Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3867 Budapest 2010-11-02 22:50:38 [Válasz erre: 3863 zalbarna 2010-11-02 22:32:48]
Messsze van, de nem is "magyar" író.

3866 Budapest 2010-11-02 22:46:12 [Válasz erre: 3861 -zéta- 2010-11-02 22:26:08]
Te itt a jóságos nagyapó-tanítóbácsi vagy aki elmagyarázza, hogy mi lesz. Megaztán kedveskedve virágnyelven lehülyézed a szegény fórumtársadat.

3865 zalbarna 2010-11-02 22:45:46 [Válasz erre: 3864 -zéta- 2010-11-02 22:36:48]
Azzal egyetértek, hogy kevés alkotó van, aki nála jobban tud írni, de AZOK AZ IGAZIAK.. :)))

3864 -zéta- 2010-11-02 22:36:48 [Válasz erre: 3863 zalbarna 2010-11-02 22:32:48]
Én sem csak úgy értettem... Kevés alkotó van, aki nálánál tömörebben, lényegrelátóbban tud írni, a mai kor szószátyár ürességei mellett üdítő kivételként...

3863 zalbarna 2010-11-02 22:32:48 [Válasz erre: 3861 -zéta- 2010-11-02 22:26:08]
A " Kötelező Olvasmány " -t én nem úgy értem, mint Te. Közel 40 éves irodalmi klubunkban ez a fogalom jelenti a legmagasabb elismerést, amit irodalmi mű kaphat. Hát ettől Kertész messze van. ( számunkra.

3862 zalbarna 2010-11-02 22:28:37 [Válasz erre: 3857 Franca 2010-11-02 21:17:31]
Nézd, betegesen szeretek olvasni, és hosszú, hányatott életem során hihetetlen mennyiségű könyvet elolvastam. Lehet, hogy Neked Kertész "bejön", nekem nem jön be. Ez ennyi.

3861 -zéta- 2010-11-02 22:26:08 [Válasz erre: 3860 zalbarna 2010-11-02 22:12:54]
Már megbocsáss, de csacsiság. Egy nemzedékkel odébb pontosan fogják érteni azt, amit Te nem. Persze hogy kötelező olvasmány lesz... Olvasd csak el Az angol lobogó utolsó fejezetét (Jegyzőkönyv), az pont erről (is) szól áttételesen, a generációváltásról ...

3860 zalbarna 2010-11-02 22:12:54 [Válasz erre: 3857 Franca 2010-11-02 21:17:31]
Van egy egyoldalas tesztem. már régen kidolgoztam, amikor először megértettem, hogy csak lényeges dolgokkal érdemes foglalkozni. Így nem kell a világ összes könyvét végigolvasnom ahhoz, hogy véleményem legyen róla. Nem kell embert sem ölnöm ahhoz, hogy tudjam: embert ölni nem szabad..Alapvetően minden ember tud írni, ha kell könyvet is, és minden ember érdekes is... De ez nem működik. Kertész sosem lesz " kötelező olvasmány " .

3859 nizajemon 2010-11-02 21:52:54 [Válasz erre: 3858 tiberio 2010-11-02 21:34:45]
Adjon,természetesen! Ám elköltve egy valag lóvét(nem vitatván az eredményt),utóbb nem elegáns szarozni a hazát+10millió embert állandó jelleggel olyannal vádolni amihez köze nincsen!!!

3858 tiberio 2010-11-02 21:34:45 [Válasz erre: 3853 nizajemon 2010-11-02 18:51:24]
Valóban, az állam sok-sok pénzt ad a kulturális programokhoz, így a MÚPA rendezvényeihez is. De meg kell jegyeznünk, hogy a Wagner -napok mindig telt házzal mennek, míg sok más programot kénytelenek vattázni. ( Én magam legalább tíz -egyébként színvonalas - előadáson vettem részt, ahol a közönséget lehajtották a felsőbb emeletekről, hogy "tömöttebb" nézőtér látszatát keltsék.)

3857 Franca 2010-11-02 21:17:31 [Válasz erre: 3847 zalbarna 2010-11-02 17:15:50]
Én olvastam, és jó írónak tartom. (És élő ember is vagyok). Megáll az eszem: ilyen sarkos vélemény anélkül, hogy olvastad volna?

3856 Steff 2010-11-02 21:07:16
Itt a barna diktatúra. Hála istennek.

3855 nizajemon 2010-11-02 19:17:19 [Válasz erre: 3854 zuniga 2010-11-02 19:07:48]
nem igazán vok vicces hangulatban ilyen interjúkat (sorozatban) olvasván.

3854 zuniga 2010-11-02 19:07:48 [Válasz erre: 3853 nizajemon 2010-11-02 18:51:24]
Valóban ne vicceljünk már kérem!!

3853 nizajemon 2010-11-02 18:51:24 [Válasz erre: 3836 der 2010-11-02 15:38:52]
Ne vicceljünk már kérem...Ezt az országot az állandóan rettegő 20 emberen keresztül kell megítélni?? Hogy van az,hogy amerre lépek ott biztosan terem egy nyugati lap,lehetőleg 10 percen belül?Hmm??? Még érteném F.Á. mély fölháborodását,ha a saját pénzét tette volna arra,hogy itt Wagner napoktól kezdve sok-sok jó program legyen.Azt nem kérdezte meg az újságíró: F.úr az állam hány forintot adott az elmúlt évekhez??? Hmm???Olvasván a legutóbbi gyalázatot,az állandóan rettegő K.Gy.T.G.M. Kertész Imre mit várna???Hívjuk terített asztalhoz őket,de kössük a lelkükre: addig ne álljatok föl az asztaltól amíg el nem mondtátok 123433-ra is,hogy milyen egy primitív,mucsai senkik vagytok...???

3852 zalbarna 2010-11-02 17:38:49 [Válasz erre: 3851 zalbarna 2010-11-02 17:38:16]
:))

3851 zalbarna 2010-11-02 17:38:16 [Válasz erre: 3846 Momo 2010-11-02 16:23:01]
Momo, ez velem még csák-csák, de mit mondasz egy prófétának?

3850 zalbarna 2010-11-02 17:25:49 [Válasz erre: 3849 zalbarna 2010-11-02 17:22:33]
Néha a dolgokat nagyon alternatívvá teszi. A valóság az sohasem alternatív.

3849 zalbarna 2010-11-02 17:22:33 [Válasz erre: 3848 zalbarna 2010-11-02 17:17:34]
Ez a saját véleményesdi meg néha takaró..

3848 zalbarna 2010-11-02 17:17:34 [Válasz erre: 3847 zalbarna 2010-11-02 17:15:50]
Dehát ebből a cikkből nem csak hogy kilóg a lóláb, ez a cikk maga egy nagy ...lóláb..

3847 zalbarna 2010-11-02 17:15:50 [Válasz erre: 3846 Momo 2010-11-02 16:23:01]
Azért maradt ki a szerintem, mert személy szerint nem találkoztam élő emberrel még, aki szerint jó író lenne.. Gondolhatod, hogy a Nobel-díj kapcsán nem csak a saját köreim véleményére voltam kíváncsi.... És neki is futottam személyesen az olvasásnak, csak hát...........

3846 Momo 2010-11-02 16:23:01 [Válasz erre: 3840 zalbarna 2010-11-02 16:16:12]
Persze, nem Kertészről akartam vitát nyitni. Mindenkinek megvan a saját véleménye (úgy tűnik, még annak is, aki nem olvasta... :-) Egyszerűen az a helyzet, hogy csak akkor tudom, tiszteletben tartani a véleményedet, ha a tiéd, és nem egy isteni kinyilatkoztatás. Az ellen, mint ember, lázadok... :-)

3845 zalbarna 2010-11-02 16:21:14 [Válasz erre: 3844 zalbarna 2010-11-02 16:19:45]
Ebben a cikkben mindenki fél...

3844 zalbarna 2010-11-02 16:19:45 [Válasz erre: 3840 zalbarna 2010-11-02 16:16:12]
Mikor II. János Pál pápát megválasztották, a fehér füst felszálla és az emberek várakozva hallgatták, mit mond először az erkélyre kilépő új pápa. - " Ne féljetek !! - ezt mondta...

3843 unicornis 2010-11-02 16:17:53 [Válasz erre: 3838 zalbarna 2010-11-02 16:13:54]
:)

3842 unicornis 2010-11-02 16:17:15
nem csak szerintem.... :((

3841 unicornis 2010-11-02 16:16:42 [Válasz erre: 3836 der 2010-11-02 15:38:52]
der ennél már nincs lejjebb. Ha valaki Kaszát olvas (napilapot?), lehet hogy elmegy, de megbocsájtható, lelke rajta. Ám ide másolni ilyen felvezetéssel - tényleg mindent alulmúl.

3840 zalbarna 2010-11-02 16:16:12 [Válasz erre: 3839 Momo 2010-11-02 16:14:43]
Szerintem... ( bocs , éreztem, hogy kimaradt valami...)

3839 Momo 2010-11-02 16:14:43 [Válasz erre: 3838 zalbarna 2010-11-02 16:13:54]
(könyörgöm, tedd hozzá, hogy "szerintem"...)

3838 zalbarna 2010-11-02 16:13:54 [Válasz erre: 3837 zalbarna 2010-11-02 15:59:23]
Ja, és Kertész Imre olvashatatlan..

3837 zalbarna 2010-11-02 15:59:23 [Válasz erre: 3836 der 2010-11-02 15:38:52]
Hát... ez gyér, ez a cikk, és olyan hamis, hogy egy jó fülű cigány grimaszokat vágna tőle..

3836 der 2010-11-02 15:38:52
Bocsánat Momo, talán nem mindenki olvas napilapokat. "Eggyel kevesebb. Már nem csodálkozunk. Azok után, amit a kormány az Alkotmánybírósággal művel, semmi sem meglepő. Nekünk. De külföldön hitetlenül csóválják a fejüket, akik egy világhírű magyar karmesterrel készített interjúban azt olvassák, hogy nálunk a művészet ismét párttagság függvénye. Hihetetlennek tartják, hogy zenei körökben félelem uralkodik. Állását félti az is, aki "rosszat" melenget a szíve felett. Pedig ez áll abban az interjúban, amelyet a Süddeutsche Zeitung, Németország legnagyobb példányszámú politikai napilapja közölt. Ebben Fischer Ádám mondta el, hogy miért tette le a karmesteri pálcát a budapesti Operában. Német értelmiségi, művészi körökben nagy feltűnést keltettek Fischer megállapításai. Nálam is egymást érik a hitetlenkedő telefonhívások. Nem akarják elhinni, hogy 2010-ben , egy EU tagállamban a kormány egyetlen tollvonással lefejezheti az ország legnevesebb zenei intézményét. Pedig az Operánál ez történt! Júniusban elbocsátották a művészeti vezető, európai hírű rendező Kovalik Balázst, akinek produkcióira - legutóbb a Mefistofele bemutatójára - saját költségükön mentek Pestre neves, elámult külföldi kritikusok. "A kormány gyakorlatilag gondnokság alá helyezte az Operát" - mondta Fischer Ádám. Következtetése: " Magyarország bezárkózik, elszigetelődik Európában. De nincs (belső) ellenállás a Fidesz-szel szemben, mert mindenki fél." Gondolhatjuk, hogy egy ilyen interjú megjelenése egy vezető európai ország rangos napilapjában hogyan hat egy olyan ország megítélésére, amely január elsejétől az EU soros elnöke lesz. Pedig az Operaház esete nem egyedülálló a kulturális intézményeink vezetésében történt tisztogatások sorozatában. Fischer Ádám számára nem megélhetési kérdés az operaház vezető karmesteri posztja. Világhírneve anyagi függetlenséget biztosít neki. Igaz, Fischer Ádám nem az első olyan világhírű magyar, aki csalódással távozik külföldre. Kiutáltuk az országból egyetlen irodalmi Nobel díjasunkat Kertész Imrét és a milliárdos Soros Györgyöt is. Igaz, ők azt az eléggé el nem ítélendő hibát is elkövették, hogy zsidónak születtek. Világhírüket viszont hajtókánkra tűzzük. Nagyvonalúan elfogadjuk Sorostól kulturális és tudományos életünk támogatására nyújtott millióit, ösztöndíjasok százainak - köztük Orbán Viktornak - külföldi tanulást biztosító ösztöndíját, és most legutóbb azt az egymillió dollárt, amelyet a vörös iszap áldozatainak megsegítésére utalt át. Ezzel együtt, maradnak "idegenszívűek". Csak hallgatok (hamis) patrióta indíttatásból, amikor most azt hallom, olvasom Fischer Ádám interjúja nyomán, hogy amit Orbán művel a kultúrpolitikában, az a kádári diktatúrára emlékeztet. Tudom, hogy ez sokkal rosszabb. A kádári kultúrpolitika végrehajtója, Aczél György még differenciált a három "t"-vel. Nála még volt tiltott, tűrt, támogatott irodalom. A mai kultúrpolitika alapelvét Orbán Viktor Kötcsén fektette le. Ez szerint az értelmiség és művészek munkájának "egyetlen mércéje politikai tevékenységük". Fischer Ádám, és még sokan mások nem ütötték meg ezt a mércét. A károsultak mi, magyarok vagyunk" Kasza László újságíró

3835 bermuda 2010-11-02 09:37:43 [Válasz erre: 3834 Momo 2010-11-02 09:02:21]
DEJÓ, dejó:-)) Köszi! Tudod én a c-k miatt lettem tenor-fan:-)

3834 Momo 2010-11-02 09:02:21 [Válasz erre: 3833 bermuda 2010-11-02 08:17:51]
Jól hitted… :-) Faust cavatina = ’c’ Rodolphe , ’Che geliga manina’ = ’c’ (az elején a ’chi son’ egy ’b’, a végén pedig tulajdonképpen opcionális a ’c’) ’A te o cara’ meg azért szól olyan fényesen, mert az egy ’cisz’

3833 bermuda 2010-11-02 08:17:51
Kedves Momo-(mivel én nem vagyok zenész, csak sima tenor-fan)világosits fel l.szi, hogy a 3 legkedvesebb tenor áriámban (kotta szerint)van C ?, Rodolfo, ill. Faust cavatina...én mindig aszittem ezek C-k:-)) Kösz.Ja és a Puritani a "A te o cara"-ban?

3832 Momo 2010-11-01 22:42:23 [Válasz erre: 3831 Momo 2010-11-01 22:35:53]
(a Celeste Aidában is 'b'-van)

3831 Momo 2010-11-01 22:35:53
(ahogy a Bánk áriában 'b'-van, a Kalaf áriában pedig 'h')

3830 Cilike 2010-11-01 22:24:34
"Hiába énekli ki Fabio Armiliato a Celeste Aida magas c-jét forte mellhangon, és hiába teljesíti nem épp fényes matériájával mindvégig biztonságosan a magasságokat, ha kedvező fizikai alkata -vékony, magas fiatalember - ellenére sem Radamès, csak kackiás Radamès-paródia." Ezt a Muzsika c. lapban olvastam. Hihetetlen, hogy még az ebben az újságban publikáló "szakértő" sem tudja, hogy a Celeste Aidában nincs magas c. Mert hogy Moldova valamelyik szösszenetében ezt írta, azt betudtam a hozzá nem értésének. Szégyen, hogy egy szaklapban ilyesmi nyomtatásba kerül.

3829 zalbarna 2010-10-31 21:10:08
[url]http://www.mfor.hu/cikkek/Jovore_kezdodik_a_koz__es_a_felsooktatas_atalakitasa.html;Emelik ...[/url]

3828 Steff 2010-10-30 13:58:05 [Válasz erre: 3762 mimi59 2010-10-27 14:30:04]
Hadd kotyogjak közbe: ki beszélt itt a férjedről?

3827 unicornis 2010-10-29 14:22:25 [Válasz erre: 3822 der 2010-10-29 10:43:14]
hajrá !

3826 eccerű 2010-10-29 14:20:13 [Válasz erre: 3767 álmodó 2010-10-28 09:56:19]
Igen is, meg nem is. A pályakezdőknek volt kötelező, a többieknek nem.

3825 macskás 2010-10-29 11:58:45 [Válasz erre: 3821 zalbarna 2010-10-29 00:28:11]
:) Újszülöttnek minden vicc... :))

3824 zuniga 2010-10-29 10:58:41 [Válasz erre: 3822 der 2010-10-29 10:43:14]
Az ötvenes évek elejét igéző fílingben is egészen jól állunk: http://nol.hu/archivum/20101029-ahitattal_varjuk_a_kovetkezo_gyilkossagot

3823 der 2010-10-29 10:47:24 [Válasz erre: 3822 der 2010-10-29 10:43:14]
...és miben nem?!

3822 der 2010-10-29 10:43:14
Stop portál 2010. október 29. "Szőcs Géza: kultúrában jók leszünk." Hajrá Magyarország, hajrá magyarok, hajrá Szőcs Géza!

3821 zalbarna 2010-10-29 00:28:11 [Válasz erre: 3820 macskás 2010-10-28 23:40:17]
mi lenne a produkció tárgya és hány napot adnál neki? (telt házasat) Mondj egy művet, amiben elhoznád..

3820 macskás 2010-10-28 23:40:17 [Válasz erre: 3819 zalbarna 2010-10-28 23:07:36]
Konkrétan Marilyn Horne-t hívnám meg az Erkelbe (és mindenhová) :) Nagyon sok meglepetés érheti az embert egy-egy kevéssé ismert társulat esetében. Nyitott vagyok mindenfélére. Sok nagy sztár szerepelt már itthon, nem mindegyiktől esett le az állam.

3819 zalbarna 2010-10-28 23:07:36 [Válasz erre: 3816 macskás 2010-10-28 22:04:23]
Örültem és most is örülök, ha világraszóló cuccok vannak...( Más kérdés, hogy nem tudom már megfizetni...) Te mit -kit hívnál meg egy vendégszínházként újra működő Erkelbe?

3818 virius 2010-10-28 22:46:44 [Válasz erre: 3806 nizajemon 2010-10-28 19:47:02]
Érdekességképpen: marketingigazgató először Ütő alatt volt az Operában.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.