Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


437 kiràlylàny 2005-08-20 16:35:48 [Válasz erre: 436 álmodó 2005-08-20 14:50:16]
megkaptam, välasz ment. többet este. Addigis: mosolyogj egyet a tükörképedre. Jobb kedved lesz, meglàtod! :)))

436 álmodó 2005-08-20 14:50:16 [Válasz erre: 435 kiràlylàny 2005-08-20 14:41:30]
Most küldtem neked üzit, de úgy látszik nem kaptad meg. ?

435 kiràlylàny 2005-08-20 14:41:30 [Válasz erre: 434 kalahari 2005-08-20 14:10:48]
hààààt...szerintem nem,mert ugyi vissza akartam räjuk törni (kaptam ajàndékba egy vîrusirtò ötletet, csak akkor épp nem volt idöm letölteni - most viszont szerettem volna!!) De azért hozzàtenném: amilyen zseniàlis szàmìtògèpkezelö vagyok, lehetséges, hogy valami izét megnyomtam, amiröl magam sem tudok...( egyszer egyetlen gombnyomàssal eltüntettem egy teljes discett-anyagot, rajta a (majdnem) összes, épp aktuàlis önéletrajz-koncertanyag-kritikàk... :(( és a legrosszabb a dologban az, hogy fogalmam sincs, mit csinàltam (ezek szerint rosszul)... Ami annyit jelent: az esetet bàrmikor képes vagyok ùjra produkàlni... :((( Tehàt, sajnos, valòban lehet, hogy én vagyok a ludas a mostani eltünésben is. ìrtam magamnak egy üzenetet, azt megkaptam - teht a dolog müködik. Meglàtjuk, holnap is ott lesz-e még a \"levele van\" . Köszi a segìtséget!! :)))))

434 kalahari 2005-08-20 14:10:48 [Válasz erre: 433 kiràlylàny 2005-08-20 13:59:54]
Kitörölted esetleg?

433 kiràlylàny 2005-08-20 13:59:54 [Válasz erre: 432 kalahari 2005-08-20 12:45:48]
hàt igen, ott VOLTAK.Egészen addig,amîg 1x el nem olvastam öket.Azôta viszont a jelzés eltünt!!! Hovà???

432 kalahari 2005-08-20 12:45:48 [Válasz erre: 431 kiràlylàny 2005-08-20 11:41:46]
Bejelentkezés nevű dobozban találsz egy feliratot (ha be vagy jelentkezve): Van x üzenete. Ott vannak a leveleid.

431 kiràlylàny 2005-08-20 11:41:46
sziasztok! tudja-e valaki,hogyan tudnäm a nekem jött személyes üzeneteket ùjbôl a képernyöre varàzsolni? amikor jöttek,jelezte nekem a gép. elolvastam és félretettem öket azzal,hogy kösöbb visszatérek räjuk(idöhiàny). De nem megy äm! Mert nem talàlom öket! Hol vagytok, levelecskéim??? Segìcccccccccccség!!! Köszi és Mindenkinek szépséges napot! üdv. :))))

430 Megén 2005-07-26 12:32:57 [Válasz erre: 429 Búbánat 2005-07-26 12:12:16]
Ez is egy megoldás, de azért a bonyolultabb fajtája nem? Na mindegy, majd több feketecseresznyét eszem szárastól és akkor jobb lesz az emlékezetem. Bár most van egy újabb, csak nem tudom a nevét annak a szép zöld levélnek.

429 Búbánat 2005-07-26 12:12:16 [Válasz erre: 428 Megén 2005-07-26 11:42:42]
Jó kérdés. Én előzetesen mindig elmentem a dokumentumaim közé. Jobb híján, s mert időnként nagyon feledékeny vagyok, egy fél óra múlva már nem emlékszem arra, hogy mit írtam az előbb.

428 Megén 2005-07-26 11:42:42
Jó ez a háttérben levelezés, de csak azt látom, amit én kapok. Hogyan tudom elővarázsolni azt, amit én válaszoltam?

427 eccerű 2005-06-30 23:34:34 [Válasz erre: 423 Megén 2005-06-28 12:13:53]
Tudom, persze, én is ezt szoktam tenni - kivéve, amikor nem. Na ezekre az esetekre kérdeztem.

426 Megén 2005-06-29 09:12:44 [Válasz erre: 425 daunerni 2005-06-29 08:56:08]
Megpróbáltam megint a kéket. Hiába árnyékolom az ablakomat, olyan erős külső fény van, hogy nagyon hideg és fényes a kék. Marad a tejeskávé!

425 daunerni 2005-06-29 08:56:08 [Válasz erre: 423 Megén 2005-06-28 12:13:53]
Én is azt szoktam, merthogy így látom, hogy jött-e privát üzenetem. (Meg aztán én vagyok az egyetlen, de a kék hátteret használom! :-)

424 frushena 2005-06-28 19:25:52 [Válasz erre: 421 eccerű 2005-06-28 09:45:31]
Főleg akkor kellemetlen, ha mondjuk épp egy mondat közepén jársz és a rendszer meg azt mondja, hogy \"Sanyi\" !!!

423 Megén 2005-06-28 12:13:53 [Válasz erre: 422 eccerű 2005-06-28 09:49:05]
Eccerű a megoldás:-), amikor bejön a momus.hu, rögtön regisztrálj, többet már nem is kell, még ha kilépsz akkor sem. (Nekem legalábbis marad a regisztrációm.)

422 eccerű 2005-06-28 09:49:05
T. Dauerni! Lehetséges lenne azt megoldani, hogyha egy topic olvasása közben regisztrálok, akkor ne dobjon ki a rendszer a topicból a kezdőlapra, hanem benne maradhassak - vagy ez túl sok munka? (Abszolút nem értek hozzá, azért kérdezem csak.)

421 eccerű 2005-06-28 09:45:31 [Válasz erre: 418 frushena 2005-06-28 08:30:01]
Nagyon idegesítő tud lenni, ha nem tudsz befejezni egy hozzászólást úgy, hogy teljes legyen. Engem nem idegesít, de nem vagyunk egyformák.

420 frushena 2005-06-28 08:43:44 [Válasz erre: 419 Megén 2005-06-28 08:39:40]
Szerintem a karakterekkel nincs gond. Amit a kihúzásról és az átírásról írsz, ismerős! :)

419 Megén 2005-06-28 08:39:40 [Válasz erre: 418 frushena 2005-06-28 08:30:01]
Ha beírok akkor elszalad az agyam és a kezem. Elolvasom mielőtt \"mehet\" és a felét kihúzom, vagy átírom. Erre is késztethet egy határ.

418 frushena 2005-06-28 08:30:01 [Válasz erre: 415 eccerű 2005-06-28 00:37:52]
Nagyon idegesítő tud lenni, ha nem tudsz befejezni egy hozzászólást úgy, hogy teljes legyen. Mondjuk alul kihasználod a 2500 karaktert, majd egy mondatban az utolsó gondolatot egy másik hozzászólás erejéig. Nagyon megtörnek a hozzászólások. És azért van aki alapból képes annyit írni, hogy kevés legyen a 2500. A momus-nak ezt a tulajdonságát szertem!

417 Megén 2005-06-28 08:23:18 [Válasz erre: 415 eccerű 2005-06-28 00:37:52]
Ez jó!

416 frushena 2005-06-28 07:41:01 [Válasz erre: 414 Megén 2005-06-27 09:01:20]
Akkor tehát a kérdés u.a! Hogy is legyen?! :)

415 eccerű 2005-06-28 00:37:52 [Válasz erre: 410 Megén 2005-06-26 09:28:16]
hogy lehet kiköszöbölni azt, hogy mérföldes cuccokat másoljanak ide be Szerintem annyiban lehet, hogy lehet korlátozni egy-egy hozzászólás hosszát. Mondjuk legyen max. 2500 karakter. (most mondtam valamit.) És ha már vesződnie kell az embernek azon, hogy kb. 2500 karakterenként \"elvágja\" a hozzászólását, akkor lehet, hogy ez elveszi a kedvét a lexikonok bemásolásától.

414 Megén 2005-06-27 09:01:20 [Válasz erre: 413 frushena 2005-06-27 08:42:47]
Én is ezen töröm a fejem, mert lehet, hogy a gazda már elhagyott minket, illetve nem tudni van-e a mostani rendszerben pontozási stb. joga? A feleslegesen nyitott fórumok gazdáinak viszont sok jogot ad. Az alapkérdés továbbra is szerintem az, hogy pontozzunk, pontozódjunk, tehát a civil kontrollt működtessük-e? Ez volt szerintem idáig a legirritálóbb, főleg az újonnan jövők számára, úgy érezték kasztosodik a Momus. Beírásokkal emelkedjenek a pontok, ezáltal a jogosultságok is így lépjenek be. A szerk-biz. pedig léptessen vissza pontszámok elvételével, (mint a \"Ki nevet a végén\"-ben)időnként olyanokat, akik megszegnek bizonyos hüvelykujj szabályokat. Azokat pedig le lehet írni, és mindenki ahhoz tudja magát tartani (vagy nem). A feleslegesen nyitott fórumokat a közönség úgyis megészrevételezi, vagy nem ír bele, elhal magától, vagy utat mutat a nyitónak, hogy hol folytassa.

413 frushena 2005-06-27 08:42:47
Ez a fórum gazda gondolat nem lenne rossz, de nem lenne belőle probléma?

412 Megén 2005-06-27 08:06:30 [Válasz erre: 411 morc 2005-06-26 19:03:41]
Jó! Más: a fórumgazda neve, meg a nyitás napja ott van fent, ha felhívjuk az adott fórumot, mert szeretnénk valamit írni, válaszolni.

411 morc 2005-06-26 19:03:41 [Válasz erre: 409 daunerni 2005-06-26 01:03:52]
Ez így szerintem tökjó. Programozni meg iszonyú egyszerű. Arra kell csak vigyázni, hogy kimoderált hozzászólás ne számítson. Apropó, moderálás: nyilván ez lenne a következő megoldandó kérdés. Mi volna, ha a szerkesztők mindent moderálhatnának, amúgy pedig a fórumgazda (aki megnyitotta) is moderálhat. (Mindenki söprögessen csak a saját kapuja előtt :) Kérdés csak, hogy mi legyen a régi, nagyforgalmú fórumokkal, ahol már a történelem ködébe vész a fórumalapitó... A moderálás persze programozási szempontból sokkal problémásabb lehet, mert eléggé közvetelenül érint mindenféle hozzáférési jogosultságokat.

410 Megén 2005-06-26 09:28:16 [Válasz erre: 409 daunerni 2005-06-26 01:03:52]
Egyetértek, de hogy lehet kiköszöbölni azt, hogy mérföldes cuccokat másoljanak ide be. Mondjuk tehetségtelenséggel lehet, mert én azt hiszem sosem tudom megtanulni, hogy kell ;-), de azért a rendszer nem tehet olyat, hogy nem enged be bizonyos Kb-n vagy akármin felül ilyen bemásolásokat? Vagy csak az internetes címet engedi be, és aki akarja, olvassa?! Azon kívül mennyire fontos probléma az új topic nyitás? Napi gond? Vagy van-e olyan lehetőség, hogy valaki megnyitja, mi látjuk, hogy ilyen már volt (mindig akad valaki aki erre felhívja a figyelmet), és ha nem mozdul rá senki, el lehet halasztani. Technikailag sok energiát vesz el, ha valaki nyit egy új topicot? Vagy csak emberileg sok vele a macera, hogy meg kell szüntetni, mert duplum. És még egy ötlet, hiszen kibicnek semmi sem drága: Mi lenne, ha a nyitó oldalon szereplő fórumok alatt is lenne egy ...folytatás... klikkelde, és a hozzászólások arányában lehessen olvasni az összeset. Talán onnan gyorsabban rájönnének, hogy volt már olyan, amiről most épen beszélni szeretnének. Na most ennyi elég belőlem, jó vasárnapot!

409 daunerni 2005-06-26 01:03:52 [Válasz erre: 407 Megén 2005-06-25 10:41:37]
Nyilván az se megoldás, ha egy frissen regisztrált fazon tíz percen belül az összes topikba bemásol valami egetrengetőt ötven példányban, hogy nyithasson egy újat. Én inkább abban gondolkodom, hogy első hozzászólástól számítva legalább egy hónap ÉS x számú, mondjuk 30 hozzászólás kelljen. Ezt pedig csak lehet valahogy automatizálni.

408 eccerű 2005-06-25 23:42:00 [Válasz erre: 407 Megén 2005-06-25 10:41:37]
Én is amondó vagyok, hogy bizonyos számú hozzászólás után lehessen topicot nyitni. És valahol elhelyeznék egy figyelemfelkeltő szöveget, hogy aki új topic nyitásán töri a fejét, az nézze át a meglévőket.

407 Megén 2005-06-25 10:41:37 [Válasz erre: 402 daunerni 2005-06-24 17:39:35]
Én annak a pártján vagyok, hogy mindenféle jogosultság a rendszeres \"kávézók\" lehetősége legyen. Tehát bizonyos számú hozzászólás után lehessen bármit is - amit az admin kitalál nekünk -, használni. Ezt meg úgyis számolja valami kütyü. Most úgy látom, hogy a pontozás, meg a hozzá tartozó jogosultságok kezdenek eliminálódni, de azért az nem ártana, ha valamilyen kontroll mégiscsak lenne. Tahát ne kelljen a szerk.-et állandóan lerimánkodnunk egy kis Deus ex machinára, hanem legyen valami visszatartó erő a gonoszkodóknak. Például ő ne küldhessen üzeneteket, mert ne legyen a háttérben senkivel pimasz. De, hogy ez a moderálás milyen módon történjen, azt egyedül nem tudom kitalálni. Arra fájjon a Stammtisch tagjainak a feje :-) De ha kipattan belőle a szikra szívesen olvassuk, megdumáljuk!

406 frushena 2005-06-24 20:05:34 [Válasz erre: 405 janomano 2005-06-24 19:26:39]
\"Már, ha nem az Eminemnek nyitnak... Volt rá példa! ;)

405 janomano 2005-06-24 19:26:39 [Válasz erre: 403 Efraim Singer 2005-06-24 18:38:17]
Már nem is tudom, hány éve írok ide, de még soha nem éreztem késztetést, hogy pl. a kedvenc kantátámnak topikot nyissak! Ezzel nem mindenki van így, ezért mostmár annyi topik van, mint a nyű. Minden 10 nyitásnál 8-ról kiderül, hogy már van ilyen. Már, ha nem az Eminemnek nyitnak...

404 frushena 2005-06-24 18:56:26 [Válasz erre: 402 daunerni 2005-06-24 17:39:35]
:) Szerintem a \"bizonyos számú hozzászólás engedélyezze\" a topic nyitást. Vajon nem lenne megterhelő az admin. számára, hogy még ezzel is foglalkozzon? Mondjuk nekem mindegy, hogy mi lesz, a lényeg : ÉN tudjak topic-ot nyitni! ;O)))))) És mi lenne, ha mondjuk másoknak is engedélyeznétek a pontozást. Lehetne mondjuk ez is számszerű.

403 Efraim Singer 2005-06-24 18:38:17 [Válasz erre: 402 daunerni 2005-06-24 17:39:35]
Nagyszerű, és mindjárt lehetne olyan magas ponthatárt szabni, hogy én pl. a büdös életbe ne nyithassak topicot.

402 daunerni 2005-06-24 17:39:35 [Válasz erre: 398 frushena 2005-06-24 15:39:13]
Dehogy vagy büntiben - sőt! De pillanatnyilag tényleg nincs ott a topic nyitás. Megjegyzem, ha Internet nincs, akkor adminisztrátor nélkül se nagyon fog menni. Most gyorsan - hétfő reggelig - segítsetek eldönteni, hogy egy bizonyos számú hozzászólás után járjon a lehetőség, vagy forduljon mindenki valamelyik adminisztrátorhoz. Járhatna még ponthatárral, ahogy eredetileg is terveztük, de kevesen pontoztunk, és úgy látszik, hogy a legtöbbeknek méltatlanul lassan gyűltek a pontok.

401 Megén 2005-06-24 17:05:15 [Válasz erre: 400 frushena 2005-06-24 16:22:23]
Óh! Akkor nincs más ötletem. Bocsánat, de gondoltam tudok segíteni.

400 frushena 2005-06-24 16:22:23 [Válasz erre: 399 Megén 2005-06-24 16:07:15]
Nekem nincs! :\'( Lehet, hogy csak nekem nincs? Büntibe vagyok talán valamiért? Csak a fórumok teljes listája van, semmi más.

399 Megén 2005-06-24 16:07:15 [Válasz erre: 398 frushena 2005-06-24 15:39:13]
Neked nincs olyan a fórumok alatt, ahol a fórumok teljes listája hely van olyan is, hogy új fórum nyitása? (Na ezt jól megkérdeztem.)

398 frushena 2005-06-24 15:39:13 [Válasz erre: 394 daunerni 2005-06-23 23:22:46]
És most akkor senki nem tud topic-ot nyitni? Ugyanis azt a funkciót nem látom. Vagy csak bizonyos emberek indíthatnak témát? Igazán nem kívánok nagyon beleszólni, de ha kapcsolatba lépünk valamelyik adminisztrátorral az nem biztos, hogy pár óra átfutási időt biztosít. (Pl. ha valamilyen oknál fogva nincs internet, ami előfordulhat hol gyakrabban, hol ritkábban, vagy egyéb.)

397 Megén 2005-06-24 09:38:53 [Válasz erre: 396 daunerni 2005-06-24 09:24:06]
Jó, hát mutatja, hogy annyira nem értek hozzá, hogy értelmesen le sem todom írni. Én Excell-ben és Accesben keresek folyton-folyvást, gondoltam lehet ilyet itt is működtetni.

396 daunerni 2005-06-24 09:24:06 [Válasz erre: 395 Megén 2005-06-24 07:54:30]
Ez így nekem elég bonyolultan hangzik. (hiába én is \"alfa-béta\" vagyok :-) Az egyéni bejelentkezéseket természetesen nem tudjuk számolni, csak a hozzászólásokat. Egy topik tartalmát sajnos nem mindig fedi a címe. Jó lenne, ha a lista nem csupán abc-ben lenne, hanem valami tematikus csoportosításban, de azt se lenne könnyű megcsinálni.

395 Megén 2005-06-24 07:54:30 [Válasz erre: 394 daunerni 2005-06-23 23:22:46]
A látogatások száma nem tudom hogyan mérhető? Csak akkor, amikor az illető be is ír, vagy már akkor is, ha bejelentkezik, olvasgat, aztán \"hazamegy\"? Vagy akár be sem jelentkezik, csak felhívja, és olvasgat. Én ezt a számot tartanám minősítő számnak, amitől függővé lehet tenni jogosultságokat. Topiknyitással kapcsolatban: lehet-e egy olyan keresőt betenni, ahol címszavak alapján előjönnének azok a topikok, amiket szeretnénk, ill. megtudjuk, van-e olyan? (Sokáig tart így is kikeresni ABC szerint, nekünk persze könnyebb, mert emlékszünk, hogy mintha valami ilyen lett volna........) Új topik nyitáskor, amikor beírja a kívánt címet, azonnal kilistázná a rendszer azokat, amelyekben már előfordul az a szó, ami azonos (persze nem a kötőszavak, stb.) Akkor látja, hogy olyasmi már van, és a gép sem engedi \"be\" a rendszerbe az új címet, hiába is nyomja a mehet gombot. Illetve a supervisor látja. Ha ő felszabadítja, akkor már azonnal megjelenik a többi között, ha nem, háttérben üzenetváltással lehet egyezkedni. Én teljesen alfa-béta vagyok a programokhoz, ezek csak ötletek, ha megvalósíthatók, felhasználó-barátsága növekszik a Momusnak. Ja és jóreggelt!

394 daunerni 2005-06-23 23:22:46 [Válasz erre: 393 Orfeusz 2005-06-23 14:22:44]
Pontok elvileg vannak, de bármilyen hatásukhoz - úgy tűnik - nagyságrendekkel több olvasó önszervezkedése kellene. A kritikus tömeget még nem léptük át! :-) A topiknyitás lehet még gond. Most éppen a \"hová tűnt az Opernglass fórum\" vagy ilyesmi címűt kellett törölnöm, mert a létrehozója nem vette észre, hogy ha a listán a legfrissebbek sorrendjében jelennek meg a rovatok, de ha valamelyik lecsúszik onnan, akkor ABC rendben elérhető alul a \"fórumok teljes listája\" gombbal. Mit lehet tenni? Csak bizonyos számú hozzászólás után járjon a jog? De az is fölmerült, hogy a topiknyitáshoz mindenkinek egy, a listát jól ismerő adminisztrátorhoz kellene fordulnia. Ez akár tetszene is, de így legalább néhány óra átfutás kellene.

393 Orfeusz 2005-06-23 14:22:44
már nincsnek pontszámok?

392 daunerni 2005-06-23 12:52:23
Kedves barátaim, Most talán kicsivel több időm lesz foglalkozni kedves Olvasóink nyűgeivel. Első lépésként mindössze annyi történt, hogy a privát üzenet küldésének jogát ezentúl mindenki automatikusan megkapja, tehát nem kell hozzá semmilyen rang-fokozat. A következő lépés viszont a topik nyitás jogának korlátozása komoly korlátozása lesz. Erre még ma visszatérünk, remélem okokat és lehetőségeket itt meg tudjuk beszélni.

391 eccerű 2005-06-20 11:34:28 [Válasz erre: 389 Megén 2005-06-19 15:56:32]
Ugye?!

390 dratta 2005-06-20 11:00:33 [Válasz erre: 388 daunerni 2005-06-18 00:04:04]
Váljék kedves egészségetekre!

389 Megén 2005-06-19 15:56:32 [Válasz erre: 387 eccerű 2005-06-18 00:00:34]
Ez naccerű!!!!!!!

388 daunerni 2005-06-18 00:04:04 [Válasz erre: 386 Momo 2005-06-17 15:59:15]
Igazán igértem, hogy ezt most jól megtárgyaljuk, erre a nagy taggyűlés örvén mindenki jól berúgott. Hukk, elsősorban én. Lehet, hogy végülis megállapodtunk valamiben, csak én nem emlékszem? Igérem hogy holnap majd csinálunk valamit, de most inkább alszom. Szerintem nektek is az a jobb, ha ma már nem kezdjük meglazá, megvazz, megválztat, megváltoztatni.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.