5380 Búbánat 2014-10-29 21:03:27
16. SZEGEDI KÖNYVÁRVERÉS 2014. november 8-án 10 órától Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (6722 Szeged, Kálvária sgt. 23. Parkolás a hátsó bejárat, a Gogol u. 32. felõl) Az [url] http://217.65.100.20/uploads/lazi/files/pdf/16_Arveresi_katalogus_teljes_20141021102523.pdf; Árverési katalógusból [/url] idemásoltam az aukcióra kerülő alábbi két, a kéziratok között szereplő tételt és kikiáltási árukat. 274. KÉPESLAPGYÛJTEMÉNY 1. (Dedikált és aláírt, színmûvészeket, operaénekeseket és táncdalénekeseket ábrázoló fotók, képeslapok, 79 db.) 79 db képeslap berakóba helyezve. Dedikált: Bara Margit, Karácsony Margit, Rátonyi Róbert, Simor Erzsi, Gobbi Hilda, Házy Erzsébet. Aláírt: Barabás Sári, Mednyánszky Ági, Nagy István, Kabos László, Koós János, László Annie, Psota Irén. A berakóba helyezve 7 külföldi dedikált és aláírt színészfotó, ebbõl jól kivehetõ Béatrice Altariba dedikált fotója és Nadja Tiller aláírt fotója. Hozzá tartozik: Szörényi Éva színésznõ aláírt fotója, kézírásával írt négysoros versikével. Jó tartású postatiszta és futott lapok, fotók. 24 000 Ft 275. KÉPESLAPGYÛJTEMÉNY 2. (Dedikált és aláírt, színmûvészeket, operaénekeseket, táncdalénekeseket és nótaénekeseket ábrázoló fotók, képeslapok, 192 db.) 192 db képeslap berakóba helyezve. Dedikált: A teljesség igénye nélkül: Andor Éva, Ágay Karola (2 db), Begányi Ferenc, Csavlek Etelka, Domahidy László, Fekete Mária, Gencsy Sári, Galsay Ervin, Gyurkovics Mária, Járay József, Kálmán Oszkár, Kalmár Magda, Katona Lajos, Kincses Veronika, Kiss Manyi, Leblanc Gyõzõ, Littasy György, Loránt György, Melis György, Miller Lajos, Nádas Tibor, Palcsó Sándor, Palócz László, dr. Palló Imre, Pászthy Júlia, Polgár László, Sass Szilvia, Svéd Sándor, Sólyom Nagy Sándor, Szilvássy Margit, Székely Mihály, Sárdy János, Tokody Ilona, Tréfás György, Warga Lívia, Závodszky Zoltán, Kun Zsuzsa, Németh Marika, Szolnoki Tibor, Dévay Nagy Kamilla, Gaál Gabriella, Gyõry Szabó József, Horváth István, Jákó Vera, Madarász Katalin, Vörös Sári, Hollós Ilona, Toldy Mária, Vámossy János, Záray Márta, Bilicsi Tivadar, Latabár Kálmán és mások. Aláírt: A teljesség igénye nélkül: Antalffy Albert, Andor Éva, Ágay Karola, Csonka Zsuzsa, Delly Rózsa, Fábry Edit, Ercse Margit, Gera István, Házy Erzsébet, Jámbor László, Ilosfalvy Róbert, Joviczky József, Kalmár Magda (2 db), Kelen Péter, Király Sándor, Koltay Valéria, Mészáros Ági, László Margit, Laczó István, Lehoczky Éva, Lády Zsuzsa, Mario del Monaco, Marsay Magda, Neményi Lili, Osváth Júlia, Réti József, Rigó Magda, Simándy József, Szecsõdy Irén, Róna Viktor, Farkas Bálint, Honthy Hanna, Zentai Anna, Zsadon Andrea, Kovács Apollónia, Madarász Katalin, Solti Károly, Korda György, Koós János, Ruttkay Éva, Krencsey Mariann, Vay Ilus, Latabár Árpád, Lorán Lenke, Komlós Juci, Fónay Márta és mások. Jó tartású postatiszta és futott lapok, fotók. 80 000 Ft
16. SZEGEDI KÖNYVÁRVERÉS 2014. november 8-án 10 órától Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (6722 Szeged, Kálvária sgt. 23. Parkolás a hátsó bejárat, a Gogol u. 32. felõl) Az [url] http://217.65.100.20/uploads/lazi/files/pdf/16_Arveresi_katalogus_teljes_20141021102523.pdf; Árverési katalógusból [/url] idemásoltam az aukcióra kerülő alábbi két, a kéziratok között szereplő tételt és kikiáltási árukat. 274. KÉPESLAPGYÛJTEMÉNY 1. (Dedikált és aláírt, színmûvészeket, operaénekeseket és táncdalénekeseket ábrázoló fotók, képeslapok, 79 db.) 79 db képeslap berakóba helyezve. Dedikált: Bara Margit, Karácsony Margit, Rátonyi Róbert, Simor Erzsi, Gobbi Hilda, Házy Erzsébet. Aláírt: Barabás Sári, Mednyánszky Ági, Nagy István, Kabos László, Koós János, László Annie, Psota Irén. A berakóba helyezve 7 külföldi dedikált és aláírt színészfotó, ebbõl jól kivehetõ Béatrice Altariba dedikált fotója és Nadja Tiller aláírt fotója. Hozzá tartozik: Szörényi Éva színésznõ aláírt fotója, kézírásával írt négysoros versikével. Jó tartású postatiszta és futott lapok, fotók. 24 000 Ft 275. KÉPESLAPGYÛJTEMÉNY 2. (Dedikált és aláírt, színmûvészeket, operaénekeseket, táncdalénekeseket és nótaénekeseket ábrázoló fotók, képeslapok, 192 db.) 192 db képeslap berakóba helyezve. Dedikált: A teljesség igénye nélkül: Andor Éva, Ágay Karola (2 db), Begányi Ferenc, Csavlek Etelka, Domahidy László, Fekete Mária, Gencsy Sári, Galsay Ervin, Gyurkovics Mária, Járay József, Kálmán Oszkár, Kalmár Magda, Katona Lajos, Kincses Veronika, Kiss Manyi, Leblanc Gyõzõ, Littasy György, Loránt György, Melis György, Miller Lajos, Nádas Tibor, Palcsó Sándor, Palócz László, dr. Palló Imre, Pászthy Júlia, Polgár László, Sass Szilvia, Svéd Sándor, Sólyom Nagy Sándor, Szilvássy Margit, Székely Mihály, Sárdy János, Tokody Ilona, Tréfás György, Warga Lívia, Závodszky Zoltán, Kun Zsuzsa, Németh Marika, Szolnoki Tibor, Dévay Nagy Kamilla, Gaál Gabriella, Gyõry Szabó József, Horváth István, Jákó Vera, Madarász Katalin, Vörös Sári, Hollós Ilona, Toldy Mária, Vámossy János, Záray Márta, Bilicsi Tivadar, Latabár Kálmán és mások. Aláírt: A teljesség igénye nélkül: Antalffy Albert, Andor Éva, Ágay Karola, Csonka Zsuzsa, Delly Rózsa, Fábry Edit, Ercse Margit, Gera István, Házy Erzsébet, Jámbor László, Ilosfalvy Róbert, Joviczky József, Kalmár Magda (2 db), Kelen Péter, Király Sándor, Koltay Valéria, Mészáros Ági, László Margit, Laczó István, Lehoczky Éva, Lády Zsuzsa, Mario del Monaco, Marsay Magda, Neményi Lili, Osváth Júlia, Réti József, Rigó Magda, Simándy József, Szecsõdy Irén, Róna Viktor, Farkas Bálint, Honthy Hanna, Zentai Anna, Zsadon Andrea, Kovács Apollónia, Madarász Katalin, Solti Károly, Korda György, Koós János, Ruttkay Éva, Krencsey Mariann, Vay Ilus, Latabár Árpád, Lorán Lenke, Komlós Juci, Fónay Márta és mások. Jó tartású postatiszta és futott lapok, fotók. 80 000 Ft
5379 macskás 2014-10-17 10:41:36
Van egy diszkrét árú felesleges jegyem a vasárnapi Eötvös-féle Lady Sarashinára. Privátban megtaláltok.
Van egy diszkrét árú felesleges jegyem a vasárnapi Eötvös-féle Lady Sarashinára. Privátban megtaláltok.
5377 kugli 2014-10-08 11:43:20 [Válasz erre: 5374 -zéta- 2014-10-07 22:21:38]
Mindenhol főigazgató ( még talán a mennyországban is ) és nyilvánvalóan vannak "sima" ( beosztott? ) igazgatók, aligazgatók és még tudja az ördög hogy mik. Városunkban Városházán elég sokan vannak tanácsosok, főtanácsosok, vezető tanácsosok és vezető főtanácsosok is. Az a fránya rangkóóórság...
Mindenhol főigazgató ( még talán a mennyországban is ) és nyilvánvalóan vannak "sima" ( beosztott? ) igazgatók, aligazgatók és még tudja az ördög hogy mik. Városunkban Városházán elég sokan vannak tanácsosok, főtanácsosok, vezető tanácsosok és vezető főtanácsosok is. Az a fránya rangkóóórság...
5376 Werbőczy 2014-10-08 08:07:13 [Válasz erre: 5374 -zéta- 2014-10-07 22:21:38]
A műfaj neve: Kutyakomédia!
A műfaj neve: Kutyakomédia!
5375 perempe 2014-10-08 02:10:38
a mai Tonio miért nem ütött? Agache ütött.
a mai Tonio miért nem ütött? Agache ütött.
5374 -zéta- 2014-10-07 22:21:38
Lőrinczy György lett az Operettszínház főigazgatója...
Lőrinczy György lett az Operettszínház főigazgatója...
5373 álmodó 2014-09-23 12:52:13
Hmm... Talán a Szabadkőművesek keze van a dologban....
Hmm... Talán a Szabadkőművesek keze van a dologban....
5372 álmodó 2014-09-23 12:49:06 [Válasz erre: 5371 Búbánat 2014-09-23 10:30:09]
Bizonyos érdekkörökre veszélyes tartalma miatt titkosították 50 évre, kedves Búbánat. Így megy ez... Az unokánk meg nem fogja érteni amikor elolvassa. :-(
Bizonyos érdekkörökre veszélyes tartalma miatt titkosították 50 évre, kedves Búbánat. Így megy ez... Az unokánk meg nem fogja érteni amikor elolvassa. :-(
5371 Búbánat 2014-09-23 10:30:09 [Válasz erre: 5370 Kúp Flóris 2014-09-23 02:13:11]
Hová tűnt az 5369. sz. hivatkozás?
Hová tűnt az 5369. sz. hivatkozás?
5370 Kúp Flóris 2014-09-23 02:13:11
Kritikai Szössz: Nemcsak az égnek kékje borult, kicsit (a gyomrom összve szorult) tennap Tihanyba’ ELTé-vedve lettem egy kissé elképedve: Móczi, Kodály, Orbán és Haydn Jött össze e tihanyi randin, Visszhangzott is a csökkentésbe. De ! Hiba Csú(t)szant műsortervbe, NeR mószer! Nagy baj lesz abbul, Állít’ni sorrendet szarabbul ! Ki nem akadni e makulán? A megváltó gyön Orbán után !?
Kritikai Szössz: Nemcsak az égnek kékje borult, kicsit (a gyomrom összve szorult) tennap Tihanyba’ ELTé-vedve lettem egy kissé elképedve: Móczi, Kodály, Orbán és Haydn Jött össze e tihanyi randin, Visszhangzott is a csökkentésbe. De ! Hiba Csú(t)szant műsortervbe, NeR mószer! Nagy baj lesz abbul, Állít’ni sorrendet szarabbul ! Ki nem akadni e makulán? A megváltó gyön Orbán után !?
5367 IVA 2014-08-05 01:48:19 [Válasz erre: 5366 Heiner Lajos 2014-08-01 08:18:33]
Hogy pénzednél maradj, legalább annyiért kell a koncert után pár sort megírni, amennyiért lehet egy sört meginni.
Hogy pénzednél maradj, legalább annyiért kell a koncert után pár sort megírni, amennyiért lehet egy sört meginni.
5366 Heiner Lajos 2014-08-01 08:18:33 [Válasz erre: 5364 zalbarna 2014-07-31 16:16:14]
Amugy az Izraeli Filharmonikusok pozsonyi koncertjere a legdragabb hely tudtommal 34 Euro. Bpesten ugyan mennyi? Arrol nem is beszelve, hogy mennyiert fogok a koncert utan egy sort meginni (nem szikes fovarosunkban). Es hogy milyet. Nem Kobanyarol importaljak.
Amugy az Izraeli Filharmonikusok pozsonyi koncertjere a legdragabb hely tudtommal 34 Euro. Bpesten ugyan mennyi? Arrol nem is beszelve, hogy mennyiert fogok a koncert utan egy sort meginni (nem szikes fovarosunkban). Es hogy milyet. Nem Kobanyarol importaljak.
5365 Heiner Lajos 2014-08-01 08:13:58 [Válasz erre: 5364 zalbarna 2014-07-31 16:16:14]
Es le fogjak vinni a ruhatari arakat is 2 Euro ala!
Es le fogjak vinni a ruhatari arakat is 2 Euro ala!
5364 zalbarna 2014-07-31 16:16:14 [Válasz erre: 5363 zalbarna 2014-07-31 16:10:57]
Igenis, férjen mindenki hozzá a kultúrához ! És olcsó lesz az opera, meg a hangverseny is!!! Majd megmutatják, hogy meg lehet csinálni !! Budapesten is lesz végre két eurós jegy világsztárokra ! Mint máshol. Vagy nem?
Igenis, férjen mindenki hozzá a kultúrához ! És olcsó lesz az opera, meg a hangverseny is!!! Majd megmutatják, hogy meg lehet csinálni !! Budapesten is lesz végre két eurós jegy világsztárokra ! Mint máshol. Vagy nem?
5363 zalbarna 2014-07-31 16:10:57
Cseri Miklós: mindenki számára biztosítjuk a hozzáférést a kultúrához 2014. július 31., csütörtök 15:51 InfoRádió / MTI Elsősorban az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális államtitkárságának szakmai előkészítő és háttérmunkája, valamint bizonyos kulturális intézmények felügyelete lesz a feladata a nemrég kinevezett Cseri Miklós kultúráért felelős helyettes államtitkárnak. "Munkánk két sarkalatos stratégiai pontja a kulturális alapellátás, a kulturális értékekhez való hozzáférés és a kulturális értékteremtésben való részvétel biztosítása minden településen minden ember számára, valamint a kulturális közösségek támogatása, a közösségfejlesztés, ami egyaránt szolgálja a leszakadó társadalmi csoportok esélyteremtését és a középosztály megerősödését, felelős polgárrá válásukat" - mondta el a helyettes államtitkár. Hurrá, végre eltörlik az évi öt-nyolcezres könyvtári díjakat és akkor tényleg mindenki hozzáfér...Éljenek sokáááááá!
Cseri Miklós: mindenki számára biztosítjuk a hozzáférést a kultúrához 2014. július 31., csütörtök 15:51 InfoRádió / MTI Elsősorban az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális államtitkárságának szakmai előkészítő és háttérmunkája, valamint bizonyos kulturális intézmények felügyelete lesz a feladata a nemrég kinevezett Cseri Miklós kultúráért felelős helyettes államtitkárnak. "Munkánk két sarkalatos stratégiai pontja a kulturális alapellátás, a kulturális értékekhez való hozzáférés és a kulturális értékteremtésben való részvétel biztosítása minden településen minden ember számára, valamint a kulturális közösségek támogatása, a közösségfejlesztés, ami egyaránt szolgálja a leszakadó társadalmi csoportok esélyteremtését és a középosztály megerősödését, felelős polgárrá válásukat" - mondta el a helyettes államtitkár. Hurrá, végre eltörlik az évi öt-nyolcezres könyvtári díjakat és akkor tényleg mindenki hozzáfér...Éljenek sokáááááá!
5362 -zéta- 2014-07-22 17:09:28 [Válasz erre: 5360 sphynx 2014-07-22 05:39:58]
Privátot is szoktál olvasni?
Privátot is szoktál olvasni?
5361 Heiner Lajos 2014-07-22 09:15:19 [Válasz erre: 5360 sphynx 2014-07-22 05:39:58]
Az erdekes, lesz, biztos licital majd a masfel skizoid forumtars (azert masfel, mert harom nick alatt irdogal), sajat magara fog ralicitalni...-:)
Az erdekes, lesz, biztos licital majd a masfel skizoid forumtars (azert masfel, mert harom nick alatt irdogal), sajat magara fog ralicitalni...-:)
5360 sphynx 2014-07-22 05:39:58
Mi vagyok én, újságárus? Felteszem a vaterára, aztán ha nem kell senkinek, odaadom kuglinak ajándékba.
Mi vagyok én, újságárus? Felteszem a vaterára, aztán ha nem kell senkinek, odaadom kuglinak ajándékba.
5359 Pivo 2014-07-22 01:22:30 [Válasz erre: 5356 sphynx 2014-07-21 20:08:39]
Az nem, de Filmvilág folyóírat a 60-as, 70-es évekből nincs véletlenül?
Az nem, de Filmvilág folyóírat a 60-as, 70-es évekből nincs véletlenül?
5358 sphynx 2014-07-21 20:34:21 [Válasz erre: 5357 kugli 2014-07-21 20:29:32]
Fizetni is akarsz érte vagy ajándékba kéred?
Fizetni is akarsz érte vagy ajándékba kéred?
5357 kugli 2014-07-21 20:29:32 [Válasz erre: 5356 sphynx 2014-07-21 20:08:39]
Én örülnék neki. De!!! Félek, hogy a nejemtől kikapok. Antikváriumot akart már nyitni a könyv készletemből. Pedig nem is komoly a mérete...
Én örülnék neki. De!!! Félek, hogy a nejemtől kikapok. Antikváriumot akart már nyitni a könyv készletemből. Pedig nem is komoly a mérete...
5356 sphynx 2014-07-21 20:08:39
Nem kellenek valakinek 1940-44-es Filharmónia műsorfüzetek?
Nem kellenek valakinek 1940-44-es Filharmónia műsorfüzetek?
5354 kugli 2014-06-20 20:22:18 [Válasz erre: 5349 IVA 2014-06-18 21:49:47]
Az eszembe. Igaz: lemaradt, de azért van egy kevés ( felesleg viszont nincs )
Az eszembe. Igaz: lemaradt, de azért van egy kevés ( felesleg viszont nincs )
5353 macskás 2014-06-19 12:22:53
5353
5353
5352 Búbánat 2014-06-19 11:22:25 [Válasz erre: 5350 eccerű 2014-06-18 23:26:29]
Ez is egy lehetséges álláspont.
Ez is egy lehetséges álláspont.
5350 eccerű 2014-06-18 23:26:29 [Válasz erre: 5344 Búbánat 2014-06-17 19:27:38]
Kedves Búbánat! Nem látom be, hogy az újratemetés miért lenne örömteli. Június 16-a államilag nemzeti gyásznap, innentől nincs miről beszélni. Tegyék azt a koncertet egy másik napra, vagy másik helyre, és nincs kegyeletsértés, ennyi.
Kedves Búbánat! Nem látom be, hogy az újratemetés miért lenne örömteli. Június 16-a államilag nemzeti gyásznap, innentől nincs miről beszélni. Tegyék azt a koncertet egy másik napra, vagy másik helyre, és nincs kegyeletsértés, ennyi.
5349 IVA 2014-06-18 21:49:47 [Válasz erre: 5347 kugli 2014-06-18 20:26:26]
Hova jut elkerülhetetlenül?
Hova jut elkerülhetetlenül?
5348 IVA 2014-06-18 21:48:29 [Válasz erre: 5345 lujza 2014-06-18 03:11:57]
A harmadik oldala pedig az, hogy remélhetőleg minderre nem fizet rá, sem ő, sem mások. Amint az Erkel Színház elpusztításához sem térítésmentesen asszisztált volna főzeneigazgatóként.
A harmadik oldala pedig az, hogy remélhetőleg minderre nem fizet rá, sem ő, sem mások. Amint az Erkel Színház elpusztításához sem térítésmentesen asszisztált volna főzeneigazgatóként.
5347 kugli 2014-06-18 20:26:26
Olvasva a legutóbbi hozzászólásokat egy tanulságos mese jut elkerülhetetlenül, amelyből Ránki György nagyszerű operát írt.
Olvasva a legutóbbi hozzászólásokat egy tanulságos mese jut elkerülhetetlenül, amelyből Ránki György nagyszerű operát írt.
5346 telramund 2014-06-18 16:57:28 [Válasz erre: 5345 lujza 2014-06-18 03:11:57]
Ez az egyik oldala a pozitív,de ott a másik ,ami sajnos nagyon nem az!Mikor hallottad Sir George Soltit ilyen formában nyilatkozni Magyarországról? Igaz akkor ez még nem volt divat!Náluk nagyobb muzsikusok büszkén hivatkoztak magyarságukra.
Ez az egyik oldala a pozitív,de ott a másik ,ami sajnos nagyon nem az!Mikor hallottad Sir George Soltit ilyen formában nyilatkozni Magyarországról? Igaz akkor ez még nem volt divat!Náluk nagyobb muzsikusok büszkén hivatkoztak magyarságukra.
5345 lujza 2014-06-18 03:11:57 [Válasz erre: 5343 chenier 2014-06-17 09:12:39]
Hogy van képe Fischer Ádámnak itthon ennyit dolgozni! Létrehozni a Wagner napokat, idecsábítani olyan énekeseket, akiket különben sosem hallanánk, meg azt a rengeteg külföldi vendéget ezekre a nemzetközi hírű, világszínvonalú produkciókra, hát ez igazán hallatlan!!!
Hogy van képe Fischer Ádámnak itthon ennyit dolgozni! Létrehozni a Wagner napokat, idecsábítani olyan énekeseket, akiket különben sosem hallanánk, meg azt a rengeteg külföldi vendéget ezekre a nemzetközi hírű, világszínvonalú produkciókra, hát ez igazán hallatlan!!!
5344 Búbánat 2014-06-17 19:27:38 [Válasz erre: 5342 lujza 2014-06-17 01:43:03]
A ’89 éppúgy, mint az ’56, - szimbolikusan is - sok mindenre és sok mindenkire emlékeztethet bennünket. Az örömre és a gyászra is, akár egyszerre mindkettőre. Június 16-án egyidejűleg két történelmi esemény emléke idéződik fel – Budapesten egésznapos programokat szenteltek ennek, amit a nap végén a „könnyű műfaj” reprezentánsainak koncertje zárt le a Hősök terén: ott, ahol az 1956 őszi forradalom leverése utáni megtorlás egykori áldozatait - a későbbi újratemetésük előtt – azon a napon felravatalozták. Így első olvasatra valóban felkapja az ember a fejét a hírre: rock koncert azon a helyen, ahol egykor gyászszertartás zajlott le – az emléknapon! A szeretteikre emlékezők persze tiltakoztak, hogy merik ezen a szent napon és „szent” téren megtartani ezt a meghirdetett könnyűzenei programot. Bizonyos szempontból érthető az indulatuk, ellenérzésüknek ily módon hangot kellett adniuk. A gyászolók fájdalma érthetően soha nem fog elmúlni. (Ők nyilván szűk családi körben, de akár a templomokban, és kint a sírkertben is, az év minden napján emlékez(het)nek kivégzett szeretteikre.) Az áldozatok hozzátartozóinak felháborodott nyilatkozatát valahol jogosnak is érezhetnénk, ha erre a kritizált koncertre Rákoskeresztúron, a temetőben került volna sor, ott, ahol az áldozatok végső nyughelye van; ott valóban nem lenne ízléses egy rock koncerttel emlékezni rájuk. De most, huszonöt év után, nem kizárólag a kegyelet állt az emlékezés fókuszában, hanem a hála érzete is, hiszen az 1989. június 16. nap jelképesen is felfogható: az akkori megrendítő esemény ma már történelem, olyan korszakos mérföldkő, melyhez a rendszerváltoztatás hajnala kötődik. Ez pedig sokak örömét váltotta ki utóbb. Kérdezhetnénk akkor, az ellentétes irányú érzelmeknek miért nem egy „komoly” mű műsorra tűzésével adóztunk? – akár a Hősök terén is - , például Berlioz Gyász és megdicsőülés című művének előadatása is helyén való lett volna. A választ nem tudom. Mindenesetre tegnap este már nemcsak a kivégzett mártírokra emlékeztek a koncerttel, ott, ahol a hely szelleme kötelez. Feltételezem, a Hősök terére érkezettek nemcsak szórakozni, kikapcsolódni jöttek össze a téren: számukra is az ünnepnap középpontjában maga a 25 éves – kettős – évforduló állt! Hiszen az ’56-os áldozatokra való emlékezés arra is emlékeztet mindenkit, a huszonöt évvel ezelőtti gyászszertartás a Hősök terén elindított egy folyamatot, mely a rendszerváltoztatáshoz, és a „szabadság” felé vezető úthoz vezetett. Nem tehetünk róla: a Hősök tere az a történelmi emlékező helyszín, ami egyáltalán számításba jöhetett a koncertezésre, ahogy a „megszentelt” nap is nemcsak a gyászé, hanem a felszabadulásé és az örömé egyszerre. Így kerülhetett a középpontba a nap záróeseménye a Hősök terén, június 16-án: most nem egy Mozart- vagy Verdi-rekviemmel, de mégcsak nem is Beethoven Örömódájával készültek az illetékesek, hanem erre az egyszeri, ünnepi alkalomra a könnyűzene palettájáról kértek fel két, tömegeket vonzó, világhírű rock-együttest (a mi Omegánkat és a német Scorpionst) - mert a fejet hajtás mellett egy újabb generáció megszólítása volt a kívánatos. Utóbbit pedig legegyszerűbben a körükben (is) népszerű, hírneves együttesek meghívásával lehet a kívánatos „célhoz rendelni” – ez a döntően fiatal korosztály idővel majd szépen összekapcsolja a fogalmakat, kire-mire, mikor, hol és hogyan emlékezik, és mit ünnepel(t). A Hősök tere nem temető, sem sokaságtól elzárt terület; a fővárosban nyilvános, szabad térség, mely tágas mérete folytán sokféle és sokszínű eseménynek, rendezvénynek színhelye volt már, így gyászszertartásnak is teret adott: nagy tömegek fóruma lett. A gyász és az öröm (-koncert) nem két, egymást kizáró fogalom, a kettő bármikor, bárhol összekapcsolható, közös jelentéstartalommal bírhat. Az elhatározás - a nemzeti összefogás jegyében: a június 16-i ünnepségek záró akkordjaként felvezetett rock-koncert keretében is emlékezhetünk az egykori mártírjainkra, és éppen a Hősök terén , szerintem nem ördögtől való gondolat, ami méltányolható, mindezt be kell látniuk a most tiltakozó gyászolóknak, így azt, is, hogy ez a koncert tehát nem volt kegyeletsértő: ugyancsak magasztos célt szolgált. A hely szelleme bizonyára kísért. Ne feledjük azt sem: vannak olyan országok, kultúrák, ahol a gyásznak énekkel - tánccal való kifejezése nem szokatlan, sőt elfogadott, Fogjuk fel ezt így, és akkor máris nem hat bántóan. És azt se feledjük/feledjék: a tér neve: "hősök" tere. Az áldozatokra így is lehet emlékezni, helytállásukat, áldozatukat, példájukat soha nem elfelejtve, tisztelegve a hősök emléke előtt, olyan keretek között, ahogyan ezt az „Omegások” most megtették.
A ’89 éppúgy, mint az ’56, - szimbolikusan is - sok mindenre és sok mindenkire emlékeztethet bennünket. Az örömre és a gyászra is, akár egyszerre mindkettőre. Június 16-án egyidejűleg két történelmi esemény emléke idéződik fel – Budapesten egésznapos programokat szenteltek ennek, amit a nap végén a „könnyű műfaj” reprezentánsainak koncertje zárt le a Hősök terén: ott, ahol az 1956 őszi forradalom leverése utáni megtorlás egykori áldozatait - a későbbi újratemetésük előtt – azon a napon felravatalozták. Így első olvasatra valóban felkapja az ember a fejét a hírre: rock koncert azon a helyen, ahol egykor gyászszertartás zajlott le – az emléknapon! A szeretteikre emlékezők persze tiltakoztak, hogy merik ezen a szent napon és „szent” téren megtartani ezt a meghirdetett könnyűzenei programot. Bizonyos szempontból érthető az indulatuk, ellenérzésüknek ily módon hangot kellett adniuk. A gyászolók fájdalma érthetően soha nem fog elmúlni. (Ők nyilván szűk családi körben, de akár a templomokban, és kint a sírkertben is, az év minden napján emlékez(het)nek kivégzett szeretteikre.) Az áldozatok hozzátartozóinak felháborodott nyilatkozatát valahol jogosnak is érezhetnénk, ha erre a kritizált koncertre Rákoskeresztúron, a temetőben került volna sor, ott, ahol az áldozatok végső nyughelye van; ott valóban nem lenne ízléses egy rock koncerttel emlékezni rájuk. De most, huszonöt év után, nem kizárólag a kegyelet állt az emlékezés fókuszában, hanem a hála érzete is, hiszen az 1989. június 16. nap jelképesen is felfogható: az akkori megrendítő esemény ma már történelem, olyan korszakos mérföldkő, melyhez a rendszerváltoztatás hajnala kötődik. Ez pedig sokak örömét váltotta ki utóbb. Kérdezhetnénk akkor, az ellentétes irányú érzelmeknek miért nem egy „komoly” mű műsorra tűzésével adóztunk? – akár a Hősök terén is - , például Berlioz Gyász és megdicsőülés című művének előadatása is helyén való lett volna. A választ nem tudom. Mindenesetre tegnap este már nemcsak a kivégzett mártírokra emlékeztek a koncerttel, ott, ahol a hely szelleme kötelez. Feltételezem, a Hősök terére érkezettek nemcsak szórakozni, kikapcsolódni jöttek össze a téren: számukra is az ünnepnap középpontjában maga a 25 éves – kettős – évforduló állt! Hiszen az ’56-os áldozatokra való emlékezés arra is emlékeztet mindenkit, a huszonöt évvel ezelőtti gyászszertartás a Hősök terén elindított egy folyamatot, mely a rendszerváltoztatáshoz, és a „szabadság” felé vezető úthoz vezetett. Nem tehetünk róla: a Hősök tere az a történelmi emlékező helyszín, ami egyáltalán számításba jöhetett a koncertezésre, ahogy a „megszentelt” nap is nemcsak a gyászé, hanem a felszabadulásé és az örömé egyszerre. Így kerülhetett a középpontba a nap záróeseménye a Hősök terén, június 16-án: most nem egy Mozart- vagy Verdi-rekviemmel, de mégcsak nem is Beethoven Örömódájával készültek az illetékesek, hanem erre az egyszeri, ünnepi alkalomra a könnyűzene palettájáról kértek fel két, tömegeket vonzó, világhírű rock-együttest (a mi Omegánkat és a német Scorpionst) - mert a fejet hajtás mellett egy újabb generáció megszólítása volt a kívánatos. Utóbbit pedig legegyszerűbben a körükben (is) népszerű, hírneves együttesek meghívásával lehet a kívánatos „célhoz rendelni” – ez a döntően fiatal korosztály idővel majd szépen összekapcsolja a fogalmakat, kire-mire, mikor, hol és hogyan emlékezik, és mit ünnepel(t). A Hősök tere nem temető, sem sokaságtól elzárt terület; a fővárosban nyilvános, szabad térség, mely tágas mérete folytán sokféle és sokszínű eseménynek, rendezvénynek színhelye volt már, így gyászszertartásnak is teret adott: nagy tömegek fóruma lett. A gyász és az öröm (-koncert) nem két, egymást kizáró fogalom, a kettő bármikor, bárhol összekapcsolható, közös jelentéstartalommal bírhat. Az elhatározás - a nemzeti összefogás jegyében: a június 16-i ünnepségek záró akkordjaként felvezetett rock-koncert keretében is emlékezhetünk az egykori mártírjainkra, és éppen a Hősök terén , szerintem nem ördögtől való gondolat, ami méltányolható, mindezt be kell látniuk a most tiltakozó gyászolóknak, így azt, is, hogy ez a koncert tehát nem volt kegyeletsértő: ugyancsak magasztos célt szolgált. A hely szelleme bizonyára kísért. Ne feledjük azt sem: vannak olyan országok, kultúrák, ahol a gyásznak énekkel - tánccal való kifejezése nem szokatlan, sőt elfogadott, Fogjuk fel ezt így, és akkor máris nem hat bántóan. És azt se feledjük/feledjék: a tér neve: "hősök" tere. Az áldozatokra így is lehet emlékezni, helytállásukat, áldozatukat, példájukat soha nem elfelejtve, tisztelegve a hősök emléke előtt, olyan keretek között, ahogyan ezt az „Omegások” most megtették.
5343 chenier 2014-06-17 09:12:39
Gratulálunk Schiff Andrásnak a magas kitüntetéshez, de nem elfelejtendő, hogy hogyan mocskolta be a külföldi médiában Magyarországot! Egyébként Fischer Ádám detto, és még van képe itthon dolgozni, meg interjúkat adni! A pofám leszakad! A tehetség és az emberi jellem, mint tudjuk, nem mindig jár kézen fogva egymással.
Gratulálunk Schiff Andrásnak a magas kitüntetéshez, de nem elfelejtendő, hogy hogyan mocskolta be a külföldi médiában Magyarországot! Egyébként Fischer Ádám detto, és még van képe itthon dolgozni, meg interjúkat adni! A pofám leszakad! A tehetség és az emberi jellem, mint tudjuk, nem mindig jár kézen fogva egymással.
5342 lujza 2014-06-17 01:43:03 [Válasz erre: 5334 zalbarna 2014-06-16 12:26:44]
Bár nem engem kérdeztél, de én nem értem, hogy tulajdonképpen most mit ünnepeltünk? Pontosan 25 éve volt az újratemetés, ha erre emlékeztünk, akkor a hozzátartozóknak bizony igazuk van. Fennkölt, szép nap volt akkor, aki átélte, tudhatja. Akkor még nem voltak ilyen kemény törésvonalak sem az emberek között, mint manapság. Ez a rockkoncert most hogy került oda? (Pedig kimondottan szeretem az Omegát.) Schiffel kapcsolatban Veled értek egyet, se sajnálni, se gyalázni nem szeretném. Ez az ő választása, ettől se kisebb, se nagyobb művész nem lett, viszont örülök, hogy mégis megint egy magyart ütöttek lovaggá, akár csak pl. Soltit.
Bár nem engem kérdeztél, de én nem értem, hogy tulajdonképpen most mit ünnepeltünk? Pontosan 25 éve volt az újratemetés, ha erre emlékeztünk, akkor a hozzátartozóknak bizony igazuk van. Fennkölt, szép nap volt akkor, aki átélte, tudhatja. Akkor még nem voltak ilyen kemény törésvonalak sem az emberek között, mint manapság. Ez a rockkoncert most hogy került oda? (Pedig kimondottan szeretem az Omegát.) Schiffel kapcsolatban Veled értek egyet, se sajnálni, se gyalázni nem szeretném. Ez az ő választása, ettől se kisebb, se nagyobb művész nem lett, viszont örülök, hogy mégis megint egy magyart ütöttek lovaggá, akár csak pl. Soltit.
5341 Búbánat 2014-06-16 21:06:15 [Válasz erre: 5340 zalbarna 2014-06-16 19:38:17]
Persze, hogy van véleményem, de úgy tudom, a fórumról száműzték a politikát, s óhatatlanul e felé kanyarodna el a fejtegetés. Viszont itt van az egyik érdekelt szereplő véleménye a felkérésről: [url] http://metropol.hu/itthon/budapest/cikk/1196241-; Kóbor János: Régi barátok a Szabadságkoncerten [/url] • Metropol, Krezinger Szonja • 2014-06-13 07 „Hogyan kapták a felkérést? – [...] Két hónapja kaptuk a felkérést a rendszerváltás 25. évfordulóját ünneplő koncertre. Először nem értettük, hogy ehhez mi hogy kapcsolódhatnánk, aztán elmondták, hogy rengeteg esemény lesz, de az újratemetés helyszínén egy rockkoncert zárná a napot. Megtisztelőnek éreztem, hogy ránk is gondoltak, de nem voltam biztos abban, hogy egyértelműen nekünk kellene egy ilyen estén fellépni. Csak önálló koncertet tudtunk volna elképzelni, de kisajátítani sem akartuk ezt az estét. Beszélgetés közben azonban eszembe jutott, hogy ha a velünk több évtizedes baráti kapcsolatban álló Scorpions is elvállalná, az már mindent igazolna, hisz a Wind of Change című daluk igazán ideillik, az Omega és a Scorpions közti magyar–német barátság is rímel az eseményre, így ha nekik is megfelel az időpont, az mindenkinek jó lehet. Másfél hónapja pedig kiderült, hogy a koncert így létre is jöhet. „ „Mennyiben jelent közéleti állásfoglalást az, hogy elvállalták a koncertet? – Politikai és közéleti dolgokban nem szeretünk állást foglalni, úgy érezzük, nekünk erre nincsen időnk, míg a magunk módján a színpadról eleve üzenünk is valamit. A múlt rendszerben is ismertük a szabályokat, tudtuk, hogy vannak lehetőségek, de direkt állásfoglalásba nem mentünk bele. Az emberek érdekes módon ezt jobban értik, mint a direkt kommunikációt. Egy dologtól tartunk: hogy a szembenállások keresése hangot kap. A régióban mindenhol jobb az emberek hangulata. Mi azt szeretnénk ezzel a sok kettősségre utaló koncerttel megmutatni, hogy a kettősségből nem csak ellentét, hanem összefogás is kialakulhat.”
Persze, hogy van véleményem, de úgy tudom, a fórumról száműzték a politikát, s óhatatlanul e felé kanyarodna el a fejtegetés. Viszont itt van az egyik érdekelt szereplő véleménye a felkérésről: [url] http://metropol.hu/itthon/budapest/cikk/1196241-; Kóbor János: Régi barátok a Szabadságkoncerten [/url] • Metropol, Krezinger Szonja • 2014-06-13 07 „Hogyan kapták a felkérést? – [...] Két hónapja kaptuk a felkérést a rendszerváltás 25. évfordulóját ünneplő koncertre. Először nem értettük, hogy ehhez mi hogy kapcsolódhatnánk, aztán elmondták, hogy rengeteg esemény lesz, de az újratemetés helyszínén egy rockkoncert zárná a napot. Megtisztelőnek éreztem, hogy ránk is gondoltak, de nem voltam biztos abban, hogy egyértelműen nekünk kellene egy ilyen estén fellépni. Csak önálló koncertet tudtunk volna elképzelni, de kisajátítani sem akartuk ezt az estét. Beszélgetés közben azonban eszembe jutott, hogy ha a velünk több évtizedes baráti kapcsolatban álló Scorpions is elvállalná, az már mindent igazolna, hisz a Wind of Change című daluk igazán ideillik, az Omega és a Scorpions közti magyar–német barátság is rímel az eseményre, így ha nekik is megfelel az időpont, az mindenkinek jó lehet. Másfél hónapja pedig kiderült, hogy a koncert így létre is jöhet. „ „Mennyiben jelent közéleti állásfoglalást az, hogy elvállalták a koncertet? – Politikai és közéleti dolgokban nem szeretünk állást foglalni, úgy érezzük, nekünk erre nincsen időnk, míg a magunk módján a színpadról eleve üzenünk is valamit. A múlt rendszerben is ismertük a szabályokat, tudtuk, hogy vannak lehetőségek, de direkt állásfoglalásba nem mentünk bele. Az emberek érdekes módon ezt jobban értik, mint a direkt kommunikációt. Egy dologtól tartunk: hogy a szembenállások keresése hangot kap. A régióban mindenhol jobb az emberek hangulata. Mi azt szeretnénk ezzel a sok kettősségre utaló koncerttel megmutatni, hogy a kettősségből nem csak ellentét, hanem összefogás is kialakulhat.”
5340 zalbarna 2014-06-16 19:38:17 [Válasz erre: 5339 Búbánat 2014-06-16 18:36:51]
Nyugi, ez itt a társalgó.:)) Egyszerűen kiváncsi voltam a véleményedre ( Csak az operettről van? :)) De dobhatod a kérdést, ha akarod...
Nyugi, ez itt a társalgó.:)) Egyszerűen kiváncsi voltam a véleményedre ( Csak az operettről van? :)) De dobhatod a kérdést, ha akarod...
5339 Búbánat 2014-06-16 18:36:51 [Válasz erre: 5334 zalbarna 2014-06-16 12:26:44]
Nem értelek, illetve a kérdésedet nem értem, és miért nekem teszed ezt fel? Ennek a cikknek nincs köze az operetthez vagy Házy Erzsébethez... Tehát, vissza kellett most kérdeznem...
Nem értelek, illetve a kérdésedet nem értem, és miért nekem teszed ezt fel? Ennek a cikknek nincs köze az operetthez vagy Házy Erzsébethez... Tehát, vissza kellett most kérdeznem...
5338 telramund 2014-06-16 16:55:16 [Válasz erre: 5336 Janus 2014-06-16 13:41:25]
Csak vigyázz!Az illető Sir miatt engem itt a Momuson az úgynevezett barátom nyilvánosan lenácizott,amikor az EU-hoz ment panaszkodni(SchA),pedig egyéb kérdésekben teljesen azonos véleményen voltunk,nagy egyetértésben. A Kaufmann story csak később jött.Igen pont ma egy éve.Hány ember esett ennek áldozatul engem is beleértve.
Csak vigyázz!Az illető Sir miatt engem itt a Momuson az úgynevezett barátom nyilvánosan lenácizott,amikor az EU-hoz ment panaszkodni(SchA),pedig egyéb kérdésekben teljesen azonos véleményen voltunk,nagy egyetértésben. A Kaufmann story csak később jött.Igen pont ma egy éve.Hány ember esett ennek áldozatul engem is beleértve.
5337 zalbarna 2014-06-16 15:35:34 [Válasz erre: 5335 társalgó 2014-06-16 12:39:32]
Bezony, ez a laudáció egy nagy rakás kavarás... ( A szándékosoktól ments meg ( Uram) engem ! - fohászkodék Dávid király a zsoltárban... )
Bezony, ez a laudáció egy nagy rakás kavarás... ( A szándékosoktól ments meg ( Uram) engem ! - fohászkodék Dávid király a zsoltárban... )
5336 Janus 2014-06-16 13:41:25 [Válasz erre: 5335 társalgó 2014-06-16 12:39:32]
Mondtam már: nemcsak a tehetség számít, a kapcsolatok, a helyezkedés is! A díjakat nem feltétlenül azok kapják, akik meg is érdemlik. Ennyi és kész. És vannak, akik szeretnek mártírkodni na! Hadd mártírkodjanak! Tudniillik itt már egyesek szerint náci diktatúrát csinál a Viktor! (Nem védem a hatalmon regnálókat, mert nem szeretem őket, de azért azt a nagy hisztit se értem amit, a liberálisok képesek csapni.)
Mondtam már: nemcsak a tehetség számít, a kapcsolatok, a helyezkedés is! A díjakat nem feltétlenül azok kapják, akik meg is érdemlik. Ennyi és kész. És vannak, akik szeretnek mártírkodni na! Hadd mártírkodjanak! Tudniillik itt már egyesek szerint náci diktatúrát csinál a Viktor! (Nem védem a hatalmon regnálókat, mert nem szeretem őket, de azért azt a nagy hisztit se értem amit, a liberálisok képesek csapni.)
5335 társalgó 2014-06-16 12:39:32 [Válasz erre: 5331 sphynx 2014-06-16 08:45:16]
Hát ha nem is tesszük úgy, ahogyan ezt megfogalmaztad, azért némi rossz szájízzel biztosan sokan olvassuk a wigmore hall féle laudációt. Pl. ez: "In the spring of 2011 Mr Schiff attracted attention because of his opposition to the alarming political development in Hungary and in view of the ensuing attacks on him from some Hungarian Nationalists, decided not to perform again in his home country." Milyen ensuing attacks-ről ír ez, kik voltak azok a nacionalisták, akik megakadályozták, hogy ő itthon fellépjen? És ennek az egésznek mi köze van egy zenei teljesítményt elismerő lovagrend odaítéléséhez? (Vagy akkor a hivatalos laudációnak nem úgy kellett volna fogalmazni, hogy zenei ÉS politikai tevékenységéért?) Azt már csak úgy magamban jegyzem meg, hogy vajon mit érezhet mindennek kapcsán korunk legnagyobb zenei géniuszai közé tartozó Kocsis Zoltán, aki max. egy visegrádi díjat kap az NFZ-vel? Pedig hát a különbség....na mindegy.
Hát ha nem is tesszük úgy, ahogyan ezt megfogalmaztad, azért némi rossz szájízzel biztosan sokan olvassuk a wigmore hall féle laudációt. Pl. ez: "In the spring of 2011 Mr Schiff attracted attention because of his opposition to the alarming political development in Hungary and in view of the ensuing attacks on him from some Hungarian Nationalists, decided not to perform again in his home country." Milyen ensuing attacks-ről ír ez, kik voltak azok a nacionalisták, akik megakadályozták, hogy ő itthon fellépjen? És ennek az egésznek mi köze van egy zenei teljesítményt elismerő lovagrend odaítéléséhez? (Vagy akkor a hivatalos laudációnak nem úgy kellett volna fogalmazni, hogy zenei ÉS politikai tevékenységéért?) Azt már csak úgy magamban jegyzem meg, hogy vajon mit érezhet mindennek kapcsán korunk legnagyobb zenei géniuszai közé tartozó Kocsis Zoltán, aki max. egy visegrádi díjat kap az NFZ-vel? Pedig hát a különbség....na mindegy.
5334 zalbarna 2014-06-16 12:26:44
[url]http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-645265; Mit szólsz ehhez, [/url] kedves Búbánat?
[url]http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-645265; Mit szólsz ehhez, [/url] kedves Búbánat?
5333 Petyus 2014-06-16 11:40:06 [Válasz erre: 5332 zalbarna 2014-06-16 09:08:44]
Megtagadta,elárulta hazáját. Ehhez nem kell kommentár.
Megtagadta,elárulta hazáját. Ehhez nem kell kommentár.
5332 zalbarna 2014-06-16 09:08:44 [Válasz erre: 5331 sphynx 2014-06-16 08:45:16]
Á nem, itt senki se szarja le. De asszem ezt a távolságot, ami lett, Ő generálta.
Á nem, itt senki se szarja le. De asszem ezt a távolságot, ami lett, Ő generálta.
5331 sphynx 2014-06-16 08:45:16
[url]http://www.wigmore-hall.org.uk/about-us/news/sir-andr%C3%A1s-schiff;We warmly congratulate Sir András on his well-deserved honour.[/url] Mi meg leszarjuk.
[url]http://www.wigmore-hall.org.uk/about-us/news/sir-andr%C3%A1s-schiff;We warmly congratulate Sir András on his well-deserved honour.[/url] Mi meg leszarjuk.
5330 eccerű 2014-05-24 18:35:26
T. Szerk.! Bocsánat, flood-olni fogok, de szeretnék neki reklámot csinálni - csak jelezni szeretném, hogy [url]http://korusokejszakaja.hu/;ilyen[/url] is van!
T. Szerk.! Bocsánat, flood-olni fogok, de szeretnék neki reklámot csinálni - csak jelezni szeretném, hogy [url]http://korusokejszakaja.hu/;ilyen[/url] is van!
