2294 álmodó 2010-01-19 22:25:36 [Válasz erre: 2293 Spangel Péter 2010-01-19 22:24:20]
Péter, az ember nem kaphat meg mindent. Ne légy mohó.. :-))))
Péter, az ember nem kaphat meg mindent. Ne légy mohó.. :-))))
2293 Spangel Péter 2010-01-19 22:24:20 [Válasz erre: 2291 álmodó 2010-01-19 22:23:18]
Nekem Erkel Színház kell, s azt hiszem sokak gondolkodnak így!
Nekem Erkel Színház kell, s azt hiszem sokak gondolkodnak így!
2292 nizajemon 2010-01-19 22:23:43 [Válasz erre: 2287 Spangel Péter 2010-01-19 22:19:13]
Én Puritánokat,de ilyet,ilyen vieni-t még nem hallottam,pedig C.nem olyan idős,hogy ennyire ne bírja a magasat.
Én Puritánokat,de ilyet,ilyen vieni-t még nem hallottam,pedig C.nem olyan idős,hogy ennyire ne bírja a magasat.
2291 álmodó 2010-01-19 22:23:18
Lesz majd újra erkelferenc Szinház, már nem sok idő. :-) Kb 10-20 év, és megépül a metró...
Lesz majd újra erkelferenc Szinház, már nem sok idő. :-) Kb 10-20 év, és megépül a metró...
2290 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:22:30 [Válasz erre: 2286 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:16:57]
Mindig meglepődöm, hogy Solti felvételei mennyire tetszenek nekem. Asszem, valamikor rossz helyre tettem magamban... :-)
Mindig meglepődöm, hogy Solti felvételei mennyire tetszenek nekem. Asszem, valamikor rossz helyre tettem magamban... :-)
2289 Spangel Péter 2010-01-19 22:22:09 [Válasz erre: 2288 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:20:14]
De nagy a hallgatás arról, hogy 2007-ben arról szólt a fáma, hogy a 2011-es centenáriumra visszakapja a főváros a megújult Erkelt. Most éppen dózerolásról hallani...
De nagy a hallgatás arról, hogy 2007-ben arról szólt a fáma, hogy a 2011-es centenáriumra visszakapja a főváros a megújult Erkelt. Most éppen dózerolásról hallani...
2288 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:20:14 [Válasz erre: 2287 Spangel Péter 2010-01-19 22:19:13]
Hiányzik egy másik Operaház a városból. Sajnos ez van.
Hiányzik egy másik Operaház a városból. Sajnos ez van.
2287 Spangel Péter 2010-01-19 22:19:13 [Válasz erre: 2286 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:16:57]
Tegnap Lammermoori Luciát hallgattam Hamburgból. Pesten jobb előadások voltak. Hiányzik ez a remekmű is a repertoárból.
Tegnap Lammermoori Luciát hallgattam Hamburgból. Pesten jobb előadások voltak. Hiányzik ez a remekmű is a repertoárból.
2286 Momo von Hofmannsthal 2010-01-19 22:16:57
Én is olyan szívesen beírnám néha ide valahova, hogy a k..va anyját ennek-annak, (a BKV-s végkielégülésektől a hazudozó politikusokig, meg a lázas beteget meghalni hazaküldő orvosig.) Aztán meggondolom magam. És beírom, hogy éppen mit hallgatok. :-) (Most éppen Brucknert Soltival. A 6. kimondottan tetszik.)
Én is olyan szívesen beírnám néha ide valahova, hogy a k..va anyját ennek-annak, (a BKV-s végkielégülésektől a hazudozó politikusokig, meg a lázas beteget meghalni hazaküldő orvosig.) Aztán meggondolom magam. És beírom, hogy éppen mit hallgatok. :-) (Most éppen Brucknert Soltival. A 6. kimondottan tetszik.)
2285 WiseGentleman 2010-01-19 22:16:50 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
Ezzel kapcsolatban néhány éve a Heti Hetesben szemelményezett újsághirdetés jut eszembe: "Keresztény, nemzeti elkötelezettségű kerékpárszerelőt keresük részmunkaidős állásra." No comment, polgárok, ébresztő! A szabadság szülje a rendet és ne a jobbos rendsakálok!
Ezzel kapcsolatban néhány éve a Heti Hetesben szemelményezett újsághirdetés jut eszembe: "Keresztény, nemzeti elkötelezettségű kerékpárszerelőt keresük részmunkaidős állásra." No comment, polgárok, ébresztő! A szabadság szülje a rendet és ne a jobbos rendsakálok!
2284 Spangel Péter 2010-01-19 22:16:02 [Válasz erre: 2282 Eri 2010-01-19 22:13:36]
Ne legyünk kirekesztőek!
Ne legyünk kirekesztőek!
2283 Eri 2010-01-19 22:15:11 [Válasz erre: 2282 Eri 2010-01-19 22:13:36]
Pedig ő is "RKK". Csak más mint maga! Ő valóban az!
Pedig ő is "RKK". Csak más mint maga! Ő valóban az!
2282 Eri 2010-01-19 22:13:36 [Válasz erre: 2275 unicornis 2010-01-19 20:37:39]
Maga annyit zsidózik kedvesem, amennyit az ízlése engedi, engem abszolút hidegen hagy. Volt valamikor a hetvenes években az énekkarban egy Szécsi József nevű kolléga, aki munka mellett teológiát végzett, és most a gettó felszabadulásának évfordulóján Wallenberg díjat kapott a zsidó-keresztény párbeszéd elősegítéséért. Példát vehetne róla!!!
Maga annyit zsidózik kedvesem, amennyit az ízlése engedi, engem abszolút hidegen hagy. Volt valamikor a hetvenes években az énekkarban egy Szécsi József nevű kolléga, aki munka mellett teológiát végzett, és most a gettó felszabadulásának évfordulóján Wallenberg díjat kapott a zsidó-keresztény párbeszéd elősegítéséért. Példát vehetne róla!!!
2281 Spangel Péter 2010-01-19 22:11:53
Tüneményesek vagytok!
Tüneményesek vagytok!
2280 Eri 2010-01-19 22:05:24 [Válasz erre: 2279 Eri 2010-01-19 22:04:35]
természetesen nem nélkül. Nemtelenül.
természetesen nem nélkül. Nemtelenül.
2279 Eri 2010-01-19 22:04:35 [Válasz erre: 2275 unicornis 2010-01-19 20:37:39]
Nem szólítottam meg, így még provokatíve sem volna jó, ha mostanság nevemet a szájára nem venné!
Nem szólítottam meg, így még provokatíve sem volna jó, ha mostanság nevemet a szájára nem venné!
2278 Napsugaracska 2010-01-19 20:48:09 [Válasz erre: 2276 unicornis 2010-01-19 20:43:31]
....és náluk csótányirtás is vót ám!!!..... :-)))))))))
....és náluk csótányirtás is vót ám!!!..... :-)))))))))
2277 virius 2010-01-19 20:44:59
Na, utánanéztem a Jobbik honlapján, csakugyan NEM Leblanc Győző indul Budafokon az ő színeikben, hanem valami Dr.Staudt Gábor. Azonban közben rájöttem, hogy egy kerületen belül is megvan a három tenor és mind indultak/indulnak választásokon, ha nem is egyszerre: Csák, Leblanc és Gerdesits... :-)
Na, utánanéztem a Jobbik honlapján, csakugyan NEM Leblanc Győző indul Budafokon az ő színeikben, hanem valami Dr.Staudt Gábor. Azonban közben rájöttem, hogy egy kerületen belül is megvan a három tenor és mind indultak/indulnak választásokon, ha nem is egyszerre: Csák, Leblanc és Gerdesits... :-)
2276 unicornis 2010-01-19 20:43:31 [Válasz erre: 2274 álmodó 2010-01-19 20:23:03]
"...befejeztem a csevegést, ahogy többiek is." gyönyörű. Apukád pedig erősebb az én papámnál, ugye? Atyaisten.... kezeltesd magad! :))
"...befejeztem a csevegést, ahogy többiek is." gyönyörű. Apukád pedig erősebb az én papámnál, ugye? Atyaisten.... kezeltesd magad! :))
2275 unicornis 2010-01-19 20:37:39 [Válasz erre: 2273 álmodó 2010-01-19 20:21:16]
Figyelj ide álmodó. Egyre inkább úgy tűnik, hogy szóhasználatod és frusztráltságod egyezik momóéval. Ez vagy teljes hasonulás, vagy mimikri. Ami a kis ostoba megjegyzésedet illeti: "Nem írtad le, mert sunyi vagy. Nincs pechem, max, hogy veled beszélgetek. A vallásnak sincs, hogy nem vagy az, ez tuti." (sic). Kérlek, ne "beszélgess" velem. Ha nem érted a rövidítést, akkor segítek: római katolikus keresztény. Hogy szerinted én mi lennék, az legyen a szokott marhaságaid egyike. Te akarsz és szoktál zsidózni a fórumon, például engem is lezsidózva- (de vicces!- :) -csodálom hogy Eri még nem kapta el a frakkodat. Ja és ad "sunyiság": Az ordít, akinek a háza ég, álmodó. Én nem neveztelek volna sunyinak- eddig. Viszont hogy emellett aljas (is) vagy, az egyértelmű. De most kiérdemelted, A többiektől elnézést kérek.
Figyelj ide álmodó. Egyre inkább úgy tűnik, hogy szóhasználatod és frusztráltságod egyezik momóéval. Ez vagy teljes hasonulás, vagy mimikri. Ami a kis ostoba megjegyzésedet illeti: "Nem írtad le, mert sunyi vagy. Nincs pechem, max, hogy veled beszélgetek. A vallásnak sincs, hogy nem vagy az, ez tuti." (sic). Kérlek, ne "beszélgess" velem. Ha nem érted a rövidítést, akkor segítek: római katolikus keresztény. Hogy szerinted én mi lennék, az legyen a szokott marhaságaid egyike. Te akarsz és szoktál zsidózni a fórumon, például engem is lezsidózva- (de vicces!- :) -csodálom hogy Eri még nem kapta el a frakkodat. Ja és ad "sunyiság": Az ordít, akinek a háza ég, álmodó. Én nem neveztelek volna sunyinak- eddig. Viszont hogy emellett aljas (is) vagy, az egyértelmű. De most kiérdemelted, A többiektől elnézést kérek.
2274 álmodó 2010-01-19 20:23:03 [Válasz erre: 2272 unicornis 2010-01-19 20:16:44]
És ha most megengeded, befejeztem a csevegést, ahogy többiek is. Jó éjt
És ha most megengeded, befejeztem a csevegést, ahogy többiek is. Jó éjt
2273 álmodó 2010-01-19 20:21:16 [Válasz erre: 2272 unicornis 2010-01-19 20:16:44]
"Figyelek."- Hűha. "Művelem és hallgatom egyaránt."- szegény Zene. "Soha még a zsidó szót le sem írtam a fórumon- úgyhogy ez egy a szokásos vaskos hazugságaid közül. Ellenben Te (nomeg momo) próbáltál velem kapcsolatba "szalonzsidózni" és írtad/írtátok a fórumon rólam hogy zsidó vagyok. Peched van, nem talált. RKK." Nem írtad le, mert sunyi vagy. Nincs pechem, max, hogy veled beszélgetek. A vallásnak sincs, hogy nem vagy az, ez tuti.
"Figyelek."- Hűha. "Művelem és hallgatom egyaránt."- szegény Zene. "Soha még a zsidó szót le sem írtam a fórumon- úgyhogy ez egy a szokásos vaskos hazugságaid közül. Ellenben Te (nomeg momo) próbáltál velem kapcsolatba "szalonzsidózni" és írtad/írtátok a fórumon rólam hogy zsidó vagyok. Peched van, nem talált. RKK." Nem írtad le, mert sunyi vagy. Nincs pechem, max, hogy veled beszélgetek. A vallásnak sincs, hogy nem vagy az, ez tuti.
2272 unicornis 2010-01-19 20:16:44 [Válasz erre: 2267 álmodó 2010-01-19 20:02:13]
hogy válaszoljak neked, álmodó: "Na figyelj" Figyelek. "Én ezt nem kifejezetten Neked raktam fel ide... "...stb Gondolom nem kifejezetten. És igazad van, az oldal nem kifejezetten szélsőjobbos. Sőt. "Egyáltalán: mi közöd van Neked a Zenéhez? Ha nem műveled, legalább hallgatod?" Művelem és hallgatom egyaránt. "Csak a politika, csak a balosok vagy a zsidók ba..gatása-, ez megy Nálad." Soha még a zsidó szót le sem írtam a fórumon- úgyhogy ez egy a szokásos vaskos hazugságaid közül. Ellenben Te (nomeg momo) próbáltál velem kapcsolatba "szalonzsidózni" és írtad/írtátok a fórumon rólam hogy zsidó vagyok. Peched van, nem talált. RKK. "Nem egy élmény veled társalogni miközben tudjuk, hogy csak azt keresed, melyik igeragba tudsz belekötni." Egyetértek, erre voltam bátor utalni neked. Csakhogy veled kapcsolatban. "Kösz" Dettó.
hogy válaszoljak neked, álmodó: "Na figyelj" Figyelek. "Én ezt nem kifejezetten Neked raktam fel ide... "...stb Gondolom nem kifejezetten. És igazad van, az oldal nem kifejezetten szélsőjobbos. Sőt. "Egyáltalán: mi közöd van Neked a Zenéhez? Ha nem műveled, legalább hallgatod?" Művelem és hallgatom egyaránt. "Csak a politika, csak a balosok vagy a zsidók ba..gatása-, ez megy Nálad." Soha még a zsidó szót le sem írtam a fórumon- úgyhogy ez egy a szokásos vaskos hazugságaid közül. Ellenben Te (nomeg momo) próbáltál velem kapcsolatba "szalonzsidózni" és írtad/írtátok a fórumon rólam hogy zsidó vagyok. Peched van, nem talált. RKK. "Nem egy élmény veled társalogni miközben tudjuk, hogy csak azt keresed, melyik igeragba tudsz belekötni." Egyetértek, erre voltam bátor utalni neked. Csakhogy veled kapcsolatban. "Kösz" Dettó.
2271 álmodó 2010-01-19 20:16:26 [Válasz erre: 2270 Napsugaracska 2010-01-19 20:13:21]
Hát tényleg... Látszik, hogy ismersz. További jó lihegést, szia
Hát tényleg... Látszik, hogy ismersz. További jó lihegést, szia
2270 Napsugaracska 2010-01-19 20:13:21 [Válasz erre: 2269 álmodó 2010-01-19 20:08:13]
Azt meghagyom neked, hozzád sokkal jobban illik! :-))))
Azt meghagyom neked, hozzád sokkal jobban illik! :-))))
2269 álmodó 2010-01-19 20:08:13 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Heil-, tedd hozzá :-))))))
Heil-, tedd hozzá :-))))))
2267 álmodó 2010-01-19 20:02:13 [Válasz erre: 2266 unicornis 2010-01-19 19:49:22]
Na figyelj... Én ezt nem kifejezetten Neked raktam fel ide... De ha már hozzászólsz, ne engem kóstolgass, mert uncsi a lövöldözgetésed. Mit képzelsz? Mindenki ellenség aki nem szélsőjobbos? Mit gondolsz? Ez egy szélsőjobbos oldal? És miért írsz éppen ide, ha egyszer tapasztalod, hogy NEM az?? Szerintem vagy próbáld meg abbahagyni a mások csesztetését, vagy írjál a tieid közé! Egyáltalán: mi közöd van Neked a Zenéhez? Ha nem műveled, legalább hallgatod?? Mert nem szólsz hozzá soha. Csak a politika, csak a balosok vagy a zsidók ba..gatása-, ez megy Nálad. Nem jó ez így... Nem egy élmény veled társalogni miközben tudjuk, hogy csak azt keresed, melyik igeragba tudsz belekötni. Tök értelmetlen neked válaszolni, tényleg nem vagy partner így... Légyszives, legyél társalgás-képes, és nem pedig feleslegesen bántó. Kösz
Na figyelj... Én ezt nem kifejezetten Neked raktam fel ide... De ha már hozzászólsz, ne engem kóstolgass, mert uncsi a lövöldözgetésed. Mit képzelsz? Mindenki ellenség aki nem szélsőjobbos? Mit gondolsz? Ez egy szélsőjobbos oldal? És miért írsz éppen ide, ha egyszer tapasztalod, hogy NEM az?? Szerintem vagy próbáld meg abbahagyni a mások csesztetését, vagy írjál a tieid közé! Egyáltalán: mi közöd van Neked a Zenéhez? Ha nem műveled, legalább hallgatod?? Mert nem szólsz hozzá soha. Csak a politika, csak a balosok vagy a zsidók ba..gatása-, ez megy Nálad. Nem jó ez így... Nem egy élmény veled társalogni miközben tudjuk, hogy csak azt keresed, melyik igeragba tudsz belekötni. Tök értelmetlen neked válaszolni, tényleg nem vagy partner így... Légyszives, legyél társalgás-képes, és nem pedig feleslegesen bántó. Kösz
2266 unicornis 2010-01-19 19:49:22 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
ja, hogy túlzásba vitt finomlelkűségből nem nevezd meg az ocsmány bértollnokot: Föld S. Péter- a "klubhálózat" hivatásos rettegője. Fércműnek is gyenge. Olvass inkább Bächert. "Ezek lopnak...!" Öngól.
ja, hogy túlzásba vitt finomlelkűségből nem nevezd meg az ocsmány bértollnokot: Föld S. Péter- a "klubhálózat" hivatásos rettegője. Fércműnek is gyenge. Olvass inkább Bächert. "Ezek lopnak...!" Öngól.
2265 nizajemon 2010-01-19 19:48:20 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
Nem,nem,nem,a hazánk nem ez,dehogy,ez már úgy faxság ahogy van,most és a jövőben is.
Nem,nem,nem,a hazánk nem ez,dehogy,ez már úgy faxság ahogy van,most és a jövőben is.
2264 unicornis 2010-01-19 19:38:13 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
Azt mondom, hogy ilyen nincs, vagy legföljebb egy beteg elme képzeletében fordulhat elő.... így igaz
Azt mondom, hogy ilyen nincs, vagy legföljebb egy beteg elme képzeletében fordulhat elő.... így igaz
2263 unicornis 2010-01-19 19:37:24 [Válasz erre: 2258 tiramisu 2010-01-19 17:14:15]
akkor légy szíves a megfelelő hozzászólás fejlécére kattintani, ne eggyel odébb. a többivel nincs mit foglalkozni.
akkor légy szíves a megfelelő hozzászólás fejlécére kattintani, ne eggyel odébb. a többivel nincs mit foglalkozni.
2262 zuniga 2010-01-19 19:05:53 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
Vajon számlát adott-e?
Vajon számlát adott-e?
2261 Eri 2010-01-19 18:27:47 [Válasz erre: 2260 álmodó 2010-01-19 18:16:11]
Jó meglátás, elgondolkodtató, okos írás. És tisztességes. Kösz.
Jó meglátás, elgondolkodtató, okos írás. És tisztességes. Kösz.
2260 álmodó 2010-01-19 18:16:11 [Válasz erre: 2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02]
Lemaradt az eleje, bocs. Tehát: "Jobbtaxi.hu" -blog-
Lemaradt az eleje, bocs. Tehát: "Jobbtaxi.hu" -blog-
2259 álmodó 2010-01-19 18:15:02
Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el. Azt mondom, hogy ilyen nincs, vagy legföljebb egy beteg elme képzeletében fordulhat elő. De mégis van. "Jobbtaxi.hu (blog) Saját szememmel láttam. A Körúton cammogott a délutáni dugóban, Mercedes volt a lelkem. Hatalmas Nagy-Magyarország matrica díszítette, két angyallal súlyosbítva. Még a portáljuk címe is jól olvasható volt, ahogyan a villamosból lenéztem rá: jobbtaxi.hu. Meg egy mobil telefonszám, ha valaki netán őket hívná, helyváltoztatás céljából. Tudtam, hogy van ilyen, olvastam róla néhány héttel ezelőtt az interneten, de így élőben azért más volt. Kézzelfogható és brutális. Az ember nem mindennap lát jobbtaxit, van olyan embertársunk, akinek egy élet is kevés erre. Bár csak deréktól felfelé látszott, amennyire meg tudtam ítélni, átlagos kinézetű férfiember vezette. Nem volt kopasz, semmi kihívó nem látszott rajta. Amikor nem taxiban ül, olyan lehet, mint bármelyikünk. Este tanul a gyerekekkel, hétvégén moziba megy az asszonnyal, sörözni a haverokkal. Nem életformája, még csak a munkája jobbtaxizás. A néhány hete olvasott írás szerzője megszólította az egyik jobbtaxis sofőrt. Miért alapították ezt a taxis társaságot? - kérdezte a kolléga. Mert zsidótaxi már van, jött a válasz. Egyébként meg nem akartak ők jobbtaxi lenni. Megelégedtek volna a magyartaxi elnevezéssel, de a többi taxis társaság nem örült ennek. Mi is magyarok vagyunk, mondták. Ezért lettek a magyaroknál is magyarabbakból jobbtaxisok. Meg persze azért, mert zsidótaxi már van. Hogy hol, azt nem tudom, kerestem az interneten, sehol sem találtam nyomát. Ettől még persze lehet ilyen, nem kell mindennek fenn lennie a hálón. Lassan araszolt a dugóban a Mercedes, volt idő megcsodálni a villamosból a tetszetős külcsínt. Hazaérve aztán rákerestem a honlapjukra. Itt már nem a zsidótaxikkal indokolták a létüket, hanem azzal, hogy aggódnak a felnövekvő nemzedékért. Hogy bűnben nőnek fel. Nincs ezzel baj, mindenki aggódik. Az a hülye, aki mostanság nem aggódik. Mondjuk, van miért. Hanem ők, szemben másokkal, tesznek is érte, hogy ne kelljen aggódniuk. A legtöbb kocsijukban, írják a honlapjukon, kultúrát is szolgáltatnak az utazóknak. Zenét, gondolom, verseket, meg videókat. Vajon milyen zenét és milyen filmeket adnak a nyilván nem teljesen gyanútlan utasnak? Hát a versek - Faludy mehet? És persze az is kérdés, ki lehet utas a jobbtaxinál? Zsidót elvisznek-e? Cigányembert? Meleget, vagy fogyatékost? Feketét, szlovákot, románt? Az is lehet, hogy mindenkit elvisz a Nagy-Magyarországos jobbtaxi, akinek van gusztusa beleülni, és megfizeti a tarifát. Hiszen - nem mai történet ez - Vespasianus óta tudjuk, hogy a pénznek nincs szaga. Legföljebb a pénz tulajdonosának. De ha sok pénze van, a jobbtaxisok befogják az orrukat, szemet hunynak a büdösség felett. Válság van és ők is a piacról élnek. Üzlet az üzlet – ha valakinek, a magukfajtáknak fölösleges ezt magyarázni. Szép kis világ közeleg. Lesz majd baloldali bádogos, aki a jobbtaxis házában beázósra csinálja a tetőt. És lesz jobbos krupié, akinél baloldali ember soha az életben nem nyerhet. Lassan, szabályosan megy a sávjában a jobbtaxis Merci. Dugó van, ha akarna, sem tudna szabálytalankodni. Nem tud a többiektől. Most még nem. Aztán idővel majd szépen elfogynak előle a másikak, és akkor övé lesz a tér. Akkor majd kiderül, hogy a sajátján kívül a más törvényét is tiszteli-e a Nagy-Magyarországos taxistársaság. Ha igen - akkor még minden lehet. Ha nem – akkor már minden mindegy lesz."
Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el. Azt mondom, hogy ilyen nincs, vagy legföljebb egy beteg elme képzeletében fordulhat elő. De mégis van. "Jobbtaxi.hu (blog) Saját szememmel láttam. A Körúton cammogott a délutáni dugóban, Mercedes volt a lelkem. Hatalmas Nagy-Magyarország matrica díszítette, két angyallal súlyosbítva. Még a portáljuk címe is jól olvasható volt, ahogyan a villamosból lenéztem rá: jobbtaxi.hu. Meg egy mobil telefonszám, ha valaki netán őket hívná, helyváltoztatás céljából. Tudtam, hogy van ilyen, olvastam róla néhány héttel ezelőtt az interneten, de így élőben azért más volt. Kézzelfogható és brutális. Az ember nem mindennap lát jobbtaxit, van olyan embertársunk, akinek egy élet is kevés erre. Bár csak deréktól felfelé látszott, amennyire meg tudtam ítélni, átlagos kinézetű férfiember vezette. Nem volt kopasz, semmi kihívó nem látszott rajta. Amikor nem taxiban ül, olyan lehet, mint bármelyikünk. Este tanul a gyerekekkel, hétvégén moziba megy az asszonnyal, sörözni a haverokkal. Nem életformája, még csak a munkája jobbtaxizás. A néhány hete olvasott írás szerzője megszólította az egyik jobbtaxis sofőrt. Miért alapították ezt a taxis társaságot? - kérdezte a kolléga. Mert zsidótaxi már van, jött a válasz. Egyébként meg nem akartak ők jobbtaxi lenni. Megelégedtek volna a magyartaxi elnevezéssel, de a többi taxis társaság nem örült ennek. Mi is magyarok vagyunk, mondták. Ezért lettek a magyaroknál is magyarabbakból jobbtaxisok. Meg persze azért, mert zsidótaxi már van. Hogy hol, azt nem tudom, kerestem az interneten, sehol sem találtam nyomát. Ettől még persze lehet ilyen, nem kell mindennek fenn lennie a hálón. Lassan araszolt a dugóban a Mercedes, volt idő megcsodálni a villamosból a tetszetős külcsínt. Hazaérve aztán rákerestem a honlapjukra. Itt már nem a zsidótaxikkal indokolták a létüket, hanem azzal, hogy aggódnak a felnövekvő nemzedékért. Hogy bűnben nőnek fel. Nincs ezzel baj, mindenki aggódik. Az a hülye, aki mostanság nem aggódik. Mondjuk, van miért. Hanem ők, szemben másokkal, tesznek is érte, hogy ne kelljen aggódniuk. A legtöbb kocsijukban, írják a honlapjukon, kultúrát is szolgáltatnak az utazóknak. Zenét, gondolom, verseket, meg videókat. Vajon milyen zenét és milyen filmeket adnak a nyilván nem teljesen gyanútlan utasnak? Hát a versek - Faludy mehet? És persze az is kérdés, ki lehet utas a jobbtaxinál? Zsidót elvisznek-e? Cigányembert? Meleget, vagy fogyatékost? Feketét, szlovákot, románt? Az is lehet, hogy mindenkit elvisz a Nagy-Magyarországos jobbtaxi, akinek van gusztusa beleülni, és megfizeti a tarifát. Hiszen - nem mai történet ez - Vespasianus óta tudjuk, hogy a pénznek nincs szaga. Legföljebb a pénz tulajdonosának. De ha sok pénze van, a jobbtaxisok befogják az orrukat, szemet hunynak a büdösség felett. Válság van és ők is a piacról élnek. Üzlet az üzlet – ha valakinek, a magukfajtáknak fölösleges ezt magyarázni. Szép kis világ közeleg. Lesz majd baloldali bádogos, aki a jobbtaxis házában beázósra csinálja a tetőt. És lesz jobbos krupié, akinél baloldali ember soha az életben nem nyerhet. Lassan, szabályosan megy a sávjában a jobbtaxis Merci. Dugó van, ha akarna, sem tudna szabálytalankodni. Nem tud a többiektől. Most még nem. Aztán idővel majd szépen elfogynak előle a másikak, és akkor övé lesz a tér. Akkor majd kiderül, hogy a sajátján kívül a más törvényét is tiszteli-e a Nagy-Magyarországos taxistársaság. Ha igen - akkor még minden lehet. Ha nem – akkor már minden mindegy lesz."
2258 tiramisu 2010-01-19 17:14:15 [Válasz erre: 2256 unicornis 2010-01-19 14:25:43]
1. Neked válaszoltam, a " kifejtenéd bővebben kérdésedre", jobban mondva HZOZÁSZÓLTAM, mivel ez egy Fórum! 2. A békéscsabai asszonkára vonatkozott. 3. Nem vagyok sértődős, nem vezet semmire, csak válaszoltam Neked. 4. Úgy ahogy mondod, a fenyegetőzés értelmetlen.
1. Neked válaszoltam, a " kifejtenéd bővebben kérdésedre", jobban mondva HZOZÁSZÓLTAM, mivel ez egy Fórum! 2. A békéscsabai asszonkára vonatkozott. 3. Nem vagyok sértődős, nem vezet semmire, csak válaszoltam Neked. 4. Úgy ahogy mondod, a fenyegetőzés értelmetlen.
2257 WiseGentleman 2010-01-19 15:54:19 [Válasz erre: 2256 unicornis 2010-01-19 14:25:43]
Károly, te nem fenyegetsz, hanem rögtön szúrsz. És orvul.
Károly, te nem fenyegetsz, hanem rögtön szúrsz. És orvul.
2256 unicornis 2010-01-19 14:25:43 [Válasz erre: 2255 tiramisu 2010-01-19 13:00:30]
1- Spangelnek válaszoltál az én hozzászólásomra hivatkozva. 2- a békéscsabai leányzóra vonatkozott 3- mielőtt megsértődsz, tényleg nézd meg, miről van szó 4- nem szoktam senkit fenyegetni. Értelmetlen.
1- Spangelnek válaszoltál az én hozzászólásomra hivatkozva. 2- a békéscsabai leányzóra vonatkozott 3- mielőtt megsértődsz, tényleg nézd meg, miről van szó 4- nem szoktam senkit fenyegetni. Értelmetlen.
2255 tiramisu 2010-01-19 13:00:30 [Válasz erre: 2254 unicornis 2010-01-19 12:24:25]
Szerintem is nagy a Jó Isten állatkertje! Tisztelettel kérdem, most félnem kell, vagy csak finoman fenyegecc egyelőre? Mert azt nem kedvelem.... :-))
Szerintem is nagy a Jó Isten állatkertje! Tisztelettel kérdem, most félnem kell, vagy csak finoman fenyegecc egyelőre? Mert azt nem kedvelem.... :-))
2254 unicornis 2010-01-19 12:24:25 [Válasz erre: 2253 tiramisu 2010-01-19 12:16:55]
Nagy a Jó Isten állatkertje. De -tiszetelettel- figyelj arra, kiknek válaszolsz. Ujjgyakorlat kérdése az egész :))
Nagy a Jó Isten állatkertje. De -tiszetelettel- figyelj arra, kiknek válaszolsz. Ujjgyakorlat kérdése az egész :))
2253 tiramisu 2010-01-19 12:16:55 [Válasz erre: 2252 unicornis 2010-01-19 12:04:17]
Foltossy Foltos Szabóné Kacziha Tünde
Foltossy Foltos Szabóné Kacziha Tünde
2252 unicornis 2010-01-19 12:04:17 [Válasz erre: 2249 eccerű 2010-01-18 22:23:33]
kifejtenéd bővebben?
kifejtenéd bővebben?
2251 Spangel Péter 2010-01-19 10:49:54 [Válasz erre: 2250 zuniga 2010-01-19 10:38:42]
A zsák megtalálta a foltját. Sajnos! Így, együtt, pláne. Ténleg itt tartunk.
A zsák megtalálta a foltját. Sajnos! Így, együtt, pláne. Ténleg itt tartunk.
2250 zuniga 2010-01-19 10:38:42
"Ha már itt tartunk..." Hol? Egy "kis" napi esemény egy mondtaban: "Időközben eldőlt, hogy a megbotránkoztató kijelentéseket tevő, és Faludy Györgyöt a nemzetből kirekesztő Szabóné Kocziha Tünde 2010 tavaszán a Jobbik békéscsabai parlamenti képviselőjelöltje lesz." ITT tartunk!
"Ha már itt tartunk..." Hol? Egy "kis" napi esemény egy mondtaban: "Időközben eldőlt, hogy a megbotránkoztató kijelentéseket tevő, és Faludy Györgyöt a nemzetből kirekesztő Szabóné Kocziha Tünde 2010 tavaszán a Jobbik békéscsabai parlamenti képviselőjelöltje lesz." ITT tartunk!
2249 eccerű 2010-01-18 22:23:33
Ha már itt tartunk, egyre inkább úgy tűnik, igazak a pletykák, miszerint Szőcs Géza lesz a kultuszminiszter. Mármint május után. Szép új világ lesz az.
Ha már itt tartunk, egyre inkább úgy tűnik, igazak a pletykák, miszerint Szőcs Géza lesz a kultuszminiszter. Mármint május után. Szép új világ lesz az.
2248 Napsugaracska 2010-01-18 21:54:41 [Válasz erre: 2247 WiseGentleman 2010-01-18 20:02:11]
A másikra.
A másikra.
2247 WiseGentleman 2010-01-18 20:02:11 [Válasz erre: 2246 Napsugaracska 2010-01-18 17:48:09]
Te melyikre mész, Kamerad?
Te melyikre mész, Kamerad?
2246 Napsugaracska 2010-01-18 17:48:09 [Válasz erre: 2245 WiseGentleman 2010-01-18 17:14:26]
Felejteni mágyár nyálv? "Tényleg, arról remélem tudtok-e..."
Felejteni mágyár nyálv? "Tényleg, arról remélem tudtok-e..."
2245 WiseGentleman 2010-01-18 17:14:26
Tényleg, arról remélem tudtok-e, hogy idén két szervezet is ünnepli a Becsület Napját (s persze a két galeri kölcsönösen lehazaárulózza egymást, hehehe).
Tényleg, arról remélem tudtok-e, hogy idén két szervezet is ünnepli a Becsület Napját (s persze a két galeri kölcsönösen lehazaárulózza egymást, hehehe).
2244 WiseGentleman 2010-01-18 17:13:35 [Válasz erre: 2238 virius 2010-01-18 15:33:25]
S mi van a MIÉP-pel? Jómagam legalábbis ódzkodom egy olyan, szefárd zsidók által (copyright: Csurka) dirigált párttól, mint a Jobbik.
S mi van a MIÉP-pel? Jómagam legalábbis ódzkodom egy olyan, szefárd zsidók által (copyright: Csurka) dirigált párttól, mint a Jobbik.
