3617 Heiner Lajos 2010-08-16 12:10:55 [Válasz erre: 3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24]
Prágában állítólag a Két macska környékén aktívak a hölgyek (macskás, vigyázz!!), ennél fogva éjszaka ne ott sörözzünk, mert annál fogva lesz.
Prágában állítólag a Két macska környékén aktívak a hölgyek (macskás, vigyázz!!), ennél fogva éjszaka ne ott sörözzünk, mert annál fogva lesz.
3616 Steff 2010-08-16 12:06:54 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Így járnak a jó külsejű, elegáns, pénzes férfiak. Szeretik őket a nők.
Így járnak a jó külsejű, elegáns, pénzes férfiak. Szeretik őket a nők.
3615 Steff 2010-08-16 11:58:14 [Válasz erre: 3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24]
Nem értem, mi a baj. Meg kell tenni, amit kér. Ennyivel tartozunk embertársainknak.
Nem értem, mi a baj. Meg kell tenni, amit kér. Ennyivel tartozunk embertársainknak.
3610 álmodó 2010-08-15 23:38:45 [Válasz erre: 3608 Momo 2010-08-15 23:32:14]
Kik jöttek még arra? Hányan? Koruk, nemük/nemi identitásuk, külsejük, nevük, vallásuk, felmenőik? Ha már sétálsz...
Kik jöttek még arra? Hányan? Koruk, nemük/nemi identitásuk, külsejük, nevük, vallásuk, felmenőik? Ha már sétálsz...
3609 álmodó 2010-08-15 23:34:33 [Válasz erre: 3608 Momo 2010-08-15 23:32:14]
...-Nincs több kérdésem bírónő, átadom a tanút.
...-Nincs több kérdésem bírónő, átadom a tanút.
3608 Momo 2010-08-15 23:32:14 [Válasz erre: 3607 álmodó 2010-08-15 23:29:38]
11 után jártam arra... jöttem hazafelé. :-)
11 után jártam arra... jöttem hazafelé. :-)
3607 álmodó 2010-08-15 23:29:38 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Ugye? Mert mit kerestél arra...? Éjjel nincs koncert a Király sarkán.
Ugye? Mert mit kerestél arra...? Éjjel nincs koncert a Király sarkán.
3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Egyszer a Rákóczi tértől a Népszínház utcáig loholt egy utánam és nyomta aa sóder, aztán meg kikérte magának, hogy nem veszem emberszámba. A másik szitu ugyanezen a területen. Méretben feleakkora volt mint én, úgy tudtam lerázni, hogy a Népszínház utca sarkán lévő, akármilyen kajáldába bementem. A pipi ott szobrozott és lesett az ajtónál, végül, szégyen a menekülés, a hátsó kijáraton lógtam meg. Azóta nem járok arra... :-)))
Egyszer a Rákóczi tértől a Népszínház utcáig loholt egy utánam és nyomta aa sóder, aztán meg kikérte magának, hogy nem veszem emberszámba. A másik szitu ugyanezen a területen. Méretben feleakkora volt mint én, úgy tudtam lerázni, hogy a Népszínház utca sarkán lévő, akármilyen kajáldába bementem. A pipi ott szobrozott és lesett az ajtónál, végül, szégyen a menekülés, a hátsó kijáraton lógtam meg. Azóta nem járok arra... :-)))
3604 sphynx 2010-08-15 11:25:42 [Válasz erre: 3603 Heiner Lajos 2010-08-15 11:01:32]
Mondtuk, hogy ne vedd a szádra.
Mondtuk, hogy ne vedd a szádra.
3603 Heiner Lajos 2010-08-15 11:01:32 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Pedig, sajnos, ha "bejön" a W recesszió, eljutunk oda, hogy még a p..át is meg kell vonni a szájunktól.
Pedig, sajnos, ha "bejön" a W recesszió, eljutunk oda, hogy még a p..át is meg kell vonni a szájunktól.
3602 Momo 2010-08-15 01:02:39
Az egy dolog, hogy ilyenkor este a Váci utcában a Vörösmarty tér és a Pilvax köz között 3x is leszólítják az embert a kurvák, de hogy a Nyugati és az Oktogon között a körúton, sőt a Zeneakadémia sarkán, a Király utcában is nekem rontott kettő... elképesztő. Ez nem volt divat ebben a városban.
Az egy dolog, hogy ilyenkor este a Váci utcában a Vörösmarty tér és a Pilvax köz között 3x is leszólítják az embert a kurvák, de hogy a Nyugati és az Oktogon között a körúton, sőt a Zeneakadémia sarkán, a Király utcában is nekem rontott kettő... elképesztő. Ez nem volt divat ebben a városban.
3601 Spangel Péter 2010-08-09 12:56:55 [Válasz erre: 3600 der 2010-08-09 12:52:48]
Kár, hogy a Karnagy Úr a következő évadban már nem vezényel előadást! boldog születésnapot és jó egészséget Lukács Ervinnek!
Kár, hogy a Karnagy Úr a következő évadban már nem vezényel előadást! boldog születésnapot és jó egészséget Lukács Ervinnek!
3600 der 2010-08-09 12:52:48
Boldog születésnapot kívánok Lukács Ervinnek!
Boldog születésnapot kívánok Lukács Ervinnek!
3599 WiseGentleman 2010-08-05 13:04:49 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
A végén még halála után szentté avatják (ld. az orosz ortodox egyházban terjedő, Sztálint ábrázoló ikonokat...). Bár ahhoz kellene egy, a nevéhez fűződő csoda...
A végén még halála után szentté avatják (ld. az orosz ortodox egyházban terjedő, Sztálint ábrázoló ikonokat...). Bár ahhoz kellene egy, a nevéhez fűződő csoda...
3598 virius 2010-08-04 23:06:23
Hát én ezt az alsóörsi lövöldözést nem értem... Adva van ugye egy esti közúti rutinellenőrzés a balatoni 71-es út mentén és egy megállított Ford Fiesta. A Zala megyei fiatalokat sázllító kocsi vezetője kiszáll, előveszi okmányait - mire jön egy ismeretlen autó és célzott lövéseket ad a rendőrre, aki fejlövést kap és azonnal meghal, de meghal a Fiesta egyik utasa is... Érthetetlen... Ámokfutóval van dolgunk, vagy a rendőrrel volt személyes elszámolnivalója, vagy a Fiesta utasaival???
Hát én ezt az alsóörsi lövöldözést nem értem... Adva van ugye egy esti közúti rutinellenőrzés a balatoni 71-es út mentén és egy megállított Ford Fiesta. A Zala megyei fiatalokat sázllító kocsi vezetője kiszáll, előveszi okmányait - mire jön egy ismeretlen autó és célzott lövéseket ad a rendőrre, aki fejlövést kap és azonnal meghal, de meghal a Fiesta egyik utasa is... Érthetetlen... Ámokfutóval van dolgunk, vagy a rendőrrel volt személyes elszámolnivalója, vagy a Fiesta utasaival???
3597 sphynx 2010-08-04 22:29:06 [Válasz erre: 3596 virius 2010-08-04 21:23:22]
Talán az az egy jó húzás a filmben.
Talán az az egy jó húzás a filmben.
3596 virius 2010-08-04 21:23:22 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
Hát ugye 88 éves korában (B.B.1921-ben született, a film 2009-ben készült) az ember már nem változtat világnézetén. Amúgy félelmetes, amikor Budapesten és Márokpapin szóról szóra ugyanúgy mesél el egy sztorit (ezt az egybeszerkesztés bitonyítja)...
Hát ugye 88 éves korában (B.B.1921-ben született, a film 2009-ben készült) az ember már nem változtat világnézetén. Amúgy félelmetes, amikor Budapesten és Márokpapin szóról szóra ugyanúgy mesél el egy sztorit (ezt az egybeszerkesztés bitonyítja)...
3595 virius 2010-08-04 21:19:20 [Válasz erre: 3592 WiseGentleman 2010-08-04 03:19:49]
Az e havi Muzsikában megjelent kritikában (három STOP-repertoárelőadásról) egyenesen elmarasztalják a jelenlegi, egyébként szintén modern bécsi Lohengrint, mert nincs kitalálva, hogy ki is Lohengrin egyáltalán, míg Katharinánál ez a kérdés meg volt oldva...
Az e havi Muzsikában megjelent kritikában (három STOP-repertoárelőadásról) egyenesen elmarasztalják a jelenlegi, egyébként szintén modern bécsi Lohengrint, mert nincs kitalálva, hogy ki is Lohengrin egyáltalán, míg Katharinánál ez a kérdés meg volt oldva...
3594 unicornis 2010-08-04 20:50:34 [Válasz erre: 3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49]
hihetetlen lenne hogy lehetne.
hihetetlen lenne hogy lehetne.
3593 sphynx 2010-08-04 14:02:49
Ez a Biszku-film reveláció. Lehet olyan filmet csinálni, amiből ő kerül ki erkölcsi és szellemi fölényben. Hihetetlen.
Ez a Biszku-film reveláció. Lehet olyan filmet csinálni, amiből ő kerül ki erkölcsi és szellemi fölényben. Hihetetlen.
3592 WiseGentleman 2010-08-04 03:19:49 [Válasz erre: 3591 IVA 2010-08-04 01:49:28]
Jómagam, bár Otto Schenk-rajongó vagyok, Katharina Wagner Lohengrin-rendezését mégis lelkesedéssel üdvözöltem, Trabant ide vagy oda...
Jómagam, bár Otto Schenk-rajongó vagyok, Katharina Wagner Lohengrin-rendezését mégis lelkesedéssel üdvözöltem, Trabant ide vagy oda...
3591 IVA 2010-08-04 01:49:28 [Válasz erre: 3590 virius 2010-08-03 18:34:18]
És ha a Tannhäusert állította volna színpadra, Wartburgot rendezett volna bele? (Az a Lohengrin-rendezés Trabanttal sem lett volna nagyobb rakás szemét.)
És ha a Tannhäusert állította volna színpadra, Wartburgot rendezett volna bele? (Az a Lohengrin-rendezés Trabanttal sem lett volna nagyobb rakás szemét.)
3590 virius 2010-08-03 18:34:18
Nos, ha jól emlékszem, Wagner Kata eredetileg Trabantot is bele akart rendezni a Lohengrinbe. Ez esetben Elza TRABANTI Elza lett volna (amúgy is a keletnémet nép egyszerű lányának volt beállítva)... :-)))
Nos, ha jól emlékszem, Wagner Kata eredetileg Trabantot is bele akart rendezni a Lohengrinbe. Ez esetben Elza TRABANTI Elza lett volna (amúgy is a keletnémet nép egyszerű lányának volt beállítva)... :-)))
3589 sphynx 2010-08-03 17:16:59
Na, [url]http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html;ez[/url] nem rossz.
Na, [url]http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html;ez[/url] nem rossz.
3588 WiseGentleman 2010-07-24 18:24:50 [Válasz erre: 3587 der 2010-07-24 16:48:33]
Jómagam láttam eredeti méretben is városnéző Trabantot. Persze, azóta lehet, hogy árnyalták az ötletet...
Jómagam láttam eredeti méretben is városnéző Trabantot. Persze, azóta lehet, hogy árnyalták az ötletet...
3587 der 2010-07-24 16:48:33 [Válasz erre: 3586 WiseGentleman 2010-07-22 23:15:58]
De nem eredeti méretben, hanem többméteres limuzinokká bővítve.
De nem eredeti méretben, hanem többméteres limuzinokká bővítve.
3586 WiseGentleman 2010-07-22 23:15:58 [Válasz erre: 3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43]
Berlinben meg Drezdában városnézésre használják őket. A turisták imádják (mármint, aki elég sovány, hogy elférjen az utasterükben...)
Berlinben meg Drezdában városnézésre használják őket. A turisták imádják (mármint, aki elég sovány, hogy elférjen az utasterükben...)
3585 eccerű 2010-07-22 14:29:10 [Válasz erre: 3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43]
Látod, hogy nem.
Látod, hogy nem.
3584 Momo von Hofmannsthal 2010-07-22 01:13:43
Itt áll az orrom előtt egy kétütemű Trabant. 601-es. Ezeket nem vonták még ki a forgalomból?
Itt áll az orrom előtt egy kétütemű Trabant. 601-es. Ezeket nem vonták még ki a forgalomból?
3583 violentino 2010-07-21 20:04:59 [Válasz erre: 3582 Spangel Péter 2010-07-21 17:49:33]
Melegek ellen a hideg sör sem használ.:((
Melegek ellen a hideg sör sem használ.:((
3582 Spangel Péter 2010-07-21 17:49:33 [Válasz erre: 3581 Heiner Lajos 2010-07-21 09:57:09]
Ellenszer: prágai hideg sör...
Ellenszer: prágai hideg sör...
3581 Heiner Lajos 2010-07-21 09:57:09 [Válasz erre: 3580 IVA 2010-07-19 04:49:48]
Igen, nagy Melegek vannak mostanság.
Igen, nagy Melegek vannak mostanság.
3580 IVA 2010-07-19 04:49:48 [Válasz erre: 2765 virius 2010-04-16 21:10:34]
Sok mindent kell nélkülöznünk egész évben, de a melegről ez már nem mondható el.
Sok mindent kell nélkülöznünk egész évben, de a melegről ez már nem mondható el.
3578 macskás 2010-07-17 14:46:26 [Válasz erre: 3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01]
Ehhez képest elég sokszor hívtad segítségül a Wikipédiát
Ehhez képest elég sokszor hívtad segítségül a Wikipédiát
3577 unicornis 2010-07-16 07:50:52
http://www.youtube.com/watch?v=Mj07jN-tZHo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Mj07jN-tZHo&feature=related
3576 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:38:29 [Válasz erre: 3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01]
Vagy itt van például a [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_%C3%81llami_Operah%C3%A1zban_tartott_bemutat%C3%B3k_list%C3%A1ja;Magyar Állami Operaházban tartott bemutatók listája[/url]. Aszongya: "Az alábbi lista a Magyar Állami Operaházban bemutatott operákat, operetteket, mesejátékokat és táncjátékokat tartalmazza. Az új betanulások, felújítások valamint a balettelőadások és szimfonikus előadások nem szerepelnek benne." A helyzet viszont az, hogy a listából hiányzanak ősbemutatók, és van benne új betanulás is, bemutatóként feltüntetve. Szóval megbízhatatlan.
Vagy itt van például a [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_%C3%81llami_Operah%C3%A1zban_tartott_bemutat%C3%B3k_list%C3%A1ja;Magyar Állami Operaházban tartott bemutatók listája[/url]. Aszongya: "Az alábbi lista a Magyar Állami Operaházban bemutatott operákat, operetteket, mesejátékokat és táncjátékokat tartalmazza. Az új betanulások, felújítások valamint a balettelőadások és szimfonikus előadások nem szerepelnek benne." A helyzet viszont az, hogy a listából hiányzanak ősbemutatók, és van benne új betanulás is, bemutatóként feltüntetve. Szóval megbízhatatlan.
3575 Momo von Hofmannsthal 2010-07-14 14:21:01
Azért a Wikipédia jó nagy marhaságok gyűjteménye. Aszongya például, hogy elektromos (mégpedig Hammond) orgonát a Beatles használt először a zenetörténetben, a Michelle című dalban. De a múltkor azt is ott olvastam, hogy Pesten az első aluljáró a Blahán épült (pedig ugye az Astoriánál). És itt írtak Csajkovszkij ’Hoffmann meséi’ c. balettjéről is. Szép dolog az amatőr lexikonírás, de eszement nagy a hibaszázalék. A legjobb, ha az ember egyből megnézi az idegen nyelvű verziót is. Az angol általában tárgyszerűbb, mint a magyar.
Azért a Wikipédia jó nagy marhaságok gyűjteménye. Aszongya például, hogy elektromos (mégpedig Hammond) orgonát a Beatles használt először a zenetörténetben, a Michelle című dalban. De a múltkor azt is ott olvastam, hogy Pesten az első aluljáró a Blahán épült (pedig ugye az Astoriánál). És itt írtak Csajkovszkij ’Hoffmann meséi’ c. balettjéről is. Szép dolog az amatőr lexikonírás, de eszement nagy a hibaszázalék. A legjobb, ha az ember egyből megnézi az idegen nyelvű verziót is. Az angol általában tárgyszerűbb, mint a magyar.
3574 virius 2010-07-12 11:13:52 [Válasz erre: 3573 Heiner Lajos 2010-07-12 10:38:13]
Talán úgy, mint Falstaff, aki egyszerre udvarol Alicénak és Megnek...
Talán úgy, mint Falstaff, aki egyszerre udvarol Alicénak és Megnek...
3573 Heiner Lajos 2010-07-12 10:38:13 [Válasz erre: 3572 Steff 2010-07-12 08:43:41]
Nein, nein (keiner Rosenkavalier). Eine, dann die andere.
Nein, nein (keiner Rosenkavalier). Eine, dann die andere.
3572 Steff 2010-07-12 08:43:41 [Válasz erre: 3571 Heiner Lajos 2010-07-11 16:00:55]
Lányokkal, kettővel-hárommal gleichzeitig. Ódivatúan. ;-D
Lányokkal, kettővel-hárommal gleichzeitig. Ódivatúan. ;-D
3571 Heiner Lajos 2010-07-11 16:00:55 [Válasz erre: 3569 der 2010-07-11 12:30:43]
Bocsi, hogy csalódást okoztam, de még mindig ódivatú vagyok, és csak lányokkal... Ne reménykedj! És vigyázz, mert jön a vonat!
Bocsi, hogy csalódást okoztam, de még mindig ódivatú vagyok, és csak lányokkal... Ne reménykedj! És vigyázz, mert jön a vonat!
3570 Steff 2010-07-11 15:32:41 [Válasz erre: 3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07]
Sejtettem, hogy valami malacság. (-:
Sejtettem, hogy valami malacság. (-:
3569 der 2010-07-11 12:30:43 [Válasz erre: 3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07]
Sínen vagyunk! Tőled bizony többet vártam...
Sínen vagyunk! Tőled bizony többet vártam...
3568 Heiner Lajos 2010-07-11 12:12:07 [Válasz erre: 3566 Steff 2010-07-11 09:06:35]
Sztem kérdezd meg tőle, én úgy tudom, inkább letöltődik (töltik), igaz, ehhez egy kiskorú fiú is kell.
Sztem kérdezd meg tőle, én úgy tudom, inkább letöltődik (töltik), igaz, ehhez egy kiskorú fiú is kell.
