Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3667 IVA 2010-09-03 09:14:29 [Válasz erre: 3666 der 2010-09-03 08:58:44]
Dehogynem, hiszen válaszolt. Ahogyan tudott...

3666 der 2010-09-03 08:58:44 [Válasz erre: 3665 IVA 2010-09-03 02:52:34]
Válaszra sem méltó!

3665 IVA 2010-09-03 02:52:34 [Válasz erre: 3663 der 2010-09-02 16:53:49]
V. ö.: 33074 (der - Előzmény 33071 - 2010-08-27 20:16:44) és 33083 (der - Előzmény 33080 - 2010-08-28 10:42:01) sz. hozzászólások a Mi újság a Magyar Állami Operaházban? topicban. (Idézhetném is, csak a megszólítást kellene kicserélnem.)

3664 Amarilla 2010-09-02 22:53:15 [Válasz erre: 3663 der 2010-09-02 16:53:49]
Ez ugye egy vicc? Ha igaz,és mindenki számára követendőnek nevezte, akkor talán az exfeleségét is meg kéne agitálnia! Nem?

3663 der 2010-09-02 16:53:49 [Válasz erre: 3662 yeti 2010-09-01 10:56:22]
Keveházi Gábor az Operaház balettigazgatója levélben üdvözölte Lovas Esztert - aki önfeljelentést tett maga ellen - és lépését mindenki számára követendőnek nevezte. Ezek után bement a VI. kerületi rendőrségre és feljelentette magát jogcím nélküli kifizetések ügyében.

3662 yeti 2010-09-01 10:56:22
Számlákkal manipulált a Fesztiválközpont gazdasági igazgatója Önfeljelentést tett maga ellen a rendőrségen Lovas Eszter, a Budapesti Fesztiválközpont gazdasági igazgatója, jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Zimányi Zsófia, a Fesztiválközpont igazgatója. A gazdasági igazgató feltehetően fiktív számlákkal ügyeskedett. Az elmúlt öt évben körülbelül hétmilliárd forint volt a cég forgalma, ennek egy-másfél százalékára merült fel a számviteli visszaélések gyanúja. http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=341446

3661 Spangel Péter 2010-08-27 16:49:59
Alföldi Róbert ismét az Armel Operaverseny rendezői között A Nemzeti Színház igazgatója meseoperát rendez Norvégiában

3660 virius 2010-08-27 11:56:35 [Válasz erre: 3658 Amarilla 2010-08-25 23:56:07]
Netán a karmestert is? Mivelhogy GYRGY vezényli a tervek szerint. 2002-ben is ő vezényelte volna, ha a választások akkor nem úgy alakultak volna, ahogy, és hivatalában maradhatott volna.

3659 IVA 2010-08-26 02:48:15 [Válasz erre: 3658 Amarilla 2010-08-25 23:56:07]
Remélem, nem azt álmodta róla, hogy gyenge opera, amit neki valami faxniba kell csomagolnia.

3658 Amarilla 2010-08-25 23:56:07 [Válasz erre: 3657 virius 2010-08-25 21:19:37]
Állítólag nagyon készül rá! Régi álma a Macbeth, azt hallottam maga választotta ki a szereplőket is! Hát, majd meglátjuk!

3657 virius 2010-08-25 21:19:37 [Válasz erre: 3652 tiberio 2010-08-23 22:22:41]
Én még Szinetár Macbeth-rendezésében sem vagyok biztos.Márminthogy ő rendezné a darabot. Hiszen majdnem 80...

3656 macskás 2010-08-23 22:58:24 [Válasz erre: 3653 tiberio 2010-08-23 22:27:40]
Pályinka a tévé mellett, tudod, azon a gyönyörű posztamensen pöffeszked:) Nem kell illegalitásban nézni, de azért rajtam lesz szemüveg:) Szegény Ördög Róbert is megy? :)

3655 macskás 2010-08-23 22:56:34 [Válasz erre: 3654 bermuda 2010-08-23 22:46:49]
Még nemtom, holnap utánajárok, mi megy a másik palotában. Kávé OK:))

3654 bermuda 2010-08-23 22:46:49 [Válasz erre: 3651 macskás 2010-08-23 22:21:57]
A Mefisztora én is megyek....hogy stilszerű legyek a "felére" biztos, első szünetben kávé...kedves macskás??:-)

3653 tiberio 2010-08-23 22:27:40 [Válasz erre: 3651 macskás 2010-08-23 22:21:57]
Tessék mondani, hol aggyák a pályinkát? Mefisztó annyira lesz, hogy Kovács János fogja dirigálni, és Bretz Gábor főszerepelni! Okvetlenül tessék eljönni!:) Momo miatt illegalitásban kell megnéznünk? Sejtekre oszolva, mint Kun Béláéknak? Miért? Mit vétett a szegény Ördög?

3652 tiberio 2010-08-23 22:22:41 [Válasz erre: 3650 Búbánat 2010-08-23 22:12:41]
Ugye Kovalik rendezés? Nem félek. Az eddig látott munkáival fele-fele arányban elégedett vagyok. Vagy talán inkább pozitív a mérleg. Szinetár bácsi Macbeth rendezésétől sokkal jobban fázom. Pedig ez a Verdi opera a kedvencem a korai darabok közül.

3651 macskás 2010-08-23 22:21:57 [Válasz erre: 3649 tiberio 2010-08-23 21:39:41]
Bezzegh Pályinkát adnak, mi?:))) Ideje, hogy megnézzem a kalendáriumot, eddig csak a müpás koncokat néztem át. Mefisztó-féle? Az is lesz? Ott a helyem, csak Momo meg nem tuggya:)

3650 Búbánat 2010-08-23 22:12:41 [Válasz erre: 3649 tiberio 2010-08-23 21:39:41]
Na, a Mefisztofele-től rendezésileg nem leszel elragadtatva - amiket kikotyogtak nekem a bennfentesek!...

3649 tiberio 2010-08-23 21:39:41 [Válasz erre: 3646 macskás 2010-08-18 20:35:19]
Legközelebb a "Fel!Támadás!"-t szemlélem meg közelebbről. Oszt, Mefisztóféle, 17-én. Már alig várom! Marlenkát itt nem is adnak:(( Csak minyomot. Utálom gyerekkorom óta! )

3648 macskás 2010-08-19 09:16:01 [Válasz erre: 3647 álmodó 2010-08-18 21:26:15]
Jézusom, MIT??? :)

3647 álmodó 2010-08-18 21:26:15 [Válasz erre: 3646 macskás 2010-08-18 20:35:19]
"Operában idén többször voltam, mint általában. :)" nana, akkor te akarsz valamit... :-)

3646 macskás 2010-08-18 20:35:19 [Válasz erre: 3645 tiberio 2010-08-18 15:20:28]
Operában idén többször voltam, mint általában. :) Majd figyellek a marlenkázók közt:) Vagy a láncfűrészre fókuszáljak?:)

3645 tiberio 2010-08-18 15:20:28 [Válasz erre: 3643 macskás 2010-08-17 23:40:03]
Kevés koncon voltam az első félévben, talán ezért. Az operában viszont gyakran, ha nincs nyári szünet.:))

3644 SzJ 2010-08-17 23:59:27 [Válasz erre: 3638 tiberio 2010-08-17 20:44:08]
:-) A láncfűrész mellett igen nagy készletük van távcsőből és Mach 3-ból is :-)

3643 macskás 2010-08-17 23:40:03 [Válasz erre: 3641 tiberio 2010-08-17 22:42:07]
:) Rég láttalak kultúrában. Vagy csak nem ismertelek meg? Ez az egyik fogyatékosságom:(((

3642 álmodó 2010-08-17 22:53:00 [Válasz erre: 3641 tiberio 2010-08-17 22:42:07]
12.-én meg "eltűnt" egy laptop. Úgyhogy ha valaki mostanában azt árulna odakint, ne lepődj meg!

3641 tiberio 2010-08-17 22:42:07 [Válasz erre: 3640 macskás 2010-08-17 22:22:58]
Azt nem mondtam, hogy nem alkudtunk meg... Megvettem, és kivágtam vele a harmadik felvonás téli fasorát. Ha valakinek feltűnne a hiánya, hát ezért van.

3640 macskás 2010-08-17 22:22:58 [Válasz erre: 3638 tiberio 2010-08-17 20:44:08]
Köllött Neked kiőtözni:)

3639 álmodó 2010-08-17 22:15:16 [Válasz erre: 3638 tiberio 2010-08-17 20:44:08]
Érdekes megállapításod szöget ütött a fejemben: talán a lányok is többre mennének, ha a kezükben egy csilivili láncfűrészt lóbálva próbálnák magukat a kuncsaft nyakába varrni.

3638 tiberio 2010-08-17 20:44:08
Csak érdekességként említem meg, érintőlegesen a leszólításokra reagálva, hogy a napokban, miközben az Opera előtt álltam a Bohémélet előtt - klakkban-frakkban úgyszólván - a barátnőmre várva, megszólított egy fiatal ember, kezében egy vadonatúj benzines láncfűrésszel, hogy aszongya: " Főnök, érdekel? "

3637 macskás 2010-08-17 18:33:14 [Válasz erre: 3635 WiseGentleman 2010-08-17 18:29:59]
Akkor van még mit behoznod:) Gondolj bele, egy jó vacsi után:)

3636 WiseGentleman 2010-08-17 18:31:09
Egyébként polhomokozó sajnálatos kimúlása után jön az újabb botránytopik? Kommerciális szex? Rákóczi tér vs. Oranienburgerstraße? Avagy a türelmi zóna nyúlik, mint Schrödinger szétkent macskája...

3635 WiseGentleman 2010-08-17 18:29:59 [Válasz erre: 3632 Momo 2010-08-16 23:05:24]
Hamburgban a Reeperbahnon vagy Frankfurtban a Bahnhofsviertelben ez nem probléma (én ugyan nem jártam ott, ismerősök mesélték...): "Jugendliche unter 18 Jahren und Frauen keinen Zutritt"! (Egynél több ok, hogy a nagyjójúeszéjben be legyen tiltva a prostitúció - leszámítva néhány nevadai megyét. A fenti felszólítás ugyanis súlyosan szexista.)

3634 Momo 2010-08-17 17:03:40 [Válasz erre: 3633 Steff 2010-08-17 08:34:42]
hát igen, mi is hamar rájöttünk, hogy miről van szó... :-)

3633 Steff 2010-08-17 08:34:42 [Válasz erre: 3629 Momo 2010-08-16 22:42:33]
Mért, az, hogy a barátnőddel voltál, egy dolog. Vannak többszemélyes konstrukciók is. Honnan tudhatták volna, hogy nem épp olyanra áhítozol, és csak a félszegség tart vissza.

3632 Momo 2010-08-16 23:05:24 [Válasz erre: 3630 violentino 2010-08-16 22:59:25]
Az egy dolog, hogy engem zavar ez a tendencia, mert szerintem nem így kéne kinéznie egy normális városnak. De akinek van mondjuk egy-két 13-14 év körüli fia, annak mindjárt mást jelent ez a probléma.

3631 Momo 2010-08-16 23:01:59 [Válasz erre: 3630 violentino 2010-08-16 22:59:25]
Igen, semmi gond... imádom a csatatereket.

3630 violentino 2010-08-16 22:59:25 [Válasz erre: 3629 Momo 2010-08-16 22:42:33]
jé,azt hittem, a Rákóczi teret már felszámolták ilyen szempontból.Elég szomorú a helyzetkép,amit leírtál.De te mint egy életerős férfi,gondolom azért le tudod őket rázni,mégis fölényben vagy,nem?:))

3629 Momo 2010-08-16 22:42:33 [Válasz erre: 3625 violentino 2010-08-16 22:18:37]
Egyébként az az én problémám ezzel, hogy az "oké", hogy a Rákóczi tér környékén ez van. Mert ott már 100 éve ez van. Hát maximum nem megy arra az ember, ha nincs ott dolga. Nade, hogy olyan helyeken a városba, ahol egyébként ez nem volt szokás...? A Váci utca este 8 után hosszú évek óta a kurváké. Persze a külföldiekre vadásznak. A Duna korzón ugyanakkor a fiatal ukrán fiúk árulják magukat. Nem volt gond, hogy a barátnőmmel vagyok, úgy is nyomultak. Ezeket is elkönyveltem. Nem megyek arra se. Végül is nem vagyok turista. De hogy a Nyugatinál a nagy aluljáróban is ott áll 1-2 lány naphosszat, (meg a két pasi, aki vigyáz rájuk...) (a Blahán, és a Teréz körúton is láttam ilyet), és legutóbb, már a Zeneakadémia mellett is nekem estek. (Mivel nem feléjük mentem, átjött a két csaj utánam az utca túloldalára. :-) Hova tudunk még fejlődni…? (Persze nem mindig erőszakosak.) Sztem rájöttek, hogy nem kell ragaszkodni a VIII. kerülethez. Szép, nagy város Budapest, és a sok szabad utcája, meg tere sok, sok munkalehetőség.

3628 sphynx 2010-08-16 22:36:08
Tényleg súlyos lehet a válság, ha már a kurvák is ennyire leadtak az igényeikből.

3627 Steff 2010-08-16 22:35:01 [Válasz erre: 3623 Momo 2010-08-16 22:15:14]
Tény, hogy ha már utcán meg lehet kapni őket, régen rossz. Amelyiket érdemes lenne, az nem utcázik, és jó drága.

3626 violentino 2010-08-16 22:22:19 [Válasz erre: 3624 nizajemon 2010-08-16 22:17:44]
van ilyen is,megértem:))

3625 violentino 2010-08-16 22:18:37 [Válasz erre: 3623 Momo 2010-08-16 22:15:14]
De,értem a problémát teljesen,bár egy kicsit elvonatkoztattam a témától,bocs.Elhiszem,milyen kellemetlen lehet ha az embert macerálják.

3624 nizajemon 2010-08-16 22:17:44 [Válasz erre: 3620 violentino 2010-08-16 21:58:58]
Hááát...én tudnék mutatni mostanság olyan alkalmi "kolléganőket",hogy nincs az a férfi ki utánuk vágyakozna:) Van itt egy "kvartett",ha őket meghajkurássza valaki....Jolányka,Virdzsinia,Szimonetta és Katrin...és nem igénylik a túlságosan ékítményes vakerát:)

3623 Momo 2010-08-16 22:15:14 [Válasz erre: 3620 violentino 2010-08-16 21:58:58]
Hidd el nekem, hogy a normális kerékvágásban létezve (család, barátnő, munkába jársz, intézed a dolgaidat, stb.) elég kellemetlen, amikor rendszeresen megtörténik az, hogy az utcán 300 méteren belül háromszor szólít le 2-3 kurva, és ha normális vagy velük, mint más földi halandóval lennél, akkor nem lehet őket levakarni, rád tapadnak, beléd karolnak, mennek utánad, akár még a kabátzsebedben is turkálnak, ha nem veszed észre. Az ember azt sem szereti, ha erőszakosan lejmolnak. Ez minimum olyan. Én például szeretek nyugodtan végigmenni az utcán. (egyébként pedig, ha nem érted a problémát, a kulcsszó: empátia :-)

3622 Momo 2010-08-16 22:06:24 [Válasz erre: 3621 der 2010-08-16 22:03:02]
Neked meg az hogy jutott eszedbe, hogy nekem arról jutott eszembe...? :-)))) Tudod, arra van másik topic, ez itt a társalgó... úgyhogy most nyugodtan kérj bocsánatot tőlem is.

3621 der 2010-08-16 22:03:02 [Válasz erre: 3602 Momo 2010-08-15 01:02:39]
Ezek után csak a kurvákról tudtok értekezni? Kedves Momo, egy születésnap apropóján, hogy juthatott ez az eszedbe? Én kérek bocsánatot Lukács Ervintől!

3620 violentino 2010-08-16 21:58:58 [Válasz erre: 3605 Spangel Péter 2010-08-15 11:38:24]
Ti szegénységes férfiak,be sajnállak titeket!:)Na arról mikor számoltok be,hogy előletek mikor menekültek a nők?Érdekelne,mert ha nektek kéne futni utánuk,nem igen lenne merszetek,olyankor inatokba száll a bátorság, s menekültök.Szép mondhatom!:))Hol egy jó kis történet,ahol a csajokat hajkurásszátok?

3619 Heiner Lajos 2010-08-16 15:19:14 [Válasz erre: 3618 macskás 2010-08-16 13:14:34]
Pozsonyba járni és nem elmenni a Mammutba a Cintorinskan?

3618 macskás 2010-08-16 13:14:34 [Válasz erre: 3617 Heiner Lajos 2010-08-16 12:10:55]
Értettem! De Lajos, én nem is szoktam sörözni:((( És Pozsonyba járok Prága helyett, most mi lesssssz? :)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.