Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3617 Heiner Lajos 2010-08-16 12:10:55 [Válasz erre: 3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24]
Prágában állítólag a Két macska környékén aktívak a hölgyek (macskás, vigyázz!!), ennél fogva éjszaka ne ott sörözzünk, mert annál fogva lesz.

3616 Steff 2010-08-16 12:06:54 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Így járnak a jó külsejű, elegáns, pénzes férfiak. Szeretik őket a nők.

3615 Steff 2010-08-16 11:58:14 [Válasz erre: 3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24]
Nem értem, mi a baj. Meg kell tenni, amit kér. Ennyivel tartozunk embertársainknak.

3614 álmodó 2010-08-15 23:44:43 [Válasz erre: 3613 Momo 2010-08-15 23:43:51]
stimt.

3613 Momo 2010-08-15 23:43:51 [Válasz erre: 3612 álmodó 2010-08-15 23:42:36]
Kolléga...!

3612 álmodó 2010-08-15 23:42:36 [Válasz erre: 3611 Momo 2010-08-15 23:39:51]
Á, nem...Javert.

3611 Momo 2010-08-15 23:39:51 [Válasz erre: 3610 álmodó 2010-08-15 23:38:45]
hm... Stirlitz.

3610 álmodó 2010-08-15 23:38:45 [Válasz erre: 3608 Momo 2010-08-15 23:32:14]
Kik jöttek még arra? Hányan? Koruk, nemük/nemi identitásuk, külsejük, nevük, vallásuk, felmenőik? Ha már sétálsz...

3609 álmodó 2010-08-15 23:34:33 [Válasz erre: 3608 Momo 2010-08-15 23:32:14]
...-Nincs több kérdésem bírónő, átadom a tanút.

3608 Momo 2010-08-15 23:32:14 [Válasz erre: 3607 álmodó 2010-08-15 23:29:38]
11 után jártam arra... jöttem hazafelé. :-)

3607 álmodó 2010-08-15 23:29:38 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Ugye? Mert mit kerestél arra...? Éjjel nincs koncert a Király sarkán.

3606 macskás 2010-08-15 13:02:11 [Válasz erre: 3604 sphynx 2010-08-15 11:25:42]
Nem semmi!

3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Egyszer a Rákóczi tértől a Népszínház utcáig loholt egy utánam és nyomta aa sóder, aztán meg kikérte magának, hogy nem veszem emberszámba. A másik szitu ugyanezen a területen. Méretben feleakkora volt mint én, úgy tudtam lerázni, hogy a Népszínház utca sarkán lévő, akármilyen kajáldába bementem. A pipi ott szobrozott és lesett az ajtónál, végül, szégyen a menekülés, a hátsó kijáraton lógtam meg. Azóta nem járok arra... :-)))

3604 sphynx 2010-08-15 11:25:42 [Válasz erre: 3603 Heiner Lajos 2010-08-15 11:01:32]
Mondtuk, hogy ne vedd a szádra.

3603 Heiner Lajos 2010-08-15 11:01:32 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Pedig, sajnos, ha "bejön" a W recesszió, eljutunk oda, hogy még a p..át is meg kell vonni a szájunktól.

3602 Momo 2010-08-15 01:02:39
Az egy dolog, hogy ilyenkor este a Váci utcában a Vörösmarty tér és a Pilvax köz között 3x is leszólítják az embert a kurvák, de hogy a Nyugati és az Oktogon között a körúton, sőt a Zeneakadémia sarkán, a Király utcában is nekem rontott kettő... elképesztő. Ez nem volt divat ebben a városban.

3601 Spangel Péter 2010-08-09 12:56:55 [Válasz erre: 3600 der 2010-08-09 12:52:48]
Kár, hogy a Karnagy Úr a következő évadban már nem vezényel előadást! boldog születésnapot és jó egészséget Lukács Ervinnek!

3600 der 2010-08-09 12:52:48
Boldog születésnapot kívánok Lukács Ervinnek!

3599 WiseGentleman 2010-08-05 13:04:49 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
A végén még halála után szentté avatják (ld. az orosz ortodox egyházban terjedő, Sztálint ábrázoló ikonokat...). Bár ahhoz kellene egy, a nevéhez fűződő csoda...

3598 virius 2010-08-04 23:06:23
Hát én ezt az alsóörsi lövöldözést nem értem... Adva van ugye egy esti közúti rutinellenőrzés a balatoni 71-es út mentén és egy megállított Ford Fiesta. A Zala megyei fiatalokat sázllító kocsi vezetője kiszáll, előveszi okmányait - mire jön egy ismeretlen autó és célzott lövéseket ad a rendőrre, aki fejlövést kap és azonnal meghal, de meghal a Fiesta egyik utasa is... Érthetetlen... Ámokfutóval van dolgunk, vagy a rendőrrel volt személyes elszámolnivalója, vagy a Fiesta utasaival???

3597 sphynx 2010-08-04 22:29:06 [Válasz erre: 3596 virius 2010-08-04 21:23:22]
Talán az az egy jó húzás a filmben.

3596 virius 2010-08-04 21:23:22 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
Hát ugye 88 éves korában (B.B.1921-ben született, a film 2009-ben készült) az ember már nem változtat világnézetén. Amúgy félelmetes, amikor Budapesten és Márokpapin szóról szóra ugyanúgy mesél el egy sztorit (ezt az egybeszerkesztés bitonyítja)...

3595 virius 2010-08-04 21:19:20 [Válasz erre: 3592 WiseGentleman 2010-08-04 03:19:49]
Az e havi Muzsikában megjelent kritikában (három STOP-repertoárelőadásról) egyenesen elmarasztalják a jelenlegi, egyébként szintén modern bécsi Lohengrint, mert nincs kitalálva, hogy ki is Lohengrin egyáltalán, míg Katharinánál ez a kérdés meg volt oldva...

3594 unicornis 2010-08-04 20:50:34 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
hihetetlen lenne hogy lehetne.

3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49
Ez a Biszku-film reveláció. Lehet olyan filmet csinálni, amiből ő kerül ki erkölcsi és szellemi fölényben. Hihetetlen.

3592 WiseGentleman 2010-08-04 03:19:49 [Válasz erre: 3591 IVA 2010-08-04 01:49:28]
Jómagam, bár Otto Schenk-rajongó vagyok, Katharina Wagner Lohengrin-rendezését mégis lelkesedéssel üdvözöltem, Trabant ide vagy oda...

3591 IVA 2010-08-04 01:49:28 [Válasz erre: 3590 virius 2010-08-03 18:34:18]
És ha a Tannhäusert állította volna színpadra, Wartburgot rendezett volna bele? (Az a Lohengrin-rendezés Trabanttal sem lett volna nagyobb rakás szemét.)

3590 virius 2010-08-03 18:34:18
Nos, ha jól emlékszem, Wagner Kata eredetileg Trabantot is bele akart rendezni a Lohengrinbe. Ez esetben Elza TRABANTI Elza lett volna (amúgy is a keletnémet nép egyszerű lányának volt beállítva)... :-)))

3589 sphynx 2010-08-03 17:16:59
Na, [url]http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html;ez[/url] nem rossz.

3588 WiseGentleman 2010-07-24 18:24:50 [Válasz erre: 3587 der 2010-07-24 16:48:33]
Jómagam láttam eredeti méretben is városnéző Trabantot. Persze, azóta lehet, hogy árnyalták az ötletet...

3587 der 2010-07-24 16:48:33 [Válasz erre: 3586 WiseGentleman 2010-07-22 23:15:58]
De nem eredeti méretben, hanem többméteres limuzinokká bővítve.

3586 WiseGentleman 2010-07-22 23:15:58 [Válasz erre: 3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43]
Berlinben meg Drezdában városnézésre használják őket. A turisták imádják (mármint, aki elég sovány, hogy elférjen az utasterükben...)

3585 eccerű 2010-07-22 14:29:10 [Válasz erre: 3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43]
Látod, hogy nem.

3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43
Itt áll az orrom előtt egy kétütemű Trabant. 601-es. Ezeket nem vonták még ki a forgalomból?

3583 violentino 2010-07-21 20:04:59 [Válasz erre: 3582 Spangel Péter 2010-07-21 17:49:33]
Melegek ellen a hideg sör sem használ.:((

3582 Spangel Péter 2010-07-21 17:49:33 [Válasz erre: 3581 Heiner Lajos 2010-07-21 09:57:09]
Ellenszer: prágai hideg sör...

3581 Heiner Lajos 2010-07-21 09:57:09 [Válasz erre: 3580 IVA 2010-07-19 04:49:48]
Igen, nagy Melegek vannak mostanság.

3580 IVA 2010-07-19 04:49:48 [Válasz erre: 2765 virius 2010-04-16 21:10:34]
Sok mindent kell nélkülöznünk egész évben, de a melegről ez már nem mondható el.

3579 eccerű 2010-07-18 23:10:34 [Válasz erre: 3578 macskás 2010-07-17 14:46:26]
onnan tudja...

3578 macskás 2010-07-17 14:46:26 [Válasz erre: 3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01]
Ehhez képest elég sokszor hívtad segítségül a Wikipédiát

3577 unicornis 2010-07-16 07:50:52
http://www.youtube.com/watch?v=Mj07jN-tZHo&feature=related

3576 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:38:29 [Válasz erre: 3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01]
Vagy itt van például a [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_%C3%81llami_Operah%C3%A1zban_tartott_bemutat%C3%B3k_list%C3%A1ja;Magyar Állami Operaházban tartott bemutatók listája[/url]. Aszongya: "Az alábbi lista a Magyar Állami Operaházban bemutatott operákat, operetteket, mesejátékokat és táncjátékokat tartalmazza. Az új betanulások, felújítások valamint a balettelőadások és szimfonikus előadások nem szerepelnek benne." A helyzet viszont az, hogy a listából hiányzanak ősbemutatók, és van benne új betanulás is, bemutatóként feltüntetve. Szóval megbízhatatlan.

3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01
Azért a Wikipédia jó nagy marhaságok gyűjteménye. Aszongya például, hogy elektromos (mégpedig Hammond) orgonát a Beatles használt először a zenetörténetben, a Michelle című dalban. De a múltkor azt is ott olvastam, hogy Pesten az első aluljáró a Blahán épült (pedig ugye az Astoriánál). És itt írtak Csajkovszkij ’Hoffmann meséi’ c. balettjéről is. Szép dolog az amatőr lexikonírás, de eszement nagy a hibaszázalék. A legjobb, ha az ember egyből megnézi az idegen nyelvű verziót is. Az angol általában tárgyszerűbb, mint a magyar.

3574 virius 2010-07-12 11:13:52 [Válasz erre: 3573 Heiner Lajos 2010-07-12 10:38:13]
Talán úgy, mint Falstaff, aki egyszerre udvarol Alicénak és Megnek...

3573 Heiner Lajos 2010-07-12 10:38:13 [Válasz erre: 3572 Steff 2010-07-12 08:43:41]
Nein, nein (keiner Rosenkavalier). Eine, dann die andere.

3572 Steff 2010-07-12 08:43:41 [Válasz erre: 3571 Heiner Lajos 2010-07-11 16:00:55]
Lányokkal, kettővel-hárommal gleichzeitig. Ódivatúan. ;-D

3571 Heiner Lajos 2010-07-11 16:00:55 [Válasz erre: 3569 der 2010-07-11 12:30:43]
Bocsi, hogy csalódást okoztam, de még mindig ódivatú vagyok, és csak lányokkal... Ne reménykedj! És vigyázz, mert jön a vonat!

3570 Steff 2010-07-11 15:32:41 [Válasz erre: 3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07]
Sejtettem, hogy valami malacság. (-:

3569 der 2010-07-11 12:30:43 [Válasz erre: 3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07]
Sínen vagyunk! Tőled bizony többet vártam...

3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07 [Válasz erre: 3566 Steff 2010-07-11 09:06:35]
Sztem kérdezd meg tőle, én úgy tudom, inkább letöltődik (töltik), igaz, ehhez egy kiskorú fiú is kell.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.