3816 macskás 2010-10-28 22:04:23 [Válasz erre: 3797 zalbarna 2010-10-28 19:08:17]
Ha rám gondolsz, a Müpában voltak világra szóló cuccok. Inkább örülj, hogy egymásnak adják a kilincset a nagy nevek:))
Ha rám gondolsz, a Müpában voltak világra szóló cuccok. Inkább örülj, hogy egymásnak adják a kilincset a nagy nevek:))
3815 virius 2010-10-28 22:03:21 [Válasz erre: 3805 nizajemon 2010-10-28 19:44:44]
1992-ben volt az Erkelben Sondheim Sweeney Todd c. musicaljének előadása, Nyakfelmetsző címen. A történet egy valóságban élt londoni borbélyról szól, aki elvágta kuncsaftjai torkát. 5 előadás ment le, azok, amelyek szolgálatban voltak kitúzve. A huszonvalahány további tervezett előadás (ami hakniban lett volna) a szervezés elégtelensége miatt elmaradt. Amúgy meg a megtartott előadásokon is "búcsúszimfóniák" történtek a nézőtéren... :-(
1992-ben volt az Erkelben Sondheim Sweeney Todd c. musicaljének előadása, Nyakfelmetsző címen. A történet egy valóságban élt londoni borbélyról szól, aki elvágta kuncsaftjai torkát. 5 előadás ment le, azok, amelyek szolgálatban voltak kitúzve. A huszonvalahány további tervezett előadás (ami hakniban lett volna) a szervezés elégtelensége miatt elmaradt. Amúgy meg a megtartott előadásokon is "búcsúszimfóniák" történtek a nézőtéren... :-(
3814 álmodó 2010-10-28 20:41:51
Nem értek egyet a Bánk alatt Készítendő fotókkal, nem járulok hozzá....
Nem értek egyet a Bánk alatt Készítendő fotókkal, nem járulok hozzá....
3813 álmodó 2010-10-28 20:19:13
Vagy a Jóisten sem tudja, mi hozhat össze egy NEMZETET a rohadt rosszindulata és egyéb közepén?!!!!!
Vagy a Jóisten sem tudja, mi hozhat össze egy NEMZETET a rohadt rosszindulata és egyéb közepén?!!!!!
3812 álmodó 2010-10-28 20:15:01
Most majd a Bánk lesz olyan erő, amely összekovácsol mindenkit, remélem!!!!!!!!!!!
Most majd a Bánk lesz olyan erő, amely összekovácsol mindenkit, remélem!!!!!!!!!!!
3811 álmodó 2010-10-28 20:10:16
Remek darab volt
Remek darab volt
3810 nizajemon 2010-10-28 20:01:41 [Válasz erre: 3809 álmodó 2010-10-28 19:58:01]
Igen...hányszor hallottam anno zsoltikám elszervezték...egyről beszélünk
Igen...hányszor hallottam anno zsoltikám elszervezték...egyről beszélünk
3809 álmodó 2010-10-28 19:58:01 [Válasz erre: 3807 álmodó 2010-10-28 19:51:14]
A"Nyakfelmetszőről" a következőket tudom remek a darab- ez siker dolog!, R Remek volt a szinpad, a jelmez, minden ahogy előadtuk. A szervezés "nulla", nem tudom hogyan írjam le: Nulla" volt. A darab megbukoptt annak ellenére, hogy neves művészek fémjelezték. Akkor azt mondták "megbuktatták"-alig volt rá szervezés. Ez a darab sokkal többet érdemelt volna...
A"Nyakfelmetszőről" a következőket tudom remek a darab- ez siker dolog!, R Remek volt a szinpad, a jelmez, minden ahogy előadtuk. A szervezés "nulla", nem tudom hogyan írjam le: Nulla" volt. A darab megbukoptt annak ellenére, hogy neves művészek fémjelezték. Akkor azt mondták "megbuktatták"-alig volt rá szervezés. Ez a darab sokkal többet érdemelt volna...
3808 nizajemon 2010-10-28 19:53:36 [Válasz erre: 3807 álmodó 2010-10-28 19:51:14]
a szót emelésről írtam,ennyit tudtam csinálni
a szót emelésről írtam,ennyit tudtam csinálni
3807 álmodó 2010-10-28 19:51:14 [Válasz erre: 3805 nizajemon 2010-10-28 19:44:44]
Miről írsz (mi a téma)? Látogatottság?
Miről írsz (mi a téma)? Látogatottság?
3806 nizajemon 2010-10-28 19:47:02 [Válasz erre: 3803 álmodó 2010-10-28 19:35:39]
Hol volt akkortájt a marketing mint olyan???Pár pállott plakáton kívül?
Hol volt akkortájt a marketing mint olyan???Pár pállott plakáton kívül?
3805 nizajemon 2010-10-28 19:44:44 [Válasz erre: 3804 álmodó 2010-10-28 19:36:37]
Én írtam anno kétszer Szinetár Miklósnak "láttamoztattam" egy jelenleg is a Házban dolgozó kedves ismerőssel,okésnak találta,válasz nem jött:) Írtam aztán "följebb" is "alig győztem olvasni" a választ...azért a Trubadúr premier után szépen nőtt a látogatottság! Ez a nyakmetsző mi volt?
Én írtam anno kétszer Szinetár Miklósnak "láttamoztattam" egy jelenleg is a Házban dolgozó kedves ismerőssel,okésnak találta,válasz nem jött:) Írtam aztán "följebb" is "alig győztem olvasni" a választ...azért a Trubadúr premier után szépen nőtt a látogatottság! Ez a nyakmetsző mi volt?
3803 álmodó 2010-10-28 19:35:39 [Válasz erre: 3801 nizajemon 2010-10-28 19:30:49]
Tisztelt Erkel szinház közönség/rajongók! Hol tetszettek lenni, amikor alig Házzal mentek remek előadások? Hol tetszettek lenni, amikor lement a "Nyakfelmetsző" széria például 0 közönséggel?? Hol tetszettek lenni, amikot szót kellett volna emelni mint néző?? Érdeklődöm.
Tisztelt Erkel szinház közönség/rajongók! Hol tetszettek lenni, amikor alig Házzal mentek remek előadások? Hol tetszettek lenni, amikor lement a "Nyakfelmetsző" széria például 0 közönséggel?? Hol tetszettek lenni, amikot szót kellett volna emelni mint néző?? Érdeklődöm.
3802 álmodó 2010-10-28 19:30:50 [Válasz erre: 3800 álmodó 2010-10-28 19:28:04]
Meghívnám a MET-es Carment, csak kíváncsiságból (mivel nálunk jobbak vannak, naná...) :-))))
Meghívnám a MET-es Carment, csak kíváncsiságból (mivel nálunk jobbak vannak, naná...) :-))))
3801 nizajemon 2010-10-28 19:30:49 [Válasz erre: 3798 álmodó 2010-10-28 19:22:54]
Kedv Álmodó! Ez a ház (teccik vagy sem sokaknak) egy remekül bevezetett brand,ne hülyítsen senki azzal,hogy nem lenne közönség!!! Azt kell játszani ami kell a népeknek,és nem kell mucsázni ha Nabucco,Turandot,Trubadúr,stb,stb kell,akkor azt kell adni!!!!! A többö színházat kötelezi arra valaki (lásd Víg,Madách),hogy Fauszt menjen Fauszt után?????
Kedv Álmodó! Ez a ház (teccik vagy sem sokaknak) egy remekül bevezetett brand,ne hülyítsen senki azzal,hogy nem lenne közönség!!! Azt kell játszani ami kell a népeknek,és nem kell mucsázni ha Nabucco,Turandot,Trubadúr,stb,stb kell,akkor azt kell adni!!!!! A többö színházat kötelezi arra valaki (lásd Víg,Madách),hogy Fauszt menjen Fauszt után?????
3800 álmodó 2010-10-28 19:28:04 [Válasz erre: 3782 zalbarna 2010-10-28 17:38:36]
Macskák, producerek....vagy operát kérdezel?
Macskák, producerek....vagy operát kérdezel?
3799 nizajemon 2010-10-28 19:24:11 [Válasz erre: 3797 zalbarna 2010-10-28 19:08:17]
Kedves zalbarna ez nem ok ígye!! Ehhez a házhoz annyi szép emlék, érrés kötődik,hogy az nem közönséges!! Itt dalolt nekünk a hazaiak színe-virága! Lehetne kombinálni az élvezeteket:)) Pölö a Cserháti emlékkoncertre előttem taposták az emberek egymást!Nem minősítek,de ilyen sótlan,seízesebűze,de egy épkézláb ötlete se marketinges csapatot mint a Házé...hááát....
Kedves zalbarna ez nem ok ígye!! Ehhez a házhoz annyi szép emlék, érrés kötődik,hogy az nem közönséges!! Itt dalolt nekünk a hazaiak színe-virága! Lehetne kombinálni az élvezeteket:)) Pölö a Cserháti emlékkoncertre előttem taposták az emberek egymást!Nem minősítek,de ilyen sótlan,seízesebűze,de egy épkézláb ötlete se marketinges csapatot mint a Házé...hááát....
3798 álmodó 2010-10-28 19:22:54 [Válasz erre: 3788 zalbarna 2010-10-28 18:24:05]
Najó, figyelj: az IS! Ebben nem az az érdekes, hogy nosztalgia, hanem ami ehhez kapcsolódik, hogy valamiért SOK nézőre HATOTT, pedig randa. Fene tudja mi van benne...talán épp ez. ? :-)
Najó, figyelj: az IS! Ebben nem az az érdekes, hogy nosztalgia, hanem ami ehhez kapcsolódik, hogy valamiért SOK nézőre HATOTT, pedig randa. Fene tudja mi van benne...talán épp ez. ? :-)
3797 zalbarna 2010-10-28 19:08:17 [Válasz erre: 3796 zalbarna 2010-10-28 19:06:01]
jó, a véleményem nem objektív, igaz.. Te milyen produkciót hoznál, Világraszólót, ha döntési helyzetben lennél??
jó, a véleményem nem objektív, igaz.. Te milyen produkciót hoznál, Világraszólót, ha döntési helyzetben lennél??
3796 zalbarna 2010-10-28 19:06:01 [Válasz erre: 3795 macskás 2010-10-28 18:58:45]
Hát, hogy nekem megin semmi se jó... Mindegy, esztétikán nem vitatkozom elvből, különben is múlt télen próba előtt bezártak a lift-előtérbe a MüPaban, örök harag, egy órát voltam egy 1.5 x 3m - es ablaktalan lukban 50 fok nagykabát, még most is ott lennék, ha nem rúgom sebesre a lábam a liftakna ajtaján
Hát, hogy nekem megin semmi se jó... Mindegy, esztétikán nem vitatkozom elvből, különben is múlt télen próba előtt bezártak a lift-előtérbe a MüPaban, örök harag, egy órát voltam egy 1.5 x 3m - es ablaktalan lukban 50 fok nagykabát, még most is ott lennék, ha nem rúgom sebesre a lábam a liftakna ajtaján
3795 macskás 2010-10-28 18:58:45 [Válasz erre: 3793 zalbarna 2010-10-28 18:48:06]
Általában igen. Nem sok bosszantott.
Általában igen. Nem sok bosszantott.
3794 zalbarna 2010-10-28 18:51:14 [Válasz erre: 3793 zalbarna 2010-10-28 18:48:06]
Világszenzációkról beszélünk !!
Világszenzációkról beszélünk !!
3792 zalbarna 2010-10-28 18:47:09 [Válasz erre: 3789 zalbarna 2010-10-28 18:44:21]
2. elhoznék egy jó Varázsfuvolát. Lehet magyar is. Az eredeti művet.
2. elhoznék egy jó Varázsfuvolát. Lehet magyar is. Az eredeti művet.
3790 macskás 2010-10-28 18:44:44 [Válasz erre: 3782 zalbarna 2010-10-28 17:38:36]
Már bocs, de lehet hogy én épp a zömén nem voltam?
Már bocs, de lehet hogy én épp a zömén nem voltam?
3789 zalbarna 2010-10-28 18:44:21 [Válasz erre: 3788 zalbarna 2010-10-28 18:24:05]
1. Elhoznám az Huelgas énekegyüttest, Paul van Nevel vezetésével ,szigorúan reformáció előtti reneszánsz műsorral.
1. Elhoznám az Huelgas énekegyüttest, Paul van Nevel vezetésével ,szigorúan reformáció előtti reneszánsz műsorral.
3788 zalbarna 2010-10-28 18:24:05 [Válasz erre: 3779 álmodó 2010-10-28 17:25:46]
Szoaaszondod nosztalgia?
Szoaaszondod nosztalgia?
3786 Momo 2010-10-28 18:00:11
[url]http://www.wallpaperslibrary.com/Wallpapers/Funny/funny-jackass-wallpaper.jpg;Operaház[/url]
[url]http://www.wallpaperslibrary.com/Wallpapers/Funny/funny-jackass-wallpaper.jpg;Operaház[/url]
3785 zalbarna 2010-10-28 17:56:05 [Válasz erre: 3784 zalbarna 2010-10-28 17:55:27]
nincs ki az évad nívóval...
nincs ki az évad nívóval...
3784 zalbarna 2010-10-28 17:55:27 [Válasz erre: 3783 álmodó 2010-10-28 17:38:43]
Csak zömmel, nem minden rossz...
Csak zömmel, nem minden rossz...
3783 álmodó 2010-10-28 17:38:43
Most fejeztem be. (Melyik újjamat harapjam meg?)
Most fejeztem be. (Melyik újjamat harapjam meg?)
3782 zalbarna 2010-10-28 17:38:36 [Válasz erre: 3779 álmodó 2010-10-28 17:25:46]
Hát igazatok van végső soron akkor is az emberen múlna, hogy ki hív meg kit... A MŰPA csupa hamisság... Feltupírozott olcsó álszenzációk zömmel.. kihangosítva, meg tömegre szabva.. Ti milyen produkciókat hívnátok meg?
Hát igazatok van végső soron akkor is az emberen múlna, hogy ki hív meg kit... A MŰPA csupa hamisság... Feltupírozott olcsó álszenzációk zömmel.. kihangosítva, meg tömegre szabva.. Ti milyen produkciókat hívnátok meg?
3780 zalbarna 2010-10-28 17:26:19 [Válasz erre: 3777 zalbarna 2010-10-28 17:12:45]
És ebben igazán az lenne a pláne, hogy a magyar NAGYKÖZÖNSÉG is látná, mi van a világon, úgyértem ÉLŐBEN látná, ami nézetem szerint ORDÍTÓAN nem ugyanaz, mint a tv-mozi-dvd stb egyéb REPRODUKCIÓ.
És ebben igazán az lenne a pláne, hogy a magyar NAGYKÖZÖNSÉG is látná, mi van a világon, úgyértem ÉLŐBEN látná, ami nézetem szerint ORDÍTÓAN nem ugyanaz, mint a tv-mozi-dvd stb egyéb REPRODUKCIÓ.
3779 álmodó 2010-10-28 17:25:46 [Válasz erre: 3777 zalbarna 2010-10-28 17:12:45]
Az Erkellel lehetnek vízióid, mégis az lesz amit akarnak. (érdekes módon ez az a Hely, ami nagyon sokunknak szívügy, fene tudja miért-magánélet, emlékek, sok jó este, stb ) de valamiért elmondható erről a randa épületről, hogy szeretjük).Téged is ez motivál... szerintem ne gondolkozzunk a minisztérium helyett, várjunk még... :-)
Az Erkellel lehetnek vízióid, mégis az lesz amit akarnak. (érdekes módon ez az a Hely, ami nagyon sokunknak szívügy, fene tudja miért-magánélet, emlékek, sok jó este, stb ) de valamiért elmondható erről a randa épületről, hogy szeretjük).Téged is ez motivál... szerintem ne gondolkozzunk a minisztérium helyett, várjunk még... :-)
3778 Momo 2010-10-28 17:24:37 [Válasz erre: 3777 zalbarna 2010-10-28 17:12:45]
hát, végül is az állandó társulat nélküli folyamatos működésre jó példa a MüPa.
hát, végül is az állandó társulat nélküli folyamatos működésre jó példa a MüPa.
3777 zalbarna 2010-10-28 17:12:45 [Válasz erre: 3775 álmodó 2010-10-28 16:53:32]
Van egy vízióm, hogy az Erkellel ezt kéne kezdeni ( meghívni komplett produkciókat, egyiket a másik után.) Olyat, amelyik hajlandó utazni . Lehet bármi, a burmai népi együttes is, csak nívós legyen valóban.. Az Erkel teljes évadát ez tenné ki . De importálhatna magyar "lefutott " darabokat is..Ezért érdekelne, hogy mennyire kivihető ez? Lehet-e bírni tényleg nívós produkciókkal?
Van egy vízióm, hogy az Erkellel ezt kéne kezdeni ( meghívni komplett produkciókat, egyiket a másik után.) Olyat, amelyik hajlandó utazni . Lehet bármi, a burmai népi együttes is, csak nívós legyen valóban.. Az Erkel teljes évadát ez tenné ki . De importálhatna magyar "lefutott " darabokat is..Ezért érdekelne, hogy mennyire kivihető ez? Lehet-e bírni tényleg nívós produkciókkal?
3776 álmodó 2010-10-28 17:00:46 [Válasz erre: 3775 álmodó 2010-10-28 16:53:32]
Mivel nem hiszem, hogy a Broadway színházakat vagy a MET-et ki tudnánk fizetni, a kérdés elméleti??
Mivel nem hiszem, hogy a Broadway színházakat vagy a MET-et ki tudnánk fizetni, a kérdés elméleti??
3775 álmodó 2010-10-28 16:53:32 [Válasz erre: 3773 zalbarna 2010-10-28 16:05:44]
Régen azt mondták, ha az Erkel megtelik félig az annyi mint az Opera egészen. -Igen, ha nem is 50-et, de lehetne mondani néhányat. (Bár nem értem pontosan, mire gondolsz) Pontosítsd, lécci!
Régen azt mondták, ha az Erkel megtelik félig az annyi mint az Opera egészen. -Igen, ha nem is 50-et, de lehetne mondani néhányat. (Bár nem értem pontosan, mire gondolsz) Pontosítsd, lécci!
3774 álmodó 2010-10-28 16:49:50
Igen, szerintem is kötelező volt. Hát, remek...:-(
Igen, szerintem is kötelező volt. Hát, remek...:-(
3773 zalbarna 2010-10-28 16:05:44
Szóval, ha az Erkel "vendégszínház" lenne és nem lenne repertoár meg állandó művészgárda, csak állandó technikai személyzet, és különböző "kész" produkciókat importálna stb., akkor ÉRDEKELNE, hogy tudtok- e 50 produkciót mondani a világon, amivel meg lehet tölteni az Erkelt. Lehet bármi, de nívós. Az heti egy produkció egy évre... Egy kis felújítás és már mehet is... Tudom, hogy van Erkel topic, csak az expozíció miatt ide is...aztán az első tipp már mehetne oda...
Szóval, ha az Erkel "vendégszínház" lenne és nem lenne repertoár meg állandó művészgárda, csak állandó technikai személyzet, és különböző "kész" produkciókat importálna stb., akkor ÉRDEKELNE, hogy tudtok- e 50 produkciót mondani a világon, amivel meg lehet tölteni az Erkelt. Lehet bármi, de nívós. Az heti egy produkció egy évre... Egy kis felújítás és már mehet is... Tudom, hogy van Erkel topic, csak az expozíció miatt ide is...aztán az első tipp már mehetne oda...
3772 macskás 2010-10-28 15:09:43 [Válasz erre: 3771 Cilike 2010-10-28 12:14:21]
Én is úgy emlékszem! Bár az én koromban a jó emlékezet... :)
Én is úgy emlékszem! Bár az én koromban a jó emlékezet... :)
3771 Cilike 2010-10-28 12:14:21
Én is úgy emlékszem, hogy kötelező volt, én különben nem léptem volna be.
Én is úgy emlékszem, hogy kötelező volt, én különben nem léptem volna be.
3770 álmodó 2010-10-28 10:31:57 [Válasz erre: 3769 unicornis 2010-10-28 10:25:01]
Mondom "annak idején".. Amikor egyáltalán létrejöttek. Kilencven valahány körül?
Mondom "annak idején".. Amikor egyáltalán létrejöttek. Kilencven valahány körül?
3769 unicornis 2010-10-28 10:25:01 [Válasz erre: 3768 zalbarna 2010-10-28 10:19:31]
sajnálom, de nem :( "A kezdő munkavállalóknak 2006-tól már kötelező magánnyugdíj-pénztárat választaniuk... részletes adatok érhetők el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapján..."
sajnálom, de nem :( "A kezdő munkavállalóknak 2006-tól már kötelező magánnyugdíj-pénztárat választaniuk... részletes adatok érhetők el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapján..."
