5681 perempe 2015-05-18 04:33:38 [Válasz erre: 5680 perempe 2015-05-18 04:32:37]
https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing fórumban -> fórumon
https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing fórumban -> fórumon
5680 perempe 2015-05-18 04:32:37
kérlek segítsetek azonosítani, hogy melyik operettből (?) való ez a részlet! egy külföldi fórumban kérdezték. [url]https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing[/url] 13k-s .pdf dokumentum
kérlek segítsetek azonosítani, hogy melyik operettből (?) való ez a részlet! egy külföldi fórumban kérdezték. [url]https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing[/url] 13k-s .pdf dokumentum
5676 virius 2015-04-03 11:40:14
Pilinszky János: Harmadnapon És fölzúgnak a hamuszín egek, hajnalfele a ravensbrücki fák. És megérzik a fényt a gyökerek. És szél támad. És fölzeng a világ. Mert megölhették hitvány zsoldosok, és megszünhetett dobogni szive – Harmadnapra legyőzte a halált. Et resurrexit tertia die. Mindenkinek áldott, szép Húsvétot kívánok! :)
Pilinszky János: Harmadnapon És fölzúgnak a hamuszín egek, hajnalfele a ravensbrücki fák. És megérzik a fényt a gyökerek. És szél támad. És fölzeng a világ. Mert megölhették hitvány zsoldosok, és megszünhetett dobogni szive – Harmadnapra legyőzte a halált. Et resurrexit tertia die. Mindenkinek áldott, szép Húsvétot kívánok! :)
5675 smaragd 2015-03-10 15:56:26
834-re H.L. hogy is lehetne egy merevlemezt tisztelni? Esetleg becsben tarthatják, oly régi darab lesz. Ez már nem a mi gondunk, vagy, ha mégis újr élednénk, -ki tudja- majd eldöntjük. A papír (..!...) őrzi a keze nyomát is, gondoltatok már erre?
834-re H.L. hogy is lehetne egy merevlemezt tisztelni? Esetleg becsben tarthatják, oly régi darab lesz. Ez már nem a mi gondunk, vagy, ha mégis újr élednénk, -ki tudja- majd eldöntjük. A papír (..!...) őrzi a keze nyomát is, gondoltatok már erre?
5674 macskás 2015-02-24 00:29:53 [Válasz erre: 5673 Heiner Lajos 2015-02-23 15:39:44]
Átlátszó... Egyébként úgy néz ki, semmi gond vele.
Átlátszó... Egyébként úgy néz ki, semmi gond vele.
5673 Heiner Lajos 2015-02-23 15:39:44 [Válasz erre: 5672 macskás 2015-02-23 12:11:49]
Megvan az okom, hogy azt írjam, ne TÉRDeljen le a Momus előtt...-:)
Megvan az okom, hogy azt írjam, ne TÉRDeljen le a Momus előtt...-:)
5672 macskás 2015-02-23 12:11:49 [Válasz erre: 5671 Heiner Lajos 2015-02-23 10:22:28]
T. FóRUMtárs, örüljön annak, hogy 1. vannak macskáim 2. képes voltam tökéletes linket küldeni, melyhez horrorisztikus erőfeszítéseket tettem. 3. bőséges írást küldtem. Vesébe látóan üdvözlöm :)
T. FóRUMtárs, örüljön annak, hogy 1. vannak macskáim 2. képes voltam tökéletes linket küldeni, melyhez horrorisztikus erőfeszítéseket tettem. 3. bőséges írást küldtem. Vesébe látóan üdvözlöm :)
5671 Heiner Lajos 2015-02-23 10:22:28 [Válasz erre: 5669 macskás 2015-02-23 09:50:02]
Valóban, az opzsszám téves.
Valóban, az opzsszám téves.
5670 zalbarna 2015-02-23 10:15:38 [Válasz erre: 5669 macskás 2015-02-23 09:50:02]
Kösz, jól szórakoztam..:)
Kösz, jól szórakoztam..:)
5669 macskás 2015-02-23 09:50:02
Végre valaki ír a [url]http://www.revizoronline.com/hu/cikk/5437/egy-musorfuzetrol/; műismertetők[/url] színvonaláról. A tegnapi CBp-s lap sem volt kutya, de a legszörnyebbek a Pannon Filharmonikusok ismertetői. Tele tévedésekkel, kevés adattal, mint tételszám, opzsszám stb.
Végre valaki ír a [url]http://www.revizoronline.com/hu/cikk/5437/egy-musorfuzetrol/; műismertetők[/url] színvonaláról. A tegnapi CBp-s lap sem volt kutya, de a legszörnyebbek a Pannon Filharmonikusok ismertetői. Tele tévedésekkel, kevés adattal, mint tételszám, opzsszám stb.
5668 macskás 2015-02-23 09:40:18 [Válasz erre: 5667 Búbánat 2015-02-19 13:30:56]
Kovács Sándor bőven elmúlt hatvanéves!
Kovács Sándor bőven elmúlt hatvanéves!
5667 Búbánat 2015-02-19 13:30:56
[url] http://fidelio.hu/edu_art/interju/korszakvaltas; Korszakváltás [/url] • 2015. február 17. - • Vikukel Dániel - • Figaro - A 60. születésnapját ünneplő Kovács Sándor zenetudós, zenetörténész két ciklus után adja át tankszékvezetői székét a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. INTERJÚ
[url] http://fidelio.hu/edu_art/interju/korszakvaltas; Korszakváltás [/url] • 2015. február 17. - • Vikukel Dániel - • Figaro - A 60. születésnapját ünneplő Kovács Sándor zenetudós, zenetörténész két ciklus után adja át tankszékvezetői székét a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. INTERJÚ
5666 violentino 2015-02-18 17:48:11
Március 13-ára eladó 1 db operajegy, a Wiener Staatsoperbe, Werther! 12 Euro, fszt páholy! SOS! Érdeklődni privátban! Köszönöm!
Március 13-ára eladó 1 db operajegy, a Wiener Staatsoperbe, Werther! 12 Euro, fszt páholy! SOS! Érdeklődni privátban! Köszönöm!
5664 tiramisu 2015-01-29 17:19:32 [Válasz erre: 5663 Petyus 2015-01-29 11:24:39]
Hogy megnéztem? Odaszegzett , mert nem hittem, hogy ilyen létezik! :-) Tündén
Hogy megnéztem? Odaszegzett , mert nem hittem, hogy ilyen létezik! :-) Tündén
5663 Petyus 2015-01-29 11:24:39 [Válasz erre: 5662 tiramisu 2015-01-27 00:35:37]
Nem lehetsz oly balgán Balga... Üdv: Csongor
Nem lehetsz oly balgán Balga... Üdv: Csongor
5662 tiramisu 2015-01-27 00:35:37 [Válasz erre: 5661 Petyus 2015-01-26 14:26:29]
Nem láttad az 5658-ra feltett fantasztikus videot? Örülj neki! Én balgán megnéztem.... :-(
Nem láttad az 5658-ra feltett fantasztikus videot? Örülj neki! Én balgán megnéztem.... :-(
5660 tiramisu 2015-01-25 22:28:13 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Te jó Isten!
Te jó Isten!
5658 zalbarna 2015-01-25 13:45:56 [Válasz erre: 5656 társalgó 2015-01-25 12:20:03]
Ha rárakom a kottát, leesik a földre...
Ha rárakom a kottát, leesik a földre...
5657 macskás 2015-01-25 12:34:18 [Válasz erre: 5654 Haandel 2015-01-25 08:32:06]
Yamaha, Yamaha, Yamaha, hahaha
Yamaha, Yamaha, Yamaha, hahaha
5656 társalgó 2015-01-25 12:20:03 [Válasz erre: 5655 társalgó 2015-01-25 12:18:33]
(Az url paste továbbra sem megy nekem, bocs érte) bogányi=Bogányi
(Az url paste továbbra sem megy nekem, bocs érte) bogányi=Bogányi
5655 társalgó 2015-01-25 12:18:33
[url]http://www.theguardian.com/music/tomserviceblog/2015/jan/20/boganyi-piano-budapest-sound-beyond-time;Ékesszóló, és szellemes cikk[/url]. Főleg az a rész, hogy bogányi azért még nem szeretné, ha Kocsis, vagy Schiff kipróbálná a zongorát. (Ennyi szénszál erősítéses szintetikus anyag felhasználással kapcsolatban azért fenntartásaim vannak.)
[url]http://www.theguardian.com/music/tomserviceblog/2015/jan/20/boganyi-piano-budapest-sound-beyond-time;Ékesszóló, és szellemes cikk[/url]. Főleg az a rész, hogy bogányi azért még nem szeretné, ha Kocsis, vagy Schiff kipróbálná a zongorát. (Ennyi szénszál erősítéses szintetikus anyag felhasználással kapcsolatban azért fenntartásaim vannak.)
5654 Haandel 2015-01-25 08:32:06 [Válasz erre: 5653 zalbarna 2015-01-23 16:51:29]
Yamaha, Yamaha, te hatalmas hangszerfabrika, műanyagból nem lesz fakarika. Yamaha, Yamaha, a zenészeket kemény fából faragták; ja, ma, hát, magad alatt vágod a fát. Yamaha, Yamaha, ne legyél fáról szakadt fajankó, a furulya sokféle fából faragható!
Yamaha, Yamaha, te hatalmas hangszerfabrika, műanyagból nem lesz fakarika. Yamaha, Yamaha, a zenészeket kemény fából faragták; ja, ma, hát, magad alatt vágod a fát. Yamaha, Yamaha, ne legyél fáról szakadt fajankó, a furulya sokféle fából faragható!
5653 zalbarna 2015-01-23 16:51:29 [Válasz erre: 5652 zalbarna 2015-01-23 16:27:56]
És hát pont erről van szó : Igaz, hogy a Yamaha ( a műanyag !!! ) furulya hangja minőségileg gyengébb, nade legalább milyen sokáig gyengébb !! :) ( Minőségi értékelésben egy Mennyiségi érv dönt. vicc, nem szabad belemenni, vagy az élet sz.abb lesz. )
És hát pont erről van szó : Igaz, hogy a Yamaha ( a műanyag !!! ) furulya hangja minőségileg gyengébb, nade legalább milyen sokáig gyengébb !! :) ( Minőségi értékelésben egy Mennyiségi érv dönt. vicc, nem szabad belemenni, vagy az élet sz.abb lesz. )
5652 zalbarna 2015-01-23 16:27:56 [Válasz erre: 5650 takatsa 2015-01-23 16:22:12]
A verekedés nem elhanyagolandó szempont egy gyermek esetében, de nem zenei szempont. :)
A verekedés nem elhanyagolandó szempont egy gyermek esetében, de nem zenei szempont. :)
5651 takatsa 2015-01-23 16:22:58
Természetesen nem fuvola, hanem furulya, bocsánat az elírásért.
Természetesen nem fuvola, hanem furulya, bocsánat az elírásért.
5650 takatsa 2015-01-23 16:22:12 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Azért a Yamaha műanyag fuvolák védelmében el szeretném mondani, hogy amikor egyik gyermekem furulyázni kezdett a zeneiskolában, akkor a tanárbácsi Yamaha műanyagfurulya vásárlását javasolta, kiemelve azt, hogy ez a furulya rendkívül strapabíró, és jól lehet vele verekedni is. Figyelembe véve ezt a fontos, és méltányolandó szempontot, műanyag Yamaha furulya vásárlása mellett döntöttünk, és nem bántuk meg: azóta csaknem 30 év telt el, de ez a furulya - vegyes használat mellett is - elpusztíthatatlan.
Azért a Yamaha műanyag fuvolák védelmében el szeretném mondani, hogy amikor egyik gyermekem furulyázni kezdett a zeneiskolában, akkor a tanárbácsi Yamaha műanyagfurulya vásárlását javasolta, kiemelve azt, hogy ez a furulya rendkívül strapabíró, és jól lehet vele verekedni is. Figyelembe véve ezt a fontos, és méltányolandó szempontot, műanyag Yamaha furulya vásárlása mellett döntöttünk, és nem bántuk meg: azóta csaknem 30 év telt el, de ez a furulya - vegyes használat mellett is - elpusztíthatatlan.
5649 smaragd 2015-01-23 15:22:36 [Válasz erre: 5648 Búbánat 2015-01-23 12:51:20]
Akkor maradnak a Bösendorfer zongorák a helyükön...és az én jókívánságaim is.
Akkor maradnak a Bösendorfer zongorák a helyükön...és az én jókívánságaim is.
5648 Búbánat 2015-01-23 12:51:20
A zeneakadémiai gálán Batta András zenetörténész és a zongoraművész beszélgetésükben rámutattak, hogy a "bemutatkozó" Bogányi-zongorára a fejlesztés eredményeként mint prototípusra kell tekintenünk. Állandó helye a Zeneakadémián lesz. A gyártó teamnél fizetőképes kereslet, igény esetén további "Bogányi"-zongorákat fog építeni.
A zeneakadémiai gálán Batta András zenetörténész és a zongoraművész beszélgetésükben rámutattak, hogy a "bemutatkozó" Bogányi-zongorára a fejlesztés eredményeként mint prototípusra kell tekintenünk. Állandó helye a Zeneakadémián lesz. A gyártó teamnél fizetőképes kereslet, igény esetén további "Bogányi"-zongorákat fog építeni.
5647 smaragd 2015-01-23 10:49:26 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Rémisztő, amit írsz, sajnos igaz. "Lecserélik a Bösendorfereket??" Hol játszanak még rajta? Az új zongora versenyzongora, azt hiszem e szerint elég behatárolt, hogy hova kerül majd a méregdrága új zongora. Ami a fafurulyát illeti, én is csak fa hangszereket veszek a piciknek a családban, kis kezdő hangszerek. Ezt nem tudtam, hogy a zenetanárok a műanyag felé indultak el. Nem vagyok érvelő típus, mert nincs rá időm. Annyira talán megnyíltam itt előttetek, hogy felismertétek azt, hogy én is a valódi minőség - ahogy írod - elkötelezettje vagyok. Ez az új zongora egy új termék, meglátjuk, hogy hogyan alakul az eladása és a művészi fogadtatása. Most lusta voltam visszamenni az origós cikkre, de emlékszem, hogy Bogányi művész úr a spirituális oldalát is kiemelte az új hangszernek. Ezt még én sem értem...:-) Ami pedig a microkat illeti, a konyhában is utálom (nemigen használom ezt a szót, de így van), művészeken pedig végképp!
Rémisztő, amit írsz, sajnos igaz. "Lecserélik a Bösendorfereket??" Hol játszanak még rajta? Az új zongora versenyzongora, azt hiszem e szerint elég behatárolt, hogy hova kerül majd a méregdrága új zongora. Ami a fafurulyát illeti, én is csak fa hangszereket veszek a piciknek a családban, kis kezdő hangszerek. Ezt nem tudtam, hogy a zenetanárok a műanyag felé indultak el. Nem vagyok érvelő típus, mert nincs rá időm. Annyira talán megnyíltam itt előttetek, hogy felismertétek azt, hogy én is a valódi minőség - ahogy írod - elkötelezettje vagyok. Ez az új zongora egy új termék, meglátjuk, hogy hogyan alakul az eladása és a művészi fogadtatása. Most lusta voltam visszamenni az origós cikkre, de emlékszem, hogy Bogányi művész úr a spirituális oldalát is kiemelte az új hangszernek. Ezt még én sem értem...:-) Ami pedig a microkat illeti, a konyhában is utálom (nemigen használom ezt a szót, de így van), művészeken pedig végképp!
5646 Petyus 2015-01-23 10:45:01 [Válasz erre: 5643 álmodó 2015-01-23 09:49:35]
Itten, mostan, kérem cépen, szó sincsen békétlenségről. Egyébként a fel... már megkezdődött, a meg... akkor lészen, ha a fel... befejeződik.
Itten, mostan, kérem cépen, szó sincsen békétlenségről. Egyébként a fel... már megkezdődött, a meg... akkor lészen, ha a fel... befejeződik.
5645 zalbarna 2015-01-23 10:29:02 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Ja, és szabad a választás. Amint választasz, úgy élsz.
Ja, és szabad a választás. Amint választasz, úgy élsz.
5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01 [Válasz erre: 5641 smaragd 2015-01-23 08:38:01]
Csak óvatosan a jókívánságokkal :) olvasd csak eccerű érveit, elég világosak. Semmi baj azzal, hogy Bogányi ezt megpróbálta. Meg hogy pénzt ölt bele ( ha a sajátja ) az ember ilyen, mindig megpróbál jobbat és jobbat, ez nem olyan nagy baj. Most lesz majd érdekes a folytatás, hogy kiderült, hogy nem jobb, mint a régi, sőt... ( akinek füle van, az hallja, beszélni már nem érdemes róla , Bogányi is hallja mostanra már, ha van füle..) Tehát képes lesz-e maradni a tényeknél, vagy eztán is csak nyomja, nyomja... Nézd a műanyag furulyák esetét. A helyzet ugyanaz. A zeneiskolákban már nincs is fafurulya. Na ez az, amire oda kell figyelni. Nekem volt még az iskolában egy 90 forintos körtefa furulyám, csodás hangja volt, a régizeneirodalom szopránfurulyás részét 90 százalékban el lehetett játszani rajta. Boltban vettem. Mindenkinek fafurulyája volt. Mi van ma : Mindenkinek műanyag furulya kerül a kezébe először ma Magyarországon. Miért: Mert olcsóbb. Mosható. Nem olyan sérülékeny. Csupa anyagi mmegfontolás. Megváltozott a tétel, miszerint a fafurulyának szebb a hangja??? Nem !!! A pénz dominál. És nem is sok pénz . Ma már egy fafurulya, gyakran nézem az árakat, egy kezdő gyereknek egy jó minőségű barokk fogású fafurulya már teljesen kifizethető áron kapható nagy választékban. Van a zeneiskolákban?? -- Nincs. Pénz és nemtörődömség a vezérelvek. Ezt nem Bogányira értem, hanem a zeneiskolák vezetésére . Bogányi megpróbálta. Köszönjük meg. Hajrá. Én is próbáltam már sok mindent. Más is. Az ember ilyen. Nem baj. Most mi lesz, az a kérdés. Lecserélik a Bösendorfereket ?? Ha azt hiszed, hogy ez lehetetlen, nagyon tévedsz. A zeneiskolákban a furulyákkal megtörtént. A koncerttermekben most történik a microporttal, meg a microphonokkal. Valami VALÓDI MINŐSÉG helyett kapsz egy nem egészen valódit, de szinte korlátlan MENNYISÉG - ben.
Csak óvatosan a jókívánságokkal :) olvasd csak eccerű érveit, elég világosak. Semmi baj azzal, hogy Bogányi ezt megpróbálta. Meg hogy pénzt ölt bele ( ha a sajátja ) az ember ilyen, mindig megpróbál jobbat és jobbat, ez nem olyan nagy baj. Most lesz majd érdekes a folytatás, hogy kiderült, hogy nem jobb, mint a régi, sőt... ( akinek füle van, az hallja, beszélni már nem érdemes róla , Bogányi is hallja mostanra már, ha van füle..) Tehát képes lesz-e maradni a tényeknél, vagy eztán is csak nyomja, nyomja... Nézd a műanyag furulyák esetét. A helyzet ugyanaz. A zeneiskolákban már nincs is fafurulya. Na ez az, amire oda kell figyelni. Nekem volt még az iskolában egy 90 forintos körtefa furulyám, csodás hangja volt, a régizeneirodalom szopránfurulyás részét 90 százalékban el lehetett játszani rajta. Boltban vettem. Mindenkinek fafurulyája volt. Mi van ma : Mindenkinek műanyag furulya kerül a kezébe először ma Magyarországon. Miért: Mert olcsóbb. Mosható. Nem olyan sérülékeny. Csupa anyagi mmegfontolás. Megváltozott a tétel, miszerint a fafurulyának szebb a hangja??? Nem !!! A pénz dominál. És nem is sok pénz . Ma már egy fafurulya, gyakran nézem az árakat, egy kezdő gyereknek egy jó minőségű barokk fogású fafurulya már teljesen kifizethető áron kapható nagy választékban. Van a zeneiskolákban?? -- Nincs. Pénz és nemtörődömség a vezérelvek. Ezt nem Bogányira értem, hanem a zeneiskolák vezetésére . Bogányi megpróbálta. Köszönjük meg. Hajrá. Én is próbáltam már sok mindent. Más is. Az ember ilyen. Nem baj. Most mi lesz, az a kérdés. Lecserélik a Bösendorfereket ?? Ha azt hiszed, hogy ez lehetetlen, nagyon tévedsz. A zeneiskolákban a furulyákkal megtörtént. A koncerttermekben most történik a microporttal, meg a microphonokkal. Valami VALÓDI MINŐSÉG helyett kapsz egy nem egészen valódit, de szinte korlátlan MENNYISÉG - ben.
5643 álmodó 2015-01-23 09:49:35 [Válasz erre: 5636 Petyus 2015-01-22 23:31:35]
Nem "meg", hanem "fel". Nem kötözködünk....., szépen békében hagyunk engem. :-)
Nem "meg", hanem "fel". Nem kötözködünk....., szépen békében hagyunk engem. :-)
5642 Haandel 2015-01-23 08:53:23 [Válasz erre: 5621 Búbánat 2015-01-22 14:38:56]
[url]http://www.boganyi-piano.com/cd/sound-beyond-time/;Bogányi: Sound Beyond Time[/url] CD
[url]http://www.boganyi-piano.com/cd/sound-beyond-time/;Bogányi: Sound Beyond Time[/url] CD
5641 smaragd 2015-01-23 08:38:01
Azért várjuk ki a végét. Olyan drága, valóban, műanyag, valóban, mindkét utóbbi véleményeteket megértem. Bolondságra fordítottak volna ennyi munkát és pénzt? A Bösendorfer, legalábbis a régi, előttem is szent. Itt valami egész újról van szó, ha nem az lenne, akkor másolat lenne. Még nem is hallottuk Bogányit játszani rajta... Jókívánságaimat senki nem veheti el tőlem...! :-)
Azért várjuk ki a végét. Olyan drága, valóban, műanyag, valóban, mindkét utóbbi véleményeteket megértem. Bolondságra fordítottak volna ennyi munkát és pénzt? A Bösendorfer, legalábbis a régi, előttem is szent. Itt valami egész újról van szó, ha nem az lenne, akkor másolat lenne. Még nem is hallottuk Bogányit játszani rajta... Jókívánságaimat senki nem veheti el tőlem...! :-)
5640 eccerű 2015-01-23 08:07:41 [Válasz erre: 5639 eccerű 2015-01-23 07:57:24]
De az alapproblémának azt érzem, hogy a valamit valamiért elvet át akarja ugrani. Nem akar konkurálni a nagy nevű cégekkel, mondja, ez nyilván bla-bla, mert ha nem akarna, nem kerülne ennyibe. A szép, nemes hang a fától van, ha a fa helyett bármilyen mesterséges anyag kerül, soha nem lesz természetes a hangja. Ez van. Lehet nem szeretni, de a természetet megerőszakolni nem.
De az alapproblémának azt érzem, hogy a valamit valamiért elvet át akarja ugrani. Nem akar konkurálni a nagy nevű cégekkel, mondja, ez nyilván bla-bla, mert ha nem akarna, nem kerülne ennyibe. A szép, nemes hang a fától van, ha a fa helyett bármilyen mesterséges anyag kerül, soha nem lesz természetes a hangja. Ez van. Lehet nem szeretni, de a természetet megerőszakolni nem.
5639 eccerű 2015-01-23 07:57:24
Jaj emberek, ne kajáljuk már be ezt a propagandát? Mégis mit gondolunk, mások talán nem szeretnék fejleszteni a mostani hangszereket, másoknak nincsenek "új művészi igényeik"? A Steinway, a Bösendorfer, a Fazioli, a Yamaha és a többi vajon nem akarja fejleszteni a meglévő kínálatát? Bele kell törődni, műanyag kutyából nem lesz szalonna. Ráadásul a koncepció sem új, a Schimmel már húsz éve bemutatta a [url]https://www.google.hu/search?q=schimmel+pegasus&biw=1280&bih=899&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NfDBVOeKDMzaauj1gvgF&ved=0CDgQsAQ;Pegasust[/url], aminek a hangja vacakabb ennél, de egyrészt nem kerül 60 millióba, másrészt tisztán visszaköszön a "csodazongorán" stílusa, dizájnja.
Jaj emberek, ne kajáljuk már be ezt a propagandát? Mégis mit gondolunk, mások talán nem szeretnék fejleszteni a mostani hangszereket, másoknak nincsenek "új művészi igényeik"? A Steinway, a Bösendorfer, a Fazioli, a Yamaha és a többi vajon nem akarja fejleszteni a meglévő kínálatát? Bele kell törődni, műanyag kutyából nem lesz szalonna. Ráadásul a koncepció sem új, a Schimmel már húsz éve bemutatta a [url]https://www.google.hu/search?q=schimmel+pegasus&biw=1280&bih=899&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NfDBVOeKDMzaauj1gvgF&ved=0CDgQsAQ;Pegasust[/url], aminek a hangja vacakabb ennél, de egyrészt nem kerül 60 millióba, másrészt tisztán visszaköszön a "csodazongorán" stílusa, dizájnja.
5638 smaragd 2015-01-23 06:12:12 [Válasz erre: 5637 smaragd 2015-01-23 06:09:53]
4. sorban: ....új művészi igény...
4. sorban: ....új művészi igény...
5637 smaragd 2015-01-23 06:09:53 [Válasz erre: 5621 Búbánat 2015-01-22 14:38:56]
Kedves Búbánat! Nagyon örültem, hogy fáradoztál és idetetted az új zongoráról szóló cikket, köszönöm. (Nem tudom, hogy ki illette csodazongorának, a fejlesztői vagy újságírói ötlet?) Érdekes volt olvasni a rövid történeti visszatekintést, valamint az új művész igény gondolatának megjelenésétől a megvalósításig tartó útról, de sajnos én sem hallottam, hogy hogyan szól ez a zongora, nem jött át a hang. Bogányi művész úr varázslatos játékát tavaly februárban az operáházi hangversenyen csodáltam meg először. Én úgy érzem ennek alapján, olyan hangszer - "magyar termék" - jött létre, amelyet újszerűsége miatt talán előbb el meg kell szoknunk, de minden bizonnyal korunk hangversenyeinek a legmegfelelőbb hangszere lesz. Szívből kívánok sok üzleti sikert és még több művészi élményt az új zongorához!
Kedves Búbánat! Nagyon örültem, hogy fáradoztál és idetetted az új zongoráról szóló cikket, köszönöm. (Nem tudom, hogy ki illette csodazongorának, a fejlesztői vagy újságírói ötlet?) Érdekes volt olvasni a rövid történeti visszatekintést, valamint az új művész igény gondolatának megjelenésétől a megvalósításig tartó útról, de sajnos én sem hallottam, hogy hogyan szól ez a zongora, nem jött át a hang. Bogányi művész úr varázslatos játékát tavaly februárban az operáházi hangversenyen csodáltam meg először. Én úgy érzem ennek alapján, olyan hangszer - "magyar termék" - jött létre, amelyet újszerűsége miatt talán előbb el meg kell szoknunk, de minden bizonnyal korunk hangversenyeinek a legmegfelelőbb hangszere lesz. Szívből kívánok sok üzleti sikert és még több művészi élményt az új zongorához!
5635 takatsa 2015-01-22 23:30:33 [Válasz erre: 5631 perempe 2015-01-22 21:34:55]
Aki élőben hallgatta, az lehet, hogy nem olvas momust. Ki érti ezt?
Aki élőben hallgatta, az lehet, hogy nem olvas momust. Ki érti ezt?
5634 álmodó 2015-01-22 22:38:36 [Válasz erre: 5633 zalbarna 2015-01-22 22:19:01]
Mer a világot is fel kéne újítani (ez lehet a gond).
Mer a világot is fel kéne újítani (ez lehet a gond).
5633 zalbarna 2015-01-22 22:19:01 [Válasz erre: 5632 álmodó 2015-01-22 21:42:11]
Ja, Te azt írtad, hogy nem vagy süket..:) Egyébként már több hancert is feltaláltam, csak a világ nem ért meg engem....:)
Ja, Te azt írtad, hogy nem vagy süket..:) Egyébként már több hancert is feltaláltam, csak a világ nem ért meg engem....:)
5632 álmodó 2015-01-22 21:42:11 [Válasz erre: 5630 zalbarna 2015-01-22 21:27:34]
Én nem írtam semmit, Te írtál.... :-D Tulajdonképpen neked ideje feltalálni valamilyen hangszert. Ennyivel azért tartoznál nekünk. Erre te? Még egy pánsíp újragondolásának a lehetősége sem ajz fel. Azért ez némiképp lehangoló. :-)
Én nem írtam semmit, Te írtál.... :-D Tulajdonképpen neked ideje feltalálni valamilyen hangszert. Ennyivel azért tartoznál nekünk. Erre te? Még egy pánsíp újragondolásának a lehetősége sem ajz fel. Azért ez némiképp lehangoló. :-)
5631 perempe 2015-01-22 21:34:55 [Válasz erre: 5620 takatsa 2015-01-21 22:53:26]
köszönöm. én jó hangfalak hiányában nem néztem TV-n. szerintem rengeteg faktor játszik (mikrofonozás, hangtömörítés, stb.), így TV-n(/YT-on) keresztül nem az igazi. írna vki róla esetleg, akinek volt szerencséje élőben meghallgatni?
köszönöm. én jó hangfalak hiányában nem néztem TV-n. szerintem rengeteg faktor játszik (mikrofonozás, hangtömörítés, stb.), így TV-n(/YT-on) keresztül nem az igazi. írna vki róla esetleg, akinek volt szerencséje élőben meghallgatni?
