3717 zalbarna 2010-10-09 20:47:20 [Válasz erre: 3715 álmodó 2010-10-09 20:45:08]
Úgy tűnik, őszintén ...
Úgy tűnik, őszintén ...
3716 Momo 2010-10-09 20:46:52 [Válasz erre: 3714 Budapest 2010-10-09 20:43:41]
"Az Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap." Szerinted. Szerintem nem érdemes ex katedra nyilatkozni, mert sokkal többen fognak veled vitatkozni, mint egyébként.
"Az Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap." Szerinted. Szerintem nem érdemes ex katedra nyilatkozni, mert sokkal többen fognak veled vitatkozni, mint egyébként.
3715 álmodó 2010-10-09 20:45:08 [Válasz erre: 3712 nizajemon 2010-10-09 20:35:42]
Tehetséges. :-) El nem tudom képzelni, hogy élt eddig úgy, hogy ez nem derült ki.
Tehetséges. :-) El nem tudom képzelni, hogy élt eddig úgy, hogy ez nem derült ki.
3714 Budapest 2010-10-09 20:43:41 [Válasz erre: 3703 der 2010-10-05 22:39:07]
Göncznek és Mádlnak is hasonló lakásokat és eAz Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap. llátást juttattak. Ők meg azt elfogadták minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Az Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap.
Göncznek és Mádlnak is hasonló lakásokat és eAz Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap. llátást juttattak. Ők meg azt elfogadták minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Az Operaház pedig valóban nagy állami támogatást kap.
3713 Budapest 2010-10-09 20:40:28 [Válasz erre: 3704 eccerű 2010-10-05 22:51:21]
Ezt nem egy párt szavazta meg.
Ezt nem egy párt szavazta meg.
3712 nizajemon 2010-10-09 20:35:42 [Válasz erre: 3711 álmodó 2010-10-09 20:31:34]
van benne valami:-)))
van benne valami:-)))
3711 álmodó 2010-10-09 20:31:34
Gyerekek, a Szíj Melindát hallottátok? Nem szép, nem is fiatal...De naggyon jól énekel! Tud ez a nő "valamit". De jó, hogy hallottam :-)
Gyerekek, a Szíj Melindát hallottátok? Nem szép, nem is fiatal...De naggyon jól énekel! Tud ez a nő "valamit". De jó, hogy hallottam :-)
3710 Myway 2010-10-07 19:41:13 [Válasz erre: 3709 der 2010-10-07 11:02:03]
Köszi! Csak utoljára erről a témáról: hogy 1998-ig hol lakott, nem tudom, de az Alkotmánybíróságtól távozása után kapta a lakást (amire valószinüleg nem volt szüksége, csak hivatalból járt neki) és elképzelhető, hogy kiadta az elmúlt 7 évben, de semmiképpen nem ajándékozhatta el még családtagnak sem. Most meg miután exelnökként is kap egyet, lemondott az előzőről (ezt hivatalos helyeken hozták nyilvánosságra). Az Operáért meg szoritsunk, hogy rendeződjenek már az ügyek és magas színvonalú előadásokkal örvendeztessenek meg minket. (Sajnos azonban még ettől sem leszünk a világ 10 legjobb együttese közt). Üdv
Köszi! Csak utoljára erről a témáról: hogy 1998-ig hol lakott, nem tudom, de az Alkotmánybíróságtól távozása után kapta a lakást (amire valószinüleg nem volt szüksége, csak hivatalból járt neki) és elképzelhető, hogy kiadta az elmúlt 7 évben, de semmiképpen nem ajándékozhatta el még családtagnak sem. Most meg miután exelnökként is kap egyet, lemondott az előzőről (ezt hivatalos helyeken hozták nyilvánosságra). Az Operáért meg szoritsunk, hogy rendeződjenek már az ügyek és magas színvonalú előadásokkal örvendeztessenek meg minket. (Sajnos azonban még ettől sem leszünk a világ 10 legjobb együttese közt). Üdv
3709 der 2010-10-07 11:02:03 [Válasz erre: 3708 Myway 2010-10-06 22:36:06]
Ritka az olyan fórumozó, aki belátja ha hibázott és ezért még elnézést is kér. Köszönet érte. De ha már megbékélve csevegünk: Sólyom 1998-ig volt az Alkotmánybíróság elnöke, államelnökként 2005. augusztusától dolgozott. Igazad van valóban, ebben az elmúlt öt évben az elnöki rezidencián élt. De akkor a korábbi lakása üresen állt, vagy kiadta albérlőknek? Nem életszerű. És mi van mi van a közbenső 7 évvel? Ebben az időszakban is élt valahol. Mi volt, van, lesz az alkotmánybírói múlt hozományával? Valahol meg kell legyen, mert semmilyen hírben nem hallottam, olvastam - de az ellenkezőjét igen - hogy azt a lakást visszaadta volna. Egyébként ott él, ahol akar: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el." Az ő szempontjából igaza van. De akkor (főleg államnilag) ne beszéljünk a "jó erkölcsöt sértő" dolgokról.
Ritka az olyan fórumozó, aki belátja ha hibázott és ezért még elnézést is kér. Köszönet érte. De ha már megbékélve csevegünk: Sólyom 1998-ig volt az Alkotmánybíróság elnöke, államelnökként 2005. augusztusától dolgozott. Igazad van valóban, ebben az elmúlt öt évben az elnöki rezidencián élt. De akkor a korábbi lakása üresen állt, vagy kiadta albérlőknek? Nem életszerű. És mi van mi van a közbenső 7 évvel? Ebben az időszakban is élt valahol. Mi volt, van, lesz az alkotmánybírói múlt hozományával? Valahol meg kell legyen, mert semmilyen hírben nem hallottam, olvastam - de az ellenkezőjét igen - hogy azt a lakást visszaadta volna. Egyébként ott él, ahol akar: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el." Az ő szempontjából igaza van. De akkor (főleg államnilag) ne beszéljünk a "jó erkölcsöt sértő" dolgokról.
3708 Myway 2010-10-06 22:36:06 [Válasz erre: 3707 der 2010-10-06 09:59:24]
Sorry, teljes mértékben egyetértek az operai vonatkozású részletekkel, csupán az államfők lakhatására koncentráltam, ami elég tisztességesen meg van oldva. Egyébként Sólyom nem ajándékozta (nem is tehette volna meg) fiának az Alkotmánybíróság által neki juttatott lakást, melyet lényegében nem is használt az elmúlt 5 évben. Mégegyszer sorry!
Sorry, teljes mértékben egyetértek az operai vonatkozású részletekkel, csupán az államfők lakhatására koncentráltam, ami elég tisztességesen meg van oldva. Egyébként Sólyom nem ajándékozta (nem is tehette volna meg) fiának az Alkotmánybíróság által neki juttatott lakást, melyet lényegében nem is használt az elmúlt 5 évben. Mégegyszer sorry!
3707 der 2010-10-06 09:59:24 [Válasz erre: 3706 Myway 2010-10-06 09:09:19]
"Csak olvasni kellene a megfelelő oldalakat" - írja. Mindennek az lehet az oka, hogy nem a megfelelő oldalon olvassuk ugyanazokat az oldalakat! Ez a Momus társalgó. Nemrég valaki azt válaszolta egy hozzászólásra, hogy ha nem tetszik, nem kell olvasni. Nem értettem vele egyet. El kell - de figyelmesen - mindent olvasni. Hogy "csak" ez a gondom? Nem, van még számtalan, főleg az emberi érzéketlenség. Tudja, minden összefügg mindennel. Mert odáig biztosan nem jutott el, hogy "Ki tudná valaki számolni, hogy ez a Magyar Állami Operaház költségvetésében ez a pénz mire volna elég." De az is elkerülte a figyelmét, hogy "Míg az egyik oldalon folyik a pazarlás, addig mi, a Magyar Állami Operaházban dolgozók (és itt nem a rengeteg vezetőre gondolok) megrekedtünk a közel tíz évvel ezelőtti bérszinten. Rendben van ez így?" Ez a két idézet volt a lényeg. Közel fél milliárdról írtam korábban. Tudja, hogy az a MÁO egy évi költségvetésének az egytizede? Erről írtam, a Sólyom lakhatása csak apropo volt az anyagi öszehasonlításhoz.
"Csak olvasni kellene a megfelelő oldalakat" - írja. Mindennek az lehet az oka, hogy nem a megfelelő oldalon olvassuk ugyanazokat az oldalakat! Ez a Momus társalgó. Nemrég valaki azt válaszolta egy hozzászólásra, hogy ha nem tetszik, nem kell olvasni. Nem értettem vele egyet. El kell - de figyelmesen - mindent olvasni. Hogy "csak" ez a gondom? Nem, van még számtalan, főleg az emberi érzéketlenség. Tudja, minden összefügg mindennel. Mert odáig biztosan nem jutott el, hogy "Ki tudná valaki számolni, hogy ez a Magyar Állami Operaház költségvetésében ez a pénz mire volna elég." De az is elkerülte a figyelmét, hogy "Míg az egyik oldalon folyik a pazarlás, addig mi, a Magyar Állami Operaházban dolgozók (és itt nem a rengeteg vezetőre gondolok) megrekedtünk a közel tíz évvel ezelőtti bérszinten. Rendben van ez így?" Ez a két idézet volt a lényeg. Közel fél milliárdról írtam korábban. Tudja, hogy az a MÁO egy évi költségvetésének az egytizede? Erről írtam, a Sólyom lakhatása csak apropo volt az anyagi öszehasonlításhoz.
3706 Myway 2010-10-06 09:09:19 [Válasz erre: 3705 der 2010-10-06 08:48:47]
Kedves "der", jó Magának, hogy csak ez a gondja. Egyébként Göncz és Mádl is kapott törvényileg megfelelő lakást (villát)mandátuma lejárta után, Sólyom pedig lemondott az Alkotmánybíróságtól juttatott lakásról - csak olvasni kellene a megfelelő oldalakat..
Kedves "der", jó Magának, hogy csak ez a gondja. Egyébként Göncz és Mádl is kapott törvényileg megfelelő lakást (villát)mandátuma lejárta után, Sólyom pedig lemondott az Alkotmánybíróságtól juttatott lakásról - csak olvasni kellene a megfelelő oldalakat..
3705 der 2010-10-06 08:48:47 [Válasz erre: 3700 Budapest 2010-10-05 19:10:52]
Ha az emlékezetem nem csal a törvényjavaslatot a jelenlegi kormánypárt ötletelte. Feltételezem azért, mert úgy gondolták, adósai Sólyomnak a sok megaláztatásért (megválasztás és elzavarás, meg ami közte volt). De ha már számolunk ne álljunk meg a bő 300 milliónál, hiszen aki akár csak egy 50 négyzetméteres panelt tart fenn tudja, hogy annak is van rezsije jócskán. Hát még egy akkorának, amiben Sólyom fog lakni! Gondolom, hogy a havi aktuális fenntartási költség is az államot terheli majd, amihez még jön az örökös gépkocsihasználat sofőrrel, a titkárság a maga költségeivel, az irodarezsi és a havi másfél milliós állami apanázs, mint elnöki nyugdíj. És már majdnem fél milliárdnál tartunk. Mindez pedig öt év jutalmaként. Rendben van ez így? Ha valaki egyszer (mondjuk a honvédségnél, hiszen Sólyom a honvédség főparancsnoka volt) kapott egy szolgálati lakást, nem kaphat még egyszer! Ő alkotmánybíróként hozzájutott egyhez, amit a mandátuma után odaajándékozott az egyik gyermekének. Államelnökké való megválasztásáig is feltételezem lakott valahol, a jó erkölcs azt diktálná, hogy ő mondana le a főúri elhelyezésről és látva az ország szar anyagi helyzetét egy olcsóbbal is megelégedne, vagy visszaköltözne a régibe. És van még valami. Avval sem értek egyet, hogy azok a parlamenti képviselők, akik 4 évig tiszteletdíjat vesznek fel a munkájukért(?) bukásuk után még végkielégítésben is részesülnek (plusz felmondási időre járó jövedelem), ami közel annyi, amennyi több ledolgozott évtized után járna. Rendben van ez így? Míg egyik oldalon folyik a pazarlás, addig mi a Magyar Állami Operaházban dolgozók (és itt nem a rengeteg vezetőre gondolok) megrekedtünk a közel tíz évvel ezelőtti bérszínten.Rendben van ez így?
Ha az emlékezetem nem csal a törvényjavaslatot a jelenlegi kormánypárt ötletelte. Feltételezem azért, mert úgy gondolták, adósai Sólyomnak a sok megaláztatásért (megválasztás és elzavarás, meg ami közte volt). De ha már számolunk ne álljunk meg a bő 300 milliónál, hiszen aki akár csak egy 50 négyzetméteres panelt tart fenn tudja, hogy annak is van rezsije jócskán. Hát még egy akkorának, amiben Sólyom fog lakni! Gondolom, hogy a havi aktuális fenntartási költség is az államot terheli majd, amihez még jön az örökös gépkocsihasználat sofőrrel, a titkárság a maga költségeivel, az irodarezsi és a havi másfél milliós állami apanázs, mint elnöki nyugdíj. És már majdnem fél milliárdnál tartunk. Mindez pedig öt év jutalmaként. Rendben van ez így? Ha valaki egyszer (mondjuk a honvédségnél, hiszen Sólyom a honvédség főparancsnoka volt) kapott egy szolgálati lakást, nem kaphat még egyszer! Ő alkotmánybíróként hozzájutott egyhez, amit a mandátuma után odaajándékozott az egyik gyermekének. Államelnökké való megválasztásáig is feltételezem lakott valahol, a jó erkölcs azt diktálná, hogy ő mondana le a főúri elhelyezésről és látva az ország szar anyagi helyzetét egy olcsóbbal is megelégedne, vagy visszaköltözne a régibe. És van még valami. Avval sem értek egyet, hogy azok a parlamenti képviselők, akik 4 évig tiszteletdíjat vesznek fel a munkájukért(?) bukásuk után még végkielégítésben is részesülnek (plusz felmondási időre járó jövedelem), ami közel annyi, amennyi több ledolgozott évtized után járna. Rendben van ez így? Míg egyik oldalon folyik a pazarlás, addig mi a Magyar Állami Operaházban dolgozók (és itt nem a rengeteg vezetőre gondolok) megrekedtünk a közel tíz évvel ezelőtti bérszínten.Rendben van ez így?
3704 eccerű 2010-10-05 22:51:21 [Válasz erre: 3700 Budapest 2010-10-05 19:10:52]
"Felháborító, hogy a pártok megszavazzák ezeket ezeknek a levitézlett nyugdíjasoknak." Már milyen pártokra gondolsz? Az elkövetkezendő (legalább) négy évben csak egynek a véleménye számít.
"Felháborító, hogy a pártok megszavazzák ezeket ezeknek a levitézlett nyugdíjasoknak." Már milyen pártokra gondolsz? Az elkövetkezendő (legalább) négy évben csak egynek a véleménye számít.
3703 der 2010-10-05 22:39:07 [Válasz erre: 3700 Budapest 2010-10-05 19:10:52]
Tökéletesen igazad van, de nem szerettem volna túlzottan demagógnak tünni és azért vontam párhuzamot a "hobbim" színtere és a köztársasági elnök leendő kulipintyója között. (Ellenben az is érdekes, hogy a törvény szerint hasonló elhelyezés visszamenőleg Göncznek és Mádlnak is járna, de erről semmit nem hallottam. Tudom, nyugodtan említhettem volna a Heim Pál gyermekkórház elavult gépparkját, a Mentőszolgálat ósdi járműveit, a pedagógusok bérét, a kisnyugdíjasok nyomorát, környezetünk siralmas állapotát, stb. De az, hogy "Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is." kiverte a biztosítékot. Kinek, minek a milyen szerénységéről mersz te itt beszélni? Csak nem értettem félre valamit?
Tökéletesen igazad van, de nem szerettem volna túlzottan demagógnak tünni és azért vontam párhuzamot a "hobbim" színtere és a köztársasági elnök leendő kulipintyója között. (Ellenben az is érdekes, hogy a törvény szerint hasonló elhelyezés visszamenőleg Göncznek és Mádlnak is járna, de erről semmit nem hallottam. Tudom, nyugodtan említhettem volna a Heim Pál gyermekkórház elavult gépparkját, a Mentőszolgálat ósdi járműveit, a pedagógusok bérét, a kisnyugdíjasok nyomorát, környezetünk siralmas állapotát, stb. De az, hogy "Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is." kiverte a biztosítékot. Kinek, minek a milyen szerénységéről mersz te itt beszélni? Csak nem értettem félre valamit?
3702 Momo 2010-10-05 20:36:55 [Válasz erre: 3700 Budapest 2010-10-05 19:10:52]
"Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is. Kis szerénység nem ártana." Ez persze nem így van. Lehet, hogy a Vásárosnaményi Postamúzeumhoz, vagy a Tatabányai Képtárhoz képest magas az Operaház éves támogatásának összege, de az elvégzendő feladataihoz, és foglalkoztatottak számához képest alacsony. Nyugaton 4x-5x ennyi pénz van ezekre a feladatokra. És mi sem jellemzi jobban a helyzetet, mint hogy a ország első dalszínházában, egyik vezető kulturális intézményében 9 éve nem volt fizetésemelés. (Miközben csak 3 éve van gazdasági válság.) De persze nem ebben a topicban kell ezt megtárgyalni.
"Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is. Kis szerénység nem ártana." Ez persze nem így van. Lehet, hogy a Vásárosnaményi Postamúzeumhoz, vagy a Tatabányai Képtárhoz képest magas az Operaház éves támogatásának összege, de az elvégzendő feladataihoz, és foglalkoztatottak számához képest alacsony. Nyugaton 4x-5x ennyi pénz van ezekre a feladatokra. És mi sem jellemzi jobban a helyzetet, mint hogy a ország első dalszínházában, egyik vezető kulturális intézményében 9 éve nem volt fizetésemelés. (Miközben csak 3 éve van gazdasági válság.) De persze nem ebben a topicban kell ezt megtárgyalni.
3701 Cilike 2010-10-05 19:49:07
Ha 195 millió és még fel kel újítani...nem is tudom...én már simán 100 millióért tudnék kiváló állapotú lakást.
Ha 195 millió és még fel kel újítani...nem is tudom...én már simán 100 millióért tudnék kiváló állapotú lakást.
3700 Budapest 2010-10-05 19:10:52 [Válasz erre: 3699 der 2010-10-05 18:19:56]
A volt közt. elnökök valamiféle jóságos nagyapó képében tűnnek fel, holott kíméletlenül markolnak a közösből. Nincsenek rászorulva ilyen juttatásokra. Felháborító, hogy a pártok megszavazzák ezeket ezeknek a levitézlett nyugdíjasoknak. Egyébként nemcsak az Operaház van a világon. Jellemző, hogy Te is a hobbid felé "hajlasz", holott sokfelé kellene a pénz. Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is. Kis szerénység nem ártana.
A volt közt. elnökök valamiféle jóságos nagyapó képében tűnnek fel, holott kíméletlenül markolnak a közösből. Nincsenek rászorulva ilyen juttatásokra. Felháborító, hogy a pártok megszavazzák ezeket ezeknek a levitézlett nyugdíjasoknak. Egyébként nemcsak az Operaház van a világon. Jellemző, hogy Te is a hobbid felé "hajlasz", holott sokfelé kellene a pénz. Az Operaház nagy támogatásokat kap manapság is. Kis szerénység nem ártana.
3699 der 2010-10-05 18:19:56 [Válasz erre: 3698 der 2010-10-05 18:18:48]
egy "ez" felesleges. Bocs...
egy "ez" felesleges. Bocs...
3698 der 2010-10-05 18:18:48
Mai hír: megtalálták Solyom Lászlónak a legmegfelelőbb lakást. Azt mondják, hogy a 3 szintes lakás vételára 195 millió forint, a felújítással együtt a Köztársasági Elnöki Hivatal költségvetésében 340 millió forintot különítettek el erre a célra. Ki tudná valaki számolni, hogy ez a Magyar Állami Operaház költségvetésében ez a pénz mire volna elég?
Mai hír: megtalálták Solyom Lászlónak a legmegfelelőbb lakást. Azt mondják, hogy a 3 szintes lakás vételára 195 millió forint, a felújítással együtt a Köztársasági Elnöki Hivatal költségvetésében 340 millió forintot különítettek el erre a célra. Ki tudná valaki számolni, hogy ez a Magyar Állami Operaház költségvetésében ez a pénz mire volna elég?
3697 zalbarna 2010-09-25 17:44:13 [Válasz erre: 3696 zuniga 2010-09-25 17:09:03]
Kösz, elolvastam.. Az a véredényem, hogy tényleg meg kéne újítani a tökéletesen merev, ( hálistennek még mindig működő ) hangszeres oktatási rendszert. Értem, hogy azért nehéz, mert ebben világbajnokok voltunk.. Én inkább a régizene felé nyitnék, de nagyon sürgősen először, mert a hangszeres zene kezdi elveszíteni az alapjait. ( mint minden, ami nem csatol néha vissza a kezdeteire...)
Kösz, elolvastam.. Az a véredényem, hogy tényleg meg kéne újítani a tökéletesen merev, ( hálistennek még mindig működő ) hangszeres oktatási rendszert. Értem, hogy azért nehéz, mert ebben világbajnokok voltunk.. Én inkább a régizene felé nyitnék, de nagyon sürgősen először, mert a hangszeres zene kezdi elveszíteni az alapjait. ( mint minden, ami nem csatol néha vissza a kezdeteire...)
3696 zuniga 2010-09-25 17:09:03 [Válasz erre: 3695 zalbarna 2010-09-25 15:04:34]
Gondolom, Magyarországon....:-)))) http://www.nol.hu/lap/tv/20100924-bartok_szoftvere
Gondolom, Magyarországon....:-)))) http://www.nol.hu/lap/tv/20100924-bartok_szoftvere
3695 zalbarna 2010-09-25 15:04:34 [Válasz erre: 3693 zuniga 2010-09-25 10:48:17]
Na jó, de HOL készült ez a felmérés ?
Na jó, de HOL készült ez a felmérés ?
3694 Momo 2010-09-25 10:54:49 [Válasz erre: 3693 zuniga 2010-09-25 10:48:17]
Igen, a mert többiek táncolnak... ahogy a politika fütyül. :-)
Igen, a mert többiek táncolnak... ahogy a politika fütyül. :-)
3693 zuniga 2010-09-25 10:48:17
"Egy felmérés szerint ma száz magyar ember közül hárman tudnak hangszeren játszani."
"Egy felmérés szerint ma száz magyar ember közül hárman tudnak hangszeren játszani."
3692 Momo 2010-09-13 14:48:00
[url]http://www.opera-vilag.hu/hirek_teljes.%E2%80%9Eje++maga+nem+a+cd+mellekletbol+rendez+%E2%80%9D+%E2%80%93+interju+alfoldi+roberttel-612.html;„Jé, maga nem a CD-mellékletből rendez?”[/url] - interjú Alföldi Róberttel
[url]http://www.opera-vilag.hu/hirek_teljes.%E2%80%9Eje++maga+nem+a+cd+mellekletbol+rendez+%E2%80%9D+%E2%80%93+interju+alfoldi+roberttel-612.html;„Jé, maga nem a CD-mellékletből rendez?”[/url] - interjú Alföldi Róberttel
3691 Audrey 2010-09-13 14:41:22 [Válasz erre: 3690 Audrey 2010-09-13 14:39:44]
Nos, a momus még mindig nem barátja a chrome-nak:(
Nos, a momus még mindig nem barátja a chrome-nak:(
3690 Audrey 2010-09-13 14:39:44 [Válasz erre: 3661 Spangel Péter 2010-08-27 16:49:59]
[url][url]http://webcim.hu;szöveg,amire kattintani lehet[/url];Ezt már igen rég megírtam[/url]
[url][url]http://webcim.hu;szöveg,amire kattintani lehet[/url];Ezt már igen rég megírtam[/url]
3689 IVA 2010-09-10 00:45:00 [Válasz erre: 3682 tiramisu 2010-09-09 07:44:26]
Nem, nem akarom művésznek nevezni. És nem merő távolságtartásból, hanem mert láttam produkciót tőle. Ezért neveztem magam is előadónak: végül is előadta, amit tudott.
Nem, nem akarom művésznek nevezni. És nem merő távolságtartásból, hanem mert láttam produkciót tőle. Ezért neveztem magam is előadónak: végül is előadta, amit tudott.
3687 sphynx 2010-09-09 15:48:38
A gyerekből szexológus lesz. [url]http://www.pcguru.hu/pcguru/blog/bionyul/a_meztelen_csigak_nemi_elete;csigák[/url]
A gyerekből szexológus lesz. [url]http://www.pcguru.hu/pcguru/blog/bionyul/a_meztelen_csigak_nemi_elete;csigák[/url]
3685 Amarilla 2010-09-09 12:38:35 [Válasz erre: 3683 zalbarna 2010-09-09 09:10:46]
Én is így akartam a Rácz Károly-sztorit megfogalmazni, de nem sikerült. Viszont mélyen egyetértek veled. Egyszer a gyerekem, (még kiskorú volt) és a tv-ben véletlenül TB-re kapcsolt, amikor hallom, hogy az az idióta éppen azt ecsetelte, hogy milyen gazdag is ő szexuális téren, mert ugyanis volt már heteroszexuális, aztán homoszexuális, most pedig éppen az aszexuális idejét éli! Mire gyerekem nagy bölcsen megjegyezte, hogy " ezek után már csak az maradt, hogy csigává változzon!"
Én is így akartam a Rácz Károly-sztorit megfogalmazni, de nem sikerült. Viszont mélyen egyetértek veled. Egyszer a gyerekem, (még kiskorú volt) és a tv-ben véletlenül TB-re kapcsolt, amikor hallom, hogy az az idióta éppen azt ecsetelte, hogy milyen gazdag is ő szexuális téren, mert ugyanis volt már heteroszexuális, aztán homoszexuális, most pedig éppen az aszexuális idejét éli! Mire gyerekem nagy bölcsen megjegyezte, hogy " ezek után már csak az maradt, hogy csigává változzon!"
3683 zalbarna 2010-09-09 09:10:46
De amilyen értelmesek vagytok nektek tudnotok kéne, hogy azért nem alk képv-nek mer szexualitása van neki. A normális képviselőnek nincsen, őneki munkája van, képviselősködni kell, normális, nem ér rá arra hogy szeksze legyen neki, nem jelenti be ország-világnak, hogy neki a szeksze az milyen., dolgozni kell.. merthogy testvérek, ez nem téma! És ha téma, akkor már baj van.. Mert a téma a feladat kell, hogy legyen. És ő nem képviselő akar lenni szegény elsősorban, hanem férfiből nővé válni. És ez bizony szegénynek központi kérdés , rengeteg energiáját leköti. De EZÉRT nem alkalmas. Merthogy a szexualitás neki egy probléma. Most értitek? Nem azt mondom, hogy betegség, hanem hogy az élete központi problémája. És azért marad mindig probléma, mert az élet másképp van berendezve. ( létfenntartás, a mulandóság legyőzése utódok nemzése és a tudás átörökítése által a családban stb...) Ismétlem, nem az a baj, hogy valaki nő vagy férfi, vagy mindkettő, esetleg az egyikből egy fél, a másikból meg azért inkább másfél, hanem az, hogy ez NEM KÖZÜGY !! EZ MAGÁNÜGY. NE MONDJA EL NEKEM. NEM ÉRDEKEL. A HÍREKBEN SEM AKAROM HALLANI. Értelmes dolgokról akarok hallani, nem valakinek a lába közéről. (legyen az férfi vagy nő, esetleg mindkettő, de azért az egyikből egy kicsit több.)
De amilyen értelmesek vagytok nektek tudnotok kéne, hogy azért nem alk képv-nek mer szexualitása van neki. A normális képviselőnek nincsen, őneki munkája van, képviselősködni kell, normális, nem ér rá arra hogy szeksze legyen neki, nem jelenti be ország-világnak, hogy neki a szeksze az milyen., dolgozni kell.. merthogy testvérek, ez nem téma! És ha téma, akkor már baj van.. Mert a téma a feladat kell, hogy legyen. És ő nem képviselő akar lenni szegény elsősorban, hanem férfiből nővé válni. És ez bizony szegénynek központi kérdés , rengeteg energiáját leköti. De EZÉRT nem alkalmas. Merthogy a szexualitás neki egy probléma. Most értitek? Nem azt mondom, hogy betegség, hanem hogy az élete központi problémája. És azért marad mindig probléma, mert az élet másképp van berendezve. ( létfenntartás, a mulandóság legyőzése utódok nemzése és a tudás átörökítése által a családban stb...) Ismétlem, nem az a baj, hogy valaki nő vagy férfi, vagy mindkettő, esetleg az egyikből egy fél, a másikból meg azért inkább másfél, hanem az, hogy ez NEM KÖZÜGY !! EZ MAGÁNÜGY. NE MONDJA EL NEKEM. NEM ÉRDEKEL. A HÍREKBEN SEM AKAROM HALLANI. Értelmes dolgokról akarok hallani, nem valakinek a lába közéről. (legyen az férfi vagy nő, esetleg mindkettő, de azért az egyikből egy kicsit több.)
3682 tiramisu 2010-09-09 07:44:26 [Válasz erre: 3681 IVA 2010-09-09 03:29:21]
Rossz az információ. TB soha nem járt a Színművészetire , külföldön pedig a bájait adta elő a nagy nyilvánosságnak, nos jó nevezzük aminek akarod -traveszta "művészként". De akármit tett, természetesen nem ő az egyetlen, aki szép legendát sző maga köré. Fellépései közt egyetlen dolog igaz , sőt tiszteletre méltó, a testvérpár örökbefogadása. Ennyit erről a témáról. :-)
Rossz az információ. TB soha nem járt a Színművészetire , külföldön pedig a bájait adta elő a nagy nyilvánosságnak, nos jó nevezzük aminek akarod -traveszta "művészként". De akármit tett, természetesen nem ő az egyetlen, aki szép legendát sző maga köré. Fellépései közt egyetlen dolog igaz , sőt tiszteletre méltó, a testvérpár örökbefogadása. Ennyit erről a témáról. :-)
3681 IVA 2010-09-09 03:29:21 [Válasz erre: 3675 Amarilla 2010-09-08 08:51:22]
Úgy tudtam, hogy Rácz Károly, mielőtt traveszta előadó lett külföldön, a Színművészeti Főiskolára járt. (Hogy el is végezte, arról nem tudok.) Oda pedig nem vehették fel középiskola nélkül...
Úgy tudtam, hogy Rácz Károly, mielőtt traveszta előadó lett külföldön, a Színművészeti Főiskolára járt. (Hogy el is végezte, arról nem tudok.) Oda pedig nem vehették fel középiskola nélkül...
3680 IVA 2010-09-09 03:23:24 [Válasz erre: 3674 tiramisu 2010-09-08 08:35:40]
Nem is értelek félre. Csupán azért kérdezősködtem, mert - mint eggyel feljebb is megírom - az információk igen eltérőek, és nem tudni, melyik hiteles. (Bár nem is túl fontos.)
Nem is értelek félre. Csupán azért kérdezősködtem, mert - mint eggyel feljebb is megírom - az információk igen eltérőek, és nem tudni, melyik hiteles. (Bár nem is túl fontos.)
3679 zalbarna 2010-09-08 21:23:07 [Válasz erre: 3678 zalbarna 2010-09-08 21:21:37]
...hát hogy ELFERDÜLT..na !
...hát hogy ELFERDÜLT..na !
3678 zalbarna 2010-09-08 21:21:37 [Válasz erre: 3677 der 2010-09-08 15:01:07]
Aszongyák [u]elferdült[/u], érted?
Aszongyák [u]elferdült[/u], érted?
3677 der 2010-09-08 15:01:07 [Válasz erre: 3676 Franca 2010-09-08 13:46:07]
Franciaországban nem elmezavar a transzszexualitás Franciaországban nem tekintik többé mentális betegségnek a transzszexualitást. Egy új rendelet a világon elsőként törölte a pszichiátriai betegségtípusok listájáról azt a tudatállapotot, amely miatt valaki szabadulni akar a születés szerinti nemétől, és férfiból nővé, vagy nőből férfivá szeretne válni. Az egészségügyi minisztérium hivatalosan közzétett rendelete törli "a nemi azonosságtudattal kapcsolatos zavarokat" a társadalombiztosítási törvény egyik cikkéből, amely az "idült pszichiátrai bántalmakra" vonatkozik. A transzszexualitás eddigi meghatározása az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) besorolásából következett. Roselyne Bachelot-Narquin francia egészségügyi miniszter még 2009. május 16-án, a homofóbia és transzfóbia - azaz a homoszexuálisok és transzneműek hátrányos megkülönböztetése - elleni harc világnapja előtt bejelentette, hogy Franciaországban nem fogják többé pszichiátriai betegségnek tekinteni a transzszexualitást. A világnap alkalmából a világ számos politikai és tudományos személyisége írt alá közös nyilatkozatot, felszólítva a médián keresztül a WHO-t, hogy "ne kezelje többé mentális betegekként a transzszexuálisokat". MTI. Miért ne lehetne kíváló helyhatósági képviselő egy transzszekxuális ember? Mennyivel hitványabb pl. (annál/azoknál/ a homoszexuális parlamenti képviselőknél, akik titkolják nemi identitásukat? És milyen volna a reakció, ha TB Fidesz-KDNP-s jelöltként szállna harcba a képviselői címért? hirdetés
Franciaországban nem elmezavar a transzszexualitás Franciaországban nem tekintik többé mentális betegségnek a transzszexualitást. Egy új rendelet a világon elsőként törölte a pszichiátriai betegségtípusok listájáról azt a tudatállapotot, amely miatt valaki szabadulni akar a születés szerinti nemétől, és férfiból nővé, vagy nőből férfivá szeretne válni. Az egészségügyi minisztérium hivatalosan közzétett rendelete törli "a nemi azonosságtudattal kapcsolatos zavarokat" a társadalombiztosítási törvény egyik cikkéből, amely az "idült pszichiátrai bántalmakra" vonatkozik. A transzszexualitás eddigi meghatározása az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) besorolásából következett. Roselyne Bachelot-Narquin francia egészségügyi miniszter még 2009. május 16-án, a homofóbia és transzfóbia - azaz a homoszexuálisok és transzneműek hátrányos megkülönböztetése - elleni harc világnapja előtt bejelentette, hogy Franciaországban nem fogják többé pszichiátriai betegségnek tekinteni a transzszexualitást. A világnap alkalmából a világ számos politikai és tudományos személyisége írt alá közös nyilatkozatot, felszólítva a médián keresztül a WHO-t, hogy "ne kezelje többé mentális betegekként a transzszexuálisokat". MTI. Miért ne lehetne kíváló helyhatósági képviselő egy transzszekxuális ember? Mennyivel hitványabb pl. (annál/azoknál/ a homoszexuális parlamenti képviselőknél, akik titkolják nemi identitásukat? És milyen volna a reakció, ha TB Fidesz-KDNP-s jelöltként szállna harcba a képviselői címért? hirdetés
3676 Franca 2010-09-08 13:46:07 [Válasz erre: 3675 Amarilla 2010-09-08 08:51:22]
Nem honatya (országgyűlési képviselő) akar lenni, hanem önkormányzati képviselő.
Nem honatya (országgyűlési képviselő) akar lenni, hanem önkormányzati képviselő.
3675 Amarilla 2010-09-08 08:51:22 [Válasz erre: 3673 IVA 2010-09-08 02:50:31]
No jó, én ennél több szót nem pazarolnék TB-re, az sem érdekel, hogy ő más. Tudod, amíg nem teszik kötelezővé.... De groteszk túlkapásnak tartom, hogy ezentúl az -egyébként saját bevallása szerint is a 8 osztályt sem végzett- Rácz Károlyra mint honatyára kellene tekintenünk! Nekem is az "erkölcsi bizonyítványával" van bajom!
No jó, én ennél több szót nem pazarolnék TB-re, az sem érdekel, hogy ő más. Tudod, amíg nem teszik kötelezővé.... De groteszk túlkapásnak tartom, hogy ezentúl az -egyébként saját bevallása szerint is a 8 osztályt sem végzett- Rácz Károlyra mint honatyára kellene tekintenünk! Nekem is az "erkölcsi bizonyítványával" van bajom!
3674 tiramisu 2010-09-08 08:35:40 [Válasz erre: 3672 IVA 2010-09-08 02:45:36]
Igazad van rosszul írtam. Semmi bajom a "mássággal"!!! Honnan tudom, hogy prosti volt? Egy kollégájától tudom, akivel együtt "dolgoztak" egy nagy német város pályaudvar- körzetében. (Félreértések elkerülése végett az nem én voltam!):-) Aztán "Művészként" tért haza. Bár Cicciolina is lehetett képviselő! Igaz prosti és prosti közt is van különbség! Pl. Violetta , Manon. és TB. :-) Más kép él bennem egy képviselőről, bár sok minden kiderül a megválasztásuk után... Egyszerűen nekem nem szimpatikus a dolog, amikor egy szimpla álláshoz is pl. erkölcsi bizonyítvány szükséges , stb. Remélem megválogathatom, hogy ki tetszik és ki nem, nincs kötelező elfogadás ? Egyébként toleranciám határtalan, ám ízlésemnek van határa. Ez pedig nem szimpatikus , ennyi.
Igazad van rosszul írtam. Semmi bajom a "mássággal"!!! Honnan tudom, hogy prosti volt? Egy kollégájától tudom, akivel együtt "dolgoztak" egy nagy német város pályaudvar- körzetében. (Félreértések elkerülése végett az nem én voltam!):-) Aztán "Művészként" tért haza. Bár Cicciolina is lehetett képviselő! Igaz prosti és prosti közt is van különbség! Pl. Violetta , Manon. és TB. :-) Más kép él bennem egy képviselőről, bár sok minden kiderül a megválasztásuk után... Egyszerűen nekem nem szimpatikus a dolog, amikor egy szimpla álláshoz is pl. erkölcsi bizonyítvány szükséges , stb. Remélem megválogathatom, hogy ki tetszik és ki nem, nincs kötelező elfogadás ? Egyébként toleranciám határtalan, ám ízlésemnek van határa. Ez pedig nem szimpatikus , ennyi.
3673 IVA 2010-09-08 02:50:31 [Válasz erre: 3670 Amarilla 2010-09-07 17:59:11]
Ismétlem, nem kedvelem Terry Black személyét, nagyjából egyetértek a jellemzéseddel. De azért úgy gondolom, neki is van helye a földgolyón. Gyermekvállalási ügyeiben nem mélyedtem el, de elég meggyőzően szól mellette az az érv, hogy „szabályos” életvezetésű emberek mellett is nevelkedhetnek gyermekek anyagi, szellemi és erkölcsi nyomorban. Születni is lehet biszexuális, vagy traveszta szülők közé. Az élet így sem, úgy sem könnyű, senkinek sem.
Ismétlem, nem kedvelem Terry Black személyét, nagyjából egyetértek a jellemzéseddel. De azért úgy gondolom, neki is van helye a földgolyón. Gyermekvállalási ügyeiben nem mélyedtem el, de elég meggyőzően szól mellette az az érv, hogy „szabályos” életvezetésű emberek mellett is nevelkedhetnek gyermekek anyagi, szellemi és erkölcsi nyomorban. Születni is lehet biszexuális, vagy traveszta szülők közé. Az élet így sem, úgy sem könnyű, senkinek sem.
3672 IVA 2010-09-08 02:45:36 [Válasz erre: 3669 tiramisu 2010-09-07 17:47:00]
Úgy tudom, a képviselő nem a pártot, hanem a választóit képviseli. Szerintem ha egy jelöltnek megfelelő tulajdonságai vannak a képviselőséghez (hatékony, hasznos, megnyerő stb.), nemi irányultsága vagy identitászavara lényegtelen dolog. Elvileg. Gyakorlatilag az emberek nem bíznak az ilyen személyiségben. Ezért is kérkednek előszeretettel a politikusok harmonikus magánéletükkel, "egyenes" párkapcsolatukkal, családjukkal. És gyakorlatilag Terry Black számomra nem megnyerő személyiség, de ez nem gond, mert nem tartozom a szavazókörzetébe. Traveszta volt, de úgy tudom, évekkel ezelőtt visszafordult. Prosti is lett volna? Erről nem tudok, nem ismerem minden nyilatkozatát. Te ezt honnan tudod, kedves Tiramisu? (Ha nem tapintatlan a kérdés...) Különben a volt prosti nem prosti. És van köztük olyan, akit nagyon szeretünk. Talán Te is, én is. Közös ismerőseink. (Nem a Facebookon: Violetta, Manon stb.)
Úgy tudom, a képviselő nem a pártot, hanem a választóit képviseli. Szerintem ha egy jelöltnek megfelelő tulajdonságai vannak a képviselőséghez (hatékony, hasznos, megnyerő stb.), nemi irányultsága vagy identitászavara lényegtelen dolog. Elvileg. Gyakorlatilag az emberek nem bíznak az ilyen személyiségben. Ezért is kérkednek előszeretettel a politikusok harmonikus magánéletükkel, "egyenes" párkapcsolatukkal, családjukkal. És gyakorlatilag Terry Black számomra nem megnyerő személyiség, de ez nem gond, mert nem tartozom a szavazókörzetébe. Traveszta volt, de úgy tudom, évekkel ezelőtt visszafordult. Prosti is lett volna? Erről nem tudok, nem ismerem minden nyilatkozatát. Te ezt honnan tudod, kedves Tiramisu? (Ha nem tapintatlan a kérdés...) Különben a volt prosti nem prosti. És van köztük olyan, akit nagyon szeretünk. Talán Te is, én is. Közös ismerőseink. (Nem a Facebookon: Violetta, Manon stb.)
3671 IVA 2010-09-08 02:39:08 [Válasz erre: 3668 Popriscsin 2010-09-07 14:18:02]
Szigetszentmiklós már harminc évvel ezelőtt sem volt olyan kicsi község, ahol mindenki mindenkit ismert. Mára akkora kiterjedésű, városi rangú település, hogy ez végképp nem lehet rá jellemző, egész Csepel-szigetre mégannyira sem.
Szigetszentmiklós már harminc évvel ezelőtt sem volt olyan kicsi község, ahol mindenki mindenkit ismert. Mára akkora kiterjedésű, városi rangú település, hogy ez végképp nem lehet rá jellemző, egész Csepel-szigetre mégannyira sem.
3670 Amarilla 2010-09-07 17:59:11 [Válasz erre: 3669 tiramisu 2010-09-07 17:47:00]
Jobb lenne TB-t inkább a holdra lőni! Undorító, ráadásul nagyképű, és még halál büszke is magára! Én még azon sem csodálkozom, hogy az MSZP igényt tartana rá. De az már sokkal felháborítóbb, hogy gyerekeket is kapott örökbe!
Jobb lenne TB-t inkább a holdra lőni! Undorító, ráadásul nagyképű, és még halál büszke is magára! Én még azon sem csodálkozom, hogy az MSZP igényt tartana rá. De az már sokkal felháborítóbb, hogy gyerekeket is kapott örökbe!
3669 tiramisu 2010-09-07 17:47:00 [Válasz erre: 3668 Popriscsin 2010-09-07 14:18:02]
Azt hiszem pontosan TB hiányzott az MSZP-nek! Múltkor még úgy nyilatkozott, hogy visszatelepül Svájcba, mert bár nem állampolgár, de ott született! Ennyire nem csúszhat le egy párt, hogy traveszta, volt prosti képviselje! :-(((
Azt hiszem pontosan TB hiányzott az MSZP-nek! Múltkor még úgy nyilatkozott, hogy visszatelepül Svájcba, mert bár nem állampolgár, de ott született! Ennyire nem csúszhat le egy párt, hogy traveszta, volt prosti képviselje! :-(((
3668 Popriscsin 2010-09-07 14:18:02
Terry Black büszke Gyurcsányra és nem szégyelli az MSZP-t 2010. szeptember 7. 12:23 MNO - BL Magyarországnak két olyan miniszterelnöke volt, akire én nagyon büszke vagyok, az Horn Gyula, a másik Gyurcsány Ferenc – jelentette ki Terry Black a TV2 Mokka című műsorában. A transzszexuális előadó az MSZP képviselőjelöltjeként indul a tököli választókerületben. • Terry Black szocialista jelöltként indul Rácz Károly a műsorban elmondta: biztosan sokan furcsállták, hogy miért Tökölön indul jelöltként, miközben ő szigetszentmiklósi, ugyanakkor a Csepel-szigeten a települések nagyon közel vannak egymáshoz, így gyakorlatilag mindenki mindenkit ismer. Hozzátette: jobban szeretett volna Szigetszentmiklóson indulni, azonban az MSZP-nek ott egy erős csapatot sikerült összeállítania, ismerősei ekkor arra biztatták, hogy Tökölön induljon. Legyünk őszinték: számomra Magyarországnak két olyan miniszterelnöke volt, akire én nagyon büszke vagyok, az Horn Gyula, a másik Gyurcsány Ferenc – fogalmazott Rácz, aki szerint egy előadó valahol politikus is, a politikus pedig valahol előadó. Véleménye szerint az MSZP jelenlegi felállása nagyon jó, az MSZP-t nem kell szégyellni. (Forrás: TV2)
Terry Black büszke Gyurcsányra és nem szégyelli az MSZP-t 2010. szeptember 7. 12:23 MNO - BL Magyarországnak két olyan miniszterelnöke volt, akire én nagyon büszke vagyok, az Horn Gyula, a másik Gyurcsány Ferenc – jelentette ki Terry Black a TV2 Mokka című műsorában. A transzszexuális előadó az MSZP képviselőjelöltjeként indul a tököli választókerületben. • Terry Black szocialista jelöltként indul Rácz Károly a műsorban elmondta: biztosan sokan furcsállták, hogy miért Tökölön indul jelöltként, miközben ő szigetszentmiklósi, ugyanakkor a Csepel-szigeten a települések nagyon közel vannak egymáshoz, így gyakorlatilag mindenki mindenkit ismer. Hozzátette: jobban szeretett volna Szigetszentmiklóson indulni, azonban az MSZP-nek ott egy erős csapatot sikerült összeállítania, ismerősei ekkor arra biztatták, hogy Tökölön induljon. Legyünk őszinték: számomra Magyarországnak két olyan miniszterelnöke volt, akire én nagyon büszke vagyok, az Horn Gyula, a másik Gyurcsány Ferenc – fogalmazott Rácz, aki szerint egy előadó valahol politikus is, a politikus pedig valahol előadó. Véleménye szerint az MSZP jelenlegi felállása nagyon jó, az MSZP-t nem kell szégyellni. (Forrás: TV2)
