387 eccerű 2005-06-18 00:00:34 [Válasz erre: 385 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 14:34:37]
5. Működik a gyakrolatban? Nőnek a pontszámok? Van élet a dologban? Nem túl kicsinyes dolog ez a tartalom tükrében? Nőnek. Az enyém legalábbis. :)))
5. Működik a gyakrolatban? Nőnek a pontszámok? Van élet a dologban? Nem túl kicsinyes dolog ez a tartalom tükrében? Nőnek. Az enyém legalábbis. :)))
386 Momo 2005-06-17 15:59:15 [Válasz erre: 385 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 14:34:37]
A személyes üzenet küldést 30-40 hozzászólás után én is lehetővé tenném. (Ez a limit is csak azért, hogy ne lehessen (egy akár vadidegennek) egyszerű regisztrációval személyes üzenetben mocskolódni, ha épp ezt a levezető közeget választaná az indulataihoz. Személyes üzenetben sem jó „k..va anyád” típusú leveleket kapni. Egy bejáratottabb nicket jobban megbecsül az ember.)
A személyes üzenet küldést 30-40 hozzászólás után én is lehetővé tenném. (Ez a limit is csak azért, hogy ne lehessen (egy akár vadidegennek) egyszerű regisztrációval személyes üzenetben mocskolódni, ha épp ezt a levezető közeget választaná az indulataihoz. Személyes üzenetben sem jó „k..va anyád” típusú leveleket kapni. Egy bejáratottabb nicket jobban megbecsül az ember.)
385 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 14:34:37 [Válasz erre: 383 Momo 2005-06-17 13:51:22]
1. Nem lehet tudni, hogy ki a tekintély. Először lehetett ismerni a másik pontszámát, azután ez meg lett szüntetve. A kommunizmusban tudni lehetett, hogy ki a párttitkár, és kinek mekkora hatalma van. Itt nem. 2. Ki vette el a pontomat, ki adott, és miért? A tekintély nagyon jó dolog, de van demokrácia is, ami éppen a nyilvánosságról, az átláthatóságról szól. 3. Az újonnan jöttekkel szembeni bizalmatlanság alapállásból. Miért nem nyithat fórumot? Miért nem küldhet személyes üzenetet? Ha valaki megsérti a szabályokat, akkor kell szankcionálni, nem rögtön belépéskor. 4. Mire lehet pontot kapni? Mikor jut el valaki oda, hogy átléphessen egy felsőbb kategóriába? 1-2 pont adható, és a határ 5-10ezer vagy mennyi. Nem érdemes gyűjtögetni. Ésszerűtlennek tűnik a rendszer. 5. Működik a gyakrolatban? Nőnek a pontszámok? Van élet a dologban? Nem túl kicsinyes dolog ez a tartalom tükrében?
1. Nem lehet tudni, hogy ki a tekintély. Először lehetett ismerni a másik pontszámát, azután ez meg lett szüntetve. A kommunizmusban tudni lehetett, hogy ki a párttitkár, és kinek mekkora hatalma van. Itt nem. 2. Ki vette el a pontomat, ki adott, és miért? A tekintély nagyon jó dolog, de van demokrácia is, ami éppen a nyilvánosságról, az átláthatóságról szól. 3. Az újonnan jöttekkel szembeni bizalmatlanság alapállásból. Miért nem nyithat fórumot? Miért nem küldhet személyes üzenetet? Ha valaki megsérti a szabályokat, akkor kell szankcionálni, nem rögtön belépéskor. 4. Mire lehet pontot kapni? Mikor jut el valaki oda, hogy átléphessen egy felsőbb kategóriába? 1-2 pont adható, és a határ 5-10ezer vagy mennyi. Nem érdemes gyűjtögetni. Ésszerűtlennek tűnik a rendszer. 5. Működik a gyakrolatban? Nőnek a pontszámok? Van élet a dologban? Nem túl kicsinyes dolog ez a tartalom tükrében?
383 Momo 2005-06-17 13:51:22 [Válasz erre: 374 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 11:02:02]
Elég sokat dolgoztam hosszabb időket a nagyvilágban, Ausztriától, Németországon keresztül Japánig, de mindenütt működött valamilyen – jó értelemben vett – tekintélyelv. Magyar sajátosság, hogy kuruc módra szemben állunk minden hatalmi tényezővel, és fóbiásan lázadunk az általuk képviselt rend ellen, ha kell, ha nem. Az általam említett (érdekes módon, sikeres) országok lakói valahogy könnyebben elfogadják azt, aki közülük vezető, irányító pozícióba kerül, és hagyják, hogy elképzelései szerint alakítsa a dolgokat. Mi bezzeg mindenhez jobban értünk, mint aki épp csinálja, és ha (elég könnyen) megsértődtünk, bizony akadályozzuk is őket, ahol tudjuk. Fogalmazhatnék úgy is, hogy sok honfitársunk egyfolytában azon fáradozik, hogy a farok csóválja a kutyát. Aki nem tudja a helyét az életben, az egyfolytában rosszul érzi magát, nem tud aktívan, jó teljesítménnyel beilleszkedni a közösség életébe, megnehezíti a közös sikereket. Az élet olyan csapatjáték, amelyben vannak akik – bár közülünk valók – megszabják nekünk a kereteket. Legalább akkora feladat, beilleszkedve a keretek közé, színvonalas teljesítményt nyújtani, mint állandóan lázadva újra, meg újra felborogatni a struktúrát.
Elég sokat dolgoztam hosszabb időket a nagyvilágban, Ausztriától, Németországon keresztül Japánig, de mindenütt működött valamilyen – jó értelemben vett – tekintélyelv. Magyar sajátosság, hogy kuruc módra szemben állunk minden hatalmi tényezővel, és fóbiásan lázadunk az általuk képviselt rend ellen, ha kell, ha nem. Az általam említett (érdekes módon, sikeres) országok lakói valahogy könnyebben elfogadják azt, aki közülük vezető, irányító pozícióba kerül, és hagyják, hogy elképzelései szerint alakítsa a dolgokat. Mi bezzeg mindenhez jobban értünk, mint aki épp csinálja, és ha (elég könnyen) megsértődtünk, bizony akadályozzuk is őket, ahol tudjuk. Fogalmazhatnék úgy is, hogy sok honfitársunk egyfolytában azon fáradozik, hogy a farok csóválja a kutyát. Aki nem tudja a helyét az életben, az egyfolytában rosszul érzi magát, nem tud aktívan, jó teljesítménnyel beilleszkedni a közösség életébe, megnehezíti a közös sikereket. Az élet olyan csapatjáték, amelyben vannak akik – bár közülünk valók – megszabják nekünk a kereteket. Legalább akkora feladat, beilleszkedve a keretek közé, színvonalas teljesítményt nyújtani, mint állandóan lázadva újra, meg újra felborogatni a struktúrát.
382 Megén 2005-06-17 13:25:23 [Válasz erre: 381 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 13:02:04]
Mert nem működünk úgy, mint egy civil önszerveződés. Viszont az anyázókat valahogy ki kellene szűrni, és mindig nem lehet az Úr (szerk.) hangját lehívni, hogy tegyen rendet az ő népében. Van valami jobb ötleted?
Mert nem működünk úgy, mint egy civil önszerveződés. Viszont az anyázókat valahogy ki kellene szűrni, és mindig nem lehet az Úr (szerk.) hangját lehívni, hogy tegyen rendet az ő népében. Van valami jobb ötleted?
381 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 13:02:04 [Válasz erre: 375 Megén 2005-06-17 11:06:50]
Azért vagyok utálatos, mert ezzel a kis ostobasággal lejáratódik valami, ami alapjában véve nagyon jó. Olyan ez, mintha egy szép nőnek hatalmas bibircsók ülne az orrán. Azt megértem, hogy a változtatások lassan mennek, de még senki sem látta be nyilvánosan, hogy ez a pontozósdi zsákutca volt, és meg lesz szüntetve. Vagy gyökeresen átalakítva.
Azért vagyok utálatos, mert ezzel a kis ostobasággal lejáratódik valami, ami alapjában véve nagyon jó. Olyan ez, mintha egy szép nőnek hatalmas bibircsók ülne az orrán. Azt megértem, hogy a változtatások lassan mennek, de még senki sem látta be nyilvánosan, hogy ez a pontozósdi zsákutca volt, és meg lesz szüntetve. Vagy gyökeresen átalakítva.
380 Megén 2005-06-17 12:25:08 [Válasz erre: 379 Megén 2005-06-17 12:24:27]
Hát kérem maga megbolondult, hogy mindent kétszer nyom, készszer nyom? Bocsánat :-)
Hát kérem maga megbolondult, hogy mindent kétszer nyom, készszer nyom? Bocsánat :-)
379 Megén 2005-06-17 12:24:27 [Válasz erre: 377 kapa 2005-06-17 11:58:34]
A kija, kija, kija, kija kijarétre megy!
A kija, kija, kija, kija kijarétre megy!
378 Megén 2005-06-17 12:24:14 [Válasz erre: 377 kapa 2005-06-17 11:58:34]
A kija, kija, kija, kija kijarétre megy!
A kija, kija, kija, kija kijarétre megy!
377 kapa 2005-06-17 11:58:34
Tegnap megtudtam, hogy Magyarország egyik legismertebb zongoraművésze.. Na, ki?
Tegnap megtudtam, hogy Magyarország egyik legismertebb zongoraművésze.. Na, ki?
376 Megén 2005-06-17 11:07:11
Ügyetlenke! ....hogy ez így is van!
Ügyetlenke! ....hogy ez így is van!
375 Megén 2005-06-17 11:06:50 [Válasz erre: 374 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 11:02:02]
Jaj, ne legyél már ilyen utálatos, szegény morc, még asziszi, hogy egy így is van! :-)
Jaj, ne legyél már ilyen utálatos, szegény morc, még asziszi, hogy egy így is van! :-)
374 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-17 11:02:02
Kedves morc! Mi itt nagyon bizalmatlanok vagyunk az új ötletekkel szemben, és nem szeretjük a kívülről jövő tanácsokat. Ez rontja azt a tekintélyelvet, amelyet a teljesen értelmetlen pontozás intézménye már egyértelművé tehetett volna a számodra. Ez van, ezt kell szeretni. De lehet továbbálni is.
Kedves morc! Mi itt nagyon bizalmatlanok vagyunk az új ötletekkel szemben, és nem szeretjük a kívülről jövő tanácsokat. Ez rontja azt a tekintélyelvet, amelyet a teljesen értelmetlen pontozás intézménye már egyértelművé tehetett volna a számodra. Ez van, ezt kell szeretni. De lehet továbbálni is.
373 morc 2005-06-17 01:34:33
Kedves István, Kedves Momo! Attól tartok, némileg félreértettük egymást: mint ahogy percig sem gondolom, hogy a fenekemből ...khm... fúj a passzátszél, szintúgy azt sem vélem, hogy én hajtom a Golf-áramlatot, ehhez hasonlatosképpen nem gondolom azt sem, hogy a Momusnak az én szájam íze szerint kellene működnie! Csak annyit akartam leirni, hogy szerintem hogy lehetne jobb. Én úgy vettem ki, (talán túl jóhiszeműen), hogy ennek a fórumnak a célja éppen egy ebbe az irányba mutató együttgondolkozás volna, és mindenféle ötletek esetleg jól jöhetnek. De ennyi, és TÉNYLEG NEM TÖBB! Nem várom el, és NAGYON nem szeretném, hogy bárki is az én kedvem keresse. Sőt, az se biztos, hogy azt irom le, ami az nekem a legmegfelelőbb volna (egy szép piros Jaguár volna nekem amúgy a legmegfelelőbb, ha lehet, XJ12-es :)), inkább próbálom elképzelni, hogy zene iránt érdeklődő userként mi fogna meg, mi tartana itt az oldalon, hogy minél szélesebb körű legyen, és minél kevésbé belterjes. (Mert szerintem úgy a jó :) Oszt tényleg ennyi. Annyit vállalok, hogy azzal, hogy leírom a véleményem, az esetleg a tényleges támogatottságához képest nagyobb súlyt kaphat, de bárki másnak is joga van leírni a sajátját.
Kedves István, Kedves Momo! Attól tartok, némileg félreértettük egymást: mint ahogy percig sem gondolom, hogy a fenekemből ...khm... fúj a passzátszél, szintúgy azt sem vélem, hogy én hajtom a Golf-áramlatot, ehhez hasonlatosképpen nem gondolom azt sem, hogy a Momusnak az én szájam íze szerint kellene működnie! Csak annyit akartam leirni, hogy szerintem hogy lehetne jobb. Én úgy vettem ki, (talán túl jóhiszeműen), hogy ennek a fórumnak a célja éppen egy ebbe az irányba mutató együttgondolkozás volna, és mindenféle ötletek esetleg jól jöhetnek. De ennyi, és TÉNYLEG NEM TÖBB! Nem várom el, és NAGYON nem szeretném, hogy bárki is az én kedvem keresse. Sőt, az se biztos, hogy azt irom le, ami az nekem a legmegfelelőbb volna (egy szép piros Jaguár volna nekem amúgy a legmegfelelőbb, ha lehet, XJ12-es :)), inkább próbálom elképzelni, hogy zene iránt érdeklődő userként mi fogna meg, mi tartana itt az oldalon, hogy minél szélesebb körű legyen, és minél kevésbé belterjes. (Mert szerintem úgy a jó :) Oszt tényleg ennyi. Annyit vállalok, hogy azzal, hogy leírom a véleményem, az esetleg a tényleges támogatottságához képest nagyobb súlyt kaphat, de bárki másnak is joga van leírni a sajátját.
372 daunerni 2005-06-16 17:09:45 [Válasz erre: 369 morc 2005-06-16 09:39:50]
\"Jó volna néhány olyan fix fórum, ami mindig látható, a legutolsó hozzászólástól függetlenül: persze ezek alighanem gyorsan népszerűvé is válnának, pont azért, mert látszik, hogy élőek.\" Kedves Morc! Itt balra, a \"legfrissebb fórumaink\" felirat alatt látható az Olvasói levelek című fórum. Ez az, amit régesrég, legelsőként létrehoztunk, és mindig legfelül marad - a legutolsó hozzászólástól függetlenül. Nem garantálom, hogy minden óhajodat ilyen gyorsan tudjuk teljesíteni, de hidd el, az a célunk, hogy te is jól érezd magad nálunk!
\"Jó volna néhány olyan fix fórum, ami mindig látható, a legutolsó hozzászólástól függetlenül: persze ezek alighanem gyorsan népszerűvé is válnának, pont azért, mert látszik, hogy élőek.\" Kedves Morc! Itt balra, a \"legfrissebb fórumaink\" felirat alatt látható az Olvasói levelek című fórum. Ez az, amit régesrég, legelsőként létrehoztunk, és mindig legfelül marad - a legutolsó hozzászólástól függetlenül. Nem garantálom, hogy minden óhajodat ilyen gyorsan tudjuk teljesíteni, de hidd el, az a célunk, hogy te is jól érezd magad nálunk!
371 Momo 2005-06-16 14:03:50 [Válasz erre: 369 morc 2005-06-16 09:39:50]
Nem tisztem védeni a Momus csapatát, de nekem erről az jut eszembe, hogy: 1. Mindig vannak olyanok, akik szeretnek belepiszkálni a mások által létrehozott dolgokba. 2. Ha igazán van mondanivalód, írhatnál jóval többet a jelenlegi keretek közt is a Momusra. Amit problémaként felsoroltál, nem akadály. Csinálj egy komolyzenei újságot, és ott majd a te szád íze szerint történnek a dolgok. (Hacsak nem jövünk az ötleteinkkel, hogy is kéne másképp...) Tudom, hogy nyersen fogalmaztam, elnézést. Természetesen a te ötleteidet is meg lehet fogadni, meg másokét is, mindig vannak építő javaslatok.
Nem tisztem védeni a Momus csapatát, de nekem erről az jut eszembe, hogy: 1. Mindig vannak olyanok, akik szeretnek belepiszkálni a mások által létrehozott dolgokba. 2. Ha igazán van mondanivalód, írhatnál jóval többet a jelenlegi keretek közt is a Momusra. Amit problémaként felsoroltál, nem akadály. Csinálj egy komolyzenei újságot, és ott majd a te szád íze szerint történnek a dolgok. (Hacsak nem jövünk az ötleteinkkel, hogy is kéne másképp...) Tudom, hogy nyersen fogalmaztam, elnézést. Természetesen a te ötleteidet is meg lehet fogadni, meg másokét is, mindig vannak építő javaslatok.
370 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-16 13:31:33
Ehhez két dolgot tennék hozzá: fáradság és fafej. Hiába téped a szád.
Ehhez két dolgot tennék hozzá: fáradság és fafej. Hiába téped a szád.
369 morc 2005-06-16 09:39:50
Belső késztetésem van arra, hogy néhány további zseniális javaslatot közkinccsé tenni :)) (Iiiigen, orvos már látott :) A Momusnak részben az a baja, hogy nincs egy \"általános\", alap fóruma, csak specializáltak vannak. Nekem hiányzik egy ilyen \"main chat\" jellegű valami. (Tényleg, mi volna, ha ez tényleg chat volna?) Most úgy tűnhet, mintha a mi újság a MÁO-ban volna az alapfórum, és ez talán nem a legtökéletesebb állapot :) Jó volna néhány olyan fix fórum, ami mindig látható, a legutolsó hozzászólástól függetlenül: persze ezek alighanem gyorsan népszerűvé is válnának, pont azért, mert látszik, hogy élőek. (Igazából az, hogy egy kezdő inkább nyit egy új fórumot, ahelyett, hogy szétnézne a régiek között, valahol érthető: egy olyan fórumba én se szivesen irnék, amelyikbe már fél éve nem írt senki ;) Ilyen \"fórum\" lehetne pl. egy üzenőfal: eladó koncerjegyek, felesleges CD-k, DVD-k, ide lehetne irni, ha valaki éppen reklámozni szeretné valamely ismerősének a koncertjét.... Szerintem ez biztos élne, és tök jó volna, növelné a momus látogatottságát. A másik: \"amatőr\" kritikáknak is kellene egy ilyesmi. (Bátorítani is kellene a usereket, hogy irjanak ilyet, ha voltak valahol, és láttak-hallottak valami szépet/csúnyát). Sokkal jobb volna, ha több kritika jelenne meg a momus-n, az se baj, ha ennek nagy részét \"amatőrök\" írják! Tudom persze, hogy van ilyen, és hasonló fórum, igazából több is, de igazából nem működik egyik se (pont, mert hogy több van, ha Handel-koncertet hallotam, akkor a Handel rovatba irok beszámolot, stb...) Legyen tehát egy \"main chat\" jellegű alapfórum, ahol nem lehet offolni, egy üzenőfal hirdetéseknek, meg egy koncertkritikai fórum, (több ötletem nekem most épp nincs), és ezek legyenek mindig az első 3-ak, függetlenül a legutolsó hozzászólástól. Az amúgy teccik :), hogy 30 hozzászólás után lehessen csak új fórumot nyitni. Ez így még demokratikus is :) A pontrendszer helyét pedig sóval hintsük be!
Belső késztetésem van arra, hogy néhány további zseniális javaslatot közkinccsé tenni :)) (Iiiigen, orvos már látott :) A Momusnak részben az a baja, hogy nincs egy \"általános\", alap fóruma, csak specializáltak vannak. Nekem hiányzik egy ilyen \"main chat\" jellegű valami. (Tényleg, mi volna, ha ez tényleg chat volna?) Most úgy tűnhet, mintha a mi újság a MÁO-ban volna az alapfórum, és ez talán nem a legtökéletesebb állapot :) Jó volna néhány olyan fix fórum, ami mindig látható, a legutolsó hozzászólástól függetlenül: persze ezek alighanem gyorsan népszerűvé is válnának, pont azért, mert látszik, hogy élőek. (Igazából az, hogy egy kezdő inkább nyit egy új fórumot, ahelyett, hogy szétnézne a régiek között, valahol érthető: egy olyan fórumba én se szivesen irnék, amelyikbe már fél éve nem írt senki ;) Ilyen \"fórum\" lehetne pl. egy üzenőfal: eladó koncerjegyek, felesleges CD-k, DVD-k, ide lehetne irni, ha valaki éppen reklámozni szeretné valamely ismerősének a koncertjét.... Szerintem ez biztos élne, és tök jó volna, növelné a momus látogatottságát. A másik: \"amatőr\" kritikáknak is kellene egy ilyesmi. (Bátorítani is kellene a usereket, hogy irjanak ilyet, ha voltak valahol, és láttak-hallottak valami szépet/csúnyát). Sokkal jobb volna, ha több kritika jelenne meg a momus-n, az se baj, ha ennek nagy részét \"amatőrök\" írják! Tudom persze, hogy van ilyen, és hasonló fórum, igazából több is, de igazából nem működik egyik se (pont, mert hogy több van, ha Handel-koncertet hallotam, akkor a Handel rovatba irok beszámolot, stb...) Legyen tehát egy \"main chat\" jellegű alapfórum, ahol nem lehet offolni, egy üzenőfal hirdetéseknek, meg egy koncertkritikai fórum, (több ötletem nekem most épp nincs), és ezek legyenek mindig az első 3-ak, függetlenül a legutolsó hozzászólástól. Az amúgy teccik :), hogy 30 hozzászólás után lehessen csak új fórumot nyitni. Ez így még demokratikus is :) A pontrendszer helyét pedig sóval hintsük be!
368 daunerni 2005-06-16 08:20:58 [Válasz erre: 366 Pontrabló Géza 2005-06-16 00:03:45]
A tapasztalat kéremszépen. A gyakorlat ugyanis az, hogy van rengeteg fórum, és a legtöbb új vendég általában nem veszi a fáradtságot, hogy végignézze őket, netán beléjük is olvasgasson. Inkább csinál egy ötödiket is ugyanarról a témáról - más néven. Az csak az egyik baj, hogy ezzel szétforgácsolódnak a hasznos gondolatok, a rosszabbik az, hogy mondjuk két eladó jegy kedvéért, vagy egyetlen azonnal megválaszolható kérdés kedvéért nyit új topikot az ember. Persze lehetne úgy is - ahogy írod: a szükségtelen fórum úgyis kimúlik szépen lassan magától, de az szerintem nem jó, ha egy virágzó fórum helyett van húsz döglött.
A tapasztalat kéremszépen. A gyakorlat ugyanis az, hogy van rengeteg fórum, és a legtöbb új vendég általában nem veszi a fáradtságot, hogy végignézze őket, netán beléjük is olvasgasson. Inkább csinál egy ötödiket is ugyanarról a témáról - más néven. Az csak az egyik baj, hogy ezzel szétforgácsolódnak a hasznos gondolatok, a rosszabbik az, hogy mondjuk két eladó jegy kedvéért, vagy egyetlen azonnal megválaszolható kérdés kedvéért nyit új topikot az ember. Persze lehetne úgy is - ahogy írod: a szükségtelen fórum úgyis kimúlik szépen lassan magától, de az szerintem nem jó, ha egy virágzó fórum helyett van húsz döglött.
367 eccerű 2005-06-16 00:42:33 [Válasz erre: 366 Pontrabló Géza 2005-06-16 00:03:45]
Az indexen is úgy működik a dolog, hogy 30 hozzászólásig nem lehet topicot nyitni. Lehet, hogy nem ésszerű, ez van. Addig is, ha nagyon izgat a dolog, én szívesen megnyitom Neked azt a topicot. ;)
Az indexen is úgy működik a dolog, hogy 30 hozzászólásig nem lehet topicot nyitni. Lehet, hogy nem ésszerű, ez van. Addig is, ha nagyon izgat a dolog, én szívesen megnyitom Neked azt a topicot. ;)
366 Pontrabló Géza 2005-06-16 00:03:45 [Válasz erre: 365 daunerni 2005-06-15 18:03:47]
Ez bizony nem ésszerű. Miért ne nyithatna egy nyeretlen kezdő új fórumot? Ha a téma jó,a fórum működni fog,ha nem úgyis kimúlik szép lassan.
Ez bizony nem ésszerű. Miért ne nyithatna egy nyeretlen kezdő új fórumot? Ha a téma jó,a fórum működni fog,ha nem úgyis kimúlik szép lassan.
365 daunerni 2005-06-15 18:03:47 [Válasz erre: 364 Pontrabló Géza 2005-06-14 18:37:49]
Új fórumot elvileg csak régi, többszörösen visszaesõ, notórius levelezõk nyithatnak, mégpedig 500 pont fölött. (lásd a szabályzatot [url]article.php?id=2760;itt[/url] Mivel kevesen pontozhatnak, és õk is szunyókálnak az utóbbi idõben, így méltatlanul kevesen és sokára juthatnak csak jogos járandóságukhoz. A feszültséget mi is érzékeljük, és a problémát igen hamar a Café Momus Egyesület éves taggyülése elé fogjuk terjeszteni! :-)
Új fórumot elvileg csak régi, többszörösen visszaesõ, notórius levelezõk nyithatnak, mégpedig 500 pont fölött. (lásd a szabályzatot [url]article.php?id=2760;itt[/url] Mivel kevesen pontozhatnak, és õk is szunyókálnak az utóbbi idõben, így méltatlanul kevesen és sokára juthatnak csak jogos járandóságukhoz. A feszültséget mi is érzékeljük, és a problémát igen hamar a Café Momus Egyesület éves taggyülése elé fogjuk terjeszteni! :-)
364 Pontrabló Géza 2005-06-14 18:37:49
Tisztelettel kérdezem,hogyan lehet új fórumot nyitni?
Tisztelettel kérdezem,hogyan lehet új fórumot nyitni?
363 eccerű 2005-06-09 01:10:55 [Válasz erre: 362 Megén 2005-06-08 13:43:57]
Bizony naccerű, most már zárójel nélkül is. :)
Bizony naccerű, most már zárójel nélkül is. :)
361 Momo 2005-06-08 12:20:36 [Válasz erre: 360 (eccerű) 2005-06-08 10:13:55]
Lám ez az egész nem is olyan eccerű... :-)
Lám ez az egész nem is olyan eccerű... :-)
360 (eccerű) 2005-06-08 10:13:55 [Válasz erre: 355 (eccerű) 2005-06-07 00:26:38]
Bocsánat, most látom, hogy a címzésből kimaradt egy \"n\" betű. Sorry! (Nem kéne ilyen későn írogatnom...)
Bocsánat, most látom, hogy a címzésből kimaradt egy \"n\" betű. Sorry! (Nem kéne ilyen későn írogatnom...)
358 janomano 2005-06-07 22:54:06 [Válasz erre: 357 Megén 2005-06-07 15:13:08]
98-óta nincs tévém. :-)
98-óta nincs tévém. :-)
357 Megén 2005-06-07 15:13:08
Sehol senki..........mindenki tévét néz...........
Sehol senki..........mindenki tévét néz...........
356 Beatrice 2005-06-07 12:58:55 [Válasz erre: 351 Magai Ferkó 2005-06-05 11:01:19]
A www.festspiele.de -n van egy fórum, melynek címe ugyan \"Wagnerforum\", de más operai tárgyú témák is vannak. Bizonyára a Yahoo-n és a Usenet-en is vannak német nyelvű fórumok is, én csak angol nyelvűeket szoktam látogatni. Általában regisztráció szükséges, de a momus-hoz hasonló pontozósdis zenei fórumról nem tudok. :-)
A www.festspiele.de -n van egy fórum, melynek címe ugyan \"Wagnerforum\", de más operai tárgyú témák is vannak. Bizonyára a Yahoo-n és a Usenet-en is vannak német nyelvű fórumok is, én csak angol nyelvűeket szoktam látogatni. Általában regisztráció szükséges, de a momus-hoz hasonló pontozósdis zenei fórumról nem tudok. :-)
355 (eccerű) 2005-06-07 00:26:38
Kedves dauerni! Lenne arra mód, hogy mivel eccerű néven azóta sem tudok belépni, ezért a két regisztrációt összevond (eccerű) néven? Gondolom az azonosságra elég bizonyíték, hogy ugyanazt az emilcímet adtam meg mindkét nickhez, és a jelszavakban is kimutatható a rokonság... Köszönettel: eccerű
Kedves dauerni! Lenne arra mód, hogy mivel eccerű néven azóta sem tudok belépni, ezért a két regisztrációt összevond (eccerű) néven? Gondolom az azonosságra elég bizonyíték, hogy ugyanazt az emilcímet adtam meg mindkét nickhez, és a jelszavakban is kimutatható a rokonság... Köszönettel: eccerű
354 frushena 2005-06-05 23:39:23 [Válasz erre: 352 Magai Ferkó 2005-06-05 11:20:05]
Kedves Ferkó! Köszönöm kérdésed, 7végém igazán pazar volt. Finomabbnál, finomabb koktélok társaságában telt. Már csak egy kis barokk muzsika kellett volna. Viszont nagyon kedves barátnőmtől kaptam egy szappantartót, amin Mozart van és sok-sok hangjegy. :))) Sammartini? Naná, hogy érdekelne. Ennyi pénzt hogy tudtál adni érte ??? :))) Köszi még egyszer mindent! Rigoletto kimarad az életemből.
Kedves Ferkó! Köszönöm kérdésed, 7végém igazán pazar volt. Finomabbnál, finomabb koktélok társaságában telt. Már csak egy kis barokk muzsika kellett volna. Viszont nagyon kedves barátnőmtől kaptam egy szappantartót, amin Mozart van és sok-sok hangjegy. :))) Sammartini? Naná, hogy érdekelne. Ennyi pénzt hogy tudtál adni érte ??? :))) Köszi még egyszer mindent! Rigoletto kimarad az életemből.
353 Búbánat 2005-06-05 11:57:06 [Válasz erre: 352 Magai Ferkó 2005-06-05 11:20:05]
Ha már említetted a kőszegi Rigolettót, az infófat engedelmeddel kiegészítem a közreműködőkkel: Massányi Viktor, Kóbor Tamás, Gábor Géza, Kuncz László, Keszei Borbála, Mester Viktória, ... Urak és hölgyek. Apródok. Alabárdosok Berzsenyi Dániel Főiskola Vegyeskara Közreműködik a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar és Kőszeg Város Fúvószenekara Asszisztensek: Csákovics Lajos, Pál Judit, Zalánki Rita Rendező-karmester: Pál Tamás
Ha már említetted a kőszegi Rigolettót, az infófat engedelmeddel kiegészítem a közreműködőkkel: Massányi Viktor, Kóbor Tamás, Gábor Géza, Kuncz László, Keszei Borbála, Mester Viktória, ... Urak és hölgyek. Apródok. Alabárdosok Berzsenyi Dániel Főiskola Vegyeskara Közreműködik a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar és Kőszeg Város Fúvószenekara Asszisztensek: Csákovics Lajos, Pál Judit, Zalánki Rita Rendező-karmester: Pál Tamás
352 Magai Ferkó 2005-06-05 11:20:05
Frushenának üzenem : Remélem jól telt a 7végéd. Találtam egy Sammartini CD-t./Orgonaverseny/ Amíről a múltkor volt szó , az egyik Szhelyi boltban találtam, használt 590Ft. Ha érdekel szóljál. Megyek BP-re a hónap végén. Még egy info : Nyáron VERDI: Rigoletto Kőszegen a Várban , A rendező Pál Tamás. Üdv:) FErkó
Frushenának üzenem : Remélem jól telt a 7végéd. Találtam egy Sammartini CD-t./Orgonaverseny/ Amíről a múltkor volt szó , az egyik Szhelyi boltban találtam, használt 590Ft. Ha érdekel szóljál. Megyek BP-re a hónap végén. Még egy info : Nyáron VERDI: Rigoletto Kőszegen a Várban , A rendező Pál Tamás. Üdv:) FErkó
351 Magai Ferkó 2005-06-05 11:01:19
Halihó! Tud valaki, külföldi, főleg német nyelvű oldalakat ahol lehet ilyen jó zenei fórumot találni, mint a Momus?! Esetleg ahol gyor a regisztráció vagy nincs. Kösz!!
Halihó! Tud valaki, külföldi, főleg német nyelvű oldalakat ahol lehet ilyen jó zenei fórumot találni, mint a Momus?! Esetleg ahol gyor a regisztráció vagy nincs. Kösz!!
350 janomano 2005-06-04 22:15:59 [Válasz erre: 349 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-04 13:43:37]
Micsoda Ars Poetica! Persze ezt csak a \"érző\" lelkek tudják értékelni, mint a Parsifalt! :-) üdv!
Micsoda Ars Poetica! Persze ezt csak a \"érző\" lelkek tudják értékelni, mint a Parsifalt! :-) üdv!
349 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-06-04 13:43:37
Tisztelettel kérek mindenkit, ne küldjön személyes üzenetet, mert csak nyilvánosan tudok válaszolni. A személyes üzenetküldés itt a kiváltságosak joga. Én elhánytam a varázsigémet, ezért visszasoroltattam a köznép sorába. Az életem javán már túl vagyok, kilátástalan, hogy valaha is visszakerüljek az 500-asok körébe, kérem, a szenvedéseimet ne fokozzák személyes üzeneteikkel. Köszönöm.
Tisztelettel kérek mindenkit, ne küldjön személyes üzenetet, mert csak nyilvánosan tudok válaszolni. A személyes üzenetküldés itt a kiváltságosak joga. Én elhánytam a varázsigémet, ezért visszasoroltattam a köznép sorába. Az életem javán már túl vagyok, kilátástalan, hogy valaha is visszakerüljek az 500-asok körébe, kérem, a szenvedéseimet ne fokozzák személyes üzeneteikkel. Köszönöm.
348 Popriscsin 2005-05-30 15:41:34 [Válasz erre: 347 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-05-29 00:12:47]
Na jó, megígérem, hogy többet Kalaharival kapcsolatban nem szólalok meg. Úgy látszik, nem esetem a nő... :-)))
Na jó, megígérem, hogy többet Kalaharival kapcsolatban nem szólalok meg. Úgy látszik, nem esetem a nő... :-)))
347 Ich bin der Schneider Kakadu 2005-05-29 00:12:47 [Válasz erre: 343 Popriscsin 2005-05-28 23:16:12]
Szerintem tök jól van megírva. Ezt teljesen szakmai alapon mondom.
Szerintem tök jól van megírva. Ezt teljesen szakmai alapon mondom.
346 frushena 2005-05-28 23:26:33 [Válasz erre: 345 Popriscsin 2005-05-28 23:23:40]
Ott voltál? Láttad? Hallottad? Szakmai kifogás?
Ott voltál? Láttad? Hallottad? Szakmai kifogás?
345 Popriscsin 2005-05-28 23:23:40 [Válasz erre: 344 frushena 2005-05-28 23:18:02]
Édes Fruzsi, te komolyan tudod venni a koncertről leírtakat???
Édes Fruzsi, te komolyan tudod venni a koncertről leírtakat???
344 frushena 2005-05-28 23:18:02
Megint belekezdünk egy értelmetlen, meddő vitába! ÉLJEN!!!
Megint belekezdünk egy értelmetlen, meddő vitába! ÉLJEN!!!
343 Popriscsin 2005-05-28 23:16:12
Nyugdíjasok,Tito Gobbi,Márványterem... Tessenek szíves Kalahari ömlengéseit kicsit szakmai alapon felülvizsgálni. Nagyon cikik!!!
Nyugdíjasok,Tito Gobbi,Márványterem... Tessenek szíves Kalahari ömlengéseit kicsit szakmai alapon felülvizsgálni. Nagyon cikik!!!
342 Pontrabló Géza 2005-05-27 20:24:34 [Válasz erre: 342 Pontrabló Géza 2005-05-27 20:24:34]
Máris vonom le a pontokat Annuskától!!! Minden topic ővele van tele! Minden pontot vonok le tőle,fekete pontot,piros pontot,g-pontot,mindent....
Máris vonom le a pontokat Annuskától!!! Minden topic ővele van tele! Minden pontot vonok le tőle,fekete pontot,piros pontot,g-pontot,mindent....
341 janomano 2005-05-27 18:36:54 [Válasz erre: 340 Pontrabló Géza 2005-05-27 18:06:28]
Kéretlen reklám e-mail-ben. Általában ingyenes postafiókokra (freemail, hotmail, mailbox, index, stb) szokott jönni tucatjával/nap.
Kéretlen reklám e-mail-ben. Általában ingyenes postafiókokra (freemail, hotmail, mailbox, index, stb) szokott jönni tucatjával/nap.
340 Pontrabló Géza 2005-05-27 18:06:28 [Válasz erre: 339 daunerni 2005-05-27 14:05:56]
Bocs,megmondanátok,mi az a spam?
Bocs,megmondanátok,mi az a spam?
339 daunerni 2005-05-27 14:05:56 [Válasz erre: 338 Momo 2005-05-27 12:28:39]
Sajnos egyébként sem jó módszer hagyni megtelni a postafiókot. Ezeket a leveleket nem emberek írják, hanem automatikus programok. Semmilyen válasszal nem foglalkoznak, így a \"nem kézbesíthetõ\" üzenettel sem. Ezeket meg se kapják, hiszen a feladó címét úgyis hamisítják. A spam küldést a törvény bünteti.
Sajnos egyébként sem jó módszer hagyni megtelni a postafiókot. Ezeket a leveleket nem emberek írják, hanem automatikus programok. Semmilyen válasszal nem foglalkoznak, így a \"nem kézbesíthetõ\" üzenettel sem. Ezeket meg se kapják, hiszen a feladó címét úgyis hamisítják. A spam küldést a törvény bünteti.
338 Momo 2005-05-27 12:28:39 [Válasz erre: 337 Megén 2005-05-27 10:45:25]
Még az sem az igazi, ha gép által generált e-mail címekről kapod a spamet. Naponta \"máshonnan\" jön.
Még az sem az igazi, ha gép által generált e-mail címekről kapod a spamet. Naponta \"máshonnan\" jön.
