Bejelentkezés Regisztráció

Momus-játék


3853 miketyson 2012-09-18 09:06:55
Akkor (ki sem merem mondani) a kérdés nem volt jó?

3852 -zéta- 2012-09-17 19:49:37 [Válasz erre: 3851 kugli 2012-09-17 19:19:04]
A Karl és Anna is szerepelt, mégha a listán nincs is rajta...:-)

3851 kugli 2012-09-17 19:19:04 [Válasz erre: 3848 miketyson 2012-09-16 00:51:30]
Álljon meg a hegyi menet. A kérdésben benne volt, hogy szerepelt a mű a Viperaházban. Ha igazat ír az Operaház bemutatóit tartalmazó lista - abban nem szerepel a mű bemutatója. Másik eset: a lista nem pontos. Mi az igazság? És ha a lista szóba került. A 2011/12 évadban miért szerepel pl. a Simon Boccanegra?!

3850 daunerni 2012-09-17 15:51:58 [Válasz erre: 3848 miketyson 2012-09-16 00:51:30]
Hozzá is adtam...

3849 -zéta- 2012-09-17 13:41:18 [Válasz erre: 3848 miketyson 2012-09-16 00:51:30]
De jó, jár a pont...:-)

3848 miketyson 2012-09-16 00:51:30
A Karl és Anna miért nem jó válasz a Fodor Géza-kérdésre?

3847 -zéta- 2012-09-10 20:43:37 [Válasz erre: 3846 kugli 2012-09-10 19:58:13]
Világhírű komponisták viszonylatában... persze elfogadjuk... Amúgy a játék kérdései nem külön alkuk területe...

3846 kugli 2012-09-10 19:58:13 [Válasz erre: 3844 -zéta- 2012-09-10 18:10:00]
Hát nem arról beszélek, hogy nehéz vagy nem. Viszont volna egy javaslatom. Ha az általatok vélt megoldás 2 személyénél a különbség nagyobb mint 365 nap és plusz-mínusz 5 nap, akkor bármely megoldásra jár az egy pont ( ha vej-após viszonylat teljesül )

3845 -zéta- 2012-09-10 18:10:27 [Válasz erre: 3843 József Miklós 2012-09-10 15:35:34]
:-)))

3844 -zéta- 2012-09-10 18:10:00 [Válasz erre: 3842 kugli 2012-09-10 14:49:57]
Ennyire nem könnyíteném meg a helyzetet...:-), így sem nehéz...

3843 József Miklós 2012-09-10 15:35:34
Futottak még a következő zongoristák a pénteki rejtvényhez: Skyshine (angol), Claire de Ciel (francia), Nyeboszvetov (orosz), Himmellicht (német)

3842 kugli 2012-09-10 14:49:57
Szerencsésebb lett volna hónapokban "mérni" a különbséget! Egyesek szerint a 10 hónap egy ( szűk ) esztendő. Mások szerint 15 hónap is egy ( bő ) év. Vagy ez nem publikus?

3841 -zéta- 2012-09-09 10:16:25
Ha már szóba került Gilbert Bécaud, akinek van kedve, [url]http://www.youtube.com/watch?v=p1H_dMrDUNo;hallgassa meg![/url]

3840 -zéta- 2012-09-08 20:37:17 [Válasz erre: 3839 -zéta- 2012-09-08 11:57:41]
Még szerencse, hogy nem a IX. szimfónia jutott eszembe, most értem haza a gyerkőccel a moziból, a Jégkorszak 4 ment...:-(

3839 -zéta- 2012-09-08 11:57:41
Kedves Játékostársak! A szünetre kértem, hogy gyűjtsétek össze azokat a filmeket, amelyekben felcsendül Lauretta áriája a Gianni Schicchiből. Meghökkentően sok van. Azokat a filmeket, melyek a Gianni Schicchi feldolgozásai, nem vettem figyelembe és a TV sorozatokat sem, ez utóbbit elsősorban azért, mert ellenőrizhetetlennek bizonyultak. Maradt 31 film, időrendben visszafelé: 1. La bella figura (2007) 2. Nobel Son, "Váltság-Nobel-díj” (2007) 3. Mr. Bean's Holiday, "Mr. Bean nyaral” (2007) 4. Rocky Balboa (2006) 5. Wild Tigers I Have Known (2006) 6. Carreiras (2005) 7. Childstar (2004) 8. Chooch (2003) 9. Italian for beginners (2002) 10. Mindörökké Callas (2002) 11. Captain Corelli's Mandolin, ”Corelli kapitány mandolinja” (2001) 12. Ami a szexet illeti (2001) 13. Julien Donkey-Boy (1999) 14. Mystery Men, ”Különleges hősök” (1999) 15. A Soldier's Daughter Never Cries, "Író és hős” (1998) 16. Tactical Assault, "Harc az öböl felett” (1998) 17. G.I.Jane (1997) 18. Speed 2: Cruise Control, "Féktelenül 2. - Teljes gözzel" (1997) 19. Tinseltown (1997) 20. Assassins, "Bérgyilkosok” (1995) 21. Pakten (1995) 22. Boxing Helena, "Dobozba zárt szerelem” (1993) 23. The Cutting Edge (1992) 24. White Palace, "A gyönyör rabjai” (1990) 25. Ijin-tachi to no natsu, "The Discarnates" (1988) 26. A Room with a View, ”Szoba kilátással” (1985) 27. Prizzi's Honor, ”A Prizzik becsülete” (1985) 28. Escalier C (1985) 29. Les bons débarras, ”Csakhogy megszabadultam tőle!” (1979) 30. Der Tod der Maria Malibran (1972) 31. Bananas, ”Banánköztársaság” (1971) A legtöbb jó választ Gabortól kaptuk, szám szerint 28-at, második Capriccio lett (25-tel), a harmadik Kugli (23 filmmel)... Köszönöm az aktivitást! :-)

3838 -zéta- 2012-09-06 13:42:49 [Válasz erre: 3837 kugli 2012-09-06 12:11:37]
Természetesen Emma Asszony...:-)

3837 kugli 2012-09-06 12:11:37
Mivel TÖBB felesége is volt Kodálynak, melyik? ( Az Emma asszony )

3836 -zéta- 2012-09-05 20:19:55 [Válasz erre: 3835 -zéta- 2012-09-03 16:17:12]
... vagy inkább holnaputánra...:-) Sorry, de mivel a legtöbben az utolsó pillanatban küldtetek el huszon-harmincon-valahány címet számos nyelven, azok ellenőrzése kicsit időigényes...:-)

3835 -zéta- 2012-09-03 16:17:12 [Válasz erre: 3833 kugli 2012-09-03 15:34:40]
Igyekszem, igyekszem.... legkésőbb holnapra...:-)

3834 zalbarna 2012-09-03 15:50:14 [Válasz erre: 3833 kugli 2012-09-03 15:34:40]
...én úgy tudom, nem nyert...:) (bocs :)

3833 kugli 2012-09-03 15:34:40
Puccini kérdésben mikorra várható eredmény-hirdetés?

3832 Pósa 2012-08-30 09:13:04
Még 4 nap 2 óra és 47 perc...

3831 kugli 2012-08-03 11:19:42 [Válasz erre: 3830 -zéta- 2012-08-02 21:04:20]
Kedves Zéta! Ugyebár Anthes 1909 tavaszán is abszolvált 10 előadást a MET-ben. Ergo visszament Amerikába és a MET-be is. Hogy kit tekintünk vezető énekesnek - vitatható. Jelezted: a keresett személy Európában halt meg. Tehát nem a "megoldást" vitatom, csak szerintem ő is az. -K-

3830 -zéta- 2012-08-02 21:04:20 [Válasz erre: 3827 kugli 2012-08-02 09:18:19]
Kedves Kugli, a kérdés így szólt: Korának vezető tenoristája volt, évekig a MET vezető énekese, majd rengeteget énekelt a budapesti Operaházban (még magyarul is), végül visszament Amerikába. Ki lehet Ő? Ez csak nagyon nagy vonalakban rímel Anthes pályájára. Anthes csak rövid ideig (egy évad erejéig) volt a MET-ben és a budapesti évei után itt maradt, itt is halt meg...

3829 Pósa 2012-08-02 12:05:04 [Válasz erre: 3828 Pósa 2012-08-02 11:20:15]
Bocsika, most látom, hogy az utolsó kérdésre adott helyes válasz ott van a pontszámok előtt.

3828 Pósa 2012-08-02 11:20:15 [Válasz erre: 3826 -zéta- 2012-08-01 20:44:35]
Kedves Zéta! Mi volt a helyes válasz az utolsó kérdésre? Előre is köszönöm, üdvözlettel: Pósa.

3827 kugli 2012-08-02 09:18:19
Kedves Zéta! Nem tudom felidézni pontosan a legutolsó kérdést. De szerintem Anthes György IS megfelel a kérdésben felsorolt kritériumoknak?!? -K-

3826 -zéta- 2012-08-01 20:44:35
Kedves Játékostársak! Elnézést a késői eredményhirdetésért, csak most jutottam gép közelbe. A tegnapi kérdésre a válasz: Julius Perotti, azaz Perotti Gyula. A júliusi végeredmény a következő: Gabor - 19 kugli - 18 Gluck Judit - 17 jz - 13 Capriccio - 12 Majorné - 12 Megén - 11 Pósa - 11 Petya - 10 Weber Kristóf - 7 Heiner Lajos - 5 vatatava - 5 CallasForever - 4 Szabó Eszter - 4 Lászlóné - 3 szuecsi - 3 tibka1 - 3 sztalin - 2 attilio - 1 József Miklós - 1 Pál Tamás - 1 Spangel Péter - 1 Taddeo - 1 A számítógépes sorsoláson Gabor Játékostársunk nyert, akinek ezúton is gratulálunk! Most nyári szünetet tartunk, találkozunk szeptember 3-án, hétfőn 12 órakor...:-) A nyári szünetre pedig egy kis házi feladat egy különdíjért: Soroljatok fel olyan filmeket, melyben felcsendül egy népszerű operaária: "O mio babbino caro", Lauretta áriája Puccini operájából a Gianni Schicchiből... A válaszokat legkésőbb szeptember 3-a délig juttassátok el PRIVÁT-ban hozzám... Szolgálati közlemény: korábbi nyerteseink részére a jövő héten indítjuk útra nyereményüket, türelmüket nagyon köszönjük!

3825 kugli 2012-08-01 19:35:14
Kedves Zéta! A július 31-i kérdés megfejtését és a havi végeredményt várjuk, csak várjuk...

3824 kugli 2012-07-27 17:30:04
Hihetetlen, de a magyar wikipédia Dohnányi Op. 23 darab címét sem tudja. "Levetett" ruhadarabon mit lehet annyira szeretni? ( Ismerős a "sógor" neve - gondolom )

3823 Weber Kristóf 2012-07-27 13:17:30 [Válasz erre: 3822 -zéta- 2012-07-27 12:02:17]
Jó volt ez így, szerintem nemcsak hétvégén kell az agyat és az emlékezetet trenírozni. Bartókra tippeltem, mert nála jelenik meg a G-E-D-E motívum a 3. Zongoraversenyben. Ami nem zongoramű, hanem versenymű, tehát tudtam, hogy rossz lesz a válaszom, de azért bepróbálkoztam...

3822 -zéta- 2012-07-27 12:02:17
Jaj, ha tudom, hogy ez a Dohnányi-s kérdés komoly fejtörést okoz, hétvégére teszem ... :-(

3821 -zéta- 2012-07-26 12:38:47 [Válasz erre: 3820 Gluck Judit 2012-07-26 12:16:07]
Lehet, bár Őt én nem ismertem...:-)

3820 Gluck Judit 2012-07-26 12:16:07
Helmuth Lohner is jo valasz szerintem. Judit

3819 Gluck Judit 2012-07-23 12:13:31
Kerdes: valoban Jan Pearce targyalt olyan baratsgosan Nikita Hruscsovval ahogy Heiner kollega mondja? Kerdes: Paul Robeson nem enekelte el a szovjet himnuszt a Bolsojban, angolul 1937-ben?

3818 tiramisu 2012-07-21 14:55:04
Orosz-Osváth - Susanna -Grófné duettje gyönyörű volt. Mai kifejezéssel: "Nem semmi!" Köszönöm.

3817 Heiner Lajos 2012-07-21 13:41:39
Lehet, hogy hamarosan kezdődő "cikázásaim" miatt kevés lehetőségem lesz Net közelében lenni, zéta talán nem haragszik meg, ha az aktuális rejtvényhez még a megfejtési határidó előtt pár mondatot hozzáfűzök. Az illető énekes SZU-beli fellépései idején tárgyalt Hruscsov Titoval. Meglehetős nehézségekkel, tudjuk. A feladványban szerepelő énekes megüzente a politikusnak, "I am very sorry he did not attend any of my performances." Hruscsov válasza: "You tell Mr. ... I know his voice. At this time, I have to listen to other voices, but I would much rather listen to his voice than to anyone else' s."

3816 Pósa 2012-07-20 12:31:30 [Válasz erre: 3815 -zéta- 2012-07-20 12:24:38]
Köszönöm szépen!

3815 -zéta- 2012-07-20 12:24:38 [Válasz erre: 3814 Pósa 2012-07-20 12:05:44]
Kedves Pósa, már biztosan odaért az a fránya pont...:-)

3814 Pósa 2012-07-20 12:05:44
Kedves Zéta! Ma 11:54-kor válaszoltam a Freud-os kérdésre, de nem kaptam rá pontot. Légy szíves nézz utána a válaszomnak! Üdv.: Pósa

3813 kugli 2012-07-17 19:40:52
A Haydn kérdés is becsapós volt. A kérdezett mondat pontosan meglelhető Harold C. Schonberg: Nagy zeneszerzők élete c. könyv 1998-as kiadásának 80-ik oldalán.

3812 kugli 2012-07-16 12:06:24
A legutóbbi Aida kapcsán igen szűkmarkú volt a sajtó. A következő közreműködőket találtam: Benkő Henrik - karnagy Flatt Gizella - Amneris Takács Mihály - Amonasro és Erdős Richárd. ( A szegedi Somogyi Könyvtárban kerestem és csak a Magyar Nemzet volt meg )

3811 Heiner Lajos 2012-07-16 09:18:51 [Válasz erre: 3810 kugli 2012-07-15 19:25:35]
De gyakrabban a kocsmákban. Gondolom, merthogy nem szifiliszben hótta meg magát, hanem májrákban.

3810 kugli 2012-07-15 19:25:35
Ne sértegessük szegény Brahms-ot. Nem csak inni szeretett, hanem gyakran megfordult a piros lámpás negyedben is.

3809 Gluck Judit 2012-07-07 14:29:22 [Válasz erre: 3808 Gabor 2012-07-07 11:59:55]
Kedves Gabor, Koszonom szepen- igy tanulunk! Judit

3808 Gabor 2012-07-07 11:59:55 [Válasz erre: 3807 Gluck Judit 2012-07-07 11:36:00]
Guenée Luc Úr nem is sejtette (bár feltételezhetően remélte), hogy a XXI. században is emlegetni fogják. :-)))) [url]http://books.google.hu/books?id=eMs9AAAAcAAJ&pg=PA437&lpg=PA437&dq=%22guenee+luc%22+%22la+chambre%22&source=bl&ots=Gb5o3eEZq6&sig=UHljDB3V1_VAmiPTWgmq65lB94c&hl=hu&sa=X&ei=Rwb4T5euE-iF4gTR4PnwBg&ved=0CGIQ6AEwAw#v=onepage&q=%22guenee%20luc%22%20%22la%20chambre%22&f=false;Guenée, Luc[/url]

3807 Gluck Judit 2012-07-07 11:36:00 [Válasz erre: 3806 -zéta- 2012-07-06 21:32:44]
En is gratulalok! De hogy hivtak a zeneszerzot, nincs Luc nevu itt: http://opera.stanford.edu/composers/ ? Valahol meg irja a Guenee nevet de az sincs a fenti listaban. Judit

3806 -zéta- 2012-07-06 21:32:44
Kedves Játékostársak, hát nagyon úgy tűnik, hogy a mára teljesen elfeledett mű, a "La Chambre a coucher", egy bizonyos Luc nevű komponista operája volt a legelső Scribe-librettó. Gratulálunk Gabornak, aki földerítette [url]http://books.google.hu/books?hl=hu&id=2SrVpFGioFUC&q=%22Apr.+29%2C+1813.%22#v=snippet&q=%22Apr.%2029%2C%201813.%22&f=false;itt[/url] és [url]http://fr.wikisource.org/wiki/%C5%92uvres_compl%C3%A8tes_de_Eug%C3%A8ne_Scribe#QUATRI.C3.88ME_S.C3.89RIE._.E2.80.94_OP.C3.89RAS-COMIQUES;itt[/url]...:-)

3805 Heiner Lajos 2012-07-06 17:07:59 [Válasz erre: 3804 -zéta- 2012-07-06 13:03:00]
Állítólag apai ágon az üknagyapjának is Eugene volt a keresztneve, és jó barátságban állt Monteverdivel. Mkor akarod a kiértékelést megcsinálni, utánanézzek?...-))

3804 -zéta- 2012-07-06 13:03:00
Úgy tűnik, megint sikerült valami váratlanba beleszaladni. Kaptam 1813-as dátumot is...:-) Akinek van még forrása, kérem, írja meg, estig kitolnám az értékelést...:-)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.