Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


337 Megén 2005-05-27 10:45:25 [Válasz erre: 336 Valakiazenekarból 2005-05-26 23:43:11]
Az nem működik, hogy: Eszközök, Küldő hozzáadása tiltott feladókhoz, klikk? többet nem kerül elő.

336 Valakiazenekarból 2005-05-26 23:43:11
Köszönöm, sikerült az egyik levelet megkapnom. Helyreállt a rend, köszönöm! Az automatikus jelszóküldéssel meg tudnám oldani, hogy előtte kiüríteném a fiókomat és mielőtt még újra teleszemetelnék szemétküldő szolgálatok megkapnám a levelet. Nem ide tartozik, de sajnos az egyetlen védekezési módom a spam ellen, hogy hagyom megtelni a fiókomat, csak megunják egyszer, hogy visszakapják a leveleiket és nem küldenek többet. Ezért kellett új fiók után néznem.

335 daunerni 2005-05-26 12:11:28
Az egyik címről már vissza is pattant a levél azzal, hogy a postafiók tele van, ezt már nem hajlandó átvenni. Ha kiürítenéd, akkor nagyobb eséllyel megkaphatnád azt a jelszó-emlékeztetőt.

334 daunerni 2005-05-26 10:08:57 [Válasz erre: 333 XYZ2 2005-05-26 09:24:39]
Megpróbálhatjuk, bár az alapvető gond legtöbbször inkább az, hogy a megadott - általában ingyenes - postafiók működik megbízhatatlanul. Erre én is hiába küldök válaszlevelet, és nyilván a rendszer által automatikusan elküldött jelszó-emlékeztető is ugyanúgy elkallódhat. Rögtön megpróbálok XYZ2 és Valakiazenekarból e-mail címére is írni. Remélem valamelyik csak célbaér...

333 XYZ2 2005-05-26 09:24:39
Tisztelt szerkesztők! Szeretném javasolni, hogy ha már regisztrálni kell, vegyék át azt az általánosan bevett szokást is, hogy az elfelejtett jelszót le lehessen kérdezni. Nekem, habár felírtam a jelszómat, hetek óta nem sikerül bejelentkeznem. Lehet, hogy én hibáztam, de ezt nem tudom így kideríteni, mert a levelemre sem kaptam még választ. Az ilyenfajta problémák megoldása rendkívül lerövidülhetne a jelszó lekérdezés bevezetésével! Valakiazenekarból

332 frushena 2005-05-24 20:44:35
Orfeusz szerintem már javában \"csápol\" rá! :)

331 Megén 2005-05-24 14:27:26 [Válasz erre: 329 Sesto 2005-05-24 12:24:23]
Én is fentem rá a fogam, de 12000.- Ft-os jegyárral a 20. sor után........... Nem vagyok garasoskodó, de három embernek a 24. sorban 36000.- Ft-ért nem vettem meg.

330 Búbánat 2005-05-24 14:17:13 [Válasz erre: 329 Sesto 2005-05-24 12:24:23]
Nekem videóról két Dvorak mű: a Stabat Mater és a Requiem van meg vele; tényleg nagyon jó énekes. Hát majd este meg látom élőben is.

329 Sesto 2005-05-24 12:24:23
...most lâtom, hogy ma este Bp.-en ênekel Luba Orgonasova-decemberben pl. Bêcsben ênekelt egy koncertet-müsoron pl. W.A. Mozart, \"Exultate jubilate\"-ott ês akkor nagyon jô volt!...

328 Momo 2005-05-21 22:30:07 [Válasz erre: 327 daunerni 2005-05-21 21:50:41]
Meg kell mondjam, Momo korábbi indulatát se nagyon értem. Talán nem árulok el vele nagy titkot, de ha jól látom, három pontja hiányzik. További százkilencvenhetet(!) kellene levonni tőle ahhoz, hogy ne csak az önérzete sérüljön. Gondoltam, jobb időben szólni. Mindig jobb időben szólni, mielőtt kialakul egy rossz gyakorlat. (Jelen esetben: van egy jól kitalált rendszered, látszólag világos szabályokkal, (pontlevonás: indokolatlan topic nyitásért, anyázásért, off topicolásért) de már az elején ti, a működtetők nem tartjátok be ezt, és mindenféle másért is vontok.) Egyébként nagy indulat nem volt. Az is elmúlt tegnap... :-)

327 daunerni 2005-05-21 21:50:41 [Válasz erre: 326 morc 2005-05-20 23:36:40]
Kedves morc, Igérem, hogy hozzászólásod minden sorát nagyon komolyan meg fogjuk fontolni, bár igaz, néhány megállapítás egyformán igazolhatja mindkettőnk - eltérő - végkövetkeztetését. Írod: \"ha egy baráti társaságban beszélgetek, a reakciók úgyis mindent elmondanak...\" Nos, éppen ez az, ami így írásban-látatlanban, a drót két végén sajnálatosan hiányzik. A pontozásnak pedig nem hiszem, hogy nagyobb jelentőséget kellene tulajdonítani, mint egy baráti grimasznak, vagy egy nyugtázó vigyornak. Meg kell mondjam, Momo korábbi indulatát se nagyon értem. Talán nem árulok el vele nagy titkot, de ha jól látom, három pontja hiányzik. További százkilencvenhetet(!) kellene levonni tőle ahhoz, hogy ne csak az önérzete sérüljön. Persze mi lehetne más fontosabb számunkra, mint olvasóink önérzete, illetve közérzete úgy általában...

326 morc 2005-05-20 23:36:40
A korábbi off-topicolásért elnézést, dauerni helyreigazítását viszont köszönöm, megtaláltam a keresett információkat. Most viszont egy teljesen topichoz tartozó hozzászólás következik! Előzményként annyit, hogy kb. 1 éve találtam rá a momusra, amely kedvenc weblapom lett. (Ez még egy hirtelen felindulásból elkövetett 1% felajánlásra is rávett :) Az utóbbi időben viszont egyre kisebb kedvvel nyitom ki az oldalt, és egyre kevesebb időt töltök itt. Nem annyira a regisztráció, mint a pontrendszer szerintem nagyon rosszat tett ennek a weblapnak. A regisztrációra szerintem is szükség van: ha vannak bevált nickek, amelyeket bizonyos emberek állandó jelleggel használnak, akkor szükség van arra, hogy ezek védhetőek legyenek, ez teljesen standard internetes gyakorlat. (Igaz, hogy szerintem az is jó volna, ha regisztráció nélkül, \'vendég\' megjelöléssel is hozzá lehetne szólni a fórumokhoz, de ez igazából nem lényeges) A pontrendszer viszont tényleg csípi a szemem. Egyfelől nem értem, hogy mi szükség van rá - ezzel kimoderálni senkit nem lehet: ha valaki bomlasztja a közösséget, és egy nicknévvel már jócskán negatívban van, hát beregisztrál egy újat, és azzal kezdi meg a bomlasztást. Erre tehát biztos, hogy nem alkalmas. Nem gondolom, hogy ösztönözne bárkit is: aki eddig építő jellegűen hozzászólt, ez után is azt fogja tenni. Az, hogy esetleg a koncertmestertől kap pár jutalompontot, nem hiszem, hogy komolyan számít. Ami viszont engem (s talán másokat is) zavar, hogy vannak egyenlőek, és vannak egyenlőbbek. Nem állítom, hogy mindenkinek teljesen egyenlőnek kellene lennie: a szerkesztőknek, mint a honlap gazdáinak, nyilvánvaló joga, hogy moderálják a hozzászólásokat, szokás az is, hogy egy-egy fórumnak van gazdája, aki tud moderálni, de valahogy egy ezen túli megkülönböztetés szerintem egyszerre felesleges és nem természetes. Hogy ki az a hozzászóló, akinek a véleményére lehet adni, és kiére nem, azt úgyis kiderül, ha valaki végigolvassa a korábbi hozzászólásait az illetőnek. Egy pontszám legfeljebb annyit mond, hogy bizonyos, pontozásra jogosult személyeknek tetszett, vagy nem tetszett. Nem ismerem személyesen a pontozásra jogosultakat (többek között ez is a jó dolgok egyike az internetben), de nekik is vannak olyan hozzászólásaik, amelyekkel nagyon nem értek: ez van, emberek vagyunk, különböznek a véleményeink. Azért vagyunk itt, hogy megvitassuk azokat: nem pedig, hogy egymást pontozgassuk. Nekem ez a pontozgatás igazából az egésztől elveszi a kedvem: ha egy baráti társaságban beszélgetek, a reakciókból úgyis mindent elmondanak, nem szoktunk egymásnak - jégkorongbíró módjára - ki táblákat felmutatni. A pontozásnak előnyét nem látom, hátrányát viszont igen. Javaslatom tehát: 1. Éljen a regisztráció! 2. Vesszen a pontrendszer!

325 janomano 2005-05-20 21:33:06 [Válasz erre: 322 Momo 2005-05-20 20:46:59]
Namerazér\'!!! :-)

324 kapa 2005-05-20 21:10:11
Ez hihetetlen! Csak úgy záporoznak a pontok! Köszönöm mindenkinek!!!

323 kapa 2005-05-20 21:05:23
Miután elintéztem, hogy momo kartárs hosszas siránkozás és haragszomrád után marad, kérek mindenkitől egy-egy pontocskát.:-)

322 Momo 2005-05-20 20:46:59
aztán a mi rábeszélésünknek engedve (a hivatkozott nyomósnak tűnő indokaik ellenére) mégis maradtak. Ebben bízom, hogy most is így történik. – mondja Búbánat. Hát kedves ’Álmodó’, ’Cilike’, ’Megén’, ’Janó’ és ’Búbánat’, megleptetek ezzel a kiállással. Mindenkinek köszönöm. És kösz a felajánlott pontokat is! :-)))) Ezen kívül külön gratulálok a ’kapa’ kollégának a fürdős k..vától Fischer Ivánig ívelő könnyed paraboláért. Ezek után még az is lehet, hogy maradok...

321 frushena 2005-05-20 18:38:12 [Válasz erre: 320 janomano 2005-05-20 18:23:45]
:))))) Szegény kislány!

320 janomano 2005-05-20 18:23:45 [Válasz erre: 319 frushena 2005-05-20 16:56:54]
Én meg [url]http://www.boszorkanyszovetseg.hu/oldalak/hirek.php?oldal=profi&lap=sarah;ezt![/url] :-)

319 frushena 2005-05-20 16:56:54 [Válasz erre: 316 Búbánat 2005-05-20 15:34:57]
Ez egy jó oldal! Én is szoktam nézegetni!

318 Popriscsin 2005-05-20 16:52:03
Drága Bodorkám! Én is néha úgy érzem, vissza kéne vonulni. De néhány ember hülyesége miatt ne büntessük a világot a hiányunkkal.... :-))))

317 Búbánat 2005-05-20 15:36:04 [Válasz erre: 315 álmodó 2005-05-20 15:30:07]
Akkor Veled szinkronban vagyok, én is ugyanennyit kaptam valamelyik jótevőnktől.

316 Búbánat 2005-05-20 15:34:57 [Válasz erre: 312 álmodó 2005-05-20 15:07:52]
[url]http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=106&cikkid=2358&dire=asztrologia&rovatnev=Asztrol%C3%B3gia;csillagjegyek[/url] ebből okulhatunk.

315 álmodó 2005-05-20 15:30:07
OH, JÉ?! Valahonnan kaptam 1 pontot?! KÖSZÖNÖM! Fogalmam sincs, mit tettem ezért, de nagyon örülök. :-)))

314 álmodó 2005-05-20 15:27:34 [Válasz erre: 313 Búbánat 2005-05-20 15:11:39]
Nem hiszem, hogy volna ok a kimoderálásra.

313 Búbánat 2005-05-20 15:11:39 [Válasz erre: 312 álmodó 2005-05-20 15:07:52]
Azt hiszem, álljon meg a menet, nehogy kimoderáljanak bennünket innen, mondván, eltértünk a tárgytól...

312 álmodó 2005-05-20 15:07:52 [Válasz erre: 311 Búbánat 2005-05-20 15:03:19]
Van itt valaki, aki ért a horoszkóphoz? :-) Mert én sajnos nem nagyon...

311 Búbánat 2005-05-20 15:03:19 [Válasz erre: 309 álmodó 2005-05-20 14:50:14]
Március idusa

310 álmodó 2005-05-20 14:53:15 [Válasz erre: 309 álmodó 2005-05-20 14:50:14]
Természetesen, ha nem akarod nem kell...

309 álmodó 2005-05-20 14:50:14 [Válasz erre: 308 Búbánat 2005-05-20 14:46:55]
Megkérdezhetem a hónapot, amikor születtél? (csak kíváncsiságból).

308 Búbánat 2005-05-20 14:46:55 [Válasz erre: 307 álmodó 2005-05-20 14:37:13]
Látod, ehhez nem konyítok. Mármint a csillagjegyekhez, horoszkópokhoz. De szokták mondogatni valamire az igazság, igazságosság jegyében, hogy ez \"annyira igaz, mint csillag fenn az égen...\"

307 álmodó 2005-05-20 14:37:13 [Válasz erre: 302 Búbánat 2005-05-20 14:12:25]
És egy mondat: nem a \"sajátjaimért\" szóltam, hanem, mert így érzem igazságosnak (mérleg vagyok, ez elég ciki, tudom). :-)

306 álmodó 2005-05-20 14:32:19 [Válasz erre: 305 Búbánat 2005-05-20 14:29:58]
Attól én még lehetek \"tök lüke\" hozzá... Pedog, jó volna érteni, dehát... (talán a férfiak mégis okosabbak? Brrrrrr.) :-)

305 Búbánat 2005-05-20 14:29:58 [Válasz erre: 304 álmodó 2005-05-20 14:27:24]
Pedig Erkel Ferenc is kíváló sakkozó volt...

304 álmodó 2005-05-20 14:27:24 [Válasz erre: 303 Búbánat 2005-05-20 14:16:07]
Meg. Én sosem voltam jó sakkozó (talán nem is bánom?) :-)

303 Búbánat 2005-05-20 14:16:07 [Válasz erre: 300 álmodó 2005-05-20 13:55:38]
Ugyanakkor a véremben van, hogy a beleképzelem magam mások helyzetébe is, függetlenül mindentől. És mint a jó sakkjátékos próbálok a másik fejével is gondolkozni és több lépésre előre kombinálni. Ugye, megértesz?

302 Búbánat 2005-05-20 14:12:25 [Válasz erre: 299 álmodó 2005-05-20 13:53:45]
Ja, még annyit, hogy természetesen én is tűzbe szállnék a sajátjaimért. Ez így van rendjén!

301 Búbánat 2005-05-20 14:10:45 [Válasz erre: 300 álmodó 2005-05-20 13:55:38]
Kedves álmodó, igazad van! Mea culpa.

300 álmodó 2005-05-20 13:55:38 [Válasz erre: 299 álmodó 2005-05-20 13:53:45]
De, lehet, hogy neked sem kellene annyit dilemmázni a dolog felett? :-)

299 álmodó 2005-05-20 13:53:45 [Válasz erre: 298 Búbánat 2005-05-20 13:48:46]
Kedves BUBÁNAT: Momót ismerem, a többieket személyesen nem. :-)

298 Búbánat 2005-05-20 13:48:46 [Válasz erre: 297 álmodó 2005-05-20 13:17:36]
A T. Szerkesztőség most nagy dilemmában lehet,ugyanis szerintem jószívvel visszadná a pontokat Momonak, de mi van akkor - gondolhatja -, ha erre fel mindenki vérszemet kap, és megrohanja őket hasonló kérelemmel. Persze erre már válaszolhatja, hogy ők nem jelentették be nyilvánosan, hogy \"agyő!\", így mossák kezüket. De azért drukkolok én is Momoért...

297 álmodó 2005-05-20 13:17:36
Kedves MOMUS SZERKESZTŐSÉG! Itt sok müvészember előfordul, és sok más... Mindannyiunk vérmérséklete, habitusa más ( szerencsére ). Ha lehet, és megtehetitek, kérem, adjátok vissza MOMONAK a hiányzó pontokat, mert bizonytalan miért, és ki vette el tőle. Azonfelül, ha elveszítjük őt, sok értékes információtól, és egy kedves embertől szabadulnánk meg mind. Bocsánat, hogy \"beszóltam a dologba\" : álmodó

296 álmodó 2005-05-20 12:57:31 [Válasz erre: 295 álmodó 2005-05-20 12:56:23]
Szállj már magadba, TE elmeroggyant! :-)

295 álmodó 2005-05-20 12:56:23 [Válasz erre: 294 kapa 2005-05-20 12:50:29]
Én nem buziztalak, csak leírtam, hogy te is lehetnél az, aminek másokat titulálsz. Ezek szerint TE lebuziztad Momot???? Na, figyelj: sértődj, mert, ha én megtehetném, most jónéhány ponttal lennél kevesebb, és akkor is írnál-, mert csak.

294 kapa 2005-05-20 12:50:29 [Válasz erre: 293 álmodó 2005-05-20 12:40:37]
Nem egészen értelek. Most tulajdonképpen buzizol? Mert akkor megsértődöm, és soha de soha de soha nem írok ebbe a csúnya Momusba. Jaj, jaj, jaj.

293 álmodó 2005-05-20 12:40:37 [Válasz erre: 292 álmodó 2005-05-20 12:35:01]
Mivel is foglalkozol TE? Ha éppolyan rosszindulatu volnék, mint amilyen TE voltál, most megkérdezném: meleg a víz, kedves \"kapa\"? De nem teszem.

292 álmodó 2005-05-20 12:35:01 [Válasz erre: 291 álmodó 2005-05-20 12:32:40]
Egyébként, te is lehetnél .... (az, aminek tituláltad őt!) Mi honnnan tudjuk? :-)

291 álmodó 2005-05-20 12:32:40 [Válasz erre: 288 kapa 2005-05-20 11:09:04]
Kedves \"kapa\": tök felesleges ezért írnod, inkább gonold át, milyen dolgokat írsz csak ugy(fogalamam sincs, miért!). NE SÉRTEGESD, MERT NEM ISMERED, GONDOLOM!!! És ne hasonlítgasd össze másokkal. A \"felajánlásod\" hozzád méltó! Nagyon kedves vagy, baráti. Szerintem eb ből az egészből TE jöttél ki rosszul... ÜDV:álmodó.

290 Megén 2005-05-20 12:27:00 [Válasz erre: 288 kapa 2005-05-20 11:09:04]
Neviccőjjünk itt már annyit Momoval, mert még valóban megbántjuk. gondoljunk bele, hogy mi sem örülnénk, ha valaki nyesegetné a pontjainkat. Ki-ki hogy reagál rá. Ne érjük meg, hogy nekünk is kelljen reagálnunk! Szóval azért csatlakozom Momot visszahívókhoz!

289 Búbánat 2005-05-20 12:04:33
Ha belegondolok, hogy már hányan kijelentették itt, hogy soha többé, vége, befejezik, abbahagyják, köszönik, de elég volt és végső búcsút intettek - aztán a mi rábeszélésünknek engedve (a hivatkozott nyomósnak tűnő indokaik ellenére) mégis maradtak. Ebben bízom, hogy most is így történik. Végső soron a csattanós válaszoknak nem látom értelmét egyik oldalról sem, amennyiben van remény a magába szállásra illetve a kiengesztel(őd)ésre.

288 kapa 2005-05-20 11:09:04 [Válasz erre: 284 Momo 2005-05-19 22:07:52]
Kedve Momo! Pont olyan fürdős kurva vagy, mint pl. Fischer Iván, aki évente előadja, hogy éhen fog halni a zenekarával az élen. Ezennel bejelentem, hogy gyűjtést rendezünk a számodra. Én máris felajánlok 10 pontot a sajátomból. Kérem, akit érdekel Momo sorsa, csatlakozzon hozzám!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.