5329 Capriccio 2014-04-12 10:59:05
Kedves Fórumozók! Két jegyet szeretnék felkínálni (1500-1500 forintért) április 19-re (szombat) az Operába. A Danubia Zenekar és a debreceni Kodály Kórus Bach Máté-passióját adja elő, vezényel Vashegyi György. A jegyek a harmadik emeleti jobbközép szekcióba szólnak. Érdeklődni az alábbi telefonszámon is lehet: 06-70/265-4774
Kedves Fórumozók! Két jegyet szeretnék felkínálni (1500-1500 forintért) április 19-re (szombat) az Operába. A Danubia Zenekar és a debreceni Kodály Kórus Bach Máté-passióját adja elő, vezényel Vashegyi György. A jegyek a harmadik emeleti jobbközép szekcióba szólnak. Érdeklődni az alábbi telefonszámon is lehet: 06-70/265-4774
5328 zalbarna 2014-04-03 15:36:11 [Válasz erre: 5327 eccerű 2014-04-03 12:18:39]
Jól kell játszani... :)
Jól kell játszani... :)
5327 eccerű 2014-04-03 12:18:39
[url]http://musicianswho.hu/cikkek.php?cikkid=12904&oldal=1&cat=23; próbajáték[/url] A feltételek közt van egy meglepő dolog: Középiskola/gimnázium, zeneművészeti szakközépiskolai, [u]vagy[/u] zeneművészeti főiskolai szakirányú végzettség. Tehát ad absurdum valaki egy zeneművészeti szakközépiskolai végzettséggel első trombitás lehet a MÁO zenekarában??? Így akarunk felzárkózni Európához? Miközben a Zeneakadémia meg elvárja évtizedek óta ott tanító, de jelenleg óradíjban foglalkoztatott akár 70 éves oktatójától, hogy évente új erkölcsi bizonyítvánnyal álljon elő.
[url]http://musicianswho.hu/cikkek.php?cikkid=12904&oldal=1&cat=23; próbajáték[/url] A feltételek közt van egy meglepő dolog: Középiskola/gimnázium, zeneművészeti szakközépiskolai, [u]vagy[/u] zeneművészeti főiskolai szakirányú végzettség. Tehát ad absurdum valaki egy zeneművészeti szakközépiskolai végzettséggel első trombitás lehet a MÁO zenekarában??? Így akarunk felzárkózni Európához? Miközben a Zeneakadémia meg elvárja évtizedek óta ott tanító, de jelenleg óradíjban foglalkoztatott akár 70 éves oktatójától, hogy évente új erkölcsi bizonyítvánnyal álljon elő.
5326 tiramisu 2014-02-13 22:02:03 [Válasz erre: 5324 tiramisu 2014-02-12 19:33:23]
Rossz billentyűt ütöttem le az előzőben! :-(
Rossz billentyűt ütöttem le az előzőben! :-(
5325 tiramisu 2014-02-13 22:00:40 [Válasz erre: 5323 Búbánat 2014-02-12 11:35:10]
:-( Jaj, rossz billentyűt ütöttem le előzóleg! ELNÉZÉST!!!
:-( Jaj, rossz billentyűt ütöttem le előzóleg! ELNÉZÉST!!!
5323 Búbánat 2014-02-12 11:35:10
[url] http://caruso.blog.hu/2014/01/30/requiem_egy_lemezboltert; Requiem egy lemezboltért [/url] „Nemrég kelt szárnyra a szomorú, bár nem egészen meglepő hír, hogy január végén bezár a Concerto hanglemezbolt. Néhány hete az évtizedes múltra visszatekintő legendás Caruso is megszűnt Bécsben, tavalyelőtt Verona sétálóutcájából és a római via del Corsoról is eltűnt Ricordi szaküzlete, tavasszal Milánóban is végkiárusítást tartottak. A lemezboltok lassan, de menthetetlenül el fognak tűnni a föld színéről. Helyettük megastorok sarkában egy-egy polcnyi komolyzenei cd kínálatból lehet majd válogatni, akinek még marad kedve hozzá, vagy marad az otthoni letöltés”.
[url] http://caruso.blog.hu/2014/01/30/requiem_egy_lemezboltert; Requiem egy lemezboltért [/url] „Nemrég kelt szárnyra a szomorú, bár nem egészen meglepő hír, hogy január végén bezár a Concerto hanglemezbolt. Néhány hete az évtizedes múltra visszatekintő legendás Caruso is megszűnt Bécsben, tavalyelőtt Verona sétálóutcájából és a római via del Corsoról is eltűnt Ricordi szaküzlete, tavasszal Milánóban is végkiárusítást tartottak. A lemezboltok lassan, de menthetetlenül el fognak tűnni a föld színéről. Helyettük megastorok sarkában egy-egy polcnyi komolyzenei cd kínálatból lehet majd válogatni, akinek még marad kedve hozzá, vagy marad az otthoni letöltés”.
5322 Búbánat 2014-02-10 15:33:51 [Válasz erre: 5321 zalbarna 2014-02-10 14:58:21]
Persze, ez a Momus társalgó...minden belefér...
Persze, ez a Momus társalgó...minden belefér...
5321 zalbarna 2014-02-10 14:58:21 [Válasz erre: 5320 Búbánat 2014-02-10 12:55:51]
:)) Ne haragudj, muszáj egy ilyet is..., mert [url]http://www.youtube.com/watch?v=ZqpBNkubB-M; nem egy ilyen volt, a kabaréban tudják...[/url] :))
:)) Ne haragudj, muszáj egy ilyet is..., mert [url]http://www.youtube.com/watch?v=ZqpBNkubB-M; nem egy ilyen volt, a kabaréban tudják...[/url] :))
5320 Búbánat 2014-02-10 12:55:51
[url] http://mno.hu/grund/megunneplik-hatvaneves-diafilmgyartast-1209582; Megünneplik a hatvanéves diafilmgyártást [/url] 2014. február 6., csütörtök 20:12 , forrás: MTI, szerző: Grund Hatvan éve alapították a Magyar Diafilmgyártó Vállalatot, az évfordulót a jogutód Diafilmgyártó Kft. vetítésekkel, kiállítással ünnepli az egész évben. [url] http://mno.hu/grund/2014-a-magyar-diafilm-eve-1209927; A kismalac meg a farkasok (diafilm) 1975 [/url]
[url] http://mno.hu/grund/megunneplik-hatvaneves-diafilmgyartast-1209582; Megünneplik a hatvanéves diafilmgyártást [/url] 2014. február 6., csütörtök 20:12 , forrás: MTI, szerző: Grund Hatvan éve alapították a Magyar Diafilmgyártó Vállalatot, az évfordulót a jogutód Diafilmgyártó Kft. vetítésekkel, kiállítással ünnepli az egész évben. [url] http://mno.hu/grund/2014-a-magyar-diafilm-eve-1209927; A kismalac meg a farkasok (diafilm) 1975 [/url]
5318 IVA 2014-01-22 20:55:42 [Válasz erre: 5317 eccerű 2014-01-22 20:47:21]
-Zéta- hallott róla, az Opera-topicba írta (49172.)
-Zéta- hallott róla, az Opera-topicba írta (49172.)
5317 eccerű 2014-01-22 20:47:21
Nem tudja valaki, mi lett a komolyzenei szuperközpontos tervvel? Mára írták a döntést.
Nem tudja valaki, mi lett a komolyzenei szuperközpontos tervvel? Mára írták a döntést.
5316 virius 2013-12-24 14:24:12
Hosszú, de remélhetőleg most már elmúló betegségem és az ezzel járó időhiány hónapok óta akadályozott abban, hogy részletes kommenteket írjak ide, de mindenkinek szép, áldott Karácsonyt és boldog új évet kívánok! Ha az új évben több időm lesz, majd újra részletesebben jelentkezem.
Hosszú, de remélhetőleg most már elmúló betegségem és az ezzel járó időhiány hónapok óta akadályozott abban, hogy részletes kommenteket írjak ide, de mindenkinek szép, áldott Karácsonyt és boldog új évet kívánok! Ha az új évben több időm lesz, majd újra részletesebben jelentkezem.
5313 macskás 2013-12-22 19:43:54 [Válasz erre: 5312 macskás 2013-12-22 19:37:29]
Záborszky, természetesen
Záborszky, természetesen
5312 macskás 2013-12-22 19:37:29 [Válasz erre: 5311 Héterő 2013-12-22 18:45:29]
Záborszkinak már kúriája is van?
Záborszkinak már kúriája is van?
5311 Héterő 2013-12-22 18:45:29
[url]http://szinhaz.hu/opera/54735-szobrot-allitottak-verdinek-es-wagnernek-a-budafoki-borvarosban;V és W - 200 a mulatóban[/url]
[url]http://szinhaz.hu/opera/54735-szobrot-allitottak-verdinek-es-wagnernek-a-budafoki-borvarosban;V és W - 200 a mulatóban[/url]
5310 -zéta- 2013-12-02 14:56:59 [Válasz erre: 5309 Búbánat 2013-12-02 13:23:14]
Főleg az utolsó mondathoz nincs kommentár: "A pályázó pályázati anyagának benyújtásával elfogadja a bíráló bizottság által - az anyagok értékelését követően - meghozott, s a végeredményre vonatkozó döntését, s nem kezdeményez jogi lépéseket." Ide jutottunk...:-(((
Főleg az utolsó mondathoz nincs kommentár: "A pályázó pályázati anyagának benyújtásával elfogadja a bíráló bizottság által - az anyagok értékelését követően - meghozott, s a végeredményre vonatkozó döntését, s nem kezdeményez jogi lépéseket." Ide jutottunk...:-(((
5309 Búbánat 2013-12-02 13:23:14 [Válasz erre: 5308 eccerű 2013-12-02 00:17:00]
Ehhez valóban nem szükséges kommentár - de mégis: ehhez hasonlók miatt őszül meg idejekorán egy állami intézményi alkalmazott, és/vagy megy el a kedve mindentől; ki tudja, egy egészséges ember életútját hány évvel rövidíti meg az ilyen pályázati kiírás, az abban felsorolt követelményeknek való megfelelési igyekezet?!
Ehhez valóban nem szükséges kommentár - de mégis: ehhez hasonlók miatt őszül meg idejekorán egy állami intézményi alkalmazott, és/vagy megy el a kedve mindentől; ki tudja, egy egészséges ember életútját hány évvel rövidíti meg az ilyen pályázati kiírás, az abban felsorolt követelményeknek való megfelelési igyekezet?!
5308 eccerű 2013-12-02 00:17:00
Minden kommentár nélkül: A pályázat célja A pályázat célja olyan elismert, nemzetközi tapasztalatokkal is bíró szakember kiválasztása és említett pozícióra történő kinevezése, aki a zenei élet szereplőjeként, valamint az Énekkar vezetőjeként középtávú koncepcióval rendelkezik az MR Énekkar működésével kapcsolatban, folytatva a több mint hat évtizedes hagyományokat. A pályázható pozíció A pozíció nyilvános pályázat útján nyerhető el, és egy évadra szóló, azaz határozott idejű munkaszerződés keretében tölthető be. A szerződés időtartama 2014. augusztus 1.- 2015. július 31.-ig tart, melyet a Felek a kölcsönös megállapodás esetén meghosszabbíthatnak. A pályázat tartalmi és formai követelményei A pályázat benyújtásakor az alábbi információkat kérjük megadni: 1.) Részletes szakmai önéletrajz a) végzettségek feltüntetésével, s azokat igazoló okiratok másolatának csatolásával b) szakmai tapasztalatok, eredmények, díjak ismertetésével c) elérhetőségek (telefonszám, e-mail cím, postai cím) pontos feltüntetésével 2.) Az Énekkar működésével kapcsolatos koncepció ismertetése a) a következő zenei évadra vonatkozó tervjavaslatok b) más zenei intézményekkel való együttműködés tervezetének ismertetése 3.) Javadalmazással kapcsolatos elvárások (fizetés, egyéb juttatások) ismertetése A pályázat benyújtásának módja és helye A pályázatot elektronikus úton és postán feladva/személyesen kell benyújtani az alábbi címre: - postacím: MTVA - 1037 Budapest, Kunigunda út 64. (HEGI) - e-mail cím: hegi@mtva.hu (a tárgy rovatban kérjük a "Karnagy pályázat" megjegyzést feltüntetni) A pályázat érvényességének vizsgálata A benyújtott pályázatokat az MTVA Humán erőforrás gazdálkodási igazgatósága iktatja, és pályázati azonosítóval látja el. A beérkezést követően a pályázat formai vizsgálatára kerül sor. A Humán erőforrás gazdálkodási igazgatóság 2014. január 10-ig ellenőrzi, hogy a beérkező pályázatok megfelelnek-e az előírt követelményeknek. A formai vizsgálat szempontjai: a) a pályázat kötelező elemeinek megléte, b) kizárás fennállásának vizsgálata. A pályázat formailag csak akkor érvényes, ha a pályázó megfelel a kiírás feltételeinek, valamennyi szükséges információ megtalálható a pályázati anyagban, és az aláírva beérkezett az előírt határidőre. A pályázat tartalmi elbírálása A döntést a beérkezett koncepciók - pályázatok - ismeretében hozza meg a bíráló bizottság, melynek tagjai: a vezérigazgató döntése szerint a bíráló bizottság tagjainak száma és összeállítása változhat - A Zenei Együttesek ügyvezető igazgatója - a Zenei Együttesek művészeti vezetője - az MTVA HR Igazgatóságának képviselője - az MTVA Bartók Szerkesztőségének csatorna koordinátora - az MR Énekkar Művészeti Tanácsának képviselője - a Magyar Rádió Zrt. Bartók intendánsa - az MTVA vezérigazgatói kabinet delegált tagja A vezető karnaggyal szembeni elvárások: - egyetemi szakirányú végzettség karvezető szakon - hivatásos énekkarvezetői gyakorlat /legalább 3 év/ - felsőfokú nyelvvizsga legalább egy világnyelvből - középtávú koncepció az MR Énekkar működéséről. A kiválasztás során előnyként értékeljük: - a jelölt művészi tevékenységének elismertségét - nemzetközi tapasztalatokat - a kortárs zenében való jártasságot. A felkért bíráló bizottság a végleges döntést 2014. január 20-ig hozza meg. Jogorvoslat A pályázó pályázati anyagának benyújtásával elfogadja a bíráló bizottság által - az anyagok értékelését követően - meghozott, s a végeredményre vonatkozó döntését, s nem kezdeményez jogi lépéseket. A benyújtás határideje: 2013.december 31. (beérkezés, ill. személyes leadás)
Minden kommentár nélkül: A pályázat célja A pályázat célja olyan elismert, nemzetközi tapasztalatokkal is bíró szakember kiválasztása és említett pozícióra történő kinevezése, aki a zenei élet szereplőjeként, valamint az Énekkar vezetőjeként középtávú koncepcióval rendelkezik az MR Énekkar működésével kapcsolatban, folytatva a több mint hat évtizedes hagyományokat. A pályázható pozíció A pozíció nyilvános pályázat útján nyerhető el, és egy évadra szóló, azaz határozott idejű munkaszerződés keretében tölthető be. A szerződés időtartama 2014. augusztus 1.- 2015. július 31.-ig tart, melyet a Felek a kölcsönös megállapodás esetén meghosszabbíthatnak. A pályázat tartalmi és formai követelményei A pályázat benyújtásakor az alábbi információkat kérjük megadni: 1.) Részletes szakmai önéletrajz a) végzettségek feltüntetésével, s azokat igazoló okiratok másolatának csatolásával b) szakmai tapasztalatok, eredmények, díjak ismertetésével c) elérhetőségek (telefonszám, e-mail cím, postai cím) pontos feltüntetésével 2.) Az Énekkar működésével kapcsolatos koncepció ismertetése a) a következő zenei évadra vonatkozó tervjavaslatok b) más zenei intézményekkel való együttműködés tervezetének ismertetése 3.) Javadalmazással kapcsolatos elvárások (fizetés, egyéb juttatások) ismertetése A pályázat benyújtásának módja és helye A pályázatot elektronikus úton és postán feladva/személyesen kell benyújtani az alábbi címre: - postacím: MTVA - 1037 Budapest, Kunigunda út 64. (HEGI) - e-mail cím: hegi@mtva.hu (a tárgy rovatban kérjük a "Karnagy pályázat" megjegyzést feltüntetni) A pályázat érvényességének vizsgálata A benyújtott pályázatokat az MTVA Humán erőforrás gazdálkodási igazgatósága iktatja, és pályázati azonosítóval látja el. A beérkezést követően a pályázat formai vizsgálatára kerül sor. A Humán erőforrás gazdálkodási igazgatóság 2014. január 10-ig ellenőrzi, hogy a beérkező pályázatok megfelelnek-e az előírt követelményeknek. A formai vizsgálat szempontjai: a) a pályázat kötelező elemeinek megléte, b) kizárás fennállásának vizsgálata. A pályázat formailag csak akkor érvényes, ha a pályázó megfelel a kiírás feltételeinek, valamennyi szükséges információ megtalálható a pályázati anyagban, és az aláírva beérkezett az előírt határidőre. A pályázat tartalmi elbírálása A döntést a beérkezett koncepciók - pályázatok - ismeretében hozza meg a bíráló bizottság, melynek tagjai: a vezérigazgató döntése szerint a bíráló bizottság tagjainak száma és összeállítása változhat - A Zenei Együttesek ügyvezető igazgatója - a Zenei Együttesek művészeti vezetője - az MTVA HR Igazgatóságának képviselője - az MTVA Bartók Szerkesztőségének csatorna koordinátora - az MR Énekkar Művészeti Tanácsának képviselője - a Magyar Rádió Zrt. Bartók intendánsa - az MTVA vezérigazgatói kabinet delegált tagja A vezető karnaggyal szembeni elvárások: - egyetemi szakirányú végzettség karvezető szakon - hivatásos énekkarvezetői gyakorlat /legalább 3 év/ - felsőfokú nyelvvizsga legalább egy világnyelvből - középtávú koncepció az MR Énekkar működéséről. A kiválasztás során előnyként értékeljük: - a jelölt művészi tevékenységének elismertségét - nemzetközi tapasztalatokat - a kortárs zenében való jártasságot. A felkért bíráló bizottság a végleges döntést 2014. január 20-ig hozza meg. Jogorvoslat A pályázó pályázati anyagának benyújtásával elfogadja a bíráló bizottság által - az anyagok értékelését követően - meghozott, s a végeredményre vonatkozó döntését, s nem kezdeményez jogi lépéseket. A benyújtás határideje: 2013.december 31. (beérkezés, ill. személyes leadás)
5307 Capriccio 2013-11-22 13:24:23
2013. november 24-én (vasárnap)Puccini Pillangókisasszony című operáját állítják színpadra az Operában. Egy jegyet szeretnék eladni betegség miatt 6 000 forintért. A felajánlott jegy a földszint jobb oldal 6. sorának 3. helyére szól. Érdeklődni lehet privátban, illetve az alábbi telefonszámon: 06-70/265-4774
2013. november 24-én (vasárnap)Puccini Pillangókisasszony című operáját állítják színpadra az Operában. Egy jegyet szeretnék eladni betegség miatt 6 000 forintért. A felajánlott jegy a földszint jobb oldal 6. sorának 3. helyére szól. Érdeklődni lehet privátban, illetve az alábbi telefonszámon: 06-70/265-4774
5306 Héterő 2013-11-02 04:15:31
fantáziáját
fantáziáját
5305 Héterő 2013-11-02 03:54:49 [Válasz erre: 5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36]
Láthatóan a Messa di Requiem latin kiejtése jobban megmozgatta a fórumozók fantáziát, mint a szegedi Oedipus Rex úgynevezett restitúciós előadásmódja: [url]http://www.momus.hu/forum.php?forumcat=386;lásd 1684 alatt[/url]. Szegeden ugyanis minden " c "-t {k}-nak ejtettek, minden " ti "-t pedig {ti}-nek (mély magánhangzó előtt is), miként állítólag valaha a Római Birodalomban szokás volt. Pongyolán németes változatként is emlegetik, fő érvként felhozva a Caesar-Kaiser megfeleltetést. Ha elfogadnánk ezt a változatot, az előbbi vita okafogyottá válna: nem {lúceat}, sem {lúcseat}, hanem {lúkeat} (!) lenne a követendő kiejtés... A dogmatikusok mondhatják ezentúl a decembert {dekember}nek, a Lucretia kiejtése {lukrétia} lenne, {mártius}ban közelegne a tavasz. A szintén kissé pongyolán olaszosnak nevezett kiejtés hivatalosabban: egyházi latin szerinti kiejtés. Nekünk, magyaroknak kicsit sajátos változatunk van, hol innen, hol onnan veszünk át valamit. Venus istennőt helytelenül Vénusznak ejtjük, holott a kiejtést is jelző latin szótárban így áll: Věnus, Veneris (f). Kérdezhetné valaki: ugyan már, honnan lehet ezt tudni? A válasz egyszerű: az időmértékes verselésből! A c és ti helyes kiejtésére már nem olyan egyszerű bizonyítékokat találni. Gárdonyi írja az Egri csillagokban: Hohó, úrfi - feleli a pap elmosolyodva -, te még olvasni se tudsz becsületesen. Tegnap is Kikerónak olvastad Cicerót. Françoise Waquet, a kérdés francia szakértője 1987-ben Rómában, a latin didaktikával foglalkozó nemzetközi kongresszuson latin nyelvű felszólalásában a következő frappáns összegzést adta: Quod ad pronunciationem attinet vos omnes precor hic adstantes ne hanc rem tangatis spinosam. Illi qui defendunt Romanam pronunciationem aut Ecclesiae hac utantur quoniam Romae sumus. Qui autem pronunciationem restitutam defendunt hanc adhibeant, quod nostra interest est tantum intellegi inter nos. Azaz: Ami a (latin) kiejtést illeti, esdekelve kérek minden jelenlévőt, ne feszegesse ezt a kényes kérdést. Ha valaki a római, illetve az egyházi kiejtés mellett érvel: érthető, hiszen Rómában vagyunk. Ha valaki a restituciós kiejtés mellett érvel, annak az a szándéka, hogy rajtunk kívül senki se értse meg. Mint Szegeden...
Láthatóan a Messa di Requiem latin kiejtése jobban megmozgatta a fórumozók fantáziát, mint a szegedi Oedipus Rex úgynevezett restitúciós előadásmódja: [url]http://www.momus.hu/forum.php?forumcat=386;lásd 1684 alatt[/url]. Szegeden ugyanis minden " c "-t {k}-nak ejtettek, minden " ti "-t pedig {ti}-nek (mély magánhangzó előtt is), miként állítólag valaha a Római Birodalomban szokás volt. Pongyolán németes változatként is emlegetik, fő érvként felhozva a Caesar-Kaiser megfeleltetést. Ha elfogadnánk ezt a változatot, az előbbi vita okafogyottá válna: nem {lúceat}, sem {lúcseat}, hanem {lúkeat} (!) lenne a követendő kiejtés... A dogmatikusok mondhatják ezentúl a decembert {dekember}nek, a Lucretia kiejtése {lukrétia} lenne, {mártius}ban közelegne a tavasz. A szintén kissé pongyolán olaszosnak nevezett kiejtés hivatalosabban: egyházi latin szerinti kiejtés. Nekünk, magyaroknak kicsit sajátos változatunk van, hol innen, hol onnan veszünk át valamit. Venus istennőt helytelenül Vénusznak ejtjük, holott a kiejtést is jelző latin szótárban így áll: Věnus, Veneris (f). Kérdezhetné valaki: ugyan már, honnan lehet ezt tudni? A válasz egyszerű: az időmértékes verselésből! A c és ti helyes kiejtésére már nem olyan egyszerű bizonyítékokat találni. Gárdonyi írja az Egri csillagokban: Hohó, úrfi - feleli a pap elmosolyodva -, te még olvasni se tudsz becsületesen. Tegnap is Kikerónak olvastad Cicerót. Françoise Waquet, a kérdés francia szakértője 1987-ben Rómában, a latin didaktikával foglalkozó nemzetközi kongresszuson latin nyelvű felszólalásában a következő frappáns összegzést adta: Quod ad pronunciationem attinet vos omnes precor hic adstantes ne hanc rem tangatis spinosam. Illi qui defendunt Romanam pronunciationem aut Ecclesiae hac utantur quoniam Romae sumus. Qui autem pronunciationem restitutam defendunt hanc adhibeant, quod nostra interest est tantum intellegi inter nos. Azaz: Ami a (latin) kiejtést illeti, esdekelve kérek minden jelenlévőt, ne feszegesse ezt a kényes kérdést. Ha valaki a római, illetve az egyházi kiejtés mellett érvel: érthető, hiszen Rómában vagyunk. Ha valaki a restituciós kiejtés mellett érvel, annak az a szándéka, hogy rajtunk kívül senki se értse meg. Mint Szegeden...
5303 zalbarna 2013-11-01 22:08:46 [Válasz erre: 5302 zalbarna 2013-11-01 22:04:39]
Ezt mondtam, semmi többet, eredetről pedig pláne nem beszéltem. Hogy tudod erre azt írni: " Az angolnak ehhez semmi köze, ..." ???
Ezt mondtam, semmi többet, eredetről pedig pláne nem beszéltem. Hogy tudod erre azt írni: " Az angolnak ehhez semmi köze, ..." ???
5302 zalbarna 2013-11-01 22:04:39 [Válasz erre: 5300 eccerű 2013-11-01 20:48:29]
Annyi köze van hozzá az angolnak, amennyit mondtam. Az angolok cs-nek ejtik és tanítják. A kórusiskolákban is.
Annyi köze van hozzá az angolnak, amennyit mondtam. Az angolok cs-nek ejtik és tanítják. A kórusiskolákban is.
5301 Cilike 2013-11-01 21:56:00 [Válasz erre: 5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36]
A Verdi-Requiemben hagyományosan az olasz szerinti kiejtést alkalmazzuk, tehát "lucseat", indzsemiszko" (de rémesen néz ki így leírva, te jó ég ) , a Mozart-Requiemben pedig a latin hagyomány szerint luceat és a többi.
A Verdi-Requiemben hagyományosan az olasz szerinti kiejtést alkalmazzuk, tehát "lucseat", indzsemiszko" (de rémesen néz ki így leírva, te jó ég ) , a Mozart-Requiemben pedig a latin hagyomány szerint luceat és a többi.
5300 eccerű 2013-11-01 20:48:29
Az angolnak ehhez semmi köze, mert ez még az angol térhódítás előttre datálódik: kétféle latin kiejtés terjedt el a világban, az "olaszos", és a "németes". Azzal együtt, hogy nem szeretem az olaszost, Verdi mű esetében azért mégiscsak ez lenne a helyes. Amúgy érdemes meghallgatni, a mindenkori pápát, ő is olaszos latint használ.
Az angolnak ehhez semmi köze, mert ez még az angol térhódítás előttre datálódik: kétféle latin kiejtés terjedt el a világban, az "olaszos", és a "németes". Azzal együtt, hogy nem szeretem az olaszost, Verdi mű esetében azért mégiscsak ez lenne a helyes. Amúgy érdemes meghallgatni, a mindenkori pápát, ő is olaszos latint használ.
5299 parampampoli 2013-11-01 20:34:28 [Válasz erre: 5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36]
A karmester dönti el, hogy a latinos kiejtést kéri, vagy a latin szöveg olaszos kiejtését választja. Így a "lucseat" is helyes, de sokan nem szeretik.
A karmester dönti el, hogy a latinos kiejtést kéri, vagy a latin szöveg olaszos kiejtését választja. Így a "lucseat" is helyes, de sokan nem szeretik.
5298 zalbarna 2013-11-01 20:28:25 [Válasz erre: 5297 zalbarna 2013-11-01 20:27:07]
A franciák meg Bachot úgy konferálják : Zsan Szébasztien Ba'...
A franciák meg Bachot úgy konferálják : Zsan Szébasztien Ba'...
5297 zalbarna 2013-11-01 20:27:07 [Válasz erre: 5296 zalbarna 2013-11-01 20:26:23]
Az amerikaiak meg a Rachel-t úgy mondják: Récsöl....
Az amerikaiak meg a Rachel-t úgy mondják: Récsöl....
5296 zalbarna 2013-11-01 20:26:23 [Válasz erre: 5295 zalbarna 2013-11-01 20:24:14]
Magyarok mindig c-t, mert latin. ( és a magyar ezt tudja :)))
Magyarok mindig c-t, mert latin. ( és a magyar ezt tudja :)))
5295 zalbarna 2013-11-01 20:24:14 [Válasz erre: 5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36]
Angol cs - t mond mindig...Civitas sancti tui -t így tanítják az angol iskolákban: Csivitasz szankti tui... Spanyol sz-t mond, olasz szintén cs-t.
Angol cs - t mond mindig...Civitas sancti tui -t így tanítják az angol iskolákban: Csivitasz szankti tui... Spanyol sz-t mond, olasz szintén cs-t.
5294 Búbánat 2013-11-01 20:20:31 [Válasz erre: 5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36]
Én is c-vel mondom - ma is...
Én is c-vel mondom - ma is...
5293 eztnekem 2013-11-01 20:07:36
Hadd kérdezzem már meg, valaki hátha tud rá válaszolni: Verdi Requiemjében azt a latin szót, hogy LUCEAT lucseatnak kell kiejteni? Borzasztóan sértette a fülemet az éppen most futó MŰPA-előadást hallgatva. Mi mindig luceatnak mondtuk c-vel.
Hadd kérdezzem már meg, valaki hátha tud rá válaszolni: Verdi Requiemjében azt a latin szót, hogy LUCEAT lucseatnak kell kiejteni? Borzasztóan sértette a fülemet az éppen most futó MŰPA-előadást hallgatva. Mi mindig luceatnak mondtuk c-vel.
5292 Búbánat 2013-10-02 12:54:49
[url] http://mno.hu/grund/szorenyi-levente-megvan-az-uj-koppany-1187280; Szörényi Levente: megvan az új Koppány! [/url] MNO, 2013. szeptember 30., hétfő 14:15 „Szörényi Levente megtalálta az új Koppányt. Kolozsvárott és most Békéscsabán mondta mindezt, nem értékelve Stohl András szegedi és budapesti teljesítményét az Alföldi-féle rendezésben. Itt van, most már van két Koppányunk, lehet dolgozni! – mondta egyik sajtónyilatkozatában Szörényi Levente a Békéscsabai Jókai Színház István, a király előadásának díszbemutatóját követően. Majd hozzátette: először az augusztusi kolozsvári előadás után kiáltott föl Vadkerti Imre teljesítménye láttán, most pedig Békéscsabán mondja Szomor György alakításáról ugyanazt: „Megvan az új Koppány!” A rockopera zeneszerzője a békéscsabai teátrum István, a király előadásáról elmondta: az szerinte minden elemében a vállalható és a zseniális közötti skálán mozog. A Jókai Színház ezen a néven hatvanadik évadát nyitotta az István, a király című rockoperával. A szeptember 27-ei, pénteki premieren több mint hat perces, a szombati díszbemutató után pedig közel tíz perces álló tapssal jutalmazta a közönség a művészeket, alkotókat, köztük a két Kossuth-díjas szerzőt: Szörényi Leventét és Bródy Jánost.”
[url] http://mno.hu/grund/szorenyi-levente-megvan-az-uj-koppany-1187280; Szörényi Levente: megvan az új Koppány! [/url] MNO, 2013. szeptember 30., hétfő 14:15 „Szörényi Levente megtalálta az új Koppányt. Kolozsvárott és most Békéscsabán mondta mindezt, nem értékelve Stohl András szegedi és budapesti teljesítményét az Alföldi-féle rendezésben. Itt van, most már van két Koppányunk, lehet dolgozni! – mondta egyik sajtónyilatkozatában Szörényi Levente a Békéscsabai Jókai Színház István, a király előadásának díszbemutatóját követően. Majd hozzátette: először az augusztusi kolozsvári előadás után kiáltott föl Vadkerti Imre teljesítménye láttán, most pedig Békéscsabán mondja Szomor György alakításáról ugyanazt: „Megvan az új Koppány!” A rockopera zeneszerzője a békéscsabai teátrum István, a király előadásáról elmondta: az szerinte minden elemében a vállalható és a zseniális közötti skálán mozog. A Jókai Színház ezen a néven hatvanadik évadát nyitotta az István, a király című rockoperával. A szeptember 27-ei, pénteki premieren több mint hat perces, a szombati díszbemutató után pedig közel tíz perces álló tapssal jutalmazta a közönség a művészeket, alkotókat, köztük a két Kossuth-díjas szerzőt: Szörényi Leventét és Bródy Jánost.”
5291 Spangel Péter 2013-10-02 10:06:40 [Válasz erre: 5290 -zéta- 2013-10-01 18:15:00]
Köszönöm. Tetszik az interjú. Sok sikert Horváth Ádámnak.
Köszönöm. Tetszik az interjú. Sok sikert Horváth Ádámnak.
5290 -zéta- 2013-10-01 18:15:00 [Válasz erre: 5289 Spangel Péter 2013-10-01 15:41:18]
Igen...[url]http://zene-kar.hu/tartalom/uj_energiakat_kivanok_hozni_az_egyutteshez/399;itt[/url]...
Igen...[url]http://zene-kar.hu/tartalom/uj_energiakat_kivanok_hozni_az_egyutteshez/399;itt[/url]...
5289 Spangel Péter 2013-10-01 15:41:18 [Válasz erre: 5288 -zéta- 2013-10-01 14:32:47]
A net-en hozzáférhető az interjú?
A net-en hozzáférhető az interjú?
5288 -zéta- 2013-10-01 14:32:47
Olvasom a Zenekar című lapban a Miskolci Szimfonikusok új igazgatójával, Horváth Ádámmal készített interjút: "Kovács Lászlóval júliusban beszéltem arról, hogy az idei a harmincadik szezonja az együttesnél, s ennek a végén jár le a szerződése. Elmondtam neki, hogy már konzultáltam egy olyan karmesterrel, akiben nagyon bízom, a fiatal generáció egyik legjobb tagjának tartom. Jelenleg külföldön dolgozik, de szeretném megnyerni a miskolci zenekarnak, ő pedig nyitott és szívesen jönne. Az operafesztiválon már két éve sikert aratott együttesünkkel, a zenekar is nagyon szívesen dolgozott vele, ő Hamar Zsolt."
Olvasom a Zenekar című lapban a Miskolci Szimfonikusok új igazgatójával, Horváth Ádámmal készített interjút: "Kovács Lászlóval júliusban beszéltem arról, hogy az idei a harmincadik szezonja az együttesnél, s ennek a végén jár le a szerződése. Elmondtam neki, hogy már konzultáltam egy olyan karmesterrel, akiben nagyon bízom, a fiatal generáció egyik legjobb tagjának tartom. Jelenleg külföldön dolgozik, de szeretném megnyerni a miskolci zenekarnak, ő pedig nyitott és szívesen jönne. Az operafesztiválon már két éve sikert aratott együttesünkkel, a zenekar is nagyon szívesen dolgozott vele, ő Hamar Zsolt."
5287 Búbánat 2013-10-01 13:55:31 [Válasz erre: 5284 Momo 2013-09-30 00:37:28]
Jelen ismeretek szerint, egyelőre nem terveznek - más helyszínen - vidámparkot létrehozni és üzemeltetni.
Jelen ismeretek szerint, egyelőre nem terveznek - más helyszínen - vidámparkot létrehozni és üzemeltetni.
5285 Cilike 2013-09-30 07:23:38 [Válasz erre: 5284 Momo 2013-09-30 00:37:28]
Előállt az az érdekes helyzet, hogy egyetértek Ráday Mihállyal? Hűha.
Előállt az az érdekes helyzet, hogy egyetértek Ráday Mihállyal? Hűha.
5284 Momo 2013-09-30 00:37:28 [Válasz erre: 5278 Cilike 2013-09-28 19:05:17]
"A Városliget mindig összetett funkciójú hely volt, mindenféle léha és okos szórakozások helyszíne, ezek egyike volt a Vidám Park, amely ma főleg rázó és hánytató eszközökből áll – mondja Ráday Mihály. – Ennek, így már nincs „lizséhangulata”, ezért teljesen mindegy, hol helyezkedik el." (nol.hu)
"A Városliget mindig összetett funkciójú hely volt, mindenféle léha és okos szórakozások helyszíne, ezek egyike volt a Vidám Park, amely ma főleg rázó és hánytató eszközökből áll – mondja Ráday Mihály. – Ennek, így már nincs „lizséhangulata”, ezért teljesen mindegy, hol helyezkedik el." (nol.hu)
5282 Momo 2013-09-29 10:52:22 [Válasz erre: 5281 telramund 2013-09-29 10:37:51]
[url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Ser%C3%A1k_K%C3%A1roly;Serák Károly[/url] [url]http://varosliget.info/index.php/allatkert/tortenete;Itt[/url] is írnak a működéséről: "1873-ban került az intézmény élére az új igazgató Serák Károly. Direktorsága évei alatt készült el a Hauszmann Alajos által tervezett oroszlánház (1876), az új díszkapu (1885), gróf Semsey Andor adományaként egy új madárház, illetve további új állatházak. Nem maradtak el az állatbeszerzések sem, ekkoriban került a budapesti Állatkertbe számos oroszlán, bölény, elefánt, strucc, egy arab sejk ajándékaként pedig két tigris. [Az Állatkert hajdani főkapuja - 1885 körül] 1883-ban megszületett az első pesti zsiráfbébi, 10 évre rá pedig beköltözött új otthonába Jónás, a víziló, aki több mint két évtizedig volt az Állatkert sztárja. A bevétel -maximalizálást az új igazgató is elsődleges célnak tekintette, a jól jövedelmező bérbeadások viszont mind nagyobb hányadot hasítottak ki az Állatkert értékes területéből. 1889 –ben Wulff Ede bérelt területet állandó cirkuszépület számára (Wulff Cirkusz), 1896 –ban pedig további 14 000 nm2 –t foglaltak el a Millenniumi ünnepségsorozatra készült Ős-Budavára mulatókomplexum építményei. A század végén rohamosan bulvárosodó közízlést egyre hátborzongatóbb produkciókkal igyekezett az igazgatóság kiszolgálni. Az artisták mellett megjelentek a testi fogyatékosságaikat aprópénzért mutogató vásári figurák, illetve a szimpla szélhámosok is a kínálatban. Így került a programba miss Cora, a szakállas nő, fejüknél összenőtt sziámi ikrek, koplalóművészek, tűznyelők és „majomemberek”. Utolsó felívelő szakasza a Serák-féle Állatkertnek a Millenniumi ünnepségek alatt volt. A bemutatott állatok száma meghaladta a kétezret, a látogatóké pedig túllépte a félmilliót. Az Ezredéves Kiállítás után azonban ismét pénzügyi nehézségek jelentkeztek, így amikor Ős-Budavár bezárt, az Állatkert fokozatosan csőd közeli helyzetbe csúszott. A korabeli –finoman szólva pikírt– pesti humor szerint az igazgatóság vasárnaponként hordárokat bújtatott a kimúlt oroszlánok bőrébe, becsalogatandó az amúgy gyéren szállingózó közönséget. 1907-ben aztán beköszöntött a krach, a belügyminiszter feloszlatta az Állat-és Növényhonosító Társulatot. Az Állatkertet a Főváros mentette meg úgy, hogy megvásárolta az állatokat és az épületeket, majd hozzáfogott egy új alapokon nyugvó intézmény terveinek kidolgozásához."
[url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Ser%C3%A1k_K%C3%A1roly;Serák Károly[/url] [url]http://varosliget.info/index.php/allatkert/tortenete;Itt[/url] is írnak a működéséről: "1873-ban került az intézmény élére az új igazgató Serák Károly. Direktorsága évei alatt készült el a Hauszmann Alajos által tervezett oroszlánház (1876), az új díszkapu (1885), gróf Semsey Andor adományaként egy új madárház, illetve további új állatházak. Nem maradtak el az állatbeszerzések sem, ekkoriban került a budapesti Állatkertbe számos oroszlán, bölény, elefánt, strucc, egy arab sejk ajándékaként pedig két tigris. [Az Állatkert hajdani főkapuja - 1885 körül] 1883-ban megszületett az első pesti zsiráfbébi, 10 évre rá pedig beköltözött új otthonába Jónás, a víziló, aki több mint két évtizedig volt az Állatkert sztárja. A bevétel -maximalizálást az új igazgató is elsődleges célnak tekintette, a jól jövedelmező bérbeadások viszont mind nagyobb hányadot hasítottak ki az Állatkert értékes területéből. 1889 –ben Wulff Ede bérelt területet állandó cirkuszépület számára (Wulff Cirkusz), 1896 –ban pedig további 14 000 nm2 –t foglaltak el a Millenniumi ünnepségsorozatra készült Ős-Budavára mulatókomplexum építményei. A század végén rohamosan bulvárosodó közízlést egyre hátborzongatóbb produkciókkal igyekezett az igazgatóság kiszolgálni. Az artisták mellett megjelentek a testi fogyatékosságaikat aprópénzért mutogató vásári figurák, illetve a szimpla szélhámosok is a kínálatban. Így került a programba miss Cora, a szakállas nő, fejüknél összenőtt sziámi ikrek, koplalóművészek, tűznyelők és „majomemberek”. Utolsó felívelő szakasza a Serák-féle Állatkertnek a Millenniumi ünnepségek alatt volt. A bemutatott állatok száma meghaladta a kétezret, a látogatóké pedig túllépte a félmilliót. Az Ezredéves Kiállítás után azonban ismét pénzügyi nehézségek jelentkeztek, így amikor Ős-Budavár bezárt, az Állatkert fokozatosan csőd közeli helyzetbe csúszott. A korabeli –finoman szólva pikírt– pesti humor szerint az igazgatóság vasárnaponként hordárokat bújtatott a kimúlt oroszlánok bőrébe, becsalogatandó az amúgy gyéren szállingózó közönséget. 1907-ben aztán beköszöntött a krach, a belügyminiszter feloszlatta az Állat-és Növényhonosító Társulatot. Az Állatkertet a Főváros mentette meg úgy, hogy megvásárolta az állatokat és az épületeket, majd hozzáfogott egy új alapokon nyugvó intézmény terveinek kidolgozásához."
5281 telramund 2013-09-29 10:37:51 [Válasz erre: 5280 Momo 2013-09-29 00:13:04]
És bármilyen hihetetlen de az én családom őse vezette -akit meg is nevezel- 3o évig és hozta ténylegesen létre az Állatkertet.Vagy 2o éve egyszer megkerestek ez ügyben-de azóta néma csend. Ettől még nagyon hűséges vagyok az Állatkerthez és támogatom is.
És bármilyen hihetetlen de az én családom őse vezette -akit meg is nevezel- 3o évig és hozta ténylegesen létre az Állatkertet.Vagy 2o éve egyszer megkerestek ez ügyben-de azóta néma csend. Ettől még nagyon hűséges vagyok az Állatkerthez és támogatom is.
5280 Momo 2013-09-29 00:13:04
Az Állatkert és a Vidámpark: [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C5%91v%C3%A1rosi_%C3%81llat-_%C3%A9s_N%C3%B6v%C3%A9nykert#Fekv.C3.A9se.2C_ter.C3.BClete;Az Állatkert:[/url] "A Fővárosi Állat- és Növénykert egyike a világ legrégebbi állatkertjeinek: 1866. augusztus 9-én nyitotta meg kapuit. A ma is létező újkori állatkertek között csupán 25 akad, amely a budapestinél régebbi alapítású. A világon ma is működő többi állatkertet, melyek száma ezernél is többre tehető, már később nyitották meg." "A jelenlegi területet határoló utak közül az alapításkor egyedül csak az 1842-ben épített vasútvonal létezett, az összes többit már az állatkert alapítása után, nagyrészt a kert területének rovására alakították ki. Az állatkertből hasítottak ki területet a Vidám Park egy részéhez, de a Fővárosi Nagycirkusz és a két szomszédos étterem területe is egykor az állatkerthez tartozott. A Széchenyi gyógyfürdő helyét eredetileg a kert későbbi bővítéséhez foglalták le. A területcsonkítások következtében az eredeti, mintegy 18 hektáros területből 1912-re már csak 11 hektárnyi maradt meg. Az 1950-es években további területvesztést jelentett a Dózsa György út szélesítése, mivel a Dózsa György úti kerítést teljes hosszában három méterrel beljebb hozták." "A kezdeti nagy érdeklődés hamarosan lelohadt, mivel a látogatók elsősorban a szenzációt, a látványosságot keresték a kertben. A kert vezetése ezt mutatványosok, komédiások alkalmazásával, sorsjegykibocsátással akarta orvosolni… […] Serák Károly több mint harminc éven át vezette az intézményt (1873–1906), […] rendbe akarta tenni a pénzügyi helyzetet, ezért rengeteg komédiást, mutatványost alkalmazott. […] 1884-től kezdve a hajdani állatkereskedő, Carl Hagenbeck „néprajzi mutatványai” is szórakoztatták a közönséget. E mutatványok során távoli népcsoportok mutatkoztak be, ami hasonló szenzáció volt abban az időben, mint az egzotikus állatok. Első alkalommal szingalézek jöttek 20 idomított elefánttal, de a nagyközönség megismerkedhetett a lappokkal és a sziúkkal is. […] 1896-ban a látogatószám és a bevételek minden eddiginél magasabbra rúgtak. Ekkor egy teljes afrikai törzset is az állatkertbe költöztettek, mely nagy látványosság volt a maga idejében. Azonban ezt követően egy újabb mélyrepülés kezdődött. A jelképes bérleti szerződés a fővárossal lejárt, Budapest pedig nem óhajtott továbbra is ilyen méltányos díjat megállapítani. A magas bérleti díjat a lohadó lelkesedés miatt nem lehetett kitermelni." "Miután a kert egyik legjövedelmezőbb, bár nem éppen profilba vágó egységét, az 1896-ban alapított úgynevezett Látványosságok Házát (más néven Ősbudavár), ami egy közönséges mulató volt, a főváros végül bezáratta, csak romlott az állatkert pénzügyi helyzete. A még mindig népszerű intézmény üzemeltetését végül […] átvette a főváros. Ettől kezdve lett a kert neve Budapest Főváros Állat- és Növénykertje." "A fővárosi átvétel után elhatározták a kert átépítését. A kert az átépítés miatt 1909–1912 között zárva tartott. A kert területéből átengedtek egy részt a mutatványosoknak, így az most már véglegesen különvált az állatkerttől." [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Budapesti_Vid%C3%A1m_Park#T.C3.B6rt.C3.A9nete;A Vidámpark:[/url] „A mai Vidámpark története 1950 tavaszáig nyúlik vissza, amikor is hatalmas átalakulás kezdődött, és új nevét is ekkor kapta a Budapesti Vidám Park. A Belügyminisztérium április 27-én jóváhagyta a döntést és május 22-én már új formában nyitott a Vidám Park, amelyhez az Angol Park kerítésének lebontásával hozzácsatolták a Vurstlit is. Az államosítással végleg eltűnt a liliputi falu, a Kék Hordó vendéglő, lebontották a Feszty Körkép épületét. Megszépítették a Vurstlit is, a bódékat kicsinosították, eltüntették a rikító foltokat, aszfalt utat kapott. Az Álomvasút helyére a Robogó került, amelynek barlangjában nem csontvázak ijesztgették a kiskocsik utasait, hanem a régi és az új falut mutatták be a látogatóknak. A végállomás előtt pedig Moszkva és Budapest képei voltak láthatók. 1953-ban fejeződik be a volt Vurstli és Angol Park egyesítése, az egészet körülkerítették, a moszkvai gyerekparadicsomhoz, a Gorkij Parkhoz hasonlóvá igyekeztek alakítani. 1956-ban már 65 szórakoztató játék üzemelt. Szépen alakult a látogatók száma, 1956-ban több mint 2 millió ember kereste fel a Vidám Parkot.” (Az idézett szövegek a Wikipédiából valók)
Az Állatkert és a Vidámpark: [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C5%91v%C3%A1rosi_%C3%81llat-_%C3%A9s_N%C3%B6v%C3%A9nykert#Fekv.C3.A9se.2C_ter.C3.BClete;Az Állatkert:[/url] "A Fővárosi Állat- és Növénykert egyike a világ legrégebbi állatkertjeinek: 1866. augusztus 9-én nyitotta meg kapuit. A ma is létező újkori állatkertek között csupán 25 akad, amely a budapestinél régebbi alapítású. A világon ma is működő többi állatkertet, melyek száma ezernél is többre tehető, már később nyitották meg." "A jelenlegi területet határoló utak közül az alapításkor egyedül csak az 1842-ben épített vasútvonal létezett, az összes többit már az állatkert alapítása után, nagyrészt a kert területének rovására alakították ki. Az állatkertből hasítottak ki területet a Vidám Park egy részéhez, de a Fővárosi Nagycirkusz és a két szomszédos étterem területe is egykor az állatkerthez tartozott. A Széchenyi gyógyfürdő helyét eredetileg a kert későbbi bővítéséhez foglalták le. A területcsonkítások következtében az eredeti, mintegy 18 hektáros területből 1912-re már csak 11 hektárnyi maradt meg. Az 1950-es években további területvesztést jelentett a Dózsa György út szélesítése, mivel a Dózsa György úti kerítést teljes hosszában három méterrel beljebb hozták." "A kezdeti nagy érdeklődés hamarosan lelohadt, mivel a látogatók elsősorban a szenzációt, a látványosságot keresték a kertben. A kert vezetése ezt mutatványosok, komédiások alkalmazásával, sorsjegykibocsátással akarta orvosolni… […] Serák Károly több mint harminc éven át vezette az intézményt (1873–1906), […] rendbe akarta tenni a pénzügyi helyzetet, ezért rengeteg komédiást, mutatványost alkalmazott. […] 1884-től kezdve a hajdani állatkereskedő, Carl Hagenbeck „néprajzi mutatványai” is szórakoztatták a közönséget. E mutatványok során távoli népcsoportok mutatkoztak be, ami hasonló szenzáció volt abban az időben, mint az egzotikus állatok. Első alkalommal szingalézek jöttek 20 idomított elefánttal, de a nagyközönség megismerkedhetett a lappokkal és a sziúkkal is. […] 1896-ban a látogatószám és a bevételek minden eddiginél magasabbra rúgtak. Ekkor egy teljes afrikai törzset is az állatkertbe költöztettek, mely nagy látványosság volt a maga idejében. Azonban ezt követően egy újabb mélyrepülés kezdődött. A jelképes bérleti szerződés a fővárossal lejárt, Budapest pedig nem óhajtott továbbra is ilyen méltányos díjat megállapítani. A magas bérleti díjat a lohadó lelkesedés miatt nem lehetett kitermelni." "Miután a kert egyik legjövedelmezőbb, bár nem éppen profilba vágó egységét, az 1896-ban alapított úgynevezett Látványosságok Házát (más néven Ősbudavár), ami egy közönséges mulató volt, a főváros végül bezáratta, csak romlott az állatkert pénzügyi helyzete. A még mindig népszerű intézmény üzemeltetését végül […] átvette a főváros. Ettől kezdve lett a kert neve Budapest Főváros Állat- és Növénykertje." "A fővárosi átvétel után elhatározták a kert átépítését. A kert az átépítés miatt 1909–1912 között zárva tartott. A kert területéből átengedtek egy részt a mutatványosoknak, így az most már véglegesen különvált az állatkerttől." [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Budapesti_Vid%C3%A1m_Park#T.C3.B6rt.C3.A9nete;A Vidámpark:[/url] „A mai Vidámpark története 1950 tavaszáig nyúlik vissza, amikor is hatalmas átalakulás kezdődött, és új nevét is ekkor kapta a Budapesti Vidám Park. A Belügyminisztérium április 27-én jóváhagyta a döntést és május 22-én már új formában nyitott a Vidám Park, amelyhez az Angol Park kerítésének lebontásával hozzácsatolták a Vurstlit is. Az államosítással végleg eltűnt a liliputi falu, a Kék Hordó vendéglő, lebontották a Feszty Körkép épületét. Megszépítették a Vurstlit is, a bódékat kicsinosították, eltüntették a rikító foltokat, aszfalt utat kapott. Az Álomvasút helyére a Robogó került, amelynek barlangjában nem csontvázak ijesztgették a kiskocsik utasait, hanem a régi és az új falut mutatták be a látogatóknak. A végállomás előtt pedig Moszkva és Budapest képei voltak láthatók. 1953-ban fejeződik be a volt Vurstli és Angol Park egyesítése, az egészet körülkerítették, a moszkvai gyerekparadicsomhoz, a Gorkij Parkhoz hasonlóvá igyekeztek alakítani. 1956-ban már 65 szórakoztató játék üzemelt. Szépen alakult a látogatók száma, 1956-ban több mint 2 millió ember kereste fel a Vidám Parkot.” (Az idézett szövegek a Wikipédiából valók)
5279 eccerű 2013-09-28 23:38:59 [Válasz erre: 5276 Búbánat 2013-09-28 13:22:16]
Ez így csak félig igaz. A Vidámpark valóban bezár. De a műemlék jellegű játékok megmaradnak - immáron az Állatkert kezelésében.
Ez így csak félig igaz. A Vidámpark valóban bezár. De a műemlék jellegű játékok megmaradnak - immáron az Állatkert kezelésében.
