Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3917 Momo 2010-11-02 23:48:17 [Válasz erre: 3915 álmodó 2010-11-02 23:47:12]
Lőriczhe...

3916 álmodó 2010-11-02 23:47:58 [Válasz erre: 3906 Polgár 2010-11-02 23:19:33]
Hát mer mér nem?

3915 álmodó 2010-11-02 23:47:12 [Válasz erre: 3913 macskás 2010-11-02 23:43:38]
Felkeltem, hogy megköszönjem kedves gondoskodásodat, a hozzám való kedves jóindulatodat, féltő rám figyelésedet, kedves Lőrincze Lajosné. Cathedra, így jó neked? Remélem, így már nem zavarja meg az álmodat sem. :-)

3914 Momo 2010-11-02 23:44:27 [Válasz erre: 3913 macskás 2010-11-02 23:43:38]
Aha, láttam.

3913 macskás 2010-11-02 23:43:38 [Válasz erre: 3907 Momo 2010-11-02 23:20:53]
Momo, 'catedra' volt az ominózus írásban. Túinvan:)

3912 Cilike 2010-11-02 23:32:34
Hogy is van? "Akor most daloljuk el a makk ász belépőjét a Lóhering című operából!"

3911 Cilike 2010-11-02 23:30:22 [Válasz erre: 3899 Budapest 2010-11-02 23:14:43]
Valóban, én is inkább Rejtőnek adtam volna Nobel-díjat. Abszolút megérdemelné. Nem kap az ember gyomorbajt, ha olvassa.

3910 zalbarna 2010-11-02 23:27:38 [Válasz erre: 3909 Momo 2010-11-02 23:26:10]
Egy Ady vers címe: Mindent másképpen szeretnék

3909 Momo 2010-11-02 23:26:10 [Válasz erre: 3908 Budapest 2010-11-02 23:24:02]
Ez tény... már Buddha is megmondta.

3908 Budapest 2010-11-02 23:24:02 [Válasz erre: 3906 Polgár 2010-11-02 23:19:33]
Minden másképpen van.

3907 Momo 2010-11-02 23:20:53
Latinosan ex cathedra magyarosan ex katedra... Én magyar szövegben jobb szeretem magyarosan írni.

3906 Polgár 2010-11-02 23:19:33
Úri ember nem zsidózik, nem cigányozik, nem buzizik - a többinek meg nem szabad.

3905 zalbarna 2010-11-02 23:18:01 [Válasz erre: 3898 álmodó 2010-11-02 23:14:16]
Kegyeskedjék máskor is erre hazajárni, nagysád..

3904 Budapest 2010-11-02 23:17:50 [Válasz erre: 3903 álmodó 2010-11-02 23:17:17]
Nem. ez nagyon jó megállapítás-

3903 álmodó 2010-11-02 23:17:17 [Válasz erre: 3899 Budapest 2010-11-02 23:14:43]
Rossz megállapítás. Szia :-)

3902 Budapest 2010-11-02 23:17:16 [Válasz erre: 3900 álmodó 2010-11-02 23:15:14]
Majd fordítsd le.

3901 zalbarna 2010-11-02 23:16:26 [Válasz erre: 3899 Budapest 2010-11-02 23:14:43]
Igen, ebből az estéből ez a tanulság.... :))))

3900 álmodó 2010-11-02 23:15:14 [Válasz erre: 3897 zalbarna 2010-11-02 23:13:46]
;-) "..én tipennetek nem piszok...Buclok iborfvágányon."

3899 Budapest 2010-11-02 23:14:43 [Válasz erre: 3897 zalbarna 2010-11-02 23:13:46]
Így jutnak el az emberek Kertésztől Rejtőig. És milyen érdekes, mintha Rejtőt jobban kedvelnék, mint Kertészt.

3898 álmodó 2010-11-02 23:14:16
Na, hölgyeim és uraim, köszönöm a társalgást, egy élvezet volt. Jó éjt

3897 zalbarna 2010-11-02 23:13:46 [Válasz erre: 3894 álmodó 2010-11-02 23:12:21]
Fülig Jimmy levele...

3896 álmodó 2010-11-02 23:13:12 [Válasz erre: 3893 Budapest 2010-11-02 23:11:59]
Ehhez késő van, holnap mondja ezt el újra, a reggeli órákban ha kérhetem..

3895 Budapest 2010-11-02 23:13:01 [Válasz erre: 3891 álmodó 2010-11-02 23:11:24]
Ok. Akkor te tudod, hogy én mit gondolok. Remek.

3894 álmodó 2010-11-02 23:12:21 [Válasz erre: 3892 zalbarna 2010-11-02 23:11:38]
Hurrá! Tuttam, hoty idészet, merrokoss vatyok! :-)))

3893 Budapest 2010-11-02 23:11:59 [Válasz erre: 3889 álmodó 2010-11-02 23:11:01]
Nem. Hozzászólás. Megjegyzés. Az azt jelenti: reagálás. Én így gondolom. Ez akkor is így van, ha mondjuk azt mondom, hogy másképpen látom.

3892 zalbarna 2010-11-02 23:11:38 [Válasz erre: 3887 álmodó 2010-11-02 23:09:54]
Galamb mondja az éneklő kísértetnek, mikor találkoznak a sivatagban. Előretolt helyőrség.

3891 álmodó 2010-11-02 23:11:24 [Válasz erre: 3888 Budapest 2010-11-02 23:10:23]
Nem mondtad, lenézted.

3890 Budapest 2010-11-02 23:11:09 [Válasz erre: 3881 zalbarna 2010-11-02 23:05:39]
Szabad. Mindent szabad. Hogyne.

3889 álmodó 2010-11-02 23:11:01 [Válasz erre: 3886 Budapest 2010-11-02 23:09:52]
Nem hozzászólás, hanem hozzákötekedés, Bp.

3888 Budapest 2010-11-02 23:10:23 [Válasz erre: 3876 álmodó 2010-11-02 23:00:38]
Érdekes. Mondtam, hogy lenézem?

3887 álmodó 2010-11-02 23:09:54 [Válasz erre: 3885 zalbarna 2010-11-02 23:08:26]
Ez egy idézet? Nemtom honnan... :-) :-(

3886 Budapest 2010-11-02 23:09:52 [Válasz erre: 3877 Momo 2010-11-02 23:02:08]
Nem beszólás ez, hanem hozzászólás.

3885 zalbarna 2010-11-02 23:08:26 [Válasz erre: 3883 álmodó 2010-11-02 23:07:25]
Kegyed elbűvölő ma este, nagysád...

3884 zalbarna 2010-11-02 23:07:29 [Válasz erre: 3879 macskás 2010-11-02 23:02:55]
Jóvan, macskás, látod, fönn van mind a két kezem, de micsinyájjak, ha nem bírom elolvasni ???

3883 álmodó 2010-11-02 23:07:25 [Válasz erre: 3880 zalbarna 2010-11-02 23:03:35]
Én már elhatároztam...Semmilyen leszek. Az kifizetődő, Vanek úr.

3882 álmodó 2010-11-02 23:06:03 [Válasz erre: 3879 macskás 2010-11-02 23:02:55]
Azért az ex catedra kifejezést (?) nem Momó találta ki, bár én kinézem belőle ezt is...:-))) Nyilván, ha a T. fórumozók többsége olyan "olvashatatlanságokat" tudott volna írni mint az említett író-, nem ide írna mégis.

3881 zalbarna 2010-11-02 23:05:39 [Válasz erre: 3875 álmodó 2010-11-02 23:00:15]
Rejtő egy óriás ! ... bocs, szerény véleményem szerint, hm öhö, ha szabadna..

3880 zalbarna 2010-11-02 23:03:35 [Válasz erre: 3873 álmodó 2010-11-02 22:59:24]
És legyél valamilyen... :))))

3879 macskás 2010-11-02 23:02:55 [Válasz erre: 3873 álmodó 2010-11-02 22:59:24]
EZ az ex cathedra (hogy pontosak legyünk) kísértetiesen momós:((( Nekem sem tetszett egy-egy (az összesen kettő)színes megnyilvánulás:( Azért Schiff András nem véletlenül nyomott le egy Beethoven-szonátát Kertész Imre tiszteletére.

3878 zalbarna 2010-11-02 23:02:36 [Válasz erre: 3872 álmodó 2010-11-02 22:58:17]
Ebbe én beleegyezek, ha katedra lettem volna, bocs...

3877 Momo 2010-11-02 23:02:08 [Válasz erre: 3874 Budapest 2010-11-02 22:59:38]
Ma eddig 10-ből 10-szer beszóltál a fórumozóknak... nem lehetne, hogy nem csinálod...?

3876 álmodó 2010-11-02 23:00:38 [Válasz erre: 3874 Budapest 2010-11-02 22:59:38]
Ha te lenézed, a te dolgod.

3875 álmodó 2010-11-02 23:00:15 [Válasz erre: 3874 Budapest 2010-11-02 22:59:38]
Te képzeld, én szeretem.

3874 Budapest 2010-11-02 22:59:38 [Válasz erre: 3872 álmodó 2010-11-02 22:58:17]
Jó recept. Olvass akkor Rejtő Jenőt, ha az tetszik.

3873 álmodó 2010-11-02 22:59:24 [Válasz erre: 3871 macskás 2010-11-02 22:57:35]
Hm? :-) Én nem vagyok semmilyen sem, csak nem szeretem, ha ex catedra mondanak ki véleményeket.

3872 álmodó 2010-11-02 22:58:17
Gondolok egy megoldásra, valahol hallhattam talán... Ha valaki nem szeret olvasni egy rótól, akkor nem olvassa. Ennyi.

3871 macskás 2010-11-02 22:57:35 [Válasz erre: 3868 álmodó 2010-11-02 22:54:54]
Mér vagy ijjen?

3870 álmodó 2010-11-02 22:56:16 [Válasz erre: 3868 álmodó 2010-11-02 22:54:54]
Annyira tudja itt mindenki ki a jó író, én nagyon büszke vagyok rátok! Hűha... .-)))

3869 Budapest 2010-11-02 22:56:07 [Válasz erre: 3868 álmodó 2010-11-02 22:54:54]
Már eldurrant.

3868 álmodó 2010-11-02 22:54:54
El fog durranni a fejetek a sok észtől, fijúk (lányok?)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.