3903 -zéta- 2012-11-16 17:42:15 [Válasz erre: 3902 Gluck Judit 2012-11-16 12:09:59]
Hát, most csak ennyire futotta, kedves Judit...;-)
Hát, most csak ennyire futotta, kedves Judit...;-)
3902 Gluck Judit 2012-11-16 12:09:59
Kedves Zeta, Valoban ez a hetvegi kerdes? Nincs valami Patanesabb? Judit
Kedves Zeta, Valoban ez a hetvegi kerdes? Nincs valami Patanesabb? Judit
3901 Heiner Lajos 2012-11-13 13:46:16 [Válasz erre: 3900 kugli 2012-11-13 12:18:53]
És óra, perc, másodperc!
És óra, perc, másodperc!
3900 kugli 2012-11-13 12:18:53
Gondolom többször is eljátszotta a nyilvánosság előtt és az elsőt kellene kitalálni.
Gondolom többször is eljátszotta a nyilvánosság előtt és az elsőt kellene kitalálni.
3899 -zéta- 2012-11-09 17:38:12 [Válasz erre: 3896 Speranza 2012-11-09 15:51:56]
Kedves Speranza, a Játék gomb (jobbra fönt) alatt vannak a kérdések és ugyanoda lehet (regisztráció után) válaszolni. A mellette lévő Kimernya? gombnál hasonló az eljárás...:-)
Kedves Speranza, a Játék gomb (jobbra fönt) alatt vannak a kérdések és ugyanoda lehet (regisztráció után) válaszolni. A mellette lévő Kimernya? gombnál hasonló az eljárás...:-)
3898 pio 2012-11-09 17:35:09 [Válasz erre: 3895 Búbánat 2012-11-09 15:48:37]
Kedves Búbánat, ideje korán (ill. idejekorán) annyit tesz, hogy "pont jókor", akkor amikor kell.
Kedves Búbánat, ideje korán (ill. idejekorán) annyit tesz, hogy "pont jókor", akkor amikor kell.
3897 -zéta- 2012-11-09 17:34:54
Kedves Játékostársak! Az események alakulása folytán a hétvégi kérdés törölve, a legközelebbit majd hétfőn délben adom föl...;-)
Kedves Játékostársak! Az események alakulása folytán a hétvégi kérdés törölve, a legközelebbit majd hétfőn délben adom föl...;-)
3896 Speranza 2012-11-09 15:51:56 [Válasz erre: 3895 Búbánat 2012-11-09 15:48:37]
Erre csak egy könnyen kitalálható magyarázat létezik: egyszerűen nem tudtam, hogy nem lehet ide beírni és akkor amúgy ha nem ide, akkor vajon hova kellett volna beírnom? És ezt honnan kéne tudni?) bocsi mindenkitől. Hozzászólást meg lehet törölni ha jól tudom, a moderátoroknak.
Erre csak egy könnyen kitalálható magyarázat létezik: egyszerűen nem tudtam, hogy nem lehet ide beírni és akkor amúgy ha nem ide, akkor vajon hova kellett volna beírnom? És ezt honnan kéne tudni?) bocsi mindenkitől. Hozzászólást meg lehet törölni ha jól tudom, a moderátoroknak.
3895 Búbánat 2012-11-09 15:48:37 [Válasz erre: 3894 Speranza 2012-11-09 15:33:36]
Miért kellett elárulnod ideje korán a megfejtést? A játékosoknak másnap délig lehet a szerkesztőség által feltett kérdést megválaszolniuk. Még ha fenn is van az interneten, ezzel elvetted előlük a keresgélés izgalmát. Vagyis: hangosan súgtál...
Miért kellett elárulnod ideje korán a megfejtést? A játékosoknak másnap délig lehet a szerkesztőség által feltett kérdést megválaszolniuk. Még ha fenn is van az interneten, ezzel elvetted előlük a keresgélés izgalmát. Vagyis: hangosan súgtál...
3894 Speranza 2012-11-09 15:33:36 [Válasz erre: 3893 Momo 2012-11-09 15:24:37]
És amúgy mi a röhögés tárgya? A szerzőre rá lehet keresni, a teljes neve Pécsi Prichystal József, a wikipédia is ír róla, a teljes 4 és fél perces mű pedig fent van a youtube-on, két változatban is.
És amúgy mi a röhögés tárgya? A szerzőre rá lehet keresni, a teljes neve Pécsi Prichystal József, a wikipédia is ír róla, a teljes 4 és fél perces mű pedig fent van a youtube-on, két változatban is.
3893 Momo 2012-11-09 15:24:37
jááááj... :-)))) (itt ülök, és röhögök :-)))
jááááj... :-)))) (itt ülök, és röhögök :-)))
3892 Speranza 2012-11-09 15:12:45
A tévémaci zenéje: Pécsi József Dörmögő Dömötör Istók gazda udvarán című szerzeménye, fagottra és eredetileg zenekarra, itt csak zongorakísérettel hallható. (Az átdolgozott változatban a fuvolaszólam pedig nem autentikus.)
A tévémaci zenéje: Pécsi József Dörmögő Dömötör Istók gazda udvarán című szerzeménye, fagottra és eredetileg zenekarra, itt csak zongorakísérettel hallható. (Az átdolgozott változatban a fuvolaszólam pedig nem autentikus.)
3891 Momo 2012-11-09 14:55:26 [Válasz erre: 3890 Momo 2012-11-09 14:54:08]
asszem, kell egy kritikai kiadás tévémaci ügyben... :-))))
asszem, kell egy kritikai kiadás tévémaci ügyben... :-))))
3890 Momo 2012-11-09 14:54:08 [Válasz erre: 3889 Momo 2012-11-09 14:24:54]
Pontosabban ez 1968-tól volt látható. Volt egy ősváltozat 1963 és 68 között is, de arról nincs felvétel.
Pontosabban ez 1968-tól volt látható. Volt egy ősváltozat 1963 és 68 között is, de arról nincs felvétel.
3889 Momo 2012-11-09 14:24:54 [Válasz erre: 3887 kugli 2012-11-09 12:07:21]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=WxYWvEeKRNc;itt az eredeti tévémaci[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=WxYWvEeKRNc;itt az eredeti tévémaci[/url]
3888 Cilike 2012-11-09 14:22:21
De a zene ugyanaz, nem? Sztem ugyanaz.
De a zene ugyanaz, nem? Sztem ugyanaz.
3887 kugli 2012-11-09 12:07:21
A tv maci 2004-ben megújult. Gondolom az eredeti ( 60-as évekbeli ) változat szerzőjét keressük?!
A tv maci 2004-ben megújult. Gondolom az eredeti ( 60-as évekbeli ) változat szerzőjét keressük?!
3886 kugli 2012-11-06 12:20:58
Székely első fellépésének dátuma: 1923. május 28. Városi Színház
Székely első fellépésének dátuma: 1923. május 28. Városi Színház
3885 Momo 2012-11-05 21:16:18 [Válasz erre: 3884 Heiner Lajos 2012-11-05 21:12:02]
Bezony, a Met adatbázis szerint 1994 áprilisában énekelte ott először a szerepet.
Bezony, a Met adatbázis szerint 1994 áprilisában énekelte ott először a szerepet.
3884 Heiner Lajos 2012-11-05 21:12:02 [Válasz erre: 3880 -zéta- 2012-11-05 17:28:13]
Nyugi, még a nagy Fáy Miklós is elaszarintja a dátumokat, szerinte (ÉS, okt. 31) Fleming 1996-ban énekelte először a Metben Desdemonat. Én 1995 januárjában már láttam vele ott...
Nyugi, még a nagy Fáy Miklós is elaszarintja a dátumokat, szerinte (ÉS, okt. 31) Fleming 1996-ban énekelte először a Metben Desdemonat. Én 1995 januárjában már láttam vele ott...
3883 kugli 2012-11-05 19:37:19
csupán első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek."
csupán első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek."
3882 kugli 2012-11-05 19:35:38
folytatás: << csupán az első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek"
folytatás: << csupán az első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek"
3881 kugli 2012-11-05 19:33:32 [Válasz erre: 3880 -zéta- 2012-11-05 17:28:13]
A Peskó könyv a következőket írja ( 40-41. oldal ): "1966-ban Nyugat-Berlinbe mentem... Giuseppe Patané vezényelt... Karajan pontosan azért vezényelte saját >>színpadra állításának<< csupán az első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek" Karajantól szokatlan eljárás...
A Peskó könyv a következőket írja ( 40-41. oldal ): "1966-ban Nyugat-Berlinbe mentem... Giuseppe Patané vezényelt... Karajan pontosan azért vezényelte saját >>színpadra állításának<< csupán az első előadását, mert nem álltak rendelkezésre megfelelő énekes-színészek" Karajantól szokatlan eljárás...
3880 -zéta- 2012-11-05 17:28:13 [Válasz erre: 3879 kugli 2012-11-05 12:09:57]
[url]http://www.karajan.org/jart/prj3/karajan/main.jart?rel=de&reserve-mode=active&content-id=1263562339499&personentabelle_id_sol=&veranstaltungsorte_id=&ds=auff&personentabelle_id=6&werketabelle_id=28&j-db-find=&werk-bereich=&jahr=&j-sql-start=10;Itt[/url] 1965 van...;-), de tényleg nem volt sima kérdés...
[url]http://www.karajan.org/jart/prj3/karajan/main.jart?rel=de&reserve-mode=active&content-id=1263562339499&personentabelle_id_sol=&veranstaltungsorte_id=&ds=auff&personentabelle_id=6&werketabelle_id=28&j-db-find=&werk-bereich=&jahr=&j-sql-start=10;Itt[/url] 1965 van...;-), de tényleg nem volt sima kérdés...
3879 kugli 2012-11-05 12:09:57
A Karajan Patané kérdés "övön aluli" volt! A Deutsche Oper-ben az első előadást maga Karajan dirigálta. Peskó Zoltán könyve 1966-ra teszi Patané szereplését..
A Karajan Patané kérdés "övön aluli" volt! A Deutsche Oper-ben az első előadást maga Karajan dirigálta. Peskó Zoltán könyve 1966-ra teszi Patané szereplését..
3878 kugli 2012-11-02 14:47:16
A tegnapi kérdés úgy tűnik már szerepelt - lásd eme topic 76-os számú bejegyzését...
A tegnapi kérdés úgy tűnik már szerepelt - lásd eme topic 76-os számú bejegyzését...
3877 -zéta- 2012-11-01 20:13:29
Kedves Játékostársak! Íme az októberi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 21 kugli - 21 jz - 17 Petya - 16 Majorné - 15 Bea - 12 taber - 12 Pósa - 9 vatatava - 8 Capriccio - 7 Megén - 6 Spangel Péter - 6 József Miklós - 5 CallasForever - 4 Weber Kristóf - 4 Apika - 3 Heiner Lajos - 3 Licht Alberich - 3 nibelung - 3 sztalin - 3 Lászlóné - 2 tibka1 - 2 Fidelio - 1 judit anna - 1 Taddeo - 1 violentino - 1 A számítógép a sorsoláson Gluck Judit Játékostársukat húzta ki, gratulálunk holtversenyes győzelméhez és egyben szerencséjéhez! :-)
Kedves Játékostársak! Íme az októberi végeredmény: Gabor - 21 Gluck Judit - 21 kugli - 21 jz - 17 Petya - 16 Majorné - 15 Bea - 12 taber - 12 Pósa - 9 vatatava - 8 Capriccio - 7 Megén - 6 Spangel Péter - 6 József Miklós - 5 CallasForever - 4 Weber Kristóf - 4 Apika - 3 Heiner Lajos - 3 Licht Alberich - 3 nibelung - 3 sztalin - 3 Lászlóné - 2 tibka1 - 2 Fidelio - 1 judit anna - 1 Taddeo - 1 violentino - 1 A számítógép a sorsoláson Gluck Judit Játékostársukat húzta ki, gratulálunk holtversenyes győzelméhez és egyben szerencséjéhez! :-)
3876 kugli 2012-11-01 19:42:45
Októberi eredményhirdetés mikor lesz?
Októberi eredményhirdetés mikor lesz?
3874 kugli 2012-10-31 20:12:25
A mai egy kérdés is valójában kettő: ki az a Barbara + a mű. Holnap ( csütörtök ) is lesz új kérdés?
A mai egy kérdés is valójában kettő: ki az a Barbara + a mű. Holnap ( csütörtök ) is lesz új kérdés?
3873 Spangel Péter 2012-10-25 13:37:39 [Válasz erre: 3872 kugli 2012-10-24 19:02:50]
Elnézést, úgy emlékszem, a tegnapi kérdésre jó választ adtam, Ha tévedtem, bocsánat. Kérlek, írd meg privátban, ha más volt a válaszom. Köszönöm.
Elnézést, úgy emlékszem, a tegnapi kérdésre jó választ adtam, Ha tévedtem, bocsánat. Kérlek, írd meg privátban, ha más volt a válaszom. Köszönöm.
3872 kugli 2012-10-24 19:02:50 [Válasz erre: 3871 -zéta- 2012-10-24 16:57:00]
Gábor István könyve ( BHZ-től az AHZ-ig ) csak ezt a két számot adta meg, a szólista neve nélkül.
Gábor István könyve ( BHZ-től az AHZ-ig ) csak ezt a két számot adta meg, a szólista neve nélkül.
3871 -zéta- 2012-10-24 16:57:00 [Válasz erre: 3870 kugli 2012-10-24 12:07:17]
Mintha Bartók II. zongoraversenye is ment volna...:-)
Mintha Bartók II. zongoraversenye is ment volna...:-)
3870 kugli 2012-10-24 12:07:17
1956. október 22-ei műsorban Vivaldi: C-dúr versenymű és Brahms: II. szimfóniája szerepelt
1956. október 22-ei műsorban Vivaldi: C-dúr versenymű és Brahms: II. szimfóniája szerepelt
3869 -zéta- 2012-10-19 12:18:00 [Válasz erre: 3868 kugli 2012-10-19 11:30:29]
Igen, lesz és még szerdán is...:-)
Igen, lesz és még szerdán is...:-)
3868 kugli 2012-10-19 11:30:29
Szokás szerint az "ünnepeken" ( hétfőn és kedden ) is lesz játék?
Szokás szerint az "ünnepeken" ( hétfőn és kedden ) is lesz játék?
3867 -zéta- 2012-10-17 21:20:28 [Válasz erre: 3866 jz 2012-10-17 20:38:38]
Nem volt szándékos a "félrevitel". (Rousseau operájáról egyébként már életében megoszlottak a vélemények, egyesek plágiummal vádolták, ma sem egészen tiszta.) A kérdésben az idézőjelbe tett "amatőr" jelző téveszthetett meg, ezzel arra akartam ultalni, hogy professzionális képzésben tartósan nem nagyon részesült...:-)
Nem volt szándékos a "félrevitel". (Rousseau operájáról egyébként már életében megoszlottak a vélemények, egyesek plágiummal vádolták, ma sem egészen tiszta.) A kérdésben az idézőjelbe tett "amatőr" jelző téveszthetett meg, ezzel arra akartam ultalni, hogy professzionális képzésben tartósan nem nagyon részesült...:-)
3866 jz 2012-10-17 20:38:38
Bocsanat, nincs e pillanatban utazas kozben ekezetem. Reflexio a tegnapi feladvanyra: Rousseau operat is irt, (tobbszor meghallgattam CD-n), Le devin du village, A falusi jos. Eleteben bemutattaak nagy sikerrel es XV.Lajos kiraly egyik kedvence volt (nekem is tetszik), ez esetleg kicsit feelrevihette a vaalaszokat. jz
Bocsanat, nincs e pillanatban utazas kozben ekezetem. Reflexio a tegnapi feladvanyra: Rousseau operat is irt, (tobbszor meghallgattam CD-n), Le devin du village, A falusi jos. Eleteben bemutattaak nagy sikerrel es XV.Lajos kiraly egyik kedvence volt (nekem is tetszik), ez esetleg kicsit feelrevihette a vaalaszokat. jz
3865 kugli 2012-10-12 08:18:45
A mai kérdés sokkal korrektebb lenne, ha a "színpadi" jelző az "operahős" szó előtt állna.
A mai kérdés sokkal korrektebb lenne, ha a "színpadi" jelző az "operahős" szó előtt állna.
3863 kugli 2012-10-08 14:53:00
A mai feladvány áttételesen két kérdés...
A mai feladvány áttételesen két kérdés...
3862 -zéta- 2012-10-03 12:11:07
Bocsánat, nem volt szándékos kétszer egymás után ilyen macerás kérdéssel előállni. Ráadásul ez a tegnapi még a Németh Amadé Operaritkaságokban is benne van...:-(
Bocsánat, nem volt szándékos kétszer egymás után ilyen macerás kérdéssel előállni. Ráadásul ez a tegnapi még a Németh Amadé Operaritkaságokban is benne van...:-(
3861 -zéta- 2012-10-01 12:02:06
Kedves Játékostársak! Íme a szeptemberi végeredmény: Gabor - 20 Gluck Judit - 20 kugli - 20 jz - 13 Majorné - 13 Lászlóné - 11 Petya - 8 Bea - 7 Capriccio - 7 József Miklós - 6 miketyson - 6 Megén - 5 Pósa - 5 tibka1 - 5 vatatava - 5 CallasForever - 3 Heiner Lajos - 3 Spangel Péter - 3 Cilike - 2 Licht Alberich - 2 Apika - 1 LEEDA - 1 nibelung - 1 Szabó Eszter - 1 sztalin - 1 szuecsi - 1 Weber Kristóf - 1 A számítógépes sorsoláson a CD-nyereményt Majorné Játékostársunk nyerte. Szívből gratulálunk! :-)
Kedves Játékostársak! Íme a szeptemberi végeredmény: Gabor - 20 Gluck Judit - 20 kugli - 20 jz - 13 Majorné - 13 Lászlóné - 11 Petya - 8 Bea - 7 Capriccio - 7 József Miklós - 6 miketyson - 6 Megén - 5 Pósa - 5 tibka1 - 5 vatatava - 5 CallasForever - 3 Heiner Lajos - 3 Spangel Péter - 3 Cilike - 2 Licht Alberich - 2 Apika - 1 LEEDA - 1 nibelung - 1 Szabó Eszter - 1 sztalin - 1 szuecsi - 1 Weber Kristóf - 1 A számítógépes sorsoláson a CD-nyereményt Majorné Játékostársunk nyerte. Szívből gratulálunk! :-)
3860 Weber Kristóf 2012-09-25 16:42:33 [Válasz erre: 3846 kugli 2012-09-10 19:58:13]
Az annuális kronológiákban minden megkezdett év egy egésznek számít. A kérdés egyébként nem úgy volt föltéve, hogy hány hónap különbség volt a két zeneszerző között, hanem hangsúlyozottan egy év. Emiatt nem is válaszoltam...
Az annuális kronológiákban minden megkezdett év egy egésznek számít. A kérdés egyébként nem úgy volt föltéve, hogy hány hónap különbség volt a két zeneszerző között, hanem hangsúlyozottan egy év. Emiatt nem is válaszoltam...
3859 -zéta- 2012-09-24 12:20:45 [Válasz erre: 3858 kugli 2012-09-24 12:05:39]
Persze, persze, az általam felírtak között is volt balett...:-)
Persze, persze, az általam felírtak között is volt balett...:-)
3858 kugli 2012-09-24 12:05:39
Az operaházi kérdés nem kimondottan csak operákra vonatkozott. Tehát balett is megfelelhetett. Így Kenessey Jenő "egy magában" jó megoldás. Öt művének ősbemutatóját dirigálta: Az arany meg az asszony, Bihari nótája, Keszkenő, Majális és a Csizmás Jankó.
Az operaházi kérdés nem kimondottan csak operákra vonatkozott. Tehát balett is megfelelhetett. Így Kenessey Jenő "egy magában" jó megoldás. Öt művének ősbemutatóját dirigálta: Az arany meg az asszony, Bihari nótája, Keszkenő, Majális és a Csizmás Jankó.
3857 -zéta- 2012-09-21 13:54:48 [Válasz erre: 3856 kugli 2012-09-21 13:38:30]
Ha az egyéb feltételnek megfelelnek, akkor természetesen...
Ha az egyéb feltételnek megfelelnek, akkor természetesen...
3856 kugli 2012-09-21 13:38:30
A mai kérdésbe beleszámítanak a zenekari művek is?
A mai kérdésbe beleszámítanak a zenekari művek is?
3855 kugli 2012-09-18 11:57:01 [Válasz erre: 3852 -zéta- 2012-09-17 19:49:37]
Oké! De akkor tegyetek is róla, hogy a lista "aktualizálva" legyen! Köszi.
Oké! De akkor tegyetek is róla, hogy a lista "aktualizálva" legyen! Köszi.
3854 -zéta- 2012-09-18 09:37:07 [Válasz erre: 3853 miketyson 2012-09-18 09:06:55]
Merd kimondani, sőt, légy büszke rá, hogy találtál egy olyan választ, amire még a kérdés föltevője sem gondolt...:-)
Merd kimondani, sőt, légy büszke rá, hogy találtál egy olyan választ, amire még a kérdés föltevője sem gondolt...:-)
