Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2143 unicornis 2010-01-08 20:14:26 [Válasz erre: 2140 WiseGentleman 2010-01-08 17:05:59]
[url]http://4.bp.blogspot.com/_TUSxAlYsV1Y/SxZp4hMxKAI/AAAAAAAAAJ0/PRjnyhtDwIs/s640/cikkek_3786.jpg;Aki kicsi akar lenni[/url]

2142 álmodó 2010-01-08 19:11:48 [Válasz erre: 2139 unicornis 2010-01-08 15:14:52]
:-) Aranyos vagy. Nem félek kicsi lenni, volt már az életemben olyan történés, amelyben kicsi voltam, befolyás nélkül a dolgokra. Nem feltétlenül abban mutatkozik meg valaki nagysága, hogy meg tudja-e fordítani a dolgokat. Talán elég ha végig tudja csinálni azt, amit kell. Nem ismerlek téged, nem tudom vajon Te hogyan álltad/állnád meg a helyedet bizonyos körülmények között. :-) Nem fog kderülni. Mindenki maga tudja a magáét...

2141 WiseGentleman 2010-01-08 17:34:38 [Válasz erre: 2139 unicornis 2010-01-08 15:14:52]
Mellesleg, arra nem válaszoltál "odaát", hogy kipróbáltad-e az Ördögcseppet, mert szerintem jobb, mint a Grappa.

2140 WiseGentleman 2010-01-08 17:05:59 [Válasz erre: 2139 unicornis 2010-01-08 15:14:52]
Mutasd az utat nekünk, Károly.

2139 unicornis 2010-01-08 15:14:52 [Válasz erre: 2137 álmodó 2010-01-08 09:48:49]
kedves á nyugodtan merjen kicsi lenni...

2138 WiseGentleman 2010-01-08 13:19:17 [Válasz erre: 2137 álmodó 2010-01-08 09:48:49]
A szpí is kedves de szerintem pszí barátunk a kvantummechanikai hullámfüggvény betűjeléből származtatja fórumos nickjét (just a hunch)...

2137 álmodó 2010-01-08 09:48:49 [Válasz erre: 2136 pszí 2010-01-08 01:14:35]
Kedves pszi. Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy a nevem kis "á"-val írandó. Tartok tőle, hogy nagy "Á"-val csak nagyokat szabadna "álmodni", s az nem praktikus. :-) Nem vettem a szívemre a dolgot. Ön szerencsés, mivel a hiba mindenkinél fennált. Igyekezni fogok a nevét helyesen írni, bár szerintem a "szpí" is kedves. Üdvözlet, kedves pszi

2136 pszí 2010-01-08 01:14:35 [Válasz erre: 2120 álmodó 2010-01-07 09:28:46]
Kedves Álmodó! Őszintén sajnálom, ha a szívére vette, de tényleg nem olvastam az üzenetét. Én tegnap nem tapasztaltam semmi hibát. Tisztelettel szeretném jelezni, hogy a nevem nem szpi, hanem pszí. Én köszönöm a beszélgetést, enyém a megtiszteltetés. Üdvözlettel, pszí

2135 pszí 2010-01-08 01:13:09 [Válasz erre: 2108 Andris 2010-01-07 00:40:41]
Van egy részlet, amit Brahms is írhatott volna. Vajon, melyik magas(abb) sorszámú szimfóniában nem illene Brahmsot megidézni...? (Nem nehéz.) :-)

2134 álmodó 2010-01-07 12:20:29 [Válasz erre: 2133 Napsugaracska 2010-01-07 12:17:18]
Drágabolgárúr is az. Szia :-)

2133 Napsugaracska 2010-01-07 12:17:18 [Válasz erre: 2132 álmodó 2010-01-07 12:11:26]
...és még unalmas is.... :-))))))))))))))

2132 álmodó 2010-01-07 12:11:26 [Válasz erre: 2131 Napsugaracska 2010-01-07 12:10:03]
Hát én csak azt akartam írni, hogy unalmas. :-(((((

2131 Napsugaracska 2010-01-07 12:10:03 [Válasz erre: 2130 álmodó 2010-01-07 11:50:12]
Akár kis k-val is írhatnád a ciános gazember nevét!!!!

2130 álmodó 2010-01-07 11:50:12 [Válasz erre: 2129 álmodó 2010-01-07 11:49:21]
...+ 1 "Z"..

2129 álmodó 2010-01-07 11:49:21 [Válasz erre: 2126 álmodó 2010-01-07 11:46:28]
Például a Kuncén...:-(((( Kinek az 5lete volt ez? Na mindegy.

2127 álmodó 2010-01-07 11:46:56 [Válasz erre: 2124 Heiner Lajos 2010-01-07 11:07:25]
:-)))))))

2128 álmodó 2010-01-07 11:46:56 [Válasz erre: 2124 Heiner Lajos 2010-01-07 11:07:25]
:-)))))))

2126 álmodó 2010-01-07 11:46:28 [Válasz erre: 2125 Napsugaracska 2010-01-07 11:42:12]
Ha hallgattad volna mellé a Klub Rádiót, nem lett volna olyan. (Bár, azon is halááááálra tudom unni magamat sokx)

2125 Napsugaracska 2010-01-07 11:42:12 [Válasz erre: 2116 álmodó 2010-01-07 09:18:02]
....és így még jobban látszik baloldalt az üresség.... :-))))

2124 Heiner Lajos 2010-01-07 11:07:25 [Válasz erre: 2123 WiseGentleman 2010-01-07 09:58:02]
Móricka, hogy éltek őseink? Vadásztak, tanító néni. Nagyon jó, Móricka, és mivel? Nyíllal. Nagyon jó, Mórcika, és mit lőttek ki az íjjal? Nyilat. És hogy hívták, amiben a nyilat tartották? ... Móricka, hát tegez! Aranyosvagytantónénib@me, de akkor se tom!

2123 WiseGentleman 2010-01-07 09:58:02 [Válasz erre: 2121 álmodó 2010-01-07 09:32:03]
Nem igazi magyar, akinek nincs vadászíja, meg Árpád-házi nyerge... Fehér lovat áldozni csak Pörzsének szabad...

2122 álmodó 2010-01-07 09:34:56 [Válasz erre: 2121 álmodó 2010-01-07 09:32:03]
Bocs, lehet, hogy "vadászíj".

2121 álmodó 2010-01-07 09:32:03 [Válasz erre: 2119 WiseGentleman 2010-01-07 09:25:37]
Igen. Van aki most is teljes menetfelszerelésben alszik, meg úgy él. :-) Valmelyik nap a kollégám cipelt magával egy csomagot, kérdeztem, mi az. "Vadász íj" Hallottál már ilyet? Még nem találkoztam ezzel.

2120 álmodó 2010-01-07 09:28:46 [Válasz erre: 2107 pszí 2010-01-06 23:52:52]
Kedves Szpi... Kérdeztem tenap, hogy csak nálam rossz e-a kép. Kb 30 mp-el utánam írtál Cicusnak. Gondolom, nem olvastad az üzimet melyet mindenkinek írtam, különben lövésem sincs, vajon miért nem lehetett annyit írni, hogy nálad is rossz??? Na mindegy. Köszönöm a beszélgetést, jó volt veled társalogni. Szia :-)

2119 WiseGentleman 2010-01-07 09:25:37 [Válasz erre: 2117 álmodó 2010-01-07 09:21:56]
Amikor előfelvételis katona (tápos-zizis-vakegér) voltam, én sem tudtam abbahagyni a centivágást. Hálistennek, azóta leszereltem, kifejezetten pacifista beállítottságú vagyok, egyesek viszont nem tudnak kikerülni a "military mindset"-ből, mindenütt ellenségeket látnak...

2118 álmodó 2010-01-07 09:24:09 [Válasz erre: 2109 sphynx 2010-01-07 06:13:32]
Hurrá, mienk a Szerkesztőség! Most vonuljunk a Tv-hez!...Hmm..Már nincs ott senki, elvtársak! Hová vonuljunk??

2117 álmodó 2010-01-07 09:21:56 [Válasz erre: 2116 álmodó 2010-01-07 09:18:02]
Tuti, hoy Sphynx van emögött, elvtársak. Valamit akciózik. Napsugár elvtárs, maga meg tegye már le azt a centit, mert bele fog zakkani a vadalásba.

2116 álmodó 2010-01-07 09:18:02
Jobbra van tolódva. Na, már itt is...

2115 WiseGentleman 2010-01-07 09:11:00 [Válasz erre: 2110 nibelung 2010-01-07 06:43:53]
Szerintem sphynx az oka az apróhirdetéseivel...

2114 WiseGentleman 2010-01-07 09:10:42 [Válasz erre: 2112 Napsugaracska 2010-01-07 08:05:10]
Vágod a centit?

2113 macskás 2010-01-07 08:27:26 [Válasz erre: 2107 pszí 2010-01-06 23:52:52]
Kedvespszím, Neked is nagyon köszönöm. Brucknerről áttérek Mahlerra, így teljesen elégedett lehetsz velem:) 10 másodperc nagy idő tud lenni, mármint hosszú! :)

2112 Napsugaracska 2010-01-07 08:05:10 [Válasz erre: 2110 nibelung 2010-01-07 06:43:53]
Nem baj, már csak 95 nap!!!! :-))))

2111 Heiner Lajos 2010-01-07 07:07:17 [Válasz erre: 2110 nibelung 2010-01-07 06:43:53]
T. Szerkesztőség! Kérném nibelung üzenetét átirányítani a politikai homokozóba!

2110 nibelung 2010-01-07 06:43:53 [Válasz erre: 2106 álmodó 2010-01-06 23:50:18]
Nálam a képernyő baloldala nagyon széles lett,és emiatt a jobboldal csak félig látható.

2109 sphynx 2010-01-07 06:13:32 [Válasz erre: 2106 álmodó 2010-01-06 23:50:18]
Semmi, csak átvettem az irányítást. Ezután szólítsatok csak "Szerkesztő úrnak", én viszem tovább a boltot.

2108 Andris 2010-01-07 00:40:41 [Válasz erre: 2107 pszí 2010-01-06 23:52:52]
Szégyenszemre nem tudom (mentség: vagy nem jut eszembe :) ), melyik az. Leírnád, hol és mit is "idéz" pontosan? :)

2107 pszí 2010-01-06 23:52:52
Kedvesmacskásom, gratulálok az írásodhoz. :-) Egyébként, Bruckner az egyik magasabb sorszámú szimfóniájában is megidézi Brahmsot, méghozzá pont amelyikben nem illene... Biztos nem tudatos, de ott van - bár, csak maximum 10 másodperc, amikor ez nyilvánvaló... :-)

2106 álmodó 2010-01-06 23:50:18
Mi történt? Csak az én gépemen néz ki kissé furán a kép, vagy valami gáz van?

2105 macskás 2010-01-06 22:14:56 [Válasz erre: 2104 tiramisu 2010-01-06 22:02:53]
Nagggyon szépen köszönöm! A népszerűségi indexem lehagyta Torgyánt:)

2104 tiramisu 2010-01-06 22:02:53 [Válasz erre: 2101 macskás 2010-01-06 21:24:19]
Minden nagggyon szép, mindennel meg vagyok elégedve!!!!!! Gratulálok! :-)))

2103 nizajemon 2010-01-06 21:44:22 [Válasz erre: 2102 nizajemon 2010-01-06 21:29:09]
ammég lemaratt,oh boldog 90-es évek...a "valóságos légügyi dinasztia "fejnője" volt.

2102 nizajemon 2010-01-06 21:29:09 [Válasz erre: 2101 macskás 2010-01-06 21:24:19]
Stílusosan Téné Mariskával:-)

2101 macskás 2010-01-06 21:24:19 [Válasz erre: 2100 Spangel Péter 2010-01-06 16:58:45]
Nagyon szépen köszönöm:) Népszerűségi indexem vetekszik Torgyánéval:)

2100 Spangel Péter 2010-01-06 16:58:45 [Válasz erre: 2098 macskás 2010-01-06 10:32:07]
Tetszett a Bruckner-recenzió!

2099 Spangel Péter 2010-01-06 15:57:57
De elhallgattatok, pedig jókat mulattam.

2098 macskás 2010-01-06 10:32:07 [Válasz erre: 2097 Kúp Flóris 2010-01-06 09:43:40]
T. macsek elolvasta S ma csek-kolta:)

2097 Kúp Flóris 2010-01-06 09:43:40
Bár lövésem sincsen (Fair-play-Pre-Ferguson) Pedáloznom kőne S imá n ótt találhat Szegényes szókincsem Krump-lee ellenében Veszíthet Burgoyn-e? Rá érő időmben Meet oszok tükrében Célzok[url]http://member.rpg.hu/cu/issue.php?id=34&p=2&f=snipers;Simo Häylä[/url] Hangszerpentin útra Triciklizne Bringa, Engedheti ezt a Momus-szó császára Saratoga-Voga? Jáßolba N - é Haćek Tej Szín kópé-kópa [url]http://www.youtube.com/watch?v=3dqIYmhgXO0; Ecce momo[/url]pópa Áza color-paczek Szín pi, (mint Té macsek) :)

2096 Kúp Flóris 2010-01-05 23:59:30 [Válasz erre: 2093 álmodó 2010-01-05 22:54:03]
Meggyött a váltáska:)

2095 álmodó 2010-01-05 22:56:27 [Válasz erre: 2094 Momo von Hofmannsthal 2010-01-05 22:55:13]
Szia, hüha magasröpű dikurzus volt ez!

2094 Momo von Hofmannsthal 2010-01-05 22:55:13 [Válasz erre: 2093 álmodó 2010-01-05 22:54:03]
na, elmegyek a dolgomra... puszi... jó éjt... :-)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.