Bejelentkezés Regisztráció

Momus-játék


4003 Petya 2013-01-30 12:06:15
A Wagner feladványra én jó választ adtam magyar és német címmel és az 1843-al együtt.

4002 Gluck Judit 2013-01-30 10:33:15 [Válasz erre: 4001 -zéta- 2013-01-29 20:12:41]
Kedves Zeta, Tudos es kedves Jatekostarsunk elmagyarazta az ugyet Berlioz plagizalta sajat magat es a Sorees-ben (1852) ujrahasznalta a 1837-s szoveget. Az idezet igy is hibasan van leforditva, de mindegy. A datumra es az esemenyre kellett volna gondolni, en vagyok a hibas (es Berlioz no meg a forditas elkovetoje.) Judit

4001 -zéta- 2013-01-29 20:12:41 [Válasz erre: 3998 Gluck Judit 2013-01-29 12:15:10]
Kedves Judit, emlékeim szerint Baranyi Ferenc zenei cikkeit tartalmazó kötetből írtam ki a kérdést. (Sajnos, nem az enyém, de igyekszem utánajárni a napokban.) Gyanítom, hogy lehet alapja a kérdésnek, még néhány játékostárs is a Tell Vilmost és Duprezt nevezte meg...:-)

4000 Búbánat 2013-01-29 12:40:10
4000

3999 Gluck Judit 2013-01-29 12:20:52
Tovabba, le van irva az opera 3-ik felvonasa szegeny fiu hazater de rajon hogy apja meghalt, boldogtalanul szerelemes es meg haboru is van- igazan nem hasonlit a Rossini operara. Nem ertem hogy szuletett ez a kerdes.. Judit

3998 Gluck Judit 2013-01-29 12:15:10
Bocsanat, de szerinetem hibas az idezet es a valasz is. Itt a link: http://www.hberlioz.com/Writings/SO06.htm Berlioz "Soirees de l'orchestra" 6ik esterol van szo es az idezet resz ez:Un silence de stupeur règne dans la salle, toutes les respirations sont suspendues, l’étonnement et l’admiration se confondent dans un sentiment presque semblable à la crainte ; et dans le fait, on peut en avoir pour la fin de cette période inouïe ; mais quand elle s’est terminée triomphante, on juge des transports de l’auditoire... Ha Berlioz azt mondja 1-2-3-4-5 nem lehet ugy idezni hogy 1-4. az elejen azt mondja hogy egu lapos nemet operat adnak. Van valami a TellVimosrol is de nem relevans Judit

3997 kugli 2013-01-25 19:09:23 [Válasz erre: 3996 Licht Alberich 2013-01-25 13:10:20]
De olyat, ami POZITÍV! ( azaz nagyobb mint nulla )

3996 Licht Alberich 2013-01-25 13:10:20 [Válasz erre: 3995 kugli 2013-01-25 12:08:26]
Hogyne lett volna!!! Rengeteg operát tudnék sorolni, ami 0 előadásnál jár.

3995 kugli 2013-01-25 12:08:26
A jobb sorsra érdemes Cinka Panna KETTŐ előadást ért meg csak... Volt-e ennél kissebb előadásszám Operaházunkban?

3994 macskás 2013-01-17 20:37:04 [Válasz erre: 3989 Heiner Lajos 2013-01-04 15:40:04]
:) marha:)))) rekeszizomsérvet kaptam:)))

3993 -zéta- 2013-01-17 20:11:57 [Válasz erre: 3992 kugli 2013-01-17 19:43:56]
"Ön nyert, tisztelt Uram..." - melyik operából idéztem? :-)

3992 kugli 2013-01-17 19:43:56
Felmerül a kérdés: a tegnapi ( Verdis ) kérdés "feltalálója" kettő műre gondolt? Lehet: csak a Végzetre és az Attila lett a az ő végzete...

3991 -zéta- 2013-01-10 22:03:30 [Válasz erre: 3990 kugli 2013-01-10 20:54:27]
Meg...:-)

3990 kugli 2013-01-10 20:54:27
A színházi előadásokról készült lemez is megfelel a kérdésnek? -K-

3989 Heiner Lajos 2013-01-04 15:40:04 [Válasz erre: 3988 -zéta- 2013-01-04 15:06:54]
Az persze nem kizárt, hogy több nicket használ(t):-)

3988 -zéta- 2013-01-04 15:06:54 [Válasz erre: 3987 Pósa 2013-01-04 13:27:28]
Egyet bizony :-)...

3987 Pósa 2013-01-04 13:27:28
Lehet, hogy nekem nehéz a felfogásom, de most 1 vagy 3 komponistát keresünk?

3986 kugli 2013-01-03 15:21:41
A Palánkay könyv 164-ik oldalán 2 sor szól eme szerepléséről. Azért a Lady szerepében Tőkés Anna ( vagy Lukács Margit ) volt az etalon - 1945 után legalább is.

3985 -zéta- 2013-01-01 14:29:18
Kedves Játékostársak! Még egyszer BÚÉK! Az óév utolsó eredményhirdetése: Gabor - 21 jz - 19 Gluck Judit - 17 kugli - 14 Majorné - 13 Bea - 9 Petya - 9 Pósa - 7 Capriccio - 6 Lászlóné - 6 vatatava - 6 Megén - 5 Spangel Péter - 5 Taddeo - 5 bermuda - 4 CallasForever - 4 tibka1 - 4 Apika - 3 József Miklós - 3 Licht Alberich - 3 Heiner Lajos - 2 judit anna - 2 sztalin - 2 attilio - 1 dd11 - 1 Szabó Eszter - 1 A számítógépes sorsolás Gabor Játékostársunk győzelmét hozta, ami nem is annyira meglepő, hiszen nagyon el tudott húzni a mezőnytől. Gratulálunk!

3984 -zéta- 2012-12-31 13:20:32 [Válasz erre: 3983 Pósa 2012-12-31 13:17:48]
Már fenn is van...;-) Boldog Újesztendőt minden kedves Játékosunknak!

3983 Pósa 2012-12-31 13:17:48 [Válasz erre: 3982 -zéta- 2012-12-31 13:17:00]
Köszönöm szépen! BÚÉK!

3982 -zéta- 2012-12-31 13:17:00 [Válasz erre: 3981 Pósa 2012-12-31 13:13:21]
Kedves Pósa, délelőtt szerver kimaradásunk volt, de DNI már teszi is föl a mai csemegét, néhány perc türelmet kér... Megéri várni...:-)

3981 Pósa 2012-12-31 13:13:21
Kedves Zéta! Tudnál segíteni abban, hogy meghallgathassuk a rejtvény zenét?

3980 kugli 2012-12-28 17:50:41 [Válasz erre: 3979 -zéta- 2012-12-27 21:02:15]
Kedves Zéta! Az első és az utolsó természetesen a "Müllerin"-ekre vonatkozna! Mert azért egy ilyen ciklust végig énekelni nem piskóta...

3979 -zéta- 2012-12-27 21:02:15 [Válasz erre: 3977 kugli 2012-12-27 20:56:18]
Elég későn kezdte a pályát, majdnem harminc éves volt. Persze az a másik nagy kérdés, hogy mit tekintünk első fellépésnek? Itt van például a csodagyerekek esete...:-) De mondjuk Melis Györgynél ez a szám még nagyobb lehet, utolsó fellépése ([url]http://www.youtube.com/watch?v=L884X8SRj7E;itt[/url]) 86 évesen történt...

3978 kugli 2012-12-27 20:59:11 [Válasz erre: 3976 kugli 2012-12-25 18:46:30]
A "nagy érdeklődésre" tekintettel jelzem, hogy Toscanini 1898 decemberében dirigálta a Scálában a Mesterdalnokok-at

3977 kugli 2012-12-27 20:56:18
Érdekes lenne kideríteni, hogy Závodszky első és utolsó előadása között hány év telt el. Ne felejtsük: még 80 évesen is adott dalestet...

3976 kugli 2012-12-25 18:46:30
December 26. Ezen a napon "vette át" a világ egyik legrangosabb operaházában a főzeneigazgatói tisztet az egyik legnagyobb karmester. 30 évvel később ugyanazt a (Wagner) operát vezényelte el...

3975 macskás 2012-12-23 11:16:15 [Válasz erre: 3974 Heiner Lajos 2012-12-23 10:46:52]
Ezt nem értettem, édesjólajosom.

3974 Heiner Lajos 2012-12-23 10:46:52 [Válasz erre: 3972 macskás 2012-12-22 12:55:44]
Horne-y lennél a kajámra?

3973 macskás 2012-12-22 12:56:04 [Válasz erre: 3972 macskás 2012-12-22 12:55:44]
Roston?

3972 macskás 2012-12-22 12:55:44 [Válasz erre: 3971 Heiner Lajos 2012-12-22 12:42:38]
hirtelen sülsz?

3971 Heiner Lajos 2012-12-22 12:42:38 [Válasz erre: 3967 -zéta- 2012-12-21 23:19:05]
Nyet 4-19. Majd, ha lesz rá időm, miután előkészítettem a karácsonyi Hjortlronsyltet.

3970 Heiner Lajos 2012-12-22 12:40:07 [Válasz erre: 3967 -zéta- 2012-12-21 23:19:05]
Nyet3. Otto Wiener, Ilona Steingruber, Wiener Symphoniker, Herbert Hafner Umlauttal, dt., Vox OPL 100 Forrás: Karsten Steiger: Opern - Ein Verzeichnis aller Aufnahmen, Cormoran, 2000, S. 25.

3969 Heiner Lajos 2012-12-22 12:31:39 [Válasz erre: 3967 -zéta- 2012-12-21 23:19:05]
Nyet2. p.1955, Judith Hellwig, Endre Koreh, New Symphony of London, Walter Susskind Forrás: The Metropolitan Opera Guide to Recorded Opera, ed. Paul Gruber, Thames and Hudson, 1994, p.4.

3968 Heiner Lajos 2012-12-22 12:27:51 [Válasz erre: 3967 -zéta- 2012-12-21 23:19:05]
Nyet. 1953 (in German) Sönnerstedt, Nilsson, Swedish RSO/Fricsay SR SRLP 1377 Forrás: Opera on Record 3, ed. Alan Blyth, Hutchinson, 1984, p. 316

3967 -zéta- 2012-12-21 23:19:05 [Válasz erre: 3966 -zéta- 2012-12-21 23:13:04]
Ergo: a nyertes Walter Susskind 1953-as felvétele...:-)

3966 -zéta- 2012-12-21 23:13:04 [Válasz erre: 3965 -zéta- 2012-12-21 21:28:23]
Módosítok...:-) [url]http://www.amazon.com/review/R1ZQJ1RM7PV17I;Ebben[/url] a forrásban rádióközvetítésként jelölik Sebastian-Sebestyén felvételét... (köszönet Gabornak, aki megküldte)... Palánkay Klára könyvében (Várkonyi Judit: A Díva) egyedül a Ferencsikes 1956-os lemezt nevezi lemezfelvételnek...

3965 -zéta- 2012-12-21 21:28:23
Nehéz dönteni. Failoni felvétel biztosan kizárva, az a darab 1936-os operaházi felújításának élő felvétele. Sajnos ki kell zárnom Ansermet előadását, bár az operaclass stúdióként kezeli, de mások nem... Sebestyén György (Georges Sebastian) felvétele viszont egyértelműen annak tűnik (ez nekem megvan) és csak 1951-es...

3964 kugli 2012-12-21 18:38:21 [Válasz erre: 3962 -zéta- 2012-12-21 12:54:01]
Hivatkozási alapom: Matthew Boyden "Az opera kézikönyve" c. munkája. Ebben azt írja az 501. oldalon, hogy "12 teljes változat készült az ELSŐ 1955-ös" után...

3963 kugli 2012-12-21 15:03:58 [Válasz erre: 3962 -zéta- 2012-12-21 12:54:01]
Kedves Zéta! Ha szíveskedsz a Kékszakállú wiki-re felmenni, azt írja hogy (koncert?) előadás felvétele. Az szerintem nem stúdió-felvétel. A magánüzenetemben ezért meg sem említettem. -K-

3962 -zéta- 2012-12-21 12:54:01 [Válasz erre: 3961 kugli 2012-12-21 12:23:09]
Gondolom, a tegnapi, Kékszakállús kérdésre gondolsz...:-), mivel csak egy válasz érkezett Ansermetre, az értékelés előtt még leellenőrzöm Failoni 1936-os felvételét, amiről én úgy tudom, hogy élő. Ha van valakinek más infója, írja meg...

3961 kugli 2012-12-21 12:23:09
Csodálom: 12.20 és senkinek sincs ellenvéleménye?!?

3960 kugli 2012-12-21 10:24:55
Most ( 2012. dec. 21-én 10.25-kor ) boritékolom: zéta szelet vetett a tegnapi kérdéssel és vihart arat!

3959 -zéta- 2012-12-20 18:44:47 [Válasz erre: 3957 maris 2012-12-20 01:37:46]
Megkövetlek, igazad van, ez tényleg a párbajt közvetlenül megelőző szakasz...:-(

3958 kugli 2012-12-20 18:34:10
Stúdió felvétel?!? Ma már tömegesen jelennek meg felvételek amelyek ki tudja milyen céllal lettek előállítva?! A mai kérdés szempontjából az számít, hogy eleve lemez készítésre csináltak felvételt? Mert hogy divat: hangverseny felvételét feljavítva lemeznek árulják?

3957 maris 2012-12-20 01:37:46 [Válasz erre: 3956 -zéta- 2012-12-19 07:05:27]
Bocsánat, de nem. Az ominózus helyen a következő található a kottában (Breitkopf kiadás, a neten itt találtam hasonlót: [url]http://conquest.imslp.info/files/imglnks/usimg/a/a5/IMSLP145312-PMLP03617-RWagner_Lohengrin__WWV_75_vs_fe.pdf;kotta[/url] ennek az 56.oldala): Erster Schlag, Lohengrin und Friedrich treten in den Ring. Zweiter Schlag, sie legen den Schild vor und ziehen das Schwert. Itt vált át páros lüktetésbe, a Schnell feliratnál. Utána: Dritter Schlag, Sie [u]beginnen[/u] den Kampf...

3956 -zéta- 2012-12-19 07:05:27 [Válasz erre: 3955 maris 2012-12-18 23:15:56]
Az ima is, de maga az összecsapás is 3/4-es, a kardok harmadik, utolsó összeérintésénél (pont akkor, amikor Telramund elbukik) válik újra 4/4-dé...

3955 maris 2012-12-18 23:15:56 [Válasz erre: 3954 -zéta- 2012-12-17 13:50:26]
Kedves Zéta! Bocsánat, hogy belekontárkodom a játékba, de tudomásom szerint a Lohengrin párbajjelenete páros ütemezésű, a közvetlenül előtte elhangzó ima az, amely 3/4-es ütemezésű. Üdvözlettel maris

3954 -zéta- 2012-12-17 13:50:26 [Válasz erre: 3953 Gluck Judit 2012-12-17 12:27:47]
Kedves Judit, a kártya-párbaj önmagában nem kizáró ok. Nagyobb gond viszont, hogy A pikk dámában a párbajon kívül is van 3/4-es ütemezés. Emiatt nem jár pont azoknak sem, akik az Anyeginre tippeltek...:-)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.