Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2243 álmodó 2010-01-18 16:54:43 [Válasz erre: 2238 virius 2010-01-18 15:33:25]
hurrá

2242 zuniga 2010-01-18 16:45:11 [Válasz erre: 2241 WiseGentleman 2010-01-18 16:39:30]
Ez azért nem mindennapi gyönyör.....:-)))

2241 WiseGentleman 2010-01-18 16:39:30 [Válasz erre: 2234 tiramisu 2010-01-18 15:08:25]
Majd ő zenésíti meg Adynak a Horthy-rendszer alatti nyugalmas alkotóperiódusában (copyright: Novák Előd) írt verseit.

2240 nizajemon 2010-01-18 16:08:48 [Válasz erre: 2239 Spangel Péter 2010-01-18 15:34:46]
Hazánkban ilyentájt akkora a "megvilágosodás" (kb:ápr köz-ig),hogy Paksot nyugodtan pihentethetnék pár hét erejéig....az bizton megérne 1 misét,hogy a 2 vasárnap este ki melyik központba indul el,s hová érkezik...

2239 Spangel Péter 2010-01-18 15:34:46 [Válasz erre: 2236 virius 2010-01-18 15:31:28]
Ott pihentette a hangját... -:)))

2238 virius 2010-01-18 15:33:25 [Válasz erre: 2234 tiramisu 2010-01-18 15:08:25]
Amúgy tudtommal másvalakit jelölt Budafok-Tétényben a Jobbik, mert már őnekik is megvan a 176 egyéni jelöltjük... :-)

2237 virius 2010-01-18 15:32:04 [Válasz erre: 2231 Spangel Péter 2010-01-18 14:51:02]
A három, az biza törzsszám... :-)))

2236 virius 2010-01-18 15:31:28
Na azért hozzáteszem: Leblanc Győző ugyanabban a kerületben (és választókerületben) lakik, mint Csák, tehát máris pontosítanom kell magamat... :-) Amúgy Leblanc annak idején már volt képviselő (tudjátok, amikor mindenki a Hazafias Népfront jelöltje volt), de a Házban igencsak néma levente volt (mint sokan mások, az akkori parlament évente négyszer két vagy három napon ülésezett csak)...

2235 Spangel Péter 2010-01-18 15:10:40 [Válasz erre: 2234 tiramisu 2010-01-18 15:08:25]
Ő a Jobbik Balik. :-)))

2234 tiramisu 2010-01-18 15:08:25 [Válasz erre: 2233 Spangel Péter 2010-01-18 15:04:09]
Leblanc, mint Jobbikos képviselő? A Jobbik majd turnézni küldi.... Ő énekelni akar, nem politizálni. Jó kis honvágyhaknikat az ő operettprímadonnájával.... Az jobb üzlet nekik. ketten vannak! :-)))

2233 Spangel Péter 2010-01-18 15:04:09 [Válasz erre: 2232 tiramisu 2010-01-18 15:01:19]
Ja,az alább olvasottak szerint: Csák, Leblanc illetve Gulyás. Persze ha bejutnak. Szerintem Csák és Gulyás valószínűleg.

2232 tiramisu 2010-01-18 15:01:19 [Válasz erre: 2231 Spangel Péter 2010-01-18 14:51:02]
Három?

2231 Spangel Péter 2010-01-18 14:51:02 [Válasz erre: 2230 virius 2010-01-18 12:28:07]
Két baloldali, egy jobboldali... Hol itt az egyensúly?

2230 virius 2010-01-18 12:28:07
Gyerekek, azok után, amit a MÁO-topikban olvasok, lehet, hogy meglesz a 3 tenor a Parlamentben? :-)

2229 virius 2010-01-18 12:22:44 [Válasz erre: 2228 Licht Alberich 2010-01-17 21:38:50]
Pedig ma lett volna igazán izgi, a nagy havazás mián... :-)

2228 Licht Alberich 2010-01-17 21:38:50
VÉGE A BKV SZTRÁJKNAK!!! Megállapodott a BKV vezetése és a sztrájkot meghirdető 14 szakszervezet a kollektív szerződésről vasárnap este.

2227 tiramisu 2010-01-16 12:31:54 [Válasz erre: 2226 telramund 2010-01-16 11:40:27]
Ha tudnék elmondanám és társulhatnánk! Ifj. Schirilláról csak olvastam , valahol....

2226 telramund 2010-01-16 11:40:27 [Válasz erre: 2217 tiramisu 2010-01-15 22:43:52]
igen jól "fut" ami a milliárdokhoz vezet.......és azon kivűl tudsz valami érdemlegest is?

2225 Spangel Péter 2010-01-16 11:31:23 [Válasz erre: 2220 Búbánat 2010-01-15 23:30:06]
Remélem, csak ne előzzék meg őket a dózerolással ezek a csibészek...

2224 zuniga 2010-01-16 09:43:05 [Válasz erre: 2220 Búbánat 2010-01-15 23:30:06]
"...a volt Balettintézet épületét „visszavenné” a FIDESZ." Gondolom, a "székházat" szintén....

2223 Haandel 2010-01-16 09:38:15 [Válasz erre: 2222 virius 2010-01-15 23:50:13]
[url]http://www.prime-numbers.org/;Sorry, it's not a prime number[/url] ;-)))

2222 virius 2010-01-15 23:50:13
2222. :-)))

2221 Momo von Hofmannsthal 2010-01-15 23:40:06
úgy amúgy... valamikor a 90-es évek közepén többször jártam abban a házban... a 'balettintézet épületében' nagyrészt magánlakások voltak, mint a a többi pesti bérházban, és volt egy fél emelet, ahol a balettoktatás folyt.

2220 Búbánat 2010-01-15 23:30:06
Olvasom a rádióü honlapján a cikket: a volt [url] http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/legolvasottabb/visszavenne-a-fidesz-a-balettintezet-volt-epuletet.html; Balettintézet [/url] épületét „visszavenné” a FIDESZ. Ha ennyire a szívén viselik a Dreschler-palota sorsát, akkor talán az Erkel Színház is képbe kerülhet náluk?…

2219 WiseGentleman 2010-01-15 23:08:55 [Válasz erre: 2215 Napsugaracska 2010-01-15 21:52:47]
Ha nagyobb lesz a demokrácia, lehet, hogy (követve a Fidesz tizenöt évvel ezelőtti húzását) én is átsasszézom a nemzeti oldalra. Csak aztán befogadni ám, nemzettestvérek! :)

2218 zuniga 2010-01-15 23:05:17 [Válasz erre: 2214 WiseGentleman 2010-01-15 21:06:08]
"Felfüggesztve..."

2217 tiramisu 2010-01-15 22:43:52 [Válasz erre: 2210 unicornis 2010-01-15 17:24:32]
Sajnos ő már nem él...., a fia folytatja a futást, állítólag jól.

2216 telramund 2010-01-15 21:56:15 [Válasz erre: 2212 Napsugaracska 2010-01-15 20:49:07]
Remélem!

2215 Napsugaracska 2010-01-15 21:52:47 [Válasz erre: 2214 WiseGentleman 2010-01-15 21:06:08]
Szívemből szóltál, testvér! Bizony, az a tét, lesz-e demokrácia!

2214 WiseGentleman 2010-01-15 21:06:08 [Válasz erre: 2211 telramund 2010-01-15 19:02:51]
A demokrácia a tét, hehehe... (de abbahagyom, mert még ez a társalgó is bezáratik...)

2213 WiseGentleman 2010-01-15 21:05:20 [Válasz erre: 2212 Napsugaracska 2010-01-15 20:49:07]
Hozod a kékcédulásokat?

2212 Napsugaracska 2010-01-15 20:49:07 [Válasz erre: 2211 telramund 2010-01-15 19:02:51]
Nem kell félni, lesz 2/3-os.

2211 telramund 2010-01-15 19:02:51
Kezdődik a választási mutyi.Dávid Ibolyja volt MDF-e szervezkedik,szadeszék mentik az irhájukat,most épp az ellenzéki MDF irányába.Antal József pedig forog a sirjában-bár róla is jobb nem beszélni. Itt mindent megtesznek majd egy képviselői helyért-szükség is van a képviselőket megvédő mentelmi jogra. Jaj de félünk attól a 2/3-as többségtől,pedig nem kell,mert úgy sem lesz--pedig az egyetlen ami bizonyithatja,hogy a Fidesz képes-e megoldani bármit is.

2210 unicornis 2010-01-15 17:24:32 [Válasz erre: 2209 tiramisu 2010-01-15 16:48:50]
inkább a papáéra- az idősb Györgyre- aki 1967-ben 32 nap alatt futotta le a Budapest és Moszkva közötti 2216 kilométeres távolságot.

2209 tiramisu 2010-01-15 16:48:50 [Válasz erre: 2207 virius 2010-01-15 13:17:16]
ifj. Schirilláéra.... :-)

2208 unicornis 2010-01-15 13:27:33 [Válasz erre: 2207 virius 2010-01-15 13:17:16]
egy másikra. Gazdag a választék... :))

2207 virius 2010-01-15 13:17:16 [Válasz erre: 2206 unicornis 2010-01-15 13:06:53]
A Zrínyiére vagy a Béláéra? (lásd Ruzicska :-) )

2206 unicornis 2010-01-15 13:06:53 [Válasz erre: 2203 Eri 2010-01-14 20:24:17]
Hosszú futásodra mindíg számíthatunk !

2205 WiseGentleman 2010-01-15 10:46:38 [Válasz erre: 2204 zuniga 2010-01-15 09:49:31]
Ez maga a Nirvána!!

2204 zuniga 2010-01-15 09:49:31 [Válasz erre: 2203 Eri 2010-01-14 20:24:17]
Jó száz éves mondás egy kínai katona szájából: "Nem támadok, nem védem meg magam, nem könyörgök békéért, nem halok meg, nem adom meg magam, nem menekülök." :-)))))))

2203 Eri 2010-01-14 20:24:17 [Válasz erre: 2182 zuniga 2010-01-13 11:20:16]
Megnyugtató látni/olvasni, hogy nem tűntél el!

2202 Spangel Péter 2010-01-14 09:34:28 [Válasz erre: 2201 Momo von Hofmannsthal 2010-01-14 08:59:07]
Akkor meg az lenne a baj... Mindegy! Az a lényeg, hogy minél hamarább elkészüljön a metró, biztonságo legyen és jó. No meg természetesen, az Erkelt se dózerolják le.

2201 Momo von Hofmannsthal 2010-01-14 08:59:07 [Válasz erre: 2199 Spangel Péter 2010-01-14 08:12:44]
az is baj volt, amikor lassan mentek... mért nincs ezeken sapka...?

2200 Spangel Péter 2010-01-14 08:18:26 [Válasz erre: 2199 Spangel Péter 2010-01-14 08:12:44]
Bizonyára politikai nyomásra...

2199 Spangel Péter 2010-01-14 08:12:44
De felgyorsultak, azt a mindenit! Mitől e nagy sietség? Néhány hete még csak a Kálvin téren voltak.

2198 virius 2010-01-13 22:37:18
Most olvasom, hogy a 4-es metró pajzsa elérte a Rákóczi teret, ez azért fontos, mert vlsz. Húsvétra már eléri az Erkelt... :)

2197 virius 2010-01-13 22:25:09 [Válasz erre: 2195 WiseGentleman 2010-01-13 22:21:24]
Tannhäuser Dezsőt is áthívhatjuk-e a Fidiből? :)

2196 virius 2010-01-13 22:22:06 [Válasz erre: 2193 eccerű 2010-01-13 22:09:30]
Pl. most írtam be a Fidibe is, hozzátéve persze, hogy bezzeg 20 éve a taxisblokádkor érezhetően tisztább volt Budapest levegője. Nota bene: akkor is, most is végig járt a metró...

2195 WiseGentleman 2010-01-13 22:21:24 [Válasz erre: 2193 eccerű 2010-01-13 22:09:30]
Kéne itt is egy közlekedési topik (busz, villamos, egyebek...). Mit szólnátok pl. a New York-i subway történetéhez??

2194 WiseGentleman 2010-01-13 22:20:33 [Válasz erre: 2189 Napsugaracska 2010-01-13 21:18:05]
Nem vagyok mazochista, ha erre célzol...





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.