Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


5681 perempe 2015-05-18 04:33:38 [Válasz erre: 5680 perempe 2015-05-18 04:32:37]
https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing fórumban -> fórumon

5680 perempe 2015-05-18 04:32:37
kérlek segítsetek azonosítani, hogy melyik operettből (?) való ez a részlet! egy külföldi fórumban kérdezték. [url]https://drive.google.com/file/d/0ByQgFgNwaXPXQmg1WWh2SmozOGc/view?usp=sharing[/url] 13k-s .pdf dokumentum

5679 tiramisu 2015-04-13 21:14:59 [Válasz erre: 5678 macskás 2015-04-12 18:08:51]
:-)

5678 macskás 2015-04-12 18:08:51 [Válasz erre: 5677 smaragd 2015-04-03 12:53:12]
5678

5677 smaragd 2015-04-03 12:53:12 [Válasz erre: 5676 virius 2015-04-03 11:40:14]
:-)

5676 virius 2015-04-03 11:40:14
Pilinszky János: Harmadnapon És fölzúgnak a hamuszín egek, hajnalfele a ravensbrücki fák. És megérzik a fényt a gyökerek. És szél támad. És fölzeng a világ. Mert megölhették hitvány zsoldosok, és megszünhetett dobogni szive – Harmadnapra legyőzte a halált. Et resurrexit tertia die. Mindenkinek áldott, szép Húsvétot kívánok! :)

5675 smaragd 2015-03-10 15:56:26
834-re H.L. hogy is lehetne egy merevlemezt tisztelni? Esetleg becsben tarthatják, oly régi darab lesz. Ez már nem a mi gondunk, vagy, ha mégis újr élednénk, -ki tudja- majd eldöntjük. A papír (..!...) őrzi a keze nyomát is, gondoltatok már erre?

5674 macskás 2015-02-24 00:29:53 [Válasz erre: 5673 Heiner Lajos 2015-02-23 15:39:44]
Átlátszó... Egyébként úgy néz ki, semmi gond vele.

5673 Heiner Lajos 2015-02-23 15:39:44 [Válasz erre: 5672 macskás 2015-02-23 12:11:49]
Megvan az okom, hogy azt írjam, ne TÉRDeljen le a Momus előtt...-:)

5672 macskás 2015-02-23 12:11:49 [Válasz erre: 5671 Heiner Lajos 2015-02-23 10:22:28]
T. FóRUMtárs, örüljön annak, hogy 1. vannak macskáim 2. képes voltam tökéletes linket küldeni, melyhez horrorisztikus erőfeszítéseket tettem. 3. bőséges írást küldtem. Vesébe látóan üdvözlöm :)

5671 Heiner Lajos 2015-02-23 10:22:28 [Válasz erre: 5669 macskás 2015-02-23 09:50:02]
Valóban, az opzsszám téves.

5670 zalbarna 2015-02-23 10:15:38 [Válasz erre: 5669 macskás 2015-02-23 09:50:02]
Kösz, jól szórakoztam..:)

5669 macskás 2015-02-23 09:50:02
Végre valaki ír a [url]http://www.revizoronline.com/hu/cikk/5437/egy-musorfuzetrol/; műismertetők[/url] színvonaláról. A tegnapi CBp-s lap sem volt kutya, de a legszörnyebbek a Pannon Filharmonikusok ismertetői. Tele tévedésekkel, kevés adattal, mint tételszám, opzsszám stb.

5668 macskás 2015-02-23 09:40:18 [Válasz erre: 5667 Búbánat 2015-02-19 13:30:56]
Kovács Sándor bőven elmúlt hatvanéves!

5667 Búbánat 2015-02-19 13:30:56
[url] http://fidelio.hu/edu_art/interju/korszakvaltas; Korszakváltás [/url] • 2015. február 17. - • Vikukel Dániel - • Figaro - A 60. születésnapját ünneplő Kovács Sándor zenetudós, zenetörténész két ciklus után adja át tankszékvezetői székét a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. INTERJÚ

5666 violentino 2015-02-18 17:48:11
Március 13-ára eladó 1 db operajegy, a Wiener Staatsoperbe, Werther! 12 Euro, fszt páholy! SOS! Érdeklődni privátban! Köszönöm!

5665 Petyus 2015-01-29 17:54:42 [Válasz erre: 5664 tiramisu 2015-01-29 17:19:32]
Megyek balgázni...

5664 tiramisu 2015-01-29 17:19:32 [Válasz erre: 5663 Petyus 2015-01-29 11:24:39]
Hogy megnéztem? Odaszegzett , mert nem hittem, hogy ilyen létezik! :-) Tündén

5663 Petyus 2015-01-29 11:24:39 [Válasz erre: 5662 tiramisu 2015-01-27 00:35:37]
Nem lehetsz oly balgán Balga... Üdv: Csongor

5662 tiramisu 2015-01-27 00:35:37 [Válasz erre: 5661 Petyus 2015-01-26 14:26:29]
Nem láttad az 5658-ra feltett fantasztikus videot? Örülj neki! Én balgán megnéztem.... :-(

5661 Petyus 2015-01-26 14:26:29 [Válasz erre: 5660 tiramisu 2015-01-25 22:28:13]
Na, mi történt?

5660 tiramisu 2015-01-25 22:28:13 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Te jó Isten!

5658 zalbarna 2015-01-25 13:45:56 [Válasz erre: 5656 társalgó 2015-01-25 12:20:03]
Ha rárakom a kottát, leesik a földre...

5657 macskás 2015-01-25 12:34:18 [Válasz erre: 5654 Haandel 2015-01-25 08:32:06]
Yamaha, Yamaha, Yamaha, hahaha

5656 társalgó 2015-01-25 12:20:03 [Válasz erre: 5655 társalgó 2015-01-25 12:18:33]
(Az url paste továbbra sem megy nekem, bocs érte) bogányi=Bogányi

5655 társalgó 2015-01-25 12:18:33
[url]http://www.theguardian.com/music/tomserviceblog/2015/jan/20/boganyi-piano-budapest-sound-beyond-time;Ékesszóló, és szellemes cikk[/url]. Főleg az a rész, hogy bogányi azért még nem szeretné, ha Kocsis, vagy Schiff kipróbálná a zongorát. (Ennyi szénszál erősítéses szintetikus anyag felhasználással kapcsolatban azért fenntartásaim vannak.)

5654 Haandel 2015-01-25 08:32:06 [Válasz erre: 5653 zalbarna 2015-01-23 16:51:29]
Yamaha, Yamaha, te hatalmas hangszerfabrika, műanyagból nem lesz fakarika. Yamaha, Yamaha, a zenészeket kemény fából faragták; ja, ma, hát, magad alatt vágod a fát. Yamaha, Yamaha, ne legyél fáról szakadt fajankó, a furulya sokféle fából faragható!

5653 zalbarna 2015-01-23 16:51:29 [Válasz erre: 5652 zalbarna 2015-01-23 16:27:56]
És hát pont erről van szó : Igaz, hogy a Yamaha ( a műanyag !!! ) furulya hangja minőségileg gyengébb, nade legalább milyen sokáig gyengébb !! :) ( Minőségi értékelésben egy Mennyiségi érv dönt. vicc, nem szabad belemenni, vagy az élet sz.abb lesz. )

5652 zalbarna 2015-01-23 16:27:56 [Válasz erre: 5650 takatsa 2015-01-23 16:22:12]
A verekedés nem elhanyagolandó szempont egy gyermek esetében, de nem zenei szempont. :)

5651 takatsa 2015-01-23 16:22:58
Természetesen nem fuvola, hanem furulya, bocsánat az elírásért.

5650 takatsa 2015-01-23 16:22:12 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Azért a Yamaha műanyag fuvolák védelmében el szeretném mondani, hogy amikor egyik gyermekem furulyázni kezdett a zeneiskolában, akkor a tanárbácsi Yamaha műanyagfurulya vásárlását javasolta, kiemelve azt, hogy ez a furulya rendkívül strapabíró, és jól lehet vele verekedni is. Figyelembe véve ezt a fontos, és méltányolandó szempontot, műanyag Yamaha furulya vásárlása mellett döntöttünk, és nem bántuk meg: azóta csaknem 30 év telt el, de ez a furulya - vegyes használat mellett is - elpusztíthatatlan.

5649 smaragd 2015-01-23 15:22:36 [Válasz erre: 5648 Búbánat 2015-01-23 12:51:20]
Akkor maradnak a Bösendorfer zongorák a helyükön...és az én jókívánságaim is.

5648 Búbánat 2015-01-23 12:51:20
A zeneakadémiai gálán Batta András zenetörténész és a zongoraművész beszélgetésükben rámutattak, hogy a "bemutatkozó" Bogányi-zongorára a fejlesztés eredményeként mint prototípusra kell tekintenünk. Állandó helye a Zeneakadémián lesz. A gyártó teamnél fizetőképes kereslet, igény esetén további "Bogányi"-zongorákat fog építeni.

5647 smaragd 2015-01-23 10:49:26 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Rémisztő, amit írsz, sajnos igaz. "Lecserélik a Bösendorfereket??" Hol játszanak még rajta? Az új zongora versenyzongora, azt hiszem e szerint elég behatárolt, hogy hova kerül majd a méregdrága új zongora. Ami a fafurulyát illeti, én is csak fa hangszereket veszek a piciknek a családban, kis kezdő hangszerek. Ezt nem tudtam, hogy a zenetanárok a műanyag felé indultak el. Nem vagyok érvelő típus, mert nincs rá időm. Annyira talán megnyíltam itt előttetek, hogy felismertétek azt, hogy én is a valódi minőség - ahogy írod - elkötelezettje vagyok. Ez az új zongora egy új termék, meglátjuk, hogy hogyan alakul az eladása és a művészi fogadtatása. Most lusta voltam visszamenni az origós cikkre, de emlékszem, hogy Bogányi művész úr a spirituális oldalát is kiemelte az új hangszernek. Ezt még én sem értem...:-) Ami pedig a microkat illeti, a konyhában is utálom (nemigen használom ezt a szót, de így van), művészeken pedig végképp!

5646 Petyus 2015-01-23 10:45:01 [Válasz erre: 5643 álmodó 2015-01-23 09:49:35]
Itten, mostan, kérem cépen, szó sincsen békétlenségről. Egyébként a fel... már megkezdődött, a meg... akkor lészen, ha a fel... befejeződik.

5645 zalbarna 2015-01-23 10:29:02 [Válasz erre: 5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01]
Ja, és szabad a választás. Amint választasz, úgy élsz.

5644 zalbarna 2015-01-23 10:24:01 [Válasz erre: 5641 smaragd 2015-01-23 08:38:01]
Csak óvatosan a jókívánságokkal :) olvasd csak eccerű érveit, elég világosak. Semmi baj azzal, hogy Bogányi ezt megpróbálta. Meg hogy pénzt ölt bele ( ha a sajátja ) az ember ilyen, mindig megpróbál jobbat és jobbat, ez nem olyan nagy baj. Most lesz majd érdekes a folytatás, hogy kiderült, hogy nem jobb, mint a régi, sőt... ( akinek füle van, az hallja, beszélni már nem érdemes róla , Bogányi is hallja mostanra már, ha van füle..) Tehát képes lesz-e maradni a tényeknél, vagy eztán is csak nyomja, nyomja... Nézd a műanyag furulyák esetét. A helyzet ugyanaz. A zeneiskolákban már nincs is fafurulya. Na ez az, amire oda kell figyelni. Nekem volt még az iskolában egy 90 forintos körtefa furulyám, csodás hangja volt, a régizeneirodalom szopránfurulyás részét 90 százalékban el lehetett játszani rajta. Boltban vettem. Mindenkinek fafurulyája volt. Mi van ma : Mindenkinek műanyag furulya kerül a kezébe először ma Magyarországon. Miért: Mert olcsóbb. Mosható. Nem olyan sérülékeny. Csupa anyagi mmegfontolás. Megváltozott a tétel, miszerint a fafurulyának szebb a hangja??? Nem !!! A pénz dominál. És nem is sok pénz . Ma már egy fafurulya, gyakran nézem az árakat, egy kezdő gyereknek egy jó minőségű barokk fogású fafurulya már teljesen kifizethető áron kapható nagy választékban. Van a zeneiskolákban?? -- Nincs. Pénz és nemtörődömség a vezérelvek. Ezt nem Bogányira értem, hanem a zeneiskolák vezetésére . Bogányi megpróbálta. Köszönjük meg. Hajrá. Én is próbáltam már sok mindent. Más is. Az ember ilyen. Nem baj. Most mi lesz, az a kérdés. Lecserélik a Bösendorfereket ?? Ha azt hiszed, hogy ez lehetetlen, nagyon tévedsz. A zeneiskolákban a furulyákkal megtörtént. A koncerttermekben most történik a microporttal, meg a microphonokkal. Valami VALÓDI MINŐSÉG helyett kapsz egy nem egészen valódit, de szinte korlátlan MENNYISÉG - ben.

5643 álmodó 2015-01-23 09:49:35 [Válasz erre: 5636 Petyus 2015-01-22 23:31:35]
Nem "meg", hanem "fel". Nem kötözködünk....., szépen békében hagyunk engem. :-)

5642 Haandel 2015-01-23 08:53:23 [Válasz erre: 5621 Búbánat 2015-01-22 14:38:56]
[url]http://www.boganyi-piano.com/cd/sound-beyond-time/;Bogányi: Sound Beyond Time[/url] CD

5641 smaragd 2015-01-23 08:38:01
Azért várjuk ki a végét. Olyan drága, valóban, műanyag, valóban, mindkét utóbbi véleményeteket megértem. Bolondságra fordítottak volna ennyi munkát és pénzt? A Bösendorfer, legalábbis a régi, előttem is szent. Itt valami egész újról van szó, ha nem az lenne, akkor másolat lenne. Még nem is hallottuk Bogányit játszani rajta... Jókívánságaimat senki nem veheti el tőlem...! :-)

5640 eccerű 2015-01-23 08:07:41 [Válasz erre: 5639 eccerű 2015-01-23 07:57:24]
De az alapproblémának azt érzem, hogy a valamit valamiért elvet át akarja ugrani. Nem akar konkurálni a nagy nevű cégekkel, mondja, ez nyilván bla-bla, mert ha nem akarna, nem kerülne ennyibe. A szép, nemes hang a fától van, ha a fa helyett bármilyen mesterséges anyag kerül, soha nem lesz természetes a hangja. Ez van. Lehet nem szeretni, de a természetet megerőszakolni nem.

5639 eccerű 2015-01-23 07:57:24
Jaj emberek, ne kajáljuk már be ezt a propagandát? Mégis mit gondolunk, mások talán nem szeretnék fejleszteni a mostani hangszereket, másoknak nincsenek "új művészi igényeik"? A Steinway, a Bösendorfer, a Fazioli, a Yamaha és a többi vajon nem akarja fejleszteni a meglévő kínálatát? Bele kell törődni, műanyag kutyából nem lesz szalonna. Ráadásul a koncepció sem új, a Schimmel már húsz éve bemutatta a [url]https://www.google.hu/search?q=schimmel+pegasus&biw=1280&bih=899&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NfDBVOeKDMzaauj1gvgF&ved=0CDgQsAQ;Pegasust[/url], aminek a hangja vacakabb ennél, de egyrészt nem kerül 60 millióba, másrészt tisztán visszaköszön a "csodazongorán" stílusa, dizájnja.

5638 smaragd 2015-01-23 06:12:12 [Válasz erre: 5637 smaragd 2015-01-23 06:09:53]
4. sorban: ....új művészi igény...

5637 smaragd 2015-01-23 06:09:53 [Válasz erre: 5621 Búbánat 2015-01-22 14:38:56]
Kedves Búbánat! Nagyon örültem, hogy fáradoztál és idetetted az új zongoráról szóló cikket, köszönöm. (Nem tudom, hogy ki illette csodazongorának, a fejlesztői vagy újságírói ötlet?) Érdekes volt olvasni a rövid történeti visszatekintést, valamint az új művész igény gondolatának megjelenésétől a megvalósításig tartó útról, de sajnos én sem hallottam, hogy hogyan szól ez a zongora, nem jött át a hang. Bogányi művész úr varázslatos játékát tavaly februárban az operáházi hangversenyen csodáltam meg először. Én úgy érzem ennek alapján, olyan hangszer - "magyar termék" - jött létre, amelyet újszerűsége miatt talán előbb el meg kell szoknunk, de minden bizonnyal korunk hangversenyeinek a legmegfelelőbb hangszere lesz. Szívből kívánok sok üzleti sikert és még több művészi élményt az új zongorához!

5636 Petyus 2015-01-22 23:31:35 [Válasz erre: 5634 álmodó 2015-01-22 22:38:36]
Meg kellene...

5635 takatsa 2015-01-22 23:30:33 [Válasz erre: 5631 perempe 2015-01-22 21:34:55]
Aki élőben hallgatta, az lehet, hogy nem olvas momust. Ki érti ezt?

5634 álmodó 2015-01-22 22:38:36 [Válasz erre: 5633 zalbarna 2015-01-22 22:19:01]
Mer a világot is fel kéne újítani (ez lehet a gond).

5633 zalbarna 2015-01-22 22:19:01 [Válasz erre: 5632 álmodó 2015-01-22 21:42:11]
Ja, Te azt írtad, hogy nem vagy süket..:) Egyébként már több hancert is feltaláltam, csak a világ nem ért meg engem....:)

5632 álmodó 2015-01-22 21:42:11 [Válasz erre: 5630 zalbarna 2015-01-22 21:27:34]
Én nem írtam semmit, Te írtál.... :-D Tulajdonképpen neked ideje feltalálni valamilyen hangszert. Ennyivel azért tartoznál nekünk. Erre te? Még egy pánsíp újragondolásának a lehetősége sem ajz fel. Azért ez némiképp lehangoló. :-)

5631 perempe 2015-01-22 21:34:55 [Válasz erre: 5620 takatsa 2015-01-21 22:53:26]
köszönöm. én jó hangfalak hiányában nem néztem TV-n. szerintem rengeteg faktor játszik (mikrofonozás, hangtömörítés, stb.), így TV-n(/YT-on) keresztül nem az igazi. írna vki róla esetleg, akinek volt szerencséje élőben meghallgatni?





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.