale. EDMONDO Preparo un madrigale furbesco, ardito e gaio; e sia la musa mia tutta galanteria! Koszonom a magyarazatot! Judit
Kedves Zeta, Hol van itt a pasztor es a hutlen szerelmes? Libretto: Ave, sera gentile, che discendi col tuo corteo di zeffiri e di stelle; ~ ave, cara ai poeti ed agli amanti... STUDENTI (dopo averlo interrotto con una gran risata) ...e ai ladri ed ai brïachi! Noi t'abbiamo spezzato il madrigale! EDMONDO E vi ringrazio. Pe 'l vïal giulive vengono a frotte a frotte fresche, ridenti e belle le nostre artigianelle... STUDENTI Or s'anima il vïale. EDMONDO Preparo un madrigale furbesco, ardito e gaio; e sia la musa mia tutta galanteria! Koszonom a magyarazatot! Judit
4036 kugli 2013-03-13 12:39:11
Pataky tagja volt a Wiener Staatsoper világhírű magyar Verdi kvartettjének ( a többiek kik voltak? ) Sajnálatos hogy olyan hamar véget ért a pályája...
Pataky tagja volt a Wiener Staatsoper világhírű magyar Verdi kvartettjének ( a többiek kik voltak? ) Sajnálatos hogy olyan hamar véget ért a pályája...
4035 József Miklós 2013-03-09 11:12:37
Ráadásul a Díszelőadás című film szereplői között csak Simándy József neve bukkan fel, igaz, ő nem a rondót énekelte...
Ráadásul a Díszelőadás című film szereplői között csak Simándy József neve bukkan fel, igaz, ő nem a rondót énekelte...
4034 -zéta- 2013-03-08 20:50:55 [Válasz erre: 4033 kugli 2013-03-08 18:57:16]
Időnként magam sem látom át, hogy miért van az egyik kérdésre olyan sok, avagy kevés jó válasz...:-), de beletörődtem már...
Időnként magam sem látom át, hogy miért van az egyik kérdésre olyan sok, avagy kevés jó válasz...:-), de beletörődtem már...
4033 kugli 2013-03-08 18:57:16
Igen meglepődtem hogy ilyen sok jó válasz lett a Rondóra. Ugyanis Székely M. tudtommal 1945 után nem énekelte Mefisztót.
Igen meglepődtem hogy ilyen sok jó válasz lett a Rondóra. Ugyanis Székely M. tudtommal 1945 után nem énekelte Mefisztót.
4032 kugli 2013-03-08 12:04:36
Hát a Rondó igen nehezen volt megtalálható. A korabeli Színház és Mozi c. újságban is csak egy hírt találtam erről a számról. Persze: esztrád-film lévén nagyon sok szereplője volt.
Hát a Rondó igen nehezen volt megtalálható. A korabeli Színház és Mozi c. újságban is csak egy hírt találtam erről a számról. Persze: esztrád-film lévén nagyon sok szereplője volt.
4031 -zéta- 2013-03-01 22:02:06 [Válasz erre: 4030 kugli 2013-03-01 20:17:50]
Egyszer jó kérdés lehetne a legidősebb operai fellépőt megkeresni, csak nehogy drága Magda Olivero fülébe jusson az ötlet...:-)
Egyszer jó kérdés lehetne a legidősebb operai fellépőt megkeresni, csak nehogy drága Magda Olivero fülébe jusson az ötlet...:-)
4030 kugli 2013-03-01 20:17:50
Cuenod 1987 március 12-én ( azaz a 86/87-es évadban ) énekelt először. Utoljára 1988 március 10-én. És egy magyar vonatkozású érdekesség. Altoum császár szerepében búcsúzott a színpadtól Szabó Miklós. Igaz: ő "csak" 80 éves volt akkor...
Cuenod 1987 március 12-én ( azaz a 86/87-es évadban ) énekelt először. Utoljára 1988 március 10-én. És egy magyar vonatkozású érdekesség. Altoum császár szerepében búcsúzott a színpadtól Szabó Miklós. Igaz: ő "csak" 80 éves volt akkor...
4029 kugli 2013-03-01 20:09:27 [Válasz erre: 4023 kugli 2013-02-27 19:56:27]
Mivel 1 hétig klinikán voltam, most még csak "soraimat rendezem". A Hollósi könyvbeli írásában nem említi. Következő lépésben a Somogyi Könyvtár munkatársai segítségével GyCs írásai között próbálok majd keresni.
Mivel 1 hétig klinikán voltam, most még csak "soraimat rendezem". A Hollósi könyvbeli írásában nem említi. Következő lépésben a Somogyi Könyvtár munkatársai segítségével GyCs írásai között próbálok majd keresni.
4028 Petya 2013-03-01 19:36:45 [Válasz erre: 4027 -zéta- 2013-03-01 13:08:05]
Köszönöm szépen, nagy örömet szereztetek az első tavaszi napon!
Köszönöm szépen, nagy örömet szereztetek az első tavaszi napon!
4027 -zéta- 2013-03-01 13:08:05
Kedves Játékostársak, íme játékunk februári végeredménye: Gabor - 19 jz - 17 kugli - 12 Majorné - 11 Petya - 11 vatatava - 6 Capriccio - 4 Bea - 3 Heiner Lajos - 3 Licht Alberich - 3 Pósa - 3 József Miklós - 2 Megén - 2 Spangel Péter - 2 Taddeo - 2 Apika - 1 CallasForever - 1 judit anna - 1 Lászlóné - 1 sztalin - 1 taber - 1 tibka1 - 1 tiramisu - 1 A számítógépes sorsolás Petya Játékostársunkat hozta ki nyertesnek, gratulálunk!
Kedves Játékostársak, íme játékunk februári végeredménye: Gabor - 19 jz - 17 kugli - 12 Majorné - 11 Petya - 11 vatatava - 6 Capriccio - 4 Bea - 3 Heiner Lajos - 3 Licht Alberich - 3 Pósa - 3 József Miklós - 2 Megén - 2 Spangel Péter - 2 Taddeo - 2 Apika - 1 CallasForever - 1 judit anna - 1 Lászlóné - 1 sztalin - 1 taber - 1 tibka1 - 1 tiramisu - 1 A számítógépes sorsolás Petya Játékostársunkat hozta ki nyertesnek, gratulálunk!
4025 -zéta- 2013-02-27 20:32:10 [Válasz erre: 4024 kugli 2013-02-27 20:12:39]
Mondjuk úgy, hogy alakította...:-)
Mondjuk úgy, hogy alakította...:-)
4024 kugli 2013-02-27 20:12:39
A mai kérdéssel kapcsolatban: a keresett személy Frosch-t is Bécsben énekelte?
A mai kérdéssel kapcsolatban: a keresett személy Frosch-t is Bécsben énekelte?
4023 kugli 2013-02-27 19:56:27 [Válasz erre: 4021 -zéta- 2013-02-27 16:39:54]
Szabadjon emlékeztetni: GJ 1940 augusztus 6-án született és 1973 januárjában volt először Falstaff, azaz 32 év és 5 hónaposan. Mivel nincs kezemben a Gregor könyv, meg kell nézni: mit is írt GyCs? Én "tippem": 1893 Buenos Aires és az énekes 1866-ban született. ( Számomra hihetetlen ) Kutakodni fogok!
Szabadjon emlékeztetni: GJ 1940 augusztus 6-án született és 1973 januárjában volt először Falstaff, azaz 32 év és 5 hónaposan. Mivel nincs kezemben a Gregor könyv, meg kell nézni: mit is írt GyCs? Én "tippem": 1893 Buenos Aires és az énekes 1866-ban született. ( Számomra hihetetlen ) Kutakodni fogok!
4022 Heiner Lajos 2013-02-27 18:26:13 [Válasz erre: 4021 -zéta- 2013-02-27 16:39:54]
Gyémánt Csilla nem csupán magyar énekesekre kérdezett?
Gyémánt Csilla nem csupán magyar énekesekre kérdezett?
4021 -zéta- 2013-02-27 16:39:54 [Válasz erre: 4020 Heiner Lajos 2013-02-27 15:26:32]
Hans Hotter (szül. 1909) 1939-ben Lipcsében, Leonard Warren (szül. 1911) 1944-ben a MET-ben énekelte a Potrohost...:-)
Hans Hotter (szül. 1909) 1939-ben Lipcsében, Leonard Warren (szül. 1911) 1944-ben a MET-ben énekelte a Potrohost...:-)
4020 Heiner Lajos 2013-02-27 15:26:32 [Válasz erre: 4019 Aurora 2013-02-27 13:46:22]
1973 elejen lattam-hallottam Gregorral a Falstaffot. Gregor 1940-ben szuletett. Amugy Gyemant Csillat targyi tevedesen fogni - hat, ketlem, sikerult-e valaha valakinek. Cseh Antal tudomasom szerint 34. eleteveben enekelte eloszor a Potrohos Lovagot.
1973 elejen lattam-hallottam Gregorral a Falstaffot. Gregor 1940-ben szuletett. Amugy Gyemant Csillat targyi tevedesen fogni - hat, ketlem, sikerult-e valaha valakinek. Cseh Antal tudomasom szerint 34. eleteveben enekelte eloszor a Potrohos Lovagot.
4019 Aurora 2013-02-27 13:46:22 [Válasz erre: 4017 kugli 2013-02-09 19:50:55]
Nagyra tartom és kedveltem Gregor Józsefet, de most Palló Imrére voksolnék. Nézhetjük a tekintetből is, hogy magyar közönség előtt ő alakította először, 1927-ben Falstaffot, s e tekintetben lehet ő a „legfiatalabb” (egyébként ekkor fiatal, 36 éves volt).
Nagyra tartom és kedveltem Gregor Józsefet, de most Palló Imrére voksolnék. Nézhetjük a tekintetből is, hogy magyar közönség előtt ő alakította először, 1927-ben Falstaffot, s e tekintetben lehet ő a „legfiatalabb” (egyébként ekkor fiatal, 36 éves volt).
4018 kugli 2013-02-27 12:18:07
A rossz-nyelvek szerint akinek halál-hírét keltik - még sokáig él. A jó öreg Haydn-nak már csak 4 éve maradt.
A rossz-nyelvek szerint akinek halál-hírét keltik - még sokáig él. A jó öreg Haydn-nak már csak 4 éve maradt.
4017 kugli 2013-02-09 19:50:55
Február 9. Bizony sok minden történt ezen a napon. Ezekből csak egy kérdést "hoznék össze": Ki volt a legfiatalabb Falstaff? Gyémánt Csilla szerint Gregor József. Más vélemény?
Február 9. Bizony sok minden történt ezen a napon. Ezekből csak egy kérdést "hoznék össze": Ki volt a legfiatalabb Falstaff? Gyémánt Csilla szerint Gregor József. Más vélemény?
4016 LEEDA 2013-02-08 15:52:24
Nem kaptam, 0 ponton állok... sajnos üdv. Léda
Nem kaptam, 0 ponton állok... sajnos üdv. Léda
4015 -zéta- 2013-02-07 17:53:20 [Válasz erre: 4011 -zéta- 2013-02-06 12:11:18]
Szóval, a tegnapelőtti kérdésre (opera/szimfónia) fél pontot jóváírok a hónap végén Gabor, Jz, Kugli, Majorné és Petya Játékostársunknak...:-)
Szóval, a tegnapelőtti kérdésre (opera/szimfónia) fél pontot jóváírok a hónap végén Gabor, Jz, Kugli, Majorné és Petya Játékostársunknak...:-)
4014 -zéta- 2013-02-07 17:52:11 [Válasz erre: 4013 LEEDA 2013-02-06 14:02:47]
Szerintünk kaptál, nem?
Szerintünk kaptál, nem?
4013 LEEDA 2013-02-06 14:02:47
Bocsánat, de nem kaptam pontot a Mesterdalnokokért...
Bocsánat, de nem kaptam pontot a Mesterdalnokokért...
4012 Bea 2013-02-06 12:32:50 [Válasz erre: 4011 -zéta- 2013-02-06 12:11:18]
Én ezt találtam: A mű eredeti koncepciója opera volt. Hindemith maga írta a szövegkönyvet, amely a XVI. században élt Matthias Grünewald festőművész alakját mintázza meg. Az opera bemutatója a fasiszta Németország hivatalos fórumainak tiltakozása folytán meghiúsult; Wilhelm Furtwängler kérésére a zeneszerző az operából háromtételes szimfóniát írt"
Én ezt találtam: A mű eredeti koncepciója opera volt. Hindemith maga írta a szövegkönyvet, amely a XVI. században élt Matthias Grünewald festőművész alakját mintázza meg. Az opera bemutatója a fasiszta Németország hivatalos fórumainak tiltakozása folytán meghiúsult; Wilhelm Furtwängler kérésére a zeneszerző az operából háromtételes szimfóniát írt"
4011 -zéta- 2013-02-06 12:11:18
Az az érdekes helyzet alakult ki, hogy egyetlen jó megoldást nem kaptam (Prokofjev opera/szimfónia), viszont öten is Hindemith művét a Mathis, a festőt jelölték meg. Mivel Hindemith operája később jött létre, fél pontot azért adnék érte...:-) Vélemény?
Az az érdekes helyzet alakult ki, hogy egyetlen jó megoldást nem kaptam (Prokofjev opera/szimfónia), viszont öten is Hindemith művét a Mathis, a festőt jelölték meg. Mivel Hindemith operája később jött létre, fél pontot azért adnék érte...:-) Vélemény?
4010 kugli 2013-02-04 19:25:15
Mercadante művét 1852-ben és 1863-ban is felújította a Nemzeti. Az nem derült ki, hogy Erkel hangszerelésében ment volna?
Mercadante művét 1852-ben és 1863-ban is felújította a Nemzeti. Az nem derült ki, hogy Erkel hangszerelésében ment volna?
4009 -zéta- 2013-02-01 15:21:22
Kedves Játékostársak! Íme, a januári végeredmény: Gabor - 23 kugli - 21 Majorné - 20 Gluck Judit - 19 Petya - 19 jz - 17 Bea - 15 Pósa - 13 Capriccio - 10 Megén - 9 vatatava - 9 CallasForever - 6 Lászlóné - 6 Licht Alberich - 6 Heiner Lajos - 5 Taddeo - 4 Apika - 3 taber - 3 József Miklós - 2 Fidelio - 1 judit anna - 1 LEEDA - 1 sztalin - 1 tibka1 - 1 A számítógépes sorsoláson Gluck Judit Játékostársunk nyert, szívből gratulálunk!
Kedves Játékostársak! Íme, a januári végeredmény: Gabor - 23 kugli - 21 Majorné - 20 Gluck Judit - 19 Petya - 19 jz - 17 Bea - 15 Pósa - 13 Capriccio - 10 Megén - 9 vatatava - 9 CallasForever - 6 Lászlóné - 6 Licht Alberich - 6 Heiner Lajos - 5 Taddeo - 4 Apika - 3 taber - 3 József Miklós - 2 Fidelio - 1 judit anna - 1 LEEDA - 1 sztalin - 1 tibka1 - 1 A számítógépes sorsoláson Gluck Judit Játékostársunk nyert, szívből gratulálunk!
4008 -zéta- 2013-02-01 06:51:19 [Válasz erre: 4005 Licht Alberich 2013-01-30 21:48:44]
Kedves Alberich, nem titok, de nem is rossz válasz. Az is volt vagy kettő-három (Kodály), de volt egy Játékostárs, aki - nem tudjuk pontosan, hogyan - produkált 25 jó választ...:-) No, ezek közül csak egyet fogadtam el...
Kedves Alberich, nem titok, de nem is rossz válasz. Az is volt vagy kettő-három (Kodály), de volt egy Játékostárs, aki - nem tudjuk pontosan, hogyan - produkált 25 jó választ...:-) No, ezek közül csak egyet fogadtam el...
4007 kugli 2013-01-31 16:27:47
Az ominózus Elektra előadásban Astrid Varnay volt Klytemnestra Birgit Nilsson Elektra és Leonie Rysanek Chrysothemis.
Az ominózus Elektra előadásban Astrid Varnay volt Klytemnestra Birgit Nilsson Elektra és Leonie Rysanek Chrysothemis.
4006 kugli 2013-01-30 22:00:57
Hát a mai kérdésben szereplő 3 hölgy még ma is világklasszist jelentene. Szerintem semmiféle ünnepről nem volt szó. Utólag derült ki, hogy a tenor búcsúfellépése volt.
Hát a mai kérdésben szereplő 3 hölgy még ma is világklasszist jelentene. Szerintem semmiféle ünnepről nem volt szó. Utólag derült ki, hogy a tenor búcsúfellépése volt.
4005 Licht Alberich 2013-01-30 21:48:44
Érdekelne, hogy "Az apostolok szeretetlakomája" helyett mi volt az a 27 rossz válasz... Kedves zéta, ha nem titok, kérlek írd meg! Az összes válasz szám is kiugróan sok...
Érdekelne, hogy "Az apostolok szeretetlakomája" helyett mi volt az a 27 rossz válasz... Kedves zéta, ha nem titok, kérlek írd meg! Az összes válasz szám is kiugróan sok...
4004 Petya 2013-01-30 12:32:10
Köszönöm a gyors reakciót! A 0/26 ijesztett meg.
Köszönöm a gyors reakciót! A 0/26 ijesztett meg.
