2193 eccerű 2010-01-13 22:09:30
és ezt még hány helyre fogod beírni...?
és ezt még hány helyre fogod beírni...?
2192 virius 2010-01-13 22:05:57
Most hallom a rádióban, hogy a szélcsend és a megnövekedett autóforgalom miatt szmog keletkezett Bp-en, holnap sem jár a legtöbb busz és villamos, sőt a MÁV is besegít...
Most hallom a rádióban, hogy a szélcsend és a megnövekedett autóforgalom miatt szmog keletkezett Bp-en, holnap sem jár a legtöbb busz és villamos, sőt a MÁV is besegít...
2191 macskás 2010-01-13 22:02:45 [Válasz erre: 2190 virius 2010-01-13 21:58:30]
Mondom, ma csak tanul az ember:)
Mondom, ma csak tanul az ember:)
2190 virius 2010-01-13 21:58:30 [Válasz erre: 2188 macskás 2010-01-13 19:40:37]
Ejsze a disznó is gerinces állat, bármilyen hihetetlen... :)
Ejsze a disznó is gerinces állat, bármilyen hihetetlen... :)
2189 Napsugaracska 2010-01-13 21:18:05 [Válasz erre: 2186 WiseGentleman 2010-01-13 18:51:38]
Jaj, neked rossz szokott lenni?!?!?
Jaj, neked rossz szokott lenni?!?!?
2188 macskás 2010-01-13 19:40:37 [Válasz erre: 2186 WiseGentleman 2010-01-13 18:51:38]
Miket nem tudok meg! Gerinccel kell disznólkodni??? :)))
Miket nem tudok meg! Gerinccel kell disznólkodni??? :)))
2187 Momo von Hofmannsthal 2010-01-13 19:03:48 [Válasz erre: 2175 macskás 2010-01-12 21:03:08]
Claudio Arrau-val esett meg, hogy egy Kolumbiai fellépésen ki volt írva a nézőtéren: „Kérjük ne lőjenek a zongoristára, a legjobb tudása szerint játszik…”
Claudio Arrau-val esett meg, hogy egy Kolumbiai fellépésen ki volt írva a nézőtéren: „Kérjük ne lőjenek a zongoristára, a legjobb tudása szerint játszik…”
2186 WiseGentleman 2010-01-13 18:51:38 [Válasz erre: 2185 Napsugaracska 2010-01-13 17:01:14]
Rossz az, aki rosszra gondol. Mellesleg, keresztény-nemzeti gerincűként mit disznólkodsz itt????
Rossz az, aki rosszra gondol. Mellesleg, keresztény-nemzeti gerincűként mit disznólkodsz itt????
2185 Napsugaracska 2010-01-13 17:01:14
A végkielégítés az az utolsó orgazmus?
A végkielégítés az az utolsó orgazmus?
2184 nizajemon 2010-01-13 16:57:54 [Válasz erre: 2183 macskás 2010-01-13 12:37:14]
ejnye-ejnye...ezek a huncut mondatok...:-)
ejnye-ejnye...ezek a huncut mondatok...:-)
2183 macskás 2010-01-13 12:37:14 [Válasz erre: 2181 WiseGentleman 2010-01-12 23:03:40]
Valamilyen kielégítéssel biztos:)
Valamilyen kielégítéssel biztos:)
2182 zuniga 2010-01-13 11:20:16 [Válasz erre: 2179 virius 2010-01-12 21:20:01]
Amikor eljuttok a Betyár Barbihoz, szóljatok mert akkor beszállok a "beszélgetésbe"....
Amikor eljuttok a Betyár Barbihoz, szóljatok mert akkor beszállok a "beszélgetésbe"....
2181 WiseGentleman 2010-01-12 23:03:40 [Válasz erre: 2179 virius 2010-01-12 21:20:01]
Gondolod, hogy Békávéeleonóra odaadná a gyűrűt és megelégedne Brünnhilde végkielégítésével??
Gondolod, hogy Békávéeleonóra odaadná a gyűrűt és megelégedne Brünnhilde végkielégítésével??
2180 WiseGentleman 2010-01-12 23:02:47 [Válasz erre: 2179 virius 2010-01-12 21:20:01]
Leginkább Kósáné Kovács Magdából nézek ki egy Brabanti Elzát...
Leginkább Kósáné Kovács Magdából nézek ki egy Brabanti Elzát...
2179 virius 2010-01-12 21:20:01
A Kedvenc előadók topikban és a Fidelión már téma, hogy Zeffirelli nem tartott igényt a Traviatában Daniela Dessìre, mert túlsúlyosnak és öregecskedőnek találta. Nos, a témát itt folytatom, mert amit írok, már nem az előadóművészek kategóriájába esik: szerintem Lendvai Ildikót (Mona Lisa) is kidobta volna, mert öregecskedő, legfeljebb kitépte volna Zefi haját, nem beszélve Eleonóráról (Willendorfi Vénusz)... Bár Eleonóra még elmenne Brünnhildének... :-)
A Kedvenc előadók topikban és a Fidelión már téma, hogy Zeffirelli nem tartott igényt a Traviatában Daniela Dessìre, mert túlsúlyosnak és öregecskedőnek találta. Nos, a témát itt folytatom, mert amit írok, már nem az előadóművészek kategóriájába esik: szerintem Lendvai Ildikót (Mona Lisa) is kidobta volna, mert öregecskedő, legfeljebb kitépte volna Zefi haját, nem beszélve Eleonóráról (Willendorfi Vénusz)... Bár Eleonóra még elmenne Brünnhildének... :-)
2178 macskás 2010-01-12 21:19:39 [Válasz erre: 2177 virius 2010-01-12 21:07:17]
Jajj, hát pojénkottam!
Jajj, hát pojénkottam!
2177 virius 2010-01-12 21:07:17 [Válasz erre: 2175 macskás 2010-01-12 21:03:08]
Isten bizony, zongoristáról nem tudok, hogy indulna-e a választáson. Tehát akkor még egyszer: eddig tudomásom szerint Gulyás (másodszor) és Csák méretteti meg magát.
Isten bizony, zongoristáról nem tudok, hogy indulna-e a választáson. Tehát akkor még egyszer: eddig tudomásom szerint Gulyás (másodszor) és Csák méretteti meg magát.
2175 macskás 2010-01-12 21:03:08 [Válasz erre: 2173 WiseGentleman 2010-01-12 20:59:18]
:) De ki lesz a zongorista?! (Ne lőj a a zongoristára = mentelmi jog)
:) De ki lesz a zongorista?! (Ne lőj a a zongoristára = mentelmi jog)
2174 virius 2010-01-12 21:03:03 [Válasz erre: 2173 WiseGentleman 2010-01-12 20:59:18]
Ja igen, te is adtál egy tippet: az a sült liba végzete, hogy két macska falja fel... :-)))
Ja igen, te is adtál egy tippet: az a sült liba végzete, hogy két macska falja fel... :-)))
2173 WiseGentleman 2010-01-12 20:59:18 [Válasz erre: 2172 virius 2010-01-12 20:56:10]
Lásd a Macskaduett elejét...
Lásd a Macskaduett elejét...
2172 virius 2010-01-12 20:56:10 [Válasz erre: 2171 macskás 2010-01-12 20:48:24]
Azt én is szívesen meghallgatnám, amikor valamelyik képviselő így kezdi a felszólalását: Olim lacus colueram... :-)))
Azt én is szívesen meghallgatnám, amikor valamelyik képviselő így kezdi a felszólalását: Olim lacus colueram... :-)))
2171 macskás 2010-01-12 20:48:24 [Válasz erre: 2170 virius 2010-01-12 20:30:07]
Azé a kasztráltak vernék a falsettókat:))) Hát, tudod, akkor lehet, hogy jobban érdekelne a politika:)
Azé a kasztráltak vernék a falsettókat:))) Hát, tudod, akkor lehet, hogy jobban érdekelne a politika:)
2170 virius 2010-01-12 20:30:07 [Válasz erre: 2167 macskás 2010-01-12 18:58:56]
Adtál egy tippet. Az érdekes lesz, amikor a T. Házban kasztrált, vagy falzett, vagy kontratenor hangon szólal majd fel valaki... :)
Adtál egy tippet. Az érdekes lesz, amikor a T. Házban kasztrált, vagy falzett, vagy kontratenor hangon szólal majd fel valaki... :)
2169 virius 2010-01-12 20:28:10
Még annyit hozzáteszek: az index.hu szerint holnap a metrón bumerángeffektus alakulhat ki! Úgyhogy idejében elindulni hazulról!
Még annyit hozzáteszek: az index.hu szerint holnap a metrón bumerángeffektus alakulhat ki! Úgyhogy idejében elindulni hazulról!
2168 virius 2010-01-12 19:25:46
Még egy téma, de nem akarok homokozó II-t, csak "szakmai" szinten: Biztosnak látszik, hogy holnap is lesz BKV-sztrájk, sőt kevesebb viszonylaton lesz forgalom, mint ma. Ma pl.jártak a csipkés Combinók, meg néhány troli, meg úgy tudom, a metró... Apropó: múlt hétfőn a Ferenc körúton ugrott valaki a sínek alá, ma este a Klinikáknál...
Még egy téma, de nem akarok homokozó II-t, csak "szakmai" szinten: Biztosnak látszik, hogy holnap is lesz BKV-sztrájk, sőt kevesebb viszonylaton lesz forgalom, mint ma. Ma pl.jártak a csipkés Combinók, meg néhány troli, meg úgy tudom, a metró... Apropó: múlt hétfőn a Ferenc körúton ugrott valaki a sínek alá, ma este a Klinikáknál...
2167 macskás 2010-01-12 18:58:56 [Válasz erre: 2166 virius 2010-01-12 18:40:25]
Esetleg castratók? :)
Esetleg castratók? :)
2166 virius 2010-01-12 18:40:25
Homokozó felfüggesztve, az opera topikban kissé offnak érzem, tehát akkor leginkább itt: Most értesülök róla, hogy Lendvai "Monalisa" Ildikó helyett Csák Jóska indulna egyéniben Budafokon a választásokon. Pilisvörösváron szinte biztosra vehető Gulyás Dénes újbóli indulása. Nem tudtok még egy harmadik induló tenorról? Hú de nagy show lenne a Parlamentben a Három Tenor! :)))
Homokozó felfüggesztve, az opera topikban kissé offnak érzem, tehát akkor leginkább itt: Most értesülök róla, hogy Lendvai "Monalisa" Ildikó helyett Csák Jóska indulna egyéniben Budafokon a választásokon. Pilisvörösváron szinte biztosra vehető Gulyás Dénes újbóli indulása. Nem tudtok még egy harmadik induló tenorról? Hú de nagy show lenne a Parlamentben a Három Tenor! :)))
2165 Andris 2010-01-12 13:45:52 [Válasz erre: 2147 pszí 2010-01-09 22:20:03]
Meghallgattam, de egy csellódallamon kívül nem nagyon találtam mást, és arra se gyanakodnék egyáltalán, ha nem mondtad volna :) .
Meghallgattam, de egy csellódallamon kívül nem nagyon találtam mást, és arra se gyanakodnék egyáltalán, ha nem mondtad volna :) .
2164 unicornis 2010-01-11 09:31:12 [Válasz erre: 2163 WiseGentleman 2010-01-10 20:13:49]
A melléknevek általában a főnév után állnak, kivéve pár gyakran használt melléknevet (beau, mauvais, grand, petit, jeune, joli, vrai, gros, gentil, haut, long, vieux, nouveau, nombreux). Egyes melléknevek állhatnak főnév előtt is és után is. Azonban a két állásnak különböző értelme van. Elöl Hátul un homme brave -un brave homme bátor ember -derék ember un homme pauvre -un pauvre homme szegény ember -szerencsétlen ember une maison propre -sa propre maison tiszta ház -saját háza un homme grand -un grand homme magas ember -nagy ember (jelentős, ismert)
A melléknevek általában a főnév után állnak, kivéve pár gyakran használt melléknevet (beau, mauvais, grand, petit, jeune, joli, vrai, gros, gentil, haut, long, vieux, nouveau, nombreux). Egyes melléknevek állhatnak főnév előtt is és után is. Azonban a két állásnak különböző értelme van. Elöl Hátul un homme brave -un brave homme bátor ember -derék ember un homme pauvre -un pauvre homme szegény ember -szerencsétlen ember une maison propre -sa propre maison tiszta ház -saját háza un homme grand -un grand homme magas ember -nagy ember (jelentős, ismert)
2163 WiseGentleman 2010-01-10 20:13:49 [Válasz erre: 2162 unicornis 2010-01-10 18:57:00]
Franciában nem a jelző követi a jelzett szót???
Franciában nem a jelző követi a jelzett szót???
2162 unicornis 2010-01-10 18:57:00 [Válasz erre: 2158 WiseGentleman 2010-01-10 11:09:32]
csak sérvet na kapj a szellemi erőfeszítéstől Gras Hussard... :))
csak sérvet na kapj a szellemi erőfeszítéstől Gras Hussard... :))
2161 Andris 2010-01-10 17:55:54 [Válasz erre: 2147 pszí 2010-01-09 22:20:03]
Átgondoltam, de még mindig nem tudom. Na majd holnap meghallgatom, hátha jutok valamire :) .
Átgondoltam, de még mindig nem tudom. Na majd holnap meghallgatom, hátha jutok valamire :) .
2159 Kúp Flóris 2010-01-10 12:48:25 [Válasz erre: 2155 sphynx 2010-01-10 10:06:15]
Fej - csere? Asszongya a köz egg: Tira... no saur us ! Műanyák és cook-ik Hol Sütik Szentpíti ránczos csillámait? No szatíra - új hús Nosza tira úr(?)huss! :)
Fej - csere? Asszongya a köz egg: Tira... no saur us ! Műanyák és cook-ik Hol Sütik Szentpíti ránczos csillámait? No szatíra - új hús Nosza tira úr(?)huss! :)
2158 WiseGentleman 2010-01-10 11:09:32 [Válasz erre: 2156 unicornis 2010-01-10 10:14:35]
Ezt az egeret vajúdták ki ma reggel a zuglói hegyek??
Ezt az egeret vajúdták ki ma reggel a zuglói hegyek??
2156 unicornis 2010-01-10 10:14:35 [Válasz erre: 2155 sphynx 2010-01-10 10:06:15]
anglománul "Pick me up"
anglománul "Pick me up"
2155 sphynx 2010-01-10 10:06:15 [Válasz erre: 2154 álmodó 2010-01-10 08:21:10]
Helycsere? Szálljon le - tira mi su!
Helycsere? Szálljon le - tira mi su!
2154 álmodó 2010-01-10 08:21:10 [Válasz erre: 2153 tiramisu 2010-01-09 23:31:03]
Szálljon már le, Tiramisu! Unalmas a csesztetése.Nem maga miatt írok ide, higyje el, és hagyjon békén végre!
Szálljon már le, Tiramisu! Unalmas a csesztetése.Nem maga miatt írok ide, higyje el, és hagyjon békén végre!
2153 tiramisu 2010-01-09 23:31:03 [Válasz erre: 2151 álmodó 2010-01-09 23:12:17]
Még komikusabb, sőt szánalmas és vicces, ha Kiskegyed azt hiszi, hogy minden Őnröl szól. Ki beszél itt szerelemről?
Még komikusabb, sőt szánalmas és vicces, ha Kiskegyed azt hiszi, hogy minden Őnröl szól. Ki beszél itt szerelemről?
2152 álmodó 2010-01-09 23:13:51
Na jó éjt, jó olvasást! :-))))))))
Na jó éjt, jó olvasást! :-))))))))
2151 álmodó 2010-01-09 23:12:17
Komikus, hogy van aki nem bír leszállni rólam, pedig már külön megkértem az illetőt, hogy hanyagoljon. Dehát aki egész nap itt tud lógni, annyira unatkozik...:-( Csak az köti le ha beszólogat nekem direkt vagy indirekt. Szánalmas és vicces.
Komikus, hogy van aki nem bír leszállni rólam, pedig már külön megkértem az illetőt, hogy hanyagoljon. Dehát aki egész nap itt tud lógni, annyira unatkozik...:-( Csak az köti le ha beszólogat nekem direkt vagy indirekt. Szánalmas és vicces.
2150 tiramisu 2010-01-09 23:00:45 [Válasz erre: 2146 pszí 2010-01-09 22:15:40]
Kedves Pszí ! Részvétem. Ez a hely , nem az a hely.
Kedves Pszí ! Részvétem. Ez a hely , nem az a hely.
2149 álmodó 2010-01-09 22:49:45 [Válasz erre: 2146 pszí 2010-01-09 22:15:40]
Mellesleg a "tudja ez így szokás'- megjegyzéssel kapcsolatban: tudja ez a megjegyzés meg nem szokás. Miközben előadja a jólneveltet, kissé pikírt vagy gúnyolódni próbál. Nos uram/hölgyem, ez sem szokás. Illetve, semmi szükségem rá. Így hát: tisztelettel-ha megbocsát-, fejezzük be. Hogy mi szokás és mi nem, engedje meg nekem, hogy én döntsem el. Üdv
Mellesleg a "tudja ez így szokás'- megjegyzéssel kapcsolatban: tudja ez a megjegyzés meg nem szokás. Miközben előadja a jólneveltet, kissé pikírt vagy gúnyolódni próbál. Nos uram/hölgyem, ez sem szokás. Illetve, semmi szükségem rá. Így hát: tisztelettel-ha megbocsát-, fejezzük be. Hogy mi szokás és mi nem, engedje meg nekem, hogy én döntsem el. Üdv
2148 álmodó 2010-01-09 22:42:40 [Válasz erre: 2146 pszí 2010-01-09 22:15:40]
Nem kötözködésnek szántam. De ez a dikurzus kissé unalmas. Viszlát, kedves: pszí
Nem kötözködésnek szántam. De ez a dikurzus kissé unalmas. Viszlát, kedves: pszí
2147 pszí 2010-01-09 22:20:03 [Válasz erre: 2144 Andris 2010-01-08 23:38:23]
Igen, a hetedik szimfónia, de segítek még: az első tételben kell keresni... :-)
Igen, a hetedik szimfónia, de segítek még: az első tételben kell keresni... :-)
2146 pszí 2010-01-09 22:15:40 [Válasz erre: 2137 álmodó 2010-01-08 09:48:49]
Kedves álmodó, csak a tisztelet jeléül írtam a nevét nagy "á" betűvel, tudja ez így szokás; de, ha beleköt ebbe, akkor fejet kell hajtanom és azt mondani: bocsánat, többé nem fordul elő. Viszont, ha már a pontatlanságnál tartunk, az én nevem pedig nem rövid "i" betűvel, hanem hosszúval írandó: pszí. Tisztelettel, pszí
Kedves álmodó, csak a tisztelet jeléül írtam a nevét nagy "á" betűvel, tudja ez így szokás; de, ha beleköt ebbe, akkor fejet kell hajtanom és azt mondani: bocsánat, többé nem fordul elő. Viszont, ha már a pontatlanságnál tartunk, az én nevem pedig nem rövid "i" betűvel, hanem hosszúval írandó: pszí. Tisztelettel, pszí
2145 zuniga 2010-01-09 19:12:25 [Válasz erre: 2142 álmodó 2010-01-08 19:11:48]
"Mindenki maga tudja a magáét..." Ugye, ez az egész úgy kezdődött, hogy valakik bedobták a köztudatba a kissé megcsonkított Széchenyi idézetet: "Merjünk nagyok lenni!" És erre jöttek mindenféle habosítások. Néha nem árt elolvasni az EREDETI változatot!!!! "Merjünk nagyok lenni - s valóban nem oly nehéz, - de legyünk egyszersmind bölcsek is!"
"Mindenki maga tudja a magáét..." Ugye, ez az egész úgy kezdődött, hogy valakik bedobták a köztudatba a kissé megcsonkított Széchenyi idézetet: "Merjünk nagyok lenni!" És erre jöttek mindenféle habosítások. Néha nem árt elolvasni az EREDETI változatot!!!! "Merjünk nagyok lenni - s valóban nem oly nehéz, - de legyünk egyszersmind bölcsek is!"
2144 Andris 2010-01-08 23:38:23 [Válasz erre: 2135 pszí 2010-01-08 01:13:09]
Először a 9.-re tippeltem, de most már azt hiszem, a HETEDIK. Pedig agyaltam rajta, de ha beledöglök sem tudom, mire gondolsz :) .
Először a 9.-re tippeltem, de most már azt hiszem, a HETEDIK. Pedig agyaltam rajta, de ha beledöglök sem tudom, mire gondolsz :) .
